Ajax haalt Overmars yoor het tweede team Loting voor districtscup Nationale selectie oont vormbehoud Engels slaat weer toe J Hugo Langeweg heerst als vorst op baan Duindigt SPORT 11 Zuidafrikanen getest op gebruik van dope Schorsing Gatting door ICC opgeheven Bernhard Langer evenaart baanrecord f53.- EcidócSouoont DONDERDAG 9 JULI 1992 )pen tennistoernooiop j^portcentrum Rhijenhof tóTERINGEN - Op sportcentrum De Rhijen- )f aan de Noordweg in Wateringen wordt van tot en met 19 juli aanstaande een open ten- gtoernooi gehouden. Ruim achthonderd wed- Hjden worden afgewerkt. Gespeeld wordt in (klassen A, BI, B2, C, C25+, D, D25+ en E25+. thalve in de enkelspelen, komen spelers uit in M dubbelspel en gemengd dubbelspel. Op 15 jji gaat het toernooi voor de A-spelers bij de knnen en vrouwen van start. Eén van de favo- pten bij de mannen is Ralph Kok, winnaar in B en '90, en bij de vrouwen Linda Niemants- jrdriet. De wedstrijden beginnen aanstaande [terdag om 10.00 uur. Op de doordeweekse da- n is de aanvang om 17.00 uur. De finales zijn 19 juli om 13.00 uur voor de vrouwen en om ,00 uur voor de mannen. Osinga en Tiedink naar WK schermen DEN HAAG - Pernette Osinga en Nicoletta Tie dink vertegenwoordigen Nederland komend week-, einde in Havana bij de we reldkampioenschappen schermen. Zij komen uit in het indivi duele toernooi op het wa pen degen. Osinga is opge klommen tot de zevende plaats op de wereldrang lijst. Als trainers gaan Kas- per Kardolus en Philip An- zion mee naar Cuba. Vijfde Nederlander aldaar is chef de mission Bert van der Flier, tevens lid van de wedstrijdleiding. SYDNEY De Zuidafrikaanse deelnemers aan de Olympische Spelen zullen voor hun vertrek naar Barcelona op het gebruik van dope worden gecontroleerd. De controle wordt uitgevoerd door Australiërs. „De Zuidafrikanen willen de zekerheid dat zij bij hun rentree in de internationale sportwereld „clean" zijn, verklaarde Jim Ferguson, direc teur van de Australische sportfederatie. Zuid- Afrika beschikt niet over een door het IOC er kend dopinglaboratorium. Vier Zuidafrikaanse atleten en een aantal ruby- ers zijn recentelijk bij controles positief bevon den. De Australiërs hebben kenis genomen van de Zuidafrikaanse wens. Het is nog niet duide lijk of alle 97 Zuidafrikaanse sporters gecontro leerd kunnen worden. LONDEN De schorsing van Mike Gatting, voormalig captain van het Engelse cricket- team, en vijftien mede-gestraften wordt met ingang van 1 oktober opgeheven. Dat comple te team werd in 1990 voor vijf jaar uitgesloten wegens een omstreden trip door Zuid-Afrika. Tegen dat land bestond toen nog een wereld wijde sportboycot wegens de apartheidspoli tiek. De internationale cricketbond (ICC) stemde gisteren unaniem in met een voorstel de straf voor de zestien topcricketers tot de helft terug te brengen wegens de veranderde omstandig heden in Zuid-Afrika. Een aantal van de ge schorsten, zoals Gatting, Chris Broad en Neil Foster, kan daardoor worden geslecteerd voor de wintertour van de Engelsen in India. Manager Rüssmann moet de laan uit MÖNCHENGLADBACH Borussia Mönchengladbach heeft Rolf Rüssmann gisteren op staande voet ontslagen. Een reden voor het ontslag van de manager, die nog een contract tot volgend jaar had, werd niet gegeven. Het is waarschijnlijk dat een hernieuwd menings verschil met coach Gelsdorf aan de verbreking van het dienstverband ten grondslag ligt. Voor ongeveer een mil joen gulden nam de club de 24- jarige Deense middenvelder Nielsen over van Lyngby. Eerder al was Johnny Mölby van Vejle BK aangetrokken. GLENEAGLES - Met de evenaring van het baanrecord van 62 slagen heeft Bernhard Lan ger zich aan de kop van het klassement ge plaatst van het Schots Open. De 34-jarige Duit se golfer bleef in de eerste ronde acht onder de standaardscore. De Zweed Mats Lanner bleef met 64 slagen het dichtst in de buurt. Het Schot se Open, dat tot zaterdag duurt, is de opwarmer voor het Brits Open, dat volgende week donder dag op Muirfield, bij Edinburgh, begint. Langer maakte op negen van de achttien holes een bir die. Daar stond maar één bogey (een slag boven par) tegenover. Op de lie hole, een par-3, sloeg hij de bal in een bunker. Het baanrecord van 62 werd voor het eerst gespeeld in 1987 door de Spanjaard Olazabal en in 1990 geëvenaard door de Welshman Woosnam. GEP LEEFLANG (dSTERDAM - Met de iername van Mare Over- ars van Willem II heeft lax de selectie voor ko- tnd seizoen op niveau. Isteren kwamen beide a irenigingen tot overeen- NG^mming over het trans- fbedrag. Morgen gaat de psterdamse club met de ld-speler van SV Epe en EAK? Ahead Eagles om de SEljel zitten om de laatste ooien recht te strijken. rij hebben de goede gewoon- om eerst met de club tot ereenstemming te komen, i daarna met de betrokken eler te gaan onderhande- l", meldde gisteravond Ajax- thnisch directeur Louis van |al. „We zullen met hem pra- over de bekende zaken, zo- I salaris en overige arbeids- prwaarden". Wanneer beide rtijen niet voor maandag tot preenstemming kunnen ko- in, gaat de transfer volgens n Gaal niet door. Maandag at Ajax op trainingskamp in prwerth. tanpisch international Over- irs zal bij Ajax overigens ft kunnen rekenen op een jats in de basis. Van Gaal zei gisteravond: „Hij is een speler die multifunctioneel is, wat ik belangrijk vind. Voor een ne gentienjarige jongen is het echter een heel grote overgang wanneer je naar Ajax gaat. Hij heeft heel grote mogelijkhe den, maar is niet een speler die direct een plaats in het elftal zal krijgen. Dat weet hij zelf ook". De speler in kwestie haalde gisteren de schouders op over die wetenschap. „Natuurlijk weet ik dat", meldde Over mars, „maar een basisplaats kun je natuurlijk wel degelijk afdwingen. Als je goed voet balt, speel je gewoon. Het is van Ajax bekend dat jonge spe lers snel een kans krijgen. Dat heb je kunnen zien aan spelers als Roy, Vink en Kreek. Die hebben een kans gekregen en spelen sindsdien in het eerste. Zo moet ik het ook aanpak ken". De Epenaar was gisteravond nog niet in juichstemming. „Dat fijne gevoel komt wat mij betreft pas vrijdag, als ik ook persoonlijk rond ben met Ajax. Zelf heb ik natuurlijk ook mijn eisen. Ik zal het gesprek met Ajax voeren samen met mijn vader en mijn zaakwaarnemer Rob Jansen. Zelf houd ik me met de onderhandelingen vrij wel niet bezig", aldus Over mars, die op die manier zelf uit de wind blijft. Wanneer hij morgen tot een driejarige verbintenis komt, vermoedt hij in aanmerking te komen voor een positie aan de rechterkant van het veld. „Het is zoals Van Gaal zegt: ik ben multifunctioneel, gemakkelijk in te zetten", aldus Overmars, die bij Willem II als linkeraan valler fungeert. „Bij Go Ahead heb ik tenslotte ook zowel links- als rechtsbuiten ge speeld. Ik kan in de aanval overal staan. Zolang ik maar een nummer onder de twaalf heb vind ik het goed". Over het bedrag dat met de overname gemoeid is wenste Louis van Gaal gisteren geen uitlatingen te doen. Willem II vroeg tussen 2,5 en 3 miljoen gulden voor de negentienjari ge voetballer, wiens contract bij Willem II nog twee jaar doorliep. Van Gaal: „Ajax doet nooit mededelingen over be dragen". Aangenomen wordt dat de transfersom lager ligt dan de vraagprijs. In eerdere instantie betitelde Ajax deze namelijk als absurd. Mare Overmars en de vereniging van contractspelers (WCS) haakten daar op in met de op merking eventueel een arbi tragezaak te zullen aanspan nen, om Willem II te dwingen een transfer mogelijk te ma ken. WCS-voorzitter Theo van Seggelen legde uit dat ont binding van een contract mo gelijk is bij 'gewichtige rede nen', zoals een duidelijke posi tieverbetering. Overigens is Willem II contrac tueel verplicht om bij verkoop van de aanvaller/middenvel der een bedrag over te maken naar GA Eagles, waarvan Over mars voor een half miljoen gul den werd overgenomen. Het betreft een percentage van de meeropbrengst. Volgens vice- voorzitter Hans Nieuwdorp van GA Eagles gaat het om ruim een ton. Algemeen direc teur Frans van Dommelen van Willem II wilde de hoogte van het bedrag niet bevestigen maar meldde gisteravond dat zijn club aan de verplichtingen jegens Go Ahead zal voldoen. Afwachten Frans van Dommelen vroeg zich gisteravond hardop af of het bereikte akkoord voor zijn club een felicitatie waard was. „Ik denk het eerlijk gezegd niet", aldus Van Dommelen. „Het is nooit leuk om een be langrijke speler te moeten af staan. Het is maar de vraag wie wij hiervoor zullen terugkrij gen. We moeten maar eens rus tig afwachten met welke advie zen de technische staf komt". Willem Il-trainer Jan Reker heeft genoeg ideeën over de opvolging van Overmars, maar zit niettemin met de handen in het haar. „Heel jammer dat Overmars weggaat", klonk het gisteravond. Reker bevestigde dat hij het Willem Il-bestuur had geadviseerd om de vraag prijs zo hoog mogelijk te hou den in een poging de talentvol le speler voor de Tilburgse club te behouden. „Ik kan zo twaalf spelers opnoemen die hem zouden kunnen opvolgen, maar ze zijn of te duur, of de club wil niet meewerken of de speler heeft geen trek. Het zal een moeilijke zaak worden om een geschikte opvolger aan te trekken. Alle clubs weten na tuurlijk ook dat wij behoorlijk hebben gebeurd. Meteen wordt bij de vraagprijs voor willekeurige spelers een ton of zes op gezet. Ik vertik het om teveel te betalen. Dan bedenk ik maar dat we Mohamed Scyl- la ook nog hebben". Reker acht Volendam-speler Frank Berghuis, voor wie GA Eagles momenteel geld pro beert te verzamelen, geen ge schikte opvolger voor Over mars. „Berghuis is niet all round genoeg. Hij is een typi sche linksbuiten. Ik kan hem niet gebruiken in het systeem dat ik wil spelen". DEN HAAG - Het resul taat van de loting voor de strijd om de districtsbeker is als volgt: Unio-V.E.PSportlust '46-Zevenho- ven, Groot Ammers-A.S.WRC.D - AS W.H., V.F C.-H V.O Fortuna VI.- Feijenoord 2, TA.V.V-Olympia, D.O.N.K.-De Jodan Boys. L.F.C.-Lug- dunum. Oegstgeest-Leiden, Geluk- vogels-Barendrecht, Pelikaan- SS.W. Alkmania-R.C.L.. K.R.V.- Scheveningen zon.. O.N.A-G.S.V., Xerxes zon-Soccer Boys zat., Den Bommel-F.I.O S., Flakkee-S.H.O.. Schoonhoven-Spirit, De Zwerver- Menvede. D.B.G.C.-N.S V V., Strijen- Excelsior 2, Abbenbroek-Rozenburg, Zuidland-P.F.C.. N.T.V.V.-Hellevoet- sluis, Hekehngen-Spijkenisse, W.C.R.-O.V.VSC Botlek-Spar- taan'20, Hardinxveld-Excelsior (P.), D.O.Z.-SC Feyenoord. Herkingen- Wit-Rood-Wit. D.Z.B-Alexandria 1966 zat., S.C.O.'63-Smitshoek, D.O.T.O-Neptunus, Duno zat.- H.M.S.H., R.A.V.A.-Die Haghe, V.C.L.-Ter Leede, N.S V.'46-Groene- weg. Hoekse Boys-Velo, S.V.L.V - D.S.V.P.. D.H.Z.-Bolnes, Coal-De Musschen, Arkel-Excelsior (m.), M.V.V.'27-V.D.L., M.M.O.-S.E.V, Loosduinen-R.K.S.V.M.. S V V. av - Excelsior'20, Transvalia-Hermes- D.V.SD.H.S.-Delta Sport. S.M.V - H.B.S.S., Dilettant-D R L Aeolus- Sparta, Nw. Lekkerland-H.O.V., L.M.O.-Leonidas, Vuren-Papen- drecht zon., Leerdam Sport'55-S.C. Everstein, Meerburg-U.V.S., SV Voorschoten-RK.AV.V., Stellen- dam-Oud-Beijerland, Puttershoek- Nieuwenhoorn, Dubbeldam-Oranje- Wit, Alblasserdam-D.C.V., C.V.C. Reeuwijk-E.S.T.O., Nieuwkoop- A.R.C., Randstad Sport-Tonegido, Abbenes-Roodenburg, Rijswijkse Boys-D.F.C., A.S.H.-S.V.W., S.M.C.- Heerjansdam, O.H.V.V.-C.V V., Flore- ant zat.-Alphense Boys, Bodegraven- Capelle, D.O.S.R.-Foreholte, Kagia- Docos, Stolwijk-Gouda, R.O.H- D.A'76-De Rijnstreek. R.O.A C79- F.C Lisse zat., Delft-Blauw Zwart, A.D O zat.-R.V.C., Westlandia 2-F.C. Den Haag 2, Soccer Boys zon.-Vittes- se Delft, W.S.E.-Floreant zon.. D.O.R.R.-Schevemngen zat., SV Duindorp-Rijswijk. Quick Boys 2- Rijnsb. Boys. F.C. Lisse zon.- U.D.W.S., H.P.S.V.-Voorburg, S.E.P - Quick (h Duinoord-V.I.O.S.. Oran- ]eplein-A.D.O. zon., Texas DHB- D.E.V.J.O., H B S-Wilhelmus. Stompwijkse Boys-D.H.C., Hazersw. Boys-Oliveo, De Groen Witten-Zwart- Wit'28, RijnmTHoogvl. Sp-Sparta R. 2, Fluks-R.V.V.HSlikkerveer-'s- Gravendeel, L.R.C.-Unitas, Emma- SW Dordrecht'90. S.U.Z.-S.J.C.. Koudekerk-D.S.O. zon, O.D.S.- Zwijndrecht, Papendrecht zat.-Slie- drecht, Haaften-E.B.O.H Raptim (g.)-Altena, D.S.O. zat.-V.C.S., B.T.C.- Sportver.'35, Rijsoord-Overmaas, V.V.G.Z.-A.S.B T.O.G.B -B.V.C.B.. De Zwervers-D.R.Z., D.H.L.-Westlan dia, De Postduiven-'s-Gravenz. SV, kranenburg-V.UC., K.M.D-Hoek v. Holland, Bergambacht-V.V.O.R., Zwervers-S.V. Ommoord. 's-Graven- zande-B.E.C., Teylingen-Lens, Haas- trecht-Xerxes zatH W D.-Zwaluwen V., G.O.Z.-F.C. Zuiderster. Alexan dria 1966-Heinenoord, D W.O.-Delfia, Honselersdijk-Kon. H.V.V., Concor- dia-Monster, Naaldwijk zat -Ver- burch, Den Hoorn-Vredenburch, W.I.K.-Maasdijk, C.I.O.N.-E.D.S., V.O.C.-P.P.S.C., S.O.A.-Wippolder, Cromvliet-Lyra, Steeds Hoger-Ger- minal, Moordrecht-T.O.G R., Excel sior av -Groote Lindt, G.S.S.-C.K.C., G.D.A. 3-Quiek Steps, SV Schiplui den-Naaldwijk zon., Desv/Schie- broek-D.V.O/32, R.F.C.-Full Speed. Voorwaarts R.S.C.-C. Portugues, Piershil-S.S.S., SCV Garuda-FCS/ Metro, Quintus-O.D.B., Laakkwar- tier-G.D.S., N.O.C.-R.K.D.E.O.. Cele- ritas-E.S.D.O., D.J.S.C R.-Gona, Remo-V.V.S.B. Vrijgesteld: Woerden, Katwijk, Noordwijk, Quick Boys en Kozakken Boys. vanïEK Glimmend van jeet en trots stonden 1 zoirt Voskamp, Jaap ten irtenaar, John den Bra- r en Pelle Kil na afloop 'ERn de 100 kilometer ploe- tijdrit voor landen- s in Leek uit te hij- De 'jongens van nje' gaven elkaar een 1825lvige hand en deelden AS B.^r en weer wat welge- nde complimentjes want de tickets naar •celona zaten stevig in bak. kwartet behoefde in het ingse land slechts vorm- iud te tonen om door het afgevaardigd te worden de Olympische Spelen, n slaagde de nationale se- (ie cum laude. Want de win- ide tijd van 2 uur 03.56 mi- n (gemiddelde snelheid 13 km/uur) was beduidend ider dan de norm (2 uur en [inuten) die het NOC vooraf ld had. En dus was bonds- |ch Piet Kuijs blij. „De ploeg jmt een hechte eenheid", lak de Brabander koeltjes, [mand viel uit de toon, had )js onderweg geconstateerd. |^^eindtijd interesseerde hem ■A zoveel. Want in totaal had- zijn discipelen bijna drie [imeter meer afgelegd, wist [ijs, of beter gezegd de kilo- |terteller, te melden. „Na iderd kilometer zaten we op een tijd van 2 uur 01.10 minu ten", bekende de bondscoach. „En dat is op dit toch bochtige traject met verkeersdrempels niet slecht. Daarnaast waren de weersomstandigheden niet echt optimaal. Vergis je niet, er stond veel wind". Vorig jaar, tijdens de mondiale titelstrijd in Stuttgart, had de nationale selectie zich via de vijfde stek al gekwalificeerd voor de Spelen. Pelle Kil maakte in Duitsland nog geen deel uit van de ploeg. De Gro ninger heeft zich echter een vast plaatsje in de selectie ver worven, als vervanger van Jans Koerts die de overstap naar de profrangen maakte. Volgens Jaap ten Kortenaar, hij wil na de Spelen een aanval doen op het werelduurrecord, heeft de ploeg na het aantre den van Kil niet aan kracht in geboet. Integendeel. „Ik kan me niet voorstellen dat er een betere vervanger rondfietst". Even sterk Kil, de benjamin van het selec te gezelschap, hoorde de woorden van zijn ploegmaat gelaten aan. „We reden alle vier even sterk", concludeerde de 21-jarige Losdorper. „Het liep lekker". Minder lekker voelden de heupen van Kil na afloop aan. Daar was de nieuwe carbon-fiets (kosten: vijfen twintig mille), debet aan. Met het nieuwe, geavanceerde, materiaal behaalde het kwar tet een snelheid die volgens Kils' tellertje steeds boven de vijftig kilometer lag. „Beter kan toch niet?", vroeg Kil zich hardop af. „Dit is de ideale ploeg voor Barcelona. We zijn nu al twee jaar bij elkaar en zijn goed op elkaar ingespeeld. Never change a winning team." Lange tijd hing het Olympi sche lot van de Groninger aan een zijden draadje. In het voor jaar was hij niet vooruit te branden. De vorm was er niet. „Ik kon helemaal niets meer". Toen hij op 13 april ook nog crashte met zijn Olympische mobiel en een paar keer over de kop sloeg, leek Barcelona verder weg dan ooit. Maar na een gedwongen rustperiode kwam de vorm en de macht weer terug. „Ik heb veel berg op en competitie gereden. Van af dat moment ben ik steeds beter gaan rijden". Voskam, Ten Kortenaar, Den Braber en bondscoach Kuijs raakten na Kils' slippertje nooit in paniek. „Zij hebben me altijd het vertrouwen gege ven. Nu blijkt ook dat ik in de ploeg hoor. En niemand an ders, al klinkt dat misschien arrogant. Ik ben in mezelf blij ven geloven en er steeds van uit gegaan dat ik naar Barcelo na zou gaan". Medaille Op 26 juli zal blijken hoe de Nederlandse vlag er op het in ternationale vlak zal bijhan gen. Kil ziet, zoals het een goed optimist betaamt, mogelijkhe den. „Vorig jaar zijn we op het WK vijfde geworden. Vanaf dat moment hebben we helemaal naar Barcelona toegeleefd. Je moet niet raar opkijken als we een medaille pakken". Kuijs redeneerde iets genuanceer der. „Italië en Duitsland zijn normaal gesproken de favorie ten, die hebben er al zoveel geld ingestopt. Maar voor de andere medaille komen zo'n zeven landen in aanmerking, waaronder wij". De tijdrit in Leek was in elk ge val geen serieuze test. Slechts vier landen (Nederland, Duits land, België en Saoedi-Arabië) vaardigden een equipe af. Po- ORT IN HET KORT kemeen - Zuid-Korea wil F Olympische Winterspelen p 2006 organiseren. Dat Jeft Lee Jin Sam, de Zuidko- it ilanse minister van jeugd en H %rt, verklaard. Vier jaar gele- r organiseerde het land de -M [mersPe^en- -•■/letiek - Josy Barthel, de 'CÖge olympische kampioen Luxemburg heeft voortge- ,__^cht, is op 65-jarige leeftijd 7C li r,e'den- Barthel won bij de '5 IJelen van Helsinki in 1952 de '0 meter. Van '77 tot '79 was ex-atleet minister van on- andere milieu en sport, de irop volgende vijf jaar was parlementslid. Het Nederlands >uwen tennisteam speelt in de eerste ronde van het toer nooi om de Federation Cup (13- 19 juli) in Frankfurt tegen Pa raguay. Voetbal - Heerenveen heeft doelman Theo Mighelsen voor een jaar gehuurd van FC Gro ningen. De 23-jarige keeper kwam bij de Groningse eredi visieclub de afgelopen drie sei zoeneen slechts twee keer in de hoofdmacht in actie. Voetbal Georges Leekens heeft ontslag genomen bij KV Mechelen. De trainer had nog een contract voor twee jaar, maar mocht vertrekken in het kader van de bezuinigingsope ratie die wordt doorgevoerd. Leekens' nieuwe werkgever is de Turkse vereniging Trabzon- spor, die uitkomt in het Euro pese toernooi van de beker winnaars. 'S-GRAVENZANDE - Al- lard Engels lijkt van een loden last bevrijd. De af gelopen weken hakte de wielrenner uit Zwarte- meer de knoop definitief door. Hij leverde zijn spul len van PWZ/Emmen in en keerde terug naar zijn club. „Ik ben blij dat alles achter de rug is", aldus Engels, nadat hij gisteren met overmacht het criterium van 's-Gravenzande had gewonnen. Engels reed vorig seizoen nog bij Koga Miyata. maar koos voor Emmen, omdat hij via de club een baan kreeg. „Vanaf het eerste moment liep het niet. De organisatie was stuk ken minder dan bij mijn oude ploeg en ik ben niemand die daarover zijn mond houdt. On langs is de bom gebarsten en heb gezegd, dat ik terugkeerde bij mijn oude club", vertelde Engels die volgend seizoen uit komt voor de gastrennersvere- niging Gianfi In 's-Gravenzande verraste Engels thuisrijder Danny Overgaag met een vroege de marrage. De renner uit 's-Gra venzande probeerde later in zijn eentje nog de sprong uit de achtergrond te maken, maar slaagde daar niet in. Rijs- wijker Mario van Baarle (afge lopen weekeinde stayer kam pioen bij de amateurs gewor den), Pascal Vergeer, Warner Boekhout, Heulenaar Roel de Bakker en Jeroen Swart waren voorgoed gevlogen. In de eind sprint had de Engels vervol gens geen moeite Vergeer en Van Baarle af te troeven. WASSENAAR - Het nieuws dat Hugo Lange weg binnenkort voor een internationaal rijderstoer- nooi een paar dagen naar Zweden gaat, werd door zijn collega's met gejuich ontvangen. Geen wonder, want de regerend natio naal en Europees kam pioen bij de beroepspi keurs heerst de laatste we ken als een vorst op de Duindigtse drafbaan. Gistermiddag kwam de man uit het Noordhollandse Scha- gerbrug zes keer aan de start. De oogst: drie overwinningen, twee tweede plaatsen en een derde plaats. Zelf was hij het beste te spreken over de zege met de driejarige hengst Ravel Tempo, een van oorsprong Deense draver. Met hem had Langeweg nog iets goed te ma ken. „Afgelopen zondag kwam ik ook al met hem aan de start en toen liet hij het als meest gespeelde paard afweten, om dat ik het als rijder fout deed. Ik wilde per se de kop overne men en dat ging gewoon niet. Gebeurt dat niet, dan win ik ook die koers", aldus Lange weg. Hij raakt zijn Deense crack binnenkort overgens een paar weken kwijt, want het is de be doeling dat de hengst in zijn voormalige vaderland gaat deelnemen aan een paar hoog gedoteerde koersen voor drie jarigen. „Ik breng hem die tijd onder bij een Deense collega van mij, die hem blijft trainen voor die koersen. Of ik hem ook zelf ga rijden weet ik nog niet. Ik hoef eigenlijk niet zo nodig naar het buitenland, want ik heb het op de Neder landse banen ook prima naar mijn zin", bekende Langeweg. Volleybalbond schorst ploegen van Joegoslavië voor toernooien LUXEMBURG - De Eu ropese volleybalunie heeft Joegoslavische ploegen uitgesloten van zijn toer nooien tot 30 september. Het bestuur van de CEV heeft na zijn vergadering van woens dag in Luxemburg meege deeld dat Joegoslavië niet defi nitief is geschorst, maar dat slechts gevolg gegeven wordt aan de resolutie van de Vere nigde Naties, die sportcontac- ten met Joegoslavië verboden heeft. De schorsing betekent, dat de Joegoslavische volleybalteams niet kunnen uitkomen in de de kwalificatietoernooien voor de strijd om de Europese titel en dat de clubs niet kunnen spe len in de toernooien om de Eu ropese bekers. Voor die toer nooien vindt de loting plaats op 11 juli. De jeu'gdploeg, die zich al geplaatst had voor het eindtoernooi van het Europees kampioenschap (begin sep tember in Polen), valt ook on der de schorsing. len (zieke renners), Slovenië (zonder bericht weggebleven), Bulgarije (geen toestemming van het nationale olympische comité) en Zweden (blessures) bleven weg. Wat resteerde wa ren B-landen. Duitsland bij voorbeeld kwam met de derde garnituur. En de Saoedi's ver schenen zeven dag te vroeg aan de start. Zij hadden zich kennelijk in de tijd en plaats vergist, want de Drentse rij- wielvierdaagse begint pas vol gende week. SIJTHOFF PERS REIZEN 070-3190882 AANKOMST TOUR DE FRANCE Proef die unieke sfeer in Parijs en maak de aankomst van dit fantastische gebeuren mee!! 2-DAAGS ARRANGEMENT f145.- Ie dag: in de vroege ochtend vertrek naar Parijs. Aankomst c "s Middags rondnt. Aansluitend vrije tijd 2e dag naar het centrum om de aankomst bij te wonen. Inclusief: vervoer per luxe touringcar verblijf in middenklasse hotel kamers met faciliteiten basis logies/ontbijt rondrit DAGT0CHT Vertrek in de nacht van zaterdag op zondag Uit Gouda om 00.30 uur Den Haag om 01.00 uur Rotterdam om 01.30 uur Aankomst Parijs in de vroege ochtend. U bent tot li- verkennen en de renners toe te juichen!! Geplande thuiskomst ca. 02.00 uur 's nachts (zondag/maandagnacht). de gelegenheid om Parijs ti Inlichtingen telefonisch 070-3190882 ma. t/m vrij. 09.00-15.30 uur. Boekingen bij de Haagsche Courant/dagbl. Het Binnenhof, Spuistraat 71, hoek Spui, Den Haag en bij de Goudsche Courant, Markt 26, Gouda.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11