Sanering Gerrit Doustraat afhankelijk van provincie Programma Lakenfeesten Het mirakel van het stenen brood Al 40 deelnemers voor Gouden Pet Fusie studiehuizen moet aanbod vergroten EEIBEN OMGEVING 11 Ar tikel 261 m I LEIDSE LEGENDES Politie verminderd bereikbaar jgict6C GotiAont DINSDAG 7 JULI 1992 'EN NAAM DER WET id blijver jren als' ED KORFF DE GIDTS Insiir 3et was gisteren bij kanton- 19 0 echter Wille voor de in- C[J :rowd een ware smulpartij, kwamen namelijk nogal reüSp>t procedurele zaken aan Girl (r iod, waaronder het artikel ritje (a !61 van het wetboek van i8.45itrafvordering. Dit bepaalt lat een telastelegging vol doende feitelijk moet zijn im een gedaagde te veroor- lelen. Een 21-jarige man uit foordwijkerhout deed gis- in Amieren met succes een beroep Basic ,p artikel. Of liever !5: B< egd, zijn raadsvrouw deed «hat9rlat" Ze haalde er zelfs een Sne litspraak bij van de Hoge laad, ons hoogste rechts college, om aan te tonen dat K!NDiaar cliënt niet veroordeeld ?ik®st' nocht worden. In de telaste- 'ia,,vegging stond namelijk dat lij een voetganger op de (Spi .ammenschansweg 'had (I6iangereden', waarbij deze The l ien hersenschudding en 14.0 en gebroken kuit opliep. 'Aanrijding' is veel te Jenti,aaS"<vond de advocate. De ihat rdfficier van justitie Keltjens '5, 21 .$ioest dit na enig dralen toe even en concludeerde uit- idelijk dat de telasteleg- (ie[in ig nietig was. Dat vond de Ame echter ook, dus de gedaag- ClNEile verliet vrolijker het Ra- lenburg dan hij daar bin- 18 4 [enkwam. tweede artikel 261-zaak 'eeC* V00r ^0en een 18 45arige Zoeterwoudenaar aan inst e beurt was. Hij was vorig METRC iar met zijn auto gefotogra- M?eerd, waarbij geconsta- will s Ber(j Werd dat zijn auto °tt een keuringsbewijs had. 45 2 'h was hem al één keer op- (16 [ebroken, dat kon de man 3: ich nog wel herinneren. Hij iftias tóen namelijk aange- v' ouden door twee agenten. S19'^aar van ^weede keer 'igs'j ad hij nooit enig bericht 21.4 ntvangen, laat staan een ccept-girokaart. „Welke wo. lek was het dan?" Daar wamen de rechter en offï- ciNEAf*er n*et u^' Peden voor )POLE echter Wille om het daarom laar weer op de artikel 261- gooien. Deze keer ~neende Keltjens echter dat LENk in de telastelegging ver leidde 'foto, in Leiden vond- tiaakt' geen straatnaam in oefde te omvatten, BChter gi°g akkoord, maar et toch zijn hart spreken: RK Ll ij stelde de boete gelijk aan elet oorspronkelijke transac- jravenl Teoper SxCUSeS Namens de staat excuses", de rechter tegen een 1-jarige Leidenaar, die zijn j beslag genomen brom- w ïer nog niet had terugge- pégen van het openbaar 13 oo linisterie. Hij was vorig op de Voorschoterweg Dienst Aangehouden, omdat hij op >nburgeen fiks opgevoerde brom- steinkai ier reecj Hetgeen hij giste- ERMiN(en &rif toegaf. De brommer verlenirrerd toen in beslag geno- ap voomen, maar hem werd tevens '1 -8963( eloofd dat hij de brommer laatierUg zou krijgen wanneer reikbaa pze ontdaan was van alle vaarlijke speeltjes (bij oorbeeld een cilinder die dagjroter is dan 50 cc). Gisteren Kei hij uit, omdat dit nog Op de üet gebeurd was. Volgens erecbtjmie moest hij de officier afdeli:iaar eens een ^eer hellen, dient *an kon hij een afspraak de dien: laken hoe en wanneer hij it Eliza ijn bromfiets terug kreeg. dage)verigens had Wille zich 1M5 ,en a^ n'et hevoegd ver- de nor ^aard voor de behandeling kraar an deze zaak. Wat bleek na- ynaecol lelijk, ten tijde van zijn 14.00- vertreding zat de Leide- KindE|aar in rnilitaire dienst. De geheie nüitaire kantonrechter is olgens ons militaire straf- echt dan de enige bevoeg- itijd van le rechter. De raadsvrouw •tbewaki an de gedaagde was erg van 19. erbaasd. Haar cliënt had ging: dlaar n00it iets verteld van rel!s"di»st i het lIXTour )e volgende gedaagde was J:I2 jaar geleden geboren in 17 45 i,et Franse Pau- Dit rieP bij 11 30 ei echter Wille meteen associ- D: dag. ities op met de Tour de in behai "rance. „Ik weet vrijwel ze- demiscl {er dat de etappe van van- (bel aag naar Pau gaat. Maar 3( [oed, laat ik verder gaan sri( net de behandeling". De iati nan werd telastegelegd dat is tij vorig jaar met slechte au- orlopem obanden rond had gereden. ernstig rjjn verweer was matig: „Ik de aut0 pas gekocht". Vaarop de rechter ant- rekken. voordde dat dit dan juist iters, kleien reden had moeten zijn i-17.00, im de banden nog even te 'olgens controleren. De man be- ón nr! "eerde nooit een transactie deren n<n de bus te hebben gekre- ïoofd V< !en. De officier eiste daar- Ke )m alsnog het bedrag van leurolog le transactie, 150 gulden Oogh jroot Wille wilde de zaak 1-15.00 efnei afronden: „Mee eens? ook". Katwijkers aangehouden wegens brandstichting KATWIJK - De Katwijkse politie heeft gisteren een 22-jarige Katwijker aange houden wegens brandstichting op het Baljuwplein. De brandweer keerde gis teravond terug van een loos alarm aan de Voorstraat, toen twee mannen tegen een brandweerman zeiden: „Jullie kun nen dadelijk weer uitrukken". Even la ter kwam de melding binnen dat er op het Baljuwplein een papiercontainer in brand stond. Op aanwijzingen van de aangesproken brandweerman kon de politie daar de twee mannen aanhou den. De 22-jarige was begin juni al eens aangehouden voor een serie brandstich tingen. Na de voorgeleiding aan de offi cier van justitie kwam hij toen op vrije voeten. Vermiste meisjes weer boven water NIEUWKOOP - Twee Nieuwkoop- se meisjes van 19 jaar, die gisteren lange tijd zoek waren op de Nieuw- koopse plassen, 'zijn weer terecht. De Nieuwkoopse politie, brandweer en ambulancedienst waren uitge rukt, omdat een boot met twee opva renden was omgeslagen. Behalve de boot werd niemand aan getroffen. Een duikersploeg speur de tevergeefs het water af. Laten op de middag bleek dat de meisjes wa ren opgepikt door een motorkruiser. Aangezien deze motorpech had ge kregen duurde het nog lang, voordat alle feiten naar boven kwamen. Ravage aangericht door onvrijwillig stuntwerk ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee Alphenaren raakten gistermiddag gewond bij een ongeval op de Kennedylaan in hun woonplaats. Veroor zaker van de aanrijding was een 31-jarige man. Deze raakte - mogelijk door overmatig alco holgebruik - de macht over zijn stuur kwijt. Hij raakte de middenberm, stuiterde terug op de wagen van een 40-jarige plaatsgenoot, ca ramboleerde vervolgens via een lantaarnpaal het talud af de Braamhorst op waar hij tot stil stand kwam tegen een geparkeerde auto. De betrokken bestuurders werden met lichte ver wondingen naar het Rijnoordziekenhuis ge bracht. De schade als gevolg van het onvrijwil lige stuntwerk wordt door een woordvoerder van de Alphense politie geraamd op 75 duizend gulden. Oplichting hoteleigenaar NOORDWIJK - De eige naar van een luxe hotel in Noordwijk heeft gisteren aangifte gedaan van oplich ting. Vier gasten hadden voor drie dagen kamers ge reserveerd in het hotel. Ze hadden afgesproken dat de rekening achteraf naar het bedrijf gestuurd moest wor den, waar ze werkzaam zou den zijn. Na hun vertrek bleek echter dat hun namen niet bekend waren bij het desbetreffende bedrijf. Hun verbijf heeft het hotel naar schatting 2500 gulden ge kost. Groen Links wil uitzetting van Marokkaans gezin voorkomen LEIDEN - De gemeenteraads fractie van Groen Links zet zich in om de uitzetting van een Ma rokkaans gezin te voorkomen, Raadslid E. van Middelkoop heeft het college van burgemees ter en wethouders in raadsvragen verzocht actie te ondernemen in de richting van staatssecretaris A. Kosto van justitie. Het gezin vluchtte in 1990 zonder geldige papieren naar Nederland. De bei de kinderen zijn echter in Neder land geboren, omdat het gezin eerder twee jaar in Amsterdam heeft gewoond. Daarna zouden ze onder dwang van de toenmalige echtgenoot naar Marokko zijn te ruggegaan. Volgens van Middel koop zijn de kinderen dermate vernederlandst, dat uitzetting naar Marokko niet humaan is. Bovendien zou het gezin in Ma rokko worden uitgestoten, omdat de moeder gescheiden is. Maat schappelijke uitstoting was ook voor hen de reden om naar Ne derland te vluchten. Dit deden ze zonder geldige papieren, omdat haar ex-man die meenam toen hij het gezin in de steek liet. Ook de school waarop de kinderen zitten, de Mariënburch, is in opstand ge komen tegen de dreigende uitzet ting. LEIDEN - De afgraving van de vervuilde grond bij het pand aan de Gerrit Doustraat kost bij nader inzien een kleine vier mil joen gulden. Het is daar om niet meer verantwoord voor de gemeente Leiden om de olie-grond snel even af te graven. Met de provincie wordt nu over leg gevoerd over een fikse bijdrage in de kosten, in het kader van de wet bo demsanering. Vorig jaar nog hield de ge meente rekening met een kos tenpost van een miljoen gul den. De stijging in de kosten is aan het licht gekomen na een nader onderzoek naar de be reikbaarheid van het betref fende pand. Bij de sanering zal de achterkant van het pand ge sloopt moeten worden. Met de machines valt hier moeilijk bij te komen, zodat er speciale voorzieningen bij de omlig gende panden nodig kunnen zijn. Bovendien moet er zeer omzichtig te werk gegaan wor den, om de omgeving niet te beschadigen. „Wellicht is er voor deze maatregelen bij de provincie een budget beschik baar", aldus milieuwethouder H. de la Mar. „De vervuiling is er in ieder geval groot genoeg voor". Volgens A. van den Berg, hoofd afdeling bodem, is er echter geen gevaar voor de volksgezondheid. „Gelukkig liggen er in de olievlek behalve de waterleiding van de betref fende woning geen andere lei dingen. Er bestaat dus geen gevaar voor het doorsijpelen van olie in drinkwater". Spitten Volgens van den Berg weten de omwonenden dat de olie zich verspreid heeft naar som mige van hun tuinen. „Het wordt hen afgeraden om te spitten in de tuin. Verder is het denkbaar dat er door verdam ping stank optreedt, wanneer de olie onder de andere wonin gen is gekomen. Maar dit is nog niet het geval. Ik heb daar om niet het idee dat er op korte termijn maatregelen genomen hoeven te worden". Wel ligt het in de bedoeling om de sa nering zo snel mogelijk na een provinciaal ja-woord te begin nen. Het leegstaande pand is namelijk inmiddels weer ver kocht aan een nieuwe bewo ner, die er snel in wil trekken. De bodemvervuiling is waar schijnlijk veroorzaakt door een garage, die vroeger op de plek van het pand gevestigd was. Het blijkt erg moeilijk te zijn om dit bedrijf juridisch aan sprakelijk te stellen voor de sa- neringskosten. Van den Berg: „We moeten namelijk heel dui delijke bewijzen hebben om een rechtspersoon te kunnen beschuldigen. Die hebben we niet". De Leidse Lakenfeesten beginnen donderdagavond met de Peurbakkentocht. I FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN - Tijdens de Leidse Laken feesten worden tussen 9 en 19 juli de volgende programmapunten afge- Donderdag9 juli 19.00-21.00 uur: Peurbakkentocht. Fi nale en prijsuitreiking op waterpodi um aan de Hoogstraat. 's nachts: Blues en Boogie-Woogie- night, Beestenmarkt. Vrijdag 10 juli 18.00-24.00 uur: zigeuner-party m.m.v. Gipsy Swing Quartet, Arse naalplein. 22.00 uur: Stichting Kameropera Ne derland met Bizet's Carmen, De Burcht, (entree 17,50/25,00). 's nachts: Kseko-night, Antonius Clubhuis, Lange Mare. Zaterdag 11 juli 12.00-17.30 uur: Kinderfestival, Van der Werfpark. 18.00-24.00 uur:' Zigeunerparty m.m.v Gipsy Swing Quartet, Arse naalplein. 20.30-22.45 uur Stichting Kamerope ra Nederland met Bizet's Carmen, De Burcht, (entree 17,50/25,00 gulden). 21.00 uur Salsafeest, Doezastraat. Zondag 12 juli vanaf 8.00 uur: Eerste Leidse Laken- tocht, start 3 oktoberhal. 11.00-17.00 uur: Lakenmarkt cn Strandmedewerkersconcours, bin nenstad. 11.00-19.00 uur: Middeleeuws festijn, Vrouwénkerkplei n 14.00-22.00 uur: Werfpop, Van der Werfpark. vanaf 14.30 uur: inloopconcert Die Haghe sangers, Hooglandse kerk. 16.00-17.00 uur: Straatspektakel Tea- tro nucleo uit Italië met Don Quichot- te, Pieterskerkplein, matinee entree 15 gulden. Tegenvallend aantal inschrijvingen bij Peurbakkentocht LEIDEN - Het aantal in- schrijvingen voor de peurbak kentocht die donderdag wordt gehouden, valt vooralsnog te gen. Er was gehoopt op 60 deel nemende 'peurbakken', maar tot nu toe hebben zich pas bij na veertig ploegen ingeschre ven. Vandaag is de laatste dag dat nog kan worden ingeschre ven. Volgens brandweerwoord voerder Van de Berg zijn er dit jaar wel een aantal bijzondere deelnemende peurbakken. „En er is weer volop muziek, dus het zal wel weer een groot feest worden", zegt hij. 16.30 uur-22.30 uur: Animalfestival, podium Beestenmarkt. 18.00-24.00 uur: Zigeunerparty m.m.v. Gipsy Swing Quartet, Arse naalplein. 22.30-24.00 uur: Straatspektakel Tea- tro Nucleo uit Italië, met Don Qui- chotte, Pieterskerkplein, entree 15 gulden Maandag 13 juli 22.30-23.45 uur: circustheater met Skinning the Cat uit Groot Brittan- nië, Pieterskerkplein, entree 15/12,50 gulden. Dinsdag 14 juli 22.30-23.45: Zomeropera en Radio Filharmonisch orkest met die Feuer- Woensdagl5 juli 11.00-21.00 uur: Binnenstadbraderie en markt, Haarlemmerstraat, Bree- straat. Nieuwe Rijn, Botermarkt. 11.00-21.00 uur: Kunstmarkt, Stad huisplein 13.00-22.00 uur: Kermis, molen de Valk. 14.00-17.00 uur: Veronica Radio 2, Ne derland Vakantieland, Beesten- 14.30-22.00 uur' Live-muziek, water podium Hoogstraat. 22.30-23.45 uur Zomeropera en Radio Filharmonisch orkest met die Feuer- bunst van Haydn, Pieterskerkplein, entree 25/17,50 gulden. Donderdag 16 juli 13.00-22.00 uur: Kermis. Molen de Valk. 14.30-22.00 uur, live-muziek, water podium Hoogstraat. 20.30-22.00 uur. Openluchtconcert, met trio Ibert (harp, viool, cello). Hor tus Botanicus, entree 15/12,50 gul- Vrijdag 17 juli 13.00-22.00 uur: kermis, Molen de Valk. 17.00-22.00 uur: Leiden culinair, Pie terskerkplein. 20.30-22.15 uur- Flamenco-avond door Chupendi, Taffeh-zaal, Rapen burg, entree 15/12,50 uur. 21.00 uur: Tipica Manzana en disco, Arsenaalplein. Zaterdag 18 juli 10.00-22.00 uur: Kermis, -Molen de Valk. Het stenen brood is in de Lakenhal te bezichtigen. Leidenaren staan er bekend om dat ze goed verhalen kunnen vertellen. Vaak wordt er flink overdreven of het één en ander bijverzonnen. Zo ontstaan mythes, sagen en legendes, die eeu wen later nog worden verteld. Deze zomer willen we een aan tal van deze Leidse legendes aan u doorvertellen. En of de ver halen waar gebeurd zijn of volledig verzonnen, laten we graag in het midden. Het zijn in ieder geval vermakelijke en oer- Leidse verhalen. li 12.00-22.00 uur: Leiden culinair, Pie terskerkplein. 22.00-23.00 uur: Harmonie prinses Juliana, met Handels Royal Firework Music, Waterpodium Hoogstraat. Zondag 19 juli 11.00-17.00 uur: Lakenmarkt en standwerkersconcours, de gehele binnenstad. 11.00-19.00 uur: Leids Montmartre. Vrouwenkerkplem. 12 00-20.00 uur; Leiden culinair. Pie terskerkplein. 13.00-17.00 uur: Nationaal Straatmu zikantenconcours de Gouden Pet, door de gehele.binnenstad. 13.00-20.00 uur: Kermis, Molen de Valk. 14.30: Inloopconcert Leiden Sinfo- nietta, Hooglandse kerk. 15.00-17.00 uur: De Leidse glibber- paal. Arsenaalplein. 16.30-22.30 uur: Animal-festival m.m.v. shoot again/Hans Dulfer tough tenors, podium Beestenmarkt 17.00-23.00 uur: Finale Nationaal Straatmuzikantenconcours De Gou den Pet, Arsenaalplein. 21.00-23.15 uur: Marlboro Music Show, Lammermarkt (onder voorbe- Iedere dag Straattheater en muziek. Met natio nale en internationale groepen. Op diverse lokaties in de binnenstad. Studenten van de Nederlandse Bei aardschool bespelen het carrillon in de Stadhuistoren. Organisten bespe len het orgel van de Hooglandse kerk en andere kerkorgels. Expositie van de Rembrandt Schilderwedstrijd in de Hooglandse kerk. Expositie van jonge Leidse kunste naars in het Waagebouw aan de Aal markt en in galene de Stelling. LEIDEN Broden veran deren niet in steen, dat weet elk nuchter mens uit de twintigste eeuw. In vroegere tijden lag dat an ders, want toen geloofden vele Leidenaren dat de steen, die nu nog in de La kenhal te bezichtigen is, vroeger een brood moet zijn geweest. Dat brood zou door God in een steen zijn veranderd om een gie rige vrouw te straffen. Het verhaal van het stenen brood speelt zich af in het Lei den van 1315. De oogsten wa ren mislukt, want het ingezaai de graan was door hevige slag regens weggespoeld. Er heer ste hongersnood en een peste pidemie. Kortom: het was voor Leiden een rampjaar. In een kroniek van Lodewijk van Vel- them staat: „Veel van de ar men luden aten der doder stinckender beesten vleisch al ra we, ende aten oec mee 't gras van den velde. Deze honger was so groot dat die arme lu den overal gemeenliken stor- ven in den velde". In deze omgeving had een Leidse welgestelde vrouw toch een gerstebrood op de kop we ten te tikken. Ze had het stuk in tweeën gedeeld; het ene werd direct opgegeten en het andere bewaarde ze uit zuinig heid in de kast. Haar buur vrouw leed grote honger en wilde dat stuk brood voor een goede prijs van haar kopen. De vrouw was echter bezorgd om de slechte tijden die nog ko men zouden en beweerde bij hoog en laag geen brood meer te hebben. Toen de buurvrouw bleef doorzeuren zei ze tenslot te: „Als ik nog brood in huis heb, dan moge God het in steen veranderen". Toen de vrouw enkele dagen later in haar kast keek, bleek het brood inderdaad in een steen te zijn veranderd. Er zijn Leidenaren die geloven dat de steen daar lag omdat de buurvrouw het brood had ge stolen en de steen daarvoor in de plaats had gelegd. Ook wordt gezegd dat het niet om een stuk versteend brood gaat, maar om een zwerfkei uit Scandinavië. Mirakel Het verhaal over het stenen brood heeft in de volksmond de naam 'het Leidse Wonder' FOTO: WIM VAN NOORT of'het Mirakel van Leiden' ge kregen. De Mirakelsteeg, die nu nog de Oude Vest verbindt met de Clarensteeg, zou die naam hebben gekregen omdat de buurvrouwen daar hebben gewoond. Boze tongen bewe ren echter dat de Mirakelsteeg haar naam dankt aan het feit dat daar de enige Leidenaar is geboren die geen grote mond heeft. De buurt van de Mira kelsteeg zou enige tijd 't land van Miraculen hebben gehe ten. Voorts heeft men daar de Mirakelgracht gekend. Zeker is dat de steen eeuwen lang in de Pieterskerk heeft gelegen. Daar hing het in een kastje aan een pilaar tot en met 1574. Via allerlei omzwervin gen, onder andere door Am sterdam, is de steen uiteinde lijk in de Leidse Lakenhal te recht gekomen. Hier is het nu nog steeds te bewonderen. De gelijkenis met een echt gerste brood is treffend. Een donker bruine korst, die op de plek waar die is doorgebroken een lichtere (broodachtige) kleur heeft. De onderkant van de steen is, net als bij een brood, plat. Het verhaal keert door de eeu wen heen in allerlei geschrif ten terug. In de 18e eeuw, de tijd van de verlichting en de opkomst van het rationele den ken, verdwijnt het uit de ge schriften. Maar in de 19e eeuw, de tijd van de romantiek waar in men verzot was op sagen, kwam het plotseling weer voor de dag. De bedelende buur vrouw is dan ineens de zuster van de bezitster geworden. Voorts spreken de geschriften ineens van een groot aantal broden, in plaats van een hal ve. Ook over het tijdstip van het gebeurde bestaat twijfel, want rond 1580 verklaarde een man dat zijn vader de beide buurvrouwen goed gekend heeft. Aangezien er bijna drie eeuwen zijn verstreken sinds de eerste geschriften over het versteende brood, is deze me dedeling waarschijnlijk even waarheidsgetrouw als het hele verhaal van 'het Mirakel van Leiden'. LEIDEN - Het informatie nummer (258888) van de Leid se politie is morgen vermin derd bereikbaar. Dit in verband met werkzaam heden aan de telefoonlijn. Tus sen 4 en 7 uur 's ochtends zal het nummer vrijwel niet be antwoord kunnen worden. Daarna is dat incidenteel het geval. Het alarmnummer (224444) is de gehele dag wel bereikbaar. LEIDEN/LEIDERDORP De eventuele fusie tus sen de studiehuizen van Leiden en Leiderdorp moet het cursusaanbod voor met name de Leider dorpers gaan vergroten. Tussen de beide studie huizen vinden besprekin gen plaats die tot vergaan de samenwerking en eventueel een fusie moeten leiden. Tot nu toe moest het studie huis in Leiden altijd Leider dorpers die zich voor een cur sus aanmelden, weigeren. De deelnemende gemeentes wil den namelijk niet betalen voor Leiderdorpers, omdat die ge meente zelf een studiehuis had opgezet. Dat studiehuis is echter veel "kleiner van opzet, waardoor de mogelijkheden voor Leiderdorpers wat be perkt waren. Na een fusie met het Leidse studiehuis zal het aanbod voor hen dus aanmer kelijk groter worden. Overi gens zullen hoogstwaarschijn lijk ook na de fusie nog cursus sen in Leiderdorp worden ge geven. Voorts worden er steeds hoge re eisen gesteld aan de cursus sen, waardoor het voor het kleine Leiderdorpse studie huis steeds moeilijker werd daaraan te voldoen. v,Bij de cursussen voor allochtonen is een hoog niveau vereist", zegt S. Gresnigt, directeur van het Leidse studiehuis. „Het is moeilijk om dat met een kleine organisatie te halen. Een grote organisatie kan de cursussen wat specialistischer en inten siever aanpakken". Voorts zou de fusie de plan ning van de cursussen moeten vergemakkelijken. Leiden en Leiderdorp zouden de plan ning toch al gezamenlijk moeten gaan doen, omdat ze daartoe door een wettelijke maatregel toe gedwongen wor den. „Dat is natuurlijk makke lijker te doen als er toch al een vergaande samenwerking be staat", aldus Gresnigt. „Dan lopen de lijnen wat gemakke lijker". Gresnigt verwacht dat de be sprekingen een goed resultaat gaan opleveren. Er is genoeg aanleiding voor samenwer king en aan beide kanten is de goede wil aanwezig". LEIDEN Ruim ander halve week voordat het straatmuziekconcours De Gouden Pet zich afspeelt, hebben zich al meer dan 40 deelnemers ingeschre ven. Onder hen Postbus 51, de Red Hot Tulpebolle, Pieterburen Overlast en de Schrik der Zee. De- deelnemende groepen, so listen, muzikanten en zangers strijden zondag 19 juli om de Gouden Pet en een geldprijs van 750 gulden. Daarvoor zul len ze drie maal dertig minu ten moeten zingen dan wel spelen op drie verschillende plaatsen in de stad. De beste tien moeten aan het einde van de middag hun beste beentje nog eenmaal voorzetten in de tent op Arsenaalplein. De jury, bestaande uit raadslid Rianne van Schreven, journalist Wil lem Schrama, popmuzikant Artur Schouten en 'deskundi ge' Paulette Verbist van de Rotterdamse Kunststichting, kiest hieruit de winnaar. Tij dens de beraadslagingen is het Rotterdamse Trio Hasjee te horen. Naast de officiële prijzen van 750, 500 en 250 gulden, wordt ook de publieksprijs vergeven, van 250 gulden. Het luisterend publiek kan daarvoor een ei gen beoordelingsformulier ha len bij de VW-stand in De Waag. De formulieren moeten in een doos in de tent worden gedeponeerd. Snelheidsduivel gepakt WASSENAAR De auto van een 49-jarige Wassenaarse snel heidsduivel is gisteren voorlopig in beslag genomen. De man had de nacht ervoor met een snelheid van maar liefst 149 kilome ter per uur gereden op een stuk van de Rijksstraatweg waar slechts 50 kilometer per uur is toegestaan. Bovendien bleek de man teveel te hebben gedronken.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11