Reuter heeft baat bij acupuncturist SPORT Bart Nolte nabij mooi afscheid Blokkade treft auto-coureurs Tolner brein achter het cijfermateriaal Hoor zelf de klok in Brezi luiden! ƒ540,- Qeidóv Qowutnt ZATERDAG 4 JULI 1992 Rampstadion is te koop PARIJS - Het stadion van Bastia op Corsica, waar vijf tien toeschouwers het leven heten, staat te koop. De vraagprijs is 1 miljoen frank, ruim 300.000 gulden. In mei raakten 1200 voetbalkijkers gewond toen een noodtribu- ne instortte. Dat gebeurde enige minuten voor aanvang van een halve finale van het toernooi om de Franse voet balbeker tussen Bastia en Marseille. Vijftig van de ge wonden zullen blijvend ern stige hinder ondervinden van de gebeurtenissen. Gheorghe Hagi naar Brescia ROME De Roemeense inter national Gheorghe Hagi speelt het komend seizoen voor Bres cia, nieuwkomer in de Italiaan se Serie A. Pietro Tomi, mana ger van Brescia, verklaarde gis teren dat de club Real Madrid een transfersom van ongeveer 10 miljard lire betaald. Dat is ongeveer 16 miljoen gulden. Onder leiding van de huidige coach van Brescia, Mircea Lu- cescu, debuteerde Hagi in 1984 in het Roemeense elftal. Bres cia contracteerde eerder de Roemenen Raducioiu van Ve rona en Sabau van Feyenoord. Zuid-Afrika toegelaten tot FIFA Onvrede bij atletiekploeg ZÜRICH Het ledental van de internationale voetbal bond (FIFA) is tijdens het 48ste congres gegroeid tot 178. Elf bonden werd gisteren in Zürich als nieuw lid toegelaten. Daaronder Zuid-Afrika, dat wegens de apartheidspolitiek gedurende achttien jaar was uitge sloten. „We zijn zielsgelukkig", was de reactie van Solo mon Morewa, secretaris van de Zuidafrikaanse voetbal bond die als een van de eersten rassenintegratie na streefde. „Dit is voor ons een zeer emotioneel en opwin dend moment". Hij riep de Zuidafrikaanse regering op snel een einde te maken aan de apartheid en alle bur gers evenveel rechten te geven. De andere nieuwe FIFA-leden zijn Armenië, Wit-Rusland, Cayman Is lands, Kroatië, Georgië, Namibië, Rusland, St. Kitts-Ne- vis, Slovenië en Oekraïne. Het provisorische lidmaat schap van de Baltische republieken Estland, Letland en Litouwen werd omgezet in een definitief. Acht andere bonden uit de voormalige Sovjetunie moeten voor er kenning nog tot 4 december geduld hebben. ALKMAAR De voorbereiding van de Neder landse 4 x 100 meter estafetteploeg is verstoord omdat de atletiekunie (KNAU) het bij nader in zien niet nodig vindt voor de vier atletes trai ningskamp te beleggen. Nelli Cooman heeft daarop besloten tot een individuele hoogtesta ge in Zwitserland. De anderen blijven thuis. De vrouwenploeg kwalificeerde zich op 7 juni in Duisburg voor de Olympische Spelen. Bonds- trainer Ruud Scholte had volgens de atletes een trainingskamp toegezegd, maar verklaar de deze week daarvan af te zien. „Een trai ningskamp is voor deze atletes niet noodzake lijk", aldus Scholte. Binnen het team bestaat onvrede over de onduidelijkheid over de voor bereidingen. Aanvankelijk was sprake van een trainingskamp in Zuid-Duitsland in combina tie met deelname van Poelman en Huybrecht- se aan de Europa Cup voor atleten tot 23 jaar. Carlo l'Ami koopt zich vrij ALMELO Doelman Carlo l'Ami heeft zich vrijgekocht bij de SC Heracles'74. Beide partijen konden niet tot overeenstemming komen over een nieuw contract. L'Ami heeft een half jaar voor de Almelose eerste-divisieclub ge speeld. Daarvoor stond hij bij SW/Dordrecht'90 on der de lat. DEN HAAG Innerlijke rust. Marcel Reuter weet nu wat het is. Hij heeft er verschillende bezoekjes aan een acupuncturist voor nodig gehad, maar het resultaat is er naar. De 20-jarige Amsterdammer zette gisteren zijn beste prestatie tot dusverre neer door het behalen van de halve finale van de Inter nationale Tenniskampi oenschappen in Scheve- ningen. Mentale training. Boeken vol zijn er over geschreven. Sport- psychologen en haptonomen weten er alles van. Ze menen, dat een topsporter tijdens een prestatie steeds de vereiste concentratie moet opbrengen, woede-uitbarstingen moet voorkomen, positief moet den ken en geloof in eigen kunnen moet hebben. Wie dat allemaal beheerst, heeft een streepje voor. Maar een topsporter weet - I eenmaal in de hitte van de strijd - dat het anders kan lo- pen. Emoties spelen een grote rol. Neem Marcel Reuter. Groot, blond, aardig. Een ge- wone jongen, niets op aan te merken. Maar op de tennis baan ontlaadde hij zich meer malen of zoals hij zegt: „Ik wil de nog wel eens een door slaan". Een Satellite-toernooi in Span je was vier maanden geleden het begin van een voor Reuter nog moeilijk te verklaren in zinking. „Ik had geen zelfver trouwen. Ging er bij toernooi en steeds in de eerste ronde uit. Ook in Raalte (het eerste Nederlandse Satellite-toernooi uit een serie van vier; red.) vo rige week", zegt de speler van de Amsterdamse eredivisio- nist Amstelpark. Kilderry tegen Roemeen Voinea DEN HAAG De halve fi nales in Scheveningen gaan tussen de Australiër Kilderry, die de Tsjech Ko- des met 7-5, 6-3 versloeg, en de Roemeen Voinea die de Pool Kowalski met 7-5, 6-4 versloeg. In de andere halve eindstrijd ontmoet Reuter de winnaar van de partij Schaap-Brozic. Groeien Deze week in Scheveningen kende Reuter evenmin een flo rissante start. Maar gaande weg het toernooi groeide hij. Daar waar de met vormverlies kampende leeftijdsgenoot Kees Jan Schuilenburg - ook een jongen die full time met tennis bezig is - vroegtijdig het toernooi in de kustplaats ver liet, klopte Reuter op de Mets banen de ene na de andere veelbelovende speler. Op baan B stond hij gisteren oog-in-oog met de Fransman Alois Beust die eerder verantwoordelijk was voor de uitschakeling van Kees Jan Schuilenburg. Reu ter won in drie sets (2-6 6-1 6-3) en verraste daarmee zichzelf en de buitenwereld. Hoe ver klaart hij die ommekeer? „Sinds kort bezoek ik een acu puncturist", vertelt Reuter. „Ik merk, dat het helpt. Nor maal ben ik vrij druk, maar door bepaalde oefeningen te doen word ik rustig. Je kunt dan tijdens een partij goed na denken en je goed concentre ren. Ik had altijd een snelle ademhaling. Je hart klopt ook sneller, je word onrustig, ge spannen. Nu houd ik soms een paar tellen m'n adem in en blaas dan rustig uit". De innerlijke rust vond Reuter aanvankelijk niet tegen Beust. In de eerste set werden tijdens het spel geregeld mensen via de luidsprekers omgeroepen waaraan Reuter zich ergerde. „Zoiets ligt aan mezelf. Je moet je gewoon op één ding concentreren". Beust won wel iswaar de eerste set, maar had vervolgens geen verweer tegen een gevarieerd spelende Reu ter. Backhand- en forehand topspinpasses, volleys, een dropshotje, slagen die voor Reuter tot dan toe vaak verbor gen bleven. Hij was alleen niet helemaal tevreden met zijn eerste service. Wisselvallig „M'n eerste service was te wis selvallig. Veel in het net of bui ten de lijn. Ligt ook aan de op gooi. M'n tweede service lukte vrij goed. Die speelde ik diep. Wanneer ik kort serveerde, werd Beust gevaarlijk", zegt Reuter die driemaal een ace sloeg. In de derde set streed Reuter voor elk punt en legde veel precisie in zijn slagen te gen de Fransman die geïrri teerd raakte door zijn spel als mede door het smoezende pu bliek. In de halve finale komt Reuter uit tegen Schaap of Brozic; hun kwartfinale werd gisteren beëindigd bij de stand 1-6, 6-3,. 3-2 in het voordeel van Schaap. Het toernooi in Scheveningen kan echter niet meer stuk voor de speler die al zeker is van een plaats in het Masters-toer- nooi in Amersfoort dat als af sluiting geldt van het Satellite Circuit. Daar zijn punten te verdienen voor de ATP-we- reldranglijst. Reuter heeft er ééntje. „Daar heb ik twee jaar over gedaan, geloof ik", zegt Reuter die de 22ste plaats be zet op de Nederlandse rang lijst. Hij weet niet precies („Duizend en nog wat") welke positie hij inneemt op de ATP- lijst. Wat Reuter wel weet, is de wens om een topper te worden. Een niet voltooide studie aan de middelbare school ten spijt. - .v - 'V Bart Nolte heeft zich aan kop genesteld van de strijd in het Nationaal Open. foto: s KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen, aanvang 13.30 uur) en die van Alkmaar (maandag aanvang 18.00 uur) luiden: le koers: 1. Touch Dancer, 2. Raman- Ea, 3. Ninnes Star (2-5-1). 2e koers: 1. Agar's Macho, 2. Agar's Habi,3. Gnm (1-6-3). 3e koers: 1. Ridge Rose, 2 Man of Raaphorst. 3. Free for All (3-6-7). 4e koers: 1 Flightstar W. 2. Fancy Dancer, 3. Vjeselchak (3-7-2). 5e koers: 1NF Dead Cert, 2. Padron IBN Peleng, 3. Al-Nus Razwan (5-8-1). 6e koers: 1 Ravel Tempo, 2.UO Me Abba, 3. Golden Legs (5-8-6). 7e koers: I." Samuray, 2. Gadina's Proud, 3. Bella Raaphorst (5-12-11) 8e koers: 1. Flower Flora, 2. Elu de Lucia, 3. Fort Hazelaar (7-4-8). 9e koers: 1. Tautina, 2. Gadiraan, 3. ÏCempinski (5-6-1). 10e koers: 1. Earldevil Belwin, 2. Pas sing Action, 3. Damiaan S (7-8-6). 11e koers: 1. Heavy Rain, 2. Freman- 'tle Doctor, 3. Watermill Berger (3-1-4) ALKMAAR. Ie koers: 1Gentle Dear, 2. Fire Haze laar, 3. Osarius (10-9-2). 2e koers: 1Goldflower Quick, 2. Ga laxy Siro, 3. Fury Hanover (3-5-6). 3e koers: 1. Glenn, 2. Fnsiana Star, 3. Feny Hollandia 1 -9-3). 4e koers: 1 Game Speed, 2. Yankee Tarzan, 3. Essian (2-10-8). 5e koers: 1. Foreign Rider, 2. Facet Nevele, 3. Golden Wedeflex (3-8-5). 6e koers: 1. Esther Victrix, 2. Share the Moment. 3 Demissionaire (1-4-6). 7e koers: 1 Draver Boszorg, 2. Diego Rotary, 3. Dusty Joe (4-3-9). 8e koers: 1. Galloway Power, 2. Jam- tu, 3. Your Wildest Dream (4-1-5). 9e koers: 1. Chantal Ge, 2. Dutch Dakota, 3. Codo Lucswolle (4-8-3). 10e koers: 1. Sizzling Java. 2. Defoe Hanover, 3. Ciao Magnus (5-3-8). lie koers: 1. Espresa Beroona. 2. Fishtrix S,3. Fait Accompli (1-2-8). Puerto Rico Spaans benauwd PORTLAND - Na de basket- balploeg van de Verenigde Sta ten, torenhoog favoriet met alle NBA-sterren, en Brazilië hebben ook Puerto Rico en Ve nezuela zich verzekerd van een olympisch startbewijs in Barcelona. Puerto Rico ver sloeg in de kwartfinale Argen tinië met 92-85. Het Midden- amerikaanse team stond tegen het einde van de eerste helft 22 punten voor, maar kreeg het in de slotfase nog Spaans be nauwd. GRONINGEN Auto-coureurs kunnen normaal gesproken pas tot stoppen worden gedwongen door een muur of finishvlag, maar momenteel ook door boze chauffeurs die in Frankrijk pro testeren tegen de invoering van het puntensysteem op rijbewij zen. Het overkwam de Nederlander Oscar Middeldorp, die voor het Europees kampioenschap in de Opel-Lotus-klasse op weg was naar het circuit van Magny-Cours. Op 150 kilometer van de bestemmingplaats stuitte zijn sponsortruc op een wegversper ring. Een poging de blokkade te omzeilen, werd beantwoord met een poging de Groningse vrachtwagen in brand te steken. Na 48 uur staat de combinatie nog steeds muurvast, reden waarom Middel dorp gisteren maar heeft besloten de wedstrijd te vergeten. De Opel-Lotus-race, een bijnummer van de Grote Prijs van Frankrijk in de formule-1, gaat wel door hoewel ook andere teams onderweg zijn gestrand. Mocht de blokkade komend weekeinde niet worden opgeheven, dan komt zelfs de volgende race, op 12 juli in Silverstone (Eng), in gevaar. HILVERSUM - Na dit seizoen stopt hij met top- golf, omdat hij zich steeds thuis moet voorstellen aan zijn gezinsleden. Bart Nolte liet gisteren nog één keer van zich spreken in het Nationaal Open. Hij achterhaalde op de derde dag koploper Constant Smits van Waesberghe. De 38-jarige Haagse Eindhove- naar deed het met een ronde van 71 slagen. Opmerkelijk was zijn prestatie op de negen holes terug naar het clubhuis: 31 slagen. Hij was uitgegaan in 40. Nolte maakte vijf birdies. „Ik heb er nota bene nog twee onnodig gemist", zei hij na af loop. Nolte kwam in het klassement naast Smits van Waesberghe te staan met 217 slagen. De deze baan niet putten", klaag- Brabander, die donderdag vijf de de neo-prof. Rolf Muntz, slagen voorsprong had geno men, had een offday en kwam met 77 slagen binnen. „Dit was zo'n rotdag als iedere golfer weieens heeft". Voor hem was na de derde ron de niet alles verloren. Hij vecht zaterdag in de laatste ronde in een rechtstreeks duel met Nol te om de beker. Het wordt toe valligerwijs een strijd tussen de twee laatste amateurs die het Nationaal Open wonnen. Het is trouwens nog best mo gelijk dat de uiteindelijke win naar uit de subtop komt. Nol- tes clubgenoot (Haagsche) Goslings telde na de derde ron de slechts één slag achter stand, Lemmens en Gee twee, Jeroen Stevens drie. Stephane Lovey viel met een desastreuze ronde van 81 weg uit de kopgroep. „Ik kan op nog amateur, viel hem bij. „Het lijkt wel of ik een fobie krijg als ik op de green sta". Bij Nolte vielen de putts op de Hilversumse bosbaan wel, maar ook hij had kritiek. „Ge lukkig heeft het een beetje ge regend. Vóór de buien wist je niet waar je bal terecht kwam als je de green miste. De bal sprong de gekste kanten op". Nolte zal in de herfst voor de laatste maal het Nederlands team aanvoeren in het wereld kampioenschap, dat in Van couver wordt gehouden. „Daarna is het echt afgelo pen", kondigde hij aan. „Ik heb er geen tijd meer voor. Ik heb het te druk met mijn werk en met mijn gezin. Mijn kinde ren zien mij soms hele dagen niet". IC J VRIES De meester wordt er heet noch koud van. Praat erover als 'n fietsenmaker over 't aan brengen van een nieuw verlichtingsnoertje. Met een bijna verontschuldi gende glimlach. ,,Nee," zegt hij ,,'t was niet de New York Times. Een an dere Amerikaanse krant". Z'n echtgenote heeft dan net vol vuur verteld, dat de New York Times (een andere Ame rikaanse krant dus) verleden jaar een groot artikel aan haar man heeft gewijd. Over zijn be moeienissen bij de US Open, het vermaarde Grand Slam tennistoernooi in de Verenigde Staten. Arend Tolner (hij is de meester) was verantwoordelijk voor al het cijfermateriaal, dat de televisiebeelden van het spektakel completeerde. Zoals hij eveneens borg stond voor alle cijfertjes tijdens het vorige week beëindigde EK- voetbal in Zweden. De infor matie die direct na de wedstrij den op het scherm kwam: drie hoekschoppen, twee gele kaar ten, vijf schoten en de werke lijke speeltijd; 'ball in play'. Bijgehouden door Sport Com puter Graphics - manager Arend Tolner - uit Vries. „Als je weet waar je mee bezig bent, is 't niet moeilijk", mompelt het brein achter SCG schoude rophalend. Liefhebberij In een riante boerderij aan de Asserstraat in het Noorddrent se forensendorp leeft de com- puter-videodeskundige zich uit in z'n liefhebberij. Als een het gekomen. Ik ben daarn; enkele malen naar Zweden ge reisd om alles door te praten Vervolgens 't één en ander uit geprobeerd en daarna is uit dt bus gerold, wat de afgeloper drie weken op het scherm ii gekomen. En gezien de reac ties hebben we uitstekend ge functioneerd. Ook in de optie! van de UEFA". „We hebben er alle vertrouwen in, dat we over twee jaar bij he; WK eveneens aanwezig zijn Aan het pakket dat de Zweed se televisie samenstelde, heb ben we nog wat extra's toege voegd: de tijd-statistics. Dal was opzienbarend. De Zweder dachten, dat het niet mogelijl was. Op zich waren die coi ners, penalty's en dat soort za ken wel aardig, maar 'the ball in play' was natuurlijk veel in teressanter. Als kijker kun j( zelf vrij gemakkelijk onthou den hoeveel hoekschoppen et gegeven worden. Om van eer strafschop nog maar te zwij gen. Maar juist de tijd, dat d< bal in het spel is, is verras send". Hoewel de uitgebreide infor matie, die SCG aan het beeld verslag toevoegde al gauw sug gereert dat Arend Tolner me een fikse delegatie naar Scan dinavië was afgereisd, bestonc de Drentse équipe slechts ui' twee man. De Zweedse televi sie zorgde voor de mankracht die vanaf de tribunes alles di reet doorzond naar de regieka mer. Tolner: „Tijdens het ge hele toernooi hebben we geer enkel probleem gehad. Alle» ging echt perfect. Ik ben daar om bijzonder tevreden ovei het experiment". Slechts éér foutje zit Arends dwars. Ever kwam in beeld, dat Bergkamp viermaal had gescoord, 't Wa: drie keer. Minder succesvol verliep hel in de aanloop naar het evene spin in zijn web omringd door ment. In Duitsland sloegen in indrukwekkende apparatuur; toetsenborden, beeldscher men en aanverwante toestel len. Z'n werk is z'n hobby; geen twijfel mogelijk. Tien jaar terug begon het. Met sport TV support, electronic timing, scoreboards, chyron - Infinit, Max, Super-scripe - specialists; zoals 't visitekaartje van de on derneming aangeeft. Een vak gebied waarin Arend Tolner in ijltempo naar boven dreef. En bekend werd in de hele wereld en omgeving. De dans om de bal in het Zweedse land plaatste Tolner en z'n bedrijf volop in het licht van de internationale schijn werpers. Een EK is niet niks en wanneer in de berichtgeving erover een eenvoudig Drents eenmansbedrijf een sleutelpo sitie vervult, is enige verba zing bij de buitenwacht alles zins gerechtvaardigd. Geen mondiale multinational, maar Arend Tolner uit Vries. „Eigenlijk was het puur toeval, dat we er terecht kwamen", be kent hij. „In maart waren we in Göteborg. Bij een Worldcup- wedstrijd voor paarden. In de paardesport opereren we reeds jaren. Tijdmeting en dat soort zaken. Ik kwam in gesprek met medewerkers van de Zweedse televisie en ze vertel den me, door de UEFA ver plicht te zijn de voetbalwed strijden in beeld te brengen. Voor de computer-faciliteiten hadden ze niemand. Olivetti had geen belangstelling. Wilde alleen als de naam eraan ver bonden werd. Het prijskaartje van de UEFA was te hoog". Offerte „Ik heb toen mijn diensten aangeboden en offerte ge maakt. Ze zeiden: oké. Zo is onbewaakt ogenblik inbre kers genadeloos toe. Ze roof den uit de bus kostbare appa ratuur .(waarde zo'n honderd! duizend gulden), waardooi toch even paniek dreigde „Het ging onder meer om eer toetsenbord", licht hij toe, „dal alleen in Amerika is te krijgen De moeilijkheid was, of eeij nieuw bord tijdig aan zou ko! men. Gelukkig lukte het". Een geduchte tegenvaller omdat d( schade niet door de verzeki ring werd gedekt. „Dat spul ij bijna niet te verzekeren", lei Arend Tolner uit. Haastig Tijd om na afloop Zweedse avontuur even rusti| na te genieten was er niet. finale tussen Duitsland en D< nemarken was nauwelijks speeld of in allerijl werd de a[ paratuur in de bus geladei voor de terugreis naar Nedei land. In Arnhem wachtte zatei dag een groot concours-hippi que en de dag erop werden irj Hengelo de Adriaan Pauleil Memorial atletiekwedstrijden gehouden. Twee evenementèij waar Sport Computer Grap) hics een belangrijke bijdrage leverde tot het welslagen Inmiddels wordt alweer alle^ in gereedheid gebracht, strak? op te stomen naar Barcelonai voor de Olympische Spelen Om in opdracht van de NOS de beelden te completeren mej onmisbaar - cijfermateriaal. US Open in New York is h< volgende tussen-station. „W^ zijn misschien niet uniek", b( sluit de bescheiden computei freak uit Vries, „maar in d< loop der jaren hebben we w zoveel routine en ervaring vei worven, dat we ons specialii ten mogen noemen". SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Olympisch kwalificatietoernooi Ame- rika's, kwartfinales: Puerto Rico-Ar- gentinië 92-85 (53-39), Venezuela-Cana da 76-72 (48-31) Venezuela en Puerto Rico geplaatst voor Barcelona. GOLF Hilversum, NedCar Nationaal Open, profs en amateurs Stand na 3e dag: 1. Nolte (75 71 71) en Smits van Waesberghe (73 67 77) bei den 217, 3. Goslings 218, 4. Lemmens en Gëe beiden 219, 6. Jeroen Stevens 220, 7. Allen 2218. Vogel, Muntz en Lo ning allen 222. HONKBAL Amerikaanse competitie American league: Chicago White Sox- Boston Red Sox 8-3, Kansas City Roy als-Milwaukee Brewers 8-2 National league: Cincinnati Reds-Pitts burgh Pirates 2-1, Montreal Expos-San Diego Padres 3-2, St Louis Cardinals- San Francisco Giants 1 -0, Los Angeles Dodgers-Philadelphia Phillies 9-4. PAARDESPORT Draverijen Hilversum Eerste koers, 2000 m: 1George Alkes- tis (Langeweg) 2.41,0-1.20,5, 2. Grace Buitenzorg, 3. Guy van de Lente. Niet gestart: Ginny, Errouville K. Toto: win nend 1,50 plaats 1,00 1,30 1,80 koppel 3,80 trio 17,70. Tweede koers, 2000 m: 1. Coastal Road (Wildhagen) 2.40,3-1.20,2, 2. Gooyer Europa, 3. Play The Mind. Toto: winnend 10,60 plaats 2,60 1,20 1,60 koppel 66,60 trio 631.00. Derde koers, 1609 m: 1. Dave Shoeing (Schalkers) 2.04,0-1.17,1, 2. Keystone Lance, 3. Superb Force. Niet gestart: Cy cloon, Elias. Toto" winnend 6,30 plaats 5,70 3,10 koppel 24,60 trio 241,40. Vierde koers, 1609 m: 1. Explosive Ka des (Langeweg) 2.03,6-1.16,8, 2. Derby Star, 3. Another Starlet. Toto: winnend 6,20 plaats 3,40 7,00 koppel 57,70 trio 313,20. Vijfde koers, 1609 m: 1George Scotch (Ruijgrok) 2.01,7-1.15,6, 2. Baltic Bon nie, 3. Flash Laurelton. Niet gestart: Fla- via Morgan. Toto: winnend 1,80 plaats 1,70 3,20 koppel 3,90 trio 23,10 Zesde koers, 2000 m: 1. Eloi Shoeing (Schalkers) 2.36,2-1.18,12. Evito Ruim zicht, 3. Royal G B. Niet gestart: Delius van Troje. Toto: winnend 1,70 plaats 1,20 2,80 2,20 koppel 38,50 trio 255,70 Zevende koers, 2000 m: 1. Farouche (Grift) 2.43,2-1.21,6, 2. Gerdo S, 3. Foal Tenth. Niet gestart: Merz Hanover. Toto: winnend 3,20 plaats 1,20 8,70 1,60 kop pel 99,70 trio 906,30, dubbel winnend 134,< (3-4) 5,20 TENNIS Achtste koers, 1609 m: 1 Keystone Satellite-toernooi Scheveningen Lance (Mollema) 2.02,9-1.16,4, 2. Su- Mannen, kwartfinales: Kilderry (Aus) - perb Force, 3. Dave Shoeing, Toto: win- Kodes (Tsj) 7-5 6-3, Voinea (Roe) - Ko nend 17,30 plaats 6,60 1,80 koppel walski (Pol) 7-5 6-4, Reuter (Ned) - Beust 20,80 trio 284,30. (Fra) 2-66-1 6-3. Negende koers, 2000 m: 1. Delight WATERPOLO Nobo (J. Bayle) 2.31,7-1.15,9, 2. Diego Sopron EK junioren, tweede dag Buitenzorg, 3. Yok van de Lente. Toto: Poule A1. GOS-Turkije 13-6. Poule A2: winnend 2,10, plaats 2,90 2,00, koppel Hongarije-Nederland 15-7 (4-2 2-2 3-1 6- 1635, 4. Rehbein (Dui) Donnerhall 1593, 5. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfire 1589, 6. Törnblad (Den) Ravel 1534, 7. Sanders (Ned) Olympic Montreux 1503. Vierspannen Hindernisrijden, eerste wedstrijd: 1. Chardon (Ned) 142,1 seconden, 2. Eriksson (Zwe) 145,5, 3 Quinkler (Dui) 145,9, 4. Meinecke (Dui) 148, 5. Aarts (Ned) 148,8. Tweede wedstrijd: 1. Chardon 119 se conden, 2. Quinkler 126,1, 3. Eriksson 129,6, 4. Standaert'(Bel) 132,4, 5. Aarts 8,50, trio 56,90. Omzet totalisator: 137.285,00. Aken. CHIO, vierde dag Springen Landenwedstrijd: 1. Duitsland 8,75 straf- punten (Von Rönne/Taggi 4+8, Hafe- 2), Oostenrijk-ltalië 0-31 Poule B1: Spanje-Frankrijk 13-7, Bulgarije-Roeme- nië 6-9. Poule B2: Duitsland-Griekenland 10-10, Tsjechoslowakije-Polen 14-7. WIELRENNEN NK baan Alkmaar meister/Bonito 0+0, Becker/Lucky Luke Amateurs 4,5+0, Ludger Beerbaum/Classic Touch 1000 meter, finale: 1. Van Hameren 16+0,25), 2. Groot-Brittannië 9 (Skelton- (Utrecht) 1.07,07 (baanrecord, oud re- /Dollar Girl 0,25+0,75, Cassan/Genesis cord Beumer 1 07,58), 2. Den Braber 4,75+0, Broome/Countryman 4+4,25, (Rotterdam) 10.09,04, 3. Vink (Ede) Michael Whitaker/Mon Santa 4+0), 3. 1.09,89, 4. Knaven (Zevenaar) 1.09,90, Frankrijk 9,50 (Bost/President Papillon 5. Broeren (St. Michielsgestel) 1.10,02, Bose 8,25+5,25, Leredde/Papillon Rou- 6. Van der Steen (Hoogland) 1.10,56, 7 ge 0,25+8, Robert/Nonix 0+0, Bourdy- Strooper (Tuitjenhorn) 1.11,13, 8. Gar- /RazziaderAinO+4),4. Spanje 20,25,5. gosky(Elst) 1.11,48. Zwitserland 23,75, 6. Brazilië terugge- Achtervolging 4000 meter, kwalifica- trokken tijdens tweede ronde, 7. Neder- tie: Over naar A-groep: 1Den Braber land 16,75 in de eerste ronde (Rayma- 4.46.18, 2. Voskamp (Wageningen) kers/Ratina Z 8, Zoer/Olympic Wendela 4.46.49, 3. Knaven 4.46,75, 4. Cent 8,75, Romp/Waldo E 10, Lansink/Egano (Goor) 4.48,49, 5. Van Bon (Apeldoorn) 0), 8. Oostenrijk 25. 9. Italië 25,25, 10. 4.50,08, 6 Van Dijken (Dodewaard) Australië 44,25. Mexico trok zich tijdens 4.50,56, 7. Van der Steen 4.51,58. 8. de eerste ronde terug. Beumer (Ede) 4.53,87. Dressuur Eindstand B-groep na tweede ronde: Grand Prix, stand na 19 van de 43 com- 1. Broeren 4.54,36, 2. Kil (Losdorp) binaties: 1. Uphoff (Dui) Rembrandt 4.58,06, 3 Vermey (Morcourt, Fra) 1753 punten, 2. Werth (Dui) Gigolo 4.58,71,4. Janssen (Alkmaar) 4 59,12,5. 1685, 3. Rothenberger (Dui) Andiamo Kras (Hoorn) 5.04,29, 6. Steenbeek (Landsmeer) 5.11,97, 7. De Boer (Haar lem), 8. Lagerweij (Ede). Vrouwen, achtervolging 3000 meter, kwalificatie: 1. Van Moorsel (Boekei) 3.52,91 (baanrecord, oude record: Van Moorsel 3.53,53), 2. Den Ouden (Gal- der) 4.00,26, 3. Haringa (Hoofddorp) 4.01,15, 4 Grimbergen (Rijnsburg) 4.04,815. De Bruin (Langeraar) 4.05,91 6. Lenie Dijkstra (Joure) 4.09,93, 7. Mo raal (Ede) 4.10,00, 8. De Rooy (Amster dam) 4.11,43. Ronde van Finistere, vrouwen, Brest Derde etappe, Camaret-Brest: 1 Hod ge (GBr) 96,7 km in 2.42,36 (gem. 35,682 km/u), 2. Sberg (Zwi), 3. Heeb (Zwi), 4. Zagorska (Lit), 5 Cepeliene (Lit), 6. Maksimova (GOS), 7. Trebaite (Lit), 8. Olsevskaja (Lit), 9. Nicoloso (Fra), 10. Romer (Dui). Klassement: 1. Sberg 8.09,31, 2 Nicoloso, 3. Clignet (Fra), 4. Heeb, 5. Teutenberg (Dui), 6. Kupernagel (Dui). 7. Zarsorka (Lit), 8. Walczewski (Zwi), 9 Hodge, 10. Cepe- Beveren-Leie (Bel), Profronde: 1De- vqs (Bel) 128 km in 2.58, 2. Comelisse (Ned), 3. Hermans (Ned), 4. Heynde- rickx (Bel), 5. Bogaert (Bel). 6. Willems (Bel). 7. Windels (Bel). 8. Priem (Bel), 9. Van Loenhout (Ned), 10. Desmet (Bel), 28. Akkermans op 5.22. ZWEMMEN Amersfoort, zomerkampioenschap- pen, eerste weekeinde (50 meter- vrouwen: 400 wissel: 1 Oegema (De- demsvaart) 5.01,22,2. Vlieghuis (De Din- kel) 5.03,78, 3. Van der Woerd (TZC-Va- halis) 5.04,89. 4x200 vrij: 1 De Dinkel 8 39,37, 2. De Dolfijn 1 8.40,92,3. AZPC 8.50,05. mannen: 50 vrij: 1. Dekker (De IJssel) 23,47, 2. Van Haandel (PSV) 24,29, 3. Van Dam (Zwemlust/Den Hommel) 24,29,4. Van der Spoel (DWK) en Verfla ge (Nautilus) 24,34 1500 vrij: 1 Van der Spoel (DWK) 16.11,39, 2. Van de Loosdrecht (De Kempvis) 16.26,66, 3. Van Dam (Zwem- lust/H) 16.27,79 4. Van der Zijden (De Gouwe) 16.39,15. SIJTHOFF PERS REIZEN 070-3190882 6-daagse luxe Hebt u meegedaan aan de actie 'Klok voor Brezi' of wilt u gewoon uit belangstelling de klok - geschenk van de abonnees van onze krant aan het kerkje in het Tsjechische dorp Brezi - voor het eerst horen luiden? Dan kunt u zelf aanwezig zijn bij de plechtige doop. Onze krant wil die week namelijk een reis naar Praag organiseren, van waaruit de bus u op zondag 30 augustus naar Brezi brengt. De gulle gevers, die via onze krant niet minder dan twintigduizend gulden bijeengebracht hebben, kunnen dan constateren wat er met het ingezamelde geld nog meer tot stand is gebracht uit solidariteit met de mensen daar. Wie dat wil kan boeken voor een stedenreis naar: Praag vertrek datum: 28 Globale verkoopprijs: De schoonheid van Praag, de Gouden Stad, wordt door velen geroemd. En terecht want wie door Praag wandelt, wordt steeds opnieuw verrast door prachtige stadsgezichten. De straatjes in de oude binnenstad zijn smal, tot onverwacht een groot plein wordt bereikt, het beroemde Wenclausplein. Verder beschikt Praag over oude paleizen, de renaissance en barokke kerken en niet te vergeten de moderne metro. Kortom een korte reis met een veelheid aan bezienswaardigheden die u zeker mee moet maken. Toeslag 1-persoonskamer 100.- Inclusief •vervoer per luxe touringcar overnachting op heen- en terugreis verblijf in middenklasse hotel «basis half-pension Bezoek aan Brezi begeleiding tijdens de gehele reis afscheidsdiner Inlichtingen en boekingen telefonisch uitsluitend onder nummer 070-3190882, maandag t/m vrijdag van 09.00-15.30 uur.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14