Vrij baan voor sociale woningbouw in Warmond 1 ■E N NI IS CIRCUIT Erik Bloklander wint 5e poldercross Verrassingen blijven uit bij TEAN en Forescate EaidóeGoivuMit LEIDEN OMGEVING II Kinderen bezorgen brugwachters stress Dalende omzetten bloemenveilingen „Zijn er ook American Express Travelers Cheques in Franse francs?" Politie houdt illegalen aan Waterbedrijf fel tegen sluiting wingebieden „Wanneer zijn in Griekenland de postkantoren open?' „Welk alarmnummer moet ik bellen als m'n girobetaalkaarten gestolen zijn?" H. Dokter benoemd tot gemeentesecretaris Roeloffs en De Bruin Masters-kandidaten CcïcLg Souoant Rabobank Q Postbank Vakantiekaart. DONDERDAG 2 JULI 1992 PvdA Wassenaar steunt roep om nieuwe randweg WASSENAAR De toeloop van bezoekers naar het strand, Duinrell, alsmede grote eenmalige sportevenementen zoals Europacupwedstrijden hockey vragen tijdelijke voorzieningen die het dagelijks huishoudboekje van de gemeente te buiten gaan. Dat stelt de Wassenaarse afdeling van de PvdA in haar milieurapport met de titel 'Een gemeenschappelijk milieubeleidsplan' dat gisteren werd gepresenteerd. Dit standpunt lijkt op een ondersteuning van de mening van buurt verenigingen 'Oost-West, Thuis Best' en 'Duin rell' die menen dat het attractiepark en de cam ping Duinrell en het niet lokale verkeer naar het strand en de bollenstreek een eigen toegangsweg moet krijgen die moet gaan lopen buiten de be bouwde kom van Wassenaar om. Over het ver keer merkt het rapport verder op dat het actieve beleid van de laatste jaren om het verkeer uit het dorp te weren, niet heeft geleid tot een autoluw Wassenaar. Integendeel: er worden steeds meer verkeersbewegingen gemeten. De aanleg van Rijksweg A-l 1 West dient in de ogen van de PvdA pas als laatste maatregel overwogen te worden. Eerst dient gezocht te worden naar andere oplos singen. In regionaal verband dient Wassenaar te ijveren voor een vrije busbaan op de Rijksstraat weg. Naast het verkeer richt het rapport ook de schijnwerpers op de vervuiling van de bollen- gronden. „Onderzoek naar de milieugesteldheid van de bollengronden is nodig. Bekeken moet worden welke maatregelen genomen kunen wor den om onaanvaardbare vervuiling tegen te gaan", schrijft men. De autosloopterreinen aan de Ruigelaan en aan de Maaldrift zullen eveneens grondig opnieuw moeten worden onderzocht. Het terrein aan de Ruigelaan verkeert volgens de PvdA in een onaanvaardbare situatie. DEN HAAG Het bezorgt de provinciale brugwachters in Zuid- Holland al jaren stress. De politie kan er nauwelijks iets aan doen. Maar de levensgevaarlijke situatie blijft. De wat oudere jeugd heeft al sinds jaar en dag een leuk spelletje: hangen aan de railing van een brug die open gaat. Sinds een aantal bruggen op afstand worden bediend is het spel nog populairder geworden. Er is immers geen brugwachter in de onmiddellijke nabijheid die de kinderen eraf kan 'knuppelen'. Op afstand ziet hij echter op zijn monitor wel, wat er allemaal precies gebeurt. Een ander 'leuk' spelletje is het beklimmen van de peilers van de brug, zodra die open gaat. „Levensgevaarlijk allemaal", aldus een woordvoerster van de provincie. „Er zijn tot nu toe gelukkig geen ongelukken gebeurd, maar ik moet er niet aan denken dat een kind van de brug afvalt, net op het moment dat zo'n groot vrachtschip eronder door vaart". RIJNSBURG/NAALDWIJK - Bloemenveiling Flora te Rijnsburg heeft te kampen met een da lende omzet, hoewel het verschil met vorig jaar wat kleiner is. Over het eerste halfjaar bedroeg de omzet 311,5 miljoen gulden. Dat is 4,3 mil joen, ofwel 1,4 procent, minder dan in dezelfde periode van 1991. In Rijnsburg heerst een gematigd optimisme over het verdere verloop van 1992. Men ver wacht daar zelfs dat in de komende maanden de omzetachterstand in een kleine voorsprong kan worden omgebouwd. Daarbij wordt gewezen op het feit dat het tweede halfjaar van 1991 gunsti ger verliep dan de eerste zes maanden van dat jaar. Bovendien is door de vroege zomer het oogstseizoen van veel produkten al begonnen, waardoor de kans op een opeenhoping van het snijbloemenaanbod klein is. De omzet van Bloemenveiling Holland over de eerste zes maanden van dit jaar is gedaald met 6,4 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De omzet van de veilcentra Naald wijk en Bleiswij k samen bedraagt in de eersté zes maanden 1065 miljoen gulden. Vorig jaar was dat 1137 miljoen gulden. De omzet van veilcentrum Naaldwijk is ruim 911 miljoen gulden, ten opzichte van vorig jaar een daling met 6,6 procent. Veilcentrum Bleis- wijk zette ruim 153 miljoen om, een daling van 4,8 procent ten opzichte van vorig jaar. Volgens Bloemenveiling Holland valt een ver gelijking met de cijfers van 1991 al snel negatief uit, omdat die cijfers uitzonderlijk goed waren. Ten opzichte van 1990 is de actuele omzetont1 wikkeling gunstiger: plus 7,8 procent. Boven dien verwacht de veiling dat de komende we ken de huidige tendens verandert. Er wordt eert daling verwacht van de aanvoer van snijbloem men, kamerplanten en tuinplanten, waardoor de prijzen verbeteren. WARMOND - DeWarmondse gemeenteraad heeft gister avond tijdens een extra raads vergadering een exploitatie- overeenkomstinzake tussen de gemeente en projectontwik kelaar Eurowoningen goedge keurd. Daarmee is de weg vrij om in Warmond na een groot aantal jaren weer sociale wo ningbouw te realiseren. Het betreft het gebied Endepoel III waar 86 woningen zijn ge pland. De bedoèling is dat er 24 wo ningen in de gesubsidieerde sector, 24 premie C-woningen en 23 woningen in de vrije sec tor gebouwd worden. Daar naast staan er nog 15 apparte menten geprojecteerd in de ge subsidieerde huursector. Of deze gerealiseerd worden hangt af van de omwonenden die bezwaar maken tegen de hoogbouw. Bovendien wil de gemeente aan de hand van het woningbehoefteonderzoek be langstelling bestaat voor dit soort onderkomens. „We hebben bij de onderhan delingen zo hoog mogelijk in gezet om onze doelstelling te halen, maar wellicht blijkt straks dat het bijvoorbeeld se niorenwoningen zouden moeten worden," aldus wet houder J. Wassenaar. De doel stelling was een verdeling van elk eenderde deel over de drie categoriën. Daarnaast voorziet het plan in de bouw van een sportaccommodatie. Tegen de plaats daarvan in het plan be staan ook bezwaren bij de om wonenden. De bouw van het hele plan zal in vier fasen ge schieden, waarvan de eerste halverwege volgend jaar opge leverd dienen te worden. Voor de bouw van de huurwoningen zal woningstichting Warmun- da worden ingeschakeld. De gemeente heeft haast met de plannen, aangezien voor 1 sep tember de tekeningen bij de Provincie moeten liggen om geen contingent te verspelen. Dat was ook hoofdzakelijk de reden dat Progressief War mond (PW) met het voorstel ac- coord ging. De oppositie had bedenkingen over de moge lijkheden van inspraak door de burgers die na onderteke ning zouden overblijven. Voor het gebied moet namelijk nog een bestemmingsplan worden vastgesteld, maar de overeen komst laat weinig ruimte voor wijzigingen. De college-parij- en CDA en WD, waren echter aanmerkelijk enthousiaster. Fantastisch (CDA) en schitte rend (WD), waren de trefwoor den die deze fracties hanteer den. REGIO De politiekorpsen in de Duin- en Bollenstreek heb ben de afgelopen weken bij bedrijfscontroles 26 illegale bui tenlandse werknemers opgepakt. De politie heeft in samen werking met de Dienst Inspectie Arbeidsverhoudingen tot dusverre 21 bedrijven gecontroleerd, waaronder met name bollenbedrijven zich bevinden. De opgespoorde illegalen zijn intussen bijna allemaal weer teruggestuurd naar het land van herkomst. Het is de bedoe ling dat ook in de komende periode controles worden gehou den. De lustrumcross werd door de deelnemers als 'zwaar' omschreven i foto henk van den ende DEN HAAG - Het Duin waterbedrijf Zuid-Hol land (DZH) is fel tegen sluiting van het waterwin gebied Meijendel tussen Scheveningen en Wasse naar. Ze zegt dit naar aanleiding van de nota „Duinen voor de wind" van de Stichting Duinbehoud. Daarin staat onder meer dat, om de duinen te behouden en zogeheten vochtige duinvallei en te herstellen, het noodzake lijk is de waterwinning wordt stopgezet. Volgens het DZH heeft de drinkwatervoorzie ning geleid tot een zodanige bescherming van het gebied, dat natuurbehoud en -ontwik- keling daar zeer goed mogelijk zijn. De overschakeling van oppervlakte-infiltratie naar diepte-infiltratie van ver voor- gezuiverd rivierwater levert een grote bijdrage aan het her stel van het duingebied. „De waterwinning heeft in belang rijke mate aan het behoud van Meijendel als waardevol na tuurgebied en zal dit ook in de toekomst blijven doen". DZH wijst erop dat het bedrijf de beste kwaliteit water wil blij ven leveren. Chemisch gezui verd water kan nooit een alter natief zijn voor water dat, zon der nadelige gevolgen voor het duinmilieu, op natuurlijke wij ze is gezuiverd in het duin, al dus het DZH. OEGSTGEEST - De Oegst geester atleet Erik Bloklander heeft het gespresteerd om gis teravond voor de vijfde maal in successie de Oegstgeester pol dercross te winnen. Hij legde de afstand van 3200 meter, waarvan 300 meter zwemmen de overbrugd moest worden, af in een tijd van 23 minuten en 16 seconden. Het zal overigens te vens de laatste overwinning van Bloklander zijn. De crosser bij uitstek, liet weten dat hij een punt gaat zetten achter de wedstrijdsport. Gisteren werd hij op de hielen gezeten door Harko Schaafsma en Robert v.d. Berg die als tweede en der de door de finish kwamen. De winnares bij de dames was Car- la van Duyn (groep Witteman) in een tijd van 30 minuten 42 seconden. De triatlete Gemma Nijnanten veroverde de tweede plaats op slechts 5 seconde ach ter Carla. De Haarlemse atlete Tinie Eriks kwam bijna 3 minu ten na de winnares binnen. De commandant van de vrijwillige Oegstgeester Brandweer, Th. Noordervliet, loste nabij het buurthuis De Kratong in de wijk Buitenlust het startschot. Van de 143 deelnemers bereik ten 140 de finish. De cross werd als 'zwaar' omschreven. Er moesten talrijke sloten worden genomen. De EHBO moest 4} snij wonden verzorgen, waaron der een diepe die gehecht moest woren. De organ is^tof van de poldercross, Henk Heemskerk, reikte na afloop de prijzen uit en beloofde, na dé gisteravond gehouden lustrum- cross, volgend jaar de zesde te organiseren. Leiderdorpse jongeren te gast in Frans dorp LEIDERDORP Jongerencentrum Sjelter uit Leiderdorp houdt voor jongeren van 15 tot 20 jaar tussen 24 en 31 juli een uit wisseling naar het Franse dorp Saint Varent. In Saint Varent wordt een cultureel programma gevolgd en zijn er uitstapjes naar onder meer Futuroscoop. De uitwisseling is tot stand gekomen met medewerking van het jongerencentrum Exis. Deze commissie verstrekt subsidie, waardoor de kosten voor de deelnemers op 150 gulden gehouden kunnen worden. Voor meer inlichtingen over de vakantie naar Saint Varent kan contact worden gezocht met Sjelter, Heem raadlaan 67, telefoon 071-893135. RIJNEVELD - H. Dokter (46) van de gemeente Rijneveld is per 1 september benoemd tot gemeentesecretaris van de Limburgse gemeente Stramproy. Dokter was tot de gemeern telijke herindeling, 1 januari 1991, waarnemend gemeentese cretaris van Benthuizen. Vanaf de herindeling tot heden was hij adviseur in algemene dienst bij de gemeente Rijneveld. Stramproy heeft 5000 in woners. Ouderencursussen in buurthuis Vogelvlucht LEIDEN Buurthuis Vogel vlucht organiseert dit najaar weer enkele cursussen die be doeld zijn voor 55-plussers. In september start de cursus bridge voor beginners (maan dagmorgen). Vrijwel tegelij kertijd start de cursus oliever ven (woensdagmorgen). In no vember start de cursus geheu gentraining (vrijdag). Daar naast start het buurthuis een studiekring voor ouderen (vrij dagmorgen). Kosten hiervan bedragen 30,- voor Leide- naars en voor niet-Leidenaars 45,-. Voor de oudere ouderen (80 jaar en ouder) of mensen die door een bepaalde handi cap extra hulp nodig hebben, wordt een cursus creatief-extra opgezet, waarbij elke deelne mer extra wordt begeleid. Zij kunnen les krijgen in drie technieken, te weten pergama- no, filigraan en kalligrafie. Aanmelden bij buurthuis Vo gelvlucht, Boshuizerlaan 5 Leiden, tel: 313648. (ADJERTENJIE) Naast het torentje van Lubbers staat, onverstoorbaar, het Mauritshuis in bloei De bloemisten van de Gouden Eeuw waren schilder. Een springlevend boeket hangt nu in Den Haag. Natuurlijk, symbolisch en kleurrijk. Korte Vijverberg 8. Tot en met 19 juli Oinsdag t/m zaterdag 10-17 uur, zon- en feestdagen 11-17 uur. Fraaie catalogus f 25,- Lisette Faas (links) feliciteert Carlijn Buis op Unicum met de eindzege. Buis is koploopster van het LC Cir cuit en weet Faas in haar kielzog. foto. andré van haasteren LEIDEN Na drie toemooi- weken begint er al aardig teke ning te komen in de diverse standen van het LC tenniscir- cuit. De weg naar de Masters is weliswaar nog lang, maar toch kan een aantal spelers en speelsters de tweede week van september nu al reserveren voor enkele wedstrijden op tennispark Unicum. Jan-Pieter Roeloffs en Marcel de Bruin leiden met afstand bij de D-heren. Driemaal kwamen de reeds als „aartsrivalen" te kwalificeren spelers elkaar te gen in de slotronde van een toernooi, waarbij Alkemade- speler Roeloffs via de district- stitel in de onderlinge strijd nu een 2-1 voorsprong heeft. De „dames" in deze klasse liggen dichter bij elkaar. De heel jeugdige Martine Griekspoor heeft door haar eindzege op Unicum clubgenote Martine Willems van de eerste plaats verdrongen. Een trapje hoger kan Carlijn Buis (met op haar pasje de D-status!) rustig ach terover leunen en kijken wie er zich van de achtervolgsters zal plaatsen voor het slotevene- ment. Verwacht mag worden dat Lisette Faas, de regerend D-Master, daar bij zal zijn. Faas en Buis ontmoetten el kaar dit jaar al twee keer in de finale en evenzovele malen was Buis de betere. De C-heren kennen in Albert Robben een sterke, maar tijdens de dis tricts toch niet zegevierende koploper. Doordat de districts kampioenschappen in punten een klasse hoger worden ge waardeerd voor het LC Circuit is distictskampioen Quinten van Vliet met grote stip de laat ste acht binnengevlogen. Ma rieke Bethlehem voert de ranglijst bij de B-dames aan en kan zich dit seizoen revan cheren voor de vorig jaar verlo ren Master-finale tegen Saskia Paauw. Jan-Willem Lugthart tenslotte is de logische num mer een in het hoofdonderdeel met de even logische Mare Na- gelkerkën als goede tweede. Standen HEB: Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) 12; Marc Nagelkerken (TEAN) 10; Marco Visser (Unicum) 8; Perry Paauw (Unicum), Onno Guinau (Uni cum) 7; Bartel Swart (Hillegom) 4; Mark Fleischeuer (De Merenwijk), Paola Polla (OLTC) 3; Marco Smit (TEAN). Marcel Vink (Hillegom) 2. DEB: Marieke Bethlehem (Unicum) 10; Liesbeth Hooghoudt (OLTC) 6; Jolanda Mens (De Boekhorst). Petra Wessels (Hillegom) 5; Nathalie van der Voort (De Merenwijk) 4; Bionda Zonderop (Unicum) 3; Lydia Jonk man (Dekker), Ingrid Kruit (De Me renwijk), Claudia Witteman (TEAN) HEC: Albert Robben (Nieuw Vennep) 15; Patrick Wijffelman (De Munriik) 10; Marco Cats (Roomburg) 8; Quin ten van Vliet (Tehado) 7. Sohail Moussavi (OLTC), Martin Verkerk (TEAN) 6; Niels van Elderen (Casino) 5; Maarten Buys (Alkemade). Rotoért Rijnsburger (Hoogmade) 4. DEC: Carlijn Buis (Unicum) 12; Liset te Faas (Unicum) 9; Ruby Pennings (Hillegom) 7; Heddy Boers (Artesial Daphne Brouwer (TEAN) 5; Tamera Canter Visscher (Forescate) 4; Ingrid Bavelaar (De Merenwijk), Moniqub van Bijsterveldt (De Munnik), Car men Delsasso (Dekker) 3. HED: Jan-Pieter Roeloffs (Alkema de) 19; Marcel de Bruin (De Munnik) 17; Arjan Broekhof (De Boekhorst), Hans van Velzen (De Munnik) 8; Kees Korenhof (Zee en Duin) 7; Mar cel Westdijk (KLTV) 6; Erwin Aart man (De Boekhorst), Wijnand Vah Deursen (ZuidWest) 5; Christiaon Kooman (Leidse Hout), Pim Swart (Hillegom), Robert Turk (Zee en Duin), Mark Zaal (Unicum) 4. DED: Martine Griekspoor (Niéuw Vennep) 11; Martine Willems (Niepw Vennep). Rieneke Chrispijn (De Munnik) 8; Ingrid v.d. Plas (Zee ep Duin), Eveline Dekker (De Munnik) 7; Saskia Dekker (De Munnik). Bar bara v.d Gugten (De Rijnkanters) 4. Nicolette Bruns (Hillegom), Ingrid Machielsen (Roomburg), Manëlle Pa- tiwael (Unicum). Marieke Stierum (De Munnik). Esther v d. Wiel (KLTV) REGIO Bij TEAN en Fores cate bleven verrassingen ach terwege. De favorieten die in het Bahlmann Open in Alphen aan de Rijn acte de présence gaven, maakten allen hun plaatsing waar. Claudia Witte man, Onno Guinau en Onno van Paridon hadden aan twee sets genoeg om de zege in de Bl-categorie binnen te halen. Talbert Boef, Freek van der Capellen en Gert-Jan Egbe- rink zijn uit Voorschotense B1- toernooi geslagen. Bij de herèn op BI-niveau on dervond Onno Guinau in Al phen aan de Rijn aanvankelijk nog flinke tegenstand van Jan- Arie Bakker. Met 7-5 pakte de als tweede getipte Unicummer de eerste set. De tweede reeks ging heel wat gemakkelijker met 6-1 naar de favoriet. Ook de als vierde gesta'rtte Onno van Paridon kreeg de eerste set niet cadeau. Charles Assel- bergs stond de reeks pas na een tiebreak af. In de tweede set verloor Van Paridon slechts en 6-3 moest zijn tegenstander Droge ruim baan maken voor de als vierde geplaatste. Even als collega Smit kende Ton Bouwhuis weinig problemen met Walter Brand. De wed strijdleider stond slechts één game af in de eerste set. Marco Vrij moest bij een 3-0 achter stand in de tweede set zijn par- één game. Marco Smit had tij tegen Taco de Vries opge- minder moeite met Ronald ven. De geblesseerde verloor Klein. De wedstrijdleider sloeg zijn opponent met 6-3 en 6-1 het toernooi uit. Claudia Witte man maakte haar late plaat sing waar tegen clubgenote Marie-Louise Goedhart. Met 6- 2,6-3 vervolgt ze haar weg naar de finale. In de Cl-categorie verlengde Fabian Ubels zijn verblijf in het Alphense toernooi. Met 6-2 de eerste set met 6-1. Forescate In de Bl-categorie van Voor schoten hadden Danny de Vreede en Joost van Leeuwen ieder twee sets nodig om een ronde verder te komen. Eerst genoemde schakelde Talbert Boef uit, nadat de eerste set via een tiebreak werd beslist. De tweede set werd met 6-2 ge wonnen. Van Leeuwen reken de met tweemaal 6-3 af met Freek van der Capellen. Gert- Jan Egberink moest zijn strijd tegen David Eisma vroegtijdig staken. Op B2-niveau werd het Nico Rasenbergen en Talbert Boef wel heel gemakkelijk ge maakt. Beiden kregen een wal kover van respectievelijk Sib- ma en de als derde getipte Wal do Jansen. Patrick Wijffelman moest er wel hard voor werken om zich in het B2-toernooi te handhaven. Met 6-7, 6-1 en 7-6 werd Walther Jacobs overwon nen. Chantal van Remoortere gaf Tammera Canter Visscher geen verjaardagscadeau. Met tweemaal 6-3 moest de jarige thuisspeelster het veld rui men. i De nummers drie en vier van het HEC1 deden wat van hen werd verwacht. Walter van Tongeren passeerde na drie sets Marco Cats en Patrick Wijffelman liet Olivier Kist met 7-5 en 6-2 achter zich. Op C2-niveau toonde Forescater Luc van Wijk zich met 6-0, 6-2 de sterkere van Alexander Re- del. In het Cl-damesenkelspel kostte het Celine Froma en Maud Beran elk drie sets om de dames Dolman en Uja van Santen te verslaan. De als tweede geplaatste Natascha van Remoortere blijft door een walkover van Carlijn Buis in de race om het kampioenschap van het DEC2. Alles over betalen en geld opnemen in het buitenland. Voor elk populair vakantieland is er één. U kunt ze gratis meenemen als u langs komt op het postkantoor. Ook zijn de vakantiekaartjes gratis verkrijgbaar bij een groot aantal ANVR-reisbureaus. POSTBANK

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11