betreurt harde iritiek op Andreas Möller 'ijden zijn veranderd bij huidige Mannschaft Pisa wil Deense topscorer terug SPORT Voorgaande finales EK SPORTUITSLAGEN GoIVUMlt DONDERDAG 25 JUNI 1992 ts in team van all stars 'EBORG - Berti Vogts, de coach van EK-fina- huitsland, heeft zijn eerste onderscheiding al jen. Vogts werd gisteren met onder anderen o van Basten en Johan Cruijff gekozen in een y-team van de acht voorgaande toernooien om opese kampioenschap voetbal sinds 1960. [elftal werd op initiatief van EK-sponsor Euro- yMastercard samengesteld uit de stemformulie- [van 130 journalisten uit 25 Europese landen, s werd gekozen hoewel hij nimmer deel uit- Irte van een winnend elftal en alleen bij het EK i[l976 in actie kwam. Hetzelfde geldt onder ande- tok voor Cruijff, die in 1976 door een schorsing Jits één (verloren) wedstrijd speelde. iolgende elf spelers werden gekozen: Doel: Jas- ,rfex-Sov). Verdediging: Vogts (Dui), Beckenbauer I), Baresi (It), Facchetti (It), Middenlinie: Bobby Jrlton (Eng), Netzer (Dui), Platini (Fra), Matthaus T). Aanval: Cruijff (Ned), Van Basten (Ned). FC Nantes blijft op hoogste niveau PARIJS - De beroepscommissie van de Fran se voetbalbond heeft gisteren de papieren de gradatie van FC Nantes ongedaan gemaakt. De club werd na een toelichting op het reddings plan weer toegelaten tot de eerste divisie. FC Nantes sloot het afgelopen seizoen af met verlies van twintig miljoen gulden. Wegens fi nancieel wanbeleid werd de zesvoudige lands kampioen teruggezet naar de tweede divisie. De beroepscommissie was bereid onder be paalde voorwaarden de strafmaatregel tegen FC Nantes in te trekken. De naam van de club is door de'nieuwe bewindvoerders inmiddels gewijzigd in FC Nantes-Loire-Atlantique. De gereorganiseerde club begint op 8 augustus aan het dertigste opeenvolgende seizoen in de hoogste klasse van de Franse voetbalcompeti tie. Zwitserland valt af voor EK 1998 GÖTEBORG - Zwitserland over weegt zich terug te trekken als kan didaat voor de organisatie van de eindronde vart het wereldkampioen schap voetbal in 1998. Volgende week zal de FIFA zijn keuze bepalen, naast Zwitserland zijn ook Frankrijk en Marokko kandidaat. De FIFA heeft de bodem onder de kandida tuur van Zwitserland weggeslagen door zijn verbod tot het bouwen van beoogde noodtribunes op grote schaal voor voetbalwedstrijden. De FIFA nam die beslissing na de ramp in Bastia op Corsica waar vijftien mensen om het leven kwamen en honderden gewond raakten door het instorten van noodtribunes. Topprestaties atleten GOS MOSKOU - Op de slotdag van de eerste en laatste at- letiekkampioenschappen van het Gemenebest van Onafahankelijke Staten (GOS) zijn gisteren twee bes te wereldseizoenprestaties geleverd. In het Lokomotiv-stadion won Irina Privalova, die maandag het Europese record (10,81) op de 100 meter evenaarde, ook de 200 meter. De 22-jarige atlete die voor Rusland uitkomt, werd met 22,14 seconden ook de snelste atlete van het jaar op de 200 meter. De twee de beste seizoenprestatie kwam op naam van Loed- milla Rogatsjeva. Zij won de 800 meter in 1.57,93. Robin van Helden won in het Duitse Menden de 800 meter. De Dordtenaar liep de afstand in 1.46,17. Met die tijd bleef Van Helden voor de eerste maal dit sei zoen onder de B-limiet voor Barcelona, die op 1.46,20 staat. Achter Van Helden die 1.47,10 als beste seizoen- tijd had staan, eindigde Ton Baltus in 1.46,40 als twee de. In Hengelo komt naast genoemd duo ook Marco Koers die op 23 mei in Minneapolis (VSt) 1.46,33 liep, voor zijn eerste Nederlandse wedstrijd aan de start. - Golfen, sen, ontspanning. De den hebben zich veran- in het Duitse kamp. zijn voorbij dat werden opgeslo- zdals gevangenen. „Wat ief het rare is," zegt oud- imational Paul Breit- „dat de spelers om tien naar hun bed Vrijwillig. Ze mogen in en uit lopen, maar het hotel al- orfi maar als ze daartoe itqwongen worden". ivfwas in zijn tijd wel anders, le WK van 1974 maakte de lige Blid-columnist het als rige mee dat Franz Bec- iauer en Sepp Maier over uur van de sportschool inte die als onderkomen ide, klommen. Nog altijd it er gefluisterd dat 'Der ier' zich destijds heimelijk met de zangeres Heidi vr- evjo Illgner (keeper, rriedia- en zakenman) zegt: „Er is R§a niets meer verboden, heeft ons gezegd, „als gen Klinsmann wil gaan surfen, dan moet dat kunnen". Dat we niet voortdurend naar buiten hollen, heeft ermee te maken dat we door de media bij iedere stap die we zetten ge volgd worden". En dus is het deze EK opval lend stil in het Duitse kamp, dat doorgaans een haard van onrust is. Alleen de eerste da gen heerste de onrust. Die door Vogts, een onafhankelij ke geest en een grotere per soonlijkheid dan de meeste mensen weten, meteen de kop ingedrukt. Hij verbood zijn spelers met nieuwe werkge vers te onderhandelen en toen Helmer dat toch deed, zat hij voor straf tijdens de oefenwed strijd tegen Noord-Ierland op de tribune. Zelfs de vrouwen mogen langskomen van Vogts, die zelf met graagte de een zaamheid zoekt. In zijn tijd heerste de opvatting dat de spelers hun krachten moesten sparen. Kadaverdiscipline Van Duitse voetballers is altijd aangenomen dat ze geschapen zijn voor de kadaverdiscipline. Maar dat is niet zo. Op het Chi leense WK van 1962 sloot Sepp Herberger zijn Jungs op in een kazerne van het leger. Nie mand mocht erin of eruit en geen woord drong door de mu ren. Daarom weet tot op de dag van vandaag niemand waarom Herberger zonder zichtbare aanleiding zijn ervaren keeper Hans Tilkowski door de 20-ja- rige Wolfgang Fahrian ver ving. Tilkowski vernielde ver volgens uit woede het comple te meubilair om zich daarna een dag in zijn Spartaanse ka mer in te sluiten. Ook op het WK van 1978 in Ar gentinië speelde de tredmolen van eten, trainen, slapen, spe len de voetballers parten. En uitte zich na de uitschakeling tegen Nederland in een orgie die geen grenzen kende. Spe lers bezopen zich tot aan de grens van bewusteloosheid. Het hoogtepunt van de nacht vol vloeken, kotsen en tranen, was het moment waarop bondscoach Helmut Schön zijn aanvoerder Berti Vogts ten dans vroeg. Ze hingen el kaar uren huilend in de armen en konden slechts met de grootste moeite gescheiden worden. We schrijven al 1980, toen de gemoedelijke Jupp Derwall de leiding had, toen er voor het eerst een Duitse ploeg voor een toernooi in een hotel werd ingekwartierd. Het was in Rome, het was bloedheet en 's middags moest er geslapen worden. Lothar Matthaeus, toen 18, liet het slaapje het slaapje, verliet het hotel via de branddeur, rende twee kilome ter en deed een ander tukje, bij zijn vriendin die daar in een hotel logeerde. Spelers die op de begane grond sliepen, wip ten over de balustrade en de den hetzelfde. Desondanks won Duitsland het EK. Vuurwapen Bij het mini-WK in Montivideo hielden Hrubesch, Kaltz en Hansi Müller de opsluiting op een gegeven moment niet meer uit. Ze gingen naar locale Yab Yum, maar er kwam gela zer toen ze de overdreven hoge rekening niet wilden betalen. De door de spelers ingehuurde veiligheidsman, die ook voor het vervoer uit het hotel had gezorgd, vatte zijn taak wat al te letterlijk op en wenste het conflict met het vuurwapen te beslechten. In een politiewa gen keerde het drietal terug, het mini WK werd een afgang voor Duitsland. Jupp Derwall dacht geleerd te hebben en. sloot zijn spelers bij het WK van 1982 (Spanje) weer op. Net als dat in Nederland het geval was, vormden prof voetballers een vrijgevochten bende levenskunstenaars. Heuse ontsnappingen werden op touw gezet en heimelijke pokerpartijen waren aan de orde van de nacht. Voetbal was absolute bijzaak. Spelers gooiden uit balorig heid uit hun ramen zakken wa ter naar de op handtekeningen wachtende fans en voor het eerst in de geschiedenis wend de het Duitse volk zich mas saal af van de Mannschaft. De spelers zaten er niet mee, ze hadden andere dingen aan het hoofd. Op een avond verloor Paul Breitner met pokeren 40.000 Mark aan Uwe Reinders en aan het eind van het toer nooi stonden Eike Immel en Hansi Müller nog tienduizen den Marken in het krijt bij me despelers. Ze konden pas na terugkomst in de Heimat uit betalen. Bijna doden Het gaf niet alleen scheurin gen in de selectie, maar er wa ren nog bijna doden gevallen. Paul Breitner, die bij Real Ma drid speelde, was samen met Hansi Müller ontsnapt en zou afgehaald worden door een Madrileense vriend. Terwijl het wakkere duo over het hek klom, hoorden ze het geluid van het ontgrendelen van een geweer. Het was dat Breitner Spaans sprak, anders was er op het duo geschoten. Ook bij het WK in Mexico, Franz Beckenbauer was in '86 Teamchef, waren de nachtelij ke escapades niet van de lucht. Beckenbauer had zijn spelers al meer vrijheid gegund, maar zelfs de tijdklok van één uur 's nachts werd niet gehaald door Hoeness, Stein, Jakobs en Au- genthaler. Uiteindelijk zag Beckenbauer zich zelfs ge noodzaakt Stein voortijdig naar huis te schoppen. Maar op een avond, toen Der Kaiser een wedstrijd bezocht, werden er Mexicaanse scho nen aangetroffen in het hotel. Dat was niet zo moeilijk, want de spelers woonden in de ene vleugel van de tot hotel omge bouwde hacienda, de pers in de andere. Het werd een ge weldige rel, omdat de spelers vrouwen drie kilometer ver derop logeerden. Tegenwoordig is dat allemaal ondenkbaar geworden. „Het kan ook niet meer," vertelt Ill gner, „opsluiting als middel een groep in toom te houden is niet meer van deze tijd. Berti Vogts heeft dat goed begrepen. Op een toernooi gaat het erom wat er in de hoofden omgaat. Berti Vogts heeft ons een ande re manier van denken bijge bracht. Erfolgsdenken. En als je alles mag, dan hoef je ook geen verboden zaken te doen. Op het WK in Italië genoten we dezelfde vrijheid als hier". EK ALLERLEI inminste 10.000 Deense en Duitse supporters wor- in Göteborg verwacht bij inale van de Europese titel- id. Het Ullevi-stadion heeft capaciteit van 35.000 toe- >uwers. Er zijn ook nogal kaarten rechtstreeks van jOperlandse supporters aan "inlanders verkocht. Circa politiemensen zullen op n zijn. Deense ploegleiding heeft extra arts, Finn Egebert die clubdokter van ipioen Lyngby, over laten ten. Dit in verband met het aantal geblesseerden. Denen waren gisteren nog fit. Laudrup, Larsen, Sive- 'k, Olsen, Jensen en Chris- konden slechts een rusti- looptraining afwerken. Si- tek schatte de kans, dat hij •gen tegen Duitsland kan len op tachtig procent, de ïrigen waren beduidend op- -Jpstischer. il£en Duitse medewerker van satelliet-station SAT 1 is bij MA*1 ongeluk met zijn auto ern- g gewond geraakt. De 23-ja- g,ijle man botste met zijn wa- tegen een boom in de jjurt van het trainingskamp _jn de Duitse selectie. Zijn ytfstand was volgens medici ercüi het ziekenhuis in Linko- Üfrg kritiek. STENUNGSUND - Henrik Larsen, de Deen die Nederland met twee doelpunten en een benutte strafschop de das om deed, speelde twee jaar gele den in de Italiaanse Serie A bij Pisa. „Na de degradatie had de club een buitenlander te veel. Ik werd min of meer terugge stuurd naar Denemarken". Na Denemarken-Nederland heeft Pisa spijt. De club, in het bezit van een optie op Larsen, meldde zich de ochtend na de wedstrijd bij Lyngby om Lar sen terug te halen. De speler zelf vindt het best. „In Italië kan ik meer verdienen". Lar sen geldt echter niet als een schutter van formaat. In 32 duels in de Deense competitie maakte hij dit seizoen vijf doelpunten. Op het EK heeft hij er al drie achter zijn naam staan. Het eerste duel zat hij nota bene nog op de bank, het tweede viel hij in, het derde scoorde hij. De rest van het verhaal is bekend, zeker in Ne derland. „Dan te bedenken", vervolgde Larsen onder grote belangstel ling, „dat ik heel andere plan nen had. De vakantie naar Rhodos was al geboekt, toen ik hoorde dat we hiei^, moesten gaan voetballen.". Henrik Larsen, de man van de twee doelpunten tegen Nederland, traint voor de finale* FOTO: EPA 1972. Brussel: West-Duitsland - Sovjetunie 3-0. 1976. Belgrado: Tsjechoslowa- kije - West-Duitsland 2-2. West- Duitsland w.n.s. 1980. Rome: België - West- Duitsland 1-2. 1984. Parijs: Frankrijk - Spanje 2-0. 1988. München: Sovjetunie - Nederland 0-2. STOCKHOLM - De voor gaande finales van de strijd om het EK voetbal waren: 1960. Parijs: Sovjetunie - Joe goslavië 2-1. 1964. Madrid: Spanje - Sovjetu nie 2-1. 1968. Rome: Italië - Joegosla vië 1-1 n.v. replay: Italië - Joe- 2-0. WIDABERG - Matthi- 'blSammer is geen be jongen. De mid- nvelder van straks In- Milan is er heilig van D^rtuigd, dat Duitsland ji Nederland zou heb- ph gewonnen als hij van- jiet begin had gespeeld, ar de nederlaag tegen nje had voor Sammer ïinste nog één pretti- consequentie. Hij ver- nde met zijn sterke in- eurt een basisplaats het Duitse team en at morgenavond als [ge ex-Oostduitser in de ale van het Europees (npioenschap. Daarmee een droom voor Sam- rin vervulling gegaan. stuwende kracht van de se kampioen Vfb Stuttgart zonder verwachtingen het EK in Zweden ver ten. Hij wist dat hij op de zou beginnen, omdat Iscoach Berti Vogts zijn ,rtjappel Andreas Möller meer iliteiten toedichtte op het (denveld van de Mann- pft. Maar Möller viel zwaar r de mand in de duels tegen GOS en Nederland en u'Jts kon toen niet meer om Matthias Sammer heen. De 24- jarige middenvelder vindt het spijtig, dat Möller door de Duitse pers werd overladen met bijtende kritiek. Hij heeft zelf in het trainingskamp in Atvidaberg nog van alles ge probeerd om zijn collega over het dode punt heen te helpen. „Möller kan fantastisch goed voetballen. Hij laat echt de meest waanzinnige dingen op de training zien. Maar in de wedstrijd komf dat er nooit uit. Dgt is volgens mij louter een mentale kwestie. Ik heb aan Berti Vogts gevraagd of het weet zeker dat ik zo weer uit het team word gegooid als ik een keertje slecht presteer. Dat heb ik in het verleden al vaak genoeg meegemaakt. Ik sta constant onder druk, maar ben elke keer wel dolgelukkig als Vogts weer een beroep op mij doet. Er is niets erger dan op de reservebank naar de wedstrijd moeten kijken. Dan kwijn je langzaam weg. In het veld kan ik tenminste laten zien, dat ik wel degelijk goed kan voetballen. Daar liggen de bewijzen en nergens anders". Matthias Sammer werd twee niet verstandig zou zijn om sa- jaar geleden op aanraden van men een keer met Möller om de tafel te gaan zitten. Vogts zag wel wat in mijn plannetje en ik mocht dat gesprek ook als een soort bemiddelaar bij wonen. Maar het heeft alle maal weinig uitgehaald. Möller is er in ieder geval niet beter door gaan voetballen en toen kreeg ik opeens een nieuwe kans van Berti Vogts. En die heb ik dus met beide handen gegrepen". Niet hardop Matthias Sammer weet dat hij zich in elke wedstrijd van het Duitse team opnieuw moet be wijzen. Hij durft ook niet hard op te zeggen dat hij de concur- rentie-strijd met Möller inmid dels in zijn voordeel heeft be slist. „Vogts beschouwt mij nog niet als een vaste keus. Nu sta ik dus in de basis, maar ik de toenmalige trainer Arie Haan door Vfb Stuttgart weg geplukt bij Dynamo Dresden. In Zuid-Duitsland steeg zijn ster al snel. En dus kwam Sam mer ook razendsnel in beeld bij de rijke Italiaanse topclubs. Inter Milan toonde zich een paar maanden geleden bereid om vijftien miljoen gulden voor de middenvelder op tafel te leggen en voor Stuttgart was er toen geen houden meer aan. Volgend seizoen gaat Sammer zijn kunsten in de Serie A ver tonen. Maar Italië is nog ver weg. De middenvelder wil eerst een mooi slot aan het EK in Zweden proberen te breien en richt dan pas zijn blik op In- ter Milan. Geen zin „Het heeft nu nog geen zin om te-piekeren over de vraag of ik bij Inter wel voor een basis plaats in aanmerking kom. Dat merk ik straks vanzelf wel. Ik wil eerst met het Duitse elftal Europees kampioen worden. Dat is nu belangrijker dan mijn toekomst in Italië. En ik ben verschrikkelijk blij, dat we tot de finale zijn doorgedron gen. We hebben een lange weg afgelegd. Aan geluk heeft het ons ook niet ontbroken. Dat zal ik zeker niet ontkennen. Te gen de Schotten stonden we bijvoorbeeld echt op instorten. Die wedstrijd hebben we met verschrikkelijk veel geluk ge wonnen. Ik vond Schotland ook erg sterk. Veel sterker dan Zweden. We wisten van te vo ren al dat we die halve finale niet konden verliezen. Toen is ook het echte Duitse elftal op gestaan. Eindelijk". Matthias Sammer is er niet trots op, dat hij morgenavond als enige ex-Oostduitser in de finale van het EK staat. „Dat doet mij helemaal niks. Er be staat helemaal geen scheiding meer tussen Oost- en West- Duitsland. Ik voel me gewoon Duitser. En ik ga er tegen De nemarken alles aan doen om mijn land de Europese titel te bezorgen. Nederland heeft de Denen niet serieus genomen, maar wij zullen die ploeg zeker niet onderschatten. Dan doen we nooit. Denemarken heeft natuurlijk ook geen slecht elf tal. Anders haal je de finale van het EK niet. Dat lijkt me duidelijk". Jürgen Kohier en Matthias Sammer (links) in een trainingspartijtje. fotOiEPA door BERT JANSMA Het was wennen. Bijna twee weken lang is het voetbal en nog eens voetbal en dan zitje opeens uren naar mensen te kijken die een bal moedwillig over het net slaan. Ik heb de Nederlandse tv gisteren niet op een voetbal kunnen betrappen. Raar. Ik ben dwangneurotisch de mij beschikbare Duitse kanalen afgaan speuren of ik dan onze Oosterburen niet op heterdaad kon pakken op juichtonen, vertraagde acties van topspelers, superieure uitspraken van Vogts. Nee hoor. In Nederland zijn wat aandacht voor voetbal betreft vast records geslagen. Alles 'live', met boem daarbovenop elke avond dat EK-joumaal. Ik heb de indruk dat de Duitsers 't beduidend minder doen. En in Engeland, bakermat van het voetbal, ging zelfs toen 't nog een pietsie in de race zat - slechts een keus uit de wedstrijden, vaak uren later dan de werkelijkheid, over de buis. En dat had niets met Greenwich te maken. Inmiddels zullen voetbalhaters en de mensen die met Louis Davids/Jacques van Tol een corner 'een doodschop om 'n hoékie' vinden, tevreden zijn. Op de radio had ik al een kwade dame gehoord die telefonisch liet weten dat al dat gevoetbal een teken was van mannen die samenspanden tegen de vrouw. „Ze hebben hun kans weer schoon gezien van deze wereld een mannenweréldje te maken, een mannenonderonsje" bitste ze. In de kranten vielen trouwens de eerste schisma's in die hechte mannenwereld te bespeuren. Speelde onze uitschakeling Dick Advocaat misschien in de kaart? Dan kon hij tenminste eindelijk gaan verjongen. Had Ruud. Gullitt niet allang gewisseld moeten worden? Had de generaal in een vlaag van zwakte toegegeven aan Gullitt c.s. toen hij Van Aerle niet opstelde? Ik doe er niet aan mee. Ik verbaas me er alleen over, dat haptonoom Ted Troost alweer in Wimbledon zit. Hij leert er nu tennisser Richard Krajicek omgaan met stress. 'Toppers zweren bij magie van Troost' luidt de krantekop. Ik hoop dat z'n toverkunsten daar werken. Al is 't een schrale troost. ATLETIEK New Orleans. Amerikaanse Olympische se lectiewedstrijden. Mannen. 400 meter, tweede ronde. Eerste serie: 1Reynolds 44,68 (in eerste ron de 44,58), 2. Hall 45,39, 3. Mills 45,61, 4. At- water 45,69. Tweede serie. 1. Everett 45.01, 2. Valmon 45.18.3 Minor 45.77,4. Payne 46,10. Derde sene: 1Watts 45.47.2 Caldwell 45.53. 3. Jenkins 45.614 Cannon 45.83 Vierde serie: 1. Lewis 45.25, 2 Pettigrew 45,49.3. Simon 45.57,4 Rouser 45.80. BASKETBAL Spanje. Kwalificatie-toernooi OS: Groep B. Granada. Albaniè-Zwitserland 85-84 (44-35). Israel-Letland 78-69 (40-34). Groep C: Murcia: Duitsland-Porlugal 87-52 (47-30), Kroatiè-IJsland 124 -51 (61-30). Groep D: Ba- daioz: Nederland-Estland 74-106 (48-56), Li- touwen-Hongarije 106-71 (62-28), GOS- Groot Brittannië 109-73 (47-35). Stand-1GOS 3-6 (321-201), 2. Litouwen 3-6 (293-217), 3. Estland 3-2 (245-251). 4. Gr.Brit- lanniè 3-2 (229-264). 5. Hongarije 3-2 (211- 300), 6 Nederland 3-0 (223-289) HONKBAL Amerikaanse profcompetitie. American League: Minnesota Twins-Califor- nia Angels 5-3, Detroit Tigers-Boston Red Sox 11-7, Baltimore Orioles-Milwaukee Brewers 7- 1. Chicago White Sox-Cleveland Indians 7-1. New York Yankees-Kansas City Royals 2-1. Oakland Athletics-Seatlle Manners 12-7. National League. San Diego Padres-Los An geles Dodgers 8-4, Pittsburgh Pirates-St. Louis Cardinals 6-4, Cincinnati Reds-Houston Astros 10-6, Atlanta Braves-San Francisco Gi ants 7-0, Philadelphia Phillies-Montreal Expos 5-0. New York Mets-Chicago Cubs 4-1 MOTORSPORT Assen. Speedweek: Superbikes. eerste manche. 15 ronden: 1. Moodie (GBr) Kawasaki 33.17,70 (165.423 <m/u), 2. Simpson (GBr) Kawasaki 1,51. 3 Verwijst (Ned) Kawasaki 14.26,4. Pajic (Ned) <awasaki 14.30. 5. Coles (Aus) Ducati 31.15. 5. Krummenacher (Zwi) Honda 35,44. 7. McWilliams (GBr) Yamaha 37,98, 8. Planken (Ned) Yamaha 42,60, 9. Linscott (GBr) Yama ha 46,09, 10. Watson (GBr) Yamaha 46,44, 15. Bosch (Ned) Kawasaki 1.48,54, 16. Eeu- wens (Ned) Kawasaki 2.06,26,18. Portengen (Ned) Ducati 2 18,37. Uitgevallen: De Vries (Ned), Doppenberg (Ned), Van de Broek (Ned). Van der Wal (Ned) Tweede manche, 15 ronden. 1. De Vries (Ned) Yamaha 33.11.28 (165,637 km/u), 2 Verwijst 5,07. 3. Pajic 6.09, 4 Liegibel (Dui) Yamaha 6.45, 5. Moodie 9.07, 6. Simpson 10.35,7 McWilliams 22,63, 8. Coles 25,82,9. Rubatto (Dui) Yamaha 28,68,10 Krummena cher 45,57, 12. Colet (Ned) Yamaha 48.06, 13. Planken 59.81, 16. Doppenberger (Ned) Kawasaki 1.36,82,20. Bosch 2.02,74. Eindstand: 1. Verwijst 32 punten, 2 Moodie 313. Pajic 28,4. Simpson 27,5. De Vries 20. PAARDESPORT Duindigt. Koersen Eerste koers (2000 m): 1 Forvette H (A.de Haas) 2.42,4-1 21,2, 2 Evefine Mountain, 3. Galia Westland. Toto winnend 13.30, plaats 9.209,20, koppel 129,30. trio 1770,50. Tweede koers (2000 m): 1. Goal Hanover (H Langeweg) 2.37.7-1.18,9, 2 Guus Buiten zorg, 3. Gold Speed. Niet gestart nr. 1 (Heloi- se Adel) Toto: winnend: 13.50. plaats 3,90 2.70. koppel 38,40. trio 367,90 Derde koers (1900 m): 1. Touch Dancer (B.Ho) 2 02,8,2. Zampona, 3. Barcario. Toto winnend 3,90, plaats 3,90 2,80, koppel 13,20, trio 144,50. Vierde koers (2000 m): 1 Favorite d'Amour (P.Wals) 2.37,8-1.18,9. 2. Fanjastic Spenc. 3. Flytron Ashton. Toto: winnend 1,70, plaats 2,204,40, koppel 18,10, tno 106,10 Vijfde koers (2000 m): 1 Dennie H (C. van Leeuwen) 2.38.4-1.19,2, 2. Fario B. 3. Damita Baroona Toto: winnend 6,70, plaats 2,40 4,30, koppel: 21.40. trio: 997,50. Zesde koers (2150 m): 1 Karina Bright (E.Ha- vegheer) 2.16.6, 2. No Doubt. 3. Imagine Toto: winnend 8,00, plaats 4,30 1,80. koppel 23.90, tno 249,80 Zevende koers (1609 m): 1 U O Me Abba (J. Oorthui|sen), 2. Fandango Che, 3 Thomas C Niet gestart: nr. 6 (Gipsy) en nr. 9 (Gert Holly wood). Toto: winnend 2,40. plaats 1,50 4,70, koppel 22,90, trio 471,20. Dubbel winnend 6/7 16,70. Achtste koers (2000 m): 1Dean Boszorg (W Velis) 2.33,5-1.16.8.2. Nick Hoff. 3. Comrade Niet gestart nr. 6 (D'Uschi Fibber) en nr. 9 (Al fred Rynstroom). Toto. winnend 6.10, plaats 2,503,10, koppel 24,30, trio 346.90 Negende koers (1800 m): 1 Gatecrasher (S.Lawes) 1.53,1, 2 Surenchere, 3. Watermill Olymp. Toto: winnend 7,50, plaats 3,00 3,90. koppel 25,10, trio 266,00 Tiende koers (2000 m): J. Cervino Montana (H. Langeweg) 2.35,0-1.17,5, 2. Arjan G, 3. Elaine Hanover. Toto: winnend 2,30, plaats 1,401,80, koppel 4,70, trio 19,60 Elfde koers (2600 m): 1 Formidable H (W.Duivenvoorden) 3 28,5-1.20,2, winnend 5,10, plaats 1,601.30, koppel 2,50, trio 37,90. Totalisator-omzet: 1278.880,00 SCHAKEN Manila (Fil). Olympiade Mannen voorlopige eindstand: 1. Rusland 39 punten. 2 Oezbekistan 35.3. Armenië 34 1/2, 4 Verenigde Staten 34. 5 IJsland, Kroatië 33 1/2, 7. Engeland. Oekraïne. Hongarije, Geor gië 33,11Israël 321/2,22. Nederland 31 Vrouwen eindstand: 1 Georgië 30 1/2,2 Oe kraïne 29. 3. China 281/2,4. Azerbaidzjan 27. 5. Hongarije 26 1/2, 6 Rusland 26. 7 Roeme nië 25, 8. Verenigde Staten en Kazachstan 24 1/2, 10. Tsjechoslowaki|e, Estland, Letland 24,17. Nederland 221/2. TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen enkelspel Eerste ronde. Maleieva- Fragmère (Zwi/9)-Muns-Jagerman (Ned) 6-1 6-4. Graham (VSt)-Cunningham (VSt) 6-2 7-6. Tweede ronde: Katerina Maleieva (Bul/121- Bollegraf (Ned) 6-4 6-1, Rittner (Dui)-Frankl (Dui) 6-0 6-0, Porwik (Dui)-Siddall (GBr) 6-4 6- 2, Basuki (Ino)-Hack (Dui) 7-5 6-3, Sukova (Tsj)-Dechaume (Fra) 7-5 6-2, Mary-Joe Fer nandez (VSt)-Dahlman (Fin) 7-5 6-2, Frazier (VSt)-Allen (VSt) 7-6 6-1Endo (Jap)-Grunfeld (GBr) 5-7 6-2 7-5, Gildemeister (Per)-Helge- son (VSt) 3-6 6-4 7-5, Tauziat (Fra/14)-Medve- deva (Oek) 7-5 2-6 6-3, Huber (Dui/10)-Tessi (Arg) 6-2 6-2, Provis (Aus)-Zrubakova (Tsj) 6- 2 6-4, Seles (Joe/1)-Appelmans (Bel) 6-3 6-2. Halard (Fra)-Sanchez Vicano (Spa/5) 6-3 2-6 6-3, Gigi Fernandez (VSt)-Date (Jap/15) 6-1 6- 3. Navratilova (VSt)-Po (VSt) 6-2 3-6 gestaakt wegens duisternis Dubbelspel, eerste ronde: Bakkum/Stranlund (Ned/Zwe)-Glitz/Kuhlman (VSt) 6-3 6-1 Mannen enkelspel, eerste ronde: Agassi (VSt/12)-Ts|esnokov (GOS) 5-7 6-1 7-5 7-5 Tweede ronde. Krajicek (Ned/1l)-Haarhuis (Ned) 7-6 6-3 6-1Masur (Aus)-Knowles (Bah) 6-3 6-4 7-6, Larsson (Zwe)-Costa (Spa) 7-5 6- 3 6-7 6-4, Boetsch (Fra)-Roig (Spa) 6-4 6-2 6- 2, Stich (Dui/3)-Mansdorf (Isr) 4-6 7-6 6-3 6-3, Gilbert (VSt)-Youl (Aus) 6-1 7-5 7-5, Rosset (Zwi)-Petchey (GBr) 7-6 6-2 6-3,Ivanisevic (Kro/8)-Woodforde (Aus) 6-4 6-4 6-7 6-3, Stol- le (Aus)-Wilkinson (GBr) 3-6 6-4 7-6 6-4, Lendl (Tsj/10)-Thoms (Dui) 7-5 7-6 1-6 7-5. Davis (VSt)-Braasch (Dui) 6-7 7-6 7-6 6-3, Holm (Zwe)-Kulti (Zwe) 6-1 6-2 6-2, Stafford (ZAf)- Patnck McEnroe (VSt) 6-4 7-6 2-6 6-2, Volkov (GOS/15)-Stankovic (Tsj) 6-4 7-5 6-3, Edberg (Zwe/2)-Muller (ZAf) 7-6 6-3 7-6, Sampras (VST/5)-Woodbndge (Aus) 7-6 7-6 6-7 6-1 Dubbelspel, eerste ronde: Flach/Witsken (VSt)-Davids/Pimek (Ned/Bel) 7-5 3-6 7-6 7-6, Grabb/Reneberg (VSt/4)-Siemennk/Poljakov (Ned/Gos) 6-3 6-2 6-1, Kruger/Layendecker (ZAf/VSt)-Oosting/Limberger (Ned/Aus) 7-5 6-7 3-6 6-4 6-3, Haarhuis/Koevermans (Ned)- Castle/MacLagan (GBr) 6-4 6-4 7-6, Scha- pers/Vacek (Ned/Tsj)-lson/Petchey (GBr) 7-6 7-6 6-3, Eltmgh/Kempers (Ned)-Gamett/S- vantesson O/St/Zwe) 4-6 3-6 6-4 7-6 gestaakt wegens duisternis VOETBAL Bukarest, Finale Roemeense beker: Steaua Bukarest-Politehnica Timisoara 1-1 n.v. (1-1,1-1). Steaua wint na strafschoppen: 4-3. 14. Andrassi 1-0, 18. Baban 1-1 Toe schouwers 8.000. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland: Achtste etappe Chiasso-La Punt: 1 Boyer (Fra) 237 km 6 44 47. 2. Zberg (Zwi) 0.13. Le- Mond <ySt), 4 Furlan (Ita). 5 Bouwmans (Ned), 6. Trumheller (Dui), 7 Breukmk (Ned). 8. Jeker (Zwi). 9. Bugno (Ita). 10. Imboden (Zwi). 11. Zimmermann (Zwi), 12. Worre (Den) 4.06. 24 Den Bakker 23 24, 26. Van Aert, 58. Lammerts 28.38, 60. Suykerbuyk Niet gestart. Roche (Ier) en Van Loenhout Opgegeven: (13 renners o.w. Argentm (Ita). Hanegraaf, Zanoli, Hermans, Hopmans Algemeen klassement: 1. Furlan 38.15.19. 2 Bugno 0.313 Jeker 1.014. LeMond 1.315. Zberg 1.34, 6. Trumheller 2.00, 7. Breukink 2.05, 8. Boyer 2.20, 9. Bouwmans 2.31, 10. Imboden z.t., 11Zimmermann 2.54,12. Car denas (Col) 9.20, 24 Den Bakker 26 59, 26. Van Aert 29 59. 46. Suykerbuyk 42.35. 62 Lammerts 58 34 Ronde van Mijnvallelen: Tweede etappe Mieres-Casa del Puerto: i Camargo (Col) 160 km 4.41.33, 2. Da Silva (Por) 0.20,3. Palacio (Col). 4. Camacho (Spa) 0.32, 5. Moreels (Bel) 0.47, 6. Echave (Spa) 0.50.7. Rincon (Col), 8. Alonso (Spa). 9 Alca- la (Mex), 10. Hernandez (Spa). 41 Indurain (Spa) 6.17,52. Cordes (Ned) 7 49. Algemeen klassement: 1. Camargo 9.13.45, 2. Da Silva 0.20, 3. Palacio z.t., 4. Camacho 0.32, 5. Moreels 0.47, 6. Echave 0.50, 7 Rin con, 8. Alonso, 9. Alcala, 10. Hernandez, 41. Indurain 6.17,52. Cordes 7.49. Ronde van Apullê: Vierde etappe Mottola-Locorotondo 1 Lelli (Ita) 175 km 4.37.04, 2. Fontanelli (Ha). 3. Adn van der Poel (Ned), 4. Henn (Dui), 5 Strazzer (Ita). 6. Bortolami (Ita). 7 Cipollmi (Ita). 8. Mar- tinello (Ita), 9. Simon (Fra), 10. Molinari (Ita) Algemeen klassement: 1 Arnould (Fra) 19.03.21, 2. Ruè 1.03. 3 Manm (Fra) 1.31. 4 Vairetti (Ita) 2.08, 5. Giuppom (Ita) 2.21. 6 Roosen (Bel) 2 44. 7 Alvis (VSt) 3 42.8 Fon tanelli 3.49, 9. Bortolami 4.08. 10. Botarelli (Ita) 4.36. Ronde van oeigie Amateurs achtste etappe Koksijde-Lokeren 1 Vandaele (Bel) 204 km 5.05.50,2. Pumpurs (Let). 3. Den Braber (Ned), 4 Kemper (Ned). 5. Vanhaecke (Bel), 29 Wotfkamp. 30 Vos kamp. Eindklassement: 1 De Smet (Bel) 25.16.14,2. Corvers (Bel) 0.41, 3. Den Braber 0.53, 4. Udris (Let) 1 16. 5 Jackel (Dui) z.t., 6 Wotf kamp 1 48. 28 Voskamp 7 28. 30 Kemper 7.38. Puntenklassement 1 Kemper 47. Berg- klassement: 1 Den Braber 24.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17