Duitsland uit balans na breuk met het verleden SPORT Brazilianen raken slaags CcidócSomont DINSDAG 16 JUNI 1992 Standbeeld voor Bep van Klaveren ROTTERDAM - De legendarische Rotterdamse bokser (wijlen) Bep van Klaveren krijgt zijn standbeeld in Rotterdam. Op 26 september, Van Klaverens verjaardag, zal het mans hoge monument worden onthuld op een nog nader te bepalen lokatie in Kralingen of Crooswijk. Daarmee zijn het eerbetoon en de nagedachtenis veilig gesteld van de enige Neder landse bokser die olympisch kam pioen werd. Het wordt een natuurge trouwe nabootsing van de beroemde Rotterdamse, sportman: in bokste- nue, links voorstaand en stotend met zijn linkervuist. Met het monument is 100.000 gulden gemoeid. Leo Halle overleden DEVENTER In het zieken huis van Deventer is gister avond Leo Halle, vroegere doelman van het Nederlands elftal, op 86-jarige leeftijd over leden. De voormalige interna tional, ook wel de „Leeuw van Deventer" genoemd was al een tijd ziek. Halle verdedigde tus sen 1930 en 1945 zeventien keer het doel van Oranje. In die periode speelde hij één keer samen met zijn broer Jan, die drie interlands achter zijn naam kreeg. Leo Halle kwam in actieve loopbaan uit voor DW Go Ahead, het huidige GA Eagles. Basketbalteam draait stroef ATHENE De Nederlandse basketballers gaan met niet al te veel vertrouwen naar het olympische kwalificatietoer nooi in Spanje. De weinig spraakmakende oefenperiode van Oranje werd gisteren in Athene besloten met een ne derlaag tegen Griekenland. Na een hoopvolle eerste helft ver loren de ploeg van Randy Wiel met 81-63. Oud-Hagenaar Van Poelgeest vergaarde de meeste punten voor Nederland. De center was goed voor dertien punten. De Griek Yanakis was aan de andere kant de uitblin ker met dertig punten. Hockeyteam dupe van arbitrage IPOH Het Nederlands mannen hockeyteam heeft de tweede van drie oefenwedstrijden tegen Malaysia ver loren. Na de 1-1 van zaterdag werd het gisteren in Ipoh 2-0 voor het gastland. Bondscoach Hans Jorritsma startte de tweede ontmoeting met een op di verse plaatsen gewijzigde opstelling. Zo was doelman Leistra vervangen door Looije. Nederland werd in de stromende regen in het 30 graden warme Azlan Shah-stadion van Ipoh gedupeerd door de partijdige Malay- sische arbitrage. Zij keurden binnen vijf minuten twee glaszuivere Neder landse doelpunten, van achtereenvol gens Erik Parlevliet en Gijs Wete- rings, om dubieuze redenen af. SAO PAULO - Terwijl het fysie ke geweld bij het EK in Zweden tot hooligans en politie beperkt blijft, vielen zondag in Brazilië ook binnen de lijnen rake klap pen. De voetballers van Corinthi ans en Botafogo raakten direct na afloop van hun wedstrijd, voor de finaleronde om het nationaal kampioenschap, massaal slaags. Op het veld van het Pacaembu- stadion in Sao Paulo moest de po litie tussenbeide komen om de met vuisten en voeten vechtende spelers te scheiden. De Brazili aanse voetbalbond beraadt zich over stappen tegen beide clubs. Wereldwijd bridgetoernooi UTRECHT - De World Bridge Federation houdt aanstaande vrijdag en zaterdag voor de zevende maal de Epson Worldwide Brid ge Contest, een toernooi waaraan op hetzelf de moment over de gehele wereld meer dan 100.000 bridgers in zo'n 80 landen deelne men. Alle deelnemers spelen tegelijkertijd dezelfde spellen. Vanwege het tijdsverschil wordt in Europa 's avonds, in Amerika 's middags en in Azië en Australië de volgende morgen gespeeld. De resultaten worden di rect gemeld aan Parijs waar een wereldrang lijst wordt opgesteld. In Nederland worden zeven zogeheten heats gehouden. Een specifieke heat is die van aanstaande vrijdag op de Euromast in Rot terdam. Onder anderen politici, oud-top sporters, functionarissen uit het bedrijfs leven en competitiespelers verschijnen aan tafel. Nieuw bestuur bij Feyenoord ROTTERDAM - Feye noord heeft enkele wijzi gingen doorgevoerd in het bestuur van de Stichting betaald voetbal. Jorien van den Herik gaat het ko mende seizoen als voorzit ter in. Hij volgt Amandus Lundqvist op, die leider is geworden van de Raad van Advies. Dit nieuwe college, dat voorlopig uit vier personen bestaat, zal als klankbord van het be stuur optreden. Oud-penningmeester Van den Herik, die in het afgelopen sei zoen als crisis-manager fun geerde en als zodanig de enor me schuldenlast grotendeels saneerde, krijgt in het dage lijks bestuur assistentie van de nieuwelingen Job Hoogen- doorn (secretaris/penning meester) en Wim Pesselse (lid). Dit trio wordt later wellicht nog uitgebreid. Hoogendoorn is organisatie adviseur en hoofddocent Be drijfskunde aan de Erasmus- universiteit. Hij neemt de plaats in van Jan van der Weij- den, die als ex-werknemer van de voormalige hoofdsponsor HCS uit de clubleiding is ge stapt. Pesselse is directeur van een Rotterdams havenbedrijf. Hij vervangt George de Jong, die met Lundqvist tot de Raad van Advies is toegetreden. Naast Lundqvist en De Jong hebben Aad van der Laan (voorzitter Sportclub Feye noord) en Ger Verhagen (oud zakenman) zitting in het nieu we orgaan. De Raad heeft het recht van de bestuursbenoe- mingen en fungeert tevens als adviescollege bij de beoorde ling van de begroting en de jaarrekening van het bestuur. SPORTWERELD Motorsport Stefan Everts is voor de rest van dit seizoen uit geschakeld. Tijdens een spoedoperatie werd bij de Bel gische motorcrosser de milt verwijderd. Everts was bij de Duitse Grote Prijs in de 250cc zwaar ten val gekomen. Basketbal - Joegoslavië neemt niet deel aan het pré- Olympisch basketbaltoernooi dat vrijdag in Spanje begint. Dat heeft de internationale basketbalfederatie besloten. Voorronde-groep A in Bilbao is teruggebracht van zeven naar zes ploegen. NORRKÖPING - Berti Vogts probeerde gister avond in het Idrottspar- ken van Norrköping te breken met het verleden. De Duitse bondscoach vindt dat zijn land sinds het WK van 1986 in Mexi co een verkeerde weg is ingeslagen. Als het 'fout dreigde te gaan koos zijn voorganger Beckenbauer altijd voor een defensieve aanpak en vermoordde daarmee het voetbal. Vogts gooide die voorzich tigheid bij de tweede wed strijd op het Europees kampioenschap in Zwe den overboord. Een alleen op papier aanvallender Duitsland won met 2-0. Maar zelden echter was de Mannschaft zo uit balans. De wijzigingen die Vogts in zijn opstelling aanbracht na het ge lijkspel van 1-1 in het ope ningsduel tegen het Gemene best van Onafhankelijke Sta ten verstoorden het toch al wankele evenwicht. Voorin kreeg Klinsmann de voorkeur boven Thomas Doll, omdat je die volgens Vogts altijd een kans moet geven als je beste aanvaller (Voller) wegvalt. Daar viel nog wat voor te zeg gen. De kleine Doll had boven dien toch geen kans gehad te gen reus McPherson in de Schotse afweer. Maar met Möller en Sammer naast Hassler en Effenberg op het middenveld had Duitsland daar teveel dezelfde types. De vier dribbelaars, volgend sei zoen allemaal in de Italiaanse serie A actief, hebben een broertje dood aan het verdedi gende werk. Dat kwam nu op de schouders van de uitblin kende mandekker Kohier, Buchwald, Brehme en Bintz neer. „Ik kan alleen met de overwin ning tevreden zijn", was het veelzeggende commentaar van Vogts. „We hebben licht zinnig veel te veel kansen weg gegeven. Het middenveld was veel te passief, bood teveel ruimte aan de tegenstander. Na het schot van Möller op de paal was er geen organisatie meer. Dat had bitter hard be straft kunnen worden". Curieus duel Door de opstelling van de we reldkampioen ontspon er zich een uiterst curieuze wedstrijd. Voetbalde Duitsland tegen zijn natuur in. Schotland maakte handig gebruik van het gebrek aan weerstand op het midden veld. De traditionele 'lange ha len' maakten plaats voor com binatie-voetbal in een moor dend hoog tempo. De Schotten schiepen zich vijftien doelrijpe kansen en veertien hoek schoppen. Duitsland stond voortdurend met de rug tegen de muur. Brehme en Kohier moesten de bal van de lijn ha len, de reddingen van Illgner waren niet te tellen. Maar scoren deed Schotland niet. „De bal viel steeds voor de verkeerde voeten. We slaag- De Duitsers Reuter, Riedle en Buchwald moesten het speelveld gisteren voortijdig verlaten. Reuter (foto links) is er donderdag tegen Oranje weer bij. Voor Riedle en Buchwald (foto rechts) lijkt dat onwaarschijnlijk. FOTO'S: EPA en AP den er niet in Aüstair McCoist aan te spelen", gaf coach Andy Roxburgh de oorzaak aan. De aanvaller van Glasgow Ran gers, met 34 doelpunten top scorer van de Schotse league, kreeg tegen Kohier geen voet aan de grond. Halverwege de tweede helft moest hij, net als eerder tegen Oranje, ontluis terd het veld verlaten. Schot land stond op dat moment al op een achterstand van 2-0. Bij één van de spaarzame Duitse counters verzuimden de Schotten haast traditioneel de buitenspel val open te zetten. Op een dieptepass van Sam mer kon Klinsmann daardoor in het strafschopgebied een blok zetten. Karl-Heinz Riedle tikte de bal langs doelman Go- ram, die het zicht ontnomen was. Bij de tweede goal, drie minuten na de pauze, kreeg Duitsland nog nadrukkelijker hulp van zijn tegenstander. Maurice Malpas verlengde met het lichaam een ongevaarlijke voorzet van Effenberg over zijn eigen keeper in de verre hoek. Duitsland raakte bij counters via Möller en Hassler nog tweemaal de paal, maar die acties vielen in het niet bij hetgeen zich voor het doel van Illgner afspeelde. Ravage De Schotse koppers richtten in de slotfase letterlijk een rava ge aan. Eerst zeeg Reuter, drie minuten eerder ingevallen, te gen het gras. Met vier hechtin gen werd zijn oor weer naar be horen aan zijn hoofd beves tigd. Reuter is voor het duel te gen Oranje weer speelklaar. Riedle en Buchwald zullen dan waarschijnlijk ontbreken. Buchwald werd na afloop naar het ziekenhuis in Linköping overgebracht voor onderzoek. De Duitse verdediger hield aan een duel met de Schot Gough een flinke wond aan het oor over. Ook Riedle meldde zich in het ziekenhuis. De maker van de eerste treffer hield een neusblessure aan het duel over. Onderzoek moet uitwij zen of het reukorgaan gebro ken is. De Duitse bondsarts Heinrich Hess acht het waar schijnlijk dat Buchwald. die een paar minuten bewusteloos op het gras lag, een hersen schudding heeft opgelopen en de rest van het toernooi is uit geschakeld. „Als dat zo doorgaat hebben we voor de finale niet voldoen de spelers meer", reageerde Klinsmann op het nieuwe bles sureleed. „Ik heb zelden een zo sterk spelende Schotse ploeg gezien. Het geluk was met ons, de manier waarop het tweede doelpunt tot stand kwam veel zeggend". Die complimenten ten spijt moet Schotland opnieuw op een groot toernooi na de eerste ronde de koffers pakken. De ploeg had er al rekening mee gehouden. Een official bestel de al voor het toernooi de vlieg tickets voor de thuisreis vanuit Norrköping. En volgens de Britse pers hielden de zuinige Schotten de motoren van het vliegtuig alvast draaiende. Schotland-Duitsland 0-2 (0-1) 29. Riedle 0-147Effenberg 0-2. Scheids rechter: Goethals (Bel). Toeschou wers: 13.000. Gele kaart: Hassler (Dui). McCall (Scho). Schotland: Goram McKimmie, McPherson, Gough en Malpas; McClair, McCall. McStay en McAllis ter; McCoist (70. Gallacher) en Durie (55. Nevin). Duitsland: Illgner- Kohier, Binz. Buchwald en Brehme. Hassler, Möl ler. Sammer en Effenberg; Klins mann en Riedle (69 Reuter/73. Schultz). Godee langer bij Graafschap DOETINCHEM - De mid, J velder Edwin Godee heeft r driejarig contract getekend De Graafschap. De spe woonachtig in Utrecht, \vi full-prof bij de Doetinchi club. Vorig seizoen was eerste op de Vijverberg. De enige aanvulling voor selectie is Klaas Vink van Wageningen. Hij tekendei twee jaar. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3,23.00 uur: EK journa I BBC 1, 23.50 uur: More than a o serie over sportbeoefening, afl ti mende geweld en bedrog in de 00.45 uur: Royal Ascot, paarder Duitsland 1, 21.30 uur: lm Fu sind wir die GRossten, reportage Ivoorkust. Super Channel, 20.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport meti meer autosport, watersport en bok Eurosport, 18.00 uur: Sport metc meer EK voetbal en autosport. MORGEN BBC 1, 14.50 uur: Royal Ascot, j denkoersen. BBC 2, 16.50 uur: Royal Ascot, denkoersen. Sportnet, 08.00 uur: Sport met c meer watersport, autosport, snook EK Squash Eurosport, 09.00 uur: Sport n meer atletiek, EK voetbal en roeien SPORTPRIJSVRAGB DEN HAAG - De resultaten v; sportprijsvragen zijn: Lotto 24: i prijs: geen winnaar; tweede prijs: 24 231,40; derde prijs" 51 x 213 vierde prijs: 3035 x 35,90; vijfde 53 038 x 5,00. Cijferspel 24 zes goed: geen w vijf goed: 3 x 10.000,00; vier g x 1000,00, drie goed: 213 x 10 twee goed' 2022 x 10,00 KOERSEN DEN HAAG - Onze tips vo< koersen van Duindigt (mor aanvang 14.30 uur) luiden: 1e koers: 1 Forever Glory, 2. Gui Bloomerd, 3. Fjohan Brach (1-7-8) 2e koers: 1Man of Raaphorst, 2 Raaphorst, 3. Vagely Raaphorst (2 3e koers: 1Glory Way, 2. Gerard Giorgio Way (5-9-1). 4e koers: 1 Bold Surprise, 2. Flu Spanish, 3. Zolly's Treasure. (5-2-! 5e koers: 1 Frans Jan Mazda, 2.1 Bonni, 3. Fire Avon (5-4-3) 6e koers: 1George Scotch, 2. Robel.3. Ravel Tempo (7-11-12). 7e koers: 1 Great Gunner. 2 Ra Blakey, 3. Ranska (3-4-5) 8e koers: 1. Meadow Wingfield, cellent Fox, 3. Esperanza Guapa 2). SPORTWERELD Voetbal Cambuur heef jarige Ghanees Joe Ode voerder van het Olympisc voor één jaar gecontracte| middenvelder speelde het pen seizoen in zijn geboq voor Hearts of Oak. De niö ken eredivisionist nam Jan Gösgens op huurbd BW Den Bosch over. Leegloop Rode Ster Rellen na titel Bulls BELGRADO - Rode Ster Bel grado wordt bedreigd door een massale leegloop. Na het ver trek van Darko Pancev naar Inter Milan hebben vijf andere spelers ook aangekondigd de Joegoslavische landskampi oen te willen verlaten. Onder hen doelman Dragorye Leko- vic en verdediger Ilya Noydds- ki die op zoek zijn naar een nieuwe club. CHICAGO - Bij ongeregeldheden in Chicago is in de nacht van zondag op maandag één politieman gewond geraakt en werd een nog onbekend aantal relschoppers gearresteerd. De politieman werd in een voet geschoten. De ongeregeldheden ontstonden tij dens de viering van de tweede achtereenvolgende basketbaltitel van de Chicago Bulls. Door een overwinning, van 97-93 in de zes de wedstrijd op de Portland Trail Blazers verkregen de Bulls een niet meer in te halen voorsprong van 4-2 in de serie, die maxi maal zeven wedstrijden omvatte. De Chicago Bulls overspeelden hun tegenstanders in het laatste kwart van de wedstrijd, waarin zij 33 punten maakten. Portland kwam in die fase niet verder dan veertien punten. Harrie Decheiver naar Servette DEVENTER Harrie Dechei ver vertrekt naar Zwitserland. De speler van RKC heeft een contract van twee jaar gete kend bij Servette. De Zwitsers betaalden een transfersom van 600.000 gulden voor de oud speler van Heerenveen en Go Ahead Eagles. ONDER DE LOEP „Maar ik wist al langer hoe moeilijk het hier is voor 'n krachtsporter om de Spelen te halen. Ik ben in Nederland op gegroeid als gewichtheffer met het idee dat het Olympi sche toernooi onhaalbaar is. Daaraan denk je pas, zodra het enigszins in de buurt komt". Gewichtheffer Ton Leenders in het Algemeen Dagblad. „Kijk jongen, de kwestie was zo: je vrouw krijgt op een ge geven moment een vreselijk ongeluk. Heup en benen aan brokken, aan gruzelementen, weg. Je kan kiezen, zegt de chirurg tegen je. Ben je echt genoot of trainer? Het ant woord is duidelijk. Vandaar dat je tegen Hogewoning van de KNVB zegt: Ik kan niet mee naar Latijns-Amerika. Hij boos, hij óók praten met de medici. Maar die houden voet bij stuk, 'en dan wordt Ernst (Happel; red.) inge huurd. Vervolgens mag je op het nippertje toch mee van de I artsen - om in Argentinië door de pers te worden afge schilderd als een warrige slap peling die een bijrol speelt, hulpje van een Oostenrijkse topcoach. Jan Zwartkruis zijn de bijtje in zo'n situatie je lip pen stuk, zeker. Maar je ver tikt het om een sociaal geval van jezelf te maken. Je wei gert je echtgenote bloot te stellen aan de ratten die met hun camera's schieten bij jouw zielige verhaal. Je hebt je trots". Jan Zwartkruis, voormalige bondscoach van het Neder lands voetbalelftal in NRC Handelsblad. „Als tennisspeler sta je buiten de maatschappij. Tennis is een saai bestaan. Zeker voor de huidige generatie. Je gaat van stad naar stad. Hotel, trai ningen. Hoogtepunten zijn de wedstrijden. Je moet vroeg naar bed, altijd gediscipli neerd zijn. Je hebt maar één ding voor ogen en dat is sport, sport, sport. Je kunt geen zor gen hebben over de huur, hy potheek. Je bent een bedrijf en je moet een team hebben dat alles voor je regelt: een baan reserveren, kijken hoe laat je moet spelen, kortom mensen die al je zorgen en vragen wegnemen. Ik heb ook altijd vanuit mijn koffer ge leefd. Nu heb ik tijd om van andere dingen te genieten. Ik heb nu andere hoogtepunten dan vroeger. Een weekje van- kantie, fietsen, een avondje uit, de schouwburg, een eten tje, een kopje koffie, mijn vrij heid. De spanning is weg". Voormalige tennisspeelster en -coach Betty Stöve in Nieuwe Re vu. „Zo is het me tijdens de oefen- ritten in Monte Carlo ooit overkomen dat ik als in trance een nieuwe dimensie binnen reed. Het was een gevoel alsof ik in een tunnel zat waarin ik steeds maar sneller werd. En mijn rondetijden werden in derdaad ook steeds sneller: eerst één, dan anderhalve en dan twee seconden voor op mijn rivalen. Ik had het ge vóél alsof ik op dit niveau eeu wig verder kon rijden. Het was plots een ander soort be wustzijn. En toen ben ik daar heel erg van geschrokken. Het was net of ik bruusk wak ker werd. Ik heb de auto toen gauw in de pits gezet de rest van die dag had ik hoege naamd geen zin meer om te rijden". Autocoureur Formule 1 Ayr- ton Senna in Humo. „Het valt me ook op dat ik de laatste tijd zo blij ben met en doelpunt. Zo fanatiek, het is bijna eng. Misschien komt dat door die innerlijke drang om me te bewijzen. Die is er nu veel duidelijker dan vroeger, wellicht ben ik ook daardoor sterker. Vroeger was er meer onbewogenheid na een doel punt. Al kwam dat vooral om dat ik toen op die momenten geen raad wist met mezelf. Ayrton Senna: ...in trance. FOTO SP Dat heb ik nog steeds een beetje. Scoren doe je alleen, een doelpunt verwerken ook. Sylvia (zijn echtgenote; red.) weet dat. Die zal niet zo gauw roepen: „Goh Wim, wat-goed was dat". De eerste jaren werd ik echt een beetje verlegen va een doelpunt. Je moet dan ook weer die weg terug, weet je wel. Het is hetzelfde gevoel dat mijn vader had toen ik bij Ajax ging voetballen. Alsof je je een beetje geneert voor je eigen succes". Voetballer Wim Kieft in Else- „Zij is echt extreem gedisci plineerd. Er wordt keihard ge werkt. Ik heb andere speel sters gezien en dat sloeg ner gens op. Als Monica op de baan staat, wordt er 100 tot 150 procent gegeven. Je kon het ook zien aan de finale van Ro land Garros. Die uitstraling op het laatst... Ze stond een bre ak achter, tegen Graf, maar wint toch gewoon. Die disci pline en mentaliteit van haar is ongelooflijk. Je denkt 't niet als je haar ziet, maar daar staat dus een absolute atlete". Sven Groeneveld, sparring- partner van tennisspeelster Monica Seles in het Alge meen Dagblad. „We hadden eens een idee om Godfried Bomans tijdens 'Tussen twaalf en twee' een ra dioschaakpartij te laten spe len tegen het KRO-huisor- kest. Want daar zaten een paar fanatieke schakers in. En om dat we vijf dagen per week in de lucht waren, schoot dat partijtje ook aardig op. Elke dag belden we Bomans, en die gaf dan zijn zet door, waarop het orkest tijdens de uitzen ding reageerde. Nou kon Bo mans niet tegen zijn verlies, wat ook al bleek uit het feit dat hij een keer zijn zet terug nam, toen hij merkte dat hij daarmee zou verliezen. Enfin, aan het eind van het seizoen stond Bomans inderdaad heel goed, maar omdat de vakantie eraan kwam, hebben we hem toen naar de studio gehaald om de partij in een keer, tij dens de uitzending, uit te spe len. Wat hij niet wist was, dat we ook Jan Hein Donner in het orkest hadden opgeno men. Dat wil zeggen, die kreeg gewoon een trompet in zijn handen geduwd en moest ergens achteraan gaan zitten. Je begrijpt dat die partij, tot ontsteltenis van Bomans, toch nog remise is geworden". Radioman Jos Timmer van het programma Man en Paard in de Haagsche Cou rant. Mike Tyson (rechts) vergezelt een televisie-v bezocht in de gevangenis. Mike Tyson zet rentree uit hoofd NEW YORK - Mike 1 heeft weinig hoop op eei tree in de boksring. De e reldkampioen, die een ce van zes jaar uitzit wegen krachting, heeft gevoelsi al min of meer afscheid men als bokser. „Ik mi boksen niet", bekende 1 tijdens zijn eerste televis terview in de gevangeni Indiana. „Ik denk dat ik meer zal boksen". Tyso problemen te hebben mi leven achter tralies. „Ik dat mijn lichaam hier is, mijn gedachten zijn eldf op die manier kan ik o ven". De veelbesproken rikaan liet weten zich sor dreigd te voelen. „Ik ben gemakkelijke gevangen zeg wat ik denk en dat lei irritatie bij andere veroo den". SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Oefeninterland, mannen Griekenland-Nederland 81-63 (31-38). Sco rers Nederland: Van Poelgeest 13. Te Velde 12, Schilp 11Lieverst 8, Botlse 7. Ackermans 5. Ardon 3. Van Rootselaar 2. Van Dinten 2. Topscorer Griekenland" Yanakis 30 NBA-kampioenschap Chicago Bulls-Porlland Trail Blazers 97-93 Chicago wint play-off serie met 4-2 HOCKEY Testserie van drie interlands, tweede wed strijd mannen Malaysia-Nederland 2-0 (1-0) 22 Lim Chiow 1-0 (strafbal), 62. Nor Saiful 2-0. Toeschou wers: 500. Opstelling Nederland: Looije; Bovelander; Poortenaar, Van Ede en Van Pelt; Brinkman, Delissen en Diepeveen; Parlevliet (49. Veen), Van Grimbergen en Weterings (49. Van den Honert). HONKBAL Amerikaanse competitie American League: Toronto Blue Jays-Bos- ton Red Sox 6-2, New York Yankees-Cleve land Indians 4-3 (10 inn.), Detroit Tigers-Balti more Orioles 7-4, Minnesota Twins-Chicago White Sox 8-7, Oakland A's-Texas Rangers 6- 1. California Angels-Kansas City Royals 5-1, Milwaukee Brewers-Seattle Manners 14-4 National league: Pittsburgh Pirates-New York Mets 5-4, Atlanta Braves-San Diego Pa dres 4-2, Chicago Cubs-Montreal Expos 5-1 Houston Astros-San Francisco Giants 15-7. St. Louis Cardinals-Philadelphi^ Phillies 5-2, Cincinnati Reds-Los Angeles Dodgers 5-1 PAARDESPORT Draverijen Alkmaar 1e koers, 2040 or 1Frisiana Star (Van Leeu wen) 2.48,5-1.22,6, 2. Game Speed, 3 Fam- ke Buitenzorg Niet gestart: Esra Williams Toto: winnend 6,40 plaats 6,30 2,50 koppel 12,20 trio 68,80. 2e koers, 2040 nr 1Fiat de Bloomerd (Van Toor) 2.45,6-1.21,1,2. Formidable, 3. Gunnar da Capo Toto: winnend 1,80 plaats 1,20 1,70 koppel 9,70 trio 74,90 3e koers, 2380 m. 1 Guy Hanover (Kooy- man) 3.17,4-1.22,4, 2. Funny Butcher, 3 Fiod Hollandia Niet gestart" Fenntrans. Toto: win nend 3,10 plaats 1,60 3,30 koppel 6,50 trio 76,50. 4e koers, 2040 m: 1 Fantastic Boko (V d.Blonk) 2 43,4-1.20,1, 2 Follow My Star, 3. Enesco Bonni Toto winnend 2,30 plaats 1,60 3,90 koppel 36,30 trio 561,30. 5e koers, 2040 m: 1 Gill Ludwig (De Leeuw) 2.44.7-1 20,7, 2. Fresh Up, 3 Dento Surprise Toto: winnend 3,20 plaats 1,80 9,20 koppel 53.60 tno 299.60 6e koers, 2040 m: 1 Fine Hazelaar (Wage naar) 2.45,0-1.20.9, 2. Enita Norton, 3. Mr. Creith. Toto: winnend 4,60 plaats 2,70 5,50 koppel 59,70 trio 369,70 7e koers, 2380 m 1 Fort Hazelaar (Duiven voorden) 3.12,7-1 21,0, 2. Flying Butcher, 3. Droom Westfrisia. Toto: winnend 70,30 plaats 2,60 1,20 koppel 4,90 trio 366,00 dubbel win nend 3-3 41,30. 8e koers, 2040 m 1 Elise Tornado (Kooy- man jr.) 2.41,4-1.19,1, 2. Costeau Boszorg, 3. Dynamic Duty. Toto" winnend 1,40'plaats 1,00 3,60 koppel 26,70 trio 188,40. 9e koers, 2040 m: 1 After Passport (Wals) 2 41,9-1.19,2, 2. Estrella Star, 3. Demetrius. Niet gestart: Cosmo M Toto winnend 1,60 plaats 1,90 2,00 koppel 2,40 trio 23,50. 10e koers, 2380 m 1 Atomic Power (De Leeuw) 3.09,9-1 14,8, 2. Arizona Guapa, 3. Breeze Toto: winnend 4,70 plaats 2,90 23,70 koppel 98,50 trio 949,00 11e koers, 2040 m 1 Golden Wedeflex (Dui venvoorden) 2.43,8-1.20,3,2. Elia Buitenzorg. 3. Fishtrix S. Niet gestart: Desiree Crown. Toto winnend 5,40 plaats 2,50 7,20 koppel 46,20 trio 1125,20. Omzet totalisator: 118 489 SCHAKEN Olympiade Manila Mannen, zevende ronde: Nederland-Geor- giê 2-2 (Timman-Azmaiparasjvili 1/2-1/2, So- sonko-Sturua 1/2-1/2, Van der Sterren-Geor- gadze 1/2-1/2, Van Wely-Ezhandzhava 1/2- 1/2), Verenigde Staten-Rusland 1/2-3 1/2, En- geland-Armenië 2-2, Bulgarije-Oekraine 1-3, Oezbekistan-Zweden 3-1, Hongarije-Peru 3 1/2-1/2. Stand: 1 Rusland 22 1/2, 2. Neder land 19,3. Georgië, Oekraine en Oezbekistan alle 18 1/2, 6 Engeland, Armenië, IJsland en Hongarije alle 18 Vrouwen, zevende ronde: Nederla nesië 1-2 (Sziva-Lumondong 1/2-1 schop-Lindri 0-1De Greef-Lucia 1/2- kraine-China 1-0 (en 2 afgebroken Georgië-Duitsland 1 1/2-1 1/2,Vereni ten-Roemenié 2-1, Azerbajdzjan-Hor 2. Stand :1 Oekraïne 15 1/2 (en 2 afg partijen), 2. Georgië 15. 3 Duitsland nigde Staten beide 14, 5 Roemenië rije. Kirgisztan en Polen alle 13 1/2, Nederland 12 TENNIS Vrouwentoernooi Eastbourne Eerste ronde: Savtsjenko-Neiland legraf (Ned/16) 6-3 6-3; Fendick (VSt] (Ned/13) 4-6 7-6 6-4 Mannentoernooi Manchester Eerste ronde: Eltingh (Ned)-Curren 6-4. Mannentoernooi Genua Eerste ronde: Haarhuis (Ned)-De (Arg) 6-21-66-0 Kwalificatie-toernooi Wimbledon Mannen, eerste ronde: Kempers N'Ganga (GBr) 6-4 6-1Vrouwen, eei de: Wegink (Ned)-Sprung (Oos) 6-0 si (Arg)-Kamstra (Ned) 6-2 6-3, Ramc Bakkum (Ned) 7-5 6-0, Oremans (N gard-Lai (Aus) 6-1 6-2, Driehuis (Ned ly (VSt) 6-2 6-0 WIELRENNEN Strombeek, Profcriterium 1 Peter Spaenhoven (Bel) 175 km ir Krüger (ZAf), 3. Vingerhoets (Bel), berts (Bel). 5. Engelbrecht (ZAf) C Kools (Ned) 4 15 ZEILEN EK 470-klasse Nieuwpoort Mannen, vierde race: 1. Bengtssoni (Zwe), 2. Reeser./Burnham (VSt), 3 h/Haverlam (Dui), 16. Kouwenhoi wenhoven, 22 Schutte/Schutte. Star niste/Toniste (GOS) 41 punten, 2. Re 3 Lundgrun/Lagneus (Fin) 62, 4. Ka ven 63,7. Schutte 79. Vrouwen, vierde race: 1 Barabirü (Ita), 2. Zabell/Guerra (Spa). 16. Kra venuiter. Stand: 1 Zabell 14, 2. Bare 3. Moskalenko/Pahokik (GOS) 48,22

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12