Bewoners Papeweg Wassenaar klagen over recycling-bedrijf j CeidócGomxmt LEIDEN OMGEVING Brand in caravan: Flat geëvacueerd Reünie ronde- en platbodemjachten matig bezocht Hij redt heteen Stompwijker zeker Sam Springer wint de mini- it triathlon Emeritus-pastoor Saers overleden Diamond Tonka wint kortebaandraverij MAANDAG 6 JULI 1992 OEGSTGEEST - Een uit slaande brand in een caravan op het Lange Voortplein in Oegstgeest heeft zaterdag nacht voor flinke paniek ge zorgd. De brand was zo fel dat bewo ners van een flat aan de Lijt- weg uit voorzorg tijdelijk geë vacueerd moesten worden. Een nabijgelegen videotheek liep schade op. De caravan brandde volledig uit. Het vuur is vermoedelijk aangestoken. Van den Berg wint de knakenrace Wethouder Born van Ter Aar legt zijn functie neer ZOETERWOUDE - Dennis van den Berg heeft de knakenrace in de Zoeterwoudse Geerpolder gewonnen. Hij was de rapste van een kopgroep van drie man. Richard Bennis eindigde als tweede en Theo van Klink als derde. De sprint van het peloton werd ge wonnen door Andre van Velzen, die Kees de Goede, Leen Kuijt en Theo van Leeuwen achter zich liet. Slechts 16 renners kwamen aan de start voor de zware rit in de Geerpolder. Het was een levendige koers met enkele uitlooppo gingen al liepen die steeds op niets uit. Twee ronden voor het einde ontstond na een premiesprint een kopgroep van drie ren ners. Het trio werkte goed samen en het was duidelijk dat de ont knoping in de laatste meters zou vallen. Dennis van den Berg was de sterkste en prolongeerde daarmee zijn zege in de Geer polder want ook vorig jaar was hij de snelste. Van den Berg kwam samen met Han van Zaal ook in bezit van de leidersprijs. In de algemene rangschikking blijft Kees de Goede leider ge volgd door Andre van Velzen. Richard Bennis en Dennis van den Berg staan eveneens hoog in het klassement. Zaterdag 11 juli is op parkoers De Bult de vijfde knakenrace. TER AAR - Wethouder J. Born (welzijn, Gemeentebe langen) van Ter Aar legt zijn functie neer. In een brief aan het college en de raad geeft hij als reden aan dat gewijzigde omstandigheden in zijn bedrijf het noodzakelijk maken dat hij meer tijd in zijn bedrijf moet steken. Born zal nog wel deel blijven uitmaken van de raad en in de commissie finan ciën zal hij de post overnemen van het burgerlid Hoveniers. Desgevraagd zei Bom dat 35 uur wethouderschap per week een behoorlijke belasting voor hem is, maar dat hij het altijd met veel plezier gedaan heeft. Ook de interne onevenwichtig heden in de gemeentelijke or ganisatie spelen een rol bij zijn beslissing. Deze moeilijkhe den zijn reeds geruime tijd be kend na een rapportage van een extern bureau die de orga nisatiestructuur van het ge meentelijk bedrijf heeft door gelicht. Om de problemen op te lossen, kost meer tijd dan Born op kan brengen. Fractievoorzitter Harry Eg berts (GB) toonde zich zwaar teleurgesteld dat zijn partijge noot een belangrijk stuk be- stuursverantwoordelijkheid moet afstaan. Gemeentebelan gen heeft het altijd als zeer po sitief ervaren om over de schouder van de wethouder in de bestuurskeuken te kijken. Hij stelde dat Born altijd zeer positief bejegend is in het col lege en een goed gehoor heeft gevonden voor zijn besluitvor ming. Egberts heeft echter het grootste respect voor het be sluit van Born. Over de opvolging van Bom vanuit de partij Gemeentebe langen was Egberts pessimis tisch. In zijn partij is er nie mand te vinden die voldoende tijd en bestuurservaring heeft om de wethouderszetel te be zetten. Daar moet in onderling fractieberaad overleg over ge pleegd worden. De meeste kans geeft hij wel aan de CDA'er Aad Otto. Deze heeft al in een vorige zittingsperiode de post welzijn verzorgd, maar een wethouder vanuit de WD acht Egberts ook niet tot de on mogelijkheden. Collega-wet- houder Piet van Rijn (CDA) prees Bom voor zijn collegiale opstelling. Hij benadrukte dat er altijd constructief met hem was te werken. Van Rijn vond het een verlies voor het be- stuursteam.Ook hij kon zich nog niet uitspreken over een opvolger. „Overleg met alle partijen is noodzaak", aldus van Rijn. WASSENAAR - De buurt rond het recycling-bedrijf Wildenberg bv aan de Pa peweg heeft over de be drijfsactiviteiten in brie ven aan B en W en de raad van Wassenaar, het minis terie van VROM en de pro vincie Zuid-Holland ge klaagd. De eigenaar van het recyclingbedrijf H. Wildenberg legt de klach ten naast zich neer en is van mening dat er een hetze tegen hem en het bedrijf wordt gevoerd. In de vanavond aan de ge meenteraad voorgelegde brief schrijven de bewoners van de Papeweg dat zij al „vele jaren leven met de overlast van het recyclingbedrijf. Als goede bu ren hebben wij door middel van mondeling contact gepro beerd tot oplossingen te ko men. Helaas heeft dit niets op geleverd". De acht bewoners aan de Papeweg die de brief hebben ondertekend wijzen er in negen punten op waar het volgens hen aan schort. Zo worden de werktijden niet vol gens de hinderwetvergunning nageleefd. Van kwart over zes 's morgens tot tien uur 's avonds, zes dagen per week, rijden vrachtwagens en hef trucks af en aan. Zeven klach ten betreffen de geluids- en verkeershinder die het bedrijf zou veroorzaken. Door het niet vastzetten van lege containers op de vrachtwagens zou dit veel onnodig lawaai veroorza ken. Voorts wordt de secundai re weg van de Papeweg „hele maal stuk gereden door te zwa re wagens en ontstaan scheu ren in de gevels van diverse woonhuizen", aldus de bewo ners in hun brief. Volgens di recteur/eigenaar van het recy clingbedrijf H. Wildenberg moet het verband tussen de scheuren in de gevels en de vrachtwagens van zijn bedrijf nog bewezen worden. Ook uiten de buurtbewoners hun bezorgdheid over de mi lieu-technische gevaren (druk inkt, accu's). Volgens de buurt bewoners, die ontkennen dat zij een „hetze" voeren, zou het verplaatsen van de ingang van het bedrijf via het pad van de boerderij van Van der Marei al een stuk van hun problemen oplossen. De eigenaar van deze gronden, de Stichting Twickel weigert echter alle medewer king hiertoe. Bakfiets Het bedrijf Wildenberg is een kleine 40 jaar geleden aan de Papeweg gekomen. Toen was het bedrijfsvervoermiddel een bakfiets en het bedrijfsgebouw een schuur. Het bedrijf deed in het verzamelen en verwerken van oud papier, lompen en me talen. Twee zoons bouwden het bedrijf later uit tot een mo dern bedrijf waar wekelijks duizenden tonnen papier auto matisch tot balen worden ge perst om te worden vervoerd naar papierfabrieken waar het wordt verwerkt tot nieuw pa pier. Wekelijks rijden daarom enkele vrachtauto's met opleg ger beladen met meer dan 100 ton aan tot balen samenge perst papier het bedrijf af. Naast papier zamelt het bedrijf lompen, metalen en vodden in en heeft naast een weegbrug ook een winkel waar men tweedehands spullen kan ko pen. Het bedrijf doet ook in „zolderopruimingen". Volgens Wildenberg zal het be drijf binnenkort stoppen met het inzamelen van oude accu's en was er tot op heden geen en kele gevaar voor het milieu. Het bedrijf ligt ingeklemd tus sen een landelijke omgeving (de Papewegsepolder) en een woonbuurtje van 60 huisjes en villa's. Volgens de directeur-ei genaar kan het bedrijf best naar een industrieterrein ver plaatst worden „als de ge meente maar betaalt en mij schadeloos stelt voor de alhier gepleegde investeringen". Het zou dan gaan om een kleine miljoen guldens. De gemeente Wassenaar heeft echter geen stukje grond waar een derge lijk bedrijf van deze omvang zich kan vestigen. Het admiraalzeilen op 't Joppe leverde voor het publiek een uniek schouwspel. I FOTO: HENK VAN DEN ENDE Idoor ARIE SCHAKENBOS WARMOND - Een kleine honderd ronde- en platbo demjachten waren het af gelopen weekeinde te gast in Warmond. De Vereni ging van Vrienden van de Stichting Stamboek Ron de en Platbodemjachten (VSRP) hield dit keer haar jaarlijkse reünie op 't Jop pe bij Koudenhoorn. Het feit dat Warmond zich als recreatiegemeente wil profile ren was voor de VSRP aanlei ding dit watersportdorp met een bezoek te vereren. „We proberen het steeds in een an der deel van Nederland te or ganiseren en daarbij heb je toch de medewerking van het gemeentebestuur nodig," al dus Inga Both, die voor de ver eniging de pr verzorgt. Bij het Stamboek staan circa 1200 schepen geregistreerd. Daarvan is tweederde lid van de vereniging. Aangezien er el ders ook activiteiten voor dit soort schepen plaatsvonden en vanwege de slechte weersvoor uitzichten bleef het aantal deelnemers rond de honderd steken. „Het wordt de reünie van de paraplu", werd 's avonds tijdens het diner opge merkt. En het zag er in eerste instantie naar uit dat men ge lijk kreeg. Op het programma stond vrij dagavond het zogenaamde wa- terspel. Een spiegelgevecht in de Warmonder Leede tussen een 'Warmondse' en een 'Kaagse' vloot. Ondanks de steeds overvloediger neerval lende regen gingen de partijen de strijd enthousiast aan. Ten slotte had het gemeentebe stuur niet voor niets 4000 gul den subsidie gestoken in de aanschaf van het vuurwerk. Het weinige publiek wachtte de aanlanding van de boom echter niet af en was vertrok ken voordat het waterspel ont aarde in een waterballet. Zaterdagochtend was er nog niet veel verbeterd. De deelne mers aan het hardzeilen ver trokken om twaalf uur met oliepakken aan, voor twee rondjes over de Kagerplassen. Admiraalzeilen Zondag maakte weer veel goed. Onder grote belangstel ling werd het admiraalzeilen en de vlootschouw afgewerkt. Vanaf het strand bij Kouden hoorn was prachtig te zien hoe de deelnemers eskaders vorm den en al bruisend zodanig probeerden uit te komen dat ze naast elkaar de 'admiraal' kon den passeren. Het Joppe is vrij klein voor een dergelijk mas saal gebeuren. In combinatie met de harde wind vergde dat het uiterste van schippers en bemanning. Voor het publiek leverde het een uniek schouw spel op. Bij deze gelegenheid fungeer de P. Biesheuvel, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de vaste kamercommissie voor scheepsregistratie en. vaarbelasting, als admiraal. Hij nam het saluut af aan boord van de tjalk 'Aythya' uit 1899. Na een jaar lang uit de vaart te zijn geweest voor res tauratiewerkzaamheden was dit schip in volle glorie weer aanwezig. Burgemeester G. van der Wel was ook aanwe zig op het admiraalsschip. Na afloop verklaarde ze het even- ment wel jaarlijks naar War mond te willen halen. „Niet al leen omdat ik het zo leuk vond, maar omdat zoveel mensen uit de omgeving er van hebben kunnen genieten." Het boegsprietlopen in Rijpwetering trok ruim 1000 bezoekers en 90 deelnemers. I FOTO: WIM VAN NOORT Nederlandse kampioenschappen sprietlopen Rijpwetering Idoor ELLEN VERHAAR RIJPWETERING - „Hee jongens, de Rippers laten zich toch zeker niet tillen door die Stompwijkers hier". Met uitroepen als deze daagde oud-Stomp- wijker Henk Zonderop gistermiddag zijn huidige plaatsgenoten uit Rijpwe tering uit om zich bij de Nederlandse kampioen schappen sprietlopen vooral niet op de kop te la ten zitten. De aanmoedigingen van Zon derop hielpen echter niet. Zo wel de eerste als de tweede plaats werden behaald door Stompwijkse evenwichtskun stenaars, namelijk John van Schie (1.9) en zijn zus Yvonne (17). Een bescheiden derde plaats w'as voor de veel jongere Sjakie Zandbergen uit Rijpwe tering. Het jaarlijkse sprietloopevene- ment ten bate van de GGK (Geef Gehandicapten Kans) en Woongroep 26 van Swetterha- ge in Zoeterwoude trok naar schatting ruim duizend bezoe kers en 90 deelnemers. Zij zorgden met elkaar voor een bruto opbrengst van ongeveer achtduizend gulden. De orga nisatoren Ed Kanbier en Henk Zonderop verwachten daar netto zesduizend gulden voor het goede doel aan over te hou den. „Dat is dik tweeduizend gulden meer dan vorig jaar", rekende Kanbier nog snel even uit. De loterij bracht 1750 gulden op en een veiling van grote groene planten, sinaas appels en paling was goed voor 900 gulden. „Hou vast" De chauvinistische aanmoedi gingen in de trant van: „Hou vast, hou vast, hou vast" en „hij redt 't, ja hij redt 't, een Stompwijker zeker", schalden over de Ripse Vaart. Een fraai landhuisje met een schitteren de ophaalbrug zorgden voor een schitterend decor. De band Libra en Peter Bakker maak ten er tevens een muzikaal feest van. De honderden toe schouwers keken geboeid naar het waterrijke schouwspel, waarbij op een gegeven mo ment de ene sprietloper na de ander het frisse water van de Ripse Vaart in duikelde. Dat maakte de aanwezigen honge rig en dorstig. Gelukkig waren er haring, ijs- en snoepkra- men, een barbecue en een flink aantal rappe biertappers. Onder hen ook de montere Ripse wethouder van welzijns zaken, Luuk Beelen. Tussen de bedrijven door maakte Henk Zonderop de winnaars van een fraaie fiets- puzzeltocht bekend. Dat waren drie Veense families, namelijk Janzen, Verhaar en Knijnen- burg. Na afloop toonden de or ganisatoren zich moe, maar dik tevreden. ZOETERWOUDE- De Leidse atleet Sam Sprin ger heeft met speels ge mak de Zoeterwoudse mini-triathlon gewonnen. Bij de dames ging de zege naar Annette Schuurman uit Den Haag. Slechts 26 atleten schre ven in voor het door Utopia ge organiseerde sportfestijn. Des- ondanks werd intensief gestre den voor een zo goed mogelij ke tijd. Bij de heren nam Sam Springer van meet af aan het initiatief. Hij legde de 400 me ter zwemmen, 23 kilometer fietsen en 4,2 kilometer hard lopen af in 52.31 minuten. Zoe- terwoudenaar Jos van Teijlin- gen bleef overigens, zij het op enige afstand, goed in zijn spoor en zou als tweede eindi gen in een tijd van 57.06 minu ten. Spannender was de strijd om het brons want de num mers drie, vier en vijf eindig den binnen de 40 seconden van-elkaar. Wil Ooijendijk pak te het brons in 59.20; Jan Turk (Zoeterwoude) noteerde 59.57 terwijl Dre van den Berg (Oegstgeest) nog net binnen het uur bleef met een tijd van 59.59 minuten. Annette Schuurman noteerde met 1.05.00 uur de snelste tijd bij de dames. De Leidse L. van der Veld kwam in 1.08.14 als twee de over de meet. Haar stadge note Ursula van Lith werd der de in 1.12.07. De jeugdige Zoe terwoudse tri-atleten Judith Straathof en Monique Berg eindigden als 4e en 5e in res pectievelijk 1.14.21 en 1.16.14. Idoor ELLEN VERHAAR Regen en onweer bij viswedstrijden ALKEMADE De zaterdag in Roelofarendsveen, Rijpwete ring en Nieuwe Wetering ge houden viswedstrijden voor de jeugd in het kader van de Va- kantiespelen moesten voortij dig worden beëindigd wegens regen en onweer. Desondanks hadden de kinderen een prachtige ochtend met grote vangsten. De leiding van het evenement in Roelofarends veen en Rijpwetering was in handen van de plaatselijke Visclub ,,'t Looze Vissertje". WARMOND - De korte baandraverij in Warmond is zaterdag gewonnen door Diamond Tonka met rijder Manus Bouhuis. De zesjarige bruine ruin was in de beslissende omloop de favoriet Zarathustra tweemaal te snel af. Dat betekende weer geen over winning voor pikeur Aad Pools, hoewel hij zich in vijf van de zes vereden draverijen al in de prijzen wist te rijden. Derde werd Zeno Oostland met Jan Wagenaar op de sulky. Drieëntwintig paarden hadden zich voor de draverij inge schreven. De organiserende Stichting Harddraverij War mond had er graag drie meer aan de start gezien, maar door de slechte weersvooruitzich ten hielden sommige eigena ren hun paarden liever thuis. Dat bleek een misrekening. „Wat een spekkoper hè," glun derde voorzitter G. van Dam, in het dagelijks leven slager, toen bij aanvang het zonnetje vrolijk scheen en het publiek rijen dik langs het parcours op de Herenweg stond. In de ochtenduren, bij het aan leggen van de baan, kwam de regen nog met bakken uit de hemel en het pas gestortte zand spoelde direct weer van het wegdek. „Om tien uur was ik al tot mijn hemd toe nat," aldus Van Dam. De regen stopte echter op tijd om de 104e editie van het eve nement tot één van de drukst- bezochte te maken. In ieder geval reikte de totalisatorom- zet tot een recordhoogte van ruim 8000 gulden. ROELOFARENDSVEEN Na een langdurig ziek bed is gistermorgen eme ritus-pastoor André Saers (76) in het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiderdorp overleden. Van 1976 tot 1984 was hij pas toor van de Veense parochie Maria Presentatie. Daarna ging hij met emeritaat, maar bleef in Roelofarendsveen wo nen. Nog onlangs vierde hij in stilte zijn gouden priesterjubi leum. De uitvaartdienst wordt geleid door de bisschop van Rotterdam, Mgr. Ph. Bar en heeft plaats op woensdag 8 juli om 10.30 uur, waarna bijzet ting in het priestergraf van de parochie volgt. Pastoor André Saers kwam oorspronkelijk uit Rotterdam. In 1942 werd hij priester ge wijd in de Kathedrale Kerk St. Bavo in Haarlem. Aange steld als kapelaan in Oude Tonge, toonde hij zich al snel de bescheiden en beschikbare parochiepriester die hij zijn le ven lang zou blijven. Als ziel zorger op Goeree-Overflakkee bleef hij heel de oorlog present voor iedereen. Met een jeugdi ge vindingrijkheid wist hij heel wat mensen te helpen, die verstrikt waren geraakt in het oorlogsgeweld. Na de oorlog volgde een benoeming in Tuit- jenhorn. In 1948 werd hij kape laan in Langeraar en vanaf 1954 bekleedde hij eenzelfde functie in de Engel (gemeente Lisse). In 1957 ging Saers naar Vlaardingen en zes jaar later naar Den Haag. Op de dag van zijn zilveren priesterfeest, 13 juni 1967, werd hij benoemd tot pastoor te Rotterdam. Hierna volgde in Voor een uitgebreide agenda ook voor de komende dagen>Q raadplege men „UIT", de gratif wekelijkse bijlage van dez{f( krant. BIOSCOPEN E LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. te-pr, 071-121239) Basic Instinct (16)1,, 18.45, 21.15. LIDO en STUDirK. (Steenstraat 39, tel. 124130): Flod(Wer' in Amerika (al); 14.30, 19.00, 21 15'nig The hand that rocks the cradle (16)Joo 14.30, 19.00, 21.15. Hook (al); 14 30|ez( 18.45, 21.15. ma. t/m do. ook 14iqe^ The Lover (16) Arthouse Special; ma,pu t/m do. 18.45,21 15 My Girl (al); 14 3C 19.00, 21.15. Sneeuwwitje (al); 14.30?^ Final Analysis (12); 18.45, 21.15l°h TRIANON (Breestraat 31, tel 07ljebl 123875): Les Amants du pont neuten (12); 19.00,21.15. ner ALPHEN AAN DEN RIJN EUROC^ NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, lei— 01720-20800): Flodder in Amerika (al) 13.30, 18.30, 21.15. Basic instind» (16); 13.30, 18.30, 21.15. Beethovel (12), 13.45, 18.45. Shining through (16); 21.00. The hand that rocks thi^ cradle (12); 18 45, 21 30 Sneeuwwitji (a!);za. t/m do. 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBIOS- COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, tell 614354): De notekraker (al); wo. 14.0cl 15.30. P' DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, tel 3463500): Basic instinct (16); 14.O01 18.45, 21.30. ASTA 2: The hand th? rocks the cradle (12); 14.00, 18 45» 21.30 ASTA 3: Indian runner (16|mi 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON i* (naast Den Haag Centraal 3471656): The hand that rocks thi cradle (12); BYLON 2: 14.00, 18 45, jen Maag oentraai ie The hand that rocks thi 2); 14.00, 18 45, 21.30. BA ^O 2 Shadows and fog (al)| M 45. 21.30. BABYLON 3' 1971 zijn benoeming tot pas toor van de parochie H. Lode- wijk in Leiden en in 1976 tot pastoor van de parochie Maria Presentatie in Roelofarends veen. Kinderen Pastoor Saers heeft met heel veel liefde en plezier gewerkt onder zijn parochianen. De ca techese aan kinderen lag hem na aan het hart. Hij hield zich dan ook intensief bezig met de voorbereiding van de kinderen op hun eerste heilige commu nie en hun vormsel. Hij werkte in een tijd van grote verande ringen, onder meer op het ge bied van de kinderkatechesè, de oecumene en de kerkelijke organisatie. Hij redigeerde het parochieblad en was een van de oprichters van de Katholie ke Bond van Ouderen in Alkè- made. Priesters die met hem hebben samengewerkt herin neren zich zijn dienstbare col legialiteit. Een leek, die be- roepshave met hem te maken had, typeerde hem onlangs als „ruimdenkend, vriendschap pelijk en behulpzaam". Pas toor Saers nam in 1984 af scheid van zijn Veense paro chie en ging met emeritaat. Velen herinneren zich hem als een man van weinig woorden. Hij waakte zwijgend bij het verdriet van anderen, maar hij was wel duidelijk aanwezig. Als hij zag hoe een zieke veel pijn leed, leed hij mee. Zijn preken hadden een diepe zin en daarbij was zijn woord- en taalgebruik eenvoudig en dui delijk. Als gevolg van zijn ern stige ziekte kon zijn gouden priesterjubileum vorige maand niet uitbundig worden gevierd. Desondanks heeft hij volgens zijn huisgenote Gré van der Poll, genoten van de vele kaarten en brieven, die hij bij die gelegenheid kreeg. 3630637): Flodder in Amerika (alijgii 14.00, 18.45. 21.30 CINEAC 2: Mi girl (al); 18 45, 21.30. CINEAC P1 Beethoven (al); 14 00. 18 45, 21.3tes METROPOLE 1 (Carnegielaan, tejg^ Final analysis (12); 18.45. 21.30011 METROPOLE 3: Basic instinct (16»ac 14.00. 18.45, 21 30. METROPOLE j Hook (al); 14.00. 20 30 METROPO?10 LE 5: Stop, or my mom will shoot (alj{ V 14.00, 18.45, 21.30 ODEON 1 (Hew rengracht 13, tel. 3462400): Basic in stinct (16); 13.45, 18 45, 21.30. r111 ODEON 2: Cape fear (16); 13.4$n. 18.45, 21.30 ODEON 3: Problen Child 2 (al); 13.45, 18.45, 21.30 ODEON 4: Startrek VI (al), 13.4Üat 18 45, 21.30. HAAGS FILMHUISurf Zaal 1 A idade maior; 19.30. Lola 21.45. Zaal 2: Urga; 19.30. Chet 21.45. Zaal 3: dag. 19.30,21.45 La plag ge des enfants perdu; ma. ChocolalT di. Swan lake-the zone; wo. Monu n hito; do. KINDERMATINEES CINEAC Pete( Pan; 14.00. METROPOLE 2 Pan; 14.00. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond diensten van de apotheken in de regi^ Leiden worden waargenomen door d apotheken die ook weekenddienst heti STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor Schuttersveld 1Voc informatie: tel.: 071-120144 tussei 08 30-17 00 uur Uitleencentrale ver^ pleegartikelen: Burggravenlaan 25(fe telefoon 071-121894. Geopend dagel^ lijks 13.30-17 00 uur, donderdag 13.30 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elk dag Academisch Ziekenhuis behalv van dinsdag 13.00 u. tot woensdai 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S.C.U. t< 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden t verhuisd van de Roodenburgerstraat i Leiden naar de Cronesteinkade 18a t Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONGE BOREN KIND - Hulpverlening bij or - gewenste zwangerschap v en kind. Bel tel 071-896309; 071 897762; 033-620244 (dit laatste nurrfT mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - D e aconessenhuis: Bezoekuur dagelijk van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.001« 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks va 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee btv zoekers per patiënt. Op de afdelino special care kan men terecht v tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uu^, Sieraden gestolen uit woning ALPHEN AAN DEN RIJN - Uit een woning aan de Paltrokmo- len is zaterdagochtend voor ettelijke duizenden guldens aan sie raden gestolen. De bewoners waren op het moment van de dief stal niet thuis. De daders zijn binnengekomen zonder braakspo ren achter te laten. worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige Sint Elizabeth-zie< kenhuis: Volwassenen dagelijks vat 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u. (j, klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u Kraamafdeling: Naast de normale bel_ zoektijden alleen voor „kraamvaders' van 19.30-21.00 u. Gynaecologie/vei p loskunde/urologie van 14.00-14.45 eif van 18.30-19.30 uur Kinderafdeling dag. Ouders zijn de gehele dag welljf kom Eén van beiden kan, indien mei .1 wil, bij zijn of haar kind blijven slapen Voor broertjes, zusjes en andere betr; zoekers, is de bezoektijd van 15.00 u^j tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) dagL van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.3P u. Intensieve verpleging: dag. va TC 14.00-14.45 u en van 19.00-19.30 ug( Sport-Medisch Adviescentrum: Spreek p uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisar beth-ziekenhuis. Endegeest: Di e ei vr. 13.00-14.30 u.; zo 11.00-12.00 u. eya 14.00-15.00 u.; eerste klasse de gehe Ie dag. Jelgersmakliniek: Jongeren*^ team za en zo. 14.00-17.00 u. OpnzHc me: werkdagen 16.45-17.45 u.; za Zp, en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00 16.30 u. TeamA, CenD dag tot21.0ei( u. met uitzondering van behandeltijd# en etenstijden. Academisch ZiekenWi huis: Voor alle patiënten (behalve kir»0p deren) zijn de bezoekuren als volgt: Daen gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.301 Avondbezoekuur afdeling verloskunde0 18.00-19.00 u. De Praematurenafde*9 ling: voor ouders en familie is na ovewe leg met patiënten doorlopend bezoepr mogelijk. Bezoek aan ernstige patiërfer| ten: wanneer aan ernstige patiënte^, doorlopend bezoek wordt toegestaan' kan de hoofdverpleegkundige hiervoov speciale kaarten verstrekken Kinderklri' niek: zalen voor peuters, kleuters - grote kinderen 15.15-17.00, babyza en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoe» 1 tijden kinderafdelingen: voor oud# van opgenomen kinderen na overle. met verpleegkundig hoofd. Voor and« re bezoekers van kinderen: Keel-, neu en oorheelkunde en neurologie: 14.1^ 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkunc en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.3tE] 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagfts lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 !r. Extra bezoek hartbewaking: 11.0 V 11.30 u. Vaders, broertjes en zusjes z* de gehele dag welkom, in overleg m*01 het hoofd van de afdeling. Kinderafde ling 14.30-15.30 u. In overleg mette verpleging zijn hier ook andere bezoefón tijden mogelijk. De ouders zijn de gelf te Ie dag welkom (in overleg met Ij L hoofd van de afdeling).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8