Schultz gevoelig voor lollige inbreng coach You Sure verrast in Kingcsem-prijs iStich trappelt wan ongeduld Miguel Indurain vernedert peloton SPORT Tamme vertoning van atletiektop Roeiploegen veelbelovend Ron Dekker stopt ermee Berger dankt uitvallers Wegracers ver van een podiumplaats IccklócSotvuxtit MAANDAG 15 JUNI 1992 Boebka record en veel geld rijker DIJON - Sergej Boebka had za- erdag in Dijon aan drie sprongen in en een verbetering van het we- eldrecord polsstokhoogspringen an één centimeter voldoende om 000 dollar, ongeveer 180.000 gilden, rijker te worden. 'Mr. We- eldrecord' ging na zijn aanvangs- ioogte van 5,80 meter over 5,97 en •ervolgens over de nieuwe we- eldtopper van 6,11. Het was het lertigste wereldrecord, dat de 28- ange hoogvlieger uit de Oekraine nde hal (zestien, tot 6,13 m) en de luitenlucht (veertien) in zijn loop- iaan sinde 1984 met zijn magische lolsstok afleverde. Krabbe ziet het niet meer zitten NEUBRANDENBURG - Na een mislukte terugkeer op de atletiekpiste twijfelt atlete Ka- trin Krabbe over de voortzet ting van haar loopbaan. Naar alle waarschijnlijkheid zal zij niet starten bij de Duitse titel strijd. De wereldkampioene op de sprint stelde bij haar eerste wedstrijd sinds februari in haar woonplaats Neubranden- burg ernstig teleur. Zij zag af van een start in de fi nale. „Ik zie het eigenlijk niet meer zitten", zei ze in het afge lopen weekeinde. BRUSSEL - In het verleden had de West- athletic, de tweejaarlijkse confrontatie tus sen de zwakkere Europese atletieklanden, nog wel eens vuur. In het Heizelstadion in Brussel was het zaterdag en zondag een ui terst tamme vertoning. Wat Nederland be treft kreeg de afvaardiging naar Barcelona, die op elf deelnemers staat, geen uitbrei ding. De Nederlandse vrouwen eindigden in de achtlandenwedstrijd als vierde, de mannen werden vijfde. Bij de vrouwen be haalde Oranje vier overwinningen door El len van Langen (800 m), Christien Toonstra (3000 m), Deborah Dunant (kogel) en de 4x100 meter estafetteploeg. Bij de mannen één. Die kwam natuurlijk op naam van dis cuswerper Erik de Bruin. Van Grunsven eerste plaats HAAKSBERGEN - Het Nederlands dressuurteam is klaar voor de Olym pische Spelen. Tijdens de nationale kampioenschappen in Haaksbergen, waar dit weekeinde Anky van Gruns ven met Olympic Bonfire haar derde titel op rij veroverde, boekte het kwartet amazones, dat eerder in de week werd aangewezen voor Barcelo na persoonlijke records in zowel de Grand Prix als de Grand Prix Special. Met een percentage van 70,63 (1448 punten) op het laatste onderdeel be zweek Van Grunsven niet onder de druk die haar door naaste concurren te Ellen Bontje (70,00 en 1435 punten met Olympic Larius II) was opgelegd. Volleybalteam laat overwinning glippen HAVANA - Winnen van Cuba. De na tionale volleybalploeg kreeg daartoe in de World Leage twee kansen, maar liet die glippen alsof een zege in het land van de „springveren" de gewoon ste zaak van de wereld is. Over twee dagen zagen 25.000 Caraibiërs Neder land twee keer een goede voorsprong nemen, maar telkens gingen de pun ten en de dollars naar het land dat de harde valuta zo hard nodig heeft. Uit slagen: 3-2 en 3-1. Wie niets van alles zag was Arie Selinger. De hoofdcoach moest voor zaken naar Japan waar hij nog een heer dient. Hij kreeg een fax met de uitslagen en de groeten van manager Verhalle. LUZERN - De Nederlandse roeiploeg zal over zes weken bij de Olympische Spelen een aantal medailles winnen. Dit aanlokkelij ke vooruitzicht was de conclusie van de Rotsee Regatta in Luzern. Nederland won op het blauwgroene water in Zwitserland vier me dailles, waarvan drie door olympische ploegen. Nico Rienks en Henk Jan Zwolle, heersende wereldkampioenen dubbeltwee, konden hun schouders ophalen voor hun derde plaats na de Duitsers Uhrig en Handle en de Australiërs Hawkins en Anthonie. De vier-zonder-stuurman van Bart Peters, Niels van der Zwan, Jaap Krijtenburg en Sven Schwarz probeerde een lange sprint uit tegen de Australische wereldkampioenen. Juichend accepteerden ze een nederlaag met 18/100ste seconde. De vrouwen dubbel vier won brons. Nota bene met invalster Irene Eijs voor de aan een rib geblesseerde Marjan Pentenga. Pepijn Aardewijn gebruikte orthodoxe riemen voor zijn eerste overwinning op de Rotsee. De 22-jarige biologie-student uit Am sterdam toonde zich een waardig opvolger van Frans Göbel, in 1989 en 1990 wereldkampioen in de lichte skiff. BIRMINGHAM/AM STERDAM - Met een ui- erst gerust gevoel "kan Jrenda Schultz komende veek samen met haar trai ler Juan Nunez in East- lourne de bühne beklim- nen. Het gebruikelijke jpelersfeest van dit tradi- ionele grastoernooi gaan te namelijk opsieren met >en nummertje met gitaar in zang. «kker iedereen een beetje te akken zetten", geniet de ten- usster al vooraf. Naast dit op reden heeft Schultz met Nu- iez nog meer ingestudeerd. !n dan op tennisgebied. Haar erste Grand Prix-zege in Bir- ningham, gisteren na winst (6- 6-2) op de Australische By- ne. was de voorbode. Een loed teken richting Wimble- lon. waar ze al twee keer de lerde ronde bereikte. „Als ik laar de kwartfinales haal, kan rvan alles gebeuren. Dan heb k heb een kans tegen ieder- en.datis zeker". li De 21-jarige speelster uit leem stede, die het Ameri- taan se Delray Beach als twee- lu ie woonplaats heeft, zit in de i mning-mood. En dat heeft tl, zoniet alles te maken met vruchtbare samenwerking fi-bet de Chileense ex-coach van ui iranxta Sanchez-Vicario. In en laar loopbaan moest ze enkele ure ervaringen wegslikken, naar nu plukt ze de vruchten an alle investeringen. Kantje boord bij de top hon derd op de wereldranglijst was de positie van Schultz, toen ze met Nunez begon. Nu stijgt ze met stip door richting top twin tig. En dat met de grastoer-' nooien van Eastbourne en Wimbledon nog voor de boeg. Juan Nunez kwam ruim een jaar geleden als trainer uit de lucht vallen. Schultz kende hem als coach van Sanchez, waar ze in het verleden aardig mee kon opschieten. „Een goede vriend en een goe de coach", omschrijft ze hem nu. „Ik heb echt onwijs geluk met hem gehad. Alles is waar, wat hij zegt. Ik zie Stan Fran ker in hem. Dat had ik twee jaar gemist. Zo iemand vind je niet zo snel. Iedereen heeft wel iemand om zich heen voor een brok gezelligheid. Steffi Graf werkt met haar vader. Capriati met haar vader, terwijl de hele familie meereist. Aranxta San chez heeft haar moeder. Mijn ouders hebben het geld er ge woon niet voor om met me mee te reizen". „Juan lijkt wel mijn buddy", grapt Schultz. „Hij volgt me gewoon overal. Ga ik op het strand lopen of paardrijden; hij gaat echt altijd mee. Vindt- ie ook leuk. En z'n vrouw? Da's helemaal geen jaloers tiep. Zeurt ook niet. Zo iemand als Juan had ik echt nodig. Ik moet iemand om me heen heb ben die lol kan maken. Hij maakt me op de baan helemaal dood en zegt dan wat leuks. Daar ben ik gevoelig voor. Als ik plezier buiten de baan heb, dan gaat het op de baan ook goed. Zo werkt dat bij mij". Rotte dingen Schultz begon haar profbe- staan onder de vleugels van bondscoach Stan Franker. Dat beviel verschrikkelijk goed, al leen had Franker meer verant woordelijkheden dan alleen maar het volgen en begeleiden van Schultz. Daarbij kwam dat Schultz op haar negentiende- dacht wel met een privé-coach in zee te kunnen gaan. „Ik mag Stan nog altijd graag", bekent Schultz. „Hij heeft ook wel eens rotte dingen over me gezegd in de kranten. Dat ik te dik werd of dat ik slecht luis terde. Hij had wel altijd gelijk. Ik was echt te zwaar in die tijd. Maar nu gaat het goed. Ik let er gewoon op. Coca Cola en Dieet Coke smaakt toch gelijk, maar scheelt wel een hoop caloriën. En zo kun je nog meer light- dingen zoeken". Na de periode Franker ging Schultz samenwerken met de Amerikaan Bill Beleer. Het werd een nachtmerrie. „Ik was er eigenlijk ook nog niet klaar voor. Die man werkte heel se rieus, trainde ook keihard. Maar ik had ook nog iemand nodig om lol te maken. Ik er gerde me dood aan hem. Niets was gezellig. Hij at vegeta risch, dus moesten we altijd naar speciale restaurants. Ik houd dus van vlees, dus gin gen we zelfs gescheiden eten". Die samenwerking liep dus spaak, wat later ook nog ge beurde met een kortstondige begeleiding van haar zus Sa- scha. „Ik had weer een stok achter de deur nodig", kan ze nu recapituleren. „Als tiener kun je toch niet alles plannen. Kijk, Seles heeft daar ook vier trainers voor rondlopen. Zo heb ik eigenlijk wel twee jaar verpest. En ik ben er wijs van geworden". 10SMALEN Michael Stich el, neldt zich één dezer dagen op il limbledon. Daar zal het mis- jD Ier Stich voor en mister Stich l,t na zijn. Alleen de beste kleed- o! tamers en de beste trainings- D( banen zullen goed genoeg zijn voor de titelverdediger. De All Sngland Club behandelt zijn ,]f kampioenen met alle égards, a, Jonathan Stark meldde zich rjr vanmorgen op Roehampton, ie| ook een terinisparkje in Lon- roden. Achter een schooltje lig- [en daar wat grasbanen. Daar noet Stark zich kwalificeren 'oor Wimbledon. Zo niet, dan iomt de verliezend finalist van losmalen dit jaar niet eens in ictie in de Groene Kathedraal, russen Stich en Stark zit een vereld van verschil. Waar isi Stark zich toelegt op de kwali- ?d ficatie voor Wimbledon, schat Stich zijn winstkansen in. Zijn ïefste wens: Wimbledonkam- L )ioen worden van 1992. Hij lenkt dat dat kan. Vindt zelf hij afgelopen week beter speelde dan vorig jaar, toen hij n Rosmalen in de halve finale sneuvelde tegen Michiel Scha al pers en drie weken later in zonden werd bejubeld. „De vorm van deze week hou ik vast. Ik serveer lekker, etourneer goed en voel me topfit. Ik ben nergens bang voor", meldde hij na de 6-4, 7-5 op Stark, die precies evenveel games mocht scoren er als John McEnroe zaterdag in p( de halve finale. Sterk Stich zich niet alleen sterk overwinning toejuichen. FOTO: ANP voelt, maar dat ook is, bewezen de cijfers. Stich verloor in Ros malen in vier partijen niet één servicegamé en kreeg slechts zeven breakpunten tegen op zijn service. Drie daarvan dwong de meestertennisser McEnroe af. En als Stichs eer ste service in was, won hij dat punt negen van de tien keer. Hij was ook de man die de min ste kansen nodig had, eén op de twee kansen op een breek punt verzilverde hij afgelopen dagen op het Brabantse gras, waar 25.000 mensen kwamen kijken. 11.000 meer dan dan vorigjaar. Stichs mentale voorbereiding is ook oké. Wimbledon mag van hem vandaag al beginnen. Hij zegt niet de druk te voelen, die titelverdedigers vaak als een loden last ervaren. „Ik keer dolgraag op Wimbledon terug. Op te laden hoef ik me- in hockeyteam KUALA LUMPUR - De Ne- derlandse hockeyploeg is in de eerste van drie testwedstrijden legen Malaysia niet verder ge komen dan een gelijkspel (1-1). De doelpunten werden diep in de tweede helft gemaakt. Aan voerder Mare Delissen zette Oranje dertien minuten voor 3»|tijd op voorsprong. In de slot- herstelde Nawawi het evenwicht. Rochus Westbroek, de aanvaller van HCKZ,debu teerde in het Nederlands elftal. Marcel Wouda concentreert zich op de 400 meter wisselslag. AMERSFOORT - Bij zwemmer Marcel Wouda werkte de olympische se lectie-eis op de 400 meter wisselslag als een rode lap op een stier. Het missen ervan bracht louter pijn bij alle andere mannen. Sensationeel was de uitscha keling van Ron Dekker. Hij viel buiten de Spelen en be sloot met topsport te stoppen. Op Martin van der Spoel (200 wissel) en Casper van Dam (100 vlinder) na. Zij benader den de verlangde tijden Wet dichtst en hun lot ligt in han den van het 'uitzendbureau' van het Nederlands Olym pisch Comité. Woensdagavond weet Wouda of hij straks in Barcelona aanvoerder is van een mini-mannenequipe, of privé-ondernemer tussen acht direct geplaatste zwemsters. Hij weet zich in elk geval om ringd door vijf zwemsters. Ka rin Brienesse, Mildred Muis (wonderbaarlijke opleving), Linda Moes, Diana van dei- Plaats en Marianne Muis, die er in 1988 ook al bij waren. El len Elzerman, Inge de Bruijn en reserve Martine Janssen (wisselslagploeg) ondergaan volgende maand hun olympi sche vuurdoop. WASSENAAR - De hui dige kampioensjockey Adrie de Vries zag de ont knoping van de twee ren nen waarin hij uitkwam letterlijk van een andere zijde. Doorgaans bekijkt de Limburgse jockey de aankomst van menig ren over zijn linkerschouder. Gisteren was het turen gebla zen voor Adrie. Dat begon al in de Grote Tersk-Hollandprijs waarin hij met de vanuit Rus land geimporteerde Arabische volbloedhengst de streep niet eens kon halen. „Hij staat pas een paar weken bij ons, we konden hem nog nauwelijks trainen", verontschuldigde trainer Jan Pubben zich. De met 18 mille gedoteerde ren, die het hoogtepunt vormde voor het Arabierenseizoen, werd een zekere prooi voor de in ons land debuterende Sam- bist die door amateurrijder Ro nald van der Kraats naar de zege werd geleid. Saillant de tail: de eigenaar van het paard, de inmiddels befaamde the Kossack Stud, sponsorde de koers maar deed zelf de groot ste greep in de vantevoren zo gul gevulde prijzenpot. De betere volbloedmerries streden om 15 mille in de Kingscem-prijs, wederom pas seerde het gouden petje van Adrie de Vries als laatste over de streep. Een rit met mede-fa voriet Cocorigi werd een flop. De favorieten lieten het overi gens nogal afweten. De trou we, maar bij de totalisator nau welijks aangekeken, merrie You Sure eiste onverwacht de winst op en dat betekende een enorme opsteker voor trainer Jean Marc Naouri. „Ze moest in eerdere ritten steeds teveel gewicht meesjouwen. Nu stond ze er eindelijk een gego ten in", verklaarde de zeer te vreden trainer. Op de drafbaan was niet al te veel te beleven en dat was won- derlij k omdat de Stichting NDR afgelopen donderdag en zaterdag twee aantrekkelijke topkoersen op de banen van respectievelijk Hilversum en Groningen liet verrijden. In feite een domme zet. omdat sinds jaar en dag de zondag pu blicitair en qua publieke be langstelling de interessantste dag van de week is. De omzet cijfers vielen bijzonder tegen en het lijkt zinvol om zo spoe dig mogelijk de belangrijke koersen 'zoveel mogelijk op zondag te plannen. Op de draf piste overheersten de oranje/ groene kleuren van entraine- ment Jan van Dooyeweerd. De in vorm lopende Ima Crown ging met Jan van Dooyeweerd Jr. voorop in het Supertrio, kort daarna leidde de 30-jarige Hoofddorper Fastboy H naar een snelle zege. „De zaken ver lopen naar wens. de paarden zijn uitstekend in vorm. Wat wil je dan nog meer", verklaar de hij. De surprise van de dag kwam in de slotkoers tot stand. Eddy Oostland won en daar hadden gezien de winnend-uit betaling van 236 tegen één maar weinigen op gerekend. zelf helemaal niet. Als je jezelf niet kunt opladen om een Wimbledontitel te verdedi gen..." Onbekende Zijn tegenstander gisteren in de Brabantse finale, Jonathan Stark, was voor iedereen in Rosmalen een onbekende. Ook voor .Michiel Schapers, die zich zaterdag in hem ver slikte. Stark is een 21-jarige Amerikaan die eind vorige zo mer prof werd en niet slecht boert. Rosmalen was zijn twee de grastoernooi ooit en zijn eerste finale. "Blijkbaar ligt gras me wel". Stark gaf een waarschuwing af voor de favo rieten op Wimbledon. „De nummers 124 van de wereld zijn op Wimbledon steeds het grootste gevaar. Iedereen kan over die jongens struikelen", onderkende ook Stich. Debuut westbroek Turninternaat sluit deuren BEEKBERGEN - De bondsvergadering van de KNGB heeft in Beekbergen besloten het turninternaat op te heffen. Al sinds de oprichting in 1976 was het instituut onderwerp van discussie. Om financiële redenen werd zaterdag afscheid genomen van het internaat. Papendal blijft voorlopig wel gehandhaafd als centraal trainingscentrum. Het besluit leidt er toe dat de Sectie Wedstrijd Sport (SWS) een andere samenstelling krijgt. Bestuurslid Anneke Hoeijenbos kondigde aan op te stappen. „Dit is het slechtste compromis dat ooit is aangenomen aldus de Zoetermeerse. SWS-voorzitter Rob Jansen beraadt zich. Volgens een enkele dagen voor de vergadering door het be- stuuur ingediend voorstel moest het internaat in vier jaar wor den gesloten. In die periode zou de SWS haar budgetoverschrij ding van 1991 - bijna een half miljoen gulden - moeten terugver dienen. MILAAN Alsof hij de af gelopen drie weken nog niet voldoende had bewe zen de sterkste te zijn, zo vernederde Miguel Indu rain gisteren zijn concur renten. De Tourwinnaar breide een slot aan de Ronde van Italië waarop geen maat stond. In de afsluitende tijdrit, zijn specialisme, over 66 kilometer van Vigevano naar Milaan vol tooide Indurain zijn triomf tocht die op de derde dag be gon. Toen nam hij de leiders trui over van Marie. Hij gaf het textiel niet meer uit handen. In de race tegen het uurwerk bleven alleen Bontempi en Be- zault binnen de drie minuten achterstand. Zijn voornaam ste, althans theoretisch, riva len Chiappucci en Chioccioli verloren respectievelijk 3.02 en 3.57. Voor de Italianen smaakte de pil die ze al drie weken iedere dag moesten slikken gisteren nog bitterder. En daar gaven de zestien Itali aanse dagprijzen, met zater dag Cipollini met zijn vierde ritzege als laatste, geen zoetere smaak aan. Voor het eerst in de 75-jarige geschiedenis van de Giro d'Ita- lia werd in Milaan een Span jaard in de rose trui op het ere podium werd gehuldigd. Twee dagen voor zijn 28ste verjaar dag pakte Indurain al een be langrijke hoofdprijs. Zijn vol gende doel is de Ronde van Frankrijk, waarvoor hij zeker na de heerschappij in Italië de allerbelangrijkste favoriet is.. Voorzichtig als hij immer is waagde het troetelkind van ploegleider Echavarri zich niet aan al optimistische uitspra ken. Voor gezien Precies de helft van de 94 gis termiddag in Diekirch vertrok ken renners stapte af na onge veer honderd van de ruim tweehonderd kilometer die de laatste etappe van de Ronde van Luxemburg telde. Ze hiel den het voor gezien en deva lueerden het evenement even als op de openingsdag. Toen lieten de favorieten zich op ruim een half uur rijden. De 52ste editie van het lieftalli ge mini-rondje in het Groot hertogdom werd gewonnen door de Fransman Jean-Philip- pe Dowja, die in de laatste der tig kilometer van de heuvel achtig rit van Diekirch naar Diekirch een achterstand van negen tellen op John van den Akker omboog in een voor sprong van 59 seconden. De laatste dagprijs kwam terecht bij de Italiaan Alberto Elli. Za terdag was een „Oranje-dag" met ritzeges voor Gert-Jan Theunisse en Frans Maassen, die s avonds de rit tegen het uurwerk won. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.00 uur: Studio Sport met EK voetbal, rechtstreeks verslag Nederland-GOS, 23.00 uur: EK jour naal BRT 2, 20.10 uur: Sport extra met EK voetbal, rechtstreeks verslag Neder land-GOS BBC100.00 uur: EK voetbal. Duitsland 2,19.30 uur: EK voetbal met om 20.00 uur rechtstreeks verslag Ne- derland-GOS Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport met onder meer autosport, boksen en golf Eurosport, 18.00 uur: Sport met onder meer EK voetbal MORGEN BBC 1. 14.50 uur: Royal Ascot, paar- denkoersen op Ascot BBC 2, 16.50 uur: Royal Ascot, paar- denkoersen op Ascot, 17.35 uur: Golf, US Open 1991 Superfchannel, 12.30 uur: Hang loose Sportnet, 08.00 uur: Sport met onder meer tennis, EK squash, autosport, EK zaalvoetbal en volleybal Eurosport, 09.00 uur: Sport met onder meer tennis. EK voetbal en motorsport Bolhuis hoeft niet te snijden AMERSFOORT - André Bol huis behoeft niet te snijden in zijn olympische afvaardiging voor Barcelona. De chef-de mi ssion kreeg dezer dagen be richt van het organisatie-comi té, dat Nederland in de takken van sport, waarvoor geen be grenzing van het aantal deel nemers bedraagt, 130 sporters mag afvaardigen. MONTREAL - Gerhard Ber ger heeft gisteren in Montreal met de Grand Prix van Canada zijn zevende grote prijs als for mule één-coureur gewonnen. Dat was slechts gedeeltelijk de eigen verdienste van de Oos tenrijker, die vorig jaar in Ja pan zijn laatste hoofdprijs won. Veel meer nog had Ber ger de overwinning en de champagne te danken aan het uitvallen van een legertje favo rieten, met Nigel Mansell en Ayrton Senna als voornaamste slachtoffers. Voor de zoveelste keer vlogen de Brit en de Bra ziliaan elkaar in de haren. Mansell, dit seizoen goed voor vijf overwinningen, zag zich in de vijftiende ronde genood zaakt de strijd te beëindigen nadat hij tevergeefs probeerde de leiding van Senna over te nemen. Mansell leek zich te versturen en spinde van de baan in een zandbank, waar de Williams in bleef steken. Man sell behield zijn bijna onaan tastbare voorsprong in de heeft 56 punten, het dubbele strijd om de wereldtitel. Hij van nummer twee Patrese. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.45 uur) lui den: 2e koers: 1For Ever Boko, 2. Karen's Jewel, 3. Gerard Joling (1-5-8). 3e koers: 1. Faye Buitenzorg, 2. Full Speed, 3. Gamble Again (2-5-8). 4e koers: 1Floryn Dakota, 2. Feroce la Fusee, 3. Keystone Chico (6-8-7). 5e koers: 1. Goal Hanover. 2. Gigi Doffer, 3. Gigant Kades (2-3-1). 6e koers: 1 Emulate Princess. 2. Fri- gidaire, 3. Ennemane Little (4-2-7). 7e koers: 1 Evert Buitenzorg. 2. Egon terLune. 3 Escadron (6-9-4). 8e koers: 1 Cuddy Volann, 2. Count Oostland. 3. Apollo (6-8-7). 9e koers: 1. Edycair S. 2 Dave Shoeing, 3. Farao Kievitshof (8-4-10). 10e koers: 1 Dimanehe Severe, 2. Flair Alone,3. DazraffB(1-2-9). HOCKENHEIM - De Neder landse wegracers lopen er dit seizoen maar een beetje bij. De Nederlanders kwamen giste ren in de Grote Prijs van Duits land niet eens in de buurt van- een podiumplaats. Hans Spaan, die met zijn honderdste Grand Prix een klein feestje vierde, werd op het circuit van Hockenheim twaalfde in de 125cc-klasse. Patrick van den Goorbergh eindigde als veer tiende in 250cc. Zo als vaak was de race in de 125cc-klasse bloedstollend, met de eerste zes binnen een seconde aan de finish en de Italiaan Casanova op een Aprilia als winnaar. De zege in de 250cc-klasse ging naar de Italiaan Chili. Wilco Zeelenberg kon de ver gelijking met een bionischQ man glansrijk doorstaan. De Lucky Strike Suzuki coureur strompelde in Hockenheim rond met een accu aan zijn ge broken linker onderbeen en een accu ter hoogte van zijn gebroken sleutelbeen. De ac cu's zijn verbonden met een apparaatje dat voor een mag netisch veld zorgt rond de ge kwetste lichaamsdelen.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15