Armbreuk Rudi Voller bij valse start van Duitsland 4 weken f. 12,50 topsport voor rr------~AANiöV Krajicek stuit op veteraan in topvorm SPORT voor De Vries SPORTUITSLAGEN fspoimÉF CeidaeGomant ZATERDAG 13 JUNI 1992 Brehme doet positie Witschge wankelen ATVIDABERG - Het staat vrijwel vast dat Andreas Brehme van Inter Milan naar FC Barcelona wordt getranfereerd. Cruijff en de 31-jarige Duitser zijn het al eens over een twee-jarig contract, de clubs leg gen dezer dagen de laatste hand aan de transfer. Door de komst van Brehme wordt de positie van Richard Witschge wankel. De Amsterdammer, de vorige zo mer voor 7 miljoen gulden van Ajax over genomen, wordt in het internationale cir cuit te koop aangeboden. Cruijff is nogal teleurgesteld over de instelling van de jon ge Amsterdammer. Volgens Cruijff leeft Witschge in Barcelona geheel op zichzelf, heeft hij voortdurend Nederlandse vrien den en familie over de vloer, waardoor hij niet opgaat in de Spaanse gemeenschap. Schorsing één duel spelers FC Den Haag DEN HAAG - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Marco Gentile, Ton Pattinama, Edwin Post en Edmund Vriesde (allen FC Den Haag). Boere en Knippenberg (beiden Go Ahead Eagles) voor één duel geschorst. Voorts werd Aziz Doufikar, speler van eerste-divisie- club Eindhoven, voor zeven wedstrijden ge schorst. Doufikar kreeg op 24 mei in de nacom- petitie-wedstrijd Eindhoven - Den Bosch de rode kaart van scheidsrechter Bakker. De voet baller trapte de Bossche assistent-trainer Cor Adriaanse en bedroeg zich agressief tegenover Bakker en grensrechter Kempers. Adriaanse, die wordt aangerekend zich provocerend te hebben gedragen, mag de eerste twee wedstrij den van volgend seizoen (in de eredivisie) niet als trainer/coach optreden. Succes WCSin strijd tegen transfersysteem LUIK - Jean-Marc Bosman, ex-speler van FC Luik, heeft zijn proces tegen zijn oude vereniging en tegen de Belgi sche voetbalbond gewonnen'. Gister morgen bepaalde een rechter in Luik dat het vrije verkeer van werknemers binnen de Europese Gemeenschap ook geldt voor beroepsvoetballers. De Ne derlandse Vereniging van Contract spelers (WCS) heeft Bosman bijge staan in de rechtszaak. Raadsman Jim Janssen van Raay bepleitte de hoogste Europese rechter in te schakelen om uit te maken of het vragen van trans fervergoedingen niet in strijd is met het Europese recht. Clemente bondscoach BARCELONA - Javier Clemente is de nieuwe bondscoach van het Spaanse voetbalelftal. De 42-jarige Clemente is de opvolger van Vicente Miera. onder wiens lei ding Spanje de eindron de om het EK in Zweden miste. Clemente, een Bask die bij Espanol Bar celona werkte, treedt per 1 januari 1993 in dienst. Hij krijgt een contract voor twee jaar, het jaarsa laris bedraagt 1 miljoen gulden. Den Haag aast op WK schermen TiijAprln «laats PARIJS - De gemeente Den Haag aast op het WCvlIC PARIJS - De gemeente Den Haag aast op het binnenhalen van de wereldtitelstrijd schermen 1995, die gisteren aan Nederland werd toegewe zen. Het is voor het eerst in de historie, dat het toernooi om de wereldtitels voor senioren aan Nederland is toegewezen. Nederland was eerder kandidaat voor de WK van 1991Dat toer nooi werd evenwel toegekend aan Hongarije. De Koninklijke Nederlandse Algemene Scherrrtbond (KNAS) moet de wedstrijdlocatie nog kiezen, maar heeft de FIE toegezegd in de Randstad te blijven. Er zal een afweging wor den gemaakt tussen Houtrust en het Congres gebouw (Den Haag). Ahoy' (Rotterdam), Sport hallen Zuid en de RAI (Amsterdam). Het toer nooi omvat een periode van elf wedstrijddagen en trekt doorgaans circa 600 deelnemers uit bij na zestig landen. Nederland kreeg tevens een optie voor de organisatie van de wereldtitel strijd in de leeftijdsklasse van vijftien tot zeven tienjaar in 1993. ASKER - Dorien de Vries is tweede geworden de strijd om het Europees kampioenschap op Lechner-plank. De Nederlandse zeilster won zesde en laatste race na een derde plaats in de de. Europees kampioene werd de Noorse Morgi Het EK in de 470-klasse begon voor het Belgist Nieuwpoort bij de mannen met Nederlat machtsvertoon. De broers Kouwenhoven wonn de eerste race, voor de Schutte's en Stavenuit /Stibbe. Bij de vrouwen startten Kramer/Stavei ter, die nog kwalificatie voor Barcelona moeten dwingen, met de vierde plaats. Op het IJsselmi do voor Hoorn prolongeerde Jochem Visser zijn reldtitel in de X99-klasse. In zijn tien meter lai kajuitjacht Ross Systems won de 27-jarige Amst dammer, vergezeld van vijf bemanningsleden, van de zes races. Aj iai jovets, die voor het eerste en het laatste optreden in een toernooi vanhet GOS-elftal half Europa had moeten afstro pen, was nauwelijks dapper- NORRKOPING - Ook Duitsland en het GOS hebben zich niet kunnen afzetten van de angst voor de eerste wedstrijd, die der. vooral groep 1 van de strijd om het Europese Valse schijn kampioenschap de eerste twee dagen zo stevig in zijn greep hield. De Duitsers hebben daarvoor -net geen hoge prijs betaald, al was de start toch vals. De ne derlaag, met de kleinst moge lijke score uit een strafschop, die Dobrovolski een goed kwartier na rust langs Illgner schoot, werd een handvol se conden voor tijd teniet gedaan door Hassler. Het GOS-elftal maakte zijn treffer uit het eni ge serieuze schot in de richting van de Duitse doelman, Hass ler maakte gelijk met een schitterende vrije trap van ze ventien meter, toen er officieel nog slechts drie seconden op de klok stonden. Berti Vogts, niet verwend met opmerkelijk voetbal in de oe fenperiode, koos aanvankelijk voor zijn traditionele verdedi ging van vijf man. Anatoli Bis- De strijdwijze van het GOS oogde iets offensiever, slechts drie verdedigers, maar dat was valse schijn. De vier midden velders werden er gewoonlijk zes omdat ook Dobrovolski en Ljoeti zich geregeld lieten te rugvallen uit de frontlijn, waar onzekere handelingen van vooral Reuter en Kohier juist tot aanvallende acties zouden moeten stimuleren. De Duitse voorzichtigheid was opmerkelijk, het elftal mag toch redelijk ingespeeld heten. Zeven van de elf stonden twee jaar geleden in de Romeinse wereldfinale tegen Argentinië. De spelers van het GOS vor men een nagenoeg nieuw elf tal, dat zich overigens indruk wekkend en zonder nederlaag door de voorrondegroep werk te. Van het elftal dat vier jaar geleden de laatste Europese wedstrijd tegen Nederland speelde, waren nog slechts twee man over. De trouwe ver dediger Oleg Koetsnetsov en aanvoerder Michailitsjenko, het duo dat met Glasgow Ran gers weer Schots kampioen is geworden. De Duitsers gaven de wed strijd in de eerste helft een ge zicht dat enigszins op voetbal leek. Effenberg was daarvoor het meest verantwoordelijk, zijn collega-middenvelder Hassler een beetje. Anders Het elftal van Bisjovets bena derde de wedstrijd op een heel andere manier. Een wijze ove rigens waar de Duitsers het moeilijk mee hadden. Zij ko zen het middenveld tot speel terrein. Leuke kleine combina ties, verrassende tikjes en trapjes (Sjalimov, Michailits jenko, Dobrovolski), maar nimmer een serieuze doorstoot naar het doel van Illgner. Een soort schuimpjesvoetbal, dat lekker oogt, maar niets blijkt te zijn als de tanden erin gezet worden. In het eerste kwartier na de hervatting kwamen de Duit sers (Buchwald, Hassler) weer een paar keer dreigend in de buurt var> Tsjarin, maar de voeten vonden niet de goede richting. Er rustte druk op het elftal, hoewel het tegenspel van het GOS-team eerder om een ontspannen benadering vroeg. Voller was toen al ver vangen; hij bleek zijn arm te hebben gebroken. Hoe zeer de onzekerheid het Duitse elftal in zijn greep had, onderstreepte Reuter een goed kwartier na rust. Uit een voor zet van Kantsjelskis nam Do brovolski de bal voorbeeldig aan in een positie die niet echt dreigend was. Toch stormde de rechterverdediger op zijn tegenstander af om hem ver volgens in een zeer ongecon troleerde beweging hard in het gras te vleien. Biguet legde de bal op de stip, Dobrovolski stuurde Illgner naar de ver keerde hoek, 1-0 na het eerste serieuze schot in de richting van de Duitse doelman. De enige die tot de laatste se conde de drift wel had was de kleine Hassler, die uitgroeide tot de beste Duitse speler, maar niemand vond die de macht had goed werk te bekro nen, ook Möller en Effenberg, die kort voor tijd op de lat kop te, niet. Het was ook erg moei- vier wedstrijden in het EK '92. Rudi Voller maakt een overtreding tegen Dobrovolski van het GOS. De Duitse spits zou later uitvallen we gens een armbreuk. Hij is voorlopig uitgeschakeld. foto: epa lijk. In de tweede helft was het elftal van de GOS, dat vier jaar als Sovjetunie het toernooi opende met winst op Neder land, veranderd in een rode muur, die niet te slechten viel, tot Hassler het dan maar zelf deed met de mooiste trap uit Duitsland - GOS 1-1 (0-0). 62. Dobro volski 0-1 (strafschop), 90. Hassler 1- 1. Scheidsrechter. Biguet (Fra). Toe schouwers: 13.000. Gele kaart: Dobro volski,Sjarin en Tsvejba (allen GOS) Duitsland: Illgner; Reuter (64. Klins- mann), Kohier, Buchwald. Binz en Brehme; Hassler, Effenberg en Doll; Voller (46. Möller) en Riedle. GOS: Tsjarin; Tsjemisov, Oleg Koetsnetsov en Tsvejba; Kantsjels kis, Dmitri Koetsnetsov, Michailits jenko en Sjalimov (83. Ivanov); Koli- vanov, Dobrovolski en Ljoeti (46. On- r Richard Krajicek druipt teleurgesteld af na zijn verlies te gen Michiel Schapers. FOTO: anp ROSMALEN - Toen Dennis Bergkamp gisteravond om kwart voor zeven in Zweden de verlossende 1-0 scoorde voor Oranje zat Richard Krajicek te genover de Nederlandse ten- nispers. Die verdween spoor slags om de herhaling te zien op tv. Krajicek bleef zitten waar hij zat. Keek sip. Hij houdt wel van voetballen, meldde hij later, vooral van Ajax en Oranje, maar 'nu even niet'. De nederlaag van 6-4,6-2 tegen Michiel Schapers smaakte zuur. De nederlaag deed niet zoveel pijn, zei de Hagenaar. Zijn houding toonde een ande re waarheid. Richard Krajicek is een we reldtalent, maar grillig. Mi chiel Schapers is oud, voor een toptennisser tenminste, maar versleten is hij met zijn 32 ja ren nog niet. Het wereldtalent had gisteren zo'n dag die de grilligheid kenmerkt. Zo'n dag waarop niks lukt. Een dag vol missers. Michiel Schapers deed wat de ervaren man ty peert, speelde perfect in op Krajiceks zwakste dag tijdens het grastoernooi van Rosma len en toonde geen medelij den. Hooguit achteraf; „Het is sneu voor Richard dat hij na zo'n wedstrijd naar Wimble don moet. Dit is toch geen op steker". Krajicek zei later, dat Michiel zich over hem geen zorgen hoefde te maken. Twee dagen rust, een beetje golfen en misschien voor het zelfver trouwen even spelen op hard court en dan staat hij er wel weer. Michiel Schapers is niet zo'n frivool man. Maar na de laatste slagenwisseling gisteren tim merde hij van vreugde een bal letje de tribunes op. Die waren ondanks het EK-duel van Oranje, dat zich gelijktijdig af speelde, nog redelijk bevolkt. Schapers' gebaar zei alles over hoe hij naar de partij had toe- geleefd. De oude rot was veruit de underdog in de strijd met de snel stijgende jonge ster. In zo'n positie echter is Schapers op zijn sterkst. Hij kan zich op laden als weinig anderen in het circuit. Daarom hield hij het al zo lang vol in het wereldje en daarom ook kon hij na een ver re terugval op de wereldrang lijst anderhalf jaar geleden weer terugkomen bij de beste 55 spelers van de wereld. Het was echter niet alleen vechtlust waardoor Schapers Krajicek aftroefde. Slimheid, technische bagage en de ken nis van tennis op gras speelde ook een grote rol. Schapers zocht met zijn eerste opslag steeds de backhand van Kraji cek. „Toch zijn zwakste slag", analyseerde Schapers later. De Eemnesser deed onlangs een coach-cursus van de ATP en Schultz in halve finale BIRMINGHAM Brenda Schultz heeft haar draai op het gras van Birmingham gevonden. Gisteren haalde de 21-jarige Heem- steedse de halve finales ten koste van Larisa Savtsjenko-Neiland uit Letland. Schultz won twee keer in de tiebreak (7-6 7-6). Te genstander straks is de Amerikaanse Pam Shriver. De andere speelsters, die zich voor de halve finales meldden, waren de als tiende geplaatste Britse Jo Durie (31) en de ongeplaatste Austra lische Jenny Byrne. bracht zijn kersverse kennis met succes in praktijk. Hij heeft sinds die cursus sowieso het idee dat hij spelers beter en vooral sneller kan analyseren dan vroeger. Het voorschotje op de periode na zijn actieve loopbaan werpt hem zo onver wacht vroeg vruchten af. Ver der koos Schapers zo afwisse lend voor het aanvallen van Krajiceks backhand en fore hand, dat de jongeling geen moment in de partij kon groei en. „Ik kreeg zo weinig kans, dat ik niet eens tot nadenken kwam", meldde Krajicek. Op Schapers opslag kreeg hij al helemaal gaan kans, omdat de Eemnesser zeventig procent van zijn eerste opslagen raak sloeg. Het geklopte talent zat er na derhand een beetje hulpeloos bij. Hij wist nog niet goed wat hij met deze ervaring moest. Na zijn twee eerdere overwin ning deze week verkondigde hij steeds dat hij grastennis niet echt leuk vindt. Gisteren herhaalde hij dat. Hij weet dat het niet de juiste instelling is, maar kan dat nog niet veran deren. „Ik heb nog steeds niet de goede instelling op gras. Heb gewoon nog steeds geen winners-mentaliteit. Of dat ooit komt weet ik ook niet". Schapers speelt na Rosmalen nog in Manchester, op Wimble don en aansluitend Newport. Krajicek meldt zich alleen nog aan de poort op Church Road en dat alleen omdat je er op Wimbledon bij hoort te zijn als topper. Gratis „Als Richard komende week veel bewegingsoefeningen op gras doet. ben ik er zeker van dat hij daar op korte termijn, misschien zelfs al dit jaar op Wimbledon, veel aan zal heb ben", tipte aankomend coach Schapers gratis. 'Zei Michiel dat', reageerde het wereldtalent. „Het enige waar ik nu zin in heb is een cd-tje opzetten in de auto en dan snel naar huis scheuren". Schapers staat er vandaag wel weer. En dan is het niet on denkbaar dat de onverslijtbare zich langs de Amerikaan John Starke slaat en voor de tweede maal op rij morgen in de finale van Rosmalen optreedt. Laat Schapers maar schuiven. In de andere halve finale treft Mi chael Stich John McEnroe. Record Wouda AMERSFOORT - Mais Wouda van PSV Eindho or heeft zich op de eerste dag a de olympische selecties strijden zwemmen vin Ami 'n foort gekwalificeerd voor Spelen. Hij zwom de 400 mi wisselslag in de nieuwe Nei landse recordtijd (50 me ,er baan) van 4.21,27. De olyn)n sche limiet op dit nummer n droeg 4.23,00. Wouda bl ruim 5,5 seconden binnen nationale record, dat hij v< jaar bij de zomerkampioee schappen in hetzelfde Arn m foort stelde op 4.26,88. Ook nn Brienesse en Mildred L j plaatsten zich voor Barceli n5 Op de 100 meter vrije slag p ten zij als eerste en tweede c in resp. 56,03 en 56,39 se< c den. De limiet stond hierfcp 56,70 seconden. Indurain is er bijna VERBAN IA - Miguel Ir f rain vergroot zijn reputatie t Giro. Nog 160 kilometer sc den de Spaanse winnaar de Tour de France van van zijn eerste overwinning de Ronde van Italië. In de laatste bergetappe, ren van St. Vincent naai bania, berustten zijn Italiaa concurrenten Chioccioli Chiappucci in de overm: van de 27-jarige Spanjaard durain handhaafde zich makkelijk in het groepje vier dat sprintend de laa^ bergen achter zich liet. De nificatieseconden gingen i de top-drie uit het eindkla h ment van vorig jaar. Chioct d Chiappucci en Lelli. die rain hem gunde. Frans Maassen won gisti de tweede etappe in de i ronde van Luxemburg. Dem derlander sprintte in Bert)r ge, na een rit over 164 kil( jp ter uit Rosport, succesvol1 Amerikaan Ron Kiefel belj" de leiding in het algenj^ klassement. KOERSEN DEN HAAG - Onze tips de koersen van Duindigt gen, aanvang 13.30 uur) 'r den: le koers: 1 Glen Bladwin, 2. Ge£, landia,3. Farao V (8-5-10). 2e koers: 1 Reach For Roses 3 mina Bright, 3. Robert's Way (3-! ff 3e koers: 1. Evander, 2. Emon, van De Noot (5-3-2). c 4c koers: 1. Ima Crown, 2. Fligtf1" W. 3. Florus (4-13-11). 5e koers: 1. Silly Darkness, 2.1 Bell. 3. Axioprepis (7-2-3). 6e koers: 1. Excellent Speed, 2. Montana. 3. Elien Uilhuiz 4). 7e koers: 1. Grim. 2. Agar's Mac Naum (3-1-16) 8e koers: 1. Fastboy H. 2. Fantor g Lucia. 3Trocadero (6-10-11). 9e koers: 1. Tautina. 2. Wooi House Of Petals (8-2-1). 10e koers: 1. Edehng Boszorg, al G B. 3. Elvia Rita Star (9-11-7). lie koers: 1 Folkert Oldeson, ger Flight, 3. Eventide (5-7-3). GOLF NK strokeplay profs Nijmegen Na tweede ronde: 1 Giles 142 slagen (74 68). 2 Swart 143 (71 72). 3 Morbey, Gee en Smits van Waesberghe 144. 6. Lovey 145. 7 Lemmens en Bos 146, 9. Loning 147,10. Saxton en'Borsl 148 HONKBAL Hoofdklasse: Neptunus-HCAW 10-7. American league Töronto Blue Jays-Boston Red Sox 4-0, Baltimore Orioles-Detroit Tigers 7-5, California Angels-Chicago White Sox 4- 0 PAARDESPORT Nationaal concours hippique, eerste dag Blaricum Jachtspringen: 1 Eras (Helvoirt) Bayouss 72,09 seconden, 2 Postma (Almelo) Dame Blanche 73,12, 3 Kirc- hhoff (Dui) Bowe River Queen 73.18. RACQUETBALL Toernooi Zoetermeer Mannen: eerste ronde: Monchik (VS)- Schipper (Ned) 15-4 15-6, Lecomte (Fra)-Klinke (Dui) 13-15 15-7 15-14, En- gel (VS)-Tanaka (Jap) 15-1 15-14, Hay- ter (Dui)-Schmid (Ned) 15-14 15-11, Mulcock (VS)-Michiel van der Holst (Ned) 15-8 15-6, O'Callaghan (ler)-Wat- tenbergh (Bel) 15-11 15-7, Balmori (Ven)-Moy (Dui) 15-0 15-1. Jeroen van der Holst (Ned)-Dröge (Dui) 14-15 15- 14 15-11. Schbnberger (Bel)-Loof (Dui) 15-13 15-13, Stock (VS)-Matla (Ned) -i.5-3 15-3, Van Doezum (Ned)-Scheffler (Dui) 15-11 15-11Louvet (Fra)-Haeger- ty (VS) 15-8 7-15 15-10, Kiuchi (Jap)- Van Veen (Ned) 15-4 15-2, Vink (Ned)- Slatterly (ler) 15-9 15-12, Johnson (VS)- De Jong (Ned) 15-5 15-2, Allonzi (VS)- Postma (Ned) 15-4 15-4. Tweede ron de: Monchik (VS)-Lecomte (Fra) 15-4 T5-10, Engel (VS)-Schmid (Ned) 15-4 15-7, Tanaka (Jap)-Hayter (Dui) 15-11 11-15 15-9, Mulcock (VS)-O'Callaghan (ler) 14-15 15-5-15-5, Balmori (Ven)- Dröge (Dui) 15-3 15-5, Van der Holst (Ned)-Moy (Dui) 15-7 15-1, Loof (Dui)- Matla (Ned) 6-15 15-11 15-7, Stock (VS)- Schdnberger (Bel) 15-8 15-5, Van Doezum (Ned)-Haegerty (VS) 15-2 15- 9, Scheffler (Dui)-Louvet (Fra) 15-7 15- 9, Kiuchi (Jap)-Vink (Ned) 15-6 15-1, Johnson (VS)-Postma (Ned) 15-9 15-1, De Jong (Ned)-Allonzi (VS) 15-2 15-9 Vrouwen: Icenogle (VS)-Van Pelt (Ned) 15-7 15-4, Brown (Can)-Tan no (Jap) 15-11 15-8, Dunn (VS)-Tritsmans (Bel) 15-815-1, Duignan (ler)-Koen (Ned) 15- 1 15-0, Wannee (Ned)-Walker (GBR) 15-7 14-15 15-8, Miyamoto (Jap)-Farrell (ler) 2-15,15-8 15-3, Tan no (Jap)-Koen (Ned) 15-1 15-3, Brown (Can)-Duignan (ler) 15-1 15-5, Dunn (VS)-Wannee (Ned) 15-10 15-7, Tritsmans (Bel)-Wal- ker (GBR) 15-10 15-12, Icenogle (VS)- Miyamoto (Jap) 15-3 13-15 15-8. Farrell (ler)-Van Pelt (Ned) 15-14 11-15 15-12, Icenogle (VS)-Hackett (GBR) 5-15 15-7 15-4, Brennan (ler)-Klinke (Dui) 15-0 15-8, Hackett (GBR)-Klinke (Dui) 15-9 15-10, Icenogle (VS)-Brennan (ler) 15-3 15-13. SOFTBAL Play-off's hoofdklasse: Twins-Sparks 2-1; HCAW-Bloemendaal 6-0; Terras- vogels-Schiedam 4-0; DSC '74-Pirats 3- 10. TENNIS Toernooi Rosmalen Kwartfinales: Stich (Dui/1)-Reneberg (VSt) 6-2 6-3, McEnroe (VSt/5)-Volkov (GOS/3) 6-4 6-3, Stark (VSt)-Holm (Zwe) 7-6 (7-5) 3-6 6-3, Schapers (Ned/8)-Krajicek (Ned/2) 6-4 6-2. Inde ling halve finales: Stich-McEnroe, Stark-Schapers. Dubbelspel, kwartfinales: Borwic- k/Youl (Aus)-Davids/Pimek (Ned/Bel/4) 7-6 (7-1) 7-6 (7-2), Adams/Olhovski (VSt/Rus)-Eltingh/Kempers (Ned) 6-2 6- 4. Birmingham. Vrouwen, 275.000 gul- Kwartfinales: Schultz (Ned/6)- Savts jenko-Neiland (Let) 7-6 7-6 Indeling halve finales: Schultz-Shriver, Byrne- Londen(Queens) Kwartfinales: Ferreira (ZAf/12)-Stolten- berg (Aus) 6-4 6-2, Matsuoka (Jap)- Raoux (Fra) 6-4 3-6 9-7, Edberg (Zwe/1)-Cash (Aus) 6-7 7-6 6-3, Gilbert (VSt/7)-Sampras (VSt/2) 6-3 6-4. Inde ling halve finales: Edberg-Matsuoka, Ferreira-Gilbert. WIELRENNEN Ronde van Italië 20e etappe, St. Vincent-Verbania: I. Chioccioli (Ita), 201 km in 5.52.31, 2 Chiappucci (Ita), 3. Lelli (Ita), 4. Indu rain (Spa), 5 Ghirotto (Ita) 0.17, 6. Gio- vannetti (Ita), 7. Tonkov (GOS), 8 Conti (Ita), 9. Hampsten (VSt), .10. Herrera (Col), 11. Oegroemov (Let) 0.56, 12 Martinez (Spa), 13. Faresin (Ita), 14. Gi- uppom (Ita), 15. Vona (Ita), 55. Lam- merts 18.12. Klassement: 1 Indurain 99.55.34, 2 Chiappucci 2.10, 3. Chioccioli 3.19, 4 Giovannetti 4.00. 5 Hampsten 4 26. 6. Vona 4.34, 7. Herrera 9.27, 8 Tonkov II.26, 9. Conti 1134, 10 Cornillet 14 41, 11. Ampler (Dui) 15.4112. Lelli 17.20, 13 Faresin 21.12, 14 Gonzalez (Spa) 21 47, 15 Giupponi 21.49, 132. Lammerts 4.04.46. Ronde van Luxemburg 2e etappe Rosport-Bertrange: 1 Maassen (Ned) 169 km in 4.11.17, 2. Skibby (Den) 2.49, 3. Elli (Ita) 2 50, 4. Citterio (Ita) 10.35, 5. Museeuw (Bel), 6 Peeters (Bel), 7. Van den Akker (Ned), 8 Kiefel (VSt). 9 Verhoeven (Ned), 10. De Wilde (Bel), 17. Zuyderwijk, 21Van Loenhout, 23 Hopmans, 24. Patrick Strouken, 25. Wijnands, 27. Koerts, 41 Melsen, 42. Veenstra. 48. Dekker, 60. Zanoli. 61Eyk, 63. Vos, 67 Theunisse, 70. Nijdam, 73. Cordes, 90. Harmeling, 99 en laatste Schurer 15.00. Klassement: 1 Kiefel 9.25.58, 2. Van den Akker 0.03,3. Cenghialta (Ita) 0.06, 4 Wauters (Bel) 0 10.5. Heylen (Bel), 6. Jarmann (Zwi) 0.14, 7 Dowja (Fra) 0.20,8, Verhoeven 0.319. Bishop (VSt) 0 32, 10 Peeters 0.35, 12. Zuyderwijk, 14. Wijnands, 18 Zanoli, 27. Schurer 9.15, 29. Melsen 15.21, 30. Koerts 18.23, 32 Maassen 19.28, 39. Van Loenhout 30.19, 47. Patrick Strouken, 52 Hopmans, 54. Veenstra, 63. Nij dam, 67. Eyk, 71. Vos, 77. Dekker, 89. Theunisse 90. Cordes, 95. Harmeling, 99. en laatste Mottet (Fra) 31 57. Saint-Gaudens (Fra) Route du Sud Derde etappe, Vic-Fezensac-Saint- Gaudens: 1. Furlan (Ita) 222 km in 6.14,15 (gem 35,591 km/u), 2 Biondi (Fra) op 0.28, 3. Jeker (Zwi) 0.30, 4 Kasputis (Lit) 0.46, 5. Munoz (Col) 0 51 6 Cepele (Lit) 1.55. 7 Freitas (Bra), 8 Aldag (Dui) 3.01, 9. Lemarchand (Fra). 10 Cipligauskas (Ut). 11. Jerome Si mon (Fra), 12 Freze (Fra). 13 Trumhel- ler (Oos), 14 Pereira (Por), 15. Jan Wij- nants (Bel) 6.55. Opgegeven: LeMond (VSt) en Duclos-Lasalle (Fra). Klassement: 1 Kasputis 13 56,24, 2 Jeker op 0.20, 3. Biondi 0.54, 4. Furlan 0.57, 5 Cepele 1.45, 6 Aldag 2.35, 7. Munoz 2.39, 8 Freitas 3.08, 9 Pereira 3.18,10. Jerome Simon 3.20,11Trum- heller 3.25, 12. Cipligauskas 3.55, 13. Lemarchand 4.23, 14 Lino (Fra) 6.38, 15. Laurent (Fra) 6 52. Profronde De Haan (Bel) 1 Sergeant (Bel) 165 km in 4.07,2 Ley- sen (Bel), 3. Wilfried Nelissen (Bel), 4 Van der Hulst (Ned), 5 Le Grand (Ned), 6 Jo Planckaert (Bel). 11. Kools. 16 Bouwmans ZEILEN EK 470 Nieuwpoort (Bel) Mannen, eerste race: 1 Kouwenho- ven/Kouwenhoven (Ned), 2. Schutte- /Schutte (Ned), 3. Stavenuiter/Stibbe (Ned). Vrouwen, eerste race: 1. Zabell/Guer- ra (Spa), 2. Quarra/Barabino (Ita), 3. Stemmler/Bergmann (Dui), 4. Kramer- /Stavenuiter (Ned). EK Lechner Asker (Noo) vijfde race: 1 Kleppich (Aus), 2. Law rence (Aus), 3. Van den Berg (Ned), 4 Kaklomanakis (Gri), 5 Sieber (Oos), 6. Stade (Dui). Zesde race: 1 Sieber, 2 Laneyrie (Fra), 3. Kendell (NZe), 4. Kleppich, 5. Renault (Fra). Eindstand: 1 Lawrence 27,7 punten, 2 Kleppich 38,7, 3. Stade 66,7, 4. Wong (Hkg) 69. 5. Laneyrie 73, 6. Kaklomanakis 75. 9 Van den Berg 87,7, 17. Koops 102,7, 66. Mark Versteegen 380 Vrouwen, vijfde race: 1Kendall (NZe), 2 Casas (Spa), 3 De Vries (Ned), 4. Schlotmann (Dui), 5. Lee (Hko), 6. Gull- berg (Zwe). Zesde race: 1 De Vries, 2. Morgen (Noo), 3 Burzynska (Pol), 4. Muller (Dui), 5. Kendall, 6. Schlotmann. Eindstand: 1. Morgen 6, 2. De Vries 28,7, 3 Kendall 28,7, 4 Burzynska 35,1,5. Casas 55.6 Lee 61,7 EK FD Toulon (Fra) Vijfde race: 1 Berger/Berger (Fra). 2 Adler/Tempke (Bra), 3. Doreste/Manri- que (Spa), 4. Eckert/Eckert (Zwi), 5. MacLaughin/Millen (Can), 6. Potma- /Potma, 19 Kats/Harderwijk Stand: 1 Berger 0, 2. Doreste 32,7, 3 Sjaidom- ko/Boedanzev (GOS) 41,7, 4 Ma- cLaughin 43. 5 Pollen/Frostad (Noo) 43,4,9 Kats 55.11 Potma 62,7. WK X99 Hoorn Zesde race: 1. Visser (Ned), 2. Möller (Zwe), 3. Seger (Zwi), 4. Jeppsen (Den), 5 Peet (Ned), 6. Handley (Hkg), 10. Schuttrups, 11. Goudsmit, 12. Van Vliet, 14. Kochs, 15. De Weerdt Eind stand: 1 Visser 19,7, 2 Seger 36,1, 3. Moller 42,4, 4 De Weerdt 45,7, 5. Von Bulow (Den) 49,7, 6. Benest (GBr) 56,4, 8 Schuttrups 66, 10 Peet 84, 12. Kochs 91,13. Bouscholte 94,7. ZWEMMEN Olympische selectiewedstrijden (50 meterbaan) Amersfoort vrouwen: 100 vrij (limiet 56,70) 1 Brie nesse (AZPC) 56,03, 2. Mildred Muis (AZPC) 56,39,3. Marianne Muis (AZPC) 56,88, 4. Van der Plaats (De Dolfijn) 56,89, 5. Inge de Bruijn (Nautilus) 57,11, 6. Masseurs (Rapido '82) 58,07, 7 Robert (Proface/DAW) 58,27, 8. Baars (De Dolfijn) 58,36 400 vrij (4.13,50): 1 Vlieghuis (De Din- kel) 4.15,90, 2. Wiersma (De Dolfijn) 4 18,513. Silvester (AZPC) 4.26,49. 200 vlinder (2.12,50): 1. Veldhuizen (SGG) 2 16,89. 2. Silvester (AZPC) 2 17.17 400 wissel (4.48,00) 1 Linda Oegema (KNZB) 4.57.49, 2. Tellegen (PSV) 5.03,26. mannen: 100 vrij (50,00) 1 Ran (De Dolfijn) 51,32, 2. Dekker (De IJsel) 51,36, 3. Granneman (Rapido '82) 51,59,1 Haandel (PSV) 51,915 Sloeserw Dolfijn) 52,216. Van der Spoel 52,31. 200 vlinder (2.01,00): 1. Van He (PSV) 2 06.412. Van Hemert (Nai 2.06,56,3. Van der Meer (B en 010 do) 2.10,51 200 rug (2.01,00): 1 Van der (DWK) 2 03.81 (Ned record), 2 (De Dolfijn) 2.11,07, 3. Dijkstra 2 13.66 400 wissel (4.23,00): 1. Wouda Z 4.21,27 (Ned. record), 2. Stee e (Dolfijn) 4.35,50. Voor slechts f. 12,50 ontvangt u, op een ingangsdatum naar keus, de Leidse Courant 4 weken lang in de bus. Met flitsende en kleurrijke reportages over uw favoriete sport. Bovendien kunt u uw geluk beproeven in één van de grote sportprijsvragen. Zo'n sportief aanbod mag u natuurlijk niet laten lopen. Bel ons (071 - 313 677) of stuur vandaag nog de bon in. Wimbledon 22 juni - 5 juli Tour de France 4 juli - 26 juli Olympische Spelen 25 juli - 9 augustus wil ik voor slechts f. 12,50 de Leidse Courant 4 weken lang ontvangen. ^^DhrVMevr.: Postcode: I Telefoon: (i.v.m. controle bezorging) Stuur deze bon uiterlijk 4 dagen vóór de aangegeven periode naar: Leidse Courant. Antwoordnummer 998. 2501 VC Den Haag. Ceid&eSoutci/rit

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18