'oekomst Bollenstreek chuilt in bollen èn graan LEIDEN OMGEVING 15 Vijfgatenbrug half september opgeleverd Ter Aar verbiedt groeilampen niet via bestemmingsplan anleg waterleiding Zoeterwoude aat de eerste fase tegemoet BOERHAAVE COLLEGE i&M Coutatit DONDERDAG 25 JUNI 1992 jrdinator jongerenwerk Ophalen oud papier stgeest naar Den Haag in Zoeterwoude JTGEEST - Met ingang van 1 juli eedt de huidige coördinator van de jng Jeugd- en Jongerenwerk, R. Wij- i dienst van het buurt- en clubhuis- ii Den Haag. Wijand heeft zich enke- >n voor het werk van de SJJO inge- en tijdens een periode die niet be- gemakkelijk was. Tijdens de com- ■vergadering van de commissie on- js en welzijn bleek dat de opvang van igeren redelijk loopt. Het program- t de SJJO voor jongeren heeft opge- «antwoordt wel aan wat zij willen niet aan de accommodatie van het fünctioneel Centrum aan het Oegst- yBoerhaaveplein. Dit centrum staat [ijk tussen een tweetal flatgebouwen vele senioren wonen. ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse drumfanfare De Rijntam boers haalt zaterdag 27 juni oud papier op in het gebied Hoge Rijndijk. Dat doen de muzikan ten onder het motto: 'Uw kranten zijn voor ons contanten'. Met de opbrengst van het oud papier - die jaarlijks in de duizenden gul dens loopt - kan de drumfanfare nieuwe uniformen en instrumen ten kopen. Tevens zorgen de mu zikale Rijntamboers voor een mi lieu-vriendelijke verwerking van oud papier. Vanwege de vakantie wordt in juli geen oud papier op gehaald maar in augustus is de ophaalploeg weer present. F. Bakker nieuwe voorzitter van CDA in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Flip Bakker is met alge mene stemmen gekozen tot de nieuwe voorzit ter van het CDA, afdeling Zoeterwoude. Hij is de opvolger van mevrouw Hanneke Elder- horst-van Hofwegen die wegens een drukke werkkring de voorzittershamer moest neerleg gen. Het CDA heeft tevens een senioren-con vent opgericht. Dat is een groep van oud-raads leden van het CDA-Zoeterwoude die met de huidige raadsfractie wil samenwerken. De ex- raadsleden beschikken over een ruime erva ring die voor nieuwkomers van grote waarde kan zijn. Tot het senioren-convent zijn toege treden de heren A. van der Heijden (oud-wet houder), Jac. van der Geest, G. Belt, L. van der Post, N. Minekus en H. van Nierop. Braderie Zoeterwoude blijkt groot succes ZOETERWOUDE - De braderie in Zoeter woude is bijzonder goed verlopen. Opnieuw brachten duizenden mensen gisteren een bezoek aan het gezellige festijn op het Wa tertje. In de meer dan zestig kramen werd uitstekend zaken gedaan en er was een le vendige handel. Comite-woordvoerder Jac- van der Geest was gisteravond dan ook erg tevreden. „Het was allemaal boven verwach ting. Ik had de indruk dat het bij enkele stands niet zo druk was maar de standhou ders waren zelf opvallend tevreden. Ver schillende verenigingen en instellingen hebben goed aan de weg kunnen timmeren. Voor velen gaat het om de naamsbekend heid. De keuze om bedrijven van buiten Zoeterwoude toe te laten is een juiste ge weest" aldus Van der Geest. TER AAR - De nieuwe brug over de Leidse Vaart in Ter Aar, de Vijfgatenbrug, arriveert volgende week per schip. Dan zal de brug ook worden ingevaren. Als de werkzaamheden volgens schema blijven verlopen zal op korte termijn een begin worden gemaakt met het aanbrengen van de aanvoerwegen naar de brug. Het streven van de provincie is om voor de bouwvak vakantie de werkzaamheden zover te hebben voltooid dat het verkeer weer van de normale route via de Westkanaalweg gebruik kan maken. Dit deelde wet houder P. van Rijn gisteravond mee in de commissie openbare werken. Aan de problemen aan de Grote Brug in Langeraar wordt gewerkt. Als de gemeente na een eindcontrole de brug overneemt van het Hoogheemraadschap van Rijnland zal de officiële opening plaatsvinden op 24 september. 6KOLDENHOF 10 ,LEGOM Groeit er de volgende eeuw in naast de tulpen en :inten die de velden de Bollenstreek nu hun kleur geven? Het roord op die vraag actueler dan ooit nu bollenteelt onder ids zwaardere druk t van strengere mi- eisen en toenemende lurrentie. beter en schoner produkt aarom van vitaal belang, elteelt, waarbij ook ande an bolgewassen betrokken zal daarbij een sleutelrol ten gaan spelen. Bij proef- ijf De Zuid in Hillegom is ei toekomst nu al realiteit. Stokkers, projectleider wat officieel het proefbe- voor geïntegreerde bol- eelt heet, is er er van over- d dat de bollensektor op de npel staat van ingrijpende a nderingen. Leidraad daar- ijn vooral de Structuurno ta Landbouw en het Meerja renplan Gewasbescherming, waarin paal en perk wordt ge steld aan het toekomstig ge bruik van bestrijdingsmidde len en meststoffen. Stokkers: „De tijd dat bollentelers hun land het ene jaar volplantten met hyacinten, het andere jaar met tulpen om de grond ver volgens chemisch te ontsmet ten is nu echt voorbij. Wij pro beren er hier achter te komen hoe er schoner geteelt kan worden op een economisch aanvaardbare manier. Daarom vindt het onderzoek ook niet plaats op een proeftuin, maar op een compleet - zij het kleinschalig - bedrijf'. Het proefbedrijf in Hillegom staat niet op zichzelf. Vorig jaar werd een soortgelijke on derneming opgestart in St.Maartensbrug en ook op de klei in Zwaagdijk vindt onder zoek plaats. In het project wordt totaal zes miljoen gul den geïnvesteerd. Het Ministe rie van Landbouw (3 miljoen), de provincies Noord- en Zuid Holland (samen 1,25 miljoen) en het Produktschap voor Sier gewassen (1,7 miljoen).zorgen voor het benodigde geld. Het onderzoek richt zich op drie bedrijfssystemen. Bij het inpasbaar systeem worden de meest recente inzichten en technieken toegepast. Het vi zier is daarbij gericht op 1995, het jaar waarin krachtens het Meerjarenplan Gewasbescher ming ook een forse reductie in het gebruik van bestrijdings middelen gerealiseerd moet zijn. Minder frequente toepas singen en lage-dosering van bestrijdingsmiddelen en emis sie-arme spuittechnieken moeten tot dit resultaat leiden. Het geavanceerde systeem maakt daarnaast gebruik van een aantal nieuwe ideeën. De termijn waaraan men hierbij denkt is een kleine tien jaar. Randvoorwaarde bij beide sy stemen is dat er evenwicht moet zijn tussen economische en ecologische factoren. Dat is niet het geval bij het der de systeem, het futuristische bedrijfssysteem. Hierbij wordt absoluut voorrang gegeven aan het milieu. Het gebruik van chemische middelen en kunstmest is dan ook mini maal. Een eerste succesje lijkt in middels geboekt. Het is sinds jaar en dag de gewoonte van bollentelers stuiven tegen te gaan door een klein laagje mest op het braakliggende land te spuiten. Door het mes tuitrijverbod is de periode waarin dat mag gebeuren nu al sterk beperkt en vanaf 1995 is deze techniek zelfs taboe. „Op ons bedrijf in de Noord hebben we daarom vorig jaar gepro beerd hetzelfde te bereiken door een mengsel van GFT-af- val met water op het land te spuiten. Het resultaat was be vredigend, maar een herhaling dit voorjaar had minder suc ces. Door de overvloedige re genval was het effect van stuif- bestrijding al na drie weken uitgewerkt", aldus Stokkers. Het toepassen van wisselteelt heeft ook een prominente plaats in het onderzoek. Stok kers: „De telers kijken nog te veel naar de korte termijn. Tul pen en hyacinten leveren meer op dan narcissen of andere ge wassen en dus kiest men voor duo-teelt. Maar op de langere termijn is het bedrijfsresultaat er bij gebaat indien de wisse ling tot vier gewassen zou wor den uitgebreid. Dat betekent wel dat met name het areaal Rob Stokkers in de bedrijfsruimte. Futuristisch of niet, bollenpellen gebeurt ook op proefbedrijf De Zuid nog op de ouderwetse manier; met de hand dus. FOTO: HENK VAN DEN ENDE zoiets pas ergens in de volgen de eeuw in beeld komt". Hoe futuristisch het futuris tisch bedrijfssysteem werke lijk is zal de naaste toekomst moeten uitwijzen. Recente maatregelen van minister De Vries - het verbod van met- ham-natrium per 1 juli - wij zen erop dat Den Haag nog meer in petto heeft. Stokkers beaamt het volmondig. „Met de huidige milieumaatregelen zijn we er nog niet, het einde is niet inzicht". aan tulpen met zo'n 300 ha moeten worden ingekrompen. Een deel van de productie zou misschien op de klei kunnen plaats vinden". Stokkers verwacht overigens niet dat voor een echt milieu vriendelijke bollenteelt drie maal zoveel grond nodig is dan het huidige bollenoppervlak, zoals milieugroepen bij herha ling claimen. „De opbrengst derving bij het geavanceerde systeem schat ik op tien tot twintig procent in slechte ja ren. Zelfs wanneer het futuris tische systeem zou worden toe gepast - wat onder de huidige omstandigheden ondenkbaar is, omdat het onrendabel zou zijn is er hooguit sprake van een uitbreiding van het beno digde bollenareaal met 50 tot 75 procent". Een toename die vooral wordt veroorzaakt door dat bij de wisselteelt zes ge wassen betrokken zijn. Stok kers: „Naast vier bolgewassen ook twee graangewassen. Maar zet er vooral duidelijk bij dat li een huis op rrein water- jivering De Kaag KEMADE De bouw een woning door Vlugt op het terrein van waterzuiveringsinstal- 'I ie in de Kaag gaat waar- 4; lijnlijk niet door. De dscommissie ruimtelij- ordening heeft de be- [{feren tegen afwijzing 1 het plan unaniem af- vezen. Het stukje in De - ag is te mooi om daar tweede woning op te iwen. lokatie van de waterzuive- jsinstallatie is eigendom Vlugt, maar het Hoog- mraadschap Rijnland heeft nog in erfpacht. Die wil ter de erfpacht opheffen, dat de zuiveringsinstallatie dt gesloten. Op het bewus- perceel staat momenteel een kantoortje, college wees de bouwaan- ig in maart jongstleden al omdat een woning op de ats van de zuiveringsinstal- e afbreuk zou doen aan de debouwkundige vormge- g. De bebouwing langs de isaulaan vormt een afron- ig van de dorpsbebouwing, igt vindt dat argument niet )aald steekhoudend, omdat gemeentebestuur wel toe- mming heeft gegeven voor bouw van een groot aantal nerhuizen aan de Balgerij het Hoekstuk. „Deze hui sluiten niet aan op de be- - wing van het dorp De |»ag. De Balgerij is een agra- ^ch natuurgebied waar nooit ningen hebben gestaan en alleen bereikbaar was via water. Inmiddels is er een ivisorische weg aangelegd ar het gebied en de wonin- n worden het gehele jaar or bewoond" aldus Vlugt. begreep met de beste wil de wereld niet, waarom er zijn stukje land geen wo- ig mag worden gebouwd, te dorpsbebouwing houdt ït op bij de Nassaulaan". TER AAR - Ter Aar is niet van plan assimilatie belichting ('groeilampen') te verbieden via ontwerp- bestemmingsplannen Dat voorstel was wel ge daan door het bureau voor ruimtelijke ordening RMBOI. Toestemming voor het ge bruik van groeilampen kan ook via het systeem van hin derwetvergunningen worden geregeld. Elk tuinbouwbedrijf zal op korte termijn een hin derwetvergunning moeten aanvragen. Daarbij zal ook worden getoetst of de assimila tiebelichting niet te veel over last voor de omgeving ople vert. CDA-raadslid M. Kleijn: „Via de hinderwet kan alles nauw omschreven worden wat betreft zijgevelverduistering en strooilicht naar boven", zijn wethouder P. van Rijn was het daarmee eens. Zowel E. van der Laan (WD) als A. van Deu- dekom (PAK) vonden dat in het bestemmingsplan alleen een regeling rond belichting moest worden opgenomen bij dichte bebouwing. In de kwestie rond de assimila tiebelichting staan milieuorga nisaties en Landbouwschap lijnrecht tegenover elkaar. Een algemeen verbod heeft de voorkeur van milieudeskundi gen en de deskundigen van Landschap. Volgens het Land bouwschap is een algeheel ver bod niet wenselijk. Een rege ling via de hinderwetverorde ning is voldoende. CDA'er Kleijn waarschuwde in dat ka der nog voor de gevolgen voor de Teraarse tuinbouw als er een wet komt die groeilampen verbiedt. „De tuinbouw in Ter Aar maakt dan geen enkele kans meer. De bedrijfsstruc tuur in Ter Aar laat nu een maal geen grote afstanden toe vanwege de kleinschaligheid". Volgens J. Hoogervorst, com missielid van de milieucom missie van het Landbouw schap, voorziet het schap der gelijke problemen voor grote gebieden in Nederland, als er beperkingen in bestemmings plannen worden opgenomen. Het Landbouwschap adviseert bij algemene maatregel van bestuur dat bewoners binnen een afstand van 30 meter van een belichte kas met de eige naar van het glastuinbouwbe drijf onderling afspraken moet maken over het wel of niet aan brengen van een gevelscherm. Steiger naast pont in De Kaag wordt opgeknapt Idoor ELLEN VERHAAR Voorlichting over Coupépolder voor bevolking gemeente Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen houdt voor haar burgers op dinsdag 30 juni in De Bron een voor lichtingsbijeenkomst over de Coupépolder. Aan de orde ko men onderwerpen als het rap port Engwirda, aspecten van volksgezondheid en toekom stige maatregelen. Het eerste deel van de avond begint met een videofilm over de gevol gen op de volksgezondheid van de milieuontwikkelingen in de Coupépolder en de ge troffen maatregelen. Vervol gens geven de wethouders W. de Jong en A. Hommes en gedeputeerde van Zuid-Hol land J. van der Vlist toelichtin gen op milieugevolgen vanuit hun eigen vakgebied. Na de pauze kan het publiek vragen stellen aan een forum. In dit forum zitten naast Van der Vlist, Hommes en De Jong burgemeester M. Paats, mi lieuadviseur M. Bos, project leider Coupépolder B. Stro- kappe, medisch milieuspecia list W. Zwartvoorspuy en ge meenteambtenaar E. van Tooren. De bijeenkomst aan de Trou- badourweg begint om half acht. Waterbeheervan Nieuwkoopse plassen wordt onderzocht NIEUWKOOP - Het Tech- nisch Adviesbureau van de Unie van Waterschappen doet binnenkort onderzoek naar knelpunten in de waterhuis houding rond de Nieuwkoopse plannen. De uitkomsten van het onderzoek zullen worden gebruikt voor de ontwikkeling van natuurwaarden en het in stand houden van de land bouw in dit gebied. Het onder zoeksgebied ligt tussen de Westeinder plassen, het Am- stel-Drechtkanaal, de Oude Rijn en het Aarkanaal. Het on derzoek kijkt naar zaken als het peilbeheer, de waterkwali teit, de lozingen op het opper vlaktewater en de inrichting van het gebied. De kosten van het onderzoek bedragen drie ton, die voor de helft uit rijks subsidies worden betaald. De overige deelnemers, zoals ver schillende gemeenten uit de Rijnstreek, het Hoogreem- raadschap Rijnland en het mi nisterie van Landbouw, beta len de rest. „Willibrordschool belangrijk voor westelijk deel Oegstgeest" OEGSTGEEST - De rk Willibrordusschool in Oegstgeest moet hoe dan ook worden behouden. Zou de school na 1996 worden opgeheven we gens gebrek aan leerlin gen, dan heeft het weste lijk deel van Oegstgeest geen enkele basisschool Die noodkreet klonk op tijdens de vergadering van de raads commissie onderwijs gister avond. Volgend jaar augustus geldt voor het voortbestaan van een basisschool de norm van 170 leerlingen. Daarna kan een school er tot augustus 1996 over doen om te proberen die norm te halen of aan te tonen dat verdwijnen de belangen schaadt. De rk Willibrord school zit nu al onder de norm. Maar het is in het westelijke deel van de gemeente wel de enige Oegstgeester basis school tegenover een streek school als de Geref. Dr. K Schilderschool. Als de Willibrordschool in 1996 niet aan de norm van 170 leer lingen kan voldoen, of er een andere manier is gevonden om het voortbestaan van de school te waarborgen, ontstaat er een onevenwichtige situatie. Voor al de wijk Buitenlust zal eron der lijden. „Er zit geen een school in Oegstgeest te wach ten op het verdwijnen van de Willibrordschool", aldus wet houder T. Kohlbeck. „Wij heb ben juist voor de leerlingen uit de wijk Buitenlust de school- route veiliger gemaakt". De di recteur van de Willibrord school kondigde al aan dat al les wordt gedaan om het leer lingenaantal op te krikken. Zo dra de normen duidelijk zijn, worden de mogelijkheden bin nen de wet onderzocht. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. 'ETERWOUDE - In igerak wordt dinsdag eerste buis gelegd van 'slagader' van Water- iatschappij Zuid-Hol- 'd Oost (WHZO). Het >rmt het begin van een jfchtig kilometer lange 'ofdtransportleiding, die der meer door Zoeter- •ude loopt. e realisatie van de slagader de nieuwe waterwinlocatie een van de belangrijkste 'ojecten van het WHZO. De hoofdtransportleiding zal wan neer hij eind 1994 gereed is, water vervoeren van zuid naar noord. De route loopt van Lex- mond via Langerak en van Bergambacht en Zoeterwoude. De leiding loopt in totaal door negen gemeenten, komt twee keer onder de Lek te liggen en kruist vijf keer een snelweg. De aanleg van de slagader vergt een investering van 130 miljoen gulden. De aanleg van de slagader is noodzakelijk om te voorkomen dat in noodgevallen hele ge bieden onder water komen te staan. Tevens is de nieuwe transportleiding van belang om het noorden van het ver zorgingsgebied van WHZO de komende jaren te voorzien in de waterbehoefte. Gezien de waterkwaliteit zullen daar op korte termijn pompstations moeten sluiten. De WHZO zal tevens meerdere grondwaterwinlocaties tot ont wikkeling brengen om zelf in de waterbehoefte te voorzien in haar eigen verzorgingsge bied. Op dit moment wordt nog twaalf procent van het beno digde water bij andere bedrij ven gekocht. "Boerhaave had voor mij de oplossing" "Omdat ik naar de universiteit wilde om rechten te gaan studeren kon ik niet volstaan met mijn in 1991 met succes afgeronde MEAO-opleiding. Daarvoor is nu eenmaal een VWO-diploma vereist. Ik hoorde dat Boerhaave voor mij de perfecte oplossing had nl. de VWO-top: de laatste twee jaar VWO in één jaar. Je moet natuurlijk wel wat harder werken maar het bespaart je een heel jaar. De sfeer op Boerhaave is gezellig en je merkt dat de leraren extra gemotiveerd zijn om je goed op het examen voor te bereiden. Voor mij biedt Boerhaave de snelle weg naar de universiteit". De studiemogelijkheden: VWO, HAVO, MEAO, MAVO, (volledig pakket of alle 29 vakken afzonderlijk), Nederlands voor anderstaligen. Ook intensieve cursussen (kortere studieduur). Meer inlichtingen: bel overdag 071 - 14 00 43. Een informatiemap ligt voor u klaar. Inschrijven: elke maandag en donderdag van 12.00 tot 15.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Wacht niet te lang. ALKEMADE De hartgrondi ge klachten van inwoners van Kaageiland hebben eindelijk geholpen: De steiger naast het pont in de Kaag wordt binnen kort opgeknapt. Deze week ging de raadscommissie open bare werken hiermee akkoord. De commissie behandelde de aanleg van kleinschalige re creatieprojecten in heel Alke made. Op voorstel van het col lege wordt voorrang gegeven aan de Kaagse steiger en aan het plaatsen van een bankje, fietsenklemmen en een pick nicktafel aan het einde van de Galgekade in Oude Wetering. Volgens een ambtelijk advies had eigenlijk prioriteit moeten worden gegeven aan de beweg wijzering van fietsroutes en wandelpaden. Ook hadden er plaatsnaamboorden moeten komen ten behoeve van toeris ten. Uithangborden met ver wijzing naar de plaatselijke VW stonden ook hoog geno teerd op de ambtelijke lijst. Om de voorzieningen te kun nen betalen, zal er jaarlijks twee gulden per inwoner wor den gereserveerd. GL-raadslid J. Spring in 't Veld stelde voor een steiger te laten bouwen ter hoogte van het vuurtorentje aan de Galge kade, zodat behalve honden er ook mensen het Braassemwa- ter in kunnen. Tot vorig jaar gingen veel Alkemadenaren zwemmen in de Poel; toen werd veelvuldig gebruik ge maakt van de toegang nabij de Langeweg. Na klachten van omwonenden heeft de ge meente het beroemde zwem- plekje ontoegankelijk ge maakt. Spring in 't Veld vindt dit nog steeds een discutabele maatregel. A. van den Boo gaard (WD) stelde voor de Wij de Aa beter toegankelijk te ma ken voor „gewone" mensen. Daarom wenste N. Bakker (CDA) dat ook de berm van de Groenewoudsekade wordt geë galiseerd. BIOSCOPEN LEIDEN* LUXOR (Stationsweg 19,tel. 071-121239) Final analysis (16): 18.45, 21.15 LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel 124130): My girl (al)19.00, 21.15. wo. ook 14.30 Lover (16); ma. t/m do. 18.45, 21.15. Shjnlng through (12); 21.15. My cousin Vinny (al); 19.00. wo. ook 14.30. Basic in stinct (16); 18.45,21.15. wo ook 14.15. Beethoven (12); 19 00, 21.15 Hook (al); wo. 14.T5. Sneeuwwitje (al); wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31'. tel. 071-123875): Amants du pont neut (12); 19.00,21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Kiss before dying (16); 19.00, 21.30. ma. di. do. vr. ook 14.00. My girl (al); 13.45. 18.45. 21.15. Basic instinct (16); 18.30, 21 15. ma. di. do. vr. ook 13.30. Beethoven (12); 13.45, 18.45, 21.00 Sneeuwwitje (al); wo. 14.00. Babar (al)wo. 14 00. VOORSCHOTEN KINDERBIOS COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, tel. 614354): Peter en de vliegende auto bus (al); wo. 14.00,15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, tel. 3463500): Basic instinct (16); 14 00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Shining through (12); 14.00, 18.45. 21.30. ASTA 3: Free Jack (16); 14,00, 18.45,21.30.* BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): Basic in stinct (16); 18.45, 21.30. BABYLON 2: La Came (16); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: The Masmbo klngs- (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel 3630637): Kuffs (12); 14.00, 18.45, 21 30 CINEAC 2: My girl (al); 14.00,18.45.21.30. CINEAC 3: Beethoven (al); 14 00. 18 45, 2J30 METROPOLE 1 (Carnegielaan. tel. 3456756): Final analysis (12); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Stop, or my mom will shoot (al); "14r.0ö, 18.45, 21 30. METROPOLE [3 La gloire de Mon Pere (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4. Hook (al); 14.00. 20.30. METROPOLE 5: Silen ce of the Lambs (16); 18.45,21.30. ma. di. do. ook 14.00 ODEON 1 (Heren gracht 13. tel 3462400): Basic instinct (16); 13.45, 18.45. 21.30. ODEON 2: Cape fear (16); 13 45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Problem Child 2 (al); 13.45,18.45,21.30 ODEON 4: Start rek VI (al); 13.45, 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Edward II; 19.30. A idade Maior; 21.45 Zaal 2: Malina; 19.30. Urga, 21 45. Zaal 3: dag. 19.30, 21.45. Tell me a riddle; ma. EJ norte; di. The brother from another planet, wo. Pull my Daise/Conversa- tions in Vermont; do. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargenomen dogr de apotheken die ook weekenddienst heb- STICHTING KRUISWERK LEIDEN - Centraal kantoor Schuttersveld 1 Voor informatie: tel. 071-120144 tussen 08.30-17 00 uur Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan ?50. telefoon 071-121894. Geopend: dage lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13.30- 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S.C.U: tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za terdag 13 00 u (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18"a ih Leiden VERENIGING BESCHERMING ONGE BOREN KIND - Hulpverlening bij_on- gewenste zwangerschap voor moeder en kind Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagejijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19~0Ötot 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks van 10 30 tot 19.00. Niet meer dan twee be zoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 30uur. Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige.* Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12 00 u Kraamafdeling: Naast de normale be: zoektijden alleen voor „kraamvaders" van 19.30-21 00 u. Gynaecologie/ver- loskunde/urologie van 14.00-14 45 en van 18.30-19,30 uur. Kinderafdeling dag. Ouders zijn de gehele dag wel? kom. Eén van beiden kan, indien men wil, bij zijn of haar kind blijven slapen Voor broertjes, zusjes en andere be zoekers, is de bezoektijd van 15.00 u, tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging- dag. van 14.00-14 45 u. en van 19.00-19.30 u Sport-Medisch Adviescentrum Sprëek- uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa beth-ziekenhuis. Endegeest: Di. eri vr 13.00-14 30 u zo. 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u eerste klasse: de gehe le dag. Jelgersmakliniek: Jongeren- team za. en zo. 14.00-17.00 u. Opna me: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00- 16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21 Q0 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u en 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u De Praematurenafdê- ling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkli niek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoek tijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor ande re bezoekers van kinderen: Keel-.neus- en oorheelkunde en neurologie 14.15- 15.00 en 18 30-19.30. Oogheelkunde en heelkunde: 14 15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuls: Dage lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00- 11.30 u. Vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, ih overleg met het hoofd van de afdeling. Kinderafde ling 14.30-15.30 u. In overleg met de verpleging zijn hier ook andere bezoek tijden mogelijk, De ouders zijn de gehe le dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15