Zege van honkballers slechts statistisch Ima Crown zorgt voor spanning PSV profiteert van nieuwe manier van plaatsing SPORT Tennissters liggen er uit Davis Cup in Houtrust Sport Payne Stewart naar open NK golf Kenyaanse lopers zijn in vorm Ccicbc Gouoant DONDERDAG 16 JULI 1992 Waterpolo- toernooi WVZ met wereldtop ZOETERMEER - Zwem vereniging WVZ organi seert in samenwerking met de zwembond mor gen, zaterdag en zondag een internationaal vrou wen waterpolotoernooi in zwembad De Veur in Zoe- termeer. Tijdens het eve nement zijn de ploegen van Nederland (A en B), Hongarije, de Verenigde Staten. Canada en Italië present. Het toernooi be gint vrijdag om 12.00 uur, zaterdag om 9.30 uur en zondag om 12.30 uur. Winter sluipt Rome binnen ROME - Aaron Winter is Rome bin nengeslopen. Uit vrees voor ongere geldheden hield zijn nieuwe werkge ver Lazio Roma het aankomstuur van de oud-Ajacied angstvallig ge heim. De middenvelder werd op het vliegveld opgewacht door één be stuurslid! Vorige week liep de aan komst van de Engelse international Gascoigne op stevige schermutselin gen uit. Lazio Roma was bovendien bevreesd voor acties van Ultra, de ui terst rechtse aanhang van de club. Die had zich met racistische opmer kingen verzet tegen de aankoop van de international. Lazio Roma begint de voorbereiding op het seizoen van- FRANKFURT - De Nederlandse tennisploeg is uitgescha keld in de strijd om de Federation Cup. Het als eerste ge plaatste Duitsland met toppers Steffi Graf en Anke Huber was in Frankfurt in de tweede ronde te sterk (2-1) voor de pu pillen van coach Franker. Steffi Graf wilde gisteravond naar het rockconcert van Genesis in Mannheim. Ze nam telefo nisch contact op zanger Phil Collins, die bereid was haar met een helicopter na de partij te laten afhalen. De Wimbledon- kampioene had haast in haar duel tegen Brenda Schultz. Ze versloeg de speelster uit Heemstede in 53 minuten in twee sets, 6-3 7-6 (8-6). Het concert ging desondanks haar neus voorbij. Er stond een gala-diner op het programma, aangebo den door de hoofdsponsor. Daar mocht Graf niet ontbreken. Huber was ruim twee uur in de weer tegen Nicole Muns-Ja- german, 7-5 3-6 6-1. Manon Bollegraf kwam niet in actie. Het dubbelspel, dat door de nederlagen in de enkelspelen niet meer van belang was, werd een prooi voor Mirjam Oremans en Jagerman. Zij versloegen het gelegenheidsduo Rittner- /Hack met 2-6 7-5 6-4. DEN HAAG - De promotie/degradatiewed strijd voor de hoofdgroep van het tennistoer nooi om de Davis Cup tussen Nederland en Uruguay wordt in de Houtrusthal in Den Haag gespeeld. Het duel vindt plaats op 25, 26 en 27 september. De winnaar komt het komende sei zoen uit in de wereldgroep van het toernooi, de verliezer wordt verwezen naar de zonegroepen. De KNLTB heeft in Hoorn een vervanger ge vonden om de nationale kampioenschappen te organiseren. De Noord-Hollandse tennisvere niging neemt het NK over van Warmond, dat vorige week afzag van de organisatie. Door de massale afzegging van de Nederlandse tennis- top voor de nationale titelstrijd waren sponsors plotseling niet meer bereid geld te steken in het toernooi. Van de herentop is van 14 t/m 20 september alleen Mark Koevermans in Hoom aanwezig. De rest bereidt zich voor op de Davis Cup-ontmoeting met Ucuguay, een week later in Den Haag. NOORDWIJK - Aan het Open golfkampioen- schap van Nederland wordt door de Amerikaan Payne Stewart tussen 23 en 26 juli deelgenomen. Stewart verdedigt zijn vorig jaar op Noordwijk gewonnen titel. De Duitser Langer, de Span jaard Olazabal, de Australiërs Ian Baker-Finch en Greg Norman, de Ier Christie O'Connor en de Schot Colin Montgomerie zijn zijn voornaamste uitdagers. Naast Chris van der Velde krijgen tien profs van de Nederlandse PGA een startbe wijs. Acht van hen zijn reeds bekend: Saxton, Bos, Loning, Smits van Waesberghe, Swart, Gi les, Gee en Lovey. Bovendien mogen vijf topa- mateurs meedoen: Boysen, Muntz, Nolte, Ste vens en Vogel. Het Open wordt op dinsdag 21 juli vooraf gegaan door een Shoot Out met tien topspelers en op woensdag 22 juli met de Pro- Am met de 36 bekendste spelers uit het veld. KOERSEN aanvang 19.00 uur) luiden als volgf |N HA/ 1e koers: 1Gais Montana. 2 F Victory, 3. Fay Greenacre (6-9-1) i. hpt 2e koers: 1. Gideon Kades, 2,p Thomas, 3. Fastwin L (6-11 -5) 5e van 3e koers: 1Fishing Blues, 2. ropoort, 3. Gert Jan (8-10-5) \e wee 4e koers: 1. Gangster Space, hrdzee ambone, 3. Fellow (6-4-2) (radio n 5e koers: 1Felice Jubilee, 2. FoLvjpt i Nobo, 3. Florida Sunshine (5-7-3) r Qi 6e koers: 1George Alkestis, 2,pen ai blok, 3. Thomas C (5-11-1) hsuit, 7e koers: 1. Count Oostland, 2reer-ka Uithuizen. 3. Apollo (7-3-11) feele m 8e koers: 1Speedster Coalto* Forte Diepnow, 3. Fury Houberg (l 9e koers: 1Dutch Dakota, 2. Flight, 3. Dave Victrix (1-2-5) 10e koers: 1Nick Hoff, 2 Enfan ble. 3. Emir Volann (8-7-2) HAARLEM Een over winning op één van de to- planden in het amateur honkbal is nooit weg. Het is spijtig voor het Neder- lands team, dat de zege op 1 Nicaragua (9-1) niet veel meer dan statistische be tekenis heeft. Want de zestiende Haarlemse hon- balweek staat geheel op zich en leidt tot niets. De beslissing in een eivol Pim Mulierstadion viel in de zesde innings toen vijf Nederlanders de thuisplaat passeerden. Drie Nicaraguaanse pitchers slaag den er niet in het plotseling losgebroken slaggeweld te be teugelen. Pas de vierde kon de derde „nul" op het bord brengen. Marcel Kruyt zette het kleine feestje in en toen de Rottera- dammer zijn volgende beurt kreeg kon de schade worden opgenomen. Nicaragua had geen weerwerk. De balans met Nicaragua is nu in evenwicht: 3-3. Door de tweede overwinning in de Honkbalweek is Neder land achter het ongeslagen Ja pan nu tweede. De selectie van bondscoach Jan-Dik Leurs moet in de rest van de week nog opnemen tegen Puerto Rico (vanavond), dat met zijn olympische ploeg in Haarlem is en de Sullivans, die het toer- Lommerde valt af door griep HAARLEM Erik Lommerde zal tijdens de Haarlemse Honkbalweek waarschijnlijk niet meer in actie komen. De pitcher van Kinheim werd ge troffen door een koortsaanval. Lommerde was starter in de zondag tegen Australië gewon nen wedstrijd. Patrick van Doorn, die in eerste instantie gisteren tegen Nicaragua de verdediging zou leiden, onder vond te veel last van een rug blessure. Hij werd vervangen door Peter Callenbach, die ook al de openingswedstrijd tegen Japan op de heuvel stond. nooi de laatste twee keer won nen. Als gevolg van de EK-ne- derlaag van vorig jaar tegen Italië moeten de Nederlandse honkballers tijdens het eerste olympisch toernooi thuisblij ven. Schommelingen Nicaragua incasseerde in Haarlem drie nederlagen; het zijn niet de enige sores van de Middenamerikanen. Zo nu en dan wordt er een Nederlands honkbaltalent (Faneyte, Een hoorn, Crouwel) door een Ame rikaanse Major League firma ingepalmd, in.Nicaragua is dat eerder regel dan uitzondering. Als gevolg daarvan is het ni veau van de nationale top sterk onderhevig aan schommelin gen. Het straatarme land kan en wil zich niet teweer stellen tegen de kapitaalkrachtige proforga nisaties. Integendeel, de Nica- raguanen zijn trots op hun in de Majors spelende landgeno ten en dienen derhalve elke twee jaar een nieuwe nationale ploeg te formeren. Daarom zegt het niet zo veel dat Neder land, negende bij het laatste WK, tegen Nicaragua, nummer twee bij dat toernooi in Ed monton, zo'n goed resultaat behaalde. Toch maakte de ploeg van Leurs indruk. Door de effectie ve manier, waarop Peter Cal lenbach het pitcherswerk ver richtte. Evenals zaterdag tegen Japan kende de Amsterdam mer een aarzelende start, waarvan hij zich goed herstel de. Patrick Klerx en Paul Nan- ne maakten het werk be kwaam af. Daarnaast was Ne derland met dertien honksla- gen opmerkelijk vaardig aan slag. Vergeleken met de eerste twee ontmoetingen van het week einde had Leurs in het buiten- veld Jeffrey Cranston gewis seld voor Johnny Balentina. Die wissel viel te billijken. Lo Randolph Balentina sneuvelt op de thuisplaat. Op de rug bezien Edsel Martis. gischer leek echter een veran dering achter de plaat, aange zien Marlon Fluonia in aanval lend opzicht nog niets had ge presteerd. Fluonia voelde de dreiging kennelijk. Net als Ba lentina noteerde hij twee honkslagen. Het duo werd slechts overtrof fen door de immer solide Eric de Bruin, die zich een waardig aanvoerder toonde door drie keer via een tik de kussens te bereiken. De Neptuniaan is momenteel de beste Neder landse slagman: zeven uit elf. Naar eigen zeggen is hij een beperkt talent dat door hard werken boven de een middel matig niveau ontsteeg. Ie mand die niet meteen gek wordt als de nummer twee van de wereld, die in 1990 alleen voor het werkelijk oppermach tige Cuba moest buigen, wordt verslagen. In de middaguren boekte Au stralië zijn eerste verrassende zege. Dat ging ten koste van de Sullivans. het Amerikaanse semi-profteam dat vaste gast in Haarlem is. De Sullivans, die na de overname door een pizza-keten als Little Caesars door. het leven gaan, won het toernooi al vijf keer. In de edi tie van 1992 was de ploeg van meubelgigant Bob Sullivan de Middenamerkaanse teams I FOTO: ANP (Puerto Rico en Nicaragua) te sterk af, tegen Japan werd eerder verloren. Nicaragua - Nederland 1-9. Nederland 0-0-0-1-0-5-1-2-0=9 Nicaragua 1-0-0-0-0-0-0-0-0=1 Werpcijfers: Nederland: Cal lenbach (5 2/3 1): 3-2-5-2, Klerx (2 2/3): 0-1-2-0, Nanne (2/3): 0-0-0-0, Nicaragua: Cue- vas (5 1/3): 4-2-7-1, Perez (3 man): 0-1-2-0, Garcia (3 man): 0-1-2-0, Zelaya (3 2/3) 1-1-2-0. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3,19.12 uur: Tour deF met interviews en reportc uur: Studio Sportjournaal. BBC 2. 00.15 uur: Golf. open Ei kampioenschappen vanuit Lothain. Duitsland 123.00 uur: Sport ext tennis. Federation Cup en ATI nooi Stuttgart. TV 5,23.20 uur: Tour de France. Sportnet, 18.00 uur: Sport met meer tennis, motorsport en volley Eurosport, 18.00 uur: Sport met meer tennis. MORGEN Nederland 3, 15.20 uur: Tour de ce, twaalfde etappe van Dole m ra Mont Blanc. BRT 2, 15.20 uur: Sport extra, T< France, twaalfde etappe van Doli de Mont Blanc. BBC 2, 11.55 en 14.40 uur: Golf, Engelse kampioenschappen Muirfield, Lothain Duitsland 3. 13.00 uur: Tennis. toernooi'Stuttgart. 16.30 uur: To France. Sportnet, 08.00 uur: Sport met meer tennis en motorsport Eurosport, 09.00 uur: Sport met meer tenrys en wielrennen SPORTPRIJSVRAGE DEN HAAG - De gegeiculus van de prijsvragen zijn: Duitse midweeklotto: Trekking 6 - 9 - 12 - 23 - 37. Reservegei Trekking B: 1 - 11 - 21 - 33 - 34 - 3; servegetal: 19 Spel'77:560 2841, Lotto 28: eerste prijs: geen wiij tweede prijs: 1 x f69.946,50 (e| 769.946,50), derde prijs 53 1979,60, vierde prijs: 3032 x f. vijfde prijs: 51.449 xf. 5,00. I Cijferspel 28: eerste prijs: 2 wini tweede prijs: 4 winnaars, derde 18 winnaars, vierde prijs: 241 naars, vijfde prijs: 2197 winnaar! Midweeklotto 28 A winnende len: 3-5-8-29-37-38. Reserva 31. Cijferspel: 154 226. DEN HAAG - In de vijfde koers leken de wedders op Duindigt gistermiddag ze kerheid te hebben. Ima Crown, die een week eerder op 0.1 seconde na het baanrecord verbrak met een geweldige tijd van 1.13.7 over de mijl, nam het op tegen acht dui delijk minder getalenteer de viervoeters. Hij zou, zo als dat in het vakjargon heet, met twee vingers in de neus moeten winnen. Groot was dan ook de schrik toen de zesjarige hengst aan de start een enorme galoppa de maakte en veel terrein verloor. Hij leek eigenlijk al kans loos, maar werd door Jan van Dooyeweerd Junior toch weer naar de andere paarden toegestuurd. Wat er daarna gebeurde werd door de insi ders voor onmogelijk gehou den. Zonder ook maar een moment rust te nemen ging Ima Crown „erop en erover". Hij won uiteindelijk met een twintigtal lengten voor sprong. Als winnende tijd kwam voor een snelle 1.17.1 op de klok ken, maar in werkelijkheid moet hij in de buurt van de 1.14 hebben gelopen. Daar mee is hij sneller dan alle col lega-dravers die eerder op Duindigt over de afstand van twee kilometer aantraden. „Ik wilde het even spannend maken", grapte pikeur Jan van Dooyeweerd later, zich heel goed realiserend, dat hij de wedders behoorlijk had la ten schrikken. „Dat mijn paard het nog won viel mij ook mee, maar ik moet eerlijk zeggen, dat het allemaal nog erg gemakke lijk ging. Dit is het beste paard dat ik ooit gereden heb", verklaarde hij. Boro Kuzmanovic ...contract... I FOTO: STEPHEN EVENHUIS Kuzmanovic naar Zwitserse club DEN HAAG Boro Ku zmanovic van FC Den Haag heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Zwitserse tweede- idivisieclub Schaffhausen. Kuzmanovic, Joegoslaaf van geboorte, was bij FC Den Haag overbodig en maakte gebruik van contacten die hij al eerder in Zwitserland had. Gert-Jan Dupon komt komend seizoen uit voor het Delftse DHC. Dupon, zag net als Mar tin Abbenhuis (nu FC Sloter- plas) een overgang van FC Den Haag naar VCV Zeeland we gens faillissement van die club mislukken. FC Den Haag organiseert op 8 augustus de jaarlijkse open dag. Om 18.00 uur speelt in dat kader in het Zuiderpark oud- ADO tegen de Oude Haagse Glorie. Om 19.30 uur ontmoet FC Den Haag in een oefenduel eredivisieclub Volendam. De verbouwing van het Zui derpark tot 'voetbaltheater' be gint medio september. Vanaf dat tijdstip zal de midden- noordtribune gesloten zijn om eind januari officieel als Aad Mansveld-tribune weer te wor den heropend. GENEVE - PSV heeft het meest geprofiteerd van de nieuwe manier van plaat sing die de Europese Voet bal Unie aanhoudt voor de drie bekertoernooien. De landskampioen, vorig sei zoen in de tweede ronde uitge- schakeld door Anderlecht, is niettemin gestegen naar de ze vende plaats op de ranglijst. Dat betekent niet alleen, zoals in Genève zeer duidelijk bleek, een voorkeurspositie bij de eerste ronde, maar ook in de tweede, waarin PSV in ieder geval gevrijwaard is van tegen standers als Marseille, AC Mi lan en Barcelona. Voorlopig houdt Eindhoven zich bezig met een volstrekt onbekende, namelijk Zalgiris uit Vilnius, de kampioen van Litouwen. Een zo onbeschre ven blad in de geschiedenis van het Europese voetbal, dat Ploegsma dacht dat zijn eerste tegenstander uit Estland kwam. Treft de landskampioen een vereniging die nog nauwelijks Europese historie heeft, beker winnaar Feyenoord weet nog niet wie de tegenstander uit de eerste ronde wordt. De Rotter dammers spelen thuis tegen de winnaar uit het voorronde duel tussen Strömsgodset uit Drammen (Noorwegen) en de volslagen nieuweling Hapoel Petach Tikva uit Israël. Mana ger Fred Blankemeijer heeft lijntjes gelegd met vertegen woordigers van beide vereni gingen, maar meer dan die eer ste kennismaking kon de reis naar Zwitserland niet opleve ren. Wim Jansen ziet één voordeel. „Wij kunnen al vóór de eerste ronde de komende tegenstan der in hetzelfde toernooi aan het werk zien en dat is vrij zeldzaam. Wij gaan in ieder ge val naar de eerste wedstrijd en vrijwel zeker ook naar de twee de, tenzij je kunt aannemen dat de beslissing is gevallen, omdat er in Israel een hoge uit slag uitkomt". In Israel zal Jansen eventueel een oude be kende tegenkomen. Coach van Strömsgodset namelijk is Hal var Thoresen, die zijn beste voetbaljaren bij FC Twente en PSV beleefde. De nieuwe Europese campag ne van UEFA-bekerwinnaar Ajax begint in Oostenrijk, bij Casino Salzburg. In hetzelfde toernooi werd FC Groningen gekoppeld aan FC VAC uit Hongarije, Vitesse dient het toevalligerwijs net als twee sei zoenen geleden op te nemen tegen Derry City. Loting De loting voor de Europese be kertoernooien voetbal in Ge nève met een voorronde (eer- NOS sluit contract over uitzendrechten GENEVE De NOS heeft in Genève een contract voor twee jaar met de UEFA gesloten over de uitzendrechten van de halve finalegroepen in het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen, de zogenaamde Champions Lea gue. De NOS heeft een optie voor de drie daarop volgende jaren. ste wedstrijd is op 19 augustus, return 2 september) en de eer ste ronde (eerste wedstrijd 16 september, returns 30 septem ber) na een aantal omzettingen het volgende resultaat: Landskampioenen Voorronde: Shelbourne (Ier) - Tavria Simferopol (Oek) La Valetta (Mal) - Maccabi Tel Aviv (Isr) Klaksvikar (FaÓ) - Skonto Riga (Let) Olimpia Ljubljana (Slo) - Norma Tallin (Est) Eerste ronde: AC Milan (Ita) - Olimpia/Norma Lech Poznan (Pol) - Klaksvikar/Riga PSV - Zhalgiris Vilnius (Lit) FC Barcelona (Spa) - Viking Stavanger (Noo) Kuusysy Lahti (Fin) - Dynamo Bukarest (Roe) Glasgow Rangers (Sch) - Lyngby BK (Den) Slovan Bratislava (Tsj) - Ferencvaros (Hon) Austria Wien (Oos) - CSKA Sofia (Bul) FC Sion (Zwi) - Shelbourne-Tavria US Luxemburg (Lux) - Porto (Por) Vikinger Reykjavik (IJsl) - CSKA Mos kou (Rus) FC Brugge (Bel) - La Valetta/Maccabi AEK Athene (Gri) - Hapoel Nicosia (Cyp) IFK Göteborg (Zwe) - Besiktas (Tur) Glentoran (N-ler) - Olympique Marseille (Fra) VfB Stuttgart (Dui) - Leeds United (Eng) Bekerwinnaars: Voorronde: Maribor (Slo) - Hamrun Spartans (Mal) Hapoel Petachtikva (Isr) - Strömsgodet IF (Noo) FC Vaduz (Lie) - Tsjernomorets Odessa (Oek) Avenir Beggen (Lux) - Boltfelagio 1936 (FaO) Eerste ronde AS Monaco (Fra) - Miedz Legnica (Pol) Trabzonspor (Tur) - Turun Palloseura (Fin) Steaua Bukarest (Roe) - Bohemians FC (Ier) Olympiakos Pyraeus (Gri) - Vaduz/Ts- jernomorets (15 of 17/9) Boavista Porto (Por) - Valur Reykjavik (IJs) Airdrionians (Sch) - Spartak Praag (Tsj) (15 of 17/9) Glenovan FC (N-ler) - FC Antwerp (Bel) (15 of 17/9) Admira Wacker (Oos) - Cardiff City (Wal) Parma (Ita) - Ujpest (Hon) (15 of 17/9) AIK Solna (Zwe) - Aarhus (Den) Spartak Moskou (Rus) - Boltfelagio- Beggen FC Liverpool (Eng) - Apollon Limassol <cyp> Levski Sofia (Bul) - Luzern (Zwi) Maribor/Hamrun - Atletico Madrid (Spa) Feyenoord (Ned) - Strömsgodet/Ha- poel (Noo/lsr) Werder Bremen (Dui) - Hanover'96 (Dui) UEFA Cup Eerste ronde: Hibernian (Sch) - Anderlecht (Bel) Valenóia (Spa) - Napoli (Ita) Vitesse (Ned) - Derry City (Ier) Xamax Neuchatel (Zwi) - Frem Kopen hagen (Den) Salzburg (Oos) - Ajax (Ned) Guimaraes (Por) - Real Sociedad (Spa) Sheffield Wednesday (Eng) - Spora (Lux) Paris St. Germain (Fra) - Paok Saloniki (Gri) KV Mechelen (Bel) - Orebrö (Zwe) Caen (Fra) - Zaragoza (Spa) VAC Izzo (Hon) - FC Groningen (Ned) Fram Reykjavik (IJs) - FC Kaiserslau- tern (Dui) Manchester United (Eng) - Torpedo Moskou (Rus) FC Köln (Dui) - Celtic (Sch) Standard Luik (Bel) - Portadown (N-ler) FC Kopenhagen (Den) - Palloilijat (Fin) Lodz (Pol) - Eintracht Frankfurt (Dui) Norrköping (Zwe) - Torino (Ita) Slavia Praag (Tsj) - Heart of Midlothian (Sch) Dynamo Moskou (Rus) - Rosenborg (Noo) (15 of 17/9) Juventus (Ita) - Famagusta (Cyp) Lokomotiv Plovdiv (Bul) - Auxerre (Fra) Dynamo Kiev (Oek) - Rapid Wien (Oos) Electroputere Craiova (Roe) - Panathi- naikos (Gri) Benfica (Por) - Belvedur Izola (Slo) Wacker Innsbruck (Oos) - AS Roma (Ita) Sigma Olomouc (Tsj) - Universitatea Craiova (Roe) Katowice (Pol) - Galatasaray (Tur) FC Floriana (Mal) - Borussia Dortmund (Dui) Real Madrid (Spa) - Politechnica Timi- soara (Roe) Fenerbahce (Tur) - Botev Plovdiv (Bul) Grasshoppers (Zwi) - Sporting Lissa bon (Por) SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Nice. Grand Prix wedstrijden. Vrouwen 800 m: 1. Goerina (Gos) 1.58,05, 2. Mutola (Moz) 1.58,25, 3. Ma- terkova (Gos) 1.58,94, 4. Vriesde (Sur) 1.59,16,7. Jongmans (Ned) 2.02,39. 45,69. Domburg 9,7 km. 1 Reynierse (Dynamo '70 Middelburg) 30.20, 2. De Leeuw (AV '56 Goes) 30.58, 3. Van de Broeke (Atletica Vlis- singen) 31.12,4. Hoek (Delta Sport Zie- rikzee) 31.42, 5. De Wilde (AV '56) 32.15, 6. Hofland (Atletica) 32.39. Vrouwen: 1Heeren (Sporting Walche ren Middelburg) 34.512 Daane (Atleti ca) 37 22,3. Jansen (Spado Bergen op Zoom) 39 11 Ommen 10 km 1 Gommer (Tartletos Wageningen) 29 49, 2. Van der Veer (AV Holland Lei den) 30.27, 3 J. Ten Kate (Sprinter Meppel) 32.36, 4.J. Siemaszko (Pol) 32.02, 5. Veneklaas (SV Holten) 32.20, 6. Doornekamp (Triathlon Amersfoort) 32.23 Vrouwen: 1. Liefers (AV '34 Apeldoorn) 37.32, 2. Barvelink (AV Rijssen) 40.04, 3. Boogerd (Flevo Delta Dronten) 40.16 Geleen 10 km.1Goessens (Unitas Sit- tard) 32.37, 2. Van Loon 33.57, 3. Hen driks 34.19. DAMMEN Apeldoorn. Nieland-toernooi Vijfde ronde: Van Westerloo-Schotanus 1-1, Sijbrands-Van Tilborg 2-0, Holst- voogd-Van Dijk 0-2, Bergsma-De Jong 1 -1Palmer-Bom 1 -1Boer-Van Beek 0- 2, Baas-Van Snippenburg 1-1, Van der Kraan-Sinke 0-2. Stand aan de kop: 1/2. Schotanus en Sijbrands 8 punten, 3/4. Van Dijk en Westerloo 7. HOCKEY Den Haag. Mannen, oefenwedstrijd Nederland-Jong Oranje 5-1 (2-0). Doel puntenmakers Nederland: Weterings, Veen, Bovelander (sc), Van den Honert en Van Grimbergen; Jong Oranje: Del- mee (sb) HONKBAL Haarlem, Honkbalweek Sullivans (VSt)-Australië 2-5, Nicara- gua-Nederland 1-9. Stand. 1. Japan 3- 6, 2 Nederland 3-4, 3. Sullivans 4-4, 4. Sullivans (VSt)-Australië 2-5. PAARDESPORT Wassenaar Duindigt, draverijen en rennen: Eerste koers, 2000 m: 1. Gold Runner (Oorthuijsen) 2.40,2-1.20,1, 2. Giant K, 3. Ginny H. Toto: winnend 1,60 plaats 1.30 13,20 koppel 19,90 trio 296,80. Tweede koers, ren 1800 m: 1. Ireland Boppe (Klomp) 1.58,7, 2. Rapid of Bla- key, 3. Shark. Toto: winnend 3,40 plaats 1,70 2,10 koppel 5,70 trio 37,70. Derde koers, 2000 m: 1. Golden Hano ver (Wals) 2.37,8-1.18,9,2. Impish Grin. 3. Express Crown. Toto: winnend 2,60 plaats 1,701.40 koppel 4,40 trio 38,30. Vierde koers, ren 2800 m: 1Bold Sur prise (Davies) 3.04,3, 2. Steellash, 3. Butter Fingers. Niet gestart: Ninnes Star, Hit the Headline Toto: winnend 2,20 plaats 2,10 1,70 koppel 4,20 trio 31,00. Vijfde koers, 2000 m 1Ina Crown (Van Dooyeweerd) 2.34,1-1.17,1, 2. Evert Buitenzorg, 3. Elena Rijnstroom. Toto: winnend 1,90 plaats 1,00 1,80 koppel 2,30 trio 40,70. Zesde koers, 1609 m: 1. Gitty van Zui len (Van Ooyen) 2.04,4-1.17,3, 2. Day De Bloomerd, 3. Fallon D Toto: win nend 3,40 plaats 2,00 14,50 koppel 30,10 trio 1309,70. Zevende koers, ren 1900 mr 1. Macho Bizarro (De Vries) 2.05,2, 2. Enath. 3. Nosestique Niet gestart: Hall Porter. Toto: winnend 1,70 plaats 1,10 3,00 koppel 2,30 trio 12,50, dubbel winnend 7,20. Achtste koers, 1609 m: 1. Fancy Dan cer (Langeweg) 2.01.4,-1 15,5, 2. Erik Tornado. 3. Expensive Meadov. Toto winnend 1,60 plaats 1,20 1,50 koppel 3,00 trio 7,20. Negende koers, 2000 m: 1. Diego Bui tenzorg (Van Eykelenborg) 2.34,4- 1.17,2, 2. Cervino Montana, 3. Woens dag. Niet gestart: Delight Nobo, Count of Holland. Toto: winnend 2,60 plaats 1,00 1,00 koppel 1,80 trio 18,80. Omzet totalisator: 153.841,00. TENNIS Frankfurt. Federation Cup Vrouwen Tweede ronde: Duitsland-Ne- derland 2-0. Huber-Muns-Jagerman 7- 5 3-6 6-1Graf-Schultz 6-3 7-6 (8-6). Duitsland naar derde ronde. Groep 6: SM Caen (Fra)-RKC 2-0 (1-0) Stand: SM Caen 3-5, Schalke 04 3-3, Lyngby 3-3, RKC3-1 Oefenduels Dronten Combinatie-FC Groningen 1-4 (1-0). Doelpunten FC Groningen: Zuur- man3, Van Duren. Wilhelmina '08-PSV 0-4 (0-2). Doelpun ten: Popescu (strafschop), Schreuder, Koeman en Kalusha. Deurne-Ajax 1-8 (1-7). Doelpunten Ajax: Willems 4, Litmanen 4 Overmans loopt spierscheuring in liesstreek op. Salmröhr (Dui)-Volendam 1-4 (1-2). Doelpunten Volendam De Freitas, Smeets, Kras en Berghuis. FC Den Bosch-NAC 1-3 (1-1). Doelpun ten: Den Bosch: Van Ek, NAC: Lam- mers 2 en Schapendonk. WIELRENNEN Ronde van Frankrijk: Elfde etappe Straatsburg-Mulhouse: 1 Fignon (Fra) 249,5 km 6.30.49 (gem. 38,304 km/u), 2. Dufaux (Zwi) 0.12, 3. Pedersen (Den), 4. Elli (Ita), 5. Konisjev (GOS), 6. Delgado (Spa), 7. Leblanc (Fra), 8. Jalabert (Fra) 0.22, 9. Chiap- pucci (Ita), 10. Kelly (Ier), 11. Ghirotto (Ita), 12. Van de Laer (Bel), 13. Alcala (Mex), 14. Arnould (Fra). 15. Chioccioli ((Ita), 16. Indurain (Spa), 17. Bugno (Ita), 18. Boyer (Fra). 19. Lino (Fra), 20. Theunisse (Ned), 21 Murguj (Spa), 22. Ledanois (Fra), 23 Ta (Lit), 24. Gonzales (Spa), 25. 0» (Spa), 26. Rooks (Ned), 27. (Spa), 28. Alonso (Spa), 29. Periii 30 Rué (Fra), 31. Bouwmans. 4 Mond (VSt), 44 Breukink, 86. vi Poel 12.06, 107. Den Bakker 108 Van Aert, 113 Siemons, 134: meling 25.12, 138. Manders, 140 ters, 141 Nijdam, 151 Wijnandsl Van Poppel, 166. KokkelkorenLass< Maassen, 172. en laatste Van f donck (Bel). Opgegeven: (Fra). Sierra (Spa), Capiot (Bel), Cj (Spa) en Moreau (Fra). Algemeen klassement: 48.32.59, 2. Indurain 1.27, 3. I (Ier) 4.15, 4. LeMond 4.27, 5. I 4.39, 6. Chiappucci 4.54. 7. Led 5.52,8. Perini 6.44,9. Delgado 7.l| Fignon 7.32, 11. Heppner (Dui 12. Alcala 7.46, 13. Rué (Fra) 8.J Leblanc 8.34, 15. Breukink f Bouwmans 8.58, 17. Boyer 9 3) Chioccioli 10.09, 19. Skibby I 10.26, 20. Virenque (Fra) 10 3r Hampsten (VSt) 11.01, 22. Goj 11.32, 23. Arnould 11.43, 24. f 11.48, 25. Millar (Sch) 12.2126, voll (Noo) 13.38, 27. Simon (Fra) 28. Theunisse 14.33, 14.40, 30. Kelly 14.56, 104. Vaif 48.01, 111. Siemons 50.05, 11^ella( Bakker 50.47, 116. Van der Poel 123. Maassen 57.01, 139. 1.05.14, 141. Harmeling 1.05.2 Kokkelkoren 1.06.34, 165. Van f 1.28.18, 167. Wijnands 1 30 55^^ Pieters 1.33.43, 172. en laatste Cf"1 do (Spa) 2.03.54 [prp< Puntenklassement: 1 Jalaber® punten, 2. Museeuw (Bel) 162, wig (Dui) 117,4. Ghirotto 116,5. jev 916 Chiappucci 83. Bergklassement: 1. Chiappua punten, 2. Virenque 913. Chiocc leke 4 Muguialday 67, 5. Gölz (Dui) ingl Rezze (Fra) 39. l, dit Dagploegenklassement: 1 Ci iarsc ma 19.33.23, 2. Amaya, 3. Bane w» TVM, 5. Carrera, 11PDM 6.49, nasonic 7.59,22. Buckler 49.50. Algemeen ploegenklassemeif* J°r Carrera 145.40.20, 2. Banesto 12|zenc Z 15.11, 4. TVM 15.41, 5. Casttd bt 20.45, 6. Panasonic 21.51, U&rd 31.29.21Buckler 1.31.56. geda; Temse, profs 1. Cooman (Bel) 160 km 3.38Vd" Melsen (Ned), 3 Planckaert (BsCh Tsjmil (GOS), 5. Gino van Hoo) Trc (Bel), 13. Strouken, 21 Van decider Mulders. 24 Hermans, 26. Van dfg va Ronde van Rijnland-Palts: Zevende etappe Kirn-Pirmasef' Dietz (Dui) 154,3 km 4.07.20, 2 (Dui), 3. Matt (Dui), 4. Jolidon (2 Pitsiks (Let), 6. Lebsanft (Dui), Poel, 32. Van Elzakker, 36 Vald Meer, 39. Poels, 57. Moerenhout e Algemeen klassement: 1A laai (Dui) 26.16.12, 2. Luttenbergef b 2.41, 3 Galbois (Fra) 3.37, 4 5ten mann (Dui) 3.57, 5. Gottschlirv 4.05, 6. Piatek (Pol) z.t. 16. PoeTul& 47. Van der Meer 18.39, 50. N en hout 22.09, 59. De Poel 41.27,6int Elzakker 42.55. is >p STE lerts ik e NICE Elf dagen voor de Olympische Spelen nade ren de Kenyaanse lopers de topvorm. Op de Grand Prix wedstrijden van Nice, het laatste gala voor Bar celona, verbeterden twee Kenyanen de beste sei zoentijden. Dat deed ook Marie-Jose Perec op de 400 meter. Het hoogtepunt in Nice werd de 1500 meter. Met Kirochi (3.33,04), Cheshire (3.33,12) en David Kibet (3.33,44) bleven drie Kenyanen onder de top tijd van de Duitser Herold (3.33,52). Op de 3000 meter, geen olympisch nummer, do ken zeven lopers onder de bes te seizoentij d van de Duitser Baumann (7.43,19). Het veld werd aangevoerd door drie Ke nyanen, van wie Bitok won in de supertijd van 7.35,00. We reldkampioen Matete werd op de 400 meter horden wii'Pen in 48,15. Bij de vrouwen werd w^101 kampioene Perec op haar v riete 400 meter opged •tt h door de Amerikaanse T< ,ln ce. Dat resulteerde in eetIrin te seizoentijd van 49,50 s1 ,®e den. De Amerikaanse fu in 49,64. Merlene Ottey w §c 200 meter in 22,11. Op meter werd Laetitia Vi P^r vierde in 1.59,16. Stella rü- mans werd zevende in 2.0 m(

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12