LEIDEN OMGEVING Erica wil gemeente aan afspraken houden Zomernachten duren weer lang bij Leidse Lakenfeesten iSoutcwit Spanfiets van De la Haye 'opvallend leuk ding' I Stevenshof bereikbaar via spoorwegovergang Rolluik naast postkantoor moet omhoog BOUWPLANNEN? Persoonlijk cadeau 'II I I I I I.I I I I I l Qeidöc&owtwnt DINSDAG 23 JUNI 1992 NAAM DER WET wide S'KORFF DE GIDTS h, mijn namen staan er is bij", zei een Noordwij- :iaar gisteren, toen kan- Ifechter Van Leeuwen de onsgegevens op het >-verbaal met hem nam. Hij zou vorig jaar legstgeest door rood t hebben gereden. Vol- s het proces-verbaal had j politiewagen, die stond rachten voor het andere jjlicht, hem met piepen- banden door het rode zien rijden. Dat kon tens de gedaagde echter fmaal niet: „Ze hebben daar nooit kunnen dat mijn stoplicht op stond. En trouwens, hij ijing op dat moment op Leeuwen vond dat de de opmerkingsvaardig- van de hedendaagse it toch wel wat onder- itte. „En bovendien, het licht waar de agenten ichtten stond al twee inden op groen, toen u doorscheurde. Dat kan ;n maar betekenen dat u rood licht gereden De man gaf dit ge- :elijk toe: „Het sprong maar het was net op [moment dat ik voorbij- Officier van justitie Ek wilde meer duide- ïeid omtrent de kleur het stoplicht: „Heeft u iel of niet door een an- ;leur licht dan groen ge- Toen gaf de man Hij bekende kleur en 'as rood. Van Leeuwen jde daarom de eis van [openbaar ministerie en le de man honderdder- [gulden boete op. „Kan niet wat minder?", ig de Noordwijker la id. Nee, dat kon niet. tend verliet hij de zaal. ^dsel srj andere man, uit Leid- endam deze keer, zou lijg jaar ook een verkeers- hebben begaan. Ejhard gereden. Hij ont- echter dat hij de wa- inl bestuurde. Maar het i,l wèl zijn wagen, bleek van het kente- t. Toch kon hij het niet eest zijn. Hij toonde Van uwen kopieën van zijn je met werktijden, waar- - jleek dat hij niet eens in den geweest was rond de vraakte datum. „Ik heb i mijn vrouw ge- lar die zegt ook het niet kan. Het is voor n echt een raadsel", al- de gedaagde. Hij dacht een ambtelijke fout. Of- van Ek geloofde dit ter niet: „Het was een il, hè?" Ja, dat was het. hij was beige?". Ja, hij beige. „Nou, als dan ook het kenteken klopt dan de verbalisant niet een n irijffout gemaakt heb- Dan zou hij drie fouten fiben moeten maken, 'ik de hele autoboel is ge- 3Spn door rood licht gere- Hij eiste 130 gulden. 3(ji Leeuwen meende in hd» eindoordeel dat het dan bewezen was dat de auto rood licht gereden was, lar hij zelf was niet over- Vingd. Daarom sprak hij de 2,fri vrij. Jrdei Leiderdorper had vorig lujr juli zonder gordel in h auto gereden. Toen hij nckele agenten passeerde ze dit op en ze hem te stoppen. -1k had hem toen al snel igedaan, maar normaal tefeproken rijd ik altijd zon- gordel", aldus'de man. in Ek werd boos: „U doet ,£r geen gezelschapsspel- ■pe met de politie. Ik kan u _[het politiebureau auto's zien met bebloede kkjes haar in de voorruit. gevaren dringen blijk- lar niet in uw bolletje ■or". Hij eiste zestig gul- ^1 boete. Van Leeuwen de boete terug tot het jmsactiebedrag, 35 gul- jottoir f man voert al zestien jaar in strijd tegen het garage- ■drijf dat bij hem in de ■urt ligt. Al jaren parkeren ^hun firmawagens bij hem de stoep, terwijl de par verderop leeg „Ik heb al een paar ier de politie gebeld dat ze teens wat aan moeten ïn". De pech voor de man s, dat tóen de politie ein- llijk kwam controleren, hij op de stoep geparkeerd Jond. Deze bekeuring i>eht de man gisteren aan. an Leeuwen: „Ik begrijp et, het is zuur voor u. Maar hebt het kwaad op u afge- :pen door de politie er bij 1Ï betrekken. Ik kan verder jets voor u doen". Ek eiste 35 gulden boe- het bedrag dat de politie im in eerste instantie had igeboden. Dat vond van ■uwen erg aardig van de Icier. Daarom besloot hij e feestvreugde niet te be ërven en legde de man ''jjpze boete op. LEIDEN Als het aan de or ganisatoren ligt zal Leiden in het hartje van de zomer weer een sprankelende versie van de Lakenfeesten beleven. Zo als altijd staat dit festival, dat van 9 tot en met 19 juli wordt gehouden, weer garant voor muziek, theater, drankjes en hapjes en hopelijk mooi weer. De feesten kennen dit jaar weer een aantal traditionele vertrouwde programmapun ten. De peurbakkentocht zal weer een zowel letterlijk als figuurlijk spetterende ope ning betekenen. De afslui ting, het nationale straatmu zikantenconcours, is al even vertrouwd. „En het straatmuzikanten festival 'de Gouden Pet' viert dit jaar haar eerste lustrum", vertelt C. Hugens, directeur van de VW. „Nou, het lus trum was vorig jaar hoor", verbetert Gouden Pet-organi sator A. Fonteyne. „Maar we verkeren inderdaad nog steeds in een feestroes". De volle tien dagen is er over dag op verschillende plaatsen in de stad straattheater. Dit belooft een internationale aangelegenheid te worden, gezien de deelname van een Russisch gezelschap en een Braziliaanse carnavalsstoet. Bij het programma van de Russinnen (zes dames) staat het Aral-meer centraal, dat door allerlei irrigatiewerk zaamheden aan het verdwij nen is. De gevolgen voor het milieu zijn desastreus en daarom zet deze groep, met de naam Majatnic, zich in voor behoud van dit meer. Ook Leiden kan hier symbo lisch aan bijdragen, want tij dens de voorstellingen wordt water verzameld. Dat de Lakenfeesten een in ternationale uitstraling heb ben, blijkt ook uit het Zigeu- nerfeest, de Flamenco-avond en het niet-westerse-muziek- programma die op het pro gramma staan. Degenen die juist wel van westerse pop muziek houden kunnen hun hart ophalen bij het open lucht-popfestival 'Werfpop'. De liefhebbers van wat rusti gere muziek worden niet ver geten, want ook klassieke deuntjes komen aan bod bij de Lakenfeesten. Bijvoor beeld bij de inloopconcerten in de Hooglandse kerk of bij de uitvoering van de opera 'Carmen' op de Burchtheu vel. Nieuw aan de Lakenfeesten van dit jaar is de deelname van de Leidse middenstand. Zo wordt er op 15 juli een gro te braderie in de binnenstad gehouden. Deze datum is niet zomaar gekozen, want het is de verjaardag van Rem brandt. „We zorgen er altijd voor dat deze dag midden in de Lakenfeesten valt", zegt Hugens. Zoals elk jaar komen ook de Leidse fijnproevers aan hun trekken bij 'Leiden culinair'. Overigens heeft Leiden die dagen (17 tot en met 19 juli) een andere munteenheid: de Leidse pegel. De Leidse horeca-gelegenhe- den hopen natuurlijk een graantje mee te kunnen pik ken uit de ruif van de Laken feesten. Inderdaad zal tijdens de lange zomeravonden me nig baromzet-record sneuve len. Want de Leidenaars zul len niet alleen de pegel, maar ook de gulden laten rollen. LEIDEN - Erica-direc teur A. Swaak wil de ge meente houden aan de af spraken die volgens hem zijn gemaakt over het voormalige pand van het Elisabeth-ziekenhuis aan de Hooigracht. De ge meente bestrijdt dat er af spraken zijn gemaakt over behoud van de kapel achter het Elisabeth-com plex. Zij wil juist de kapel slopen, zodat er een wijk- parkje kan komen. Swaak zal één dezer dagen een gesprek hebben met wethou der T. van Rij van ruimtelijke ordening waarin hij hem zal wijzen op de gemaakte afspra ken. „Van Rij staat in Leiden bekend als een nette man", zegt Swaak. „Ik twijfel er niet aan dat hij zich de afspraken zal weten te herinneren. Ik re ken er nog steeds op dat alle af spraken worden nageleefd, dus aan juridische stappen denk ik nog niet. Ikzelf weet voor honderd procent zeker wat we hebben afgesproken". Wethouder Van Rij ontkent echter afspraken te hebben ge maakt. „We hebben alleen ver teld dat, wat er ook gebeurt, we een voorkeur hebben voor vol doende groenvoorziening. Ook als de kapel niet zal worden ge sloopt, moet er dus groen ko men". Volgens de plannen van Erica blijft de kapel bestaan en krijgt deze een recreatieve functie. Er zou een zwembad in kunne worden onderge bracht. Dit is echter tegen de wil van de buurtvereniging Pancras-oost, die wil dat er een wijkparkje komt. Volgens de plannen van Erica komt er al leen een binnenhof. Swaak wijt de misverstanden aan een communicatiefout in het Leidse ambtelijk apparaat. „Diegene die mij in een brief schrijft dat er helemaal geen afspraken zijn gemaakt, is zelf nooit bij een bespreking ge weest", zegt Swaak. „Mogelijk is bij het doorvertellen van de afspraken een fout gemaakt". Rampzalig Volgens Swaak zou het alsnog terugdraaien van de plannen rampzalige gevolgen kunnen hebben voor het toch al in moeilijkheden verkerende be drijf. „Op basis van de afspra ken heb ik een architectenbu reau aan het werk gezet", zegt Swaak. „Dat heeft zo'n twee ton gekost". Bovendien was er al een finan cieel plan opgesteld waarover de besprekingen met banken al in een afrondend stadium verkeerden. Het zou heel veel moeite kosten om het hele fi nanciële plaatje te herzien. „Bovendien zou het natuurlijk ten koste gaan van mijn ge loofwaardigheid bij de ban ken". De uitvoering van het plan heeft door alle perikelen de no dige vertraging opgelopen. Het pand wordt momenteel verhuurd aan de Stichting Stu dentenhuisvesting. Swaak: „Dat contract loopt aan het eind van het jaar af en zal niet worden verlengd. Wat gebeurt er als het pand straks enige tijd leeg staat? Ik maak me zorgen dat het pand misschien gekraakt gaat worden". li DEN HAAG - Het ge beurde allemaal nadat de Haagse wethouder C.V. Martini aan Haeghe In dustrie had gevraagd een stel fietsen voor zijn per soneel te maken. Een ambtenaar herinnerde zich het spanfietsontwerp van Frans de la Haye, en van het een kwam het an der. Directeur Van Nierop van Haeghe Industrie wilde de spanfiets maken, voor de Haagse ambtenaren, maar ook voor de Nederlandse markt. Een prototype van de fiets van De la Haye heeft al eens in de Union-stand op de RAI-fiet- senbeurs gestaan. Ook bij Ga zelle is er met een half oog naar gekeken. De La Haye streefde er in 1967 naar het lichtste rijwiel ter we reld te maken. Zijn spanfiets telt slechts twee buizen, alleen voor die delen van het frame waarop drukkracht wordt uit geoefend: de staande buis die van zadel naar trapas loopt en de buis tussen stuur en achter- wielas. De rest van het frame, dat alleen trekkrachten krijgt te verwerken, bestaat uit span draden. Het frame wordt niet gelast, maar gemonteerd.' Bepaalde onderdelen zijn gelijmd. De spanfiets is geen vouwfiets. Weliswaar laat het frame zich in tien minuten in elkaar zet ten, maar met het optuigen van de fiets ben je nog wel meer dan uur bezig. Opvallend leuk Verliefd laat Van Nierop zijn hand over de fiets gaan. „Mooi hè". Dat zeggen ook de men sen uit de fietsbranche. „Een prachtige fiets, vanuit esthe tisch oogpunt beoordeeld. Een opvallend leuk ding", zegt al gemeen directeur K. Dantuma van Gazelle in Dieren. „Maar als gebruiksfiets is hij niet sterk genoeg. We vragen ons af of het frame stijf genoeg is". Temidden van de feestelijke openingshandelingen protesteerden bewoners van de Haagweg. Zij zijn bang dat de Haagweg weer een racebaan wordt. FOTO: WIM VAN NOORT kozen. Aan de ene kant werd de Stevensbrug voor autover keer opengesteld. Normaal ge sproken was deze brug alleen maar voor bussen, fietsers en noodverkeer bestemd. Aan de andere kant zou de doorgang bij De Vink zo snel mogelijk klaar moeten zijn. Oorspronkelijk was de peilda tum medio '94, maar door het graven van een tunnel onder de twee reeds verhoogde spo ren kon uiteindelijk deze maand gehaald worden. De twee andere sporen worden op dit moment ontmanteld en zul len vanaf het Doctor Lelyvia- duct verhoogd worden. Wan neer de werkzaamheden ge vorderd zijn tot De Vink zal waarschijnlijk tijdelijk één rij baan dicht moeten, zo ver wacht van Rij. Produkt-analist G. Smeets van Haeghe Indystrie met de spanfiets. Alleen de verbindingen tussen stuur en achteras en tussen zadel en trapas bestaan uit buizen. FOTO: ANP land. Dan heb je de groep van design-geïnteresseerden. Die zitten over de hele wereld. En in de derde plaats wielrennend Nederland, de mensen die in teresse hebben in een snelle, lichte fiets". Er is volgens Van Nierop al en thousiast gereageerd vanuit de beroepswielrennerij. Oud-ren ner René Pijnen (verdienste lijk zesdaagse-rijder, in 1989 wegens ziekte gestopt) heeft vanmiddag samen met ANWB- hoofddirecteur E.A. Nouwen de fiets ten doop gehouden. Van belangstellenden uit de huidige wielertop mag Van Nierop van de betrokkenen geen namen noemen uit vrees de sponsors te irriteren. Ver der is er duidelijke belangstel ling vanuit Duitsland van par ticulieren en ontwerpers. Van Nierop lacht om de kritiek van de gevestigde fietsprodu- centen. „Het frame is stijf ge noeg. TNO heeft het getest, we kunnen belangstellenden op voorziening uitvoering aan de video de computersimulatie Wet Sociale Werkvoorziening, van de stijfheid van het frame Zijn werknemers verrichten voorschotelen". „Jongens kom aangepast werk vanwege een maar proefritten maken, handicap, een fysieke, geeste- hoor", roept hij de wielrenners lijke of sociale. en fietsen producenten toe. De kritiek van de gevestigde tt - fabrikanten doet hij af als iVOpers „hooghartig". De overweging Wie worden de kopers van de om de activiteit eventueel te spanfiets? „Allereerst heb je zijner tijd te verkopen wijst hij de groep van de 'early adap- resoluut van de hand. „Dat ge- tors'. Die kopen alles wat beurt niet. En nu is het aan alle nieuw is. Daarbij gaat het om kanten omgeven door paten- enkele honderden in Neder- ten". Van Nierop levert de spanfiets als frame en als fiets. Zijn roestvrijstalen fiets (framege wicht 2.200 gram) - sport- of ra cefiets - levert hij voorlopig af in twee varianten. Afgemon teerd met een Shimano 105- groep moet die 2.500 gaan kosten. Voor de fijnproevers is er de titanium spanfiets met aluminium lugs (framege wicht 1.200 gram). Titanium is de lichtste metaalsoort ter we reld. Dit model kost afgemon teerd met een Campagnolo- groep 15.000 a 20.000. En verzamelaars kunnen in het komend voorjaar langskomen voor een titaniumframe met ti- tanium-lugs, gewicht 883 gram. Prijs nader overeen te komen. Drieduizend per jaar „We beginnen met vijftig tot tachtig fietsen per week, dus zo'n drieduizend per jaar. Maar we kunnen de produktie heel simpel verdrievoudigen. Daar hebben we al scenario's voor klaarliggen. Alles wordt ook zoveel mogelijk geassem bleerd en niet zelf gemaakt. De voorvorken komen uit Italië, de wielen komen van een Ne derlandse fabrikant". „In eerste instantie werken we met tien vaste medewerkers in de werkplaats. Drie mensen verzorgen de marketing, en verder zijn drie technici van De la Haye bij het project be trokken. We willen rustig aan. beginnen. We hoeven geen massaprodukt. Zouden we na verloop van tijd de 10.000 te bo ven gaan, dan moeten we naar een ander gebouw". Zelf relativeert Van Nierop al zijn produktieschaal. Hij haalt de branchecijfers aan. „Er wor den jaarlijks 1,4 miljoen fiet sen in Nederland verkocht, waarvan de helft geïmpor teerd. In Nederland worden 900.000 fietsen gemaakt en ge deeltelijk ook geëxporteerd". Dus het blijft voorlopig klein schalig. Dat is ook typerend voor Haeg he Industrie In Den Haag, voorheen luisterend naar de minder dynamische naam In dustrieel Toeleveringsbedrijf Zichtenburg (ITZ). Van Nierop heeft niet de opdracht een massale fietsproduktie op te zetten. Met acht bedrijfsonder delen, waaronder een meubel makerij, een metaalafdeling en een confectie-afdeling, heeft hij in opdracht van de Gemeente Dienst Arbeids- LEIDEN - De Stevenshof is vanaf vandaag weer toe gankelijk voor auto's uit de binnenstad, nu de doorgang bij spoorweg overgang De Vink klaar is. De omleidingsroute via de Stevensbrug is hierdoor onnodig geworden, zodat de brug haar oude open baar vervoersfunctie weer terugkrijgt. De wethouders T. van Rij (ruimtelijke ordening) en J. Walenkamp (verkeer) reden gistermiddag met een stoom wals als eerste 'automobilis ten' onder het viaduct door. Automobilisten kunnen nu via de Vinkweg, het verlengde van de Haagweg, rechtstreeks via de Stevenshofdreef de Ste venshof binnenrijden. Sinds eind '89 is deze overgang afge sloten geweest in verband met de verdubbeling en verhoging van de spoorlijn Leiden-Den Haag. Sinds mei rijden er de treinen op twee verhoogde sporen. De talud, waarop de twee nog te verhogen sporen ooit gelegen hebben, is dit weekeinde in alle haast afgegraven en geas falteerd om de opening van daag door te laten gaan. Tot en met gisteren is men hier nog mee bezig geweest. „Een waar kunststukje", aldus van Rij. Hij prees de goede sa menwerking tussen het bouw bedrijf Articon, de gemeente, de provincie en het Energiebe drijf Zuid-Holland (EZH). De provincie verleende namelijk vooraf mondelinge toestem ming tot verkoop van haar stuk grond. De EZH deed het zelfde voor het bouwen onder haar hoogspanningskabels. „Als het nodig is kunnen er ge lukkig wetten gebroken wor den", constateerde Van Rij op getogen. Wethouder praat met Haagwegbewoners LEIDEN - Wethouder J. Wa- lenkamp (verkeer) heeft bin nenkort een gesprek met en kele bewoners van de Haag weg over de verkeerssituatie aldaar. Hierbij komt ook het handhaven van de 50 kilome ter en een eventueel in te voe ren inhaalverbod ter sprake. Dit zei de wethouder gister middag bij de opening van de nieuwe verkeersdoorgang bij De Vink. De Haagweg zal door deze nieuwe toegangsroute naar de Stevenshof nog druk ker worden dan ze nu al is. De Haagwegbewoners willen daarom een strengere controle op de maximumsnelheid van 50 kilometer. Voorts willen ze een inhaalverbod. Walenkamp zei toe eerst met de directie verkeer en vervoer te willen praten over maatregelen. „Je moet niet overhaasten. Je moet eerst kijken naar de mo gelijkheid en effecten van ver keersmaatregelen". Hij wil eerst de gevolgen afwachten van het toenemende verkeer dat aangetrokken wordt na de opening van de doorgang bij De Vink. „Misschien ontstaat er wel net zo'n situatie als op de Lammenschansweg, waar door de drukte nauwelijks in halen meer mogelijk is". Noodoplossing Hij doelde op de haast, die ont stond toen de Haagsche Schouwbrug in maart voor alle verkeer gesloten moest wor den. De technische toestand van de brug was namelijk ,zo erbarmelijk dat het niet ver antwoord was haar nog langer te gebruiken voor autoverkeer. De bereikbaarheid van de Ste venshof dreigde door het uit vallen van deze toegangsweg in gevaar te komen. Als noodoplossing werd voor een gecombineerde aanpak ge- Oude toestand De Stevensbrug is sinds van ochtend afgesloten voor alle verkeer. Uit tellingen is geble ken dat de afgelopen maanden maar liefst 14.000 automobilis ten per dag gebruik hebben ge maakt van deze brug. „We had den gerekend op tienduizend", aldus Walenkamp. Hij voelt niets voor een langer openhou den van de brug. „De mensen in de buurt van de brug heb ben de afgelopen maanden voldoende drukte te verwer ken gekregen". De omlei dingsborden naar de Stevens brug zijn vanochtend verwij derd. De brug wordt weer in de oude toestand hersteld. Er ko men weer vluchtheuvels en di verse electronische apparaten, die het buschauffeuren moge lijk maken van afstand de hef bomen te openen. Met de aanleg van een nieuwe Haagsche Schouwbrug is nog niet begonnen. Van Rij ver wacht dat dit pas volgend jaar gaat gebeuren. De brug, met daarin een fietsersstrook, zal medio '94 klaar zijn. Brandweerauto's in de bibliotheek LEIDEN Brandweerauto's uit binnen- en buitenland, red- voertuigen, commandowa gens, crashtenders en hulpver lenende voertuigen zijn tot eind juli in de bibliotheek aan de Nieuwstraat te zien. De vo'ertuigen zijn - uiteraard schaalmodellen en komen uit de collectie van G. Anker uit Leiderdorp. Anker is zelf brandweerman bij de Leider- dorpse brandweer en verza melt al zeven jaar alles wat met de brandweer te maken heeft. Een deel van zijn verzameling staat tijdelijk te kijk. LEIDEN - De PTT zal aan het Hoogheemraad schap vragen of het rol luik naast het kantoor aan de Breestraat voortaan ook op zaterdag omhoog kan. Afgelopen zaterdag was het kantoor aan de Breestraat voor het eerst in het weekeinde open. Omdat het rolluik echter de doorgang afsloot, leek het postkantoor nog steeds gesloten. Desondanks bleek de zaterda gopenstelling een groot suc ces. „Niet alleen in aantal, maar ook in reacties van het publiek, dat zeer enthousiast was", aldus J. Pol, manager lo ketdiensten van PTT in Lei den. Het gesloten rolluik kwam ook voor haar onver wacht: „Ik was in zoverre ver rast, dat ik we er zelf niet aan hadden gedacht om te vragen of het op zaterdag open kon". Het Hoogheemraadschap, die eigenaar van het kantoor is en derhalve ook gaat over het rol luik, krijgt nog deze week een brief met daarin het verzoek. Volgens C. Meijer, woordvoer der van het Hoogheemraad schap, is de PTT het simpel weg vergeten te vragen. „Wij zijn helemaal niet benaderd over het ophalen van het hek. In 1979 werd het hek aange bracht en werden ook afspra ken met de gemeente gemaakt over het ophalen ervan. Dat was om te voorkomen dat het een griezelig steegje zou wor den". Of het Hoogheemraad schap zal toestemmen in het ophalen van het luik op zater dag, kon hij nog niet zeggen. „Er zal dan wel iemand nodig zijn om de knop om te draai- Inbraken LEIDEN - Twee woningen in de Valeriusstraat zijn gisteren het doelwit geweest van inbre kers. De voordeur van een flat woning werd geforceerd. Uit deze woning werd een videore corder, enkele betaalkaarten en twee paspoorten ont vreemd. Rond hetzelfde tijd stip werd in een andere wo ning eveneens een videorecor der gestolen. OP NAAR VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststof van het kwaliteitsmerk deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien van Komo-certificut. Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. «a ni Atr_ I rtv/tu Fabriek en showroom: De Lasso 60. Roetofarendsveen, tel. 01713-15361 - telefax 01713-15202 Deze originele Parker Rollerpen. waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. i1 Noteer als nieuwe abonnee ingaande: DhrVMevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bc/orging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: O maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f79,80 I kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: Naam: Straat: Postcode/plaats: Op de pen moet staan: I HIHI'U deceuninck El

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9