S ervice-kanonnen tegenover elkaar 4 Meesterknecht Gerrit de Vries leert nu zegeltjes te sparen SPORT ANC stemt in met deelname Spelen f AC Milan wint miljoenenslag (fictdóc Sornxmt DONDERDAG 2 JULI 1992 Hongerstaking om afwijzing Spelen ItsirfYDNEY - De Australische badmin- prjonner Yan Wei wil zo graag naar de jjen|)lympische Spelen dat hij niet meer dez^t. De nummer één van Australië kreeg Hetnlanës te horen dat hij niet voor Barce- ^beona in aanmerking komt. Uit protest heileg de uit China afkomstige speler gis- ringpren *n hongerstaking. Yan Wei ging er ver,'anuit in Barcelona aanwezig te zijn. "ïoet.tet medisch onderzoek had de nummer r ge5 van de geschoonde wereldlijst achter Ie rug, de kleermaker had de maten den1°or ziJn olympische pak opgenomen en geiet vliegticket was al op zijn naam uitge- vijfjchreven. Wei weigert te eten tot het na- >veri°nale comité de beslissing herroept. var^Ü is bereid de reis naar de Catalaanse tad uit eigen zak te betalen. Brokking naar landskampioen MÜNSTER Harrie Brokking heeft overeenstemming bereikt met USC Münster om komend seizoen het vrouwenteam van de Duitse club te gaan trainen. Brok king volgt bij de Duitse lands kampioen, die dit jaar ook de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars veroverde, Olaf Kortmann op. Brokkink werd aan het begin van het jaar bij het Nederlands man- nenteam aan de kant gezet. De Amsterdammer moest, op voor spraak van de selectie, plaatsma ken voor Arie Selinger. Brokking nam de inmenging op zijn positie niet en kwam met de NeVoBo tot een afvloeiingsregeling. Collectanten voor Berghuis DEVENTER Een tiental liefheb bers van voetbalclub GA Eagles gaat langs de deuren in Deventer om geld in te zamelen ter bekostiging van de komst van Apeldoorner Frank Berg huis. De actie betreft een initiatief van Erik Brouwer, een trouwe fan van GA Eagles. Hij verklaarde giste ren dat het idee spontaan bij hem op kwam, toen hij in de krant las dat de onderhandelingen in een impasse verkeerden. Brouwer is er net als GA Eagles-voorzitter Voortman van overtuigd dat met Berghuis, nu nog Volendam, GA Eagles een eredivisie waardige ploeg heeft. Volendam wil voor Berghuis tenminste zes ton ont vangen. Cantelberg mag blijven BUNNIK - Het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) heeft het con tract met Guus Cantelberg als trainer/coach van het mannenteam verlengd. Onder diens lei ding bereidt de nationale selec tie zich voor op de aanloop naar de EK-kwalifica- tie in 1993 en het WK van 1995. JOHANNESBURG - Het Afrikaans Nationaal Congres heeft gisteren ingestemd met de deel name van Zuid-Afrika aan internationale sport evenementen, waaron der de Olympische Zo merspelen in Barcelona. De Zuidafrikaanse sportbon den op hun beurt hebben toegezegd aandacht te zullen vragen voor de politieke be roering in hun land. De be slissing was het resultaat van drie dagen onderhande len tussen sport-offïcials en ANC-leiders, die zich eerder hadden uitgesproken voor het herstel van de onlangs opgeheven internationale sportboycot tegen Zuid-Afri ka, uit protest tegen het voortdurende politieke ge weld in de zwarte woonoor den. „Het ANC is het met de sportlichamen eens dat de reeds geplande evenemen ten doorgang moeten vin den", zo zei ANC-functiona- ris voor sportzaken Steve Tshwete op een persconfe rentie, waarop ook de voor zitter van het Nationaal Olympisch Comité van Zuid- Afrika, Sam Ramsamy, aan wezig was. „We zijn ervan overtuigd dat op deze ma nier de belangen van de sportlieden, niet-raciale sportlichamen en het land als geheel het beste worden gediend", aldus Tshwete. Gisteren werd ook bekend dat het nationale voetbal team van Cameroun eind deze week toch naar Zuid- Afrika komt om drie wed strijden te spelen. Eerder deze week zegde Cameroun het bezoek zonder opgaaf van redenen af. Vier doden voetbalduel LISSABON Bij een voetbal- wedstijd voor het kampioen schap van Angola tussen FC Ca- binda (noorden van Angola) en Benfica Cabinde zijn vier doden en drie gewonden gevallen. De gewelddadigheden begonnen, toen de scheidsrechter drie mi nuten voor tijd een strafschop toekende aan FC Cabinda dat op dat moment met 1-0 achter stond. Aanvankelijk was er sprake van één dode. Toen ech ter bekend werd dat het slacht offer José Rocha, oud-voetballer van FC Cabinda, door de politie danig was mishandeld, barstte het geweld opnieuw los. Ni LONDEN - De All Eng- and Club doet er verstan- lig aan de lijnrechters jnorgen in de halve finale jan het mannentoernooi Aelmen te geven. Anders «Kunnen er ongelukken .(jebeuren als Goran Ivani- «jevic en Peter Sampras el- caar gaan bestoken om »en plaats in de Wimble- ionfinale van 1992. ^amen sloegen ze in de afgelo pen dagen 215 aces, Sampras )2 en Ivanisevic 133. Allebei joegen ze de bal al een keer pet 206,4 kilometer per uur in pet serveervak. Tegen zulk ge joeld zijn zelfs Wimbledon- tamploenen niet bestand. Het costte Stefan Edberg en Mi- ISbtfihael Stich gisteren de kop. Liefhebbers van het fluwelen Jrastennis zoals John McEn roe dat speelt hoeven morgen nun tv niet aan te zetten voor jiet duel tussen de nieuwe ka nonnen van het wereldtennis. iav,j)e kans dat het duel tussen (om!vamsevic en Sampras rallies ANPjal tellen van meer dan vijf sla gen is nihil. Het zal voor 99 procent een duel worden, kiaarin de heren elkaar vanaf öe serveerplaats proberen het loernooi uit te meppen. Dege ne wiens opslag het eerste faalt, lijkt de klos te gaan wor den. Björn Borg, en wie kan het be ter weten dan de vijfvoudig winnaar, tipt Goran Ivanisevic als winnaar van Wimbledon 1992. Simpelweg omdat hij niemand ziet die de kanonsko gels van de Kroaat kan afwe ren, als het geschut tenminste blijft vuren zoals tot nu toe, met een gemiddelde van meer dan 25 aces per partij. Vraagtekens Maar bij Borgs profetie mogen vraagtekens worden gezet. Ten eerste maakte de koele Zweed wel eens vaker fikse taxatiefoutjes: zijn huwelijk liep stuk, hij beging een aantal flinke zakelijke missers en, de grootste misser, hij stopte te vroeg met tennis. Ten tweede is de hele tenniswereld er van overtuigd dat Sampras de meest getalenteerde tennisser is van de twee. Sampras en Ivanisevic zijn beiden van de nieuwe lichting, waartoe ook Richard Krajicek behoort. Alledrie twintig jaar, alledrie begiftigd met een ver nietigende opslag en alledrie het nieuwe type, atletische tennisser waar McEnroe het steeds over heeft. Langere, meer krachtige en fysiek ster kere spelers dan pakweg vijf tien terug. Meer atleten, be doelt McEnroe. Sampras wordt van die nieuwe lichting als de meest getalen teerde gezien. Dat stempel ver diende hij vooral door twee jaar terug de jongste winnaar van de US Open te worden, 19 jaar en 8 maanden oud. Hij veegde toen in de finale Andre Agassi in anderhalf uur de tent uit met fenomenaal tennis. „Zoiets als hij vandaag ook liet zien", meende de weggevaag de Wimbledonkampioen Stich. Slagarsenaal Dat Sampras al in het bezit is van een Grand Slamtitel is niet het enige dat hem onder scheidt van zijn lichtingsgeno ten. Hij rukte op naar de derde plaats van de wereldlijst, waar op Ivanisevic achtste staat, omdat zijn slagenarsenaal aan zienlijk uitgebreider is dan dat van de anderen en omdat hij over de baan zweeft als een lichtgewicht bokser, zo licht voetig. Krajicek en Ivanisevic, allebei zo beweeglijk als giraf fes op ijs, hebben in dat geval het nadeel van hun lengte, res pectievelijk 1.94 en 1.93 meter. Sampras is maar 1.82. Hij heeft daardoor als volleerder welis waar iets minder reikwijdte, maar zijn grotere beweeglijk heid zet hem aan het net tot grotere prestaties aan dan Kra jicek en Ivanisevic. De drie hebben overigens wel meer overeenkomsten dan al leen hun leeftijd en het label De vuist van beiden is gebald. Pete Sampras (links) viert ietwat ingetogener dan Goran Ivanisevic het bereiken van de halve eindstrijd waarin de service-kanonnen elkaar morgen ontmoeten. FOTO S: EPA en AP kan verder buiten beschou wing worden gelaten, omdat hij zijn kans op Wimbledon al een week geleden verspeelde. Aan hun kleding zijn de twee halve finalisten morgen moei lijk te onderscheiden. Ze heb ben allebei een witte wieier- broek onder hun witte tenniss- hort. Ook daarin zijn het expo nenten van de nieuwe lichting. talent. Ze zijn grillig. Sampras heeft tot nu toe altijd zijn beste tennis gespeeld als zijn start voorspoedig was. Als het loopt is hij niet meer te houden. Maar als het spannend wordt, wil hij er nog wel eens onder door gaan, zoals drie weken te rug in Parijs. Nadat hij de tie break van de eerste set tegen Agassi ongelukkig verloor sloeg hij geen deuk meer. jaagt hij de ballen vanaf de ser veerplaats onophoudelijk snel ler dan 200 kilometer per uur over het net. Edberg hoorde de bal gisteren in vijf sets 33 maal in de vangnetten achter hem zoeven, zonder dat hij hem had kunnen beroeren. En Ivanise-' vic sloeg nog minstens net zo veel opslagen waar Edberg al leen maar even zijn racket aan kon laten ruiken. Maar Ivani sevic heeft de eigenschap de controle over zichzelf volledig te verliezen als zijn opslag niet loopt. Paul Haarhuis kan daar van meepraten. Vorig jaar in Parijs kreeg Haarhuis de bal len links en rechts op ooghoog te langs zich toen Ivanisevic er geen zin meer in had. Krajicek heeft tot nu toe eenzelfde soort (mentaal) probleem. Maar hij MILAAN/TURIJN - AC Milan heeft de miljoenenslag om Gi- anluigi Lentini, het grootste Italiaanse talent, gewonnen. Voor een waanzinnig bedrag werd concurrent Juventus af getroefd. AC Milan trekt in to taal 86 miljoen gulden voor de international uit. Lentini. die lange tijd niets van een trans fer wilde weten, heeft voor vier seizoenen bij de landskampi oen getekend. Lentini gaat bij de landskampioen zes miljoen gulden netto per jaar verdie nen. Daarnaast wordt hem nog een extra bedrag van veertien miljoen gulden bruto uitge keerd. Torino ontvangt onge veer 33 miljoen gulden. Vol gens voorzitter Borsano van Torino is voorzitter Berlusconi van AC Milan tegen de afspra ken in achter Lentini aan blij ven jagen. Een woordvoerder van Wind sor Insurance Brokers, de in de verzekering van topvoetbal- Iers gespecialiseerde tak van Lloyd's, ^berekende dat alleen al de verzekeringspremie voor Lentini rond een miljoen gul den per jaar zal gaan liggen. Milaan verzekert zich daarmee tegen blijvende invaliditeit van zijn nieuwe superster. Ge bruik is dat bij dit soort trans ferbedragen de assuradeurs de risiko's spreiden in een garan- tiesyndikaat. Windsor, dat de Nederlanders Gullit, Van Bas ten, Rijkaard en Winter onder zijn verzekerden heeft, ver wacht dat voor Lentini een deel van de verzekeringsga rantie op de open markt moet worden gevonden. Vanwege de recordhoge verzekeringspre mie zal dat wel lukken, ver wacht de woordvoerder. DEN HAAG - Gerrit de Vries wordt, in vakjargon, een meesterknecht ge noemd. Een wielrenner die de nodige kwaliteiten bezit, maar (nog) net dat laatste beetje tekort komt om zelf het gewicht van een ploeg te dragen. Of de pech heeft dat hij in een ploeg zit waar al een echte kopman de lakens uit deelt. Bij zijn équipe, Buc kler, is beide het geval. Hoewel De Vries steeds meer het gevoel krijgt dat hij onder hand toe is aan promotie. Om dat Steven Rooks, de renner waarvoor hij de kolen uit het vuur moet halen, de laatste ja ren nou niet bepaald heeft kunnen overtuigen in de grote rondes. „Het wachten is ge woon op die ene kans dat ik mag aantonen beter te zijn dan hem", zegt kort voor de Tour de France, die zaterdag begint. Waarschijnlijk heeft Gerrit de Vries de pech gehad dat hij als amateur niet echt is erkend als een goede klimmer. Het heeft waarschijnlijk veel te maken met het feit dat hij in 1986 als amateur wereldkampioen werd als lid van de 100 kilome ter tijdritploeg. Dat gebeurde samen met Tom Cordes, John Talen en Rob Harmeling, ren ners die nou ook niet direct als echte berggeiten te boek staan. Toch heeft iedereen niet goed opgelet, meent De Vries. „Bij de amateurs reed ik iedereen eraf op de Gross Glöckner", herinnert hij zich. Toch wil hij zichzelf geen echte klimmer noemen. „Want dat ben ik ook niet. Bovendien wordt er dan meteen van je verwacht dat je bergetappes gaat winnen in de Tour. Zoals bij Eddy Bouw- mans nu. En zo simpel ligt het natuurlijk ook weer niet. Als het hem niet lukt, moet hij dat ook allemaal weer gaan uitleg gen. Aan die druk van buitenaf heb ik niet direct behoefte. Wat dat betreft voel ik me in mijn huidige, bescheiden rol, wel thuis." Dom Toch stoort hem wel een aantal zaken. Zoals het feit dat part time ploegleider bij Buckler, Joop Zoetemelk, hem een 'domme hardfietser' noemt. „Dat zeg je toch niet van een renner in je eigen ploeg. Dan vind ik nou wel zo stom". Hij weet tegelijkertijd wie het zegt. „In.de Dauphiné reden we een etappe met daarin on der andere de Colombière. Weet je wat Joop dan zegt: Vandaag weer vlak, jongens. Bloedserieus. Nou, dan vraag ik je. Joop leeft een beetje in het verleden. Hoe het in zijn tijd was en hoe er toen werd ge reden. Maar de tijden zijn ver anderd. Hij komt ook elke morgen met een landkaart aanzetten. En dan vertelt hij waar de wind vandaan komt, waar het lastig is. Heel nuttig. Maar hij verwijt ons ook min of meer dat wij dat niet doen. Maar als je dat niet doet zoals hem, hoef je toch geen slechte prof te zijn". Toch snapt hij wel een beetje waarom hij het imago van 'domme hardfietser' kreeg op geplakt. „Want hoe gaat het in de koers? Als het een lastige rit is met wat bergen erin, ben ik meestal de enige van de ploeg, naast Rooks dan natuurlijk, die nog mee is. En als er dan ie mand weg is, ben ik natuurlijk degene die het gat dicht moet rijden. Wie moet het immers anders doen? Daarnaast kan ik maar moeilijk verbergen dat ik me sterk voel. Dan ga ik met een vanaf het begin op kop lig gen sleuren. Ik ben ongedul dig. En Raas zegt dan ook vaak dat ik kleiner moet rijden. Dat ik met mijn krachten aan het smijten ben. Dat is inmiddels wel minder geworden. En dat heb ik ook wel een beetje te danken aan Zoetemelk. Die heeft het altijd over zegeltjes sparen, zegeltjes sparen en dan op het juiste moment inle veren. Dat moet ik nog beter leren. Net als het rijden van de juiste versnelling in de bergen. Ik geloof daarom ook dat ik nog steeds beter kan". Toch komt hij onderhand wel een beetje in een gewetenscon flict. Hij is derdejaars profes sional en heeft de laatste twee jaar aangetoond een aardig partijtje te kunnen meeblazen in grote rondes. Want hoe lan ger een koers' duurt, des te be ter De Vries begint te draaien. Een echte diesel dus met het uithoudingsvermogen van een paard. Hij heeft ook geconsta teerd dat het verschil met Rooks steeds kleiner wordt. Conflict Toch hoopt De Vries dat zijn baas Jan Raas dat eens ziet en hem de vrije hand geeft. De voormalige Fries, inmiddels verhuisd naar de 'achtertuin' van zijn ploegleider in Zee land, heeft de indruk dat dat moment niet zo heel erg ver meer kan zijn. Hij heeft, zon der het met zoveel woorden te zeggen, geconstateerd dat bij Steven Rooks de jaren zijn gaan tellen en dat ook het hei lige vuur een beetje aan het do ven is. De Vries loert daarom nadrukkelijk op zijn kans. Misschien al wel in de komen de Tour. „Het wachten is ge woon op het moment dat ik be ter ben dan hem en dat ook mag aantonen. Ik weet, dat ik nog beter kan als ik al dat werk niet hoef te doen. Daar denk ik weieens over na, ja. Ik voel me ook geen kencht. Dat woord heeft zo'n negatieve lading. Ik noem mezelf liever een goede helper". SPORTUITSLAGEN ^Basketbal ikwalificatietoernooi OS jGroep a: Verenigde Staten-Panama •ri12-52 (64-30). Topscorers Verenigde "laten. Mullin 19. Jordan 15. Robinson l Ewing 14 en Malone 13. Argentinië- kiba 73-71 (36-41) Stand: 1. Verenig- 'e Staten 3-6. 2 Argentinië 3-4. 3. Pa terna 3-2,4 Canada 3-2,5. Cuba 4-2 Groep b: Mexico-Uruguay 98-89 (48- j|p1). Puerto Rico-Venezuela 91-80 (45- 36) Stand: 1. Brazilië 3-6, 2. Puerto •iftico 4-6,3. Venezuela 3-2,4 Mexico 3- É.5. Uruguay 3-0. IGolf Hilversum, NedCar Nationaal Open, profs en amateurs etand na eerste ronde: 1. Gee 69 sla- en, 2 Borst, Huurman, Nauta en Alex oesberg allen 72. 6 Bertus van Mook, anbroers, Wilfred Lemmens, Constant Smits van Waesberghe en Lovey allen lonte Carlo, European Monte Carlo Open, 1,5 miljoen gulden <lusi£tand na eerste dag: 1 Rocca (Ita) 64 rr 1 (plagen. 2. McGinley (ler) 65. 3. Pinero (Spa). Waters (Eng), Clarke (Nle), Woosnam (Wal) en Grant (Eng) 66. 8 Jimenez (Spa), Brand (Eng), Sewell (Eng), McNulty (Zim), Cali (Ita), Senior (Aus) en Romero (Arg) 67, 37. Balleste- ros (Spa) 70,114. Van der Velde (Ned) 74. HONKBAL Hoofdklasse: Sparta-Pirates 4-5. Amerikaanse honkbalcompetitie American League: New York Yankees- Kansas City Royals 6-0, Boston Red Sox-Detroit Tigers 8-5, Cleveland Indi ans-Chicago White Sox 5-4. Texas Ran gers-Toronto Blue Jays 16-13, Baltimo re Orioles-Milwaukee Brewers 12-3, Minnesota Twins-California Angels 2-0, Oakland Athletics-Seattle Mariners 4-2 National League: Atlanta Braves-San Franciso Giants 4-3, Montreal Expos- Philadelphia Phillies 7-2, Chicago Cubs-New York Mets 3-1Pittsburgh Pi- rates-St. Louis Cardinals 2-0, Houston Astros-Cincinnati Reds 5-1San Diego Padres-Los Angeles Dodgers 2-1 PAARDESPORT Duindigt, draverijen en rennen Eerste koers, 2000 m: 1. Forever Ran dalls (Langeweg) 2.37,2-1.18,6. 2. Gol den Oostland, 3 Edna De Bloomerd. Niet gestart: Goliath Boshoeve Toto: winnend 2,80. plaats 2.30 3.40, koppel 3.60, trio 25.40. Tweede koers, 1000 m: 1Dollar's Per sia (Cain) 1.01,6, 2. Jet Set Bright, 3. Acapello. Niet gestart: Chanteur en Ho peful Bright. Toto: winnend 1,60, plaats 1,20 1,90, koppel 4,90, trio 20,70 Derde koers, 1609 m 1 Favorite d'A- mour (Wals), 2.03,6-1.16,8, 2 Emon, 3. Fabienne. Toto: winnend 1,80, plaats 1.50 4,90, koppel 5,00, trio 19,70. Vierde koers, 1300 m: 1 Dalot (Haveg- heer) 1.18,7, 2 Countach, 3. The Pub. Toto: winnend 5,10, plaats 2,60 2,50, koppel 4,90, trio 54,30. Vijfde koers, 2000 m: 1Guus Wielinga (Langeweg) 2.40,8-1 20,4, 2. Greatest K. 3. Gert Jan. Toto: winnend 2,20, plaats 2,00, 5,10, koppel 8„60, trio 52,00 Zesde koers, 1800 m: 1 Ninnes More ra (de Vries) .1.55,2, 2. Zampona, 3. Market Kimberley Toto: winnend 5,10, plaats 2,50, 1,50, koppel 20,30, trio 564,00. Zevende koers, 2000 m: 1 Tarragon Lobell (Van Dijk) 3 29,1-1.19,6, 2 Earl Torpedo, 3. Trocadero. Toto: winnend 14,20, plaats 3,60, 1,90, 1,70, koppel 34,90. trio 779,10, dubbel winnend 5-1 175,50. Achtste koers, 1900 m: 1 Chief Raap horst (De Vries) 2.09,1, 2. Enath. 3. Moongunner Niet gestart: General Al cazar en Mandrita Toto: winnend 3,20, plaats 1,20 1,30 1,30. koppel 6,30, trio 9,40. Negende koers, 2000 m: 1Silver Bowl (Veldink) 2.35,1-1.17,6, 2. Zeno Oost- land, 3 Cervino Montana. Niet gestart: Zebrano du Bois. Toto: winnend 12,30, plaats 3,40 8,40 1,20, koppel 55,50, trio 1535,50. Tiende koers, 2000 m: 1 Two For The Money (Mollanen) 2.37,9-119,0. 2. Goya Robel, 3. Frescobaldi Toto: win nend 1,50, plaats 1,20 2,80, koppel 8,70, trio 119,30 Totalisator-omzet 178.396.00 Aken, CHIO, tweede dag Springen: Tabel A, 1.50 m, direct op tijd: 1. Melliger (Zwi) Athlet 0 strafpun- ten, 69,18 sec., 2. Sarasola (Spa) Ga rant 0-69,56, 3. Thomas Fuchs (Zwi) Gaston M 0-71,48, 4 Michaels (VSt) Quick Star 0-71,99, 5. Sakakini (Egy) Star Dust getaway 0-73,29, 6. Hetzel (Dui) Gipfelstürmer 0-79,25, 9. Rayma- kers (Ned) Opt. Ratina Z 0-82,88, 10. Zoer (Ned) Olympic Cordilio 0-84,98, 22. Hendrix (Ned) Opt. Aldato 4-85,37, 25. Romp (Ned) Prince Paradiso R 4- 86.80 Championat van Duitsland, na barrage: 1Rodrigo Pessoa (Bra) Special Envoy 0-51,59, 2 Skelton (GBr) Dollar Girl 0- 52,77, 3. Tebbel (Dui) Alex 0-52,92, 4 Nagel (Dui) Leroy Brown 0-53,45, 5. Broome (GBr) Countryman 0-53,68, 6. Sarasola (Spa) Minstrel 0-54.76, 7. Gretzer (Zwe) Marcovillp 0-64.75. 8. Timtsjenko (GOS) Prints 4-50,89, 9 Von Rönne (Dui) Taggi 4-51,78, 10. Lansink (Ned) Opt. Egano 4-53,42, zon der barrage: 20 Romp/Waldo E 4- 94,43, 24. Zoer/Olympic Wendela 4,5- 97,68. Jachtspringconcours: 1 Sloothaak (Dui) John Blunt 64,92 sec2 Ludger Beerbaum (Dui) Rasman 66,56, 3. Hugo Simon (Oos) Allez France 71,04, 4 Teixeira (Bra) Zurkis 72,43, 5. Ray- makers (Ned) Opt Rinnetou Z 74,40,6. Sanchez Aleman (Spa) Nuit des Tourel ies 75,51, 10. Hendrix Opt Dividend II 84,85 Dressuur: Pnx St. Georges 1 Rehbein (Dui) Oskar 1301 punten, 2. Uphoff (Dui) Sir Lenox 1300, 3. Ruben (Dui) Alassio 1295,17. Bartels (Ned) Mexican 1173. Vierspannen: Stand na eerste onder deel (dressuur): 1 Eriksson (Zwe) 124,8 punten, 2. Aarts (Ned) 123,4, 3. Quinkler (Dui) 122,2, 7. Chardon (Ned) 120,6 TENNIS Toernooi Wimbledon Vrouwen: kwartfinales: Sabatini (Arg/3)-Capnati (VSt/6) 6-1 3-66-3 Mannen, kwartfinales: Sampras (VSt/5)-Stich (Dui/3) 6-3 6-2 6-4, Ivani sevic (Kro/8)-Edberg (Zwe/2) 6-7 7-5 6- 1 3-6 6-3. Afgebroken wegens regen: SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.12 uur: Studio Sport met tennis, Wimbledon, 22.15 uur: Stu dio Sportjournaal. BBC 123.20 uur: Tennis, Wimbledon BBC 2, 00.15 uur: Cricket, samenvat ting derde testmatch Engeland-Pakis- Duitsland 123.00 uur: Sport extra met tennis, Wimbledon. Superchannel, 20.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport met onder meer paardesport, autosport Eurosport, 18.00 uur: Sport met onder meer motorsport en voetbal MORGEN Nederland 3, 14.00 uur: Studio Sport met tennis, Wimbledon. BBC 1, 13.05 uur: Cricket, derde test match Engeland-Pakistand, 14.50 uur: Tennis. Wimbledon. BBC 2,10.00 uur: Tennis, Wimbledon, 11.50 uur: Cncket, derde testmatch En- geland-Pakistan, 13.00 uur: Tennis 15.00 uur: Tennis en cricket. Duitsland 2, 15.20 uur: Paardesport, CHIO concours hippique Aken RTL+, 13.00 uur: Tennis. Wimbledon. Sportnet, 08.00 uur: Sport met onder meer paardesport. honkbal en auto- KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 19.00 uur) luiden: le koers: 1. George Alkestis, 2. Grace Buitenzorg, 3. Ginny (8-2-6). 2e koers: 1. Play the Mind, 2. Gu ardian Angel, 3. Goover Europa (1- 4-3). 3e koers: 1. Superb Force, 2. Ex cellent V, 3. Keystone Lance (2-8- 6). 4e koers: 1. Another Starlet, 2. Dee Schermer, 3. Explosive Kades (9-1-6). 5e koers: 1. George Scotch, 2. An nie's Challenger, 3. Flavia Morgan (2-8-1). 6e koers: 1. Eloi Shoeing, 2. Royal G B, 3. Exception (3-12-1 7e koers: 1. Farouche, 2. Fellow, 3. Foal Tenth (4-10-8). 8e koers: Finale tussen bestge plaatsten koers 3 en 4. 9e koers: 1. Delight Nobo, 2 Lo- renz G, 3. Diego Buitenzorg (5-4-6). TOUR DE FRANCE - WEDSTRIJD Agassi (VSt/12)-Becker (Dui/4) 4-6 6-2 6-2 3-4 McEnroe (VSt)-Forget (Fra/9) 6-2 5-5 Scheveningen: Tweede Satelliettoer- Eerste ronde: Garat (Arg)-Nilsson (Zwe) 6-4 6-2, Reuter (Ned)-Brown (Aus) 7-6 6-3, Schaap (Ned)-Wijnhoud (Ned) 7-5 6-3. Kowalski (Pol)-Troost (Ned) 6-2 6-3. Kodes (Tsj)-Blackmann (VSt) 6-4 4-6 7-6. Bank (Ned)-Van Scheppingen (Ned) 6-2 4-6 6-4 WIELRENNEN Ronde Waver (Bel) Profs: 1Frison (Bel) 158 in 2,54.00, 2. Dierickx (Bel). 3. Kelly (ler), 4 Van Camp (Bel), 5 Szostek (Bel) 0.40, 6. Peiper (Aus), 16. Van den Akker 1.48. Ronde van Hessen, amateurs Eerste gedeelte tweede etappe, ploe gentijdrit te Langen: 1Polen 62 km in 1.11.39 (52.25 km/uur), 2. Duitsland 1.12.51, 3. Nieuw-Zeeland 1.13.02, 4. Hessen 1 13.18, 5 Brandenburg 1 14 30, 6. Frankrijk 1.15.15. Tweede deel Langen-Wetzlar: 1 Reusz (Dui) 114,5 km 2.39,15, 2 Picard (Fra). 3 Oesjakov (Zwi) 0 06, 4 Koldwitz (Dui), 5. Lehmann (Dui). 6. Wartenberg (Dui) Algemeen klassement: 1 Dietz (Dui) 7 00 49. 2. Nestier (Dui) 0.11. 3. Oesja kov 3.29, 4 Reusz 4.02. 5. Picard 4 10, 6. Schmidt (Dui) 4.11 CcidócSoiwmit ABDOESJAPAROV OF LUDWIG? Wie zit er in uw favoriete rennersploeg? Zaterdag 4 juli a.s.: grandioze Tour de France wedstrijd met ruim f 16.000,- aan prijzen De Leidse Courant-Eigen Tour wordt mede mogelijk gemaakt door: europa ««pre//

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7