Nieuwe politieke partij icht zich op zorgvuldige anering van Coupépolder L LEIDEN OMGEVING 27e mogen ons nageslacht niet opzadelen met deze erfenis' Indianen en Egerlander op braderie Oude Wetering Ontroerend weerzien van 'oude vrienden' Goincwit MAANDAG 13 JULI 1992 KMchade aan finale >gstra|ns na ikseminslag djoRSCHOTEN - Be- [ers van een pand aan Bestevaer in Voor- iten kregen zondag- jen de schrik van leven door een blik- 3iinslag. houten dakspint ig na de klap onmid- k in brand. De idweer was op tijd om brand te blussen. De ade bestond uit een D nield dakraam en een televisie en (recorder. rB J.E$Sk lira M] Militair bedreigt man met een mes ALPHEN AAN DEN RIJN Een 21-jarige man is vrijdagavond rond elf uur aangehou den bij winkelcentrum de Herenhof. Hij had een 28-jarige plaatsgenoot met een mes bedreigd. De 21-ja rige, een dienstplichti ge militair, is inmiddels overgedragen aan de Koninklijke Mare chaussee. Hij had gedronken. Vandalist opgepakt VOORSCHOTEN Een 31-jarige Rotterdammer is vrijdagavond op de Schoolstraat in Voorschoten op heterdaad betrapt bij het ingooien van een autoruit. De man had daar voor al de ruiten van een vijftal bushokjes ver nield en een klin ker door een etala ge van een dames kledingzaak ge- Getuigen gezocht van aanranding ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie is op zoek naar de twee mannen in een groene auto, die vrijdagmid dag rond vijf uur een 15-jarig meisje hebben ontzet. Zij werd rond dat tijdstip op de hoek Meteoorlaan/Sterrelaan aange vallen door een man van circa 35 jaar, die haar vastpakte, aan haar kleding en haar halsket ting trok. Hij probeerde haar een poortje in te duwen. Voordat hij daar echter in slaagde, kon het meisje met de hulp van twee mannen worden bevrijd. Jongens schieten vanaf het water ALPHEN AAN DEN RIJN Twee jongens, een 17-jarige jongen uit Hoofddorp en een 18-jarige jongen uit Aalsmeer, hebben zijn zaterdagmiddag aan gehouden nadat zij in het centrum vanaf hun boot in de Oude Rijn voorbijgangers had den beschoten. Hun luchtdrukwapen is in beslag genomen, tegen de jongens is procesverbaal opgeno- Omwonenden vluchten voor muziekfestival ROELOFARENDSVEEN - De muziek op het jaarlijkse Zomersplotszfestival bij Jongerensociëteit Splotsz op de hoek van de Stationsstraat en de Alkemade- laan was zaterdagavond zo hard dat de bewoners van de nieuwbouwwijken rond de veiling heftig hebben geklaagd. Velen vertrokken uit hun woningen om de avond elders, ver van de Splotszmu- ziek, door te brengen. Bij de politie kwa men circa vijf klachten binnen. Deze heeft echter geen actie ondernomen om dat Splotsz een vergunning had voor het festival en dus de regels niet overtrad. „Maar ik kan mij voorstellen dat omwo nenden op de vlucht sloegen", merkte een politiewoordvoerder vanmorgen be gripvol op. Snelheidsduivel in Noordwijk NOORDWIJK Een 21-jarige Haarlemmer reed za terdagnacht met enorme snelheid door Noordwijk en kon pas na een wilde achtervolging in Vogelen zang tot stoppen worden gedwongen. De man reed op de provinciale weg, waar 80 kilometer per uur de maximaal toegestane snelheid is, 165 kilometer per uur. Zijn auto werd in beslag genomen, maar in overleg met de officier van justitie weer vrijgege ven. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Inbrekers actief in Hazerswoude HAZERSWOUDE - Twee woningen in Hazerswou de-Rijndijk en Hazerswoude-Dorp kregen dit week end ongewenst bezoek van inbrekers. In beide ge vallen kwam de dief met behulp van een ladder via de slaapkamer binnen. Naar de buit kan de politie slechts raden omdat de bewoners van de huizen nog op vakantie zijn. Je 'j PHEN AAN DEN RIJN De Initiatiefgroep De- yviiief cratisch Alphen is :h een actiegroep noch t/m werkgroep, maar een Dann itieke partij. De Alphe- Wl ir Gérard van Eisen n in april, na het raads- at over het rapport van commissie Engwirda, ,Use initiatief om de groep te richten. Inmiddels 5zel,d(ft hij al 104 aanhan- s die allen iets aan het irobleem in de Coupé- ■der willen doen. Eisen: „Wij willen daad- Erka tel ijk invloed uitoefenen j. 07 e gang van zaken rond de pépolder. Ik maak mij daar RZIE zorgen over, net als over Jiverheid van de plaatselij- ng. Ti '°litiek. Twee doelstellin- hebben wij al. Ten eerste de volksgezondheid niet itief worden beïnvloed. Ten tweede mogen wij ons na geslacht niet opzadelen met onze erfenis. Wij zijn verant woordelijk". Van Eisen vindt dat er nog veel meer kan worden onderzocht hoe de gifbelt kan worden ge saneerd. Afgraven van de belt lijkt hem de beste oplossing. Het afval moet zoveel mogelijk worden verwerkt. Als dat bij bepaalde stoffen niet mogelijk is, dan moeten ze in ieder geval worden geclassificeerd en goed worden verpakt, net zoals dat bij radio-actief afVal in be tonblokken gebeurd. Als dat gebeurd is, dan mag het wat hem betreft weer in de polder worden opgeslagen. Verplaat sen is immers verplaatsen van het probleem. Volgens de Al- phenaar wordt veel te snel ge zegd dat zoiets onmogelijk is en veel te kostbaar. Het behe ren van de polder blijft echter ook geld kosten. Het afgraven zou best eens goedkoper kun nen blijken te zijn. „Oké, we moeten reëel blijven. Maar zo iets zou best eens uitgezocht kunnen worden. Voor mij blijft de vraag 'Wat is echt onmoge lijk?' Ik ben ook best tevreden met een black box, het inpak ken van de belt, zoals dat nu gebeurd. Maar dan moeten we wel zeker weten dat het werkt. De provincie heeft nog geen ervaring met dit soort proble men. Alphen is een soort test case-gebied". Opzettelijk misleid Als inwoner van Alphen houdt Van Eisen de ontwikkelingen rond de Coupépolder nauwlet tend in de gaten. De biochemi cus van beroep, maakt zich zorgen. „Een hele tijd was het al een geharrewar in de raad over wat er nu moest gebeu ren. Iedereen was het uiteinde lijk erover eens: het moest nu eens worden uitgezocht. De commissie Engwirda kwam uiteindelijk met een rapport. Toen ik dat rapport las, kreeg ik de indruk dat bij het trek ken van conclusies, ieder com missielid zonodig concensus wilde bereiken. De conclusies werden daardoor flink afge zwakt. Ze hadden veel scher per moeten zijn". Van Eisen, die zelf na een uitvoerige be studering, een analyse van 'De onderste steen' heeft gemaakt, heeft daaruit zijn eigen conclu sies getrokken. „De burge meester (M. Paats, red.) heeft de raad herhaaldelijk opzette lijk misleid. Hij had zelf zijn conclusies moeten trekken. Tweede verantwoordelijke is wethouder Van Leeuwen, die destijds de verantwoordelijk wethouder was en ook de Dienst Openbare Werken. Tenslotte zijn ook de raadsle den als toezichthouders op het beleid, in gebreke gebleven. Al geldt voor hen wel de verzach tende omstandigheid dat zij geen antwoorden kregen op vragen". Via de lokale omroep heeft Van Eisen op 6 april tot diep in de nacht het raadsdebat over het rapport-Engwirda gevolgd. „Toen ben ik vreselijk teleur gesteld geraakt in de plaatse lijke politiek", vertelt de Al- phenaar. Er is toen niets ge beurd. Dat is onverklaarbaar naar de burgers toe. Al had de burgemeester in ieder geval maar schuld bekend. Hii heeft Biochemicus Gérard van Eisen uit Alphen wil met de nieuwe politieke partij het gifprobleem in de Coupé polder te lijf gaan. FOTO: W1M VAN NOORT het, onder invloed van Ton Plancke, heel persoonlijk ge speeld. In de trant van 'Ik ben zo'n aardige man, ik doe nie mand kwaad, waarom zouden jullie mij weg willen sturen?' Hij mag dan wel een aardige man zijn, zijn politieke taak heeft hij echter niet goed inge vuld. In het bedrijfsleven was hij allang weggestuurd. Voor de raadsleden gelden welis waar verzachtende omstandig heden, maar ook sommige die er toen ook zaten, hadden kun nen zeggen: 'Ik ben schuldig. Zeggen jullie maar of ik mag blijven' of zoiets dergelijks". Van Eisen besloot het initiatief te nemen om een politieke par tij op te richten. In plaatselijke kranten plaatste hij een op roep. Daarop heeft hij al 104 re acties gehad, genoeg om de in geslagen weg te vervolgen. In middels hebben zeven mensen een werkgroep gevormd. De groep begeleid de nieuwe stro ming. Ze neemt de bestuursta ken waar totdat de vereniging een wettelijke status heeft ge kregen. Met behulp van een enquête onder haar aanhan gers gaat IDA nu onderzoeken of er genoeg draagvlak is om verder te bouwen. In de enquê te die vorige week de deur is uitgegaan wordt gevraagd naar de mening-over politieke zuiverheid, sanering van de Coupépolder maar ook over andere punten die in het par tijprogramma opgenomen zou den kunnen worden zoals re creatie, ruimtelijke ordening, onderwijs, verkeer, volkshuis vesting en welzijn. Verder moet er nog een nieuwe naam worden verzonnen. Gevraagd wordt dus ook naar ideeën in die richting. De enquête-resultaten worden besproken in de eerstvolgende vergadering van 10 september. Zo spoedig mogelijk daarna hoopt Gérard van Eisen dat de nieuwe politieke partij wordt opgericht. 2 kee genslag or Voorhout ér jaar- kening 1991 )RHOUT - De gemeente •hout komt 65.000 gulden rt over 1991. Dat blijkt uit ekening over dat jaar. De T openbaar bestuur is met half miljoen gulden fors schreden. Op bijna alle an- posten van de begroting ist minder uitgegeven. De kee ngrijkste overschrijding, ,e een bedrag van meer dan D00 gulden, valt onder de 'overige'. Daaronder val- )nder meer de representa nten voor het gemeente- kosten voor automati- ïg en de kosten iter, dat gegevens rt voor berekening van de erend goedbelasting. Veel deze kosten zijn toe te ij ven aan de feestelijke ling van het nieuwe ge- ïtehuis. Daarnaast was er ildoende gereserveerd om stijgingen op te vangen, een algemene salarisver- ig en doorgroei in de sala- lalen zorgden voor qen .■rwachte kostenstijging, It de toelichting op de jaar- 1991. dé post onderwijs is over- eden. Hier is ruim 90.000 :n te veel uitgegeven en hier wordt dat voorname- yeroorzaakt door stijgende riskosten. Daarnaast werd volksgezondheid bijna )00 gulden meer uitgege- De hogere bijdrage aan Samenwerkingsverband i- en Bollenstreek voor de isgezondheidsdienst, ;re subsidie voor oud pa- en het verplicht door- liven van rijksmilieugel- naar het SDB veroorzaak- ïet tekort, lens het college meldt bur- eester M. de Goeij in de rekening opnieuw dat de nciële positie van de ge- nte verder is verslechterd, werd ook al in de Voor snota duidelijk gemaakt, i/l. Ro lelangrijkste reden die ze iter, V voor aanvoert zijn de Tot [bezuinigingen op algeme en specifieke uitkeringen, maast zorgt de hoge rente- 3. Ba d voor almaar stijgende fï- j. Fa cieringslasten. Bezuinigin- Geh in Voorhout zijn vanaf leem met meer te voorkomen. Iets, lestolen fiets ijaar terug jaard se gen 17-jarige Lisser Ideru zaterdag zijn fiets terug op Kanaalstraat, die een jaar iden was gestolen. De nieu- sigenaar, een 20-jarige Sas- ISS( heimer, bleek het rijwiel ss«r 800 gulden gekocht te 07 ben in Warmond van een jzelfdgenaar. L OUDE WETERING - De braderie in Oude Wete ring trok zaterdag weer duizenden bezoekers. Het weer, dat in tegenstelling tot voorgaande jaren nu eens niet te warm of te nat was, zorgde ervoor dat ie dereen zich prettig voel de. Alleen de standhouders is de nabijheid van het popfestival hadden klachten: zij meenden dat het aantal gelanceerde de cibellen hoger was dan het ver- draagbare aantal. Heel bijzon der was de indiaan Winnetou, die, in vol ornaat, leren arm banden maakte met „energeti sche" teksten. „Mijn echtgeno te is even weg voor een schoon heidsslaapje in de wigwam" zo excuseerde Winnetou met zijn zware basstem haar aan ieder een die het maar horen wilde. Even verderop liet wereldre cordhouder fietswiel vlechten, Jan Oskam uit Jtrecht,-zijn kunsten zien. O' :am vertelde dat hij onlangs de Amster damse RAI zijr .en jaar oude Winnetou bleek een groot succes, die zijn leren armbanden met energetische teksten gemakkelijk kon slijten. FOTO: WIM VAN NOORT record veertien fietswielen in een uur verbeterde met één wiel. Over twee jaar hoopt hij 16 wielen in een uur in el kaar te kunnen zetten. „Mijn snelste wiel was in 3 minuten en 45 seconden gemaakt; het moet dus haalbaar zijn" aldus Oskam. Groot was de belangstelling voor een groep zingende en gi taar spelende Bolivianen en voor de plaatselijke blaaskapel „Die Blumenlander Musikan- ten". Deze kapel viert binnen kort haar zilveren jubileum. Ter gelegenheid daarvan werd een loterij gehouden met als bonus bij ieder lot vijf narcis- senbollen. De dames van de Werkgroep Zaïre deden goede zaken met een cavia-renbaan, een loterij en een heuse kwis. Daarbij mochten passanten inzetten op het gewicht van een kaas. Winnaar werd Nico Mooiekind uit Roelofarendsveen, die het gewicht tot op 20 gram bena derde. Hij mocht de kaas hou den. Na afloop vertelde voor zitster Ida Hogenboom-Bak- ker dat ze de opbrengst van circa duizend gulden in zijn geheel zal doen toekomen aan enige Zusters van Liefde J.M. uit Eindhoven om er medicij nen voor een Zaïrees zieken huis van te kopen. „Zelf sturen we geen pakketten meer naar Zaïre, omdat de transporten gewoon worden geplunderd". Heatwave De rommelmarkten bij de Ne derlands Hervormde kerk en de Remonstrantse kerk wer den als vanouds druk bezocht. Voor het eerst dit jaar organi seerde de Gereformeerde ge meente geen rommelmarkt, maar stelde het terrein be schikbaar voor de muzikanten van het popconcert van de plaatselijke radiozender Heat wave. Organisator Wout Koek toonde zich na afloop dik te vreden met het resultaat. „Ie dereen deed van harte mee, de bezoekers waren enthousiast en financieel zijn we er, dank zij de consumpties op het ter ras en een subsidie van de Zuidhollandse Popunie, goed uitgesprongen". Het speet hem dat het programma de hele dag drie kwartier achter liep. „Dat was 's morgens bij het eerste optreden van The Hotdogs al gebeurd. De organi satie maakte problemen over de geluidssterkte en toen moesten we de zaak helemaal opnieuw uitlijnen. Na die ene klacht hebben we alleen nog positieve reacties vernomen". Heatwave is vast van plan het popspektakel volgend jaar te prolongeren. Koek: „We over wegen om dan de hardrock bands pas aan het einde van de braderie vanaf een uur of vijf te laten spelen, of het popspek takel te verplaatsen naar de vrijdagavond voor de braderie. De vriendelijkere muziek, zo als die van Gene Travis en Koor en Combo De Toekomst, kan dan gewoon tijdens de bra derie op zaterdag worden ge speeld". Overigens had diri gent Jos Lustberg aan het ein de van het optreden van Koor en Combo De Toekomst afge lopen zaterdag nog een verras sing in petto. Hij huldigde drummer Jos Dobbe met een onderscheiding van de Grego- riusvereniging wegens diens koperen jubileum. Dobbe stopt na 12,5 jaar met De Toe komst en gaat zich helemaal toeleggen op de band TD7, of- teweg „Two Dogs Seven Legs". Locs smalspoormuseum betrekken nieuwe remise VALKENBURG - Onder belangstelling van een grote groep treinfanaten, werden zaterdag zo'n 50 smalspoorlocomotieven verhuisd vanuit Voorscho ten en Katwijk naar de pas gebouwde remise aan het Valkenburger Meer. Met behulp van drie heen en weer pendelende trucks met diepladers en met enorme hijs kranen werd de grootscheepse operatie geklaard. Op de op legger wacht al een poosje een forse locomotief op transport naar de begane grond. Het is een mooi nostalgisch exem plaar, dat helaas nogal zwaar gehavend is, en vol deuken, butsen en roest zit. Vaag heeft het iets weg van een ouwe kof fiepot die een paar jaar in een sloot heeft gelegen. De treinfa naten herkennen echter on- middelijk dat onder dit afge leefde uiterlijk een heuse Ces- komaravska zit. Het is een Tsjechische locomotief, bouw jaar 1940. Inmiddels is het oude beestje op het punt om zijn laatste reis naar de remise te maken. De kettingen zijn er aan vastgehaakt, en langzaam maar zeker stijgt de logge loco motief op. Na een korte, majes tueuze vlucht landt de Cesko- maravska nummer 16 met ui terste precisie, geholpen door allerlei medewerkers, met alle wielen op de rails. Even later wordt hij door een klein grom mend locomotiefje, niet groter dan een Mini, de remisehal in geduwd. Jan Pen, die betrokken is bij het smalspoormuseum, is in alle staten. Zelf heeft hij ook een camera meegenomen, maar hij vergeet bijkans om fo to's te maken. „Het transport loopt ook gesmeerd! We be gonnen al om 7 uur, en na een poosje lagen we al een half uur voor op het schema. Tegen vie ren zijn we wel klaar denk ik". Vrienden Voordat ze naar Valkenburg vertrokken, bevonden de trei nen zich op allerlei plekken: in Katwijk, maar ook in Voor schoten. Daar stonden ze ja renlang in de open lucht, wat de locs niet ten goede is geko- Een oude stoomlocomotief hangt hulpeloos in de takels om even later op het goede spoor te worden te ruggezet. FOTO: HENK VAN DEN ENDE men. Er hebben zelfs ooit locs helemaal in Goes gestald ge staan. Maar nu bevindt de hele collectie van zo'n 50 stuks zich in Valkenburg. Pen: „Er komt een smalspoor- baan rondom het meer, en over een poos kunnen we dan leuke rondritten gaan rijden. Er zijn nu al vier locs rijklaar, en dat zullen er zeker meer worden. Maar het duurt minstens nog wel een jaar voor het museum hier in Valkenburg voor het publiek open gaat. In de verde re toekomst hopen we dan op een uitbreiding van de smal spoorlij n naar Katwijk en mis schien ook naar Leiden". Treinen blijven fascinerend, voor kinderen van alle leeftij den. Sommige enthousiaste lingen hadden meerdere ca mera's bij zich, en fotografeer den ieder detail. Met rode oor tjes werden de oude locs beke ken en aangeraakt alsof het een weerzien met oude, verlo ren gewaande vrienden betrof. Pater Bert van der Geest viert priester jubileum Idoor JOOP PEETERS VOORSCHOTEN - In een overvolle St. Laurentiuskerk werd zondag het 40-jarig pries terfeest van pater Bert van der Geest M.H.M. gevierd door middel van een plechtige eu charistie. Concelebranten wa ren pastoor W. de Munck uit Roelofardendsveen (oud-pas toor van de St. Laurentius), em.-pastor J. Hendrickx uit Linne, pater G. Doene uit Til burg, pater L.v.d. Salm uit Zoetermeer en pastoor G. Paardekooper. De feestpre dikatie werd gehouden door pater G. Doene M.H.M.die ook 40 jaar geleden preekte tij dens de eerste plechtige H. Mis van pater van der Geest. „De missionaris is bijna een onwerkelijk figuur gewor den. Toch zijn buitenlandse missionarissen in de derde we reld nog steeds nodig: meer dienend dan regelend. Hier is het idealisme opgedroogd, maar gelukkig niet bij ieder een. Pater Bert van der Geest werkt thans onder de armsten in West-Australie. Hij verzorgt vijf parochies onder de Abori ginals, de oorspronkelijke be woners van Australië. Hij gaat daar mee door ook nu hij 65 jaar is geworden. De Laurenti- usparochie zond hem 40 jaar geleden uit en nog steeds wordt hij vanuit Voorschoten financieel gesteund". Tijdens de receptie in de Gou den Leeuw kon een glunderen de pater vele honderden han den drukken en kreeg hij op nieuw financiële bijdragen om zijn werk in West-Australië voort te zetten. Als het aan de overste van de congregatie van Mill Hill lag, had Van der Geest ook in Nederland mogen blijven en een administratieve funktie binnen de congregatie kunnen vervullen. Hij heeft echter weer gekozen voor het pastorale werk. Zijn 80-jarige moeder me vrouw M. van der Geest-Lam- boo was tijdens het feest aan wezig. Zijn vader stierf al op jonge leeftijd tijdens zijn stu die in Mill Hill. Zijn zestien broers en zussen - Bert van der Geest is de derde in het ge zin steunen hem door dik en dun, want Bert is en blijft een avonturier, die er wil zijn voor de verdrukte mensen in de Derde Wereld. Jammer vindt hij het dat zoveel aandacht, weliswaar zeer terecht, gaat naar de onderdrukking van de zwarten in Zuid-Afrika, maar dat de gekleurde mensen, de oorspronkelijke bewoners van Australië, door het rijke Wes ten vergeten worden. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239) Basic Instinct (16); 18.45, 21.15. UDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Flodder in Amerika (al); 14 15. 18.45, 21.15. The hand that rocks the cradle (16): 14.30. 19.00, 21.15. Hook (al); ma. t/m do ook 14.15. The pope must die (al) Arthouse Special; ma t/m do. 19.00, 21.15. Freddy's dead, the final nigh tmare (16); 14.30. 19.00. 21.15. do 18.45, 21.15. Sneeuwwitje (al); 14.30. Final Analysis (12); 18.45. 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel 071-123875): Les Amants du pont neuf (12); 19 00.21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6. tel 01720-20800): Flodder in Amerika (al); 13.30, 18.30, 21.15. Basic instinct (16); 13.45, 18.45, 21.30. Beethoven (12); 13.45, 18 45. Shining through (16); 21.30. The hand that rocks the cradle (12); 18.45, 21.15. Sneeuwwitje (al); 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBIOS COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, tel 614354): De notekraker (al); wo. 14 00. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, tel. 3463500) Basic instinct (16); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: The hand that rocks the cradle (12); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Indian runner (16); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): The hand that rocks the cradle (12); 14 00, 18.45, 21.30 BA BYLON 2- Le chateau de ma Mère (al); 14.00. 18.45, 21.30 BABYLON 3: Shadows and fog (al). 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637): Flodder in Amerika (al); 14.00. 18.45. 21.30. CINEAC 2: My girl (al); 18.45, 21.30. CINEAC 3: Beethoven (al); 14.00. 18.45, 21.30 METROPOLE 1 (Camegielaan, tel 3456756): Flodder in Amerika (al); 14 00. 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Final analysis (12); 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Basic instinct (16); 14.00, 18.45. 21.30 METROPOLE 4 Hook (al); 14.00, 20.30. METROPO LE 5: Stop, or my mom will shoot (al); 14.00. 18.45. 21.30. ODEON 1 (He rengracht 13, tel. 3462400): Basic in stinct (16); 13.45, 18.45, 21 30. ODEON 2: Cape fear (16). 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 3 Blue movie blue (16). 13.45, 18 45, 21.30 ODE ON 4 Problem Child 2 (al); 13.45, 18.45, 21 30 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: A New York fiasco; 19.30, 21.45 Zaal 2 Cheb; 19 30 Ascenseur pour l'Echafaud; 21.45 Zaal 3: dag 19.30, 21.45 Jane B. par Agnes V.; ma Black Rain; di. White room; wo. Shame; do. KINDERMATINEES CINEAC: Peter Pan; 14.00. METROPOLE: Peter Pan; 14.00. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst heb- STICHTING KRUISWERK LEIDEN - Centraal kantoor: Schuttersveld 1Voor informatie: tel.: 071-120144 tussen 08.30-17.00 uur Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan 250. telefoon 071-121894. Geopend: dage lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13.30- 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13 00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis) De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur Het nummer is 071 -120611 BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19 00 tot 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00 Niet meer dan twee be zoekers per patiënt Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraam afdeling Naast de normale be zoektijden alleen voor „kraamvaders" van 19.30-21.00 u. Gynaecologie/ver loskunde/urologie van 14.00-14 45 en van 18.30-19.30 uur Kinderafdeling dag. Ouders zijn de gehele dag wel kom. Eén van beiden kan, indien men wil, bij zijn of haar kind blijven slapen. Voor broertjes, zusjes en andere be zoekers, is de bezoektijd van 15.00 u. tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) dag van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14 45 u. en van 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Adviescentrum. Spreek uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa beth-ziekenhuis. Endegeest: Di en vr. 13.00-14.30 u.; zo 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehe le dag. Jelgersmaklinlek: Jongeren- team: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opna me: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag 10.00-11.30 en 14 00- 16.30 u. Team A, C en D: dag tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14 15-15.00 u en 18 30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafde- ling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken Kinderkli niek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd Bezoek tijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor ande re bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie 14.15- 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuls: Dage lijks 14.30-15.15 u en 18 30-19 30 u Extra bezoek hartbewaking 11.00- 11.30 u Vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling Kinderafde ling 14 30-15.30 u In overleg met de verpleging zijn hier ook andere bezoek tijden mogelijk. De ouders zijn de gehe le dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9