Alphenaren niet gerust op gevolgen Coupépolder Alphenaren i op gevolgen Alcom overweegt kort geding tegen gemeente Alkemade Willibrordusschool viert feest met enige weemoed RIJN- ENVEENSTREEK Verhalenestafette uit in boekvorm 'Door op de ingeslagen weg' Ccidóc Qountvnt WOENSDAG 1 JULI 1992 Arvalstoiienhetiing Jacobswoude omhoog rACOBSWOUDE De afvalstoffenheffing en de reini gingsrechten gaan voor inwoners van Jacobswoude met in- jang van 1 augustus omhoog. B en W stellen de raad voor >m het tarief voor meerpersoonshuishoudens met 60 gul len te verhogen tot 360 gulden en voor éénpersoonshuis-' loudens met 16,60 tot 240 gulden. Bij een dekkingspercen- age van 95 procent komt het erop neer dat de Jacobswou- lenaren dit jaar respectievelijk 325 en 217 gulden betalen. De tussentijdse verhoging is nodig om de gestegen kosten roor de afvoer van huis- en bedrijfsvuil op te vangen. Met ngang van X januari zal de afvalstoffenheffing opnieuw imhoog gaan. Jacobswoude streeft ernaar dat in 1993 de costen voor de vuilverwerking voor 100 procent wordt ge lekt door de lasten die de inwoners betalen. Concreet komt iet erop neer dat de meerpersoonshuishoudens volgend aar 388 gulden aan afvalstoffenheffing en reinigingsrech- ;en kwijt zijn en de eenpersoonshuishoudens 259 gulden. De raad neemt donderdag een besluit. RTL Radio op Haagse kabel REGIO Vanaf van daag wordt het pro gramma van RTL Radio doorgeven op het kabel net van Den Haag en omgeving. Dat betekent dat mensen uit Den Haag, Delft, Wassenaar, Leidschendam, Noot dorp, Stompwijk en Voorburg weer een zen der rijker zijn. RTL Ra dio is te ontvangen op 98,5 FM. Door de komst van de nieuwe zender is het programma van RTBF Radio 21 van de kabel afgehaald. Hoogste punt nieuwe polikliniek bereikt ALPHEN AAN DEN RIJN - Het hoogste punt van de nieuwe po likliniek van het ziekenhuis Rijnoord is bereikt. Dit werd giste ren met enige feestelijkheden gevierd in het Alphense zieken huis. De bouw van de nieuwe polikliniek verloopt zeer voorspoe dig. Gepland is dan ook dat de nieuwe polikliniek eind van dit jaar haar poorten kan openen. De nieuwe poli krijgt op de begane grond spreekkamers voor chirurgie, interne geneeskunde, gy naecologie en dermatologie. Daarnaast wordt in deze nieuwbouw ook de hoofdingang van het ziekenhuis gevestigd en wordt aan de achterzijde een ingang gemaakt voor de EHBO en de ambu lances. De verdieping van het complex is bestemd voor drie ope ratiekamers. Inmiddels heeft de Stichting Ziekenhuizen Rijnland, waartoe zowel het Rijnoord als het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp be horen, bij het College voor Ziekenhuisvoorzieningen een aan vraag ingediend voor de tweede fase van de nieuwbouw. Krijgt de stichting de toestemming hiervoor dan komt er ruimte voor de overige medische specialisten van Rijnoord alsmede voor vier nieuwe specialismen, cardiologie, plastische chirurgie, orthope die en mondheelkunde. ALKEMADE De organisatoren van de Ver halenestafette op de in maart gehouden Len- tebeurs in de Veense veiling, hebben van het komische resultaat een zeer vermakelijk boekje laten samenstellen. Het boekje heeft de titel 'Een verhaal'. Aan de Verhalenestafet te werkten in totaal 58 personen mee. Ieder van hen mocht de laatste twee alinea's van het verhaal lezen en maakte daar een vervolg- alinea op. Zo ontstond een heel verrassend 'verhaal'. De samenstellers van het boekje, René en Arno Koek, hebben aan de oorspron kelijke tekst niets veranderd. De 58 auteurs hebben elk een exemplaar gekregen. Een be perkt aantal boekjes is nog over. Deze zijn voor vijf gulden te koop bij Boekhandel Vee- nerick, Noordplein, Roelofarendsveen. Meerkosten woningen Bloemenweide terecht ZOETERWOUDE - Het gemeentebestuur van Zoe- terwoude is van mening dat de meerkosten van wo ningen in de wijk Bloe menweide terecht zijn. De kopersvereniging Bloe menweide vecht de prijs al jaren aan. Volgens de kopers zijn de woningen 5.200,- duurder dan aanvankelijk was toe gezegd. Vanavond komt de problematiek aan de orde in de commissie ruimtelij ke ordening en volkshuis vesting. i' wwl-'; l Burgemeester Paats (midden) en gedeputeerde Van der Vlist tijdens de voorlichtingsavond over de saneringsmaatregelen voor de Coupépolder. foto: anp Afvalstoffenheffing R1 Jacobswoude omhoog Ha JACOBSWOUDE De afvalstoffenheffing en de reini- gingsrechten gaan voor inwoners van Jacobswoude met in- "aa£ gang van 1 augustus omhoog. B en W stellen de raad voor ®ran om het tarief voor meerpersoonshuishoudens met 60 gul- door den te verhogen tot 360 gulden en voor éénpersoonshuis-' ne* houdens met 16,60 tot 240 gulden. Bij een dekkingspercen- tage van 95 procent komt het erop neer dat de Jacobswou- dat denaren dit jaar respectievelijk 325 en 217 gulden betalen. **aaj De tussentijdse verhoging is nodig om de gestegen kosten ^eid voor de afvoer van huis- en bedrijfsvuil op te vangen. Met dorp ingang van I januari zal de afvalstoffenheffing opnieuw Y001 omhoog gaan. Jacobswoude streeft ernaar dat in 1993 de der kosten voor de vuilverwerking voor 100 procent wordt ge- dio dekt door de lasten die de inwoners betalen. Concreet komt het erop neer dat de meerpersoonshuishoudens volgend ^an jaar 388 gulden aan afvalstoffenheffing en reinigingsrech- ten kwijt zijn en de eenpersoonshuishoudens 259 gulden. De raad neemt donderdag een besluit. *ab( Er zijn volgens milieugedeputeerde H.van der Vlist geen aanwij zingen dat de saneringsplannen van de provincie met betrek king tot de verontreiniging in de Coupepolder onvoldoende ef fect hebben. De provincie ziet dan ook geen reden om andere dan de reeds voorgestelde maatregelen, waarbij de Coupepolder beheerd en gecontroleerd wordt door middel van monitoren ter wijl de pas aangelegde wallen zorgen dat de verontreiniging bin nen de polder blijft, te nemen. In het gemeenschapscentrum de Bron werd de avond geopend door burgemeester Paats. Daarna kon men middels een" videop resentatie kijken naar de inmiddels getroffen beheersmaatrege len in de verontreinigde polder. De film werd nader toegelicht door de wethouders De Jong van milieu en Hommes van perso neel en organisatie. Ook Gedeputeerde Van der Vlist gaf een toe lichting om de nu genomen en toekomstige beheersmaatrege len. Uit deze toelichtingen werd duidelijk dat de provincie op de ingeslagen weg voort zal gaan. De totale saneringsmaatregelen zijn nog niet afgerond omdat de projectgroep nog overleg voert over een aantal zaken naar aanleiding van de laatste conclusies. In augustus hoopt Gedeputeerde Staten een definitieve beslis sing rond de saneringsmaatregelen te kunnen nemen. Hoofd moot is de bewaking van de polder door middel van monitoren. Volgens Van der Vlist zijn er geen aanwijzingen om 't anders te doen. Twee ton subsidie voor restauratie molens Alkemade ALKEMADE De gemeente Alkemade stelt twee ton be schikbaar voor de restauratie van negen Alkemadese mo lens. Dat heeft de raad deze week besloten. De molens zijn van de Rijnlandse Molenstich ting. De restauraties kosten in totaal 2,7 miljoen gulden. On langs verhoogde de gemeente raad al de onderhoudssubsidie van 7.000 naar 12.000 gulden voor elk van de 13 Alkemadese molens. Alkemade is de op één na molenrijkste gemeente van Nederland. De PvdA en Groen Links toonden zich bereid tot een restauratiesubsidie van drie ton, maar als 'second best option' gingen ze akkoord met twee ton. H. van Duykeren (VVD), die eerder ook bereid was drie ton neer te tellen, kwam daar op terug. „De WD- aanhang was het niet eens met mijn compromis", legde hij uit. „Uw overredingskracht wordt kennelijk minder", con cludeerde Schoonderwoerd (PvdA). Het CDA vond molen- behoud eigenlijk meer een provinciale taak, maar ging desondanks akkoord met twee ton. Alleen A. Verwey (CDA) stemde tegen. Hij had niet meer dan anderhalve ton over voor de restauraties, omdat de Rijnlandse Molenstichting naar zijn mening moet zoeken naar een bredere financiële ba sis. In dit verband dacht hij aan samenwerking met het Nederlands Bureau voor Toe risme en Natuurmonumenten. Burgemeester A. Meerburg hield de raadsleden voor dat de houding van het rijk en de pro vincie, die in de ogen van de meeste raadsleden te weinig doen voor het behoud van de molens, de gemeente niet ont slaat van de eigen verantwoor delijkheid. REGIOJOURNAAL Roltoer De elfde roltoer wordt za terdag rond de Zegerplas in Alphen aan den Rijn gehouden. De organisatie is in handen van de Stich ting Resa (Rekreatieve en sportieve aktiviteiten voor lichamelijk gehandicap ten). Gekozen kan worden uit de afstanden 2,5-5-7,5 en 12,5 kilometer. De start heeft plaats vanuit de kan tine van W Alphense Boys aan deSportlaan in Al phen. Er kan worden ge-, start tussen tien en elf uur. Voor informatie: 01720- 41007. Trimloop De trimloopcommissie van AV Holland houdtzater dag een Zomerfeestloop in Zoeterwoude-Dorp. De afstanden zijn 2, 7, 12,5, en 18 kilometer. Gestart wordt om twee uur op het terrein van Swetterhage aan de Blankaartweg 2. Inschrij ving is mogelijk vanaf een uur. Een kantine, douche en kleedgelegenheid zijn aanwezig. Voor inlichtin gen: 071-312974. door ELLEN VERHAAR ALKEMADE De gemeente Alkemade wordt mogelijk voor de rechter gedaagd vanwege het maandag genomen besluit geen vergunning te verstrek ken voor de bouw van een com- postfabriek in de Ruiten Troef- hal. Directeur J. Hogeboom van Groenrecycling Rijpwetering, een van de deelnemers in Al com, overweegt nog deze week door ELLEN VERHAAR BUITENKAAG - De Wil- librordusschool in de Bui tenkaag weet wat betreft het leerlingenaantal met moeite het hoofd boven water te houden. Toch viert deze school deze maand haar 40-jarig be staan. Oud-directeur Han van Diemen en de huidige directeur Hans Stoop blik ken terug op een brok ge schiedenis van het Kaags onderwijs. Op de eerste steen, die in 1951 in de muur is gemetseld, staat Jde naam van de pastoor N. Pronk van de in 1948 zelf standig geworden parochie van de H. Johannes de Evan gelist in Buitenkaag. Direkt na zijn aanstelling ging hij ijver en voor de oprichting van een eigen school, omdat de katho lieke kinderen uit Binnen- en Buitenkaag elke dag de lange weg naar de basisschool bij de Beekbrug in de Engel (ge meente Lisse) moesten afleg gen. Het ging pastoor Pronk voor de wind, vooral omdat er bij de bouw van de kerk in 1931 al grond voor een school was gereserveerd. Na de inwijding van de school in december 1951, betraden de eerste 83 leerlingen en 3 leer krachten het nieuwe gebouw in januari 1952. Het eerste schoolhoofd was H. de Baat. Hij werd in 1960 opgevolgd door de Han van Diemen, die op zijn beurt na 29 dienstjaren werd opgevolgd door de even eens van Uithoorn afkomstige Hans Stoop. Stoop wordt geas sisteerd door twee fulltime leerkrachten en twee partti mers en heeft 72 leerlingen on der zijn hoede. De Willibror- dusschool had in 1976 haar huidige uiterlijk gekregen na een aanzienlijke uitbreiding en verbouwing. Pastoor L.van Teijlingen, die van 1956 tot 1960 pastoor was in de Kaag, realiseerde in 1960 een kleuterschool bij de lagere school. Er werd een oproep ge daan om namen te verzinnen. Gekozen werd yoor de naam 'Sint Janneke'. In het paro- chieregister schreef Van Teij lingen daarover dat in die naam iets van het aantrekkelij ke, kinderlijke en lieflijke doorklinkt van de kleuters. De school startte met 34 leerlin gen onder begeleiding van me vrouw Van Steijn. In 1985 inte- door HANNEKE GUNTHER ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense bevolking blijft ongerust over de ge zondheidsrisico's vanwe ge de vuilstort Coupépol der. Op een voorlichtings avond over de sanerings maatregelen voor de belt, waarvan onduidelijk is welke giftige stoffen er ooit zijn gestort, werden vergelijkingen gemaakt met het Belgische Melle- ry. Gedeputeerde H. van der-Vlist wees dat soort vergelijkingen van de hand. „Daar is directe blootstelling aan gevaarlijke stoffen. Het is niet te vergelij ken met Alphen aan den Rijn." Het kon de circa tweehonderd een kort geding aan te spannen tegen de gemeente, omdat de vestiging van zijn compostfa- briek op onrechtmatige gron den zou zijn verhinderd. „We laten het er niet bij zitten", aldus Hogeboom. „We hebben niet voor niets een half miljoen gulden geïnvesteerd in de plan nen en in een optie op de Rui ten Troef hal. We weten dat we sterk staan en gaan daarom door tot het bittere eind. De ar gumenten die worden aange- greerde St.Janneke in 'de ba sisschool St. Willibrordus en onlangs werd besloten de Bui- tenkaagse peuterspeelzaal Het Piraatje onder te brengen in het voormalige kleuterschool tje. In 1977 werd het zilveren jubi leum van de Buitenkaagse school in Ot-en-Sien-stijl uit bundig gevierd met een oecu menische viering, waaraan naast pastoor Aarts ook Ds.Carstens van de N.H.kerk in de Binnenkaag deelnam. Die oecumenische viering was tekenend voor de veranderin gen op godsdienstig gebied. De school werd niet langer uit sluitend bezocht door kinde ren uit katholieke gezinnen, maar ook door protestante kin- deren. De Willibrordusschool werd zo in de loop van de jaren een christelijke school met oecu menisch karakter, hoewel het aantal katholieke leerlingen is blijven domineren. „We zin gen zowel in de hervormde kerk in de Binnenkaag als in de katholieke kerk in de Bui tenkaag", zegt Stoop. Zijn voorganger kijkt nog al- aanwezigen in een broeierig zaaltje van het gemeenschaps centrum De Bron niet gerust stellen. „Er hebben kinderen gespeeld op de belt toen die nog niet was afgedekt, die zijn blootgesteld. Er zijn gevallen van leukemie en kanker be kend", zo werd gesteld. Een medisch milieukundige van de GGD Rijnstreek, W. Zwart Voorspuy gaf toe dat er geen garanties zijn dat er in de toekomst niets kan gebeu ren. „Er is een heleboel niet bekend. We hebben met de be schikbare gegevens van de mogelijk aanwezige stoffen het extra risico ingeschat. U hoort mij niet zeggen dat er niets aan de hand is. Nader on derzoek is ook een politieke en financiële afweging." Uit onderzoek, onder meer luchtmetingen, is gebleken dat.er momenteel geen gevaar voor de volksgezondheid is. dragen om de komst van de compostfabriek te verhinderen slaan nergens op. Vorige week achtte een meerderheid van de Raadscommissie ruimtelijke Ordening de bezwaren nog on gegrond en deze week denkt men in de raad over diezelfde bezwaren volledig anders. Daar klopt niets van", aldus Hoge boom. Nadat de gemeenteraad maan dagavond in meerderheid be sloot om een bouwaanvraag Uit onderzoek van gevallen van kanker is gebleken dat die niet meer voorkomen dan el ders. „Daarom wordt er geen breder onderzoek ingesteld", aldus wethouder volksgezond- voor een compostfabriek in een voormalige Ruiten Troef hal af te wijzen, deed het college van B en W. datzelfde gistermiddag met een tweede, beperktere, bouwaanvraag. Deze aanvraag had betrekking op alleen het achterste deel van de hal, dat buiten de 200 meter zone van de naastgelegen woonwijken valt. Alcom (een samenwer kingsverband van Proav en eni ge particuliere bedrijven) pro beerde zo om alleen de fabriek heid A. Hommes. Volgens het ook aanwezige T. Viezee van de RPF/GPV moet het gemeentebestuur de verantwoordelijkheid nemen om de ongerustheid onder de voor de verwerking van groen te-, fruit- en tuinafval in de hal te vestigen. De opslag van rij pende compost zou dan elders plaatsvinden. Projectleider Kuin van de Proav was er gistermorgen nog van overtuigd dat de meerder heid van het college toestem ming voor de compostfabriek zou geven via vergunningverle ning van de tweede bouwaan vraag. „De gemeente heeft geen rechtsgeldige weigerings- Donkere wolken Momenteel pakken donkere wolken samen boven, de Kaag- se basisschool, omdat de school met 72 leerlingen eigen lijk onder de overheidsnorm voor zelfstandige scholen zit. „Met problemen van dien aard heeft Van Diemen gelukkig nooit te maken gehad", zegt Stoop lachend. Het huidige schoolhoofd heeft inmiddels, met de hulp van diverse lagere overheden en een speciale werkgroep, de strijd aangebon den met Staatssecretaris Wal lage van Onderwijs. „Datgene wat Wallage wil en wat wij wil len verdraagt elkaar niet. Wij zijn ervan overtuigd dat onze school voorziet in een noodza kelijke behoefte aan onderwijs en opvoeding binnen het woongebied van Binnen- en Buiten kaag. Onze werkgroep oriënteert zich daarom op het behoud van de Willibrordus school. Opheffing komt niet ter sprake, maar van samen werking met scholen in de om geving zal het wellicht moeten komen", aldus Stoop. bevolking weg te nemen en een bevolkingsonderzoek la ten doen. „En niet omdat de fi nanciële middelen te beperkt zijn alleen uitstoot van bepaal de stoffen onderzoeken." grond", zei hij zelfverzekerd. „Wij hebben alleen een onthef fing van B en W nodig om toe stemming te krijgen voor aan passing van de Staat van In richtingen in het bestemmings plan om aan een inpandige composteringsinrichting hin- dercategorie 4 in plaats van 5 toe te kennen. Het provinciebe stuur en' de rijksinspecteur voor het milieu werken mee, dus inhoudelijk hoeven er geen problemen te zijn',', aldus Kuin. Nieuwe optie zwembad komt tegemoet aan wensen van Rijnevelders RIJNEVELD - Het overdekte zwembad De Dolfijn in Hazers- woude-Rijndijk wordt pas ge sloten als Rijneveld een nieuw overdekt bad heeft. Dat nieuwe bad zou dan moeten komen op de locatie van het openlucht- bad De Hazelaar in Hazerswou- de-Dorp. De bestaande buiten voorzieningen van het bad blij ven geheel of gedeeltelijk ge handhaafd. Voorts zou het Koudekerkse PWA-bad zoda nig aangepast kunnen worden dat het nog tien jaar mee gaat. Uit een ambtelijke nota blijkt dat deze optie de moeite waard is om te onderzoeken. Project leider P. de Pagter adviseert de ad hoe commissie van advies en bijstand inzake de zwemba- denproblematiek om in te stemmen met een onderzoek. Deze commissie vergadert van avond over Rijnevelds' zwem baden. Pagter heeft in de nota in totaal tien mogelijkheden op een rij tje gezet. Voordelen van de bo vengenoemde optie zijn dat de openluchtzwemvoorzieningen nagenoeg intact blijven en het hele jaar door in Rijneveld kan worden gezwommen. Zo kan tegemoet worden gekomen aan de wens van de bevolking. Bo vendien wordt de exploitatie van drie zwemvoorzieningen naar twee teruggebracht en lig gen ze goed verspreid in de ge meente. Ook kan het personeel efficiënter worden ingezet en is de grond al beschikbaar. Als nadelen kunnen genoemd wor den dat de Hazelaar bereikbaar moet worden gemaakt voor het autoverkeer en dat het over dekte bad niet centraal in de gemeente komt te liggen. Tevens moet de commissie haar financiële randvoorwaar de loslaten. Voor de oplossing van de zwembadenproblema- tiek zou slechts 5,4 ton be schikbaar zijn, zo heeft de com missie eerder uitgesproken. Realisering van de bovenge noemde optie zou echter wel 1,1 miljoen gulden kosten. Om binnen de financiële randvoor waarde te blijven 2ijn maar twee opties mogelijk: sluiten van alle zwembaden of de twee buitenbaden sluiten en de Dol fijn beperkt renoveren. Dit zou op grote weerstand van de be volking stuiten. Het is de bedoeling dat de com missie in september met een concreet advies komt. Voor een uitgebreide agenda^ ook voor de komende dagen," raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze; krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Basic Instinct (16); 18.45, 21.15 LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel 124130): My girl (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. Lover (16); ma. t/m do. 18.45, 21.15. Beetho- ven (12); 19 00, 21.15. Hook (al); wo..- 14.15. Sneeuwwitje (al); wo. 14.30»- The hands that rocks the cradle (16); 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. Final Ana- lysis (12); 18.45, 21.15. wo. ook 14.15.' TRIANON (Breestraat 31, tel. 071- 123875): Amants du pont neuf (12); 19.00,21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800) Kiss before dying (16)r 21.00; Book of love (16) ma. di. do. vr. 13.45, 18.45, 21.30. wo. 18.45, 21.30.' Basic instinct (16); 13.30,18.30. Beet hoven (12); 13 45,18.45. Sneeuwwitje (al), wo. 14.00 The hand that rocks the cradle (12); 13.45,18.45,21.30. VOORSCHOTEN KINDERBIOS COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, tel. 1 614354): De notekraker.(al); wo. 14.00, - 15.30. DEN HAAG ASTA 1(Spui 27, tel. 3463500): Basic instinct (16); 14.OCX 18.45,21.30 ASTA 2: The hand that rocks the cradle (12); 14.00, 18.45,21.30. ASTA 3: Shining through (12); 14.00, 18.45, 21.30.. BABYLON 1 (naast Den Haag Cen- traal tel 3471656): The hand that rocks the cradle (12); 14.00, 18.45', 21.30. BABYLON 2: Hearts of dark ness (12); 14.00, 18.45, 21.30 BA- BYLON 3. The Mambo kings (al)r' 18 45. wo. do. ook 14.00. za. zo. 13.45, 16.15, 18.45. The flesh (16); 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): My girl (al); 14 00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Kuffs (12); 14.00;- 18.45, 21.30. CINEAC 3: Beethoven 1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPO-" LE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): Final analysis (12); 14.00, 18.45, 21.30 METROPOLE 2: Stop, or my mom will shoot (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Vasuc ubstubct (16); 14.00, 18.45, 21.30. METRO-' POLE 4' Hook (al); 14.00, 20.30. ME-' TROPOLE 5i La gloire de mon pere (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 3462400): Basic instinct (16); 13.45,. 18.45, 21.30. ODEON 2 Cape fear (16); 13.45, 18.45, 21 30. ODEON 3: Problem Child 2 (al); 13.45, 18.45,' 21.30. ODEON 4: Startrek VI (al); 13.45, 18.45, 21.30. HAAGS FILM-, HUIS: Zaal 1. Urga; 19.30 Cheb, 21.45. Zaal 2: Edward II, 19.30. A idade maior; 21.45. Zaal 3: Roy Rogers, King of the cowboyw; ma. t/m do. 19.30. My pal trigger; ma. 21 45. Red river valley, di. 21.45 Bells of Rosari- ta; wo. 21.45 The far frontier; do., 21.45. KINDERMATINEES* METROPOLEE>: Sneeuwwitje; wo 14.00. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht- - diensten van de apotheken in de regio - _eiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst heb-. STICHTING KRUISWERK LEIDEN - Centraal kantoor: Schuttersveld 1Voor nformatie: tel 071-120144 tussen" 38.30-17.00 uur. Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan 250, telefoon 071-121894. Geopend: dage-, lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13 30^ 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u (Diaconessenhuis poliklinie. ken tel 155543, afdeling S.C.U. tel- 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za- terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden ié verhuisd van de Roodenburgerstraat iri Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONGE BOREN KIND - Hulpverlening bij on- gewenste zwangerschap voor moedef en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num^- mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19 00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee be zoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur-.. Voordat de laatste twee afdelingen be- zocht kunnen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige.* Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassénen dagelijks van - 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: Naast de normale be- zoektijden alleen voor „kraamvaders" van 19.30-21.00 u. Gynaecologie/ver- loskunde/urologie van 14.00-14.45 er)' van 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dag. Oud^fs zijn de gehele dag weU kom. Eén van beiden kan, indien men wil, bij zijn of haar kind blijven slaperrr Voor broertjes, zusjes en andere be zoekers, is de bezoektijd van 15.00 u? tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) dac£ van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14 45 u. en van 19.00-19.30 u Sport-Medisch Adviescentrum: Spreek uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa-' beth-ziekenhuis. Endegeest: Di. eri vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehe le dag. Jelgersmakliniek: Jongeren- team: za. en zo. 14 00-17.00 u. Opna me: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00- 16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u:~ Avondbezoekuur afdeling verloskunde- 18.00-19.00 u De Praematurenafde- ling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend bezoek 1 mogelijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor- speciale kaarten verstrekken. Kinderkli- niek: zalen voor peuters, kleuters eg grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal' en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoek- tijden kinderafdelingen: voor ouders, van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor ande-- re bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-, 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkunde' en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u.- Extra bezoek hartbewaking: 11.00- 11.30 u. Vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling. Kinderafde- ling 14.30-15.30 u. Jubileumfestiviteiten De kinderen van de Willibrordusschool vieren volgende week feest. Centraal zal Europa '92 staan. Maandag gaan ze met de rondvaartboot naar het recreatie-eiland in 't Joppe in de Kager- plassen. Daar wordt de Broekermolen van binnen en van buiten bekeken en de kinderen doen er allerlei spelen zoals levend gan zenbord en stratego. 's Avonds vindt een informele receptie op school plaats. Hierbij zijn alle oud-leerlingen welkom. Dinsdag wordt er volop gesport op de atletiekbaan van Hoofd dorp. Die dag zullen de kinderen in de ban zijn van Europa'92. Volgende week woensdag wordt een ballonnenwedstrijd gehou den. Ook zal er een schoolfoto worden gemaakt, waarbij de kin deren verkleed zullen zijn in de voor de landen van de Europese gemeenschap kenmerkende kleding, 's Avonds is er een optocht door de Binnen- en Buitenkaag. Op donderdag vindt de apotheose plaats. Dan bouwen de kinde ren een markt op. 's Middags en 's avonds worden de inwoners van de Binnen- en Buitenkaag uitgenodigd voor een bezoek aan de markt. Er zijn allerlei hapjes te koop, variërend van pizza tot smörrebröd. Er worden tekeningen geëxposeerd en de kinderen zijn weer gekleed in de klederdrachten van de verschillende lan den. Het festijn wordt afgewisseld met volksdansen en zingen. Voorts is er een videopresentatie van alle voorbereidende aktivi teiten en een impressie van de feestweek. Op vrijdag komen de kinderen op school om op te ruimen en hun rapport op te halen. tijd met tevredenheid terug op dat onderwijskundig en colle- het verloop van de integratie giaal prima en dat is typerend van het basisonderwijs in de voor de sfeer in de Kaagse ge- tachtiger jaren. „Bij ons ging meenschap". Han van Diemen en Hans Stoop poseren voor de Willibrordusschool. FOTO: WIM VAN NOORT

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10