,Ik heb soms de neiging de lelijkste dank uit mijn cello te halen" „Ik ga door, zolang het gaat "'hand that rocks KUNST/RTV 21 'Jinnaar Sweelinck concours: 1 GRIJSGEDRAAID ™'CrAdle ÉUTE ZIEN IN 40 BIOSCOPEN! Soft Parade is wolfin schaapskleren lid&zQowiant ominaties voor Kinderkast 1992 Mahler-stichting betreurt verkoop manuscripten STERDAM - De jury van de Kinderkast 1992, de prijs voor meest verdienstelijke Nederlandstalige televisieprogramma r de jeugd, heeft gisteren in de Meervaart in Amsterdam de ninaties bekendgemaakt. Negen programma's die het afgelo- seizoen door de omroepen, RTL4 of de Vlaamse BRTN zijn jezonden voor kleuters, kinderen en jongeren, dingen mee rde Grote Kinderkast. Van de kleuterprogramma's zijn geno- leerd: 'Duinkonijn' (AVRO) en 'Dag Meneer de Koekepeer' RO). De genomineerde kinderprijzen zijn: 'Het Zakmes' RO), 'Meneer Rommel' (VPRO), 'Kinderen voor Kinderen tival '91' (VARA) en 'Kunstknuts' (VPRO). De genomineerde gerenprogramma's: 'Next Stop Europe' (BRTN), 'Een meisje 13/jongens van 15' (IKON) en 'Nummer 28' (KRO). Deze pro- mma's worden in september nogmaals op tv vertoond. Kij- kunnen via de omroepbladen aangeven welk programma Kleine Kinderkast verdient. De vakjury deelt de Grote Kin- tast uit op 20 oktober tijden,s het Cinekid Festival in Amster- ZATERDAG 27 JUNI 1992 AMSTERDAM - De Ne derlandse Mahlerstich- ting vindt het „hoogst be treurenswaardig" dat de Willem MengelbergStif- tung in 1986 een aantal manuscripten van de Duitse componist Mahler heeft verkocht. Aan de verkoop is destijds geen ruchtbaarheid gegeven. De betreffende manuscripten werden tot 1986 bewaard in het Haags Gemeentemuseum. De opbrengst van de verkoop, enkele miljoenen, was nodig voor onderhoud aan het voor malige zomerverblijf van de vroegere dirigent Mengelberg van het Concertgebouw-orkest in Zwitserland. Marius Flot- huis, lid van de Mahlerstich- ting, heeft dat gisteren beves tigd. Volgens Flothuis betrof het ondere andere de 2e sym- phonie (de Auferstehung) en een versie van de 'Lieder eines fahrenden Gesellen'. Het is „echter een geluk bij een onge luk" dat dit keer de manu scripten in handen zijn geko men van iemand die er gewe tensvol mee om is gegaan, stel de Flothuis. „Het is vroeger veel voorgekomen dat manu scripten werden verkocht aan de hoogst biedende. Resultaat was dat ze ergens in een kluis verdwenen. Het ging de ko pers, ook bij stukken van Mah ler, Bruckner en Mozart, alleen maar om kapitaalvorming, niet om het bezit van belangrijke kunst". Het manuscript van de 2e Symphonie kwam volgens Flothuis echter in handen van de Amerikaan Gilbert Kaplan. „Ik heb begrepen dat het voor hem niet puur een belegging was maar dat hij de stukken via facsimile, nauwkeurige kopieën, ter beschikking heeft gesteld aan anderen. En dat is natuurlijk een gelukkige zaak". Het Haags Gemeentemuseum was destijds niet blij met de verkoop. Archivaris Zwart van het muziekarchief van het mu seum: „We hebben het Men gelbergarchief in bruikleen. We moesten machteloos toe staan dat die manuscripten van Mahler werden verkocht. Het ging overigens wel om een openbare veiling. Iedereen had ervan kunnen weten". Misschien hadden ze maar één hit, misschien meer. Maar ooit stonden ze in het volle licht van de schijnwer pers, waren ze niet weg te branden uit de Arbeidsvita minen, werden ze grijsgedraaid. Daar is verandering in gekomen. Hoe is het eigenlijk met hen? Doen ze nog wat en zo nee, wat doen ze dan wél? Dit keer de kijker op: Peter Tetteroo uit Delft, zanger/gitarist/organist van (de) Tee Set. Kon niet zingen, volgens zijn ouders, hoewel hij dat wel in het kerkkoor deed. Beetje gekke stem, zo door de neus. „En dat bleek later de succesfor mule te zijn". Tee Set in het DHC-stadion. Peter tweede van links. FOTO: ENGEL LAMEIJER Peter Tee Set Tetteroo: DELFT Onlangs traden ze nog op in het stadion van DHC. (Eertijds be taald voetbal, leverancier van Oranje-keeper Piet Lagarde, waar blijft de tijd) in Delft. Bezetting, naast Peter: Bobby Lan- genberg, Tijn Smit, Okkie Klootwijk, Polle Eduard, Wim van Velzen en Hans Klein. Wie bij het lezen van die namen hier en daar aan 'I've got the bul lets' moet denken denkt niet verkeerd. 'A day of the sixties' was het, met verder groepen als Dozy, Beaky, Mick Tich, the Tre- meloes, the Fortunes. Tee Set zonder tweede man van toen Hans van Eijck, die ooit korte tijd met Peter gebrouilleerd was en toen een eigen groep had met de wat pesterige naam 'After Tea'. Wel gevraagd, Hans, maar hij heeft het veel te druk. „En eerlijk is eerlijk: Hans houdt niet van optreden. Van kinds af aan al niet. Hij wordt een beetje fobisch met te veel mensen. Daar moet je res pect voor hebben". Tussen de 8000 en 10.000 man waren er, schat hij (met onder hen burgemeester Van Wal- sum, die hem toevertrouwde dat ook hij destijds plaatjes van Tee Set kocht) en het ging heel lekker, afgezien van die twee vreselijke ventilatoren. Het was „bloedjesheet", van daar die dingen die hem con stant in de nek bliezen. Koutje gevat dus, geen stem meer over. Behalve die dingen stond er voor 20.000 gulden aan ver sterkers en zo. „Waar is de tijd gebleven dat je een stekkertje in het stopcontact stppte en spelen maar? Dat is voorbij". Opvallend veel jonge mensen onder het publiek. „Je ziet de ouderen wel eens naar hun kinderen kijken van: zie je, dat is nu mijn muziek. En dan die reactie van: hoezo, ik vind dit toch toch ook leuk? Je merkt dat muziek uit die tijd tijdloos is". De jaren zestig dus, vooral, want Tee Set is van 1965. De Engelse Tee van Tetteroo? Nee, zo was dat niet. Het was de golfsport die hem op het idee bracht. Een tee-set is een drietal pinnetjes, gevat in een houdertje en, in de grond ge stoken, komt de golfbal daarop te liggen. Beetje excentrieke sport toen, dus wel interessant. „En ik moest een naam heb ben die je makkelijk kon ont houden en uitspreken". Later heeft hij nog eens getracht zich in die sport te bekwamen. „Maar het was een beetje te pittig". Het museum Hij woont in het huis waarin hij geboren werd, op 8 juli 1947, als Petrus Gerardus An- thonius Tetteroo. Heeft wel een andere woning gehad, „maar ik vind dit huis wel wat hebben". Was trouwens groter, de flat die hij had, zodat hij een aantal kunstwerken in de wc- ruimte heeft moeten onder brengen. Hij spreekt van „het museum". Peter woont alleen, hoewel, onder hem huist ma nager Theo en het is niet ge heel ongebruikelijk dat er mensen over de vloer zijn. Be wuste keuze, die sologang. Kan er niet tegen dat iemand in zijn aanwezigheid met een stofzuiger in de weer is. Aan de muur van de kamer hangen, naast een aantal gou den platen, de diploma's han delskennis voor het horecabe drijf en vakbekwaamheid voor het cafébedrijf. Dat heeft zijn reden. Zij waren naar Amerika geweest (stonden daar num mer drie met 'Ma belle amie' en hadden er verder nog een hit met 'If you do believe in love'), hadden daar heel veel gedaan en waren „gesloopt, in de vernieling". „Een optreden duurde toen nog drie en een half uur of zo. Wij deden toen een voorstel: we wilden nog wel optreden, maar dan drie kwartier, een uurtje desnoods. Nou, dat kon in Nederland nog niet". Dus bedachten ze „een schitterend alternatief': een eigen discotheek in Scheve- ningen. „Dan konden de men sen naar óns toe komen. En dat ging uitstekend". De naam, niet onbegrijpelijk: Belle Am'ie. Later kwam er nog The Roller Skate bij en nog een derde, minder belangrijke. Voor optredens in het land was toen geen ruimte meer. „Wat overbleef was de teevee en pla ten maken". De vertimmering van de omgeving van het Kur- haus sloot die periode af. 'She likes weeds' 'Ma belle amie', waarvan over de hele wereld tussen de vijf en zes miljoen zijn verkocht (alleen de Italiaanse versie was al goed voor twee miljoen), was in Nederland niet het popu lairst. Dat was 'She likes weeds', eerste plek op de hitpa rade. En 'Red red Wine' deed het ook niet gek, een nummer dat alleen op zijn naam staat. Achtergrondzang van Patricia Paay en Anita Meyer, onder meer. 'Linda Linda', niet te vergeten, al een beetje een na komertje. „Wat je noemt een sleepnummer". Blijft verko pen. Veel versies. „In het Zweeds, het Noors, het Turks, het Arabisch, God weet wat". Op een gegeven moment kre gen ze wel een beetje het ge voel doodgeknuffeld te wor den. „Ik begrijp best dat Doe Maar de handdoek in de ring gegooid heeft. Dan word je zo populair dat je niet meer weet wat je moet doen". Uiteinde lijk kwamen er voor verschil lende Set-leden ook gedachten bij als: je kunt natuurlijk niet tot je negentigste op de bühne staan. Dus ging Hans naar het conservatorium (niet als enige) en zorgde drummer Max er voor dat hij computerspecialist werd. „Een van de beste van Nederland, geloof ik". Fanclub Hijzelf ging en gaat door, maar ook niet ongelimiteerd. Het moet leuk blijven gaan en dat gaat het nog. „Niet zo van: papa gaat nog eens een mara thon lopen, we zijn enthou siast". Gezien de reacties, het aantal telefoontjes ook dat hij krijgt, meent hij te kunnen vaststellen dat zij de enigen niet zijn. „En we hebben nog een florerende fanclub". Maar: „Als ik het gevoel krijg dat ik niet meer kan, dan stop ik". Hij wil niet zijn zoals Percy Sledge, van wie hij steeds het gevoel krijgt dat hij opgewon den moet worden. „Op het zie lige af'. Over zijn soort muziek gesproken: Peter was nog eni ge tijd manager van The Swin ging Soul Machine. Zijn gewicht, dat moet hij een beetje in de gaten blijven hou den. „Dat vind ik wel heel erg belangrijk". Is dan ook al zwaarder geweest. Denkt in eens aan Mariska Veres van Shocking Blue. Gelukkig zit die er niet mee. „Schat van een mens. En een goede zangeres. Wordt steeds beter. Het zou me niets verbazen als we nog eens iets samen gingen doen". En de fans kunnen wat Tee Set be treft een nieuw nummer tege moet zien. Timeless. Goeie naam. AchtW een onschuldig'gezicht en een ïitdagfende glimlach, séh&ilt een niet te NNABELLA SCIORRA REBECCA DE MORNAY ...is de hand die de wereld regeert. NOOOKlllIB-.- .KltratOIMMC». „MMMTOUIMN .MIEHWOV- ■WfflUMU MODEM -MMimiOMCmFMIMMElllEUMN .U«n -JOMIM EWIDfHN KME1M -BIMKIWUIIOSOTOT.-. MS1B-. -MIDMDDEN ,0115» ROTTERDAM - Het moet wel een lot uit.de loterij zijn als Dave Stewart interesse in je toont. Dat overkwam het Til- burgse kwartet Soft Parade. Zanger, gitarist Hans Bos speelde tijdens Stewarts con cert-uitstapje met The Spiritu al Cowboys in Noord-Brabant een cassette-bandje van zijn groep aan hem door, waarover de Engelsman zo enthousiast was, dat Soft Parade vijf dagen later onder contract stond bij Anxious Records, de eigen pla tenmaatschappij van de ex-Eu- ryhthmics-zanger en gitarist. Soft Parade is niet de eerste Nederlandse groep die een buitenlands contract binnen sleept. Halverwege de jaren ze ventig ging Solution het kwar tet voor door te tekenen bij El- ton Johns Rocket Records. Een lang leven was die samen werking niet beschoren, want na twee elpees en een ruzie over het promotiebeleid, voor al toe te schrijven aan een ge brek aan communicatie door de afstand, ging ieder, een er varing rijker, zijn eigen weg. Inmiddels zijn er fax-appara ten en werken de Engelse tele foons wat beter, waardoor nie mand donkere wolken behoeft waar te nemen boven Soft Pa rade... tenzij ze hun materiaal muzikaal niet kunnen waar maken natuurlijk. Bovendien is Stewart, Elton John niet. Dave is een muziekliefhebber in hart en nieren die betrok ken is bij zijn kleine stal arties ten (hij heeft Soft Parade ge produceerd). Zij hebben een contract omdat hij persoonlijk in ze gelooft. Bij Elton John had het meer iets weg van een 'belasting-technisch interes sante zet', hoewel Kiki Dee er groot werd. Voorprogramma Na een Engelse tournee als voorprogramma van Shakes- pear's Sister (Stewart is ge trouwd met zangeres Siobhan Fahey), mocht het tot vijf man gegroeide Soft Parade zich deze week bewijzen tijdens een showcase in Popular in Rotterdam. Dave Stewart keek vanaf de zijlijn toe en kwam voor het laatste nummer 'Strange Flowers' op gitaar meespelen terwijl hij (in zijn baldadigheid) zanger Hans Bos een paar schoppen gaf. Soft Parade op het podium is niet dezelfde als op de plaat. De agressieve gitaar-explosies die in gedempte tonen op het debuut 'Puur' zijn terug te vin den, komen onder het licht van de schijnwerpers in alle hevig heid bovendrijven. Dat maakt het contrast, een van de char mes van de geluidsdrager, minder evenwichtig waardoor het zijn kracht verliest. Het maakt van Soft Parade een wolf in schaapskleren, want het betekent veelal dat het pu bliek wordt geconfronteerd met een geluidsmuur waarin de subtiliteiten verdwijnen. Ei genlijk zet Hans Bos het lief desspel om in muzikale noten, maar vergeet hij dat zoenen er ook bij hoort. Luisteren Maar wie bereid was te luiste ren, kon horen waarom Dave Stewart zo gecharmeerd was van deze groep. Behalve dat Soft Parade gewoon het schrij verstalent bezit waarmee een internationale carrière moet zijn op te bouwen, hoort Dave echo's uit zijn geliefde jaren zestig en zeventig. Met name de orgelpartijen van Dick Cla- rysse klinken ouderwets lek ker. Opvallend zijn ook de bas- patronen van Eric Maas, die bijna te mooi door de muziek worden gevlochten. Wat een beetje fantasie en vier snaren al niet teweeg kunnen bren gen. Zwakke schakel tijdens de showcase was zanger Hans Bos, wiens artiestennaam Bos ton is. Hij was niet genoeg bij stem om over de kracht van twee volume-gitaren heen te komen. Hoewel er nog behoor lijk moet worden geschaafd aan het podiumgebeuren, heeft het loslaten van het strakke studio-keurslijf zijn voordelen. Zo ademt Soft Para de onder de lampen vooral spelplezier en klinkt het vijf tal, door de losse, wat rommeli ge aanpak, als The Rolling Sto nes off The Black Crowes. En daar is hiks mis mee. ISTERDAM - Cellist oen den Herder (20) rd onlangs eerste op t Postbank-Sweelinck ncours. Sedertdien we- i concertdirecties hem vinden voor optredens, it hem daarbij opvalt is t de concertorganisato- weinig durf aan de dag [gen. Men beperkt zich [hoofdzaak angstvallig i het bekende repertoi- Wat meer avontuurlijk- id zou hem welkom En nu wil minister D'Ancona (cultuur) de conservatoria ook nog stroomlijnen. Muziekstu denten kunnen zich tot nu nog vrij breed oriënteren, voordat zij zich specialiseren. Jeroen: „Iedereen die een muziekstu die begint, staat een solo-car rière voor ogen. Maar die is niet voor iedereen weggelegd. De studie is nu zo ingericht dat je eigenlijk begint met een bre de opleiding tot docerend mu sicus (DM). Muziekleraar met andere woorden. Bij gebleken geschiktheid en daar kom je tijdens die eerste jaren op het conservatorium heus wel achter kun je verder voor het diploma UM (uitvoerend musicus)". Die gunstige indeling van de studie wil de minister nu door kruisen, door van het meren deel van de studenten al in een vroeg stadium een studierich tingkeuze te eisen. Slechts en kele conservatoria krijgen vol gens haar ideeën fasciliteiten voor eerste en tweede fase mu ziekonderwijs. Het gevolg zal volgens Jeroen den Herder zijn, dat UM-studenten na de studie ongenadig op hun ge zicht kunnen vallen, omdat ze het onderspit delven in de moordende strijd om het podi- umbestaan. Velen gaan vol gens hem dan voorgoed voor de muziek verloren, omdat ze niet kunnen terugvallen op an dere onderdelen van het mu ziekvak. Bevoegdheid tot les geven hebben ze niet en voor andere werkzaamheden bin nen de muziek ontbreekt hen de algemene kennis, die bij voorbeeld de basisstudie voor DM wel aanreikt. Die algemene basiskennis is in de ogen van Jeroen van groot belang. De muziek is tegen woordig toch al zo gericht op competitie en hoogste perfec tie. „Het is goed om perfectie na te streven, maar het gaat in eerste instantie om het maken van muziek. Zo betrap ik me er telkens weer op dat ik een pas aangeschafte ceedee in één keer beluister en daarna vrij wel niet meer. Dat is het gevolg van de dodelijke precisie waar mee we tegenwoordig muziek voor reproduktie 'inblikken'. Zo langzamerhand ben ik er aan toe om uit te proberen wat de lelijkste klank is die ik aan m'n cello kan ontlokken". Jazzmuziek Jeroen den Herder is behalve in het oude klassieke repertoi re, bijzonder geïnteresseerd in wat hedendaagse componisten schrijven. Ook de hedendaag se jazzmuziek trekt hem erg aan. „In de nieuwe jazz worden dingen gedaan die je niet voor mogelijk houdt. Het is de ver kenning van de uiterste moge lijkheden die me in die mu- ziekdiscipline zo aanstaat. In het algemeen ben ik geïnteres seerd in muziek die mensen nog niet kennen. Helaas be wandelt de 'vraag' vaak heel andere en platgetreden pa den". Binnenkort mogen hij en de pianist Folke Nauta met wie hij een duo vormt, bij de com ponist Leo Samama diens 'Ob sessions' voorspelen. Als Sa- mama hun spel gunstig beoor deelt, komt het werk bij het duo op het repertoire. Jeroen den Herder en Folke Nauta (19) uit Diepenheim zijn al enige tijd als naamloos duo samen. Begin juni wonnen ze de Zilveren Vriendenkrans van de Vereniging Vrienden van het Concertgebouw(or- kest). De prijs werd hen uitge reikt na een concert op 3 juni in de kleine zaal van het Con certgebouw. In de jury zaten Tan Crone, Theo Olof, Ed Spanjaard en Jacob Slagter. Jeroen: „Het was ons debuut in dat beroemde gebouw. Ik kneep hem wel beetje van te voren". Hij zal ongetwijfeld wel weer in z'n piepzak zitten als hij in het najaar tweemaal in de gro te zaal van de wereldberoemde muziektempel optreedt. Op 9 oktober is hij de cellosolist in het Concert voor cello en or kest nr. 1 van Sjostakowitsj. Met het Orkest van de Univer siteit van Amsterdam voert hij later die maand onder meer het Concert voor cello en or kest van Dvorak uit. Op 11 ok tober voert hij Sjostakowitsj nogmaals uit, maar dan in de Beurs van Berlage en op 12 ok tober nog eens, in Den Bosch of Eindhoven. Eerder, op 12 juli om precies te zijn, doen Je roen en Folke mee aan het Fes tival van West-Brabant, waar ze behalve 'Fünf Stücken im Volkston' van Schumann, ook Sonates van Debussy en wer ken van Prokofjew en Beetho ven zullen uitvoeren. Nieuw instrument Jeroen den Herder studeert aan het Sweelinck conservato rium in Amsterdam, waar hij les heeft van Dmitri Ferscht- man. Daarvoor had hij vier jaar les van Maria Hol op het con servatorium in Zwolle. Daar leerde hij ook zijn pianomaatje kennen. Jeroen komt uit een groot muzikaal en kunstmin nend gezin. Vader Den Herder is gitaarleraar. Van hem kreeg Jeroen op vijfjarige leeftijd een zoveelste hands cello. Op het ogenblik bespeelt hij een nieuwgebouwd instrument, gemaakt door vioolbouwer Jaap Bolink, die op het ogen blik wederom een nieuw in strument voor hem bouwt, dat volgend jaar voor bespeling beschikbaar komt. herland beleefde dit jaar p heuse aardbeving. Maar Nederlandse kunstleven eft al jaren in al zijn geledin- n. De orkesten staan voor de reelste keer in de vuurlinie p de „minister tégen cul- Ir". De beeldende kunst is relvrij verklaard en overge- erd aan het marktmecha- pne van vraag en aanbod en (kunst)onderwijs sleept n zuchtend van de ene naar andere bezuiniging. publieke opinie tenslotte, kt zich terug op de oude ver- Lwde bolwerken van tradi- pn begrijpelijkheid: geen ri p's, geen avontuur en geen perimenten. Enkele ver- reide elites 'consumeren' de jisten: de echte liefhebbers jt of zonder geld, snobs mèt jd èn smaak en snobs met al- re maar geld. hedendaagse muziekprak- lijkt een permanent bewijs |r de stelling: hoe geavan- pder de reproduktietech- k, hoe armzaliger het ciekleven. Terwijl de mens- jd zowat 24 uur per dag rdt afgeladen met muziek alle toonaarden, zijn er nog pr weinigen die iets van ziek begrijpen. Het contact ft tijdgenoten die muziek ken popmuziek en an- fe populaire genres even jten beschouwing gela- is vrijwel verloren. Wellicht is deze armoede te verklaren uit de inmiddels op gebouwde technische rijkdom. Honderd jaar geleden was ie dere mens op aarde die muziek wilde horen, aangewezen op le vende muziek. Mechanische reproduktiemogelij kheden waren er nog niet. Alleen muzi kanten van allerlei pluimage konden muziek maken. Onafhankelijk De hedendaagse elektronica en geluidstechnieken maken ons in ruime mate onafhanke lijk van levende muziekma- kers. De techniek maakt het ons mogelijk alleen dat ten ge hore te brengen dat we mooi vinden. Alles wat we niet mooi vinden, kunnen we negeren. Op zich niets op tegen, lijkt het. Het rampzalige gevolg is evenwel dat de werken van he dendaagse componisten slechts in zeer kleine en selec te kring worden gehoord. Want onbekend maakt onbemind en „wat de boer niet weet, dat vreet hij niet", zegt het spreek woord. Tót de uitvinding van de fonograaf was de mens ge noodzaakt te luisteren naar wat componisten en musici hem voorzetten. Mooi of niet, modern of gelikt, men was aangewezen op het actuele muziekaanbod, omdat musici uiteraard weigerden tot verve lens toe 'oud' repertoire uit te voeren. Als musicus wil je ook wel eens wat nieuws en onbe kends spelen. De moderne re- produktietechnieken maken het de hedendaagse luisteraar evenwel mogelijk te ontsnap pen aan de actuele „luister plicht". Het Grote Publiek wordt niet meer gedwongen De jonge cellist Jeroen den Herder wil zich graag inspannen om een nieuw publiek te winnen voor nog onbekende en dus vaak helaas onbeminde muziek. FOTO:AB HAKEBOOM naar nieuw talent te luisteren. Tot groot verdriet uiteraard van componisten en avontuur lijke muziekliefhebbers. He dendaagse componisten zijn er gelukkig nog steeds, maar uit baters en afnemers hebben zich resumerend fors beveiligd tegen moderne invloeden. Dat betekent stilstand en dus ach teruitgang. Cellist Jeroen den Herder is niet van plan zich bij deze heil loze situatie neer te leggen. Vol jeugdige strijdlust pareert hij het spreekwoord van de boer die niet wil vreten wat hij niet kent: „Ze moeten het maar lé ren vreten". Hij wil het pu bliek nog proberen te winnen voor muzikale avonturen. „Musici èn publiek waren vroeger veel breder dan nu. De muziek lijdt aan dezelfde dwang tot specialisatie, die ook andere beroepen kenmerkt. De muziekbeleving nu is veel minder sterk dan pakweg drie kwart eeuw geleden. De echte liefde voor de muziek is er niet meer. Volgens mij onder meer een gevolg van de verheven heid die de muziek zich heeft aangemeten". (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21