3, LEIDEN OMGEVING Stadsdistributiecentrum al in bestemmingsplan opgenomen Zes jaar geëist tegen verdachte Bosrode-moord li Filmapparatuur Rex toch niet opgehaald WEEKEINDE Vakantiejongeren kort gehouden door HALT ZsXdM Qouno/ni ZATERDAG 11 JULI 1992 Vrouwenkerkpleili viert zelf feest LEIDEN - De filmapparatuur van de voormalige bioscoop Rex is gisteren niet opgehaald. Dit on danks dat de krakers van dit pand een afspraak hadden gemaakt met deurwaarders die de appara tuur zouden komen ophalen. Na meer dan een half uur tevergeefs te hebben gewacht, besloten de kra kers het pand maar weer op slot te doen. De apparatuur zou worden opgehaald omdat de ei genares die had opgeëist. Zij heeft een bodempro cedure tegen de krakers aangespannen omdat ze eist dat zij het pand verlaten. Ze zou weer films in de Rex willen draaien. De krakers hebben de voor malige porno-bipscoop inmiddels gedoopt tot een sociaal-cultureel centrum 'de X\ De krakers hebben het pand een fikse opknap beurt gegeven. Zo is het elektriciteitssysteem weer in orde en zijn er ook nieuwe waterleidingen. Hier hebben zij ook enkele duizenden guldens eigen geld in gestoken. Als de krakers het juridisch proces zouden verlie zen, komt daar nog een aanmerkelijke financiële strop bij. Zij moeten dan de proceskosten betalen. Daarom willen de krakers de advocaat van de eige nares vragen om de stichting die zij hebben opge richt te dagvaarden. Als namelijk de krakers zelf worden gedagvaard, zijn zij persoonlijk aansprake lijk. Bovendien is het onzeker of zij ooit de kosten kunnen terugkrijgen die ze hebben gestoken in het opknappen van het pand. Ondanks de dreigende rechtzaak gaan de krakers vrolijk door met het organiseren van sociaal-cultu rele activiteiten in 'de X'. Zo wordt volgende week zaterdag de tweede Rex-positie gehouden. De ilms die dan worden vertoond, worden niet gedraaid op de apparatuur van de eigenares. LEIDEN - Naast alle strak georgani seerde activiteiten in het kader van de Lakenfeesten, viert het Vrouwenkerk plein haar eigen feestje. Het startschot daarvoor wordt vandaag gegeven door de Leidse studentenband Uncle Charlie. Morgen krijgt het festijn een vervolg met het Middeleeuws Spijs- en Bierfes tival. Woensdag staat het plein in het te ken van de kinderen. Pippi Langkous, de Zweedse eigenwijsneus met de vuur rode paardestaarten, is de figuur waar het allemaal om draait. In het Kijkhuis zullen Pippi-films te zien. Kinderen kunnen zich laten schminken als Pippi, compleet met sproeten en vlechtjes. Voor hen staat er ook een poppenkast, treden clowns op terwijl ze kunnen deel nemen aan tal van kinderspelen. De ou derwetse dampende rhythm blues met hier en daar een vleugje rock is het kenmerk van The Urn, de band die vol gende week zaterdag vanaf 14.00 uur het plein onveilig maakt. Het festival wordt zondag 19 juli afgesloten met de kunst manifestatie Montmartre. In navolging van de Parijse wijk exposeren kunste naars hun werk of portretteren voorbij gangers. Vanzelfsprekend horen daar karikatuurtekenaars bij. Om helemaal in Franse sfeer te raken worden er chan sons gezongen, terwijl er Franse hapjes en wijnen worden geserveerd. Enkele straatmuzikanten treden ook op op hun doortocht tijdens het Gouden Pet-festi val. Bouwvergunning Vredesmonument definitief LEIDEN De bouwvergunning voor het Vredesmonu ment aan de Garenmarkt is definitief verleend. In sep tember en oktober zal het relatief grote kunstwerk wor den gebouwd, op 21 november zal het worden onthuld. Ondanks luide protesten van omwonenden is er geen en kel bezwaarschrift ingediend. De bouwvergunning voor de plek aan de Garenmarkt betekent het einde van vijf jaar zeulen met een massief kunstwerk, dat symbool staat voor de vrede. De kunstenaar. Piet Hein Stulemeij- er, koos bewust voor een groot kunstwerk met spiegel wanden om de mens met zichzelf te confronteren. Vooral vanwege de omvang was het moeilijk om een geschikte lokatie te vinden, maar ook de eis van de kunstenaar dat er voldoende ruimte moest zijn voor vredesmanifesta- ties, beperkte de mogelijkheden. Twee plekken in het Van der Werfpark en een plek in het Huigpark passeer den de revue. Het vredesmonument gaat 100.000 gulden kosten en wordt betaald uit het kunstbudget van de Ge meentelijke Sociale Dienst. pIDEN Bij het intekenen - >n een nieuw bestemmings- lan voor Roomburg wordt re ining gehouden met de even- Iele komst van een stadsdis- (butiecentrum. Dat betekent Igens G. J. Geertsema van pt onderzoeksbureau Hom bv (t de waarschijnlijkheid van ze lokatie aanzienlijk is toe- "inomen. |et Hoofddorpse bureau Hom, |t belast is met het onderzoek -tar de haalbaarheid van dit plan, heeft een voorkeur voor deze lokatie. De plannen van een stadsdis tributiecentrum houden in dat de binnenstad wordt gespaard door er vrachtwagens uit te we ren. De vrachtwagens moeten hun lading lossen in het stadsdistributiecentrum aan de rand van de stad. De vracht wordt daarna naar de Leidse bedrijven vervoerd met kleine re bestelwagentjes. Het toekomstige bestem mingsplan wordt op dit mo ment voorbereid door het Rot terdamse bureau Hoogstad. Het bestemmingsplan voorziet ook in de bouw van woningen en bedrijven. Volgens Geertse ma zou het distributiecentrum geluidswerend kunnen wer ken, zodat de te bouwen hui zen minder overlast hebben van de naastgelegen rijksweg A4. Het geluid dat de bezoe kende vrachtwagens maken zou beperkt zijn. „Het distri butiecentrum zal meer geluid dempen dan veroorzaken", zegt Geertsema. Afslag Het stadsdistributiecentrum zal bereikbaar worden via een afslag die wordt aangelegd iets ten zuiden van Roomburg. De bestelwagentjes die de lading moeten doorvoeren, kunnen dan de Hoge Rijndijk en de Europaweg bereiken via de Willem van der Madeweg, die zal worden doorgetrokken. Volgens E. Bunt van de ge meentelijke directie ruimtelij ke ordening is het nog lang niet zeker dat Roomburg de lo katie wordt. „We moesten toch een nieuw bestemmingsplan maken, omdat er ook wonin gen komen", zegt Bunt. „Op de plek van het distributiecen trum kan ook een ander bedrijf komen. De Europaweg is nog steeds een mogelijke lokatie". Passant En een lol dat ze hebben gehad gisteren, de ambtenaren en politici die gisteren de opening van de passantenhaven aan de Haven vierden. Eerst een uitgebreide lunch op een luxe salonboot en toen nog een spannende roeiwedstrijd tegen elkaar en te gen de pers. En zo kwam de enige wijze opmerking van een echte Leidse, die toeval lig passeerde: „Van die cente kenne ze beter eerst de rest van de buurt een beetje opknappe. Ik mot het nog zien gebeure dattie vollèg". Zie Water FOTO: WIM VAN NOORT zen Met bijdragen van Jankees Faas, Frans Micklinghoff en Monique Roso. Roeien (1) ,En daar gaan ze dames en ïeren, in een moordtempo! De PvdA .ligt op kop, maar die :ijn dan ook eerder gestart, üjk ze nu eens roeien, Ed van Ier Veen en Ron Hillebrand, ilsof ze daarmee hun zetels in ie gemeenteraad over twee aar hopen te kunnen bèhou- ien! Maar daar komt D66 op letten, met fractievoorzitter Pex Langenberg als stuur man. Het vuile werk laat hij Dver aan zijn fractieassistent /Uexander Pechtold, die er ooie koontjes van krijgt. En die Pex reageert ook altijd ven alert op elke verande- ng van de situatie hè. De eer- te regendruppels komen Haar beneden en jawel, de pa raplu gaat omhoog. Alleen G worden nu wel zijn blote be- nen nat, daar had 'ie niet op ;erekend. 'nmiddels is nu ook het CDA den 4^an wa^ 8esto^en en ze heb ben zich in een keurige mid- ienpositie genesteld. Zo lijkt leze roeiwedstrijd wel echte Jolitiek, kijkers en luiste- aars. De CDA-boot maakt wat jjtyater maar de oude garde, Leo van Velzen, zit nog steeds broederlijk naast het opko mend partijkader, in de per- >oon van Huib Kruyt. Roeien ong, je hebt nog een lange veg te gaan. En wie hebben we daar dan? De enige echte waterrat in het gezelschap: wethouder Joop Valenkamp. Samen met Ste ven de Vreeze probeert hij de ier van het college te redden, chte teamspirit zit daar in, loor. Want nu lost Steven loop af, en hij gaat met dezelf- le voortvarendheid te werk s zijn CD A-collega. Recht zo ie gaat! Roeien (2) Maar de politiek moet nu toch werkelijk gaan uitkijken, want daar komen de dames van de bestuursohdersteu- ning. De waakhonden van de wethouders. Maar roeien kun nen ze, dat bewijzen ze hier maar weer. Als laatste gestart, en halverwege de wedstrijd zijn ze opgeklommen tot mid denpositie. Ze zijn inmiddels op gelijke hoogte gekomen met het college. Doorroeien dames! De inspanning is van hun gezicht af te lezen. Maar wat gebeurt hier nou? Het CDA wijzigt de koers plotse ling scherp naar rechts en zit in het vaarwater van de dames van de bestuursondersteu- ning! Obstructie! Waar is de scheidsrechter? Hé, waarom ligt de WD plot seling zo stil na een bijna vlie gende start? Botert het niet meer zo tussen Laila Driessen en Alexander Geertsema? Of wilde Alexander weer wat har der gaan dan Laila kon? Tja, je hebt geregeld herhalingsoe feningen als reserveofficier of je hebt ze niet, nietwaar? Door de stilstand bij de WD komt het CDA daar bijzonder onzacht mee in aanraking. Oh oh, dit komt voorlopig niet meer goed, maar dat heeft de collegevorming twee jaar ge leden tenslotte ook al uitge wezen. Maar nu mist uw oplettende verslaggever toch één team, namelijk dat van het manage mentteam, oftewel de direc teuren van de gemeentelijke diensten. Ik wist dat het amb telijk apparaat graag op de achtergrond werkt, maar nu lijken ze echt van de aardbo dem verdwenen! Maar wa- tach nee, kijk nou! Ze zijn kwaliteitskrant The Times. Een commissie van de Euro pese Gemeenschap deed daar in verslag van een onderzoek naar de waterkwaliteit bij de Noordzeestranden. Noordwijk staat hierin laag aangeschre ven. Het water stinkt en de al- gengroei lijkt niet meer af te stoppen. Is het dan gek dat Noordwijk de blauwe vlag kwijt is geraakt? Intussen steken de politici en het bedrijfsleven van Noord wijk de kop in het zand. Dro mend van flaneerboulevards, theaters en bungalowparken. Allemaal zandkastelen, waar aan de bevolking geen bood schap heeft. Het wordt tijd dat Noordwijk haar imago op poetst. Werk aan de winkel voor de 'susploeg'. Kerkehout De Wassenaarse oud-wethou der A. van der Klaauw kan er nog niet over uit dat hij zon der een doos te hebben in- of uitgepakt is verhuisd van Ker kehout naar „het Kerkehout". Dus op 12 mei een brief ge schreven naar het college van burgemeester en wethouders. Dat antwoordde op 27 mei. En wat bleek: de bewoners van het Kerkehout waren nooit verhuisd. Want in de vergade ring van 28 april 1920 (jaa, echt waar!) had de gemeente raad bij de gelegenheid van naamgeving van de toenmali ge nieuwbouwwijk 'Kerke hout' besloten dat de straat naam 'het Kerkehout' zal blij ven worden gehanteerd „voor de tot die tijd als zodanig reeds onder de straatnaam 'het Kerkehout' bekend staan de doodlopende zijweg van de Rijksstraatweg". Ha, nu begint er iets te dagen. Ruim zeventig jaar lang heb ben de bewoners van 'Kerke hout' dus eigenlijk aan 'het Kerkehout' gewoond. Wisten zij veel. Misschien moesten ze indertijd wel heel zuinig zijn met de straatnaambordjes, het was tenslotte bijna crisis tijd. En dus kreeg Van der Klaauw nul op het rekest. Geen inspraak van de straat- naamgevingscommissie, geen tegemoetkoming in de kosten voor het drukken van nieuw briefpapier, adreswijzigingen en wat al niet, geen voorlich ting aan de betrokkenen. Er is tenslotte niets veranderd in Wassenaar. De enige die licht in de zaak bracht was het hoofd Perso neel en Organisatie van de ge meente, R. Bitter. Hij had een relatief eenvoudige verkla ring voor de complete verwar ring: de gemeente had beslo ten om eens na te gaan of alle straatnamen wel in de juiste spelling op de straatnaambor den stonden. En daarbij was het foutje uit 1920 ontdekt. „Dat hebben wij nu goedge maakt", aldus Bitter. Maar vanwaar nu al deze com motie? Wacht eens, het was in Wassenaar? Dan snappen we het al: al dat peperdure hand geschepte papier met titula tuur, naam en adres in gou dopdruk kan worden wegge- donderd. Vandaar. Ze blijven lachen daar in Wassenaar, al is het als een boer met kiespijn, al bij de finish, Anja van Gor- sel, Wim van der Hoeven en Ad van Paridon. Kijk, met zo'n team win je tenminste: niet kletsen, de mouwen op stropen en aan het werk. Daar kan de politiek nog wat van le ren. VVD, CDA en het college glijden nu ook over de finish, vrijwel gelijktijdig. Wat heb ben we een spannende wed strijd gezien, dames en heren. Wat een kracht, wat een sou plesse schuilt er in onze ge meente". Woef Voor nogal wat Wassenaar- ders is het door de gemeente raad genomen verbod van het uitlaten van hun hondje op het Wassenaarse strand een steen des aanstoots. Een steen die soms zo groot wordt dat burgers bij het politiebureau komen informeren of zij mis schien een klacht kunnen in dienen tegen de politie. Want die weet het ook niet meer. Bij „de Klip", de toegangsweg naar het strand, is het nog dui delijk: van 15 mei tot 15 sep tember mag de hond niet op het strand. Maar bij de grote parkeerplaats „de Kuil" be gint de verwarring pas echt. Twee bordjes, twee honden, één aangelijnd, één niet aan gelijnd. Door de aangelijnde hond staat geen rood kruis, de loslopende hond heeft wel een rood kruis over zich. Je zou dus denken: een aangelijnde hond mag. Nou nee. Eronder hangt namelijk een bordje: „honden op het strand verbo den". Toen dit voorjaar bekend was dat honden tijdens het strand- seizoen -of ze nu aangelijnd waren of niet- het strand niet meer mochten betreden, pro testeerden de Wassenaarse hondenbezitters hiertegen. Daarop besloten b en w toch wat te doen voor de honden liefhebbers: een hondenuit- laatroute naar het strand, al waar het beest tussen paal 91 en 92 mag ravotten. Maar waar is nu dat bordje? Niet bij paal 91 dus. Wel achter de laat ste strandtent. En om die te bereiken moeten hondenbezitters over 200 me ter 'verboden voor honden- strand' wandelen. Strandminnende hondenbe zitters hebben inmiddels hun eigen oplossing gevonden. Ze laten hun honden gewoon voor negen uur 's morgens uit. Dan is er nog geen stranda- gent aanwezig om de honden en hun bazen te wijzen op de complete verwarring. Handig. Onze oosterburen doen dat anders. Wie een vervaarlijk uitziende Duitse herder heeft, herkent die natuurlijk vol strekt niet in de afgebeelde Fikkies op de borden. „Das gilt also gar nicht für uns", en sturen hun eigenste Wodan alsnog het strand op. Woef! Wanorde Noordwijk is niet meer de rus tige badplaats van weleer. Waar verliefde stelletjes over de boulevard liepen, de VW- dames in hun beste Duits onze oosterburen aan een slaapplaats hielpen en de profwielerronde in de zomer duizenden bezoekers trok. Nee, het Noordwijk van nu verkeert in een grote wan orde. Het verval van Noord wijk zette zich twee jaar gele den in. De ongezonde finan ciële levenswandel van het VW bracht de eerste deuk aan in het positieve imago van de badplaats. Dit jaar wordt Noordwijk overspoeld door rampen. Makelaar Harry Mens, die eigenhandig het Gat van Palace omtovert in een zandbak. Dit met het oog om van Noordwijk het Saint Tropez van Nederland te ma ken. Vervolgens waren het de strandpaviljoenhouders, die ongebreideld hun terrassen uitbreiden en sterke drank verkopen waar dat niet mag. De laatste jobstijding stond gisteren te lezen in de Engelse Rhythm blues troef op Werfpop LEIDEN Als morgen voor de elfde keer alweer het Van der Werfpark het toneel is van Werfpop, krijgt Leiden vooral rhythm blues voor zijn kiezen. Dat begint om twee uur 's middags al met Gone Green, dat tekent voor stevige gitaarrock met rhythm blues- en punkin vloeden. Van half vier tot half vijf is het de beurt aan de Ve- luwse groep Darryll-Ann. Ra dio-optredens en een CD hebben hen al in bescheiden mate roem gebracht. Het zijn vooral hun driestemmige vo calen die de aandacht trek ken.' Het middagprogramma wordt om half zes afgesloten met een optreden van de Leidse band Les Charmeurs. Franstalige flamencopop, vermengd met patchanka, humpa en funk geven de band een wel erg eigen ge luid. De Haagse groep Bur ma Shave opent het avond programma, met southern rock, blues, rap en psychede lische gitaren. The Bob Color sluit Werfpop 1992 af met een aanstekelijke mix van funk, jumpjive, soul, blues en trashjazz. The Bob Color, afsluitend vuurwerk op Werfpop 1992. DEN HAAG/LEIDEN - Tegen een 29-jarige Leide- naar is gisteren voor de Haagse rechtbank een ge vangenisstraf van zes jaar geëist. Hij wordt er van verdacht op 12 oktober vo rig jaar de 35-jarige Leide- naar Willem Cornelisse ('Zwarte Willem') aan de Bosrode te hebben dood gestoken. De raadsman van de verdachte stelt dat hij uit noodweer handelde en dat hem derhalve niets valt te verwijten. In de nacht van 11 op 12 okto ber '91 fietste de verdachte rond half één vanaf zijn shoar- matent in de Van Musschen- broekstraat via de Gooimeer laan naar het huis van zijn ou ders in de Merenwijk. Even voor de Gooimeerbrug kwam Cornelisse naast hem rijden op zijn bromfiets. Cornelisse schold de verdachte uit vanwe ge zijn donkere uiterlijk en lengte. „Dat was zonder enige aanleiding", aldus de verdach te gisteren voor rechter Van Rossum. „Ik reed helemaal niet hinderlijk op het fietspad of zo". De verdachte besteedde er geen aandacht aan en reed door. Vlak voor de brug sneed Cornelisse hem de pas af, dwong hem te stoppen en gaf hem enkele klappen op zijn hoofd, waardoor hij viel. Borst Toen hij weer opstond pro beerde hij weg te rennen, maar hij werd pootje gelicht door Cornelisse. „Hij ging toen bo ven op me zitten en probeerde mijn keel dicht te knijpen. Ik was totaal in paniek en wist niet wat ik moest doen. Ik pak te mijn zakmes, knipte het open en stak hem één of twee keer in zijn borst. Toen ik merkte dat zijn greep losser werd, duwde ik hem van mij af en ben ik zonder om te kijken lopend naar huis gegaan. Het mes heb ik in de sloot ge gooid.". Cornelisse werd later verderop in een tuin aan de Bosrode dood aangetroffen. Zijn bromfiets lag vlak bij hem. Waarschijnlijk heeft hij zich nog op kunnen richten om hulp te zoeken. De raadsman van de verdach te, mr H. Lagraauw, stelde dat de verdachte onder noodweer handelde en vroeg om ontslag van rechtsvervolging. „Hij móest zich wel verdedigen. Er zat een grote, dronken man van 1 meter 87 op hem en hij vreesde voor zijn leven. Hij zag geen andere methode om te ontsnappen dan het gebruiken van zijn mes". Getuigen Volgens officier van Justitie J. van Ek wijzen de getuigen verklaringen er echter op dat er helemaal geen sprake was van een gevecht of wurging. Een voorbijganger had tijdens het onderzoek verklaard dat hij twee personen had zien aankomen, die 'een ruzieach tig gesprek voerden'. Van een werkelijk gevecht repte hij niet. Van Ek: „Meneer de ver dachte voelde zich bij het ont stane gesprek angstig en dacht waarschijnlijk: de eerste klap is een daalder waard. Ik steek maar vast". Volgens de officier is er daarom sprake van dood slag. Lagraauw trok de waarde van de verklaringen in twijfel: „Er wordt elke keer gesproken van twee personen, die echter nooit als Cornelisse en mijn cliënt zijn herkend. Het kun nen anderen geweest zijn, want het was rond sluitings tijd, en dan loopt er van alles richting Merenwijk". De offi cier wees vervolgens op het verleden van de verdachte, waarbij hij bij krenkingen al drie keer een mes had getrok ken als antwoord. Bovendien had een disc-jockey in een ge legenheid verklaard, dat Cor nelisse die bewuste avond in een goede bui leek te verkeren en niet agressief leek. La graauw stelde echter dat Cor nelisse in het café nog ruzie had gemaakt met een paar bui tenlanders. Het was bekend dat Cornelisse veel dronk en privéproblemen had. Zijn vriendin had hem verlaten en het contact met zijn kinderen verliep stroef. Krant Toch bleven er op de zitting nog veel dingen onduidelijk. Zo lag er bij de brug. de plek van de steekpartij, nauwelijks bloed. Verderop langs de wa terkant lag echter een hele plas. Daarnaast bleek Corne lisse natte kleren te hebben toen hij werd gevonden, wat ook niet strookt met de lezing van de verdachte. De politie vond de fiets van de verdachte in de nabijgelegen sloot, maar volgens de verdachte had hij zijn fiets gewoon bij de plaats des onheils laten liggen. Voorts verklaarde hij dat hij de volgende ochtend een Leidse krant had gekocht, en toen pas had gezien dat zijn steken do delijk waren geweest. Dit klop te echter niet, want de Leidse kranten liggen pas na drie uur in de winkels. De rechtbank doet uitspraak op donderdag 23 juli. LEIDEN Jongeren die in de Leidse regio op vakantie zijn en zich baldadig gedra gen worden deze zomer kort gehouden. Het bureau Halt vervolgt namelijk het lik-op- stuk beleid, dat vorig jaar ais proef van start gegaan is. De jongere die zich schuldig maakt aan vandalisme, kan bij de HALT-aanpak kiezen uit een boete plus schadever goeding óf werkzaamheden verrichten en schadevergoe ding. Met het accepteren van deze alternatieve straf kan de jongere een strafblad en een geldboete voorkomen. Normaal gesproken nodigt het bureau Halt de jongere en zijn ouders schriftelijk uit voor een gesprek over de ver goeding van de schade. Spe ciaal voor de vakantietij d is het bureau vorig jaar zomer een snellere aanpak gestart. Bij vakantiejongeren be zoekt de medewerker van Halt de jongere meteen op de camping of een andere ver blijfplaats. De vakantiegan ger kan dan meteen aan de vervangende werkzaamhe den gezet worden; omdat hij toch tijd genoeg heeft. Bo vendien heeft het een pre ventieve werking, omdat leeftijdsgenoten zien dat het vakantiebudget en de vrije tijd gevaar loopt bij vandalis me. Voor jongeren uit de Leidse regio blijft de normale aan pak van kracht. Ze krijgen dezelfde straffen als de va kantiegangers, maar zullen hier wat langer op moeten wachten. Centraal meldpunt vrijwillige thuiszorg in Leidschendam LEIDSCHENDAM - In Leid- schendam wordt per 1 oktober in het dienstencentrum Dui venvoorde een centraal meld punt voor vrijwillige thuiszorg ingericht. Onder deze hulpver lening aan vooral ouderen val len zaken als de boodschap pendienst, vervoer en thuis hulp. Organisaties als het Rode Kruis en de Stichting Welzijn Ouderen (SWOL) hebben ge constateerd dat het voor veel mensen niet altijd eenvoudig is de juiste organisatie te berei ken. Dikwijls is niet duidelijk wie wat doet. Een centraal meldpunt met een eenvoudig telefoonnummer kan afhaken door moeilijke bereikbaarheid voorkomen, onderzoeken wie het probleem kan oplossen en eventueel witte vlekken zicht baar maken.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7