Compostfabriek hard nodig om -afval op te vangen" II discotheek aan festvlietweg Woningbouw Bloemerd II gaat in 1994 van start LEIDEN EN OMGEVING regiojournaal I Stacaravan Ripselaan moet weg iid&i Gou/aint DINSDAG 16 JUNI 1992 Ire-medaille L. Crousen ;IDSCHENDAM Burgemeester W.F. de Vreeze heeft gister- rJpnd bij de opening van de jaarlijkse Anjerfonds-expositie in de 1 van het raadhuis van Leidschendam ir. L. Crousen de ere- C >daille van de gemeente uitgereikt. De heer Crousen kreeg de J| derscheiding voor zijn bijzondere'verdiensten als voorzitter p de Stichting Openbare Bibliotheek waarvan hij onlangs na I rentten jaar afscheid heeft genomen. Tijdens zijn voorzitter- iap zijn belangrijke besluiten genomen, aldus De Vreeze. Hij fmde de integratie van vijf bibliotheek-filialen, rooms-katho- e en algemene, in een stichting, de uitbreiding met grammo- pnplaten en nog maar enkele maanden geleden de volledige tomatisering van de bibliotheek-bestanden. De expositie in de idhuishal bevat werk van de Fotokring Leidschendam, van le- II en en leerlingen van de Vrije Akademie De Vlietstreek, van le- u n van de teken- en schilderclub Leidschendam en van de POL-teken en schilderclub van ouderen. Van werk dat ver- cht wordt gaat 10% naar het Anjerfonds waarvoor bovendien ze en volgende week wordt gecollecteerd door Leidschendam- culturele verenigingen. De tentoonstelling is (gratis) te be- htigen op werkdagen en op donderdagavonden. Busbaan tussen Nieuwveen en Zevenhoven NIEUWVEEN Ten noorden van het Tochtpad tussen Nieuwveen en Zeven hoven wordt mogelijk nog dit jaar be gonnen met de aanleg van een busbaan. B en W stellen de raad voor om 130.000 gulden beschikbaar te stellen. Het resterende deel van de in totaal 1,6 miljoen gulden kostende busbaan, wordt gesubsidieerd. Door de aanleg van de baan kan de lijn 147 (Amster dam-Nieuwkoop) zowel over Zevenho ven als over Nieuwveen rijden. Het aan tal te rijden kilometers zal aanzienlijk verminderen, 's Middags kan er zelfs een bus uit de omloop worden gehaald. Voorts wordt de reistijd in de spitsuren zo'n drie minuten verminderd. Hier door wordt de reistijd tussen Noorden en Ter Aar met zes minuten verkort, omdat de lijn 101 niet meer op aanslui ting hoeft te wachten. Een ander voordeel is dat nu elk uur via Zevenhoven en Nieuwveen kan worden gereden. Momenteel wordt een kern nog eens in de twee uur aangedaan. Het onderhoud van de busbaan komt voor rekening van de gemeente Nieuwveen. De gemeente is van plan om gelijktijdig met de busbaan een onderhoudsarm fietspad aan te leggen. Dit fietspad moet het huidige Tochtpad vervangen. Het Tochtpad bestaat uit een elemen tenverharding waarvan de onderhouds kosten zeer hoog zijn. Indien de grond verwerving voorspoedig verloopt, kan nog dit jaar worden begonnen met de aanleg van de busbaan. De commissie openbare werken, verkeer en milieu vergadert dinsdag 23 juni over de baan. Informatieavonden over notitie Marokkanen en overige allochtonen ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen houdt op vrijdag 19 en zaterdag 20 juni informatiea vonden over de notitie 'Marokkanen en andere alloch tone groeperingen'. In dit rapport zijn onderwijs en werkgelegenheid de belangrijkste onderwerpen voor het toekomstige beleid rond de buitenlanders in Al phen. Op de bijeenkomsten kan het publiek vragen stellen aan onder meer burgemeester M.Paats en wethouder G.Brussen. De notitie zal in het Turks en het Marok kaans naar de betrokken groepen worden teruggezon den. Onlangs werd de inspraakperiode voor de notitie verlengd tot 1 juli. Op 27 augustus zal de gemeente raad de notitie behandelen. Op vrijdag kunnen Marokkaanse bezoekers vanaf ze ven uur terecht in de raadszaal van hét stadskantoor aan de Castellumstraat. Zaterdag om zeven uur in hetzelfde gebouw is de informatieavond bestemd voor Turkse mensen en hun geestverwanten. Meer asiel zoekers naar Nieuwveen NIEUWVEEN Nieuwveen is bereid om het aantal asielzoekers dat in de gemeente wordt opgevangen, uit te breiden. De voorkeur van B en W gaat uit naar de huisvesting van een gezin. Momenteel wordt ook een gezin op gevangen. De vrijwilli gers die zich over ze ontfermen, zijn erg po sitief. De uitbreiding van het aantal asielzoe kers wordt maandag in de commissie welzijn besproken. leidooi vóór compostfabriek in Alkemade ÉEMADE - „Een ïpostfabriek is ner- 5 welkom. Overal iten we tegen emoties oksen". Dat zegt L. de g van het Provinciaal alverwijderingsbedrijf d-Holland (PROAV). ien met Groenrecy- g en Westwoude, vere- d in Alcom, zijn zij de iatiefnemers voor de ;iging van een com- tfabriek in Roelof- idsveen. HJong heeft weinig begrip B de tegenstanders van de postfabriek. „Men zal de tuiging moeten krijgen dat ntstoot van geurstoffen tot aanvaardbaar minimum It beperkt", zegt De Jong. gemeente krijgt van ons ijks geld voor onafhanke- onderzoek naar mogelijke 'n last. Daarbij geven wij de iftelijke garantie dat de 'oer van groente-, fruit- en afval onmiddellijk wordt 'a aakt in geval van overlast". m ische opmerkingen over mogelijke overlast worden door de heer A. Booy van West woude afgedaan met: „U ge looft toch niet dat wij ruim vijf miljoen gulden investeren in een installatie, waar het pro vinciebestuur geen vertrouwen in heeft? Alcom heeft gekozen voor een bewezen techniek uit de champignonteelt, waarin tal van veiligheden zijn gebracht. In plaats van ammoniakrijke paardemest, brengen wij gft-af- val naar binnen". Stank Dat de bekende composte- ringsbedrijven VAM en Rutte notoire overlastgevers zijn, be tekent volgens De Jong niet dat het gesloten Alcomsysteem in Roelofarendsveen gaat stin ken. „Volgens onze berekenin gen is de stankoverlast 99,5 percentyl; dat betekent dat de helft van een speciaal geurpa- nel 48 uur per jaar iets ruikt. Echter slechts 10% van de be volking gedraagt zich als zo'n panel. Onze installatie voldoet ruimschoots aan alle mogelijke overheidseisen", aldus De Jong. De Jong legt uit dat de com postfabriek wordt voorzien van een luchtsluis en een schoor steen met een hoogte van 18 meter. „Het gft-afval wordt ge- composteerd in een gesloten tunnelsysteem, waar de lucht uit wordt geblazen. De stank- stoffen worden opgenomen in een geurfilter met een bacterie cultuur. Daarvoor worden drie gescheiden biofilters geplaatst, die afzonderlijk worden ge stuurd op temperatuur, voch tigheid en zuurstoftoevoer. Hiermee zou een optimaal sy steem qua werking en bedrijfs zekerheid worden gereali seerd. De drie biofilters zijn van een zodanige capaciteit dat één van de filters al voldoende zou zijn om geuruitstoot te voorkomen". De Jong vertelt voorts dat het rijksbeleid erop gericht is de milieubelasting en de trans portkosten voor het gft-afval zoveel mogelijk te beperken. Dit houdt in dat er in Zuid-Hol land diverse composteringsin- richtingen moeten worden ge bouwd. Momenteel bedraagt het gft-aanbod in Zuid-Holland 100.000 ton; volgend jaar zal die hoeveelheid zijn verdubbeld. In Bergschenhoek en Rotter dam worden installaties ge bouwd met een capaciteit van respectievelijk 20.000 en 70.000 ton per jaar, „Die installatie in Rotterdam moet helemaal bui ten de procedures om worden gerealiseerd, anders komt er door bezwaarprocedures niets van de grond". Sava Wegens het niet doorgaan van de grote SAVA-installatie op Ypenburg, komt de verwerking van gft-afval in de komende ja ren steeds meer op de tocht. Al leen zal er volgend jaar nog een composteerinstallatie met een capaciteit van 50.000 ton in Al phen worden gebouwd. De Al- com-mensen staat maar één ding duidelijk voor ogen: „De compostfabriek in Roelof arendsveen hebben we gewoon nodig om de stijging van het aanbod van gft-afval op te van gen". Proav-directeur De Jong zegt dat iedereen het nut van compostering weliswaar inziet, maar dat hij in heel Zuid-Hol: land moet vechten tegen het Nimby-principe, hetgeen staat voor „Never in my backyard" als het maar niet in mijn achtertuin is). Bij het zoeken naar locaties voor composte- ringsinstallaties zoekt hij voor al naar industrieterreinen. „Dergelijke terreinen zijn al tijd in de nabijheid van huizen. Daar ontkom je niet aan in de Randstad", zo tracht hij be zwaarmakers de wind uit de zeilen te nemen. „De gesloten composteerinrichting in Roe lofarendsveen wordt een scho ne industrie en stelt in feite niets voor. Vooraan verdwijnt een vuilnisauto met gft -afval in een sluis en achteraan komt een afgezeilde vrachtauto met compost uit een andere sluis tevoorschijn. Alle auto's die uit de installatie komen, worden eerst grondig schoongespo- ten". Dioxine-uitstoot Het nieuwste bezwaar tegen de compostfabriek betreft het ge vaar van dioxine-uitstoot, maar ook dat wijst de directeur van Proav resoluut van de hand. „Onzin, het proces veroorzaakt geen dioxine. Vuilverbrandin gen en auto's zijn de belang rijkste veroorzakers van dioxi ne in de lucht. Ook in het aan gevoerde groente-, fruit- en tui nafval zit nauwelijks dioxine. Trouwens die aanvoer ge schiedt in gesloten vuilnisau to's. Allerlei gerenommeerde instellingen verzekeren ons voorts dat besmetting door bac- terieën niet mogelijk is wegens de onderdruk die in de com posteerinstallatie zal heersen. Zelfverzekerd beweert De Jong dat de bezwaarmakers geen en- N. Fioole (dir. Westwoude), L. de Jong (dir. PROAV), J. Hogeboom (dir. Groen Recycling Rijpwetering) en A. Booy (projectleider West woude). FOTO WIMVANNOORT kei onderbouwd bewijs leve ren. „Zij komen alleen met subjectieve weerstand. Maar als Nederland als witte boor- denmaatschappij zijn geld wil verdienen, dan moet iedereen zich wel goed realiseren dat wij het afval verdonkeremanen Afvalverwerking is een nuts voorziening net als water en electriciteit. Als gevolg van alle weerstand tegen afvalverwer kingsinstallaties zijn de reini gingsrechten in Zuid-Holland al veel hoger opgelopen dan nodig was". lidzomemachtfeest het terrein van Galerie de Ke- Hazerswoudse band Base- ~^nt Bash brengt zaterdaga- d eigenzinnige rock ten céiore in jongerencentrum ij >k, Dorpsstraat 252 in Ha- n "Sivoude. Ook is er een bar- H Jue. De zaal gaat om elf uur en. De toegang is gratis. o\ lerie de Kever op Kaagei- id opent zaterdag haar geuren met de expositie van re nstenares Patty Harpenau, e er schilderstijl wordt beti- d d a s Nieuwe Cobra. De ex- duurt tot en met 13 lil )tember en is te bezichtigen w hen er iemand in de galerie nwezig is en na telefoni- rsie afspraak (02524-4370). -exposanten zijn Geri uveland, Erik du Chate- 'llfren Jonathan Ellender, al- met keramiek. Bovendien 'eerden er traditiegetrouw in maand juli twee zes-daag- ii Raku-cursussen gegeven op Popmuziek (1) De popformatie One-X-One staat zaterdag op de planken van jongerencentrum Madon na in Alp hen aan den Rijn. De Alpheuse band speelt me lodieuze hardrock en zal in de zomer op tournee gaan door heel Nederland en België. Het optreden begint om tien uur. Een kaartje kost vijf gulden. Popmuziek (2) In het jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn treden De Pilgrims op. Het debuutalbum van de groep 'Once to everything' kreeg landelijke bekendheid. Spil van de band is Leon Klaasse, die als drummer speelde in onder meer Sweet d'Buster en Powerplay. Het optreden aan de Concertweg begint om negen uur. De toe gangsprijs is tien gulden. ALKEMADE - De stacaravan op het erf van een boerderij aan de Ripselaan in Rijpwete ring moet daar op last van het gemeentebestuur worden ver wijderd. Een bezwaar tegen die beslissing werd gister avond door de commissie beroep ongegrond verklaard. jaar een kampeervergunning aan voor een stacaravan op zijn erf. Toen hij op 2 september nog geen antwoord van het ge meentebestuur had ontvan gen, besloot hij de grote staca ravan, eigendom van de heer Vergunst, maar alvast te plaat sen. Dat ging niet zo makke lijk; het gevaarte moest door middel van een gecompliceerd transport onder politie-escorte naar zijn standplaats worden vervoerd. Juist toen de heer Vergunst zich goed had geïn stalleerd, ontving Duivenvoor den eind november een afwij zing op zijn vergunningaan vraag. Daartegen ging de vee houder half december in beroep. Zonder dat de gemeen te daar iets mee had gedaan, ontving Duivenvoorden in fe bruari van dit jaar de opdracht dat hij de stacaravan onver wijld moest verwijderen. Ook hiertegen maakte Duivenvoor den bezwaar. Gisteravond oor deelde de commissie beide be zwaren ongegrond. De com missie vond het niet haar taak om te oordelen over een ver zoek van Duivenvoorden om de stacaravan in tweeën te splitsen. Volgens de veehou der zullen de beide helften niet langer zijn dan de in de Kam- peerwet genoemde maximaal toegestane lengte. Navraag bij de gemeente Alkemade leert dat alleen vrijstelling op grond van de Kampeerwet kan wor den verleend voor hooguit twee toercaravans, maar nooit voor een stacaravan. uziekvereniging DSS viert feest ILANDERVEEN - Het komend weekeinde viert de Aarlan- teense muziekvereniging DSS haar 65-jarige bestaan.-Het t begint vrijdagavond om acht uur met een taptoe op het tbalterrein. In de feesttent op het voetbalterrein wordt zater- □avond vanaf half negen een groot concert gegeven. Het or- 1 bestaat uit 200 personen. Zondag heeft er vanaf twaalf uur westernfeest op hetzelfde terrein plaats. De Major Dundee d zorgt voor de muzikale omlijsting. Er zijn vele attracties zo- ^een rodeo-stier, lasso-werpen, huifkar en paardrijden. De is gratis. pSCHENDAM - De Leid- tndamse raad is gisteren algemene stemmen ak- d gegaan met het nemen v leen voorbereidingsbesluit een discotheek aan de vlietweg. Insprekers, on- V wie de wijk vereniging 'i -Voorburg, pleitten ver- s voor afstel van de beslis- vanwege het conflict met ine en recreatieve func- fan het gebied waarin 'de "teek moet worden opge- ouw De Zwart-Nijhof van 5-Voorburg herinnerde er pat het te wijzigen bestem- fesplan slechts enkele pden geleden was goedge- De Voorburgse heer ^uin wees er op dat Leid- ndam niet alleen een t gebrek heeft aan fietspa- maar ook telkens weer groen voor andere einden gebruikt. Een dis eek aan de Wijkerbrug be- |nt volgens hem minstens weekend overlast en la waai voor omwonenden. De ge meenteraad van Voorburg had om die reden ook de disco theek achter het Racketcen- trum afgewezen. De inspre kers waarschuwden dat zij tot aan de Raad van State zouden protesteren. In antwoord op vragen van raadsleden zei wet houder Volmuller dat er ruim te voor de discotheek aanwezig is en dat er voldoende afstand is tot de woonbebouwing. Bur gemeester De Vreeze zei van ondernemer Boogaart vol doende garanties te hebben gehad dat ongewenste ontwik kelingen worden voorkomen. Nader overleg met Voorburg had hij onnodig gevonden. Me vrouw Baren sen (PvdA) zei bij het verlenen van de bouwver gunning in ieder geval gekend te willen worden in neven-acti viteiten van de disco. Volgens de wethouder komt dat alle maal aan de orde bij de ver koop van de grond en het ver lenen van een hinderwetver gunning. Gouden trouw in Weipoort Het echtpaar Th. J Borst-Straathof Is donderdag 18 juni een halve eeuw getrouwd. Burgemeester Houdijk van Zoeterwoude was giste ren al met zijn vrouw op bezoek bij het gouden paar. De 75-jarige bruidegom Theodorus Borst en de 71-jarige bruid Catharina Straa thof wonen in alle rust aan de Weipoortseweg. Het grote feest wordt vrijdag gevierd De heer Borst is in 1917 geboren in de molen Zelden van Passé aan de Meerburgerwetering. De molen is zichtbaar vanaf rijksweg A4 Op 12-jarige leeftijd verliet hij al het ouderlijk huis om bij Cors van der Poel aan de Miening op de boerderij te gaan werken Nadien heeft hij ook nog een aantal jaren bij Versteegen in de Wei poort gewerkt. Na zijn militaire diensttijd is hij vrij snel op de boerderij van zijn schoonouders gekomen. En op die plek zit het echtpaar Borst nog steeds. Zij zijn getrouwd in de zomer van 1942. „Het was een moeilijke tijd. Toch werd een kalf geslacht voor het feestmaal", aldus de bruidegom. Uit het huwelijk zijn 14 kinderen geboren. Er zijn 25 kleinkinderen. De heer en mevrouw Borst: „We hebben het hier in de Weipoort schitterend. We kunnen nog goed uit de voeten en stap pen regelmatig op de fiets". De beide echtelieden zijn nog zeer ac tief. De bruidegom zorgt nog voor varkens en een schaap en is dage lijks wel even op de boerderij van zoon Theo te vinden De bruid werkt regelmatig op het erf. „Wat ons betreft gaan we nooit weg uit de Weipoort", zeggen ze. fotcthenkvandenende Debbie Onvlee beste turnster ZOETERWOUDE - Debbie Onvlee van de selectie-keur- groep van het Zoeterwoudse Meerburg is clubkampioene turnen geworden. Bij de meis jes-recreatie ging de titel naar Chantal van Mil terwijl Bart van Dooremaal de beste bij de jongens was. De clubkampioenschappen van Meerburg vielen samen met het officiële afscheid van voorzitter Jan van der Meer. Nadat hij al eerder was be noemd tot ere-voorziter kreeg de heer Van der Meer nu een oorkonde uitgereikt. Vanwege zijn grote verdiensten voor turnvereniging Meerburg was wethouder R. Hogenelst naar de wedstrijd gekomen om Jan van der Meer namens het ge meentebestuur dank te zeg gen. De aanwezigen in de Een denkooi konden genieten van spannende wedstrijden en een interessante demonstratie van dejazzgroepen. De eerste prijs winnaars van het clubkampioenschap zijn: Jongens 6-8 jaar: Bart van Dooremaal Jongens 9-12 jaar: Menno'Pley Meisjes-recreatie 6-7 jaar: Chantal van Mil Meisjes-recreatie 8-9 jaar: Yvette van Marwijk Meisjes-recreatie 10-11 jaar: Desiree Wassenaar Meisjes-recreatie 12 en ouder Fieke Pley Selectie keur 5-9 jaar: Karin Meskers Selectie keur 10-12 jaar: Char lotte Zandbergen Selectie keur 13 en ouder: Deb bie Onvlee. Kaden Hoornpolder worden verhoogd RIJPWETERING - De Vere- nigde Vergadering van Water schap De Veen- en Geestlan den ging gisteravond akkoord met de verhoging en verstevi ging van de kaden van de Hoornpolder in Rijpwetering. De Hoornpolder is een piep klein poldertje van 9 hectaren langs de Koppoel. Het is een schiereilandje met een lange „kustlijn", die dringend verbe tering behoeft. De Verenigde Vergadering stelde daarom bij na 110.000 gulden beschikbaar voor het ophogen van de boe- zemwaterkerende kade en voor het dichten van lekkages door het aanbrengen van een zogenoemde „kleikist". LEIDERDORP - In 1994 wordt met woningbouw in de nieuwe uitbreidingswijk De Bloemerd II in Leiderdorp be gonnen. Dat deelde wethouder mevrouw J.F. Veldstra-van Donk mee tijdens de gister avond gehouden raadsverga dering. Het betrokken gebied wordt begrensd door de Dwars- watering, het sport- en recrea tiepark De Bloemerd en de provinciale weg S5. CDA-fractievoorzitter A. Roest wees op het belang van een on onderbroken bouwstroom. „Door een versnelling in de bouw kan Leiderdorp al in 1994 de 24.000 inwoners berei ken in plaats van zoals eerder werd aangenomen in 1998. De Bloemerd II moet zo snel mo gelijk worden bebouwd. De woningbouw in Buitenhof gaat op dit moment zeer snel. Er mag geen gat vallen. Dat zou voor ons, gezien het aantal wo ningzoekenden in Leiderdorp, onaanvaardbaar zijn", aldus Roest. Veldstra was daar niet zo bang voor. Het aanbesteden van de brug over de Dwarswa- tering in het verlengde van de Buitenhoflaan is volgens haar de eerste stap die binnenkort wordt genomen. Zij verwacht te dat het ontwerp-bestem- mingsplan reeds aan het eind van dit jaar ter visie kan wor den gelegd. De raad van Lei derdorp besloot gisteravond twee percelen grond in de Bloemerd II van in totaal 71.000 vierkante meter aan te kopen van J. van der Geest te Oud Ade. Mét deze transactie, waarmee een bedrag is ge moeid van 1,7 miljoen gulden, heeft de gemeente Leiderdorp nu het totale gebied in handen. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. BIOSCOPEN LEIOEN LUXOR (Stationsweg 19. tel 071-121239) Mambo kings (al) 19 00 Final analysis (16); 21 15 LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel 124130): My girl (al); 19.00, 21.15. wo ook 14 30 Lover (16); ma. t/m do. 18.45, 21.15 Shining through (12). dag 21.15 My cousin Vinny (al), 19 00 wo ook 14 30 Basic instinct (16); 18 45, 21 15 wo ook 14 15 Beethoven (12); 19 00, 21 15 Hook (al); vr wo 14.15 Sneeuwwitje (al), wo 14 30 TRIA NON (Breestraat 31. tel 071-123875): Cape fear (12); 19 00,21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel 01720-20800) My girl (al); 13.45. 18 45, 21.15. My cousin Vinny (al); 18.45 wo ook 13 15. Basic instinct (16), 13 30, 18.30, 21 15 Beethoven (12). 13 45. 18 45, 21 00 Freejack (al); 21 30 Sneeuwwitje (al); wo 14 00 Ba- bar (al); wo. ook 14 00 VOORSCHOTEN KINDERBIOS COOP CC (Pnnses Marijkestraat 4. tel 614354) Peter en de vliegende auto bus (al), wo 14.00,15.30 DEN HAAG ASTA 1 (Spui 27, tel 3463500) Basic instinct (16); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2 Shining through (12); 14.00, 18 45, 21.30. ASTA 3 Free Jack (16); 14 00. 18 45. 21.30 BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel 3471656) De mam bo kings (al); 14 00, 18.45. 21 30 BABYLON 2: JFK (12); 20.00 BA BYLON 3 De Noorderlingen (12). 14 00. 18 45, 21 30 CINEAC 1 (Bui tenhof 20. tel 3630637) Startrek VI (16). 14 00. 18.45. 21 30 CINEAC 2 Beethoven (al); 14.00, 18.45, 21 30. CINEAC 3 My cousin Vinny (al); 18 45, 21.30. dl do ook 14.00 ME- TROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): Final analysis (12); 1400, 18 45. 21.30 METROPOLE 2 Stop, or my mom will shoot (al), 1400, 18 45. 21 30 METROPOLE 3 Hook (al), 14 00, 20 30 METROPOLE 4 Grand conyon (al); 14 00.18.45, 21 30 METROPOLE 5 The prince of tides (12); 18 45, 21 30 ma di. do ook 14 00 ODEON 1 (Herengracht 13. tel 3462400) Basic instinct (16), 13 45, 18.45, 21.30 ODEON 2 Cape fear (16); 13.45, 18 45, 21 30 ODEON 3 The pope must die (al), 13.45, 18.45, 21.30 ODEON 4 Si lence of the lambs (16); 13.45, 18.45, 2130 HAAGS FILMHUIS Zaal 1 Malina. 1.30 Edward II, 21 45 Zaal 2: Nacquot de Nantes: 19 30 Urga, 2145 Zaal 3 dag 19 30,21.45 Heat, ma The night of the living dead, di My brother's wedding, wo Drugstore cowboy, do KINDERMATINEES CINEAC 3 Sneeuwwitje; wo 14 00 METROPOLE 5 Sneeuwwitje; wo. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst heb- STICHTING KRUISWERK LEIDEN - Centraal kantoor Schuttersveld 1 Voor informatie tel 071-120144 tussen 08 30-17 00 uur Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan 250, telefoon 071-121894. Geopend dage lijks 13 30-17.00 uur, donderdag 13 30- 19 00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13 00 u tot woensdag 13 00 u (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S C U tei 175639) en van vri)dag 13.00 u tot za terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis) De Geneeskundige Dienst Leiden ij verhuisd van de Roodenburgerstraat ir Leiden naar de Cronesteinkade 18a ir Leiden BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14 30 tot 15 15 uur en van 19 00 to 19 45 uur Kinderafdeling dagelijks var 10 30 tot 19 00 Niet meer dan twee be zoekers per patient Op de afdelmc special care kan men terecht van 10 3( tot 11 00 uur en van 19 00 tot 19.30 uur Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient eerst ti worden overlegd met de dienstdoendi verpleegkundige Sint Elizabeth-zie kenhuis: Volwassenen dagelijks vai 14 00-14.45 u. en van 18.30-19 30 u. klasse-afdelingen ook 11 15-12 00 u Kraamafdeling Naast de normale be zoektijden alleen voor „kraamvaders' van 19 30-21 00 u Gynaecologie/ver loskunde/urologie van 14 00-14.45 ei van 18 30-1930 uur Kinderafdeling dag Ouders zijn de gehele dag wei kom Eén van beiden kan, indien mer wil, bij zijn of haar kind bhjven slapen Voor broertjes, zusjes en andere be zoekers, is de bezoektijd van 15.00 u tot 19 00 u CCU (hartbewaking) dag van 14.00-14.30 u en van 19.00-19.3( u. Intensieve verpleging, dag vai 14.00-14 45 u en van 19 00-19.30 u Sport-Medisch Adviescentrum Spreek uur ma 19.30-20 30 u in het St Elisa beth-ziekenhuis Endegeest: Di er vr 13 00-14 30 u zo 11 00-12 00u er 14 00-15 00 u eerste klasse de gehe Ie dag Jelgersmakliniek: Jongeren team za en zo 14 00-17 00 u Opna me werkdagen 16 45-17 45 u za zc en feestdag 10 00-1130 en 14 00 16.30 u Team A, C en D dag. tot 21 0C u. met uitzondering van behandeltijder en etenstijden Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt Da gelijks 14 15-15.00 u en 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling verloskunde 18 00-19 00 u De Praematurenafde- img voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk Bezoek aan ernstige patiën ten wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkli- niek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17 00. babyzaal en boxenafdeling volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd Bezoek tijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd Voor ande re bezoekers van kinderen Keel-, neuè- en oorheelkunde en neurologie 14 15- 15.00 en 18.30-19 30 Oogheelkunde en heelkunde: 14 15-15.00 en 18 30- 19 00 Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14.30-15.15 u en 18.30-19 30 u. Extra bezoek hartbewaking: 1100- 11.30 u. Vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling. Kinderafde ling 14.30-15.30 u In overleg met de verpleging zijn hier ook andere bezoek tijden mogelijk De ouders zijn de gehe le dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810 Informatie over en aanmelden voor kinderopvang in Lei- 1en. Geopend ma t/m vr dag 9-17

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11