'roef met ïuismeesters n Kooiflats eslaagd 1 E IS CIRCUIT N NI Veilig Verkeer Lisse viert 25-jarig bestaan met verkeersspektakel De Boekhorst slaat toe in Bollenstreektoernooi TEAN organiseert landskampioenschap LEIDEN OMGEVING 'Raadhuis Oegstgeest hoeft niet in centrum' L Appartementenverkoop Voorschoten omstreden Rabobank Q leidóeOowiamt VRIJDAG 12 JUNI 1992 luurman rent lief achterna lphen aan den rijn - een woning aan de Ridder- iurt in Alphen is gistermid- g rond kwart over vijf inge- oken. De man is gewoon via openstaande deur naar bin- »n gegaan. Toen de bewoners >m ontdekten, begonnen zij gillen. Een buurman hoorde t gegil en rende vervolgens vluchtende inbreker achter- Tijdens zijn vlucht liet hij i zojuist gestolen kistje en i tas uit zijn handen vallen, buurman raakte echter de ireker kwijt. Later bleek dat ook nog 300 gulden had ge- len. Binnenpatio Bernardus wordt Het Binnenhof SASSENHEIM - De aanleg van een bin nenpatio bij verzorgingstehuis Bernardus is inmiddels gestart. De nieuwe ruimte. Het Binnenhof genaamd, zal worden overkapt. Het werk wordt betaald uit de opbrengst van de verkochte loten in het kader van de actie 'St. Bernardus onder dak'. Het Binnenhof krijgt een oppervlakte van 275 vierkante meter. Daarmee zal Bernardus over een ge schikte ontmoetingsruimte kunnen be schikken. In de zomer van 1991 werd met de loterijac tie begonnen. Deze week is de trekking van de tiende loterij. Volgende week donderdag worden de laatste prijzen uitgereikt, met als een van de hoofdprijzen een Renault Clio. Tevens is er de mogelijkheid om vanaf half zeven de aanbouw van Het Binnenhof te be zichtigen. Inbreker gepakt VOORSCHOTEN - Een inbreker is vannacht op heterdaad betrapt in café Het Eiland van Ome Niek aan de Veurseweg in Voorschoten. De man had een ruitje ingetikt om bin nen te komen. Dat werd gehoord door de zoon van de eigenaar, die naar be neden kwam om pools hoogte te nemen. De dief verborg zich onder de bar maar werd daar spoedig gevonden en ingerekend. De man is overgedragen aan de rijkspolitie van Voorschoten. Brand in winkel ALPHEN AAN DEN RIJN In een winkel aan de Ouvertureweg in Alphen heeft vannacht brand ge woed. De drie naastgelegen panden liepen rook schade op. De brand ontstond rond kwart over twee. Tot half zes is de brandweer bezig geweest met nablussen. De politie vermoed dat hier sprake is van brandstichting. De omvang van de schade is niet bekend. Zoeterwoudse gewond na val ZOETERWOUDE-DORP Een 38-jarige vrouw uit Zoeterwoude is gisteravond op de Ambachts herenweg in haar woonplaats gewond geraakt, na dat zij met haar gezicht tegen een trekhaak van een auto terecht was gekomen. De vrouw was aan het joggen, toen zij over een losliggende tegel struikel de en viel. Met een forse snijwond bij haar neus is zij overgebracht naar het ziekenhuis. Oegstgeest dringt aan op geluidscherm OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest gaat opnieuw met het ministerie van Verkeer en Waterstaat overleggen over een geluids cherm langs de A44. De gemeente is verzocht een nieuw geluidsrapport op te willen stel len inclusief een concrete tekening van het scherm dat er zou moeten komen. In augustus zal het plan klaar zijn en aan het minis terie worden aangeboden. De combinatie van toegenomen verkeer en het wegdek van de rijksweg - open asfalt - zorgt al jarenlang in de wijk Buitenlust en de Berlicumstraat en omgeving voor ge luidsoverlast. Tijdens de bijeenkomst van de commissie milieu deelde wethouder Kohlbeck gisteravond mee dat hij in Den Haag over het probleem gesproken heeft. Een vertegenwoordiger van het ministerie heeft hem te kennen gegeven dat de bestaande planning nog wat kan veranderen als er bepaalde projekten niet doorgaan of dat er voor de plannen ineens geld beschikbaar komt. Oegstgeest is eventueel bereid om het werk voor te financieren. Een geluidswal ter hoogte van het Rijnzichtwegviaduct staat reeds in een bestaan de planning. Maar dan wel voor het jaar 1997. Wethouder Kohlbeck: „Nog eens vijf jaar wachten op maatregelen is wel wat erg lang". Hyacinthen- straat en Broekweg afgesloten LISSE - De Broekweg en de Hyacinthenstraat zijn vanaf maandag tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Op deze dag wordt namelijk begonnen met de herbestrating van het kruispunt, waaraan tevens de Geranium straat grenst. De wijziging van de verkeerssituatie betekent dat de Geraniumstraat voorlopig eenrichtingsverkeer krijgt. Bor den en afzettingen brengen de verkeersdeelnemers op de hoog te van de veranderingen. loor ANKEES FAAS iSSENHEIM - De oef met huismeesters in Kooiflats aan de Kager- ief in Sassenheim heeft ar proefperiode succes- doorstaan en zal dan ,'k permanent worden, t besluit valt gelijktijdig it de voltooiing van de ■bouwde entree en Woning- Vooruit- ng opent morgen met feestelijk programma verbeterde hoogbouw. ileiding tot het aanpakken de Kooillats vormde de comsten in 1988 van een on- zoek uitgevoerd door het lerlands Christelijk Insti- voor de Volkshuisvesting, dat onderzoek bleek dat bewoners ontevreden wa- over hun woonomgeving, nis de aanwezigheid van ffity, geluidsoverlast, ver- l ling en parkeerproblemen. der heerste er een gevoel onveiligheid bij bewoners rappen en bergingen, i overleg met bewoners en ronerscommissie en de be- van projecten in atsen als Leiden, Lisse en sterdam kwam de gemeen- lad van Sassenheim met ie belangrijke voorstellen, de eerste plaats was een smeester wenselijk, die een verhoging van de so- e controle zorgt en het on- igheidsgevoel wegneemt, huismeesters hebben een ■n werkplaats en kantoor, irdoor zij goed zicht hebben de gebouwen. Daarnaast d de raad het nodig de be- wde omgeving te verande- door het veranderen van verkeerssituatie en het af- tbaar maken van de galerij en. Deze laatste operatie heeft zes maanden in beslag geno- Licht Voor de ingang van de flats zijn betonnen bakken neerge zet, waardoor auto's niet meer dicht bij de flats kunnen ko men. Fietsen hoeven niet meer langer tegen de gevels te wor den geplaatst, aangezien er een aantal fietsklemmen zijn geïinstalleerd. In samenspraak met architekt Stol koos de gemeente voor een opzet, waarbij meer licht dan voorheen tot het gebouw wordt toegelaten. Tevens zijn de bergingsingangen door het groter worden van de ruiten toegankelijker geworden. Een andere belangrijke aanpassing zijn de afsluitbare entreedeu ren, waardoor onbevoegden niet op eigen houtje de flats kunnen betreden. De entree deuren zijn elektronisch ge stuurd en reageren op een sleutel aan de buitenzijde en een elektrisch oog aan de bin nenzijde. De eerste reacties van bezoe kers en huurders van de Kooi flats op de veranderingen zijn positief. De verwachting is dat in korte tijd het woonplezier en woongenot zal toenemen. Het instellen van huismees ters neemt de anonimiteit van de Kooiflats weg. Het openingsfeest begint mor gen om kwart voor twaalf bij basisschool Het Anker. Er zijn dan toespraken van de direc teur van de woningbouwver eniging R. Scholten, een verte genwoordiger van de bewo nersraad en andere genodig den. In de middag treedt mu ziekvereniging Adest Musica op en zijn er kinderfeesten als spellenkermis en een ballon nenwedstrijd. Aan het eind van de middag kan iedereen de flats bezichti gen. Burgemeester Staabprijs voor Vrienden Wassenaar De Vereniging Vrienden van Wassenaar, die 25 jaar bestaat, kreeg gisterenavond de Burgemeestér Staabprijs. Burgemeester drs. P.H. Schoute reikte de gouden penning, ter waarde van 5000 gulden, met bijbehorende oorkonde aan de voorzitter van de Vrienden, drs. L Helfrich. Daarvoor trok een 70 old-timers tellende stoet door het dorp die zich verzamelde op het grasveld voor raadhuis de Paauw. Enkele duizenden Wassenaarders waren aanwezig om de oude auto's en de landing van drie parachutisten gade te slaan. Deze parachutisten overhandigden het eerste exemplaar van het jubileumboekje „Na tuurlijk Wassenaar" van de vereniging aan de burgemeester. FOTO: FREDERIK COENRAAD LISSE Veilig Verkeer Nederland, afdeling Lisse, staat vandaag en morgen met een verkeersshow in de Hobabohallen uitvoerig stil bij haar zilveren jubileum. Meer dan honderd verschillende personen en bedrij ven verlenen hun medewerking aan dit spektakel. Vanaf tien uur doen negen basisscholen mee aan het verkeers- spel 'Kijk goed uit'. Op speelse wijze krijgt de jeugd de kans hun verkeerskennis en verkeersinzicht te vergroten. De gehele dag zijn er verschillende demonstraties. Zo zal de brandweer van Lis se samen met een aantal EHBO-vrijwilligers om een en drie uur verkeersslachtoffers bevrijden uit autowrakken. Om twee uur en half vier laat Autoschadebedrijf Breed zien hoe schade aan au to's wordt hersteld. Ieder uur kunnen bromfietsers een behen- digheidsparcours rijden. Er staan verschillende stands opgesteld met informatie. Ook kunnen mensen zich laten testen op hun ogen en reactievermo gen. Een alcoholsimulator, koprolsimulator en vermogenstest- bank zijn te gebruiken door het publiek. De wegenwacht komt met tips voor onderweg en de rijkspolitie showt een technische auto, de gruwelkamer en een motor met zijspan. Op een videoka non presenteren verschillende bedrijven zich. De verkeersshow in de Hobahohallen is van tien tot vier uur. De officiële opening wordt al vanavond verricht door wethouder Meulemans. OEGSTGEEST - „Men sen die beweren dat de centrumstudie er is voor een nieuw te bouwen raadhuis hebben ongelijk. Een raadhuis kan ook el ders in de gemeente ge bouwd worden". Dat zij wethouder Rijks gister avond op een bijeenkomst van de Oegstgeestse libe ralen. Ook WD-fractieleider Kuntze liet blijken verrast te zijn over de opwinding over de cen trumstudie. Hij gaf te kennen dat hij tijdens de commissie vergadering van 12 maart toen de maquette van de di verse bouwmodellen werd ge presenteerd - de reacties van de burgers daarop toen verkeerd te hebben ingeschat. Verontruste Oegstgeestenaren hebben de afgelopen weken van hun hart geen moordkuil gemaakt. Zij protesteerden, vaak ook luidkeels, tegen de Centrumstudie Lange Voort en Omgeving die door een Maastrichts adviesbureau op verzoek van de gemeente werd uitgevoerd. Het ongenoegen uitte zich vooral tegen de grootschaligheid die uit het rapport van het adviesbureau sprak. Tijdens een vorige week gehouden raadsvergadering werden lijsten met totaal 2500 handtekeningen overhandigd aan burgemeester Sj. Scheen- stra. Wethouder Rijks, ruimtelijke ordening en openbare werken hield een indringend betoog over de gang van zaken tot nu toe en beloofde dat iedereen die er behoefte aan heeft mee kan doen met de inspraak die volgt. Ten aanzien van 't voor nemen van de gemeente om na 25 jaar het winkelcentrun een face-lift te geven deelde de wethouder mede dat dit zeker 5 tot 7 jaar duurt alvorens er iets van de grond komt. stellen voor de appartementen uitsluitend te verkopen aan Voorschotense ingezetenen. Eerst dienen ze aangeboden te worden aan de huurders voor 120.000,-. Vrijkomende flats gaan ongeveer 160.000,- kos ten. Daarvan mogen er maxi maal 8 per jaar verkocht wor den. Tegenstanders menen dat de relatief goedkope flats gewoon huurflats moeten blijven. De voorstanders menen dat ook woningzoekenden naar een goedkope koopwoning een kans moeten krijgen. P den Hartog (PvdA): ,,De nieuwe ei genaar wist van het kettingbe- ding af toen deze drie maan den geleden de flats kocht. Wat gaan we dan doen wanneer ook de eigenaren van de andere huurflats hetzelfde gaan vra gen?" Zoetemelk (CDA): „Dat zullen we dan weer apart moeten bekijken. In dit geval komen de flats uitsluitend ten goede aan Voorschotense inge zetenen". De uiteindelijke beslissing valt tijdens de raadsvergade ring eind van deze maand. VOORSCHOTEN - Het voorstel 91 appartemen ten aan de Paganinidreef en het Schubertplantsoen stapsgewijs om te zetten van verhuur- in koopap partementen blijft om streden. Dat bleek gister avond tijdens een verga dering van de commissie welzijn. Het voorstel kreeg de steun van de WD en het CDA. De PvdA, inclusief wethou der M. Breunesse, D'66 en Groen Links waren tegen. In 1964 zijn de appartementen in vier flatgebouwen neergezet door de Stichting AMF (Mijn werkersfonds) met de bepaling dat zij uitsluitend verhuurd mochten worden. Drie maan den geleden zijn de vier flatge bouwen aangekocht door Grouwels Vastgoed BV die de verhuur wil omzetten in koop. Burgemeester en wethouders REGIOJOURNAAL laarrock Amerikaanse gitaairock- The Suneaters is zater- op bezoek in het Noord- :se jongerencentrum Join. Suneateis zitten op een 1 ikale lijn met groepen als Tom, Lemonheads en hana. In het voorprogram- de plaatselijke band op. Nee heeft zich laten in- eren door de punkmuziek The Sex Pistols en The Ra- es. Het concert aan de We- igkade begint om negen De toegangspnjs bedraagt 0 PR ïpta avond houdt de Zoeter- idse jongerenvereniging na een Modern Dance Par- de Westender. Aanvang 9 De muziek wordt verzorgd The Exodus Music and lit Show. Zondagavond is er af 7 uur soos in de Westen- tocht ilichting 01751 viert zater- haar eerste lustrum met optocht door het centrum Wassenaar. Het thema de optocht is 'De ratten eer van Hameien'. Om 'al/ uuur begint de stoet te 1 n vanaf de Europaschool. d twee uur is er op het ktplein een jaarmarkt met deleeuwse spelen, waarzeg en toneel. 'o ]Slichting Jeugd- en Jonge- toerk Oegstgeest organi- zaterdagavond een optre- van de hardrock formatie torcist Consolation" in multifunctioneel centrum het Boerhaaveplein 13 in I stgeest. Aanvang half tien, ee/ 10. De lokale band Nee warmt optreden van The Suneaters. Recreatiedag De provincie Zuid-Holland or ganiseert in samenwerking met Recreatiecentrum Vliet- land en de Stichting Sport en Cultuur een recreatiedag in Vlielland, het recreatiegebied tussen Leidschendam en Lei den. Belangstellenden kunnen van twaalf tot zeven uur te recht. Handboogschietenbuks- schieten, kanovaren, surfen, funband en nog veel meer acti viteiten zijn mogelijk. Ook zijn er landroverdemonstraties en is er levende muziek. Open huis Akzo Coatings uit Sassenheim houdt zaterdag op haar bedrij- venterrein een open dag. Perso neel, familieleden en omwo nenden krijgen een overzicht van de activiteiten van Akzo, die onder meer gericht zijn op de auto-, vliegtuig en meubel industrie. bouw- en autoscha- debedrijven en verf speciaalza ken. Er worden verschillende demonstraties gegeven en er zijn films te zien. De open dag is van tien tot vier uur. Tropenkolder-party Onder het motto 'Let's Go Ba nana's' wordt er zaterdag in het Noordwijkse dorpshuis De Kuip een tropenkolder-party gehouden. Muziek is er van de Caraibische act Paradise en de Nederlandse José Fehciano. Idoor PETER KLEIN Verder zijn er spelletjes als li- aanslingeren, limbo- oflamba- da-dansen, spijkers op laag water zoeken en achter net net vissen. De party aan de Zee straat begint om negen uur. Concert Margreet Prinsen, Jankees Braaksma en Jan Goorissen geven zaterdag een concert in Huize Dever in Lisse. Prinsen studeerde orgel en clavecimbel, Braaksma speelt blokfluit en Goorissen is bekend met de vio la da Gamba. De drie uitvoe renden hebben verschillende prijzen gewonnen op Europese muziekfestivals. Het concert aan de Heereweg begint om acht uur. De entreeprijs be draagt 12,50. Houders van CJP en Pas 65 betalen 10,50. KNRM Zes Noordwijkse hotels, de Se lect Hotels, zetten zich in voor het Zuiderbad en de Koninklij ke Nederlandse Reddings Bri gade (KNRB). Komende zater dag wordt vanaf 12.00 uur aandacht besteed aan het Zui derbad aan de Koningin Astnd Boidevard, tegenover hotel Edelman. Tevens zal de be manning van de reddingsboot Valentijn van de KNRM in ac tie komen. Ook wordt een bal lonnenwedstrijd gehouden voor de kinderen. Er zijn geld prijzen. Er gaat eveneens een hoeveelheid geld naar de KNRM. LISSE/LEIDEN - Het gaat dit seizoen goed met De Boekhorst. Niet alleen werd het eerste team kam pioen in de vierde, met au tomatische promotie naar de derde klasse, en hand haafde het in dezelfde klasse spelende tweede team zich. Ook indivi dueel slaan de competi tiespelers en -speelsters van de Noordwij kerhout- se tennisvereniging toe. Het Kampioenschap van de Bollenstreek in Lisse werd het eerste doelwit. Van Jolanda Mens valt een pri ma optreden te verwachten. De veertienjarige nummer twee van Nederland be schouwt de B-toernooien als een goede vingeroefening voor het 'grote' werk in de nationale jeugdtoernooien en mogelijk zelfs over de landsgrenzen. Sandra Faas, dit jaar overge stapt van de organiserende club naar Hillegom, waar met het derde team de promotie naar de derde klasse werd be werkstelligd, moest er in B2 met 6-4, 6-3 aan geloven. De zelfs nog een jaar jongere Ruby Pennings kreeg van Yvonne van Hensbergen, met Hillegom 2 ook al naar de der de klasse opgestegen, op de stand 6-0, 2-3 de partij wegens een opspelende schouderbles sure kado. Martijn van Overschot bond na de winst op de geplaatste Mar tijn van den Berg, gisteren op nieuw een hoger ingeschatte speler aan zegekar. Paul Brand, die met 6-1, 6-1 tegen Roeland Krab enigszins was ingespeeld, moest met 3-6, 6-2, 4-6 buigen voor de Boekhor sten Al werd niet gewonnen, Martijn Aartman en Martijn Zandvliet speelden een gelijk- opgaande 4-4. 4-6 in het HDB tegen Marco Visser en de dub belspeler van eersteklasser Unicum 1, Marcel Wolfert. Twee opvallende zaken in de C2. In de open klasse verraste Robert Rijnsburger de getipte Harold van Schie in drie sets. Ccidóc Goutont bij de dertigplussers bleek Jaap van Delft fit genoeg om twee singles tot een goed einde te brengen. Zowel Dick van den Berg, als Leo Biezeman Boogaard-toernooi „Weinig verraspingen, weinig tot geen achterstand door de regen, maar heel veel sfeer", vat wedstrijdleider Djien Gie Que het verloop van het vijfde (dus lustrum-) Boogaardtoer- nooi op Artesia in Koudekerk samen. Anita Hamming be reikte reeds de eindstrijd in het damesenkel C2, dat zoals alle 20 onderdelen de 30+ toe voeging heeft. Een noodzaak voor de TEAN-speelster, die zaterdag met haar team strijdt om de landstitel voor de kam pioenen uit de diverse distric ten. Hamming ziet zondag, wie haar opponente wordt, Alie Oudshoorn of Joke Smith van de organiserende vereniging, die Annemiek Veerkamp van Unicum in twee sets voor bleef. Bij de mannen staan Piet Pracht, John Dahlhaus (ten koste van Djien Gie Que) en Jacques van Schie. die Pe ter Zwart van de geplaatste status afhielp, reeds bij de laat ste vier. Favoriet Arie Wesse- ling kan de Artesia-eer hoog houden door tegenstander Van der Schoor te kloppen en de vierde in het kwartet te wor den. Hi 1de de Vries verzorgt niet al leen de p.r. van het Boogaard- toernooi. maar ook die van zichzelf. In de C2 damesdub- bel werd met Alie Oudshoorn de halve finale bereikt door met 5-7, 7-6 en 6-2 het koppel Hansen/Mulder te verslaan. In de Dl is de Artesiane met Els van Schaik nog in de race voor een ticket bij de Masters. Het geplaatste duo Van Boxsel- /Kesteloo staat eveneens in de halve eindstrijd. Bij de man nen hebben Hennie van Kam pen en Chris van der Klugt Aad Gijben en Aad Pronk, als mede het koppel Minck/Ru pert, die Willem Crama en Ton Rijnaarts de weg versperden, de kans op het deelnamebe wijs nog geheel in eigen hand. Ellen van 't Hoff en Andre Pomt werden finalisten in het GDC2 na een zege op wed strijdleidster Lia Gijzel en Va lentijn Weber, die met Wesse- ling nog wel in de strijd bij de herendubbels in de C2-catego- ALPHEN/LEIDEN - TEAN organiseert morgen en zondag op haar banen aan de Prins Bernardlaan het landskampi oenschap voor herenteams in de categorie 35+. Het eerste team van de Alphense vereni ging start zaterdag met de strijd tegen Warande uit Oos terhout. Het kopteam van Dek ker Tennis Warmond is, afhan kelijk van wie wordt opgesteld, op papier toch de grote favo riet. Het landskampioenschap voor de heren 35+ teams werd TEAN niet alleen toegewezen, .omdat het eerste team be staande uit Rik Suyver, Cees van Beurten, Karei Winter op de plaats van de door een nare ziekte uitgevallen John Wieten en Henk Hamming de titel be haalde in een van de vier hoofdklasse-afdelingen. Het gebeuren moet de bescheiden aktiviteiten rond het 85-jarig bestaan van TEAN extra luis ter bijzetten. Met behulp van accountants-buro Arenthal- s/Chaudron en advocaten-kan toor La Gro kan de vier deelne mende afdelingskampioenen een geheel verzorgd program ma aangeboden worden. TEAN speelt in de halve finale tegen Warande uit Oosterhout, dat met Dick Jansen (voorzit ter van de Brabantse club). Cor van Mechelen, Jos Smits en Hans Stumphius een pittige tegenstander zal blijken te zijn. De beide kemphanen zijn gelukkig met de loting tegen elkaar, omdat Dekker Tennis Warmond'toch als de grote fa voriet wordt gezien. „Een beet je compensatie voor de degra datie van onze hoogste ge mengde teams is dit kampi oenschap wel", stelt voorzitter en competitieleider Simon Vo gel. „Maar of we kans hebben op de titel, hangt van de opstel ling af. Óm diverse redenen zijn meer dan vier spelers op gesteld. Philip van der Kwast, Jon en Cees-Jan Asselbergs. Paul Jordaan en Kees Koen hebben het meest meege daan." De technisch manager van het Dekkercentrum, en oud A-speler, en twee jaar gele den districts indoor B-kam pioen, Carel de Bruin, die drie keer aantrad, is een welkome versterking. „Maar ook met ei genaar Coen Dekker, die toch een heel vervelende kniebles sure heeft, won het team alle partijen. We zijn beslist niet Het eerste gemengde team van TEAN. dat de zaterdagse dis- trictstitel won. opent de strijd pm het landskampioenschap van die groep met een uitwed strijd bij Chandelle in Amster dam. Anita Hamming, Joan Wiegman en Ton Bouwhufs missen Lodewijk Koelman. Bart van der Krol vervangt hem. Bij winst wordt volgende week zaterdag aangetreden tegen de kampioen van 1991. Dash '35 uit Dordrecht.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11