Erik Breukink krijgt oorvijg Eltingh/Oremans verliezen finale gemengd dubbelspel F ONDER DE LOEP VAN METER TOT METER SPORT ire Overmars hervat lining bij Willem II ui van useeuw smeurd rklaard UK Montigaud Marlin-en-Laye J Coutras door GUIDO BINDELS Liboume )en in vele opzichten een ter iemand. Het is heel ilijk te beschrijven, maar lijn kamer bijvoorbeeld de gordijnen zelden Mijn rolluiken zijn Stal omlaag. Het is moei- begrijpen, maar ik hou veel van de duisternis, kamer thuis is erg don zeer, zeer zwart. Alle beien zijn zwart, pas met >aar dingetjes die ik de >te tijd heb gekocht, is er meer kleur in gekomen, r ik ben in wezen een ter type". nisser Steffi Graf in buitenlander moet je zaniken en hard zijn voor lf. Dat wilde ik ook. In erland was ik gewend en de wedstrijden vol- bde rust te' nemen. In rika trainde ik dit sei- gewoon door en liep ik af januari vrijwel elke k een race, in totaal zo'n ien. Het is op zo'n univer- t heel anders dan gezellig s bij je ouders". 8et Marko Koers in het ween Dagblad. „Je denkt steeds meer na over dingen. Dat komt door dat je dit werk doet. Laat ik het zo zeggen: als ik mensen tegenkom van school, bij wie ik in de klas heb gezeten, dan voel ik me oppermachtig. Ik heb veel meer levenserva ring. En een topsporter moet natuurlijk vooral een bepaal de intelligentie bezitten. In moeilijke periodes moet hij af en toe een bord voor zijn kop hebben. Iemand kunnen volgen, die zegt: deze kant moetje op. Iemand die je ver trouwt. Of er zo iemand is op dit moment? Jawel. Dat is Arie". Volleyballer Ron Zwerver in Sport International. „Ik vind fietsen mooi, maar ik haat die wereld. Er zijn renners die vinden het alle maal prachtig, maar dat zijn nooit de toppers. Dat zijn de meelopers die het fantastisch vinden om erbij te horen. Al die heisa bij een huldiging, dat is een kick voor mensen die dat niet zo vaak meema ken. De jongens die nog fiet sen voor een shirt en een broek. Ze zouden met elk an- w WSUIJÈ' Hans van Breukelen: ...kron- foto: anp der baantje net zo veel ver dienen als met fietsen, maar toch gaan ze door. Een lood zwaar beroep, waar je ook je privé-leven zo ongeveer voor moet inleveren. En dat voor een minimum-loon. Nee, dat zou niets voor mij zijn". Wielrenner Gert-Jan Theu- nisse in de Volkskrant. „Hier word ik zelfs door Fey- enoord-supporters op de schouders geslagen. Ajacie- den die naar me toekomen en me complimenteren. Dan zeggen ze: ik ben Ajacied, en ik zeg dan: maar ja, we heb ben allemaal onze fouten. Weet je, die sfeer. Dat moet toch kunnen? Wat is er nou nog fijner om je eigen ploeg aan te moedigen? Waarom moet je de tegenstanders af zeiken? Je moet trots zijn op je club, erachter staan. Ik kan die krankzinnige kronkel - nog steeds niet begrijpen. Ie dereen is nu één familie, maar straks vallen we weer in moten uit elkaar. Het slaat dan weer om in haat. Ik kan dat maar niet begrijpen". Doelman Hans van Breuke len in Voetbal International. „Ik wil in 1993, 1994 nog steeds de beste verspringer ter wereld zijn. In 1996, in At lanta, ga ik opnieuw op voor een medaille, maar er zal een nieuwe generatie staan. Een die niet tegen het record van Beamon aanhikt. Ik ben dan 32, een ouwe jongen die het nog één keer probeert. Ver volgens trek ik me langzaam terug. Victory tour. Feestvie ren in Europa en dan terug naar Califorië. Sunset". Verspringer Mike Powell in Sport International. „Ai met al is dit toch een ver velend afscheid voor mij ge worden door die afgang tegen Denemarken. Nou ben ik al leen benieuwd of ik dat bord nog krijg datje van de KNVB ontvangt als je vijftig inter lands hebt gespeeld. Ronald Koeman en Hans van Breu kelen hebben dat ding na de wedstrijd tegen Denemarken ontvangen. En die twee zaten toch al ver boven de vijftig. De andere jongens die boven de vijftig zitten krijgen dat bord nog. Dat is ons tenmin ste toegezegd. Maar de KNVB kennende zal ik dat ding wel op moeten halen of ze sturen het per post op. Je denkt toch niet dat ze een leuk afscheid voor Adri van Tiggelen orga niseren? Voetballer Adri van Tigge len in Voetbal International. SPORTUITSLAGEN PAARDESPORT Draverijen van Alkmaar 1e koers, (2040 m): 1 Fareast Oostwyck (P Pijning jr2 49.3 -1 23,0,2 Fire Hazelaar. 3. Golden Wies. Niet gestart, nr. 8 (Flyingfish S). Toto: winnend 5.30, plaats 3.80 4.70. kop pen 9.30. trio 138,20 2e koers. (1700 m): 1 Galaxy Siro (C.de Leeuw) 2 25.5 - 1.25,6. 2. Felicia R. 3 Gor geous Meadow Niet gestart, nr. 1 (Felicitas A) Toto winnend 6.80. plaats 3,20 2.10, kop pel 13.60. trio 261.00 3e koers, (2040 m): 1 Fnsiana Star (F.Han- delaar) 2.46,6 -1.21.7.2. Erika, 3 Fast Atlan tic. Toto winnend: 3,20, plaats 2,00 9,10, koppel 76.60, trio 521,20 4e koers, (2040 m): 1 Classicality (E. An dersen) 2 44,2 -1.20.5. 2. Fina Ossewaard, 3- Gigolo Vitesse Toto winnend 4,30, plaats 2,60 4.70. koppel 27,30. trio 146,30 5e koers, (2700 m): 1Golden Wedellex (W Duivenvoorden) 3 46,6 -1 23.9, 2 Dento Sur prise. 3 Fresco Rose Toto: winnend 1,90, plaats 1,901.60, koppel 4,80, trio 20,40 6e koers, (2040 m). 1 Evita Uithuizen (C. van Leeuwen) 2 43,0 - 1.19,9, 2 Evita Joris- hof, 3 Elisabet Hanover Toto. winnend 11,90, plaats 4.40 3.90, koppel 27,50. trio 7e koers, (2380 m) 1 Blinker Brogan' (H.v.d. Pijl). 2 Diamond Space, 3. Disco Dan-, eer. Niet gestart: nr. 4 (Draver Boszorg). Toto PAU De Tour schampte gisteren de Pyreneeën en dat had zowaar een kleine aardbeving tot gevolg. De materiële schade bleef be perkt. Maar toch, de tril lingen op de Marie-Blan- que waren duidelijk waar neembaar, ze werden zelfs gevoeld tot in Pau. De hoofden van enkele toppers duizelden. Vooral mentaal was het even slikken voor Greg Le- Mond en Erik Breukink. Dat Javier Murguialday de rit mocht winnen van Richard Vi- renque, die keurig het geel pakte, was allemaal van onder geschikt belang. Wat telde was de eerste serieuze test op een berg van de eerste categorie. Daar trokken Bugno, Indu- rain, Mottet en vooral Chiap- 0 km: 195 renners vertrekken onder een bewolkte hemel en bij een tem peratuur van zestien graden in San Sebastian Sörensen en Echave blij ven ziek achter. 20 km: Na de bonificatiespririt in d'Oiartzun, gewonnen door Mu seeuw, gaat Richard Virenque er van- 28 km: Op l'Alto de Aritxulegi heeft de koploper 1.10 voorsprong op Chioccioli, Claveyrolat en Millar. In de afdaling raakt LeMond achterop door een defect. 53 km: Murguialday en Rezze voegen zich bij Virenque. Het peloton is com pleet. De voorsprong van de drie lei ders loopt gestaag op. 117 km: Het trio heeft 22.30 voor sprong in Saint-Etienne-de- Baigor- ry. Het maximum 144 km: De ploegen van Indurain, Zülle en Bugno verhogen op de col d'Osquich het tempo. 180 km: De voorsprong van het drie- pucci het peloton volledig uit elkaar. Daar bleek ook dat zelfs Roche, Hampsten, Fig- non, Leblanc, Cubino en Boyer op dit moment beter klimmen dan Breukink en LeMond. „De Marie-Blanque ligt mij niet", verontschuldigde Erik Breukink zich. „Er zit een heel steil stuk van een kilometer of vijf in. Daar knallen ze altijd zo hard naar boven, dat ik mij moet forceren om mee te springen". Wat Breukink er niet bij vertelde, wat slechts weinigen zagen, was dat hij ook na de Marie-Blanque, op een heuveltje dat niet eens was gecategoriseerd, in de proble men kwam en met pijn en moeite kon aanklampen. ,Het was", probeerde hij de moed er desondanks in te houden, „vandaag allemaal natuurlijk maar een momentopname. In anderhalve week tijd, als de Al pen eraan komen, kan er veel veranderen". Dat laatste is natuurlijk waar. tal is geslonken tot een kwartier. 200 km: Even voor de Marie Blanque wordt Rezze gelost door zijn twee metgezellen. Het peloton volgt op elf minuten. Chiappucci geeft het sig naal tot de aanval. Indurain, Bugno en Mottet volgen. 209,5 km: Rezze passeert op 6.30 van de koplopers de top van Marie Blan que. Het kwartet achtervolgers volgt op 8.10. Een groepje met Leblanc en Fignon op 8.40. Lemond op 10.35. 228 km: Breukink, LeMond, Rooks en Theunisse hebben een minuut achterstand op Indurain en zijn com- 241 km: De voorsprong van Indurain en consorten slinkt tot 25 seconden. 255 km: Vijfhonderd meter voor de fi nish demarreert Murguialday. Hij wint de etappe. Virenque neemt de gele trui over van Zülle. Breukink weet de schade ten opzichte van In durain te beperken tot achttien tel- Maar als je de pretentie hebt om mee te strijden voor de eindzege moet je er eigenlijk in ritten als die van gisteren bij zijn. Claudio Chiappucci was de grote animator van de aan val der titanen. Deze spring-in- het-veld verliest in de tijdrit ten echter weer te veel terrein. Charly Mottet heeft bovendien in de Alpen altijd wel één in zinking. Blijven dus over Indurain en Bugno, de twee beste renners van dit moment. „Ze zijn in derdaad van een ietsjes groter kaliber", gaf tenslotte ook Erik Breukink toe. „Ik denk dat dat puur een fysieke zaak is. Maar ik ben nu toch nog met rede lijk weinig schade door deze mindere dag heengekomen. Me neerleggen bij de suprema tie van die twee doe ik uiter aard nooit. Het duurt gelukkig nog even voor de Alpen ko men. Er is eerst nog een ploe gentijdrit en een individuele tijdrit. En als de bergen dan opdoemen kunnen ook Indu rain of Bugno eens een minde re dag hebben". Meer klasse Het wordt dus wachten op vormverlies van een van de twee. Dat beaamt ook Breu- kinks ploegleider Jan Gisbers. „Bugno en Indurain hebben een klein beetje meer klasse, misschien maar een half pro centje ten opzichte van Erik. Maar als hun vorm niet opti maal is, kan dat zomaar vijf procent schelen. Als Breukink dan net zijn superdag heeft zijn we er". Is de wens hier de vader van de gedachte? We zullen het zien. Feit is in elk geval, dat ook Bugno en Indurain maar men sen zijn en dat de voorsprong die ze op LeMond en Breukink over hielden na alle wapenge kletter slechts achttien secon den bedroeg. Roger Legeay, de ploegleider Erik Breukink beklimt, aangemoedigd door het publiek, de Col de Marie Blanque tijdens de tweede etappe van de Tour de France. FOTO: ANP van Greg LeMond, was er voor af al vanuit gegaan dat zijn kopman het op weg naar Pau erg zwaar zou krijgen. LeMond zegt immers nog steeds ver moeid te zijn van de lange au- toreis vorige week naar San Sebastian. Door de staking van de vrachtwagenchauffeurs deed LeMond er toen 36 uur over om de afstand Kortrijk- San Sebastian te overbruggen. Medelijden behoeft de Ameri kaan echter niet, want ook gis teren verdiende hij weer ge woon 11.000 gulden, dat is im mers zijn dagsalaris bij Zan- nier. Neo-prof Richard Viren que moet het voor heel wat minder doen. Maar de man die al na 20 van de 255 kilometer ten aanval trok en daarbij ge zelschap kreeg van ploegmak- ker Dante Rezze én Javier Murguialday, draagt nu toch maar mooi de gele trui. En ook die andere grote onbe kende, Murguialday, was bij de start richting Bordeaux nog steeds een gelukkige man. Hij mocht, nadat Rezze vooraan was afgehaakt, immers van Vi renque de tweede etappe win nen. Want zo gaat dat in de wielersport. Het is vaak een kwestie van nemen en geven. En gisteren konden er twee te gelijkertijd blij zijn. Hoe anders is dat bij het gros van de coureurs, die steeds maar weer horen dat hun pres taties niet meer hun salarissen rechtvaardigen. De bezuini- ginsdrift wordt groter en gro ter. Gisteren kondigde TVM aan, dat er volgend seizoen voor anderhalf miljoen gulden op de salarissen zal worden be knot. Ook Gert-Jan Theunisse zal dan moeten inleveren. LONDEN Jacco Eltingh en Mirjam Oremans zijn in het gemengd dubbel spel van Wimbledon een goede tweede geworden. Gisteren zegevierde in de eindstrijd het als derde ge plaatste paar Cyril Suk/Larissa Savtsjenko (Tsj/Let) met 7-6 6- 2. Het winnende duo verdien de 46.070 pond 160.000,-), Eltingh en Oremans mochten 23.030 pond 80.000,-) verde len. De Duitser Michael Stich tilde zijn Amerikaanse partner John McEnroe gisteren van pure vreugde een eind van de grond. Na vijf uur en één mi nuut tennis, onderbroken door een welverdiende nachtrust, had het tweetal de dubbelspel- titel op Wimbledon veroverd ten koste van het als vierde ge plaatste Amerikaanse duo Ri- chey Reneberg en Jim Grabb. Tevens namen ze revanche voor de nederlaag in Rosma len. Met de setstanden 5-7 7-6 3-6 7- 7 19-17 was het de langste dub belspelfinale uit de geschiede nis. De 83 games overtroffen het vorige record record roy aal. Dat stond sinds 1968 met 70 games op naam van de Au straliërs John Newcombe en Tony Roche in de eindstrijd op Wimbledon tegen hun landge noten Ken Rosewall en Fred Stolle. Een ander record werd nog niet gebroken, maar dat lijkt een kwestie van tijd. John McEnroe, al drie keer Wimble- don-kampioen, was met de zege van gisteren aan zijn 76ste toernooizege als dubbel speler toe. Tom Okker heeft één titel meer veroverd. Stich en McEnroe, de Bandano-boys genoemd wegens hun haar banden, mogen voor hun in spanningen in het dubbel ruim 350.000 gulden verdelen. gdócSotvumt pOORN - Mare Overmars gisteren de training bij II hervat. Het bestuur van Overmars' huidige {ever heeft de belangstelling van Ajax voor de 19-ja- betballer uit Epe voor kennisgeving aangenomen en i nu evenals Overmars zelf op wat er verder gaat ge- ji. De volgende ontwikkeling zou een bod van Ajax (olympische international kunnen zijn, liet Ajax-fi- eel directeur Maarten Oldenhof gisteren doorsche- a. De door Willem II gestelde vraagprijs van drie mil- ulden vinden de verantwoordelijken van de Amster- fclub buiten alle proporties. Volgens Oldenhof geldt fiars niettemin nog steeds als eerste kandidaat om tature Van 't Schip op te vullen, t bestreed dat Willem II belangstelling zou hebben frank Berghuis (nu nog Volendam, maar eveneens belangstelling bij Go Ahead Eagles en Vitesse), voor jval Overmars verkocht wordt. Volleyballers spelen tegen Cuba DEN HAAG Nederland is op de laatste dag in de halve finales van de World League volleybal vrij on verwacht naar de derde plaats ge klommen. Dat betekent dat de ploeg van bondscoach Arie Selin- ger op de eerste dag van de eindron de in Genua, op 4 september, tegen Cuba uitkomt in plaats van tegen wereldkampioen Italië. Het Nederlandse vrouwen volley balteam is de serie van vier wed strijden tegen het GOS ter voorbe reiding op het olympisch toernooi in Barcelona gisteravond in Cuyk begonnen met winst: 3-1. Oranje ze gevierde met de setstanden van 15- 8 16-14 10-15 en 15-9. Frits Kantebeen mag mee met Mirjam Hooman AMSTERDAM Tafeltennisster Mirjam Hooman-Kloppenburg wordt tijdens de Olym pische Spelen in Barcelona bijgestaan door haar privé-trainer Frits Kantebeen. De coach is toegevoegd aan de tafeltennis-afvaardiging, die verder bestaat uit Bettine Vriesekoop, Paul Hal- dan, bondscoach Jan Vlieg en pr-man Wim van Haasteren. Kantebeen is in Barcelona geen offi cieel lid van de NTTB-delegatie. Hij heeft voor het evenement in de Catalaanse hoofdstad een deel-accreditatie gekregen. Bondscoach Jan Vlieg kan zich goed vinden in deze structuur. „Vriesekoop en Haldan zijn beiden akkoord ge gaan met mijn begeleiding. Kantebeen kan Hooman dan terzijde staan", aldus Vlieg, die eerder dit jaar bij het olympisch kwalificatie toernooi nog de voorkeur gaf aan zijn assistent Li als tweede begeleider. BCH trekt team terug DEN BOSCH - BCH heeft het eerste team giste ren definitief teruggetrokken voor de eredivisie van de Nederlandse badmintoncompetitie. De Bos sche club kan voor het hoogste niveau geen accep tabele ploeg meer op de been brengen. De plaats wordt ingenomen door BCO uit Oosterhout, dat als zevende van het afgelopen seizoen was gedegra deerd naar de overgangsklasse. Voor BCO is dit een enorme meevaller, temeer daar het eerste team ko mend seizoen niet alleen kan beschikken over na tionaal kampioen Jeroen van Dijk, maar ook is ver sterkt met Sonja Meilink, Paula Rip en Jeroen van Soerland. Het afhaken van BCH, de afgelopen twee jaar landskampioen, is een gevolg van de grote leegloop door het dichtdraaien van de geldkraan. Erica van den Heuvel, Edwin en Quinten van Daim vertrok ken naar het gepromoveerde Nuenen. Van Soer land meldde zich aan bij BCO en Ron Michels zoekt komend seizoen zijn heil in Duitsland. - De kampioenstrui lohan Museeuw is be- ird verklaard. De heeft sinds de titel- I in Peer de schijn te- dat hij een alliantie gesloten met Capiot, fant en Van Hooy- Hgische Wielerbond wil I Tour Capiot ondervra- naar niet vanwege de gê- 1 vertoning tijdens de fi- Dfficieel dient de renner VM zich te verantwoor- voor onreglementair Ien. Hij zou Devos heb- I fhinderd. jis de finale van het Bel- kampioenschap reed 2 ooydonck een gat dicht, S fent trok de sprint aan 1 Nelissen in geen vejden een te bekennen was. Ca- eeft nu nog steeds kramp jn handen. Van Hooy- 1 werd vorige week door 2 jloegleider Raas ter ver- a ording geroepen. De S Ir was des duivels over tdrag van de Belg, van J: Èzegd wordt dat hij vol- jaar voor Lotto rijdt als 5 £er van Museeuw die 1 de Italiaans/Belgische bB/MG vertrekt. IcEnroe Michael lieren nning na e in de ran het Ispel op edon. y. epa DINSDAG 7 JULI 1992 Diëtiste De klap van San Sebatian heeft gelukkig niet doorgewerkt. Je weet maar nooit hoe je de dag erna functioneert. Dat is me eigenlijk meegevallen. Ik kon zonder me te forceren met BreukinkLeMond en die mannen omhoog. Ik heb ook geen extra inspanning gedaan om me met Bugno en Indurain te meten. Die hebben momenteel een bereconditie. Over een dag of wat moet het resultaat van de hoogtestage die ik net voor de Tour heb gedaan voelbaar zijn. Daar gok ik op. Ploegleider Cees Priem wordt de laatste dagen nogal eens lastig gevallen doormensen die het niet snappen, dat hij mij veertien dagen buiten de competitie heeft gelaten. „Met anderen zou ik daarin voorzichtig zijn. Op Gert-Jan kan ik bouwen. Ik weet dat-ie l'Alpe d'Huez opknalt zo vaak zijn lichaam het volhoudt. En dat ie geen vogels vangt". Aardig, een stuk vertrouwen van Cees. Hij weet natuurlijk ook, dat ik me een jaar lang in m'n eentje heb moeten voorbereiden. Dat is ook gelukt. Iedereen wil weten hoe het nu kan, dat ik met mijn voet de derailleur in de vernieling heb geschopt. Dat kun je alleen wielrenners duidelijk maken, 't Is gebeurd. Domme pech en daarmee uit. Ik ben trouwens niet meer aan het astronautenvoedsel. Vorig jaar in de Tour was het voedsel zo abominabel slecht, dat ik op de eigen voerzak ben overgestapt. Dat leidde tot wat solistisch optreden, zonder dat ik het als zodanig bedoelde, 't Was me ook niet een klein beetje wennen na dat jaartje uit koers te zijn geweest... Nu hebben we Patricia van Nutricia bij ons. Dat is een diëtiste die samen met een kok de eigen voeding samenstelt. Zo zijn we niet afhankelijk van wat de Fransen ons voorzetten. We krijgen genoeg binnen en als onze juf zegt dat het goed is, zal het wel zo wezen ook. Voor 's avonds hebben we nog wat extra voeding van haar meegekregen. Zelfs snoepjes uit een grote doos. Niet van dat dikmakende zoete spul. Ik ben geen zoetekauw van huisuit. Toch kan ik hier prima mee leven. Je moet vertrouwen hebben in je medemens zeg ik maarzo. Bij TVM laten ze dit jaar niets aan het toeval over. Vandaar ook de hoogtestage. Meneer Bos maakt daar geen probleem van.Als jij in de bergen vlamt is het me goed", zegt hij. Nou dat gaan we dan proberen toch. Eerst vandaag naar Bordeaux. Ooit intocht van Nederlandse gladiatoren. Deze Tour zijn het tot nu toe de Nederlandese gladiolen die het beste scoren. Dat zal heus een keerveranderen. Je moet het zo zien, dat het professionele wielrennen elk jaar in de breedte sterker wordt. Al die jongens die hier fietsen, kunnen een etappe winnen. Anders gaan ze niet mee naar Frankrijk. Dus moetje superdeluxe benen hebben om beter te zijn dan zij. Vraag maar aan Lieske of ik die heb... door GERT-JAN THEUNISSE SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 23.05 uur: Antenne: Schaak tegen de computer, Ameri kaanse documentaire over de strijd tus sen een schaaktgrootmeester en een computer Nederland 3,19.12 uur: Tour de Fran ce, samenvatting derde etappe, 22.15 uur: Studio Sportjournaal BBC 123.55 uur: Achtdelige serie over moderne sportbeoefening BBC 2, 00.15 uur: Cricket, samenvat ting derde testmatch Engeland-Pakis- TV 5,23.30 uur: Tour de France. Sportnet, 18.00 uur: Sport met onder meer basketbal, roeien en autosport. Eurosport, 18.00 uur: Sport met onder meer wielrennen en tennis. MORGEN Nederland 3,11.10 uur: Tour de Fran ce, vierde etappe, ploegentijdrit bij Li- bourne BRT 2,11.10 uur': Sport extra, Tour de France, vierde etappe, ploegentijdrit bij Libourne. BBC 2,10.00 uur: Samenvatting derde testmatch Engeland-Pakistan. 17.00 uur: Open Schotse golfkampioen- schappen vanuit Gleneagles. Duitsland 3, 16.30 uur: Sport 3 extra met Tour de France. Sportnet, 08.00 uur: Sport met onder meer golf, basketbal en snooker Eurosport, 09.00 uur: Sport met onder meer wielrennen en tennis KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen, aanvang 17.00 uur) lui den: le koers: 1. Goal Hanover, 2. Gerard G, 3. Golden Hanover (3-8-4). 2e koers: 1. Garcon, 2. Edna De Bloomerd, 3. Glory Buitenzorg (2-11- 3). 3e koers: 1. Formidable H, 2. Ravel Tempo, 3. Greatest Fighter (7-3-5). 4e koers: 1. Nick Hoff, 2. Radiant Sahbra, 3. Alleen (4-2-3). 5e koers: 1. Heavy Metal, 2. Gate crasher, 3. Break Even (8-2-1). 6e koers: 1. Foreman Express, 2. Ferrock, 3. Ferrari Rotary (8-10-7). 7e koers: 1. Voltron, 2. After Pas sport, 3. Eventide (5-9-8). 8e koers: l. Wentworth Prince, 2. Ireland Boppe, 3. Mazal Tov 1 -2-61 9e koers: 1 Derrek Baker, 2. Daan S. 3. Cervino Montana (1-6-12). 10e koers: 1 Fandango Che. 2. Grace of Holland. 3. Flying Action (5-1-4). Sportprijsvragen DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 27: le prijs: geen win naar, 2e prijs: 2 x 31.127,60, 3e prijs: 129 x 723,80, 4e prijs: 5731 x 16,20, 5e prijs: 70.758 x 5,00. Cijferspel 27: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 winnaars; 3e prijs: 32 winnaars; 4e prijs: 221 winnaars; 5e prijs: 2279 winnaars. winnend: 2,00, plaats 1,30 2,00, koppel 4,70, trio 18,00. Dubbel winnend 8-5:20,50 8e koers, (2040 m); 1 Mr. Creith (C de Leeuw) 2.44,2 - 1.20,5, 2. Damita Beroona, 3 Galloway Power. Toto: winnend.-3,70, plaats 1,90 3,80, koppel 18,40, trio 94,90 9e koers, (2040 m): 1. Chantal Ge (C. Lo- man) 2 41,6-1.19,2, 2. Dutch Dakota, 3. Cor- leone Star. Toto: winnend 4,00, plaats 2,00 1,40, koppel 6,60, trio 146,30 10e koers, (2380 m): 1 Ciao Magnus (L Doo- per) 3,07,4 - 1.18,7, 2. Deloe Hanover, 3. CVarlos Netten. Niet gestart: nr. 5 (Sizzling Java). Toto: winnend: 4,50, plaats 2,30 2,40, koppel 7,70, trio 126,40 11e koers, (2040 m): 1. Elia Buitenzorg (T. Kooyman jr.) 2 43.7 - 1.20.2. 2. Expresa Be roona. 3. Fait Accompli. Toto: winnend: 7,30, plaats 2,70 2,90, koppel 18.10, trio 294,50 Totallsator-omzet: 206.007,00 TENNIS Londen, Wimbledon, finales: Gemengd dubbelspel: Suk/Savsjenko (Ts|/Let/3)-Eltingh/Oremans (Ned) 7-66-2. Mannen dubbelspel: John McEnroe/Stich (Dui)-Grabb/Reneberg (VSt/4) 5-7 7-6 3-6 7-6 19-17. Kltzbühel. Vrouwen, 265.000 gulden, eerste Brjoechovets (Oek)-Muns-Jagerman (Ned/8) 6-4 6-2. Szabova (Tsj)-Field (Aus) 6-7 6-3 6-4. La bat (Arg)-Dobrovits (Oos) 6-1 6-4 VOLLEYBAL World League: Los Angeles, Verenigde Staten-Brazihè 0-3 (11-1512-15 13-15) Eindstand: 1 Italiè S-14, 2 Cuba 8-10,3. Nederland 8-8 (18-16), 4 Ver enigde Staten 8-8 (14-14), 5. Brazilië 8-6, 6. GOS 8-2. Italië, Cuba, Nederland en Verenig de Staten geplaatst voor finaleronde Cuyk: Nederland-GOS (vrouwen) 3-1 (15-8 16-14 10-1515-9). WIELRENNEN Pau. Ronde van Frankrijk, tweede etappe San Sebastian-Pau: 1 Murguialday (Spa) 255 km in 6.41.56.2. Vi renque (Fra) 0.03, 3 Bugno (Ita) 5 05, 4. Chi appucci (Ita). 5 Mottet (Fra). 6. Indurain (Spa), 7 Rezze (Fra), 8 Fondnest (Ita) 5.21, 9. Bauer (Can), 10. Skibby (Den). 11 Kelly (Ier) 5.23,12. Tebaldi (Ita). 13. Roche (Ier), 14 Fignon (Fra), 15. Da Silva (Por), 16. Sciandn (Ita), 17. Leanizbarrutia (Spa), 18. Roosen (Bel), 19. Lino (Fra), 20. Theunisse (Ned), 21 Amould (Fra), 22. Pensee (Fra), 23. Kvalsvol (Noo), 24. Pillon (Fra), 25. Delgado (Spa), 26 Bouwmans (Ned), 27. Unzaga (Spa), 28. Al- cala (Mex), 29. Rooks (Ned), 30. Boyer (Fra) 33. Chioccioli (Ita), 35. LeMond (VSt), 53 Breukink (Ned): Nederlanders: 71. De Vries 12.34, 84. Den Bakker, 99 Zülle (Zwi). 102 Siemons 17.53, 103 Nijdam, 163 Van Aert 164. Maassen, 172. Harmeling 24 41, 173 Wijnands, 177. Pieters, 179. Van der Poel. 187. Kokkelkoren 27 43, 191. Van Poppe' 31.40, 192. Manders, 195. en laatste Wiitned Nelissen (Bel) 36.43 Niet vertrokken: Sóren sen (Den) en Echave (Spa) Algemeen klas sement: 1. Virenque 11.29.28. 2 Indurair 4.34, 3. Bugno 4 36, 4 Arnould 4 50,5 Alcala 5.04, 6 Chiappucci, 7 Mottet 5 05, 8 Breu kink 5 06, 9 Lino, 10 LeMond, 11. Sciandr 5.11, 12 Roche 5.12. 13 Skibby. 14 Baue- (Can) 5.15, 15. Leanizbarrutia. 16 Leblanc (Fra) 5 16, 17 Ledanois (Fra). 18 Penm (Ita) 5 19,19 Fignon. 20 Elli (Ita) 5.20. 21 jdanov (GOS) 5.22, 22 Heppner (Dui) 5.23. 23 Te baldi 5.24, 24. Rué (Fra) 5.25, 25 Delgado 5.26, 26 Maier (Oos) 5.27, 27 Ampler (Dui) 5.28. 28. Arsemo Gonzales (Spa) 5 29. 29 Bouwmans 5 31, 30 Rooks, 32 Chioccoli 5.32,58 Theunisse 11 30.65 Zülle 11 59. 89 Den Bakker 18.23, 99 De Vnes 18 46, 108 Maassen 23.28.117 Van Aert 23.43.135 N.| dam 24.51.153 Siemons 25 47.172 Van dei Poel 30 37.174 Pieters 31 56.179 Kokkelko ren 34 08. 180 Harmeling 35.56, 182 Wi(- nands 36.18, 192. Van Poppel 43.22. 193 Manders 43 26, 195 en laatste De Clercq 48 17 Puntenklassement: 1 Virenque 49, 2 Murguialday 33. 3 Induram 32. 4 Skibby 29. 5 Museeuw (Bel) 28. 6. Arnould 27 Berg- klassement: 1 Virenque 80. 2 Murguialday 48.3 Chiappucci 46, 4 Chioccioli 44. 5 Rez ze 39. 6 Indurain 20. 12 Breukink 10 Dag- ploegenkla ssement1 RMO 20 16 01. 2 Amaya 0 33. 3 Gatorade 5 38. 4 Carrera. 5 Banesto. 6 TVM 5 54.8 Panasonic. 13 PDM 5 56.18 Buckler 25 37 Algemeen ploegenklassement 1 RMO 34.38.22, 2 Banesto 4 43. 3 Gatorade 5 12 4 Carrera 5.19. 5. Castorama 5 20, 6 PDM 5.35, 7 Panasonic, 14 TVM 12 01. 20 Buc kier 36 25.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9