lillegom grossiert in finaleplaatsen TENNIS CIRCUIT 16 LZ'86 opnieuw zeer succesvol ff Pernette Osinga bewijst kracht op degenschermen SPORT 17 fbels sterk bij 25-jarig Hazerswoude Rabobank Q Veteranengoud voor Theo Brusche en Mirjam Brugman Remi Zevenhuizen verzorgt hoogtepunt iterland ij Ajax iQowiant MAANDAG 13 JULI 1992 aul Haighton standvastig l Rochi am het veld pas af toen de strijd gestreden was. aidi (itai armee gaf de nestor van de ploeg opnieuw aan in (GOS). glanzende vorm te verkeren. Het fielden ging f-udwi tegen VCC 2 in het begin uitstekend af, maar urar* irmate de wickets vielen werd er makkelijker tde kansen omgesprongen. „Met een stand van der Pos runs voor 9 wickets, mag de tegenstander eigen- vled), 2i niet meer tot de 130 runs komen die nu ge- 23. Mu 0rd werden", meende captain Anton Jacobs. Te- cr-.i"den was Jacobs met het spel van wiketkeeper jer Slagter die drie vangen liet noteren en bow- Alex van Leeuwen die de cijfers 5 wickets voor (Can) "uns op het scorebord bracht. Met de 59 runs van 3. Si? jghton was Ajax al mooi halverwege de winst die 14. Kok eindelijk door vijf man bij elkaar geslagen werd. 131 runs voor het verlies van 3 wickets pakte de winst en werd VCC 2 op de derde plaats in :anglijst bijgehaald. pel 1.5! LEIDEN - Het tweede en laatste weekeinde van de Nederlandse Zo- merkampioenschappen zwemmen is voor LZ'86 opnieuw uiterst suc cesvol verlopen. Natasja Sierag en Stephan van Iterson pakten bei den drie gouden medailles. Ook voor Fleur Bakker, Antoine van Weerde, Remco Singeling, Bianca Hoeks en de estafetteploeg meisjes onder zestien jaar lagen aan de fi nish plakken gereed. Natasja Sierag startte afgelopen weekeinde vijf maal in Amersfoort. Drie keer was zij het snelste meisje van dertien jaar, eenmaal bleek het zilver gereserveerd, een keer, op de 200 meter vrij, eindigde ze als vierde. Sierag behaalde haar over winningen op de 100 meter vlin derslag (1.09,35), de 100 rug (1.10,38) en de 200 meter wissel (2.32,30). Haar 9.35,85 was op de 800 meter vrij goed voor zilver. Stephan van Iterson (eveneens 13 jaar) leverde zijn meest aanspre kende prestatie op de 2Q0 meter vlinderslag. Van Iterson ztaom in de eindstrijd elf seconden sneller dan ooit en werd voor die tijd (2.34,13) gepast beloond met een gouden plak. De 400 meter wissel legde Van Iterson af in 5.17,83 en op de 200 rug bleef hij met 2.28,96 eveneens de gehele concurrentie Vijftienjarige Fleur Bakker had zich een week eerder al op de 100 en 400 meter vrije slag geplaatst voor de Europese Jeugdkampioen schappen die dit jaar in Leeds wor den gehouden. De 200 meter vrij kan na afgelopen weekeinde even eens in dat rijtje worden geplaatst. Bakker won de EJK-serie in 2.08,15 en bleef daarmee ruim onder de li miet die op 2.10 staat. Antoine van Weerde was in Amers foort dichtbij een hele echte gou den plak op de 200 meter school slag. Van Weerde maakte er in de A-finale met Michael van Rijn en Ron Dekker een uiterst spannende race van, die voor hem uiteindelijk toch nog 'slechts' een teleurstel lende derde plek opleverde. Van Rijn werd eerste in 2.21,72, Dekker Individueel waren er afgelopen weekeinde nog twee bronzen me dailles voor LZ'86. Remco Singe ling scoorde 2.25,18 op de 200 rug, Bianca Hoeks kwam op de 100 rug tot 1.09,53. Met Natasja Sierag, Olga Bouwmeester en Fleur Bak ker veroverde Hoeks ook nog eens de zilveren medaille op de 4 x 100 estafette voor meisjes onder zes tien jaar. In 4.39,72 werd de eerste medaille die LZ'86 ooit op een esta fette tijdens een NK behaalde een feit. PSV bleef de Leidsen overi gens bijna zeven seconden voor. Zhao-Pei en Van Eeden delen LEIDEN Het Leidse Lakenfeesten Go toernooi 1992 is ge ëindigd in een gezamelijke overwinning voor de Chinees Zhao Pei uit het Duitse Siegen en de Groninger Gilles van Eeden. Filip Vanderstappen werd met een vierde plaats de beste Leidenaar. Het toernooi was dit jaar met 42 deelnemers weliswaar min der talrijk bezet dan gewoonlijk, de top was wel sterker dan anders: tien spelers hadden een klassering van derde dan of hoger. Van Eeden en Zhao wonnen beiden vier van de vijf partijen en hun onderlinge strijd in de vierde ronde resul teerde in een zogenaamde ,jigo". De honderden punten op het bord werden exact gelijk verdeeld zodat weerstandspun- ten de beslissing moest brengen. Dat lukte niet en ook de Sonneborn-Bergerpunten gaven geen enkelvoudige win naar zodat de bijna unieke deling van de toernooiwinst een feit was. Derde werd Robert Rehm uit Alkmaar die vier pun ten scoorde. Yvonne Roelofs, dikwijls te gast op de Leidse Go club, vero verde met vier uit vijf een prijs, terwijl Leidenaar Jaap Blom met een score van drie uit vijf ook nog positief bleef. 3- Sergi (Ita), 21 |0r 3. Da SI AR0LE MASSEE rguialdïETER KLEIN pel 54.4 6, 2 M >tto 94, misjev S' IDEN De tennisclub legom grossierde giste- niet alleen door het zeer grote aantal on- delen in veel finale- i72.r\^ itsen. De verschillen eden van de eigen club ten in veel gevallen het rdeel van eigen grond te buiten en tot de dstrijd door te dringen. 1. Bug" lisspelers Cindy Berkhout, twee maal winst, en de on- agen Nicole van Stein, als- Ie B-winnaar Paul Kortlëve ngen tot drie finales door. sten aüjra Wessels werd winnares Fra) 6.5 Ie B-dames. Het B-toernooi 6.59,2 Dekker huldigde Coen van 7.38, ;fyen en Renee Crama. In '25 Hazerswoude toonde N-ner Fabian Ubels zich oppermachtig winnaar in 330 U-categorie. Loek en Wal- 49.4 [oek werden de verrassen- ivinnaars van het D 30+ ter-ticket in Rijpwetering. van Capel en Felix 'iiurbiers hielden de dames heren D 35+ titel van de 2 Chia inhoven Open in eigen Niels Hamming en Free en kregen twee maal de alm in het vijftiende dtoernooi van Artesia. Carre dijk*kunnen alleen de BI ilspelfinales en de slotron- van de diverse categoriën het landelijke K4-jeugd- looi van het totaal meer 40 onderdelen tellende toernooi van de Hille- ise TC als een echte eind- geboekstaafd worden, rvloedige regenval in de duren was de reden, dat ;edelegeerde Jan van in overleg met de tien- )ige wedstrijdleiding het npathieke besluit moest :n de finales te laten spe- n de vorm van prosets. het 's middags massaal komen publiek werden de iikelspelfinales wel volle- afgewerkt. De daarin gele spanning vergoedde het gemis daarin in de ige prosets. llig Verloop van zowel het Bl- na, als de eindstrijd bij de dames, als de heren als grillig omschreven an. Arthur Ludlage ver- favoriét Mare Nagelker- die op zijn beurt iets te- kwam tegen Paul Kortle- ie door de winnaar van vo ir en huidig A-speler van Trigt als kansheb- ;rd getipt. Onderin, het a had eigenlijk niemand ng gehouden met de braak van Jeroen Vink en leropstanding van Mar fan Rijn. De laatste werd ;er veel spanning en strijd laar over het opkomend, vaak nog grillige Hille- talent, 7-6, 3-6, 6-4. In de strijd bleef het tot de laat- iebreak van de laatste set bloedstollend schouwspel, leve toonde zich in die af- ende game, net als in de te set de meest koelbloedi- ïaar ook de meest getrain- vant de voorbereiding van iwvenneper Van Rijn be- d volgens zeggen uit enke- ssies op het oefenmuurtje, ly Berkhout toonde zich de ngin van de grilligheid, Petra Wessels uiteinde- Ie koningin van dit onder van het toernooi werd. In halve eindstrijd was de ste van de twee Hillegom- tegen Marijke Guyt tegen matchpoint in de tweede langelopen. Met een knap lalde dropshot, gevolgd een lob werd dit punt K8 SU n(Dui) UB weggewerkt, om zelf in de ver volgens benodigde derde set een 5-3 stand niet te kunnen vasthouden. Met 7-5 werd toch de winst en de finale gepakt te gen teamgenote Wessels, die slechts één game af moest staan aan Caroline Clay. In die eindstrijd kon Cindy Berkhout een 5-2 en 6-5 voorsprong in de derde set niet vasthouden. Pe tra Wessels zegevierde met de zelfde score als Kortleve, 7-6,4- 6,7-6. Prosets De overige finales werden bij na zonder uitzondering in pro sets beslist, wat in vele geval len meer een goede start, dan een echte partij betekent. Cin dy Berkhout veroverde nog wel twee titels door met Petra Wessels (ook haar tweede) de damesdubbel en met Marcel Vink de mixed B te winnen. Ni cole van Stein was op eigen grond goed voor drie erepal men uit evenzovele finales. De Hillegomse werd de koningin van de proset door zeges in het' damesenkelspel C, het dames- dubbel met Sabine Berkhout en de mixed met Mark Brox- terman. Paul Kortleve haalde net als Cindy Berkhout en Ni cole van Stein drie finales. Na het enkelspel zegevierde de Merlenhoye-speler nog in het herendubbel, maar verloor de mixed met Marijke Guyt. De organiserende club mocht ver der eigen leden als winnaars noteren in het DEB2 met Nan cy Faas, en in alle C-catego- riën, omdat na drie maal Van Stein, Fred van Trigt (ook tweede in het GDC) bij de heren won, en, Paul Damen en Enno Zimmermann in het he rendubbel overeind bleven. Alle open D- en C2 30+ dub bels, alsmede de voor deelna me aan de Masters belangrijke dubbels in Dl 30+, leverden Hillegomse prosetoverwinnin- gen op. De tickets in de laatste groepering werden een prooi voor Joop Nottrot en Herman van der Schrier, en Coby van Houten en Anneke Vink. Het besluit prosets te spelen viel ook in Hazerswoude. Een toch wel lichte domper op de feestvreugde rond het 25-jarig jubileum. Het koud buffet van horeca en partyservice TEAN had er niet minder om ge smaakt en de speech van voor zitter, wedstrijdleider en twee de prijswinnaar in het ge- mengddubbel Dl 30+, Rob de Roo was er niet minder vlam mend en toch ook kritisch om. Fabian Ubels toonde zich op permachtig in de open Cl-cate gorie. Wouter Koop moest zich in de halve finale tevreden stellen met twee zwaar bevoch ten games. In de eindstrijd in tenniscentrum 'De Winkelhof in Leiderdorp haalde Tim Ba- velaar de helft van het totaal in een proset te verwerven aantal games, namelijk vier. Ook Jan van Veen, die ook werkelijk uit De Veen komt, kwam in de HEC2 finale tot een 8-4 eind- score. Slachtoffer werd Jaap van Delft. In de voorlaatste ronde had de Vener favoriet' Arie Wesseling met 6-4 en 7-6 verslagen. Net als TEAN-ner Fabian Ubels, werd Marcel de Bruin een oppermachtige winnaar. De Munniker, die al op kop gaat in de Masters-ranglijst, deed dat in zijn Dl-afdeling. Pieter Koek met 4-6, 0-6 in de halve finale, noch Paul Rogge veen in de proset-eindstrijd konden potten breken. Bij de dubbels bestond in het vijfentwintigja rig Hazerswoude de dertigjari ge beperking, die wel weer goed is voor een ereplekje bij de 'slechts' tiende LC-Masters in september. De reeds ge plaatste Willem Crama en Wim Schreuder bezorgden daar door de LC een deelnemend koppel minder door Theo Poots en Frans Stouten met 8-5 te kloppen. Els van Schaik en Anja de Wit gaan door de 8-2 proset op herhaling, waar Els Schenk en Hannie Verwoert dit nog even moeten uitstellen. Wedstrijdleidster Annie van Reeuwijk en Chris van der Klugt hielden de mixed Dl 30+ titel in eigen huis. De D2- titels werden veroverd door René Roelofs via een 8-3 proset tegen Arjan Kalkman, Ingrid Hassefras met 8-2 tegen Moni que Azier, het HD René de Graaf en Rick Poot van buur Tehado uit het Dorp, Ina Kok en Gerda Plaisier bij de dames en Monique (de tweede finale) en Jaap Azier, die ook in het dagelijks leven mixen. Dekker Warmond Coen van Santen was bij Dek ker de verrassende winnaar van het HEBl-toernooi. De als derde geplaatste Coen van Bemmel werd in de halve eind strijd door de eens Master- deelnemer, maar nu onge plaatste speler uit Zoetermeer uitgeschakeld. Bas Bockweg, eveneens zonder startnum mer, moest de eer na 6-4 en 6-2 aan Van Santen laten. De als eerste getipte Carel de Bruyn moest in de halve finale tegen Bockweg opgeven. Bij de B-da mes stonden de twee speel sters die vooraf waren getipt, ook daadwerkelijk tegenover elkaar op de baan. Renée Cra ma bleek na 6-3, 4-6 en 6-2 de sterkere van Cafolien van Dijk uitwateringen. Ceidóe Qowiant Nicolien Derks was bij de C- singles tweemaal zeer succés- vol. In de Cl-categorie klopte de speelster van Lisse Ilja van Santen met 7-5 en 6-2. Op een niveau lager moest Marieke Zwerver eraan geloven. Met tweemaal 6-2 pakte Derks haar tweede titel. Niels van Elderen bracht na KLTV ook het Cl- toernooi van Dekker op zijn naam. Sohel Moussavi moest na drie sets genoegen nemen met de tweede plaats (6-4, 1-6, 6-3). Samen met partner Floris Swinkels was de OLTC'er wel succesvol tegen het duo Ar- noud van Sterkenburg/Taco Stoppels. Gerard Bakker vergaarde pun ten voor het Dl Masters- klas sement door Omar Leihitu met tweemaal 6-2 te verslaan. Yvonne Snellenberg had drie sets nodig om ten koste van haar opponente E. van Noort de titel binnen te halen. Rijpwetering 30+ Irene Kuiper en Ton Koedam waren in het dertigplus dub- beltoernooi van Rijpwetering het sterkste paar in de C2-cate- gorie. Het ongeplaatste duo had drie sets nodig om zich van Thera du Croix en Dick Heemskerk, eveneens zonder startnummer, te ontdoen (4-6, 7-6,6-2). De uitnodigingen voor het Masters 30+ toernooi kunnen worden verstuurd naar Walter en Loek Koek. De favorieten Mat Kantebeen en Gerard Loek en Walter Koek (3e en 4e van Kantebeen en Gerard Nap al eerder links) veroverden gisteren op Rijpwetering de Masterstickets die Mat dubbel - hadden veilig gesteld. FOTO'S: ANDRE VAN HAASTEREN Nap, die beiden hun Master stickets al hebben verdiend, werden met 6-4, 6-7 en 6-3 ver slagen. De winnaressen van het damesdubbel, Corry Zon- derop en Ria Jansen, waren ook al verzekerd van deelna me. Het als tweede geplaatste paar zegevierde in drie sets over de nummers één, Anneke Hoogstraten en Wil Koopman. Tjeerd Vrind bracht in Rijpwe tering twee titels op zijn naam. Met partner Van de Hoorn won hij het HDD2 en met Elenora Wijn zegevierde Vrind in het GDD2. Het koppel Bokhorst- /Snijders was van de D2-mixen het best in vorm. De titel bij de D2-dames ging naar het dub bel Van Mil/Dreef. Ondanks het toernooigeweld in Hillegom, Hazerswoude, Dekker en de befaamde dub bels van Rijpwetering kon ook Zevenhoven bogen op een waardig, breed en van goed nivo bezet veld van deelne mers. Marco Egstorf en Peggy de Hondt leken na hun zeges op de als eerste geplaatsten in de Dl-enkelspelen de grote fa vorieten te worden, maar Lei- muidenaar René van der Meer sn thuisspeelster Sabine van Capel staken daar in de eind strijd toch een stevig stokje voor. Voor het koppel van de Ronde Venen uit Mijdrecht resteerde als troostprijs de mixedtitel. Etienne Berends en Frits Copier toonden zich de sterksten bij de herendub- bels, Marian Fritschy en Nan cy Hoogland deden hetzelfde bij de dames. Wedstrijdleider Nico van der Hammen, geassisteerd door Anne Coucke, Stef Wolthui- zen, stagiair Kees Groenveld en dochter Van der Hammen, zag Felix Schuurbiers een tweede erepalm in eigen huis houden. De Zevenhovenaar re kende in de D 35+ finale af met twee maal 6-4 af met oppo nent Pieterse. Het Nieuwkoop trio Lucy van Uden, Dick Ak kerman en Rob Bosson heer ste in de dubbels. Van Uden ze gevierde in het DD met Lies- beth Bodegraven en de mixed met Ackerman, die op zijn beurt de herendubbel met Bos son binnensleepte. Voor de laatste werd de titel in het GDC2 met Annie Wahle en met slechts zeven games tegen in zes sets de tweede hoofdprijs. Jeugdtoernooien Naast het landelijke K4-jeugd- toernooi van Hillegom, dat weer parallel an het open B, C en D-toernooi van die club liep, organiseerde Artesia, alweer voor de vijftiende maal, haar jeugdevenement, dat zoals de wedstrijdleiding het na afloop van de diverse finales nog eens omschreef als 'open' is voor 'alle' jeugd uit het district Lei den en daarbuiten, en niet al leen voor selectiegroepen. Had Hillegom een super-winnares in de persoon van Valesca van Egmond, die zowel de catego rie tot en met 14, als tot en met 16 won, Artesia noteerde Niels Hamming en Free Wijnen voor hetzelfde staaltje. De TEAN- ner pakte met overmacht de hoofdprijs bij de veertienjari gen, en met veel meer moeite en met Mark Rijnaarts de titel in het jongensdubbel tegen Colin Vrieze en Ewout Wijnen. Zusje Free Wijnen won bij de zestienjarige meisjes de single en in dezelfde leeftijdsgroep de mixed met Colin Vrieze, die dus tot een 50% winstscore kwam. De Leidse eer in Hille gom werd hoog gehouden door Torben van der Voorn (tweede bij jongens t/m 12 jaar), Barba ra van der Gugten (tweede bij meisjes t/m 16 jaar en vierde bij de veertienjarigen) en thuisspeler Bastiaan Tromp, die derde werd bij de jongens in de oudste leeftijdsgroep. Theo Brusche was dit weekeinde goed voor een heuse 'veteranenti- tel'. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN Idoor GERT VELTHUIZEN LEIDEN - Zelf vond hij het verschrikkelijk om ve teraan genoemd te wor den, maar zondag kwam Theo Brusche met een heus nationaal kampioen schap thuis. Een andere 'oer-Bataaf, de in Reeu wijk wonende Mirjam Brugman, pakte ook goud. Als een van de jongsten deed Theo Brusche mee aan het NK voor veteranen. Als enige bleef hij in de verspringbak boven de zes meter en dus was er het kampioenschap voor de Ba taafse secretaris. Het tweede goud voor de regio was op nieuw voor een lid van Bata ven Leiden, wat nogal wat le den aan de start had met een heel lange staat van dienst. Miijam Brugman (goud op de 800 meter voor damnes 45+ in 2.28.02 minuten), Mario Spa don (als enige heer van 63 jaar nog steeds actief op de 100 en 300 meter horden), Thea van Wetten (zilver op de 400 meter) en Bertus Kerkvliet (derde op de 800 meter bij de heren 50+) zijn net als Brusche als sinds mensenheugenis lid van de Bataven. Voor Carel van Vene tien ligt dat iets anders, hij stapte een aantal jaren terug na ruim 40 jaar lid van Holland geweest te zijn over naar Bata ven en op 63 jarige leeftijd ver gaarde hij zilver (speer) en twee maal brons (discus en 100 meter) op dit kampioenschap. Arie van Tol (streed dit week einde mee bij de Open kampi oenschappen van Moskou) en Willem Ravensbergen (neemt rust na recentelijk drie maal Europees kampioen geworden te zijn in Noorwegen) waren om verschillende reden niet aanwezig in Tilburg. Ron Jensen is sinds een drietal jaren lid van Bataven en gaat aan het eind van dit baansei- zoen weer terug naar „zijn" Amerika. Dat doet hij met twee zilveren plakken op zak die hij bij de heren 45+ verdiende op de 800 en de 1500 meter. Jan Laan van De Spartaan pakte in een jongere klasse eenzelfde score als Jensen. Op de 800 meter had hij 2.01.88 nodig, op de 1500 meter 4.13.41 minuten. De Spartaan behaalde succes met Aad Kortekaas die als eni ge in de categorie 40+ aan de 400 meter horden deelnam en in een knappe 60.79 seconden finishte. Daarnaast pakte Li- sette Kapteyn bij de dames 35+ op de 800 meter brons in 2.26.86 minuten en werd ze vierde op de 1500 meter. Daar was zilver voor Suze Groen in't Woud (Bataven) dié achter de onverslijtbare Petra van Limpt naar 4.57.27 minuten snelde en zilver pakte. LEIDEN De progressie van Bataven polsstok springer Remi Zevenhui zen heeft gisteren een gedenkwaardig punt be reikt. Met een sprong van 3.85 meter kwam de B junior in Spijkenis- se hoger dan welke andere Ba taaf ooit. Op het sportcentrum Papendal liep Yvonne van Dorp een „niet helemaal lek kere" 400 meter in 54.23 secon den en kort daarna een 200 me ter die uiteraard niet echt hard ging: 24.55 seconden. In de verspringbak vergalde Van Dorp de avond voor de natio nale kampioene Mieke van der Kolk door wel 6.00 meter te springen. Op de 110 meter hor den leed Ruud van Maurik op nieuw een nederlaag, maar na zijn kampioenschap van vori ge week zal hem dat niet veel uitmaken. De 14.52 seconden van de AAV36 atleet mocht er overigens best zijn. Tijdens de Open Leidse vijf kamp dag van Bataven streden twee vrienden uit de geboorte stad van Bataaf Friedhelm Dreckmeyer (zelf de beste re gio atleet) mee in de top van het klassement. Bij de meisjes was er het goede optreden van Thirza Horn en Sandy van Wijngaarden. Martijn de Jong was de beste Bataaf bij de jon- sml/H) )EN Het Nederlands etteam onder achttien speelt morgen op het ter van "Ajax in Oegstgeest irouckerlaan) een inter- tegen jong Denemarken, kreeg deze wedstrijd toe- leld in het kader van het jarig bestaan van de vere- <ig. Wedstrijd begint om 11.00 De toegang is gratis. HAVANA - Pernette Osinga heeft bij het we reldkampioenschap de genschermen voor vrou wen in Havana de bronzen medaille veroverd. De laatste keer dat een lid van de Nederlandse schermbond, momenteel nog geen 2500 in getal, een dergelijke prestatie leverde bij een indivi dueel titeltoernooi was in 1929. Daarna stond alleen de nationale sabeléquipe nog een keer op het erepo dium (derde in 1938). Dat KNAS-voorzitter Bert van der Flier, op Cuba aanwezig als technisch gedelegeerde van de wereldschermbond, een fles champagne had meegesleept, getuigde van een vooruitzien de blik. Ook al had Osinga in het verleden vaker laten mer ken tot de kanshebsters te mo gen worden gerekend. In 1989 won ze bijvoorbeeld het A-toer- nooi in St. Maur, in 1990 vero verde ze de Masters-titel en in 1991 werd ze eerste bij de Copa do Brasil en derde in de Euro pese titelstrijd. Het brons in Havana kwam niettemin onverwacht. De 25- jarige Voorburgse besloot vo rig jaar namelijk de degen in te ruilen voor een floret en onder leiding van de Zoetermeerse maïtre Kasper Kardolus een poging te wagen zich te kwali ficeren voor de Olympische Spelen. In Barcelona is alleen, floretschermen voor vrouwen Olympisch. Osinga zag, on danks de trainingsijver, al na een paar belangrijke toernooi en het zinloze van deze om schakeling in. Ze nam de de gen weer ter hand en richtte de afgelopen maanden alle aan dacht op het WK jn Cuba. Met verbluffend resultaat. De juriste, die 20 uur per week aan de Vrije Universiteit Amster dam onderzoek doet naar de rechtspositie van topsporters, kon pas in de halve finales worden gestuit door titelverde digster Mariana Horvath. De Hongaarse, die vorig jaar voor eigen publiek in Budapest ook al de beste was, versloeg Osin ga in drie games: 5-2,4-6,5-1. Horvath rekende in de eind strijd vervolgens, ook met de nodige moeite, af met Sophie Moressée. De Francaise schreef begin dit jaar in de Nieuwe Kerk aan het Spui in Den Haag het sfeervolle toer nooi om de Neêrland Trophee op haar naam. Bij dat evene ment van Zaal Kardolus ont brak Horvath dit jaar, ondanks eerdere toezeggingen, en slaagde Osinga er opnieuw met in zich bij de laatste acht te scharen. Toen kon ze de teleurstelling nog verbergen achter het uit stapje naar de olympische flo ret. In Havana bewees ze dat de degen haar toch echt beter in de hand ligt. In de directe eliminatie (laatste 64) won Osinga achtereenvolgens van Margot Miller (VSt), Charlotte Read (GBr), Dagmar Ophardt (Dui), Marina Varkonyi (Hon) en Laura Chiesa (Ita). De Arn hemse studente Nicolette Tie- dink haalde het tableau niet. Ze werd 65ste, maar mocht dankzij Osinga toch meedoen aan het bescheiden feestje van de Nederlandse delegatie.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17