Yvonne van Dorp naar zilver op „haar" 400 meter Nagelkerken en Bethlehem vervolgen hun zegereeks TENNIS CIRCUIT Fleur Bakker overtuigt op NK 0 gcidócSomant SPORT 17 Nieuwe glorie voor Wijffelman en Buis Rabobank Q L Eerste A-titel Marco van Trigt Nuttige winst Alphians MAANDAG 6 JULI 1992 LEIDEN Het nationaal kampi-' soenschap atletiek voor senioren in -j Helmond heeft de Leidse regio j slechts een medaille opgeleverd: Yvonne van Dorp pakte zilver op i „haar" 400 meter. Han Kulker gaf zichzelf rust om woensdag in Lau- i sanne de allerlaatste kans op plaat- sing voor de Olympische Spelen te verzilveren. 5 Ze lijkt weer helemaal terug, Yvon- ne van Dorp. Met een fraai gelopen race (de buitenbaan dwingt de loop ster tot hard van stapel lopen en Van Dorp kon daarna nog door gaan) hoefde ze slechts voor het ge weld van Esther Goossens te bui gen, wat beslist geen schande is. Van Dorp noteerde haar beste tijd sinds jaren: 53.54 seconden. Op de 100 meter haalde de snelle Holland atlete de finale om daarin vijfde te worden. Monique Bodijn deed veel ervaring op en noteerde 12.51 se conden op diezelfde 100 meter. Bi- anca Vermond kwam tot een nette 57.65 seconden op de 400 en 26.29 seconden op de 200 meter. Op de 800 meter was de droom van Laura Bosman snel voorbij toen ze ten val kwam. Doorgaan had geen enkele zin, wat ze na een ronde ook inzag. Op de 1500 meter werd de voor Rot terdam atletiek lopende Alphense vijfde in 4.25.38 minuten. AAV36 atlete Marian van Spronsen kwam op de 100 meter horden tot een aar dige 14.76 seconden. Op het kortste horden nummer bij de heren had trainer Jan. van Leeu wen onverwacht wel succes. Het hele voorseizoen zat het Ruud van Maurik niet mee, een voetblessure weerhield hem van explosief werk en dat werd soms triest duidelijk in de door Van Maurik gelopen tijden. Zondag was echter alles weer ver geten na de in 14.18 seconden ge wonnen 110 meter horden wed strijd. Chris Tamminga, de Alphe- naar in Haag atletiek dienst, werd enigszins teleurstellend vijfde met de polsstok door na 4.80 meter afge- troeft te worden. Remy Engwegen, de kogelslingeraar van Holland, kwam na een goed voorseizoen in Helmond toch weer net niet over de magische 50 meter. Enthousiast ge start als in zijn gloriedagen kon Jan Jansen ruim twee kilometer mee met de besten op de 5000 meter, maar daarna moest hij lijdzaam toe zien hoe hij door vijf man op af stand werd gezet. De knappe tijd van Jansen: 14.35.44 minuten. Op de 1500 meter had De Bataven Lei den drie ijzers in het vuur. Han Kul ker gaf zich echter vooraf al gewon nen: „Na de wedstrijd in Stockholm was ik zo moe, dat ik opladen voor de allerlaatste kans in Lausanne belangrijker vond dan een Neder lands Kampioenschap". Van Mi chel Verstegen mocht niet ver wacht worden dat hij de kastanjes nu uit het vuur zou slepen (3.54.86 minuten), voor Joost la Lau zou een finaleplaats al heel wat zijn. Zowel in de series (3.48.56) als in de finale (3.49.50 minuten) benaderde de om- Meerkampen Bij een meerkampwedstrijd in Spij- kenisse scoorde Bataven middels een eerste en een derde plaats bij de meisjes B en een vierde bij de jongens D. Elsemieke Roksnoer was veruit de beste vann de B meis jes, wat al direct na het eerste num mer duidelijk was: 14.8 seconden op de 100 meter horden was een persoonlijk record. Ontspannen presterend kwam ze uit op een to taal van 4269 punten. Trainings maatje Thirza Horn veroverde een nette derde plaats met onder ande re een fraai record met de speer (30.68 meter). Bij de jongens D was er een vierde plaats voor Floris Gij- zenij. Bij meerkampen in Amsterdam werd Spartaan atleet Dennis Ver haar derde (5266 punten) met onder andere een speerworp van 43.50 meter. Martin Jansen van Bataven werd vierde met hier en daar een persoonlijk record. Spartaan Edwin Kortekaas verspeelde een derde plaats bij de jongens B met een wel heel slechte 1500 meter. Voor Kor- tekaaas telde echter de 45.24 meter discus. door CAROLE MASSEE PETER KLEIN V jALPHEN/LEIDEN 3 Mare Nagelkerken en Ma- rieke Bethlehem vervolg- den bij TEAN hun zege reeks in het nog kersverse seizoen. De districtsfina list en winnaar van De Munnik bleef in de Al phense eindstrijd Onno Guinau in twee sets voor. De districtskampioene worstelde zich in een ook al Alphense finale langs Hester Stehouwer. Bij Fo- rescate werden de titels in Ii het hoogste onderdeel j veroverd door Joost van Leeuwen en Sindy Vin cent. Leidse Hout-speler Patrick Wijffelman won hier zijn alweer tweede, Carlijn Buis zelfs haar derde erepalm in de Cl- categorie. Bart van der Bosch en Cees van Emme rik bereikten ieder twee finales in het Strooplik kers-toernooi in Lange- Bij de districtstitelstrijd moest Mare Nagelkerken vorige week één man laten voorgaan, Jan-Willem Lugthart. Is de Katwijkse tennisleraar/club- manager afwezig, dan mag de Alphense kopman zich thans de onbetwiste nummer twee van de BI noemen. Na de hoofdprijs bij De Munnik werd gisteren op duidelijke wijze de zegereeks vervolgd met de ti tel in de Bahlmann Open Al phense Tennis Kampioen schappen van de eigen vereni ging TEAN. In de halve finale werd soepel afgerekend met Onno van Paridon, die slechts een luttele game wist te be machtigen. De eindstrijd tus sen de thuisspeler en de naar Unicum verkaste voormalige TEAN-troef Onno Guinau ein digde in Alphens voordeel. Guinau had in de halve finale zijn teamgenoot Marco Visser de voet dwars gezet. Kranig Marieke Bethlehem behoefde deze week de toch eens ko mende nederlaag nog niet te slikken. De districtskampioe ne was er tegen een zich kra nig verwerende Hester Ste houwer echter dichtbij. De slotronde fleurde tevens het door het laat wegvallen van Nathalie van der Voort iets ge devalueerde toernooi op. Drie sets duurde het spektakel, met Marieke Bethlehem als de ge lukkige winnares, 6-4, 6-7, 6-4. De halve finale was voor de te amgenotes van TEAN-speel- ster Stehouwer, Petra Wille en Claudia Witteman, het hoogst haalbare. De B-herendubbel kon door een venijnige regen bui niet tot een einde worden gebracht en zal op een later tijdstip tussen de koppels Mar cel Lolling/Philip Nagtegeller Leidse Hout-speler Patrick Wijffelman boekte bij Forescate zijn twee de toernooizege dit seizoen. FOTO: HENK SNATERSE (de laatste begint zich als een ras-dubbelaar te ontpoppen) en Onno Guinau/Marco Smit worden afgespeeld. Laatstge noemde, ook wedstrijdleider, pakte met Witteman de eerste plaats in de mixed-poule. Kranig mag ook het optreden van Fabian Ubels in de C-cate- gorie genoemd worden. De eerstejaars, die vorig jaar een slim seizoen afsloot met een stekje in de D-Masters, bleef in een zinderend spannende eindstrijd de baas over Paul Brand. De laatste moest in de halve finale ook al heel diep gaan om de man met dezelfde achternaam, maar de andere voornaam, Marcel, achter zich te houden. Daphne Brouwer was bij de C-dames superieur aan D-winnares Atie Hoeblal. Het krante-dubbel Martin Hoekstra/Taco de Vries pakte de dubbeltitel voor wedstrijd leider Ton Bouwhuis en zijn Alphense partner Marcel Ooms. Bij de D-heren haalden Paul Roggeveen en Jacco Griekspoor met niet al teveel moeite de eindstrijd. De Al- phenaar moest zijn tegenstan der in de eerste set lang naast zich dulden, maar eenmaal ge wonnen werd het tweede deel in de kortst mogelijke tijd af gewerkt. Griekspoors zusje Martine sneuvelde al in de hal ve finale bij de D-dames. De eindstrijd bleek op haar beurt voor Anneloes Jonker het hoogst haalbare. Willem Crama en Wim Schreu- der hebben bij de dubbelende dertigplussers een opmerke lijk record gevestigd. Het eer ste jaar, in 1988 was het Al phense duo bij de Masters aan wezig. Dit seizoen wordt met de titel in de Bahlmann Open niet alleen het 85-jarig bestaan van TEAN, maar ook het eerste lustrum van de deelname aan de Masters gevierd. Bij de da mes werd het deelnamebewijs veroverd door de combinatie Tine Meuffels/Karin Teljeur. Forescate Sindy Vincent en Joost van Leeuwen brachten de titels in het BI-toernooi van Forescate op hun naam. Beiden hadden aan twee, snel afgewerkte, sets genoeg om hun opponenten Renée Crama én Danny de Vreede terug te wijzen. Bij de laatste vier BI-heren was geen favoriet meer te bekennen. De beide finalisten kwamen via prosets tot de laatste partij. De wedstrijdleiding moest zijn Qeidóa Qounant toevlucht nemen tot prosets om op het door de onweersbui en verstoorde programma in te lopen. Joost van Leeuwen plaatste zich met 8-2 ten koste van Bub van der Zee. Danny de Vreede versperde David Eisma met 9-7 de weg. De nau welijks spannende finale ging met tweemaal 6-2 naar Joost van Leeuwen. De als eerste geplaatste Reneé Crama had zich zoals verwacht in de halve finale van Ingrid Kruit ontdaan (6-3, 7-6). In de eindstrijd ging de Nieuw-Ven- nepse echter gemakkelijk met 6-2 en 6-1 onderuit tegen Sindy Vincent. Deze Belgische speel ster bereikte de finale door An- nemarije van Overschot in de halve eindstrijd met 8-2 uit te schakelen. Van Overschot bleek in de B2-categorie wel de sterkste. Arjette van Noort moest na twee sets genoegen nemen met een tweede plaats. De herendubbelfinale verliep wel geheel volgens de ver wachtingen. Topfavorieten Freek en Herman van der Ca- pellen waren met 7-5 en 6-2 de beteren van Rob van Marwijk en Joost van Leeuwen. Patrick Wijffelman behaalde in de Cl-categorie zijn tweede toernooizege van het nog kers verse seizoen. In de halve fina le passeerde de speler van de Leidse Hout Eric-Paul van Weeren, om in de eindstrijd met 6-3 en 6-4 Wouter van Ton geren te kloppen. Carlijn Buis is inmiddels al aan haar derde overwinning toe. Tammera Canter Visscher verloor op ei gen terrein met 6-4 en 6-1. In grid Machielse en Hans van Velzen mochten op Dl-niveau met de eer strijken. Chantal Veltenaar werd door de Room- burgse met tweemaal 6-3 naar de tweede plaats verwezen. Ed win Crama bracht tegen de speler van De Munnik één game meer op zijn naam: 6-3, 6-4. Samen met Hein Heems kerk zegevierde Van Velzen in het herendubbel over het duo Berends/Copier. De uitnodigingen voor het Masters dubbel-D30+ toernooi zullen worden verstuurd naar ■d< LEIDEN - Tijdens het pe- ningsweekeinde van de Neder landse kampioenschappen zwemmen te Amersfoort heeft LZ-zwemster Fleur Bakker twee persoonlijke startbewij zen en twee estafettestarts op haar EJK-conto geschreven. Bakker zal in augustus in het Engelse Leeds het nationale rood, wit en blauw hoog probe ren te houden. Bakker een styliste van het zuiverste soort. Na haar uiterst «boeiende 400 meter vrijeslag race kreeg Bakker veel lof toe gezwaaid. De progressie die de timide zwemster dit seizoen maakt - zij gooide alles op de vrije slag - ontging het oog van de toeschouwers niet. Er wordt bij LZ veel aan techniek gesleuteld en de vruchten wor den daarvan geplukt. En niet alleen door Bakker. Haar over winning op de 400 meter vrij kwam echter wel als een ver rassing. Na 350 meter op de tweede stek te hebben gele gen, kwam zij met haar alom gevreesde eindschot. Een gou den 4.29.13 viel met nageldikte in haar schoot. Op de ope ningsdag pakte Bakker al zil ver in een redelijke 5.13.63 op de loodzware 400 meter wissel. De volgende dag doorstond Bakker de belangrijkste toets der kritiek. Zij was huizen hoog favoriet op de 100 meter vrij en maakte dit met verve waar. Haar tijd van 59.1 zou volgens insiders een A-finale kunnen betekenen op de Euro pese Jeugdkampioenschap pen. Met haar sterke 100 meter tijd zwom Bakker zich tevens in de estafetteploegen op res pectievelijk de vier maal 100 meter vrije- en wisselslag. Vooral de meisjeswisselploeg is een medaillekandidaat. Na- tasja Sierag maakte haar faam, verworven op de NWK, weder om waar. Haar tijd van 5.17.30 op de 400 meter wissel mag in gelijst worden. Sierag sloeg wederom toe op de 200 meter rug. Haar gedrevenheid kostte Zijl/LGB-zwemster Jorien Kleywegt haar favorietenrol. Sierag noteerde 2.28.77 tegen Kleywegt 2.32.08. Kleywegt sloeg evenwel terug op de 400 meter vrij in een uitstekende 2.42.03. Sierag moest hier met een bronzen 2.47.35 genoegen nemen. De kleine LZ-zwem ster mocht ook haar handen dicht knijpen met haar gouden 2.32.87 op de 200 meter vlin der. Zij kende slechts vijfhon derdste van een seconde voor sprong. Bij de jongens nam Stefan van Ieterson het heft in handen. Van Ieterson zorgde op de 1500 meter vrij voor een verassing. Hij pakte goud in 18.18.88. Op de 100 meter rug tikte hij als derde aan in 1.10.18. Met zijn inschrijftijd van een 25-meterbad zorgde van Ieterson op de 200 meter wissel voor een zo mogelijk grotere verrassing. Hij bleek de rapste in 2.31.85. Bianca Hoeks, zij heeft slechts drie starts, leverde er één in voor een bronzen plak. Haar tijd op de 200 meter rug was 2.32.68. Remco Singeling pakte een zelfde plek op de 100 meter vlinder in 1.06.24. Bij de heren In Voorschoten was het tijdens de diverse finales op het terras goed toeven. de dames Seriier en Slot. In de finale kwamen zij niet in actie. Het koppel De Bruyn/Kramer gaf een walk over. Ton Seriier en Leo van Tongeren verdien den hun Mastersticket door met 6-1 en 6-3 over Jeroen Aling en Roy Hoebink te zege vieren. Strooplikkers Bart van der Bosch smaakte bij het Strooplikkerstoernooi in Langeraar niet alleen het zoet van de wafels, maar ook het zoet van overwinningen in- twee onderdelen. Jordi Beyen moest er in de Dl-finale met 6- 4 en 6-1 aan geloven. Het ticket voor de Dl 30+ Masters werd echter pas een prooi na zeer zware strijd. Met Aad van der Zwaan werden drie lange sets afgewerkt tegen Gjalt Elder- huis en Jan Visser. Toch was deze herendubbel niet de lang ste eindstrijd in het landelijk forensendorp. Ralf Bosma en Jan-Maarten van Tol kregen die eer toebedeeld, toen zij na zes matchpoints tegen, met 14- 12 in de tiebreak van de derde set toch de gelukkigsten ble ken in het open herendubbel Dl. Het duo Gravekamp/Loos was juist het ongelukkigst. Cees van Emmerik, één van de wedstrijdleiders, kwam de slotdag niet aan die aktiviteit toe. Het speciale onderdeel he rendubbel 40+ vergde even eens drie langdurige sets. Sa men met Arth'ir Jelders wer den Jos van Kleef en Ton Rooyakkers geklopt. Met Ria Heemskerk werd vervolgens een verloren mixed 40+ finale tegen het echtpaar Koeleman bestreden. Ook bij de dames waren twee bewijzen voor het Masterstoernooi te verdienen. Riet Akerboom en Corrie Zon- derop maakten de juiste toer- nooikeuze en verwierven na drie sets tegen het koppel Bos- /Heemskerk een vervolgoptre- den op Unicum. De hoofdprijs in de single bij de Dl dames was voor Liselot Klein, die na drie sets toch een game min der had dan verliezend finalis- te Sabine van Capel. Marco van Trigt was dit weekeinde zeer succesvol. Met zijn vaste partner Tom Bulters mocht hij ook nog de hoofdprijs in het heren dubbel A in ontvangst nemen. FOTO: HENK SNATERSE BILTHOVEN/LEIDEN Hillegommer Marco van Trigt veroverde bij het tweesterrentoernooi van Bilthoven de eerste A-titel uit zijn carrière. In de eindstrijd werd in drie sets de als eerste ge plaatste Wim Groene- veld bedwongen. Na een met 4-6 verloren eer ste set, waarin Van Trigt nog geen passend antwoord wist op de vaak met veel gevoel geslagen ballen van de voor malig Nederlands indoor- kampioen, werd in de twee de set het spel meer en meer gedicteerd. De set werd met een ace naar 6-3 besloten, waarna de weerstand van de veel en smeuïg pratende Groeneveld was gebroken, 6- 1. Opmerkelijk detail was, dat het voor HTS-student Marco van Trigt het eerste toernooi was, waaraan hij dit seizoen deelnam. En grote stijging op de Mitsubishi- ranglijst levert de titel in het NMB/A-toernooi in Biltho ven niet op. De LC B-Master van het vorig jaar, bewerk stelligde immers zijn door stoot op de A-lijst mede door een finaleplaats in de vorige editie in Bilthoven. De titel van Marco van Trigt kreeg nog meer glans, toen de Hillegommer uit handen van wedstrijdleider Ton Kes- sels (eens een gerenom meerd A-speler) ook de hoofdprijs voor de heren dubbel A in ontvangst mocht nemen. Met vaste maat, Tom Bulters, zelf winnaar in het BI-enkelspel en oud-win naar van de LC B-Masters, werd de combinatie Tom Thomas/Wouter Zoomer met 6-2 en 7-5 teruggewezen. zwom Antoine van Weerde ver plicht zijn 100 meter school- nummer, maar het vuurtje werd nimmer opgestookt zoals hij tijdens de NWK deed. Het herenzwemmen, met eéri olympiaganger, zit duidelijk in een dalletje en de Nederlandse bekrompenheid doet daar nog een schepje bovenop. De tijd van van Weerde spreekt wat dat betreft boekdelen. 1.06.51 in de serie en 1.05.68 in de fina le. Beide keren moest van Weerde zijn meerdere erken nen in Dekker en van Rijn. LEIDEN Na een reeks van grote en hele grote ne derlagen hebben de honk ballers van Alphians en Wassenaar dit weekeinde meer dan goed geboerd. Zaterdag verregende de wed strijd van Alphians tegen Storks, maar gisteren was het wel raak. De winst op Storks was dringend nodig. Na een tu multueus begin met een stand van 3-3 na de eerste inning nam Alphians de leiding in de vijfde inning om die ondanks aandringen van de tegenstan ders niet meer uit handen te geven. „Het was spannend op het eind, maar we hebben het gered. Vooral door een steviger wordende slagploeg". was coach Dick Lenderink tevre den. Ook zijn Wassenaar colle ga Loe Halkema had alle reden om te feesten: Tegen de SAT Tigers won zijn ploeg twee maal in uitermate spannende wedstrijden. In de eerste wed strijd werd het 2-3, een dag la ter werd het in eigen huis 7-5. I Van het softball front kwam opnieuw het goede bericht dat de Alphians tot twee maal toe te sterk waren voor de tegen standers. De Velsense Pino's werden in twee spannende wedstrijden („misschien werd ter daarom wel zo attent ge speeld") vroeg coach Dio Soe- teman zich grinnikend aD naar nederlagen van 5-4 en 5-2 ge slagen. Anja Salemink was in de eerste wedstrijd opvallend als werpster en met een drie honkslag, in de tweede wed strijd vergaarde het veld alle roem door twee „dubbels" te spelen.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17