Zweden klopt Engeland met eigen wapens Frankrijk bestraft voor anti-voetbal Herbert Neumani is wars van rivaliteit SPORT FIFA wijst UEFA terecht Zonder onderdak CeicbcSouoont DONDERDAG 18 JUNI 1992 Kunstgreep basketbalbond DEN HAAG - De Nederland se Basketbal Bond (NBB) heeft zich in bochten moeten wrin gen om de competitie in de mannen eredivisie ook vol gend seizoen enigszins aan trekkelijk te houden. Omdat een aantal clubs (waaronder DAS uit Delft) niet de financië le middelen bijeen kreeg om op het hoogste niveau actief te zijn of te blijven, heeft de NBB alle zeilen bij moeten zetten om een eredivisie bestaande uit acht ploegen te formeren. Degradatie naar de promotie divisie is komend seizoen dan ook niet mogelijk. Joegoslavië mag niet naar Olympische Spelen BARCELONA - Het nog slechts uit Servië en Montenegro bestaande Joegoslavië neemt niet deel aan de Olympische Spelen van Barcelona. Jose Miguel Abad, de voorzitter van het organisatiecomité COOB, heeft dat bekend gemaakt. Het COOB volgt daarmee het besluit van de Spaanse regering de VN-sancties tegen Rest-Joegoslavië strikt na te leven. Die verbieden onder meer sportieve contacten. Volgens Abad proberen de Spaanse autoriteiten „onofficieel" nog wel bij de Verenigde Naties naar een oplossing te streven. De Servi sche en Montenegrijnse atleten zouden bijvoorbeeld onder de olympische vlag kunnen aantreden. Maar die optie valt, gezien het aangerichte bloedbad en bijvoorbeeld de nog steeds voortdurende beschietingen van de olympische stad Sarajevo, niet serieus te nemen. De enige kans op Joegosla vische deelneming in Barcelona is nu opheffing van de boy cot. Dat moet dan wel gebeuren voor 11 juli, wanneer de poorten van het Olympisch dorp open gaan. De Spelen be ginnen op 25 juli. Rob Jansen weerspreekt leegloop bij Ajax GÖTEBORG - De internationale media bericht ten onlangs uit Zweden over het vertrek van de ene na de andere Ajacied richting Italië. Volgens Rob Jansen, de gisteren in Göteborg garriveerde zaak waarnemer van vrijwel alle (overgebleven) Ajacie- den, valt dit allemaal mee. „Verhalen over Roy naar Fiorentina zijn onzin. Op niets gebasseerd. Ik weet dat mensen bij Fiorentina roepen dat ze Roy vol gen. Dat zal best. Maar Fiorentina volgt op dit mo ment minstens elf spelers". Jansen, werkzaam bij de spelersvakbond WCS en in het verleden trainer in de Haagse regio, vervolgt: „In Italië is het een mode om een lijst te hebben met minimaal zes spe lers in wie je geinteresseerd bent. Dat is humor daar. Na het vertrek van Winter (Lazio Roma) en Van 't Schip (Genoa) is er echter geen enkele club die zich concreet voor wie dan ook heeft gemeld. Van een leegloop bij Ajax is geen sprake". Beenhakker ontkent ontslag Wegink en Oremans in hoofdtoernooi" BARCELONA - Leo Beenhakker heeft gisteren verklaard niet te zijn ontslagen bij Real Madrid. Hij zei bij Real te blijven in de functie, zoals hij was be gonnen. Als een technisch directeur die de grote lij nen voor de toekomst uitzet. „Ik heb ver voor het einde van de competitie al aangedrongen op het aantrekken van een nieuwe trainer. Dat gaat nu ge beuren". In strijd met die woorden waren de uit spraken van voorzitter Ramon Mendoza. Hij maak te immers bekend dat Benito Flora niet alleen de nieuwe trainer wordt maar dat hij ook de volledige verantwoordelijkheid over het technisch gebeuren krijgt. Dus ook de taak van manager op zich zal ne men, een functie die juist Beenhakker na dit sei zoen weer wilde gaan bekleden. Mendoza liet zich gisteren niet in directe bewoordingen uit over de toekomst van Beenhakker, die nog een kontrakt van drie jaar heeft. De voorzitter wilde alleen kwijt dat Don Leo in ieder geval als trainer zal blijven werken tot de bekercompetitie is afgelopen. LONDEN - Miriam Oremans en Claire Wegink hebben gisteren verzekerd van een plaats in het hooftoernooiscf van Wimbledon. Beide speelsters wonnen gisteren hun in de derde en beslissende ronde. Ingelise Driehuis wei geschakeld. Bij de mannen bereikte Tom Nijssen de ronde van het kwalificatietoernooi door landgenoot Mikikl der Berg in in twee sets te verslaan. Sander Groen werdi d schakeld door de Duitser Saceanu. Ook Tom Kempen m loor. In Manchester zorgde Jacco Eltingh voor een verra n door in de tweede ronde de als derde geplaatste Ameri David Wheaton te verslaan. Eltingh won beide sets met 6 'r Genua haalde Paul Haarhuis de derde ronde niet. De als de geplaatste Nederlander verloor in twee sets van de guyaan Filipini: 6-7 (4-7) en 2-6. Om elk probleem van politieke aard te vermijden besloc nica Seles niet onder de Joegoslavische vlag deel te ni aan Wimbledon. |e Ze heeft ingeschreven als inwoonster van Sarasota i Amerikaanse staat Florida. Daar woont zij trouwens al ei jaren permanent. Idoor W1LBER HACK STOCKHOLM - Enge land gaf de wereld het voetbal, maar eist nu zijn bal terug'. Bondscoach Graham Taylor zal hem in Engeland moeten gaan ophalen. In Zweden heeft het land niets meer te zoe ken na de nederlaag van 2-1 tegen het gastland, dat verrassend de eerste plaats in de groep voor De nemarken opeiste. Zwe den speelt zondag in het Rasunda-stadion van Stockholm de eerste halve finale tegen de nummer twee uit de groep van Ne derland. Ook vier jaar geleden eindigde het EK voor Engeland, nog nooit Europees kampioen, met een flop in de eerste ronde. De ploeg, gecoached door Bobby Robson, verloor van Ierland, Nederland en de Sovjetunie en sloop als een dief in de nacht naar Heathrow terug om de pers te ontwijken. Het Enge land van toen bezat met spe lers als Hoddle, Waddie en Bryan Robson nog grote per soonlijkheden. Die waren er in Zweden niet omdat bijvoor beeld Gascoigne en Barnes we gens blessures ontbraken. Maar ook omdat schoolmees ter Taylor liever met kleinere en volgzame spelers werkt. Het resultaat was een onthut send zwak Engeland dat enkel op de traptechniek van Pearce steunde. Taylor besefte gisteravond dat er meer nodig was om de Zweedse verdediging open te breken. Hij sneed voor de der de keer dit toernooi flink in zijn opstelling. De buitenspe lers Daley en Sinton kwamen voor Shearer en Steven in de ploeg. Als je van het loopver mogen van Lineker wil profite ren moet je ruimte scheppen en het veld breed houden', zo luidde de achterliggende ge dachte. En op dit punt kreeg de Engelse bondscoach zowaar even gelijk. Voorsprong Engeland kwam al na vier mi nuten op voorsprong. Anders- son, één van de statische Zweedse verdedigers, kon niet aanpikken toen Lineker met een snelle ren de rechterhoek- vlag opzocht. Hij arriveerde te De Zweed Thomas Brolin holt juichend weg na het maken van de winnende treffer tegen Engeland FOTO: EP A laat om te verijdelen dat de En gelse aanvoerder een beslis sende pass verzond. David Platt, in de laatste oefenduels tegen Brazilië en Finland als man achter Lineker al goed voor drie doelpunten, bracht de 0-1 op het bord. Even leek het erop dat de tref fer van Platt, die met een doel punt tegen België op het WK van Italië ook al het verblijf van Engeland op een groot toernooi verlengde, voldoende zou zijn. De ploeg leek er moed uit te putten na de schamele vertoningen tegen Denemar ken en Frankrijk. Engeland speelde een acceptabel eerste half uur, dat in een enorme kans voor Daley na een voorzet van Pearce uitmondde. Maar Daley deed met zijn hoofd slechts een slag in de lucht in plaats van de bal naar de grond te koppen. Pas naarmate de wedstrijd vor derde werd Zweden brutaler. Tommy Svensson had zijn ploeg in de aanloop naar het treffen met Engeland voorge spiegeld dat de eerste plaats na twee wedstrijden de verhou dingen niet weergaf. „Ook al staan we bovenaan, je kunt ons onmogelijk favoriet noemen in een groep met vooraanstaande voetballanden als Engeland en Frankrijk". Zweden begon dus bescheiden en kwam pas in het laatste kwartier voor de pauze los. In die fase verdien de het gastland een strafschop. Batty legde Brolin na een slim steekpasje van Dahlin neer. Maar arbiter Dos Santos wuif de de protesten weg. Spoedig Spoedig na de pauze kreeg Zweden toch wat het verdien de. En net als tegen Frankrijk lag er een corner aan ten grondslag. Schwarz trapte de bal van de hoekvlag voor. Ten- midden van de lange Engelse verdedigers kopte Eriksson in. Taylor, op de hoogte van de ontwikkelingen bij de andere groepswedstrijd tussen Frank- De Zweed Dahlin in duel met de Engelse verdediger Walker. FOTO: EPA target-man stelde Engeland al rijk en Denemarken, reageer de nerveus. Tot ieders verba zing haalde hij Gary Lineker naar de kant, die woedend zijn aanvoerdersband in het gras smeed. Op een dergelijk einde les in het werk om opnieuw op voorsprong komen. Maar het liet veel ruimte aan de andere kant. Zweden profiteerde han dig. Uit opnieuw een hoek- van zijn internationale loop- schop, door Brolin verlengd, baan had hij niet gerekend, kopte Eriksson op de lat. Inval- „Taylor beslist", wilde Lineker over de affaire niets meer kwijt. „Dat ik het record van Ier Ekström trapte de bal bij een vrije kans over de krui sing. Zes minuten voor tijd zet- Charlton niet meer haal is jam- te Brolin het Rasunda-stadion Maar dat was gewoon t beter voetballer". Met de lange Alan Smith als voor het eerst tijdens dit EK in vuur en vlam. Na een schitte rend hakje van Dahlin schoof hij de bal voor de tweede langs doelman Woods. A Eigen wapens „Zweden speelde op eeM pisch Engelse manier, 1 ons met onze wapens geklj moest Taylor constaty „Het ijshockey en haiB hebben er een geduchte! current bij", sprak Sverl verheugd. Óver de Zw«j| kansen hield hij zich zoai middels gebruikelijk op vlakte, wijzend op de 1 kaarten voor Schwarz er] dersson. Zij zullen de hal! nale moeten missen. j Zweden-Engeland 2-1 (0-1). 4. 1, 52. Eriksson 1-1. 83. Brolij Scheidsrechter: Dos Santos] Toeschouwers: 28.000. Gele k Daley en Webb (Eng), Schwarz] klund en Andersson (beiden ZvA Zweden: Raveli; Nilsson, Eril Andersson en Björklund; IngA Thern, Schwarz en Limpar (4k ström); Brolin en Dahlin. Engeland: Woods; Pearce, Keown en Palmer; Platt, Batty,P en Daley; Lineker (62. Smith) ei ton (76. Merson). Franse pers is hard voor tear PARIJS - 'Naar huis!' deze kernachtige kop va i Franse sportdagblad l'E< het resultaat van het elffc I Michel Platini samen. Vol de krant is er nauwelijks r 0 om spijt te hebben; „HetlE se elftal heeft zijn Euro' kampioenschap volkomei i mist". Voor de meeste Fi kranten is de uitschak1 van Michel Platini en zijn Iers reden om eens goed U pakken op de voorpagina'^ openingstitels van de Fi^ pers gaan allemaal over dé liespartij van de Haantjé gen het Deense elftal. He* pulaire dagblad Le Par kopt 'Het feest is voorbijp wijl France-Soir vindt da droom is opgeblazen'. a ZURICH - De wereld voetbalbond (FIFA) wil niets weten van het in Zweden geopperde plan van de UEFA om in de hal ve finales en eindstrijd van het Europees kampi oenschap bij een gelijke stand door te spelen tot er een doelpunt valt, het zo genaamde systeem van 'sudden death'. Sepp Blatter, secretaris van de FIFA, liet de UEFA gisteren weten dat er geen sprake kan zijn van doorspelen tot er een doelpunt valt. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.00 uur: EK voetbal met rechtstreeks verslag Nederland- Duitsland, 23.00 uur: EK journaal met onder meer een samenvatting van Schotland-GOS. BRT 2, 20.10 uur: Sport extra met EK voetbal, rechtstreeks verslag Neder- land-Duitsland (in de rust een samen vatting van de eerste helft en om 22.00 uur een integrale reportage van de tweede helft van Schotland-GOS). BBC 1, 00.25 uur: EK voetbal, samen vattingen Nederland-Duitsland en Schotland-GOS, 01.15 uur: Royal As cot, paardenkoersen, 01.35 uur: Cric ket, Engeland-Pakistan, tweede test match. Duitsland 2,19.15 uur: EK voetbal, re portages en interviews, 20.00 uur: EK voetbal, rechtstreeks verslag Neder land-Duitsland, 22.00 uur: EK voetbal met onder meer een samenvatting van Schotland-GOS. Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport met onder meer golf en boksen. Eurosport, 18.00 uur: Sport met onder meer EK voetbal. MORGEN BBC 111.55 uur: Cricket, tweede test match Engeland-Pakistan, 14.50 uur: Cricket, Engeland-Pakistan en paar denkoersen op Ascot. BBC 2,15.20 uur: Cricket, tweede test match Engeland-Pakistan; tennis, 16.50 uur: Sport met paardenkoersen op Ascot; cricket en tennis. Sportnet, 08.00 uur: Sport met onder meer atletiek, golf en bowlen. Eurosport, 09.00 uur: Sport met onder meer EK voetbal en tennis. SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De resultaten van de midlotto luiden: Winnende getallen: 6- 14-16-29-35-36. Reservegetal: 13. Cij- ferspel: 927526. Duitse midlotto.' Trek- MALMO Zweeds staal of Deens dynamiet? Het Nederlands voetbalelftal kan tegenstand uit Skan- dinavië tegemoet zien wanneer het vandaag de halve finales van het Eu ropees kampioenschap voetbal bereikt. Zweden en Denemarken schopten het gisteravond vanuit groep 1 al zo ver. Terwijl Engeland over de knie ging bij gastheer Zweden, lieten de EK-invallers van Denemarken favoriet Frankrijk met dezelfde score in het zand van Mal- mö bijten: 2-1. Ex-Feye- noorder Lars Elstrup was dertien minuten voor het einde verantwoordelijk voor de executie van Frankrijk. De ontknoping in de Zuid- zweedse havenstad, bracht op een uurtje varen van Kopenha gen een massaal Deens feest te weeg. Net bekomen van de he vige ongereldheden met En gelse vandalen, beleefde Mal- mö gisteravond een vervroegd midzomernachtfeest. De Euro pese voetbalunie (UEFA) juichte mee. Met het afscheid van Engeland werd het EK verlost van zijn grootste plaag, Engels wangedrag. Door de winst van Denemarken werd Frankrijk naar huis gestuurd, dat in de eerste twee wedstrij den de schande over zich had afgeroepen met anti-voetbal. Tegen Denemarken loonde dat niet. De beste ploeg uit de kwa lificatiewedstrijden, alle acht met overtuiging gewonnen te gen ploegen als Spanje en Tsjechoslowakije, kon op nieuw zelden de lang geleden beloofde virtuoze acties etale ren. Met houwdegens als Boli, Casoni en Amoros en bijtertjes van middelmatige kwaliteit op het middenveld mocht coach Platini zich opnieuw generen voor de ploeg die hij had geko zen. „Ik ben hier naar toe gekomen met voetballers die een resul taat kunnen afdwingen. In dat soort heeft Frankrijk geen be teren, maar hier is het te wei nig gebleken", constateerde Platini mismoedig nadat ook zijn steraanvallers Papin en Cantona weer nauwelijks ge zag hadden kunnen afdwin gen. Papin, de Europese voet baller van 1991, verlaat het EK weliswaar met twee doelpun ten op zijn conto maar meer dan die wapenfeiten kon de toekomstige aanvalspartner van Marco van Basten (bij AC Milan) niet laten registreren. Met de nederlaag zette Frank rijk de treurige reeks van 1992 door waarin nog geen enkele van de zeven interlands werd gewonnen. Met Denemarken hield het EK gisteren geen fa voriet voor de titel over. Daar voor schoot de pas 2Vz week bij elkaar gescharrelde ploeg ook tegen de chaotische Fransen in kwaliteit tekort. Net als tegen Zweden leek het Deense dyna miet, zoals het naam maakte op de EK-toernooien van 1984 en 1988, in de tweede helft Idoor GEP LEEFLANG Lars Elstrup schiet Denemarken naar de halve eindstrijd en Frankrijk naar huis. Doelman Martini is kansloos. soms meer van losse flodders weg te hebben. In de war Kennelijk raakte ook Frank rijk daardoor in de war toen het zich zeker waande van de halve finale en Platini voor vei ligheid wilde kiezen met ver dediger Angioma als invaller. Lars Elstrup (29), vijfjaar gele den twee seizoenen meestal verguisd in de Rotterdamse Kuip, verstoorde de Franse roes. Dertien minuten voor het einde sloeg Elstrup plotseling toe na een lange ren van ëx- PSVer Flemming Povlsen, die gisteren vocht zoals Eindho ven hem nooit heeft gekend. Het was voor Elstrup, tegen woordig bij OB spelend, de twaalfde goal in 24 interlands. In Malmö kwam hij gisteren voor het eerst aan bod omdat Brian Laudrup, de smaakma ker van de meeste Deense ac ties, voor hem het veld moest bederf voor Povlsen en Frank, ruimen. Een gouden wissel zo Scheidsrechter Förstinger zag I FOTO: AP Casoni, Perez, Boli en De- schamps) vormden slechts een magere afspiegeling van het Franse geweld terwijl de Deen se straflijst werd uitgebreid met bekeuringen wegens spel- bleek. Voordat het Deense feest in Malmö losbarstte, had de EK- tussendoor nog door de vin gers dat Papin zijn tegenstan der Christofte met een kaak- invaller al met lief en leed in de slag velde. En de Oostenrijker familie te maken gekregen, durfde het niet aan de lompe Aanvalsleider Christensen werd dinsdag naar huis geroe- Franse verdediger Boli kort na de rust met een tweede gele MALMÖ - De overwinning op Frankrijk en de bijbehorende kwalificatie voor de halve finales van het EK hebben de Deense voetballers tijdelijk dakloos gemaakt. De Deense voetbalbond verzuimde voor het vervolg van het toernooi een hotel in Göteborg te boeken. „Wij hadden niet gedacht zo ver te komen", gaven bestuurders van de Deense voetbal bond toe, „tenslotte zij wij als invaller voor Joegoslavië op het laatste moment tot het toernooi toegelaten". De Deense spelers werden niet kwaad over het verzuim van hun be stuurders. „We gaan eerst feest vieren. Daarna maken we ons pas zorgen om een hotel". pen omdat zijn vrouw in Ko- kaart dan wel rood weg te stu- penhagen van een zoon beviel, ren na twee aanslagen in serie De spits van Schalke keerde op Henrik Andersen. Kenne- gisteren weliswaar terug maar lijk sterkte dat het vertrouwen kwam in Malmö niet verder van de Fransen en raakten de meer dan de reservebank. Kim Denen er door van streek. Pa- Vilfort, de krachtige midden- pin profiteerde ervan maar velder van Bröndby, werd naar zijn gelijkmaker en de voorba- de Deense hoofdstad geroepen rige Franse vreugde bleken omdat de ernstige toestand dode mussen toen Povlsen en van zijn dochtertje van zes, lij- Elstrup het plotseling op hun dend aan leukemie, daartoe heupen kregen. Vertrek Het vertrek van Vilfort bood ruimte aan Henrik Larsen, die zijn invalbeurt snel bekroonde met een zwiepend schot, dat kansloos voor doelman Marti ni al in de achtste minuut ins loeg. De snelle openingstreffer gaf de Denen vleugels. Ruwe acties moesten herhaaldelijk uitkomst brengen voor Frank rijk. Vier gele kaarten (voor Frankrijk - Denemarken 1-2 (0-1). 7. Larsen 0-1, 61. Papin 1-1, 79. Elstrup 1-2. Scheidsrechter: Förstinger (Oos). Toeschouwers: 22.000. Gele kaart: Povlsen en Frank (Den), Boli, Perez, Casoni, Deschamps (allen Fra). Frankrijk: Martini; Boli, Blanc, Caso ni en Amoros; Durand, Perez (81. Co- card), Cantona en Deschamps; Papin en Vahirua (46. Fernandez). Denemarken: Schmeichel; Sivebaek, Nielsen (62. Piechnik), Olsen en An dersen; Christofte, Jensen, Laudrup (70. Elstrup) en Larsen; Frank en Povlsen. ARNHEM - Niet dat hij zich schaamt voor zijn Duitse paspoort, integen deel, maar Herbert Neu mann voelt zich toch bo venal Europeaan. De ex- international, die gisteren een eenjarig contract te kende als trainer van Vi tesse, gaat prat op zijn in ternationale ervaring. Hij zegt in de praktijk wijs te zijn geworden. Bij Vitesse komt dan ook niet het pro totype van de Duitse trai ner voor de klas te staan, laat hij doorschemeren. „Discipline moet er welis waar zijn", vindt hij, „maar ik houd er van om spelers ook vrijheid te ge ven". Vitesse-voorzitter Karei Aal- bers kon zijn nieuwe oefen- meester gistermiddag met iets van opluchting presenteren. Nadat laat in het seizoen de huidige trainer Bert Jacobs door Sporting Gijon was weg gekaapt zaten de Arnhemmers met de handen in het haar. Met het vastleggen van Neumann is het probleem meer dan be vredigend opgelost, wil men doen geloven. De reputatie van de 38-jarige Duitser sluit na melijk goed aan op de smaak van hulptrainer Jan Jongbloed en komt tegemoet aan de de wensen van het kritische Arn hemse publiek, dat ondanks twee vierde en één vijfde plaats de afgelopen drie jaar bleef roepen om meer spekta kel. „Wat mij frappeerde", zei Jan Jongbloed gisteren, „dat Herbert direct zei dat hij Vites se soms wat te behoudend vond spelen. Dat vond ik na melijk ook". Hij houdt ook van Nederlands voetbal, stelde Neumann zelf. „Als ik Nederlands voetbal kan consumeren, dan doe ik dat altijd met veel plezier. Als ik Ajax of PSV zie spelen, dan geniet ik. Net als ik met veel plezier kijk naar AC Milan en Barcelona, die beide ook Ne derlanders in dienst hebben. Ik heb diverse video's bekeken van Vitesse en wat ik dl1 zag sprak me ook erg aaf wordt goed voetbal gespel Bekoren E Kan het Nederlandse vcj hem meer of minder belj dan het Duitse? Neumanf geen standpunt innemen Nederland is er meer b( heid tot inzet en wil men aanvallen. Ieder land hee eenmaal zijn tradities. I land is met een behouc1 instelling wereldkampioe worden. Of het esthetisc tijd even mooi is wat Duit laat zien is de vraag, mai brengt wel succes". j Duitsland is wel het land in Neumann als speler sporen verdiende. Gebon 14 november in Keulen, hij vanaf zijn zeventiend! tien seizoenen onder coi bij de plaatselijke FC. D kwam de spelbepaler uit Italiaanse serie A, voor IJ se en Bologna. Na opi twee seizoenen FC Köln hij zijn heil in Griekei (Olympiakos Piraeus), w hij als trainer/speler b Zwitserse tweededivisi Chiasso zijn trainerslooj begon. In 1990 promovi hij met FC Zürich nas hoogste divisie, waarna I september door deze cli straat werd gezet, waarvo overigens een afkoopson circa twee ton incass< Eén keer kwam Neuman speler in actie voor het E elftal. Dat was in 1978, to de aanloop naar het WKi gentinië in München vi schappelijk met 2-1 van 1 land werd gewonnen. Doo knieblessure werd zijn landcarrière niet verlengd Buis Vanavond zal Neumannl teresseerd aan de buis zij kluisterd, als Duitsland» EK tegen Nederland s| Maar, wars van rivaliteit] maakt me niet uit wie er d zegt hij. „Echt niet! OK ben Duitser, maar maal] uit? Het liefst zie ik beid den naar de halve finales] Kan dat niet, dan wil ik a beste verder gaat. Ik wil al tief voetbal zien. Daar gas mij alleen om".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12