m Ford beproeft tweetakt-Fiësta Directeur Sportraad Auke Wiersma ziet sportclub als supermarkt Jaguar XJS 4.0 convertible blijft een 'ware droom' SPORT/AUTO Toyota Carina betrouwbaarst Michelin maakt speciale banden voor de camper £eidóc@otvumt VRIJDAG 10 JULI 1992 SPORTWERELD Tennis Een Amerikaanse rechtbank heeft de voormalige tennister Tracy Austin een schadevergoeding van 1,35 miljoen dollar (2,3 miljoen gul den) toegewezen. In 1989 was Austin door een vrachtwagen aangereden waardoor zij haar tenniscarrière moest beëindi gen. Voetbal Fernando 'Nando' Munoz, de Spaanse internatio nal, heeft een contract van vier jaar getekend bij Real Madrid. De 24-jarige verdediger sppeelde de afgelopen twee jaar bij Barcelona. Daarvoor kwam hij uit voor Sevilla. Voetbal Myllykoski Pallo heeft gisteren de Finse voet balbeker veroverd. De club won de finalein Helsinki tegen Jakobstad met 2-0. De rust stand was 1-0. Voetbal - Go Ahead Eagles heeft Jacco Beerthuizen aan de selectie toegevoegd. Beert huizen, die een contract voor een jaar tekende, is tweede doelman achter Frank Ensink. De 21-jarige Beerthuizen neemt de plaats in van Jan Bos, die naar de amateurs te- rigkeert. Bos wilde niet langer op de bank zitten. Voetbal Twan Scheepers speelt het komende seizoen voor MW. De aanvaller, die bij PSV een nieuw tweejarig con tract had getekend, wordt voor één seizoen verhuurd aan de Maastrichtse eredivisionist. Geslaagde test Daphne Jongejans BOLZANO - Daphne Jonge jans heeft bij het schoon- springtoernooi in de Italiaanse plaats Bolzano een goede laat ste test afgelegd voor de Olym pische Spelen van Barcelona. De Badhoevedorpse, die al ja ren in Miami resideert en traint, zegevierde gisteren op de 3-meterplank. Broer Edwin Jongejans eindigde bij de mannen op dezelfde discipline als achtste. Daphne Jongejans kwalifi ceerde zich in een internatio naal veld van 31 springsters als derde voor de finale. In de voorronde moest ze alleen de Canadese Pelletier en de Chi nese Tan voor zich dulden. In de eindstrijd waren de rollen omgedraaid. Jongejans werkte haar programma net iets over tuigender af dan de Chinese Lin. Ze kreeg van de jury een totaal van 285,57 punten, ruim vijf punten meer dan Lin. Het brons was voor Pelletier, die ruim zeven punten achter stand had. Volleybalteam blijft ongeslagen Gillhaus wacht bij PSV op nieuwe club WOERDEN - Met de wetenschap van vier- overwinningen op het GOS in het achter hoofd, is de Nederlandse vrouwen volleybal- ploeg klaar voor Barcelona. Gisteren leverde ook de laatste test in Woerden een zege op, zij het dat die met enige moeite tot stand kwam: 3-2. Tot diep in de derde set leek Nederland op weg naar een herhaling van afgelopen woensdag, toen voor het eerst in de geschie denis met 3-0 van de Russinnen werd ge wonnen. Op 2-0 en 14-7 in de derde set stokte het ritme. Ondanks zes wedstrijdpunten ging de set naar de Oosteuropeaansen, die tot dan toe een desolate indruk maakten. Eerder verloren ze een oefenserie tegen Ja pan met 6-0, Nederland bracht de stand deze week dus op 10-0. EINDHOVEN - Het hoofdstuk Schotland is voor Hans Gillhaus definitief afgesloten. De ex-interna tional hoopt dat zich op korte termijn een nieuwe club'voor hem meldt, nu hij zijn contract bij Aber deen heeft uitgediend en hij een nieuwe aanbie ding vanuit Schotland naast zich heeft neergelegd. Sinds dinsdag traint Gillhaus mee bij PSV, in een poging zijn conditie op peil te houden. Aberdeen hoopt voor Gillhaus een transfersom van 1,6 miljoen gulden te kunnen ontvangen, bij een overgang naar een Britse club. Wanneer zich een vereniging buiten het Verenigd Koninkrijk kost hij naar verluidt drie ton minder. Uit het feit dat hij nu bij PSV traint mag volgens Gillhaus niet worden af geleid dat hij naar Eindhoven verkast. Overigens tekende Gillhaus' ploeggenoot Peter van de Ven gisteren een contract bij een andere Schotse club, Heart of Midlothian. Maradona mikt op contract in Frankrijk BUENOS AIRES - Met een dieet van gekookte kip, spinazie en salades probeert Diego Armando Maradona na zijn schorsing terug te keren in de voetbalwereld. Maradona geeft er de voorkeur zijn voetballoopbaan voort te zetten in Frankrijk, als zijn werkgever Napoli hem van zijn verplich tingen ontslaat. De 31-jarige voetballer, tien kilo zwaarder dan anderhalf jaar geleden, kickt mo menteel af van cocaine. Wegens gebruik werd de Argentijn vijftien maanden wereldwijd uitgeslo ten. Maradona heeft toestemming van een rechter no dig om Argentinië te verlaten. Wegens zijn drugsverleden staat hij onder juridische supervi sie. Nadat hij was geschorst, werd hij vorig jaar mei in Buenos Aires gearresteerd voor het bezit van cocaine. „Ik wil graag weer midden in een vol stadion staan", verzuchtte de stervoetballer. Houillier opvolger van Platini PARIJS - Gerard Houillier is de nieuwe coach van het Franse voetbalelftal. De 45-jarige Houi- lier werd gisteren door de FFF aangesteld. Hij de opvolger van Michel Platini, die na de eind ronde om de Europese titel ontslag nam. Houil lier was assistent van Platini. Daarnaast was hij technisch directeur van de Franse voetbal bond. Naar verwachting zal Platini een leidende posi tie krijgen bij de eindronde om het wereldkam pioenschap in 1998 waarvan Frankrijk de orga nisatie heeft verworven. Golfer gedood door bliksem WESTMINSTER - Een Canadese golfspeler is afgelopen woensdag door de bliksem gedood. De 28-jarige Archibald Gillies stond tijdens een onweer in Westminster (Ontario) onder een pa- rapluie naar een collega te kijken. De bliksem sloeg in de metalen punt van het regenscherm in. Gillies werd op slag gedood. Mulder blijft bij FC Twente ENSCHEDE - Yuri Muldi heeft gisteren zijn contract FC Twente met een jaar i lengd. Het zag er aanvankeli naar uit, dat Mulder n^ Spanje zou gaan. Hij had c tacten met Burgos, waar T Vonk met ingang van het niej we seizoen als trainer wei zaam zal zijn. Vonk, voormal trainer van FC Twente, h^iets' Mulder graag meegenorr naar Spanje. ACT Mulder zag van verdere co ,30 tacten met de Spaanse club In Hi omdat hij niet voldoende h. Fe nanciële zekerheid kon kijDIVI gen. POELDIJK - De door snee sporter zal er weinig oog voor hebben. Voor hem of haar is het interes santer te weten dat de douches warm zijn, de grasvelden groen en het drankje gekoeld dan dat directeur Auke Wiersma vanmiddag tijdens een re ceptie definitief afscheid neemt van de Provinciale Sportraad Zuid-Holland. Toch heeft het alles met elkaar te maken. De inspanningen van 'Wiersma en zijn mensen' stonden immers garant voor de betrekkelijke luxe waarin de sporter zich thans kan wen telen. „Wij zijn eigenlijk de pen, de hand is van de sport". Een ge vleugelde uitspraak van (nu vutter) Auke Wiersma, die de verstandhouding tussen zijn organisatie en de sportclubs in deze provincie neerzet. Na 25 jaar komt er wat de directeur zelf betreft een einde aan de rol als hulpmiddel. Een kwar teeuw waarin de georganiseer de sport zich een positie ver wierf als machtsfactor, niet in de laatste plaats dankzij Auke Wiersma. Zoals dat duidelijk werd op het moment, dat Ge deputeerde Staten vijftien jaar geleden voor het eerst (en niet de laatste keer) overwoog de Sportraad op te heffen. In een periode dat Statenleden, aldus Wiersma, „als een reserve- Christus werden beschouwd", luidde het verweer van de Zuidhollandse delegatie droogjes 'u doet maar' en die arrogante strategie was suc cesvol. Auke Wiersma: „Men is met Russisch roulette bezig" Sindsdien heeft Wiersma vaak met volle kracht tegenstan ders moeten bekampen, die op den duur bezweken voor zijn verzet. Niet alleen omdat Wiersma c.s. a la Jan Schaefer zodra zich een aanslag op de Sportraad voordeed een goede graflucht verspreidden en heel hard gingen huilen, maar ook omdat zijn argumenten hout sneden. „De georganiseerde sport is de grootste maatschap pelijke organisatie", zegt Wiersma. „Liefst 4,5 miljoen sporters zijn landelijk aange sloten. Dat wis je niet zomaar uit. Ik vind dat de overheid on voldoende inziet wat sport aan de maatschappij toevoegt". Opgetogen Overheidsbestuurders kun nen in zekere zin dus gelukkig zijn: een lastpak keert terug naar zijn geboortegrond, Sneek. Al zal opvolgster Anne ke Sikkens in dat opzicht wei nig voor de Fries onderdoen. Wiersma gaat opgetogen terug naar de streek „waar ze geluk- I FOTO: STEPHEN EVENHUIS kig nog goeiendag op straat zeggen". Hij kwam 35 jaar ge leden naar Den Haag. De afge studeerde ClOS'er accepteer de een baan bij de Nederland se culturele sportbond en hield zich bezig met jeugd- en kader werk. Na een uitstapje bij de Rotterdamse tak belandde Wiersma eerst in de jeugdraad Zuid-Holland en later in het vervolg daarop: de Provinciale Sportraad Zuid-Holland. Een functie als vrijwillig secretaris mondde in 1968 uit in de full time baan als medewerker in vaste dienst. „Ik werd de op richter van mijn eigen werkge ver", zegt de man die 221 ande re sollicitanten voor was. Vier jaar later was Auke Wiersma directeur. Tegelijkertijd was Wiersma, nu 59 jaar oud, actief in de Haagse gemeentepolitiek. Als raadslid van de PvdA (sport, jeugd, recreatie) diende hij 'on der' sportwethouder Piet Vink, „dus toen het nog leuk was". Waarmee Wiersma wil zeggen dat er destijds door de ge meenteraad nog enig geld viel uit te trekken om aardige idee ën uit te voeren. De jeugd- sportsubsidie (inmiddels afge schaft), het ontstaan van de C- P-C-loop, financiering van clubaccommodaties het kon allemaal niet op. „De eni ge voorstellen die nu worden gewaardeerd, zijn plannen om te bezuinigen", stelt hij be droefd vast. In die periode (1970-1982) werd hem ge vraagd wethouder (volkshuis vesting) te worden. Hij weiger de. „Mijn hart lag niet op dat terrein", zegt de socialist. „Ik had mijn werk bij de Sportraad vanzelfsprekend moeten opge ven en juist daar voelde ik me thuis. Het aantal werkweken van veertig uur was op de vin gers van twee handen te tellen, maar ik maalde er niet om. Da's niet erg als je er plezier in hebt en gelooft in zaken waar mee je bezig bent. In de ge meente-politiek lag dat an ders. Ik was niet de generalist, die men voor die wethouders- post zocht". Belazerd Het is uitgerekend de politiek die de ex-directeur naar Fries land doet gaan. Hoewel de Vut aanstaande was, paste het ver trek van Wiersma 'prima' in de nieuwe bezuinigingsronde, die Gedeputeerde Staten vorig jaar aankondigde. Drie ton, bij na een derde deel van het tota le budget, moest de Sportraad inleveren. Belazerd, voelde Wiersma zich. Omdat diezelf de bestuurders eerder lof had den toegezwaaid voor de nieu we project-matige werkwijze van de Sportraad. Hij was er bloedlink om, voelde het als een steek in de rug. „Ik ben er trots op dat we het nu toch rond hebben gekregen. We zijn nog scherper gaan werken". Da's mooi opgelost, moeten de Provincie-bestuurders denken en op juist zo'n gedachtegang richt Wiersma zijn vurige pij len. „De idee is dat de sport en de organisaties eromheen zich toch wel redden. Maar men is met Russisch roulette bezig. Je kunt de patiënt natuurlijk steeds minder te eten geven en zeggen: ach, hij leeft nog. Tot dat hij overlijdt en het te laat is. De ellende is, dat je nooit weet waar het breekpunt ligt. Het behoort tot onze taak om de ogen te openen, zodat men later niet kan zeggen: we wis ten het niet". Supermarkt Eenzelfde boodschap heeft Wiersma voor de sportclubs. Men moet oog hebben voor ontwikkelingen, „goed over de schutting kijken". Wiersma: „De sportclubs moeten bieden wat de samenleving vraagt. Dus aandacht besteden aan zo iets als demografische ontwik keling. Je kunt vaststellen dat de groep 50-65-jarigen groeit, dat mensen in de leeftijd 30-50 jaar geneigd zijn de sport vaar wel te zeggen, dat het aantal al leenstaanden en inactieven een grotere groep wordt en dat de jongste jeugdgroep weer groeiende is. Daar moeten sportclubs op inspelen. Het is misschien zwart-wit vertejbuit maar zie het als een supi markt, waar je uithaalt wat jroep wilt. Clubbestuurders kunnartret daar niet omheen, moeten andere tijden - overdag I voorbeeld hun dienst|'er 1 aanbieden". Dan is daar dat afscheid van <rol9 directeur. Die in het verleda1 ee actief was als voetbaltrainer Verburch, Quick Steps e™É RKAW. „Een beetje sterve^ Nou, dat valt mee hoor. Ik t me altijd een Fries blijven vcf len en zal straks niet achter if, geraniums belanden". En i elk afscheid de geboorte j een herinnering betekent, i is dat in é^lk geval een goi „De sfeer is altijd goed gewi bij de Sportraad. Ik heb me|j prettig gevoeld. Ik zal de me. Waterpoloërs fè kloppen Duitsers r SAVONA Voor het eer^t jaren is de Nederlandse poloploeg, die zich voorberei|e op de Olympische Spelen, I weer eens in geslaagd DuiC land een nederlaag toe te bras gen. Bij het EK vorig jaar]s Athene werd al eens een lijkspel afgedwongen, bij zes-landentoernooi in de Itó aanse plaats Savona zegevidoz r de het team van bondscoafO Ivo Trumbic overtuigend i 8-6(2-13-12-11-3). (oio De overwinning was te dankéait i aan uitstekend en gediscipp 1| neerd spel, vooral in verdelg gend opzicht. Aanvallend \4tiek ren de snelle uitvallen en Hoo-c ditmaal wel goed functioned van de jeugdige midvoors Jj^'° Lodewijk de Vries en Koos Eg sard de gevaarlijkste wapen IDIO cFc Elk jaar brengt de Duitse keuringsinstantie TüV een rapport uit van de be vindingen bij de verplich te periodieke autokeurin gen. Het is een gerespec teerde graadmeter voor de werkelijke betrouwbaar heid in dagelijks gebruik van alle gangbare autoty pen. -Jaar na jaar scoren de Japanse merken hoog, tot verdriet van de Europese concurrentie. Zo ook in 1992, dat als betrouw baarste auto de Toyota Carina naar voren bracht. Deze score komt uit een samenvatting van de diverse categorieën, waarin de auto's naar leeftijd worden verdeeld. In de categorie tot en met drie jaar ouderdom zegevierde de Toyota niet, hij moest de Suba ru Justy voor laten gaan. Pas op de zesde plaats kwam de eerste Europese auto met enige nationale trots zien we daar de Volvo 340/360 opdui ken. In de categorie tot en met vijf jaar oud kwam de Toyota Carina wel als allerbetrouw- baarste uit de bus, gevolgd no- tabene door zijn merkgenoten Starlet en Corolla. Pas op de achtste plaats een Europeaan, ditmaal de Ford Scorpio. Na zeven jaar autoleven ziet het er al iets anders uit: Toyota Cari na en Corolla bezetten de eer ste twee plaatsen, maar derde is dan al een Europese Opel Ascona. Na tien jaar zakt de Carina naar plaats zes, voert de Opel Ascona de lijst aan en staat er geen enkele andere Ja panner in de top-tien. De volgende conclusie lijkt ge wettigd. Japanse auto's wor den in de fabriek zorgvuldiger in elkaar gezet en geven na af levering de minste problemen. Wanneer het aankomt op echt volhouden na vele jaren trou we dienst echter blijkt toch het Europese autoprodukt het de- gelijkst. Door zijn XJS cabriolet vafi een kleinere motor te voorzien knabbelde Ja guar dertig mille van de prijs af. Die bedraagt dan toch nog ruim twee ton, dus het blijft een onbe reikbare droomauto. Voor dat geld is de uitrusting wel bijna even alomvat tend als in de duurdere VI2 cabriolet, tot nu toe de enige open Jaguar. Een uiterst stijlvolle auto dus met hout-en-leren afwerking, waarin een Britse gentleman zich bij uitstek thuis zal voe len. Die hoeft nog steeds zijn handen niet vuil te maken aan het neerklappen van het dak, dat gaat elektrisch. Mocht het weer niet helemaal perfekt zijn, dan zorgt de standaard airconditioning voor verfris sing of warmte naar behoefte. Voeg daarbij dat de Converti ble oogt alsof de XJS bij zijn geboorte al zo bedoeld was (hoewel hij in 1975 als coupé debuteerde en pas sinds 1988 in deze vorm bestaat). Dat is de schets van een droomauto, die terecht figureert in de reclame voor de hoofdprijs van de Staatsloterij. Geruisloos Tegen de pittoreske achter grond van de Engelse Cots- wolds, waar de plaatjes van daan komen voor moeilijke legpuzzels van het stereotiepe 'cottage met bloementuin', komt deze auto bijzonder tot zijn recht. Geruisloos toerend in een voornaam-beheerst tempo voel je hoe ontspan nend het moet zijn om een banksaldo met veel nullen achter het eerste cijfer te heb ben. Dat moet zo'n veilig ge voel geven als de reserve die de vierliter multikleps zesci linder achter de hand heeft, wanneer op een smalle land weg even ingehaald moet wor den. Een maximum koppel van 377 Nm bij 3650 tpm bete kent dat één machtige brul ge noeg is om het overige verkeer majestueus achter je te laten. En vervolgens met niet meer dan 1500 tpm in beschaafd tempo verder te glijden. Zelfs als de - standaard - automati sche transmissie op het sport programma is geschakeld, dat passend soepele schakelmo menten oplevert. In economy- stand verwerkt de koppeling de machtige trekkracht van de zescilinder, die nagenoeg niet onderdoet voor wat de V12 kan, niet geheel schokvrij. Verbeterd De zeer forse en zware cabrio let kreeg niet alleen een ande re motor aangemeten, er zijn ook detailverbeteringen voor zes- en twaalfcilinder doorge voerd. Een extra kruisverstij- ving onder de bodem haalde het laatste restje flexibiliteit uit de carrosserie, die nu niets meer laat merken van voelbare verwringing (laat staan klap peren of rammelen) die een open auto gemeenlijk ken merkt. Tevens krijgen de ca- brio's nu standaard een airbag in het stuurwiel mee, welke iets later in alle Jaguars komt. Nog een nieuwtje voor het hele gamma is de uitbreiding van de algemene garantietermijn tot drie jaar. Dat biedt nog geen andere Europese fabri kant in de topklasse. Het benadrukt dat Jaguar nog altijd doorgaat met het verho gen van zijn kwaliteitsniveau. Hoewel het bedrijf de econo mische wind tegen heeft op het moment zijn er volop toe komstplannen. Volgend jaar een vernieuwde twaalfcilinder Voor onderscheid met de V12-cabrio heeft de XJS 4.0 standaard c doch verder blijft er niets te wensen. sedan. Een opzienbarend pro- voegen. Ook een geheel nieu- jekt om een tweetakt-V6 te ont wikkelen die de twaalfcilinder naar de kroon kan steken en Jaguar enorm technisch pres tige zou verlenen. Plus nog steeds plannen om een kleiner model aan het gamma toe te we XJS schijnt in de plannen voor te komen. Dat moet dan wel wat worden, wil het de klassieke stijl en pracht van deze hoogontwikkelde zesci linder Convertible overtreffen. Iets economischers misschien, want 4 meter 76 tijdloos ges leerd plaatstaal om twee ook echt niet meer) personi ■fi te vervoeren, ten koste van n Lj nimaal een liter benzine p 9,5 kilometer, is een beetje e travagant. De markt voor kampeerauto's is in ons land niet zo groot, om dat ze door de fiscus als perso nenauto worden beschouwd en daardoor duur in aanschaf zijn. Men probeert daar nogal eens een mouw aan te passen door zelf een bestelwagen tot cam per om te bouwen. Een pro bleem bij zowel door particulie ren als door bedrijven opge bouwde kampeerauto's is vol gens Michelin het gewicht van de compleet ingerichte carros serie. Met name wanneer een bestelbus of chassis/cabine wordt gebruikt als basis blijft er vaak weinig laadvermogen over, doordat de banden niet genoeg kunnen dragen. Daar om brengt Michelin twee ban den met hoog draagvermogen, speciaal voor campers. Deze XC-banden hebben de marke ring 'camping' op de flanken en zijn beide geschikt voor snelheden tot 140 km/h. De maat 195/75 R 14 kan 1900 kg per as dragen (bij assen met en kele wielen), de maat 195/75 R 16 mag nog 50 kg per as meer hebben, bij een voorgeschre ven spanning van 5,5 bar. Bij de ontwikkeling van nieu we modellen gebruikt Ford al langer de methode van waarlij- ke praktijk-tests: bepaalde re laties van Ford, zoals toeleve ranciers of bedrijven met grote wagenparken, rijden vooraf gaand aan de publieksintro- duktie vast een tijd met de nieuweling. Men deed dat bij voorbeeld met de Escort, om zo kinderziektes in een nieuw produktiemodel bij voorbaat op te sporen. Op dezelfde wijze gaat Ford nu onderzoeken of de tweetaktmotor in de prak tijk nog onvoorziene proble men kan opleveren. Er is een serietje van 25 Fiës- ta's met tweetaktmotor ge bouwd, er volgt nog een serie van 35. Nu is het niet zo dat al snel een echt produktiemodel zal debuteren. Pas over een jaar of drie, vier wil Ford kléi ne series tweetakten voor het publiek gaan maken. Deze testfase met de Fiesta bete kent wel dat men met de ont wikkeling tot produktierijp- heid na vier jaar nu klaar is. Het zal bij een latere produk- tiemotor dus waarschijnlijk om vrijwel dezelfde 1,2 liter driecilinder gaan die nu in de proef-Fiësta huist. Het aggre gaat levert een gezond vermo gen van 60 kW/80 pk en een maximum koppel van 125 Nm, net wat meer dan een gebrui kelijke viertakt met gelijke in houd levert. Daarbij loopt de tweetakt ook nog tien tot twaalf procent Zuiniger.'Uiter aard voldoet hij tevens aan de US '83 uitlaatgasnormen, waarvoor slechts een simpele ongeregelde katalysator nodig is. Op termijn, verwacht Ford, zal de tweetakt aan nog veel strenger eisen kunnen vol doen, die voor de viertaktmo- tor al een probleem gaan vor men. Met het oog op de inge wikkelde tweetakt-construc- ties die als experiment al door diverse merken zijn getoond, valt op hoe simpel Ford zijn motor hield. De Fiësta-motor heeft geen compressor en geen kleppen in de cilinders, hij lijkt sterk op bekende motor- fiets-tweetakten. Ook die ken nen al jaren terugslagkleppen in de inlaatpoort (zogenaamde 'Reed-valves') en roterende kleppen in de uitlaatpoorten (zoals Yamaha's Power Valve System). Daarmee kunnen aanzuiging en uitlaat van de Ford-motor wat fijner geregeld worden dan met de bij twee- takten normale poorten voor inlaat, uitlaat en cilinderspoe ling. Het slimme zit in andere vernieuwingen. Brandstof wordt onder hoge druk direkt in de cilinders gespoten, ver mengd met lucht. Smeerolie wordt heel zuinig in de nog niet met brandstof vermengde inlaatlucht gespoten, en deels weer teruggewonnen. Door de constructie simpel te houden blijft de tweetaktmotor belang rijk kleiner en lichter dan een vergelijkbare viertakt. Ford geeft wat cijfers: rond een decimeter lagere en kortere motor, 30 kg gewichtsbespa ring (oftewel een 30 procent lichtere motor). Puur op basis van het werkingsprincipe, met dubbel zoveel arbeidsslagen, loopt een tweetakt bovendien veel soepeler dan een viertakt. Zoals DKW al dertig jaar gele den symboliseerde in zijn type-aanduiding 3=6: tot op zekere hoogte loopt een drieci linder tweetakt zo mooi als een zescilinder viertakt. Ford zegt overigens ook aan zeseilinder tweetakten met en zonder compressor te werken.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14