Ljax wint in Gouda Koelbloedige Otte bezorgt Quick Boys winst op Rheden /ro< jugthart en Wessels sterksten in kampioenschap van de Bollenstreek TENNIS CIRCUIT Harde klappen voor regio honkballers ff )M SPORT Rabobank Q idocSotvtant MAANDAG 15 JUNI 1992 DEN De cricketers Ajax wonnen in Gouda uitwedstrijd tegen sl npia. Paul Haighton weer hersteld te zijn zijn blessure. Zowel a bowler als aan bat a< kte hij indruk. j pia startte aan bat en be- roor Ajax vervelend goed. ia 48 runs werd het eerste >t genomen, waarna de le >nde twee binnen een paar ten ook waren gepakt. Bij de lunch stond er een totaal van 108 runs op het bord tegen 4 wickets. „Die lunch smaakte ons best, want daarna hebben we ze een beetje ingepakt", meent Anton Jacobs. Voor een totaal van 158 runs waren de Goudse cricketers all out. De start van Ajax was minder flo rissant met de val van het eer ste wicket al bij 8 runs. Na 84 voor 5 vormden Eldert Frank en Paul Haighton een goed partnership van 53 runs waar door Ajax weer uitzicht kreeg op de winst. „In de laatste overs hoefden we maar ongeveer 2 runs per over te halen en dat hebben we professioneel ge daan", meldt opnieuw Jacobs. Uiteindelijk kwam Ajax op 162 voor 7. Paul Haighton was met 3 wickets voor slechts 25 runs in krap 6 overs als bowler het meest succesvol. Sjoerd Wol- ters hoefde slechts een run meer toe te staan voor eenzelf de aantal wickets. De meeste runs werden genoteerd voor Leendert Herkemij (38), Eldert Frank (35) en Paul Haighton (19). Pupillen TOP uitgeschakeld ALBLASSERDAM - TOP PI is op het Ne derlands korfbal kampioenschap voor pupillen in de voor ronde blijven steken. Het achttal van trai ners Jeroen van der Klaauw en Albert Verbaan had met wat meër zelfvertrouwen en geluk zeker ver der kunnen komen dan de derde plek in de poule. Nu bleef het bij overwinnin gen op DOS K en, de latere landskampi oen, Dalto. LEIDEN Dit weekeinde hebben de honkballers uit de regio grote klappen ge- krgen. De softballende da mes en heren scoorden ie der nog eeft winstpartij. In Alphen aan den Rijn en Wa- senaar blijft de sfeer in de weke lijks afgedroogde honkbalploe- gen stevig overeind in het besef dat de echte competitie pas na de vakantiestop begint. Door de nieuwe indeling van de diverse honkbal divisies zijn de over- gangs en eerste klasse van vorig jaar bij elkaar gepropt in de nieuwe eerste klasse. Hieruit moet na de vakantiestop een nieuwe overgangs en een nieu we eerste klasse komen. Voor Alphians en Wassenaar bete kent het dat er tegen de toppers uit de overgangsklasse gespeeld moet worden. Het verschil in kwaliteit wordt bijna wekelijks vervelend genoeg heel duide lijk. Wassenaar speelde dit weekein de tegen het Rotterdamse Feije- noord en was snel klaar: in am per 14 innings kwam een totaal score op het bord van liefst 44-8 in Rotterdams voordeel. „In au gustus en september, als het echt belangrijk wordt dan zie je het echte Wassenaar weer, let maar op," zijn de opbeurende woorden van trainer Loe Halke- ma. Dick Lenderink, een van de twee coaches van de Alphians. belooft eenzelfde verandering van de uitslagen in het Alphians kamp. Met een team waarin de oudste speler amper 23 jaar is er nog weinig kruid gewassen te gen het geweld wat Tilburg in de strijd wierp. In de eerste wed strijd werd het in acht innings 17-7 en in de return zondag thuis bleef de schade „beperkt" tot 11-5. „Gelukkig hebben onze twee belangrijkste werpers Jur- gen van den Bosch (18 jaar) en Jeroen Hollander (20 jaar) zich aan de beterende hand getoond in deze twee wedstrijden," ziet coach Lenderink nog een twee tal lichtpuntjes. De softballende heren van de Alphians hadden in de eerste wedstrijd tegen het Haagse ADO weinig moeite met de gas ten getuige de 7-2 winst. In de tweede wedstrijd was het echter ADO wat zich herstelde en met 8-7 de partij won. De dames softball van Alphians deelde eveneens. Tegen DSS werd na een knappe inhaalrace (van 6-2 kwamen de dams terug naar 6-6) toch verloren met 8-6. De tweede wedstrijd was een heel ander partijtje. Alphians heerste en won met liefst 7-1 5; ti der Lely Inieuw hoger EN - De beste prestatie it weekeinde in de diver- ugdcompetities atletiek i van Paul van der Lely. nge polsstokspringer van ar olland verbeterde zijn re- ot 4.30 meter in de twee- nde van de junioren A letitie. Van der Lely was ook Tijdhof goed voor veel i. De Hollander die de iruikelijke combinatie ^oogspringen en midden r|idslopen aardig combi- ,e( scoorde behalve met zijn p 1ste 1.75 meter ook met minuut op de 800 meter, nissen van Fabian van larselaar werd voor een door zijn veel jongere [je Danny opgevangen, v de blessure van Koen Ha- was funest voor het ko- y iten en het speerwerpen. De Spartaan won Peter ma het speerwerpen met meter. Meivin Slinger- noteerde een fraaie 11.4 den op de 100 meter. Bij en was de afwezigheid owel een coach als een rgeen beletsel voor Rens lan om het record hoog- ;en van de A jongens neter) te evenaren, a Vermond was de be- jkste pion in het Holland net zowel een solo op de 8.6 seconden) als op de neter (2.25.4 minuten), iet Loos sprong eindelijk iens 1.65 meter. De AAV en togen naar Huizen en linkstapte Sytzke Ren en fraaie 10.52 me- iai elde Mariska Baars naar minuten op de 800 meter |st rp Roos Uittenboograad neter speer. Bij de jon as Theo Bravce in oper- vorm met 15.1 seconden 10 meter horden en 1.95 hoog. Do^tste C/D competitiewed- in onder andere in Lisse jhen verwerkt leverden 33 ;lijks verrassingen op. ie finale in Spijkenisse 30 en zich alle eerste teams iAV'36. De Spartaan is iet drie teams vertegen- (jongens en meisjes neisjes D) en ook Bata- lat naar Spijkenisse. Zo- jongens D als de meis haalden de laatste zes ;t distrikt, voor beide ca- en een historische klas- KATWIJK Het is na het eerste treffen tussen za terdagkampioen Quick Boys en de titelhouder van de op zondag voetbal lende amateurs, Rheden, nog volstrekt onduidelijk welke club volgende week zaterdag tot Nederlands amateurkampioen zal worden gekroond. De eer ste confrontatie werd op een weer stampvol Nieuw Zuid - 7000 toeschouwers - weliswaar door Quick Boys in winst omgezet (2- 1), maar die score vormt een veel te wankele basis om met een ook maar enigszins gerust hart naar Rheden af te reizen. Aan de andere kant weten trai ner Wim van Zwam en de zij nen ook dat Quick Boys vol gende week zaterdag om 18.00 uur niet aan een 'mission im possible' begint. Het vooraf vooral door eigen oefenmees- ter Jan van Eyck tot favoriet gebombardeerde Rheden maakte in Katwijk nu niet zo veel indruk dat voor het ergste moet worden gevreesd. „Wij hebben Rheden vandaag be slist niet weggespeeld, maar Rheden Quick Boys ook niet", constateerde Van Zwam na af loop. Een terechte conclusie, waarmee de volgend seizoen 'werkloze' oefenmeester ook direct aangaf dat zijn ploeg za terdag wellicht wat teveel had gekregen. Wat ook inderdaad het geval was. Want Quick Boys en Rheden gaven elkaar in de aantrekkelijke, open par tij voetbal nauwelijks iets toe, verwierven zich om en om het initiatief en waren ook om beurten de gevaarlijkste ploeg. Met de 1-1 stand die tot in de vijfde minuut van de blessure tijd op het scorebord stond, konden beide kampen dan ook nauwelijks problemen heb ben. Hetgeen voor Edwin Otte vanzelfsprekend geen enkel bezwaar vormde om in die 50e minuut van de tweede helft niet gewoon 2-1 op datzelfde bord te schieten. Topscorer Otte, terug in de basis omdat amateurinternational Gert Aandewiel van bondscoach Ron Groenewoud niet mocht spelen, kreeg toestemming vanaf de stip aan te leggen en deed dat met de hem kenmer kende koelbloedigheid. Zoals het bij een beetje strafschop immer het geval is, was er nog al wat discussie aan die elfme- tertrap vooraf gegaan. Heel Rheden, met trainer Van Eyck voorop, had scheidsrechter Ve- nema laten weten dat Leen van der Plas 'gewoon' naast had ge schoten en dat de inglijdende verdediger Anton Wout de Kat- wijker niet eens had geraakt. Venema had dat echter alle maal anders gezien, beter ook, zoals de televisiebeelden later uitwezen. Wout had wel dege lijk het standbeen van Van der Plas aangetikt, vlak voordat de spits van Quick Boys de bal na de voorzet van invaller Jan Je roen Schaap had willen binnen schieten. Desondanks sprak Leen van der Plas later niet over een te rechte strafschop, maar over een 'optelsommetje'. „Het is waar dat ik werd geraakt op het moment dat ik schoot, Leen van der Plas zit lachend op de grond. Scheidsrechter Venema heeft zojuist voor een strafschop gefloten die 2-1 zal opleveren en veel werk valt er voor de verzorger van Quick Boys niet op te knappen. FOTO: HENK SNATERSE maar er zijn heel wat scheids rechters die dan nog geen strafschop geven. Ik denk dat we hem nu wel kregen, omdat er al twee discutabele gevallen aan vooraf waren gegaan". Van der Plas doelde daarmee op de actie van doelman Marco Ver hoeven bij een doorbraak van Otte (Otte ging vrijwillig neer) en een valpartij van Frenk van der Kleij, nadat Rob Peters hem wel degelijk op ongeoor loofde wijze de voet had dwars gezet. Zaken waaraan Venema geen fluitje had vuil gemaakt. Die wel verstrekte, door Otte benutte strafschop vormde de apotheose van een sprankelen de kampioenswedstrijd, waar in Quick Boys en het als 'coun- terploeg' aangekondigde Rhe den zich van hun beste zijde hadden laten zien. Aanvallend wanneer het kon, slechts ver dedigend wanneer dat moest. ilpJisi - - Een instelling die een snel op en neer gaande open wedstrijd met veel kansen opleverde. Nog voor er een half uur was verstreken, mochten Patrick Baltus, Rik Talan en Peter Til- mann namens Rheden en Fred Kanbier en Leen van der Plas namens Quick Boys wijzen op serieus doelrijpe mogelijkhe den. Floor van Duyn moest tot in die dertigste minuut wach ten op een echte kans. De lin kermiddenvelder greep die mogelijkheid wel met beide handen aan. Van Duyn werd door Otte weggestuurd, waar na hij, mede door knap 'afhou dend' werk van Van der Kleij, met rechts diagonaal kon uit halen: 1-0. In de op die treffer volgende fase liet Quick Boys vervolgens de kans op een af getekende overwinning lig gen. Floor van Duyn slaagde er vier minuten later niet in een nog idealere positie identiek uit te buiten en Rheden-doel- man Marco Verhoeven was eveneens meer dan attent aan wezig op het moment dat Hans van der Plas van kortbij hard en secuur inkopte. Rheden werkte zich nog voor de pauze weer in de partij (Ta lan miste een dot van een kans) en direct na rust weer langszij Quick Boys. Van Zwam sprak later over 'Sinter klaas' en dat klopte aardig. Eerst bracht Kees Haasnoot balhandige Paul Bremer met een volstrekt misplaatste te rugspeelbal in stelling (Tom van der Niet redde), vervol gens mocht Talan vogeltje vrij inkoppen na een kort geno men hoekschop van Gerie Vink: 1-1. De gelijkmaker kreeg kort daarop (even) gezelschap van de Rhedense nummer twee. Scheidsrechter Venema wuif de een vlagsignaal wegens bui tenspel in eerste instantie weg, zodat Rik Talan na Van der Niet te hebben omspeeld voor nummer twee kon zorgen. Na een omsingeling van alles wat Quick Boys was en een nader gesprekje met de desbetref fende grensrechter, besloot Venema toch maar tot een vrije trap wegens hinderlijk buitenspel van Bremer. Een discutabele beslissing die de leidsman later zeer kwalijk werd genomen door Rheden. zoals ook de toegekende straf schop de scheidsrechter door Van Eyck en de zijnen niet licht werd vergeven. Hetgeen jammer was, want tussen bei de zaken in werd ook die twee de helft heel leuk gevoetbald, daar op Nieuw Zuid. En kre gen Quick Boys en (vooral) Rheden nog aantrekkelijke mogelijkheden op treffers. Hoe dan ook. Quick Boys trekt zaterdag naar Rheden met de wetenschap dat het amateur kampioenschap van Neder land binnen bereik is (geble ven). De laatste hoofdprijs van het seizoen lonkt. Van Zwam: „Nogmaals, het kan nog alle kanten op. En de kans dat het kampioenschap onze kant op komt is zeker niet kleiner. Per slot van rekening heeft Quick Boys dit seizoen in elke com petitiewedstrijd nog gescoord. Dus waarom zou dat in Rheden niet gaan lukken?" Scoreverloop: 30. Floor van Duyn 1-0. 4. Talan 1-1.95. Otte (strafschop) 2-1. Quick Boys: Van der Niet. Rog. Dijk huizen, Haasnoot. Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Otte. Floor van Duyn, Leen van der Plas. Van der Kleij, Kanbier. e!fR KLEIN T-JAN0NVLEE ^/LEIDEN - Jan-Wil- Lugthart en Petra els werden in het Kampioenschap de Bollenstreek in de eerste, sterke „'aars van het Bl-sei- 1992. In de C-catego- j jn Albert Robben en Pennings de namen, Jn het einde van het 'i >p de deelnemerslijst het Masterstoernooi en voorkomen. In D, Marcel de Bruin en iij dne Willems zege- en is deze stelling te handhaven. Mas- «kets in de D 30+ els waren deze week Heen te verdienen in dKimaar ook bij het eltoernooi van de Bei nwijk, het Boogaard ooi in Koudekerk en Kuifhoftoernooi in '$k- s iet slim is, moet sterk jojj uidt het gezegde, maar pe Bl-winnaars van het Open Kampioenschap e Bollenstreek bleek de natie van beide eigen pen toch de reden van de 'ge. Jan-Willem Lugthart in de halve finale tegen Visser in de eerste set it, verzuimde in de twee- >r te gaan, maar was in de set toch weer heer en er Onno Guinau bleef sas over Marcel Vink, was in de eindstrijd toch partij voor de tennisle- 'it Katwijk, die niet alleen was, maar met slim Petra Wessels paarde kracht aan slimheid. In totaal teveel voor Marieke Bethlehem en goed voor de eind spel de reus uit Alphen niet in zijn spel liet komen. „Ze speel de het gewoon slimmer", zei verliezend finaliste Marieke Bethlehem na afloop van de slotronde. „Nu kon ik het nog winnen", was het commentaar van Petra Wessels na de 6-3, 6- 3 overwinning. „Maar volgend jaar kan ik het niet meer win nen. Ze zou het eigenlijk eens in de A-kwalifïkaties moeten proberen." De Hillegomse win nares wilde aangeven dat de vooruitzichten voor de zestien jarige Alphense goed zijn. Jeugd De jeugd heerste in alle overi ge onderdelen van het Lissese openingstoernooi van het Leidse Courant Tennis Circuit. Bethlehem stuitte de opmars van de nog twee jaar jongere Jolanda Mens in de BI, die zich daarna in de B2 liet ver rassen door de weer een jaar jongere Ruby Pennings. De van De Boekhorst naar Hille- gom overgestapte jeugdspeel- ster had in eindstrijd tegen In- grid Kruit haar kruit verscho ten, maar heeft wel de meeste punten verzameld in het Cl- toernooi. Merenwijkse Kruit, even jong als Bethlehem, pak te met de alweer even jonge Judith Verhoeff de titel in het 'dames -dubbel. De beide Dek ker-spelers, Oscar Schoordijk en Talbert Boef streden eerst op leven en dood voor de B2-fi- nale en vervolgens tegen el kaar voor de titel met eerstge noemde als winnaar. Martin Verkerk (14 jaar) kwam in Cl tegen de fysieke kracht van Robert Rijnsburger nog te kort, maar Venneper Albert Robben bleek er in de finale wel tegen bestand. In C2 ging de titel naar de vijftienjarige Steven Driehuis, die in het ge hele toernooi geen setje hoefde af te staan. In Muriel Kengen kreeg de Lissenaar een even jeugdige winnares in het C2 damesenkelspel, die er nog een Dl damesdubbeltitel met Krista Wilbrink aan toevoegde. Marcel de Bruin van De Mun- nik en Jan-Pieter Roelofs van Alkemade bleven van de 89 ge starte deelnemers in de Dl- single tot de eindstrijd in de race. De Bruin werd eerste. De jongste winnaar van het gehe le toernooi was Martine Wil lems. De twaalfjarige Nieuw- vennepse won het 'dames'-en- kelspelDl. De tickets voor het Dl 30+ Masterstoernooi werden in Lisse veroverd door Bert Eikens en René de Groot bij de mannen, alsemede Nicolette Hemminga (ook finaliste in de single) en Suze Rietberg bij de dames. De Merenwijk Jean Paul Bierling en Peter Brebde legden gisteren beslag op de HDCl-titel op het dub- beltoernooi van De Merenwijk. Jan van Duyn en Taco Stop pels bleven twee sets in de buurt, maar meer zat er ook niet in. Het was de tweede titel voor Brebde. Met partner Van Leeuwen bleef hij ook in de GDC1-poule aan de winnende hand. Het damesdubbel in Cl werd een prooi voor Jossy van de Hoeve en Joan Zonnevylle. Mat Kantebeen en Gerard Nap CckLc Gcuruvnt en de combinatie Marlies Kruit/Gerry Seriier verover den een ticket voor het D der tig plus Masterstoernooi. Voor Seriier het tweede kaartje, vo rige week won zij met Thea van Kooperen reeds op Hoog- made. Ook Rob van der Zeeuw en Hans van Tongeren bleven voor de tweede achtereenvol gende week ongeslagen. Voor dit HDC2 30+ dubbel is echter nog altijd geen Masterstoer nooi ingericht. Boogaard Het hoofdnummer van het vijfde Boogaard 30+ toernooi van Artesia in Koudekerk werd een overwinning voor Arie Wesseling. De thuisspeler had in de eindstrijd weinig te stellen met Jacques van Schie. Bij de dames ging de titel naar Anita Hamming, die eerste jaars C2 en éveneens thuis- speelster Joke Smith met re gelmatige cijfers de baas bleef. Smith, winnares van de Mas ters Dl 30+ titel in 1991. bleef samen met haar toenmalige en ook huidige partner Lenie Pennenburg overeind in het C2 damesdubbel. Hf - vB r\ Steven Driehuis lijkt in het spoor van zijn bekende zus Ingelise te ge raken, de Lissenaar won op eigen grond het C2-enkelspel FOTO'S HENK SNATERSE Bij een 'specifiek dertigplus- toernooi behoren uiteraard de deelnamebewijzen voor het Masterstoernooi in september. Hennie van Kampen en Chris van der Klugt gaan op herha ling na de zeg op het duo Minc- k/Rupert. Bij de dames zijn Els van Schaik en Hilde de Vries (die met echtgenoot en Arte- sia-voorzitter Tim ook de mixed won) de uitverkorenen. Het goud in de Dl single werd een prooi voor Theo van Koop eren, bij de dames kon Fran- cien Pouw pronken. Frank Vork reeg in de D2 elke tegen stander aan het mes, terwijl de nooit single spelende invalster Cas Coebergh bij de dames het glas kon heffen. Kuifhof Drie onderdelen moesten Henk van der Kamp, Wim Kijf en Herman Pennings tot een goed einde brengen in het Kuifhof 30+ dubbeltoernooi van MVKV in Katwijk. Zater dag werden de finales ge speeld, waarin Ploni van Maris zich de koningin van het even- ment toonde. De speelster van het Bollenpark won met Ineke Hooimans de damesdubbel en het ticket voor de Masters. Mel echtgenoot Leon werd ook de mixed een prooi. Bij de heren- dubbels toonden René 1' Amie en Bas Guyt zich de sterksten met ook hier het Mastersdeel- namebewijs. Noorden In Noorden gold een 18+ be perking. Nicole Pietersen en Ivo Huntjes waren net niet jong genoeg om mee te doen en in de mixed C2 te winnen. Het enige andere C2-onder- deel, het herenenkelspel ging naar Saied Audia uit Almere, die Pieter-Frans Stroo met 7-5 in de derde set wist te kloppen. Twee finales waren er in Noor den voor Richard Stroo, die de Dl-single won, maar de dubbel met Dick Akkerman aan al weer de 'buitenlanders uit Bussum'. Barry van Beek en Sander de Kort moest afstaan. Renate den Blceker bleek de beste bij de Dl-dames, zowel in het enkelspel, als de dubbel met Katja Schuurbiers. Dick Akkerman pakte met Lucia van Uden wel de hoofdprijs in de Dl-mixed.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17