Connors neemt afscheid Sleidóe Sotviant SPORT Basketbalteam speelt naar de mogelijkheden Rusland al zeker van eerste plaats Carrière van Rudy Dhaenens lijkt voorb Dorgelo op doping betrapt sportprijsvrag DINSDAG 23 JUNI 1992 Eltingh stijgt 27 plaatsen MONACO - Jacco Eltingh is dank zij zijn toernooi zege in Manchester van afgelopen zaterdag 27 plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De speler uit Heerde klom van de 97e naar de 70e plaats. Eltingh ging Michiel Schapers (van 68 naar 72) voorbij en is nu de vierde Nederlander op de lijst. Richard Krajicek bleef twaalfde, Paul Haarhuis zakte een plaatsje (van 35 naar 36) en Jan Sieme- rink steeg van de 52e naar de 51e plaats. Nederland heeft vijf spelers bij de top honderd en acht bij de eerste 200. Op de lijst van verdiensten bezet Richard Krajicek de veertiende plaats met een bedrag van 301.064 dollar (circa 550.000 gulden). De Amerikaanse nummer één van de wereld Jim Courier is de enige, die dit jaar meer dan een miljoen dollar verdiende (1.311.463, ongeveer 2,4 miljoen gulden). De Tsje- choslowaak Petr Korda is op grote afstand verras send tweede met 567.042 dollar (ruim een miljoen gulden). BADAJOZ Het Nederlands basketbalteam koestert bij het olympische kwalificatietoernooi in Spanje geen enkele illusie. Een hoge eindklassering is, mede door de absentie van een ze vental geblesseerden, geen reële verwachting, beseffen alle be trokkenen. In de eerste wedstrijd van voorronde-groep D stond de gehavende selectie gisteren oog in oog met Litouwen, kandi daat voor een medaille in Barcelona. Het resultaat laat zich ra den: 75-100. Litouwen, in Badajoz vermoedelijk zowel letterlijk als figuurlijk onbereikbaar, oogstte al op de eerste dag de meeste waardering. Van de twaalf internationals spelen er nog slechts twee in eigen land, de absolute sterren Marciulionis (in de Verenigde Staten) en Sabonis (thuis in Spanje en hier razend populair) zijn dank zij het basketbal al royaal miljonair. Beide vedetten lieten ook zien waarom. Sabonis, 2.18 meter lang, liet in de verdediging staaltjes van perfectie zien. Slalomspecialist Marciulionis was veelal on grijpbaar voor de Nederlanders die met bewondering toekeken. MANILA - Met nog één ronde te spelen is Rusland bij de mannen al zeker van de eindoverwinning in de Schaakolympiade. De Russen speelden gisteren in de dertiende en voorlaatste ronde gelijk (2-2) te gen Israël en kunnen met een voorsprong van 4 1/2 punten op Armenië niet meer worden achterhaald. Nederland is bezig de Olympiade plichtmatig te beëindigen. Na het uitstekende begin, waarbij de ploeg zelfs enige tijd op de tweede plaats bivak keerde, viel Nederland ver terug. Toen Jan Tim man aan het eerste bord steeds slechter ging spe len en blunders beging tegen Akopjan (Armenië), Gerver (Oezbekistan) en Rosenthalis (Litouwen) verdween de bezieling aan de Nederlandse borden. Daar kwam nog eens bij, dat enkele spelers last kregen van maag- en darmstoornissen. Tegen Est land werd het gisteren 2-2. Idoor GUID0 ROELANTS LEIBSTADT - Het ziet er naar uit dat er een vroegtij dig einde zal komen aan de wielercarrière van de 31-ja rige Rudy Dhaenens. De we reldkampioen van 1990, die dit seizoen nog niet in beeld kwam en ook vorig jaar ver beneden de verwachtingen bleef, zou een te dunne hart- wand hebben om nog top sport te kunnen/mogen- be drijven. In het verleden werd Dhae nens vaak geroemd voor zijn grote regelmaat in de topwedstrijden..Dat het vo rig jaar niet wilde lukken kon gedeeltelijk worden verklaard door de druk en stress van de regenboogtrui. Maar in de voorbije weken en maanden ging het van kwaad naar erger. Er waren dagen dat Rudy uit het pelo ton moest lossen als er nau welijks 35 km per uur werd gereden. Vooral na zijn val in de Ronde van Aragon ge raakte Dhaenens niet meer uit de put. Een reeks diep gaande onderzoeken moest uitsluitsel brengen over de oorzaak van zijn gebrekkige conditie. Eind vorige week kreeg Dhaenens te horen dat zijn problemen met aan heid grenzende waars lijkheid veroorzaakt w door een te dunne wand. Het is nog wa op enkele resultaten Vi onderzoek, maar de G cardioloog die het o pi zoek uitvoerde, heeft nens al laten weten d - topsport in de toekom|p< kan vergeten. „Een ramp, meer nog Rudy dan voor ons nj lijk", zei Panasonic-] 'i leider Walter Plane gistermorgen voor de van de vijfde rit in de I van Zwitserland in een tie. sport op tv LONDEN Vraag van een Spaanse journalist bij één van de talrijke infor matiebalies op Wimble don. Wanneer er voor het laatst zo'n rustige eerste dag zonder bijzonderhe den was voorgekomen op Wimbledon. Vorig jaar dus, want toen regende het vrijwel de hele eerste dag en werden slechts een handvol wedstrijden uit gespeeld. Wimbledon 1992 begon zonder één sensatie. Edberg, met bookmakerscij- fers van 9 tegen 4 -iets meer dan 2 tegen 1- de grootste favo riet in Londen, Courier, Stich, Becker, Seles allemaal bereik ten ze probleemloos de tweede ronde. Alleen Becker moest nog er nog even aan trekken tegen Omar Camporese. De Italiaan bracht het tot een eer volle nederlaag met 5-7, 3-6 en 5-7. De enige grote naam die giste ren al afscheid nam was Jim my Connors. In zijn twintigste en waarschijnlijk laatste Wim bledon versperde de Mexicaan Herrera hem de weg in vier sets. Maar niet zonder dat Con nors er weer een spectaculair gevecht van maakte. Het was pas de tweede keer dat Con nors Wimbledon na een rondje verliet. Het is maar goed dat Manon Bollegraf tegen Claire Wegink speelde, ook een Nederlandse. Anders was het Hollandse dag je droefenis op de openingsdag van Wimbledon 1992 helemaal compleet geweest. Schultz naar huis, Siemerink weg, Schapers af door de zijdeur en Wegink ook. Het Oranje-spul ging gisteren hand in hand on deruit op het groenste gras van de wereld. De reacties waren eigenlijk het wonderlijkst. Niemand had echt de pest in. Geen boze ge zichten, of grimmige stemmin gen na' afloop. Volgens Jan Sie merink had de roodharige Au straliër Mark Woodforde ge woon meer zelfvertrouwen. En Jan wilde niet te veel naar zichzelf kijken. „Je moet ook eens accepteren dat een tegen stander goed speelt. Hij speel de prachtige ballen op de be langrijke momenten, daar kun je niets aan doen". Jan glim lachte, mijmerde nog iets over zijn service die niet goed liep, maar waar hij druk aan werkte en over de oude polsblessure die hij de afgelopen week weer even voelde opspelen. Maar daar lag het allemaal niet aan. Daarna verdween hij. Jammer, volgende toernooi weer beter, was de stemming. Alsof Wim bledon niet het belangrijkste toernooi van wereld is. Iets vreemds Er moet iets vreemds in de aangenaam zwoele Londense lucht hebben gezeten, want zelfs Michiel Schapers, nooit de vrolijkste na verlies, was op vallend ontspannen na zijn uit schakeling door Jakob Hlasek. Weliswaar een moeilijke te genstander, maar op gras ze ker niet onoverwinnelijk voor Neerlands grasspecialist num mer één. Maar de man die het gras zo goed zegt te kunnen le zen, had gisteren kennelijk last van leesblindheid. De kern van zijn relaas: „Ik heb te wei nig geprofiteerd van de kan sen die ik heb gehad. Ik speel de niet slecht, maar niet scherp genoeg. En dat is niet typerend voor mij. Hlasek pro fiteerde wel perfect van de kleine kansjes". En weg was Michiel, op naar de buis, voor het Oranje-duel tegen Dene marken. Hij balde de vuisten zelfs even. Hij had zin in een avondje voetbal en leek het verlies al te hebben vergeten. Misschien dat het later op de avond nog even extra hard bo ven kwam drijven. En dan Claire Wegink, tot gis teren een volslagen onbeken de voor nagenoeg iedere Ne derlander die over tennis schrijft of beroepshalve praat. Erg veel wijzer zal Nederland komende twee weken ook niet worden, want ze verloor kans loos met 6-1, 6-2 van Manon Bollegraf. Wegink, een 24-jari- ge Tielse, die qua uiterlijk - maar dat is dan ook het enige wat weg heeft van Gabriela Sa- batini, stond gisteren voor het met tennis, Wimbledon, 23.00 uiff_ nis, Wimbledon. BBC 1, 23.20 uur: Today at Vfes don, tennis, 00.20 uur: More „i game, serie over moderne spoi fening, afl. niveau v.d. sport in het Duitsland 1, 23.00 uur: Tennis r bledon. Duitsland 3,22.45 uur: Sportplat Superchannel, 20.00 uur: Sport, i Sportnet, 18.00 uur: Sport mei meer triathlon, atletiek en boksen rd Eurosport, 18.00 uur: Sport met le meer hockey en boksen. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur: Studie^ met tennis, Wimbledon. BBC 114.50 uur: Tennis, Wimblf BBC 2, 10.00 en 13.00 i Wimbledon. RTL+, 14.00 uur: Tennis. Wimbl Sportnet, 08.00 uur: Sport mel„t meer triathlon, atletiek en snooke Eurosport, 09.00 uur: Sport mel[^ meer hockey, EK basketbal e koersen trainingsjack weer aangetrokken. FOTO AP eerst op het gras van Wimble don. Ze staat 240-ste op de we reldranglijst en knokte zich via drie kwalificatiewedstrij den naar een duel op het kortst gemaaide gras ter wereld. Als jeugdspeler was ze ooit een ta lent, maar de bond zette haar uit de selectie omdat ze te lui werd bevonden. Dat klopte ook wel een beetje, zei ze gisteren. Ze probeert overigens al vier jaar een boterham met tennis te verdienen, maar dat lukte nog niet erg. Pas sinds ze zich in oktober bij de groep van de Woudenberger Ron Timmer mans voegde is er echte voor uitgang. Aardig detail: ook Bollegraf, onlangs nog de ver rassing van Roland Garros en gisteren dus het enige licht puntje in Londen, zit sinds kort bij diezelfde groep en traint daar vooral metWe gink. Aan het sparringpartijtje van gisteren hield de Tielse in ieder geval nog tien mille over. Ze deed het waarschijnlijk wel eens voor minder. Haar Wim- bledon-debuut zelf ging volle dig langs haar heen, zei ze. „Ik kijk er nog wel een beetje te genop ja. Al die bekende ge zichten. En zoveel mensen, overal mensen". Ze zat in kleedkamer drie, dus nog ver weg van de kleedkamer der groten. Hoefde ook nog geen handtekeningen te zetten in programmaboekjes. "En dat zal na deze partij ook wel niet hoeven", dacht ze. - Onze tips voor de koersai Duindigt (morgen, aanvang 17.oj luiden: 1e koers: 1 Friso Tonnawerd, 2j( Way, 3. Gamble Again (8-2-9) 2e koers: 1 Boarding Pass, 2 G<j[T nover, 3. Heloise Adel (8-2-1P1. 3e koers: 1 Watermill Deux. 2 lL Great, 3 Zampona (1-4-6) t- 4e koers: 1. Favorite d'Amour, L lant B, 3. Follow that Car (2-7-4) Ir 5e koers: 1 Fulmar Melon, 2. Ell tenzorg,3. Fario B (8-3-1). P 5e koers: 1 Kuruta, 2. Twilight Zd I Karina Bright (1-3-6). rd 7e koers: 1 George Scotch, 2. lL Abba, 3. Express Crown (5-7-10)Jt 8e koers: 1 Alleen, 2. Excellent i D'Uschi Fibber (3-8-6) 9e koers: 1 Watermill Olymp, 2P crasher, 3. Wentworth Prince (4-GP 10e koers: 1 Cervino Montana, lie ne Hanover. 3 Damons Pass (5-t 11e koers: 1. Grant Avenue, 2.1 dable H, 3. Francis W (4-3-6). L Privalova evenaart Europees record MOSKOU Irina Privalova heeft bij de nationale titelstrijd van het GOS het Europees re cord op de 100 meter geëven aard. De oud-wereldkampioe ne indoor (1991) kwam in de fi nale uit op een tijd van 10,81 seconden. Negen jaar geleden liep de Duitse Marlies Göhr de zelfde Europese toptijd. De prestatie van Privalova kwam tot stand bij de maximaal toe gestane rugwind van 2,0 meter per seconde. Het wereldrecord (10,49) staat sinds juli 1988 op naam van de Amerikaanse Flo rence Griffith-Joyner. Mike Conjey heeft tijdens de Amerikaanse olympische se lectiewedstrijden atletiek in New Orleans op het hinkstap- springen met een afstand van 17,61 meter een beste seizoen prestatie geleverd. Wereld kampioen Kenny Harrison sprong nog 25 centimeter ver der (17,86 m), maar werd ge steund door teveel rugwind. Het Amerikaanse rechtsys teem en het sportrecht zijn op nieuw met elkaar in botsing gekomen. Na Butch Reynolds besliste een Amerikaanse rechter dat ook Randy Barnes mag deelnemen aan de Ameri kaanse olympische selectie wedstrijden in New Orleans. De wereldrecordhouder kogel stoten (23,12 meter) werd op 6 november van het vorig jaar door de Internationale atle- tiekfederatie (IAAF) voor twee jaar geschorst. De 24-jarige Barnes, die zilver had gewon nen bij de Spelen van Seoul, was in augustus positief be vonden bij een dopingcontrole in de Zweedse stad Malmö. „Vreemde" namen voetbalteams taboe SYDNEY Buitenlandse en etnische namen van Australische voetbalclubs zijn met onmiddellijke ingang taboe. De voetbal bond heeft dat in Sydney besloten. Verboden zijn namen van een ander land, staat, stad of met een politieke achtergrond. Topclubs die op zoek moeten naar een nieuwe naam zijn Sydney Croatia, Melbourne Croatia, South Melbourne Hellas, Parramat- ta Melita Eagles, Preston Makedonia, Marconi Fairfield en Hei delberg Alexander United. Een woordvoerder van de ASF (Au stralische voetbalbond) deelde maandag mee dat twee clubs al bezwaren hebben ingediend tegen de maatregel. Melbourne Croatia bijvoorbeeld wordt volledig gesteund door de Kroatische gemeenschap in Sydney en wordt gezien als een Kroatisch elftal. De ASF wil dat etiket zien verdwijnen. BARCELONA Luc Leblanc heeft gisteren de Midi Li bre gewonnen. In de zesde en laatste etappe, een indivi duele tijdrit over 14,8 km in Barcelo na, consolideerde de Franse renner zijn koppositie. De Rus Viatsjeslav Eki- schreef de tijd rit op zijn naam. In de tijdrit eindigde Frans Maassen als derde. In de Ronde van Zwitserland behaal de Wilfried Nelissen zijn tweede dagsuc ces. In de sprint van een lange, vervelen de, maar snelle rit over 243 km van Zo- fingen naar Payer- ne werd Michel Za- noli tweede in de sprint van meer dan honderd renners, van wie Van Poppel voorlaatste was. Wilfried Nelissen sprint als eerste over de meet. FOTO. EPA NIJVERDAL - Henri Dorgelo ploeg van Van Keulen, die van is in mei tijdens de dopingcon- de professionals terugkeerde trole in Olympia's Ronde van naar de amateurs, wordt met NederlancJ betrapt op het ge- onmiddellijke ingang voor drie bruik van verboden middelen, maanden geschorst. De 27-jarige renner uit de DEN HAAG - De gegevens sportprijsvragen zijn: Lotto 25: eerste prijs: geen Tweede prijs: 1 x 76 629,30 Derde prijs- 34 x 3380,70. Vierdl 2298 x 50,00. Vijfde prijs: 42.253: onder de loep „Zeker. Je bent toch vijf we ken van huis. Leert je colle ga's heel goed kennen, maar bovendien leer je jezelf ook heel goed kennen. Je bent vol op bezig met je vak. Vrien den? Nee, dat is te sterk. Je leert wél heel goed om gaan met je collega's. En op dit EK komt daar een hele hoop ple zier uit voort. Er zijn wel wat collega's waar ik heel goed mee om ga, maar echte vriendschap is 't niet". Bryan Roy in Voetbal Inter national „Ik zal hoogstens wat minder gaan spelen na Wimbledon, maar daardoor val ik nog niet van de tenniskaart. Of ik vol gens jaar op één of acht toer nooien verschijn, laat ik af hangen van mijn stemming. Ik wil precies doen waar ik zin in heb. Bovendien heb ik een gloeiende hekel gekregen aan al dat reizen. Hoewel, met een ticket voor Barcelona op zak zou ik zingend mijn koffer hebben gepakt. Ik vind het jammer dat ik niet ben gese lecteerd voor de Olympische Spelen. Die had ik graag een keertje meegemaakt". John McEnroe in Trouw Carl Lewis: ...foutjes... FOTO: EPA is een extra handicap, maar daartegenover staat dat de discipline bij de spelers van nationale teams veel groter is dan bij clubhockeyers. Tech nisch moet er wel heel anders worden gefloten, omdat het kwaliteitsverschil tussen de deelnemende landen gering is. En hoewel deelname aan de Spelen al prachtig is, gaat elk land toch voor dé winst". Hockeyscheidsrechter Peter von Reth in de Telegraaf enorm te zweten en trok mijn dekbed over mijn hoofd. Daar lag ik met mijn hart in mijn keel en mijn vingers in mijn oren om niet te horen hoever hij de discus had geworpen. Toen ik eenmaal doorkreeg dat hij zilver had gewonnen, ben ik juichend mijn bed uit gesprongen en heb direct een fax gestuurd om hem te felici teren". Atlete Nelli Cooman in het Algemeen Dagblad „Kijk ik puur naar mijn werk, dan is het zelfs wel goed dat ik niet bij de spelers in het hotel zit. Mijn hotel ligt op een steenworp afstand van het hoofdkwartier van de UEFA, en dat is toch waar ik als KNVB het meest contact mee heb Het zou voor onze sponsors toch leuk zijn om tij dens het toernooi eens met de spelers van gedachten te wis selen. Dat had namens de KNVB een leuke geste kun nen zijn. Maar, ja, wie ben ik, om Michels te vermurwen". KNVB'er Jan Huijbregts in Vrij Nederland „Van de huidige spelers kun- „Toen Erik de Bruin tijdens nen Wouters en Van Tiggelen de WK atletiek in Tokyo in de heel goed met pijn omgaan, finale van het discuswerpen De werkvoetballers kunnen stond, lag ik in bed. Ik durfde dat beter dan de supertechni- niet eens te kijken, begon sche spelers, die meer van hun coördinatie afhankelijk zijn. Marco van Basten moet bijvoorbeeld absoluut geen pijn hebben. Als hij ook maar ergens last van heeft, dan heeft niemand wat aan hem. Dat zegt hij zelf ook. Bij hem moet je dus heel goed zoeken naar oorzaak en gevolg om zo snel mogelijk van de klachten af te komen. Is er lokaal of chronisch iets overbelast? Was er sprake van verkeerd schoeisel? Dat soort dingen". Bondsarts Frits Kessel in Voetbal International „Je streeft naar perfectie, ter wijl je die nooit zult bereiken. Want je maakt altijd kleine foutjes. Dat is niet erg. Zolang je er maar niet voor wegloopt. Fouten laten je zien wat je nog kan verbeteren. Daar moet je dus aan werken. Heel syste matisch. Eén voor één. Tege lijkertijd moet je blijven wer ken aan al die onderdelen die wel steeds perfect gaan. Je mag nooit verslappen. Er is al tijd ruimte voor verbetering". Atleet Carl Lewis in NRC Handelsblad. „In de jaren '70 en '80 was het zo mooi: we hadden niet al leen grote spelers, maar die jongens hadden ook persoon lijkheid. Daardoor heeft het tennis in die periode zijn grootste populariteit beleefd. Ik denk niet dat u nu in het circuit iemand zult vinden die de mensen zo kan meeslepen. Ik beweer niet dat ik of McEn roe het hedendaagse tennis populair maken. Maar ik kan u wel vertellen dat ik, toen McEnroe in de Open Australi sche kampioenschappen uit geschakeld werd, mijn tv met een heb uitgezet, tot het einde van het toernooi. En als u er 5000 mensen over zou spre ken, zou u volgens mij 5000 keer hetzelfde antwoord kri- gen. Ze zouden de spelers van tegenwoordig er maar beter op voorbereiden, want als sommige mensen afhaken, zal dat nadelige gevolgen hebben voor het spel, de sponsors en de toernooien". Tennisser Jimmy Connors in Humo. sportuitslagen ATLETIEK New Orleans. Amerikaanse Olympische se lectiewedstrijden (eerste drie naar Barcelo- Mannen, hinkstap 1 Simpkins 17,86 meter, 2 Conley 17.68, 3. Tillman 17,25 Polstok. 1 Bright 5,80 meter, 2 Volz 5,80, 3. Tarpenning 5,80 Vrouwen, 800 meter: 1Clark 1 58.47, 2 Jen kins 1.59.15, 3. Rainey 1.59.18. Zevenkamp- 1. Joyner-Kersee 6695 punten, 2 Greiner 6223,3. Carter 6200. Mannen groep D: Nederland-Litouwen 75- 100 (33-48) Topscorers Nederland: Van Din- ten 11, Te Velde 16 Scheidsrechters. Grbac (Kro) en Klingbieliger (Dui) - Toeschouwers 1500; Groot-Brittannië-Estland 85-68, GOS- Hongarije 120-57 Bilbao. Groep A: Tsjechoslowakije-Zweden 79-68, Turkije-lerland 103-72, Slovenië-Bul- gari|e 83-54. Granada Groep B (derde speeldag) Letland- Albaniè 94-78. Israël-Polen 81-59, Frankrijk- Italie 89-83. Stand: 1 Italië 3-5,2 Israël 3-5,3. Frankrijk 3-5, 4. Letland 2-4, 5. Polen 3-4, 6. Zwitserland 2-2,7 Albanië 2-2. Murcia: Groep C: Roemenië-Portugal 75-57, Griekenland-IJsland 77-73, Duitsland-Kroatiè 86-74 GOLF Pebble Beach. Open kampioenschappen Verenigde Staten Eindstand: 1 Kite (VSt) 285 slagen (71 72 70 72), 2 Sluman (VSt) 287 (73 74 69 71). 3 Montgomerie (GBr) 288 (70 71 77 70). 4 Pnce (Zim), Faldo (GBr) 291, 6 Blake (VSt), Woosnam (GBr). Gilder (VSt). Andrade (VSt). Hulbert (VSt), Lehman (VSt), Smdelar (VSt) allen 292 Hershey (VSt). Internationaal toernooi, Eindstand na drie ronden. 1. Ammaccapane (VSt) 208 slagen, 2. Spencer-Devlin (VSt), West (VSt) en Lopez (VSt) 210, 5. Kean (VSt) en Stacy (VSt) 212. HONKBAL Amerikaanse competitie: National League: Chicago Cubs-Philadel- phia Phillies 5-2, Pittsburgh Pirates-Montreal Expos 5-4, New York Mets-St Louis Cardinals 6-2, Atlanta Braves-Cincinnati Reds 2-0, Houston Astros-Los Angeles Dodgers 2-0, San Francisco Giants-San Diego Padres 1 -0. American League: Minnesota Twins-Seattle Manners 5-0, Milwaukee Brewers-Cleveland Indians 4-2, Chicago White Sox-Detroit Tigers 6-5, Kansas City Royals-Toronto Blue Jays 2- 0. California Angels-Oakland Athletics 4-2, New York Yankees-Baltimore Orioles 8-2, Texas Rangers-Boston Red Sox 3-2. PAARDESPORT Draverijen Alkmaar Eerste koers, 2040 m 1. Flying Girl (Meer- tens) 2.49,3-1 23,0, 2. Grift Boszorg, 3. Fire Hazelaar. Toto: winnend 48,00, plaats 5,30 1,60 koppel 42,20 trio 6423,00. Tweede koers, 2040 m: 1. Farouche (Grift) 2.46,8-1.21,8, 2 G'Race, 3. Fanny Magnifi- que. Toto: winnend 2,80 plaats 1,80 3,80 kop pel 11,90 trio 144,40. Derde koers, 1700 m 1 Erik (De Vlieger) 2 13,9-1.18,8, 2. Keystone Toledo. 3. Ella Boshoeve. Toto: winnend 3,60 plaats 1,90 5,30 koppel 22,00 tno 738.10 Vierde koers. 1700 m: 1Flash Highland (Ruij- grok) 2.13,3-1 18.4, 2. Expensive Meadow. 3. Share The Moment. Toto winnend 6.70 plaats 2.60 2,50 koppel 57,30 trio 335,00 Vijfde koers, 2380 m: 1 En Tete (De Vlieger) 3 16,6-1 22,6, 2. Fresco Rose, 3 Firby De Fri- se Toto: winnend 16,50 plaats 6,80 8,30 kop pel 109,40 trio 610,00. Zesde koers, 2040 m 1. Grand Videau (Pools) 2.42,7-1.19,8, 2. Tarragon Lobell, 3 Farola Boekelte. Toto- winnend 2,10 plaats 1,60 5,40 koppel 73,40 trio 472,30. Zevende koers, 2380 m: 1. Blinker Brogan (Van der Pijl) 3.09,0-1.19,4, 2. Disco Danser, 3. Dunlin O. Toto: winnend 2,80 plaats 2,40 2,40 koppel 7,50 trio 172,00 Dubbel winnend (8-5)11,40. Achtste koers, 1700 m: 1. Evita Uithuizen 3.50 9,70 koppel 71,80 trio 656,50. Tiende koers. 1700 m: 1 Elionora Oldeson (De Leeuw) 2 09.4-1 16.1, 2. Lorenz G. 3. Wish of Thi|ssen. Toto winnend 2,00 plaats 1,20 4,30 koppel 41,40 trio 505.60 Elfde koers, 2380 m: 1Gallant Princes (Suy- kerbuyk) 3.16,7-1.22,6, 2. Djingis Khan, 3. Feny Hollandia Toto winnend 1,50 plaats 1,10 1,40 koppel 4,50 trio 50,90 Totalisator-omzet. 186.288. SCHAKEN Manila (Fit). Olympiade Dertiende en voorlaatste ronde. Mannen. Est- land-Nederland 2-2 (Ehlvest-Timman 1/2-1/2, Piket-OII 0-1. Veingold-Van der Wiel 1/2-1/2, Van Wely-Sepp 1 -0), Israèl-Rusland 2-2, Vere nigde Staten-Oezbekistan 2 1/2-1 1/2, Geor- giè-Armeniè 1-3, Letland-Oekraïne 1-2 (1 afg.). Indonesié-Duitsland 1-2 (1 afg), Litou- wen-Tsjechoslowaki|e 1 1/2-2 1/2, Hongarije- Bosniê 1-3. IJsland-Roemenië 3-1Engeland- Australië 3 1/2-1/2, Nederlandse Antillen-Ja- maica21/2-1 1/2. Stand: 1Rusland 37 punten (winnaar), 2. Ar menië 32 1/2, 3. Duitsland 32 en 1 afg 4 Oezbekistan 32, 5. Israël 31 1/2,6. Verenigde Staten, IJsland, Engeland, Tsjechoslowakije en Bosnië 31,17 Nederland 291 /2 Vrouwen: Finland-Nederland 1/2-2 1/2 (Paas- ikangas-Sziva 0-1, Benschop-Toskela 1-0, Saynajakangas-De Vries 1/2-1/2), China-Rus- land 2-1, Kazachstan-Oekraïne 1-2, Azer- badzjan-Georgië 0-3. Verenigde Staten- Tsjechoslowakije 1-2, Roemenië-Kirgizië 2-0, lndonesië-Hongari|e 1/2-11/2 Stand: 1Georgië 28 1/2 punten, 2 China 27 1/2,3 Oekraïne 27.4 Rusland 24,5. Roeme nië 23 1/2 en 1 afg 6. Verenigde Staten 23 1/2,25. Nederland 201/2. State») ■5, Aif Londen, Wimbledon, eerste ronde. Vrouwen enkelspel. Tauziat (Fra/14)-Schultz (Ned) 6-4 6-0, Bollegraf (Ned)-Wegink (Ned) 6-1 6-2, Medvedeva (Oek)-Wood (GBr) 6-3 6- 3, Helgeson (VSt)-Fang Li (Chi) 6-1 6-2, Mana Endo (Jap)-Fulco-Vellella (Arg) 6-1 6-2, Grun- feld (GBr)-Meier (Dui) 4-6 6-2 6-4, Basuki (Indo)-Labat (Arg) 6-2 6-3, Appelmans (Bel)- Babel (Dui) 6-0 6-2, Hack (Dui)-Paradis (Fra) 6-3 1-6 12-10, Zrubakova (Tsj)-Oeljeklaus (Dui) 6-1 6-1, Grunfeld (GBr)-Meier (Dui) 4-6 6-2 6-4, Seles (Joe/1 )-Byrne (Aus) 6-2 6-2, Ka- tenna Maleeva (Bul/12)-Hall (GBr) 6-2 6-2, Sanchez-Vicario (Spa/5)-Mesjki (Geo) 6-3 7- 6. Medvedeva (Oek)-Wood (GBr) 6-3 6-3, Hu- ber (Dui/10)-Ferrando (Ita) 6-4 6-4, Rittner (Dui)-Whitlinger (VSt) 6-4 6-1, Frankl (Dui)- Sviglerova (Tsj) 6-2 6-0, Frazier (VSt)-Golarsa (Ita) 6-2 6-1, Dechaume (Fra)-Loosemore (GBr) 6-1 4-6 6-4, Provis (Aus)-Probst (Dui) 6- 0 6-3, Sukova (Tsj)-Faull (Aus) 3-6 6-1 7-5, Tessi (Arg)-Testud (FRA) 4-6 6-3 6-4, Frazier (VSt)-Golarsa (Ita) 6-2 6-1, Dechaume (Fra)- Loosemore (GBr) 6-1 4-6 6-4, Halard (Fra)- Rajchrtova (Ts|) 6-3 6-1, Allen (VSt)-Gomer (GBr) 3-6 6-1 7-5. Mannen enkelspel. Woodforde (Aus)-Sieme- rink (Ned) 6-3 6-2 3-6 7-5, Hlasek (Zwi)-Scha- pers (Ned) 6-4 6-3 6-2, Kulti (Zwe)-Lopez (Spa) 6-0 6-0 6-1, Volkov (GOS/15)-Emilio Sanchez (Spa) 6-3 6-2 4-6 6-2, Roig (Spa)-Mi- niussi (Arg) 6-2 6-3 6-4, Stafford (ZAF)-Muster (Oos) 6-3 6-3 7-6, Stankovic (Tsj)-Foster (GBr) 6-2 6-4 6-3, Gilbert (VST/13)-Fleurian (Fra) 6-2 6-3 6-2, Ivanisevic (Kro/8)-Koslowski (Dui) 6-2 6-2 6-3, Boetsch (Fra)-Grabb (VSt) 7-6 7-5 6-4, Petchey (GBr)-Randall (VSt) 7-6 6-2 6-7 6-3, Holm (Zwe)-Doyle (Aus) 6-3 6-2 2- 6 6-4, Edberg (Zwe/2)-Bryan (VSt) 6-1 6-3 6-0, Larsson (Zwe)-Frana (Arg) 6-3 7-6 6-4, Black (Zim)-Fontang (Fra) 6-2 7-5 6-1, Stich (Dui/3)- Pescosolido (Ita) 6-3 6-3 6-2, Davis (VSt)- Mezzadri (Zwi) 6-1 6-3 6-3, Courier (VSt/1)- Zoecke (Dui) 6-2 6-2 6-3, Youl (Aus) -From- berg (Aus) 6-2 6-3 0-1 (Fromberg gebles seerd teruggetrokken), Costa (Spa)-Limber- ger (Aus) 6-1 4-6 5-7 6-3 6-3, Rosset (Zwi)-Ri- chardson (GBr) 6-1 6-4 6-4, Stolle (Aus)-No- vacek (Tsj) 7-5 7-6 (Novacek geblesseerd te ruggetrokken), Woodbridge (Aus)-Roese (Bra) 6-2 7-5 6-4, Wilkinson (GBr)-Pozzi (Ita) 6-3 6-3 2-6 7-6, Thoms (Dui)-Witsken (VSt) 6-2 2-6 6-2 6-2, Mansdorf (Isr)-Nawie (Dui) 6-3 7-6 6-4. Braasch (Dui)-Nargiso (Ita) 6-3 3-6 6-7 7- 5 6-3, Pioline (Fra)-Pistolesi (Ita) 6-3 3-fE 5. Lendl (Tsj/10)-Kühnen (Dui) 6-1 7| Sampras (VSt/5)-Tsierkasov (GOS) 6-1. 3, Patrick McEnroe (VSt)-Montana (VSrI 1 6-1, Korda (Tsj/6)-Bergstroem (Zwe)jl 6-4, Damm (Tsj)-Pndham (Can) 6-4 6C Van Rensburg (ZAf)-Tarango (VSt) 7-6 5. Kinnear (VSt)-Steeb (Dui) 7-6 6-2 6-j rera (Mex)-Connors (VSt) 6-2 1 -6 7-5 6-tI ker (Dui/4)-Camporese (Ita) 7-5 6-3 i( kovski (GOS)-Stark (VSt) 6-4 3-6 6-31 Ferreira (ZAf/14)-Fitzgerald (AusO 6-2 F 7-5, Saceanu (Dui) -Markus (Arg) 7-50; 7-5, Delaitre (Fra)-Leach (VSt) 6-1 7-6 6-3, Matsuoka (Jap)-Washington (VSt)L 6-1, afgebroken partij; Curren (VSt)- (VSt) 6-3 6-7 6-4 6-7 D VOETBAL Montevideo. Vriendschappelijk Uruguay-Australië 2-0 (0-0) 65 Martn 84 Larrea2-0 WATERPOLO St. Foy (Can). Internationaal Vrouwen: Canada B-Nederland 2-23 ff, 1-8 1-4). Topscorers Nederland: Lindf' Scherrenburg 4, Kuipers 3. Canada 1 nigde Staten B 9-4, Verenigde Statt pan 10-9. Canada A-Braziliè 15-5, GOS 14-6 WIELRENNEN j Rotterdam. Amateurkoers 1. Sienders (Zwijndrecht) 100 km in S 2. Van de Putten (Hellevoetsluis), 3. 0 (Rotterdam), 4. Van Boeyen (Baarn), 5L lenboom (Zoetermeer). L Erembodegem (België), professional 1. Bogaert (Bel). 171 km in 4.01, 2i brecht (ZAf), 3. Patrick Stroucken (N. Windels (Bel). 5. Willems (Bel), 6. (Bel). 7. Macharis (Bel), 8 Van Eynde |fc Rudelopt (Bel), 10 Haghedooren (Bh Cornelisse 0.39, 16. Melsen, 22. Jad Zottegem. Ronde van België, amateii Zesde etappe, Aspelare-Zottegem 1() inckx (Bel)168 km in 4 14.05.2. Rouxl 3 Thys (Bel), 4 Saey (Bel) 1.29, 5 Gcf rek (Dui) 1 30, 18 Kemper, 47 Den If 60. Wolfkamp, 62. Voskamp. Opgefc Ten Kortenaar. I Algemeen klassement. 1 De Sme 16 14 24. 2. Corvers (Bel) 0.41,3. Denf' 1.06, 4. Udris (Let) 1.21", 5 Jackel (Di» 6. Wolfkamp 1.40. 34. Kemper 7.38,3» kamp 7.50. Foggia. Ronde van Apulië Tweede etappe, Lucera-Monte Samb Arnould (Fra), 170 km in 4 29 57, 2. Ri 1 02, 3. Manin (Fra) 1 26, 4. Vairetti (II 5. Giupponi (Ita) 2 14,6 Roosen (Bel) Elvis (VSt) 3.35.8. Fontanelli (Ita) 3.45, tolami (Ita) 4 02,10 Botarelli (Ita) 4 29. Algemeen klassement 1Arnould 9.4 Rué 1.03. 3 Manin 1.31,4. Vairetti 2 upponi 2 21,6 Roosen 2.44, 7 Elvis Fontanelh 3.52,9. Borlolami 4 08.10. B 4.36 Barcelona. Midi Libre Laatste etappe, tijdrit te Barcelona mov (GOS) 12,7 km in 15.25, 2 Svorai 0 25, 3. Maassen (Ned) 0.28, 4 Hak (Pol) 0.36, 5 Wauters (Bel) 0 38, 6 Simon (Fra) 0 41, 7 Leblanc (Fra) C Lino (Fra) 0 48, 9 Gonzalez (Spa) 0. Nielsen (Den) 0.50. Eindklassement 1 Leblanc 23.35.20, rada 0.12, 3. Jekimov 0.30, 4 Jerome 1.25, 5. Halupczok 1 34, 6. Biondi (Fra 7. Pillon (Fra) 1 44, 8 Virenque (Fra) l Escartin (Spa) 1.57,10. Caritoux (Fra) 1 Payerne. Ronde van Zwitserland Zesde etappe. Zofingen-Payerne: 1N (Bel), 243 km in 5.51.53, 2. Zanoli (K Van Brabant (Bel), 4 Manzoni (Ita), 5 (Dui), 6. Di Basco (Ita), 7 Fondriest Reiss (VSt). 9 Boden (Dui), 10. Plai (Bel), 13. Hopmans, 15 Hermans. 35 merts, 36. Breukink. 40 Bouwmans, 5 Loenhout, 61 Hanegraaf. 66. Den Bak» Lubberding, 83 Suykerbuyk, 85. Va 100. Van Poppel Algemeen klassement: 1Furlan 25.11.56, 2. Bugno (Ita) 0.31, 3 Roet 0 44, 4 Jeker (Zwi) 1.01, 5. LeMom 1.14,6. Zberg (Zwi), 1.23, 7. Breukink Gölz (Dui) 1 45,9. Delia Santa (Ita), 10. mans 2 1122. Den Bakker 2 49,34. Vi 5.38, 45. Suykerbuyk 7.34, 49 Van La 7.58, 53. Lubberding 9.19, 79. Zanoli 85. Hopmans 18 24, 93. Lammerts 100. Van Poppel 23 57, 106. Haul 27.07,118. en laatste Hermans 56.38.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12