iigueras vreest voor ourier lokroep geld Steffi Graf kan tij niet keren Pakistan wint hockeytoernooi Miquel Indurain blijft nog de baas in de Giro 4 weken topsport voor f. 12,50 SPORT 17 Duo Jongejans ligt op schema isketballers vermoeid £eidóc<Sotuo4tt Heavy Rain zegeviert jgcidóc Sowuvnt DINSDAG 9 JUNI 1992 Joureur Stengl Is 163ste dode jp eiland Man >UGLAS De Oostenrij- ir Manfred Stengl werd af lopen zondag de 163ste le in de 85 jaar omvatten- geschiedenis van de TT itoraces op het eiland Man. 46-jarige coureur uit Salz- irg kwam zaterdag tijdens openingsrace ten val. Zijn isjerwondingen waren zo ern- dat hij er zondag aan be- :ek. engl nam vanaf 1982 jaar- [Jks deel aan de Tourist ophy races, die in 1907 voor teerst werden gehouden. Harms snel UTRECHT - Carlien Harms heeft bij atletiek wedstrijden in Utrecht een uitstekende tijd op de 5000 meter gelopen. De 10 kilometer-specia liste finishte in de per soonlijke recordtijd van 15.49.08. Harms liep in een mannenrace, die door miezerregen en bliksemflitsen werd ge teisterd. De Haagse atlete verschafte zich met deze prestatie een goede uit gangspositie voor de olympische limietpoging op de 10 km, die ze vol gend weekeinde in Brus sel zal lopen. Oranje wint tweemaal van Taiwan TAIPEH - Het Nederlands korfbalteam doet graag aan ontwikkelingshulp. In het ka der van het toernooi om de in tercontinentale beker speelde de formatie van bondscoach Ben Crum het afgelopen Pink- sterweekeinde tweemaal tegen Taiwan. In Taipeh werd twee keer gewonnen. Beide malen bedroeg de marge zestien tref fers: 23-7 en 25-8. - Zondag was Poelstra met zes treffers topscorer, gisteren werd dat aantal geëvenaard door Leeuwenhoek. Wiersma neemt de leiding SURHUISTERVEEN - Oud-wereldkampioen Harm Wiersma heeft drie ronden voor het einde van het nationale damkampioenschap alleen de leiding genomen. Hij versloeg in de tiende ronde koploper Anton van Berkel die door die eerste nederlaag met Wiersma van plaats verwisselde. Van Berkel bleef eerder tegen Van der Wal gemak kelijk overeind. Die ging op de 47ste zet door de klok ging. Dat overkwam de oud-wereldkampioen ook al tegen Van der Kooij, waardoor hij op de laatste plaats terecht kwam. Scholma won als enige twee maal en kwam in de rangschikking naast Van Berkel terecht. Tegen Heusdens was een mooie damcombi- natie in tijdnood voldoende voor de winst. Titelver dediger Clerc kreeg in een flankspelpartij een sterke aanval op zijn lange vleugel te verwerken. Scholma neutraliseerde berekenend de tegenakties en beslis te het duel in de slotfase onder druk van de klok. Ar jan van Leeuwen uit Zoetermeer bezet een gedeelde vierde plaats. AMERSFOORT Daphne en Edwin Jongejans lijken de blessureperikelen op tijd te boven om bij de olympische schoonspringwedstrijden Ne derland op de drie-meterplank met kans op suc ces te kunnen vertegenwoordigen. Het Badhoe- vedorpse duo, dat de sprong naar de wereldtop maakte door zich in Florida te vestigen, greep het toernooi om de Amersfoort Cup aan voor een proeve van bekwaamheid. De beker bleef door hun inbreng zelfs in Nederland, ook al was de achterstand op Australië erg groot geworden door de afwezigheid van torenspringers van in ternationaal formaat. Broer en zus Jongejans hadden overigens een beter evenement ver diend. Tegenstanders van olympisch niveau hadden de weg naar het Sportfondsenbad niet gevonden, zomin als toeschouwers dat deden. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal. BBC 1, 23.50 uur: More than a Game, serie over moderne sportbeoefening. BBC 2, 22.50 uur: The racing Game. serie over de paardesport Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 1, 11.55 en 14.50 uur: Cricket, Benson and Hedges-toernooi BBC 2,17.00 uur: Cricket, Benson and Hedges-toernooi. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. ri is IARC HOEBEN xUlIJS Een topsporter <Det durven kiezen. Als lj het gevoel heeft op een :^od spoor te zitten, geen iter op te schieten, kan zijn beslissing niet lan- uitstellen. Voor Jim urier, de momenteel a genaakbare nummer n van het mannenten- i, kwam zo'n moment het einde van 1990. li vanzelfsprekend had hij 3( n vele jaren daarvoor aange wild bij de tennisacademie Nick Bollettieri, op een afstand van zijn ou- jlijke woonplaats Dade City. jar na twee jaar te hebben aan het profcircus, *|d Courier de tijd rijp om de n beroemde als bekritiseer- Bollettieri te verlaten. Het ïoe rond de alle aandacht jisende André Agassi, niet |r niets de glamourboy ui g| Vegas genoemd, was hij jugzat. liO telefoontje naar de voor- |ige Spaanse gravelbijter Higueras volgde. De hui- coach van Courier, die in '85 definitief geïnstal- 1 had in het klimatolo- :h prettige Florida, was ge- voor een verregaande sa- iwerking te porren. „Ik j het erg positief dat hij helde en niet één of andere it. Hij vertelde mij dat hij tevreden was over zijn Bovendien zat het in zijn -d niet goed. Hij dacht dat daarbij kon helpen. Ik ik me gevleid voelde en i vervolgens de Amerikaan- djennisfederatie gevraagd of 1 firn kon inpassen in mijn jjramma. Ik moest hem het jaar kunnen volgen". ■"nor \fl had als junior al eerder irnis gemaakt met Higueras Jiens rechterhand Brad Sti- die beiden verantwoorde- Varen voor de jeugd van de frikaanse tennisbond A. Een al te grote overstap daardoor voor hem Wibier maakt passend gebruik van wild card ROSMALEN - Fernon Wibier stapte met een wild card het tennistoernooi van Rosmalen binnen en maakte daar pas send gebruik van. De 21-jarige speler uit Dedemsvaart ver sloeg de Duitser Patrick Baur in twee sets: 7-5 6-4. En staat in de tweede ronde tegenover een Duitser van groter kaliber, de als eerste geplaatste Michael Stich. Jacco Eltingh voltooide zijn karwei niet tegen de Duit ser Markus Zoecke. Na 6-3 6-7 werd het duel op 2-2 in de der de set gestaakt wegens nood- Hendrik-Jan Davids sloeg zich in het hoofdtoernooi door Rob bie Weiss in de laatste kwalifi catieronde te verslaan (3-6 6-3 7-5). Andrei Tsjesnokov was de eerste (als vierde) geplaatste speler die werd uitgeschakeld. De Israëliër Gilad Bloom, in Parijs verantwoordelijk voor de uitschakeling van Jan Sie- merink, won met 6-4 7-6. niet. Maar het grote succes, dat snel volgde met de open Fran se titel in '91, was wel een ver rassing. Niet alleen voor de speler, maar ook voor zijn coach. Higueras: „Eigènlijk had ik het niet verwacht. Ik had hem het jaar daarvoor zien winnen in Indian Wells en Key Biscane. Ik was tevreden over zijn spel. Maar daarna ging hij op gravel spelen in Europa en verloor hij het eerste toernooi in Hamburg en het derde in Rome. Hij zat diep in de put. Ik had de indruk dat hij angst had, omdat hij de beste tien spelers van de wereld al een keer verslagen had". „We hebben toen een zeer se rieus gesprek gehad over het gevoel om tot de top tien te be horen. Ik heb hem gezegd: 'als je bang bent om deel uit te ma ken van de elite, heb je nie mand nodig die druk op je uit oefent. Speel zoals je wilt, je daalt spoedig af naar de 25ste plaats, maar je voelt je wel een stuk beter. Als je echter wilt dat wij doorgaan, moet je de spanning kunnen verdragen'. Jim begreep heel snel wat ik zei. Plotseling veranderde zijn instelling. Ik ben ervan over tuigd dat het door die woorden kwam. Hij had ja kunnen zeg gen, zonder een noemenswaar dige inspanning om zijn hou ding te wijzigen. Jim won Ro land Garros, dat leek hem de beste manier". Met zes titels is de Zweed Björn Borg de recordhouder van Roland Garros. Courier ze gevierde zondag voor de twee de achtereenvolgende keer in Parijs. De overmacht waarmee hij in de laatste twee partijen respectievelijk landgenoot Agassi en de Tsjechoslowaak Petr Korda van de baan tikte, kan wellicht een voorzet zijn voor de komende jaren. Higue ras, die hem de fijne kneepjes voor het gravel bijbracht, vindt zulke voorspellingen echter veel te ver gaan. Hij ziet in het huidige tennis enkele bedrei gende factoren voor jonge spe lers als Courier. „Momenteel loert een gevaar, dat je niet zo goed ziet aankomen. Het is geld. Ik heb er weinig trek in om met iemand te werken die zich hoofdzakelijk bezig houdt met financiële zaken". Om die reden wenste Higueras vorige week in Parijs niet in te gaan op het bericht, dat Cou rier voor bijna 50 miljoen gul den een overeenkomst zou hebben getekend bij de Ameri kaanse firma Nike. „Een speler moet niet gefixeerd zijn op geld. Het komt vanzelf als je goed speelt. Je moet proberen geschiedenis te schrijven, een kampioen te worden. Ik heb hem een keer verteld dat ik te leurgesteld zou zijn, als hij het te gemakkelijk zou opvatten. Zo van: ik ben de nummer één van de wereld, ik hoef er niet meer zo veel aan te doen. Hij moet niet gaan rekenen hoe hij het beste nummer één, twee of drie kan blijven. Hij moet wer ken aan het verwezenlijken van zijn dromen. Dat zijn de inspanningen die ik van hem verlang. Hij moet blij zijn om dat te doen. Op het moment ben ik onder de indruk van de manier waarop hij zich dat ei gen heeft gemaakt". Onderonsje tussen de winnaar van de open Franse tenniskampioen schappen Jim Courier (links) en Petr Korda. FOTÓ: EPA gekregen om met spelers te werken die het in zich hebben om grote toernooien te win nen. Voor mij is een goede coach iemand die alles geeft voor zijn leerlingen. Of ze nu nummer een zijn of nummer honderd, dat maakt mij niets uit". Respect „Als ik terugdenk aan Rod La- ver, Ken Rosewall en andere grote kampioenen uit het ver leden, is mij vooral de wil om vooruit te gaan bijgebleven. Ik heb enorm veel respect voor mensen die hun sport op zo'n manier beoefenen. Het is te danken aan een enorme gees telijke kracht dat je nummer één wordt en het blijft. Niet door het uitrekenen van ATP- punten of door het spelen voor geld". Higueras heeft inmiddels een reputatie op te houden als het gaat om het begeleiden van spelers op gravel. In '89 loodste hij Michael Chang naar diens verrassende machtsgreep op Roland Garros. Maar hoe goed zulke prestaties van pupillen ook staan op zijn curriculum vitae als coach, Higueras schenkt zijn spelers alle eer. „Je moet de dingen in het juis te perspectief zien. Ik ben niet degene die Roland Garros heeft gewonnen in plaats van Chang en Courier. Zij zijn de grote spelers. Ik vind al dat ge praat over coaches veel te over dreven, ik heb gewoon de kans Hoop Na zijn winst van gisteren in Parijs sprak Courier de hoop uit ooit nog eens dezelfde rol te mogen vertolken bij een prijs uitreiking van de US Open als de oude Franse tennismuske- tiers op Roland Garros. Na de open Australische en de open Franse titel zal de jonge Ame rikaan op jacht gaan naar suc ces op Wimbledon en Flushing Meadow, de twee grand slam- toernooien die hij nog niet won. Wimbledon wordt waar schijnlijk zijn lastigste opgave, denkt Higueras. „Omdat hij het hier goed heeft gedaan, is 'de tijd voor Wimbledon erg kort. Bovendien is zijn spel niet erg geschikt voor gras. Maar Wimbledon is Wimble don. Daarom zal hij er met de juiste instelling naar toegaan". PARIJS „Ik kan er ook niets aan doen dat die an dere meisjes zo slecht spe len. Het enige alternatief is punten cadeau geven, maar dat zou te dol wor den. Ik heb dat wel eens gedaan. Het wordt echter niet op prijs gesteld". Het .citaat dateert uit 1988. Steffi Graf de onoverwinnelij ke, de koningin van het vrou wentennis. Met het winnen van alle grand slam-toernooien in een jaar trad zij in de voet sporen van legendes als Mau reen Connolly en Margeret Court-Smith. Graf stond op eenzame hoogte. De enige kans die tegenstandsters zich zelf nog toedichtten, was als de Duitse een been zou breken. Het is een beetje de tragiek van de speelster uit Bruhl, nu vier jaar later en bijna 23 jaar. Eens een grote kampioene, maar tegenwoordig aangewe zen op het bespelen van de tweede viool achter Monica Se les. In '89 ging de fantastische serie in grand slam-toernooien voor het eerst in Parijs mis met een nederlaag in de finale, za terdag greep zij opnieuw naast de hoofdprijs van Roland Gar- Graf verloor in één van de mooiste vrouwenpartijen met 10-8 in de derde set. De Duitse speelde in de eerste set voor spelbaar en moest de ene na de ander game eenvoudig inleve ren tegen Seles. In de tweede set maakte het publiek kennis met een herboren Graf die met haar sterke forehand voor veel meer afwisseling zorgde. Seles bleek ondanks verlies in de tweede set veerkrachtiger dan menigeen voor ogen had- Graf wist tot vijf keer toe een matchpunt van Seles te weren, maar moest alsnog capitule ren. Hoewel de Duitse stelde, dat ze op het goede spoor zat en er vertrquwen in had dit jaar tenminste een grand slam- toernooi te winnen, kan ze het kwijtraken van haar hegemo nie maar moeilijk verkroppen. Steun „Ik ben niet tevreden", jam merde zij zaterdag. „Toen ik voorstond werd mijn spel slechter". Het was alsof het pu bliek het aanvoelde. Luidkeels werd de naam van Steffi Graf gescandeerd en na afloop ont ving de Duitse, en niet winna res Seles, een massaal applaus. Het weekte nogal wat emoties bij Graf los. „Deze steun heb ik hier nog nooit gehad", stamel de zij. „Het was verbazingwek kend". Het maakte veel van de -ellende van de laatste jaren goed, maar niet alles. Roland Garros '92 had het keerpunt moeten zijn, het begin van een nieuw tijdperk met Graf als al leenheerseres. Met welk ge voel zij uit Parijs vertrok? „Be- schissen", klonk het benepen in het Duits. SONDRIO/VILLARD-DE- LANS/GIJON Wielrenner Miguel Indurain blijft voorals nog de baas in Ronde van Ita lië. Indurain verstevigde in het Pinkster-weekeinde zijn lei dende positie in de Giro met verdedigend rijden. De Spaanse coureur, die vorig jaar de Tour de France op zijn naam zette, heeft nog slechts oog voor Claudio Chiappucci. De Italiaanse aanvaller plaat ste eén paar snedige demarra ges, maar de rose-truidrager reageerde telkens gepast. Niet aanklampen maar bovenal ero verheen aanvallen. Chiappucci zwaaide de leider gisteravond, lof toe. „Hij is eenvoudig te sterk. Ik kan hem maar niet uit het wiel rijden", aldus de Ita liaan. De drie etappes in Italië wer den gewonnen door Furlan (in Monte Bondone), de Fransman Frangois Simon (Palazzolo Sull'Oglio) en de Italiaan Sali- gari. De laatste reed gisteren 138 kilometer solo,'nadat een aanval van Johan Lammerts, de enig overgebleven Neder lander, was mislukt. Sean Kelly heeft de Giro verla ten om zich naar het ziekbed van zijn vrouw Linda in Ier land te spoeden. Zijn echtge note kreeg onlangs een zware astmatische aanval. Zij vroeg al enkele dagen om bijstand van haar echtgenoot. De ploeg leiding en de organisatoren van de Giro d'Italia gingen ak koord met zijn vertrek. Dauphiné Libéré Charly Mottet won voor de der de keer in zijn loopbaan de Dauphiné Libéré. De Franse regionaal evenaarde daarmee het record van zijn landgeno ten Lauredi en Hinault. De 29- jarige Mottet zegevierde eerder in 1987 en 1989. Voor zijn derde zege reed hij tijdens de slottijdrit Luc Le- blanc uit de leiderstrui. Mottet was op een geaccidenteerd ter rein 8 seconden sneller dan Ekimov. Ronde van Asturië Alex Zulle heeft in zijn eerste volledige seizoen als profren ner zijn tweede etappekoers gewonnen. De 23-jarige Zwit ser. eind maart al de beste in de Catalaanse Week. voltooide afgelopen zondag de Ronde van Asturië succesvol. Zulle bleef erkende specialisten als Rominger, Montoya en Delga- do voor. Zulle, rijdend bij het Spaanse Once, maakt volgende maand zijn debuut in de Ronde van Frankrijk. Hij vervangt de ge blesseerde Belg Bruyneel. Zo wel de vijfde als zesde etappe eindigde' in een massasprint. Dimitri Konisjev (TVM) en Uwe Raab (PDM) bezorgden hun Nederlandse werkgevers nog enige tevredenheid. Beide malen werd een Nederlandse Buckler-man, achtereenvol gens Mulders en Nijdam, op de streep verslagen. Milk Race Conor Henry heeft afgelopen zaterdag voor een primeur ge zorgd in de Milk Race. Het was iet maximale aantal van veertig punten heeft Maria Petrova in Sart de Europese titel ritmische sportgymnastiek (meerkamp lerd. De zestien-jarige Bulgaarse kreeg voor haar oefeningen atbuw, hoepel, bal en knotsen telkens een tien. Op de foto laat Pe- -Heen staaltje van haar kunnen met de bal zien. e^SRUHE - Het Nederlands mannen-basketbalteam, dat 4 Voorbereid op het olympisch kwalificatietoernooi in Spanje, 2 br de tweede keer binnen één week als laatste geëindigd bij ffoternationaal toernooi. Na de vierde plaats in Groningen, ook in Karlsruhe de zwakste van het aanwezige 'Jet ploegen. rp overwinning op de Amerikaanse College All Stars van vrij- 81-70) ging Nederland in de Europa-halle te Karlsruhe twee- .met ruime cijfers ten onder. Zaterdag was Tsjechoslowa- 1 met 102-77 te sterk, gisteren werd met 94-64 verloren van i looi-winnaar Duitsland. Na een acceptabele ruststand (31- m|ng in de tweede helft tegen de Duitsers veel mis. Hagenaar &rd van Poelgeest was topscorer met 17 punten. AMSTELVEEN - De tro fee voor mannenteams kwam dit weekeinde in het vijflandentoernooi in Amstelveen terecht bij de hockeyploeg, die het min ste deed aan verstoppertje spelen: Pakistan. Nederland zuchtte onder het juk van voortdurend trainen en spelen en viel door twee ne derlagen (0-3 tegen Duitsland en 1-2 tegen Pakistan) terug naar dë derde plaats. Oranje had voor het Pinksterweekein- de gewonnen van Groot-Brit- tannië (4-3) en Spanje (5-2). Bij de vrouwen, waar het krachtsverschil tussen alle teams minimaal was, bleek Ne derland het fortuinlijkst. Geen enkele wedstrijd leverde een grotere marge op" dan één tref fer. Na de valse start tegen Zuid-Korea (0-1) volgden over winningen op Spanje (3-2), Groot-Brittan nië (1-0) en Duitsland (1-0). Bondscoach Hans Jorritsma heeft Koen Pijpers uit de voor lopige olympische selectie van de mannenhockeyploeg ge schrapt. Met Pijpers zijn de laatste tien dagen drie spelers van landskampioen HDM te licht bevonden. Eerder vielen Diederik Donk en Maarten Ge- hner af. Rochus Westbroek van Klein Zwitserland, die het Pinksterweekeinde met Jong Oranje speelde, maakt wel deel uit van de selectie van achttien spelers, die overmor gen voor een trip van ruim twee weken naar Malaysia ver trekt. fsPORTTÊFAA NËoV1 Voor slechts f. 12,50 ontvangt u, op ei ingangsdatum naar keus, de Leidse Courant 4 weken lang in de bus. Met flitsende en kleurrijke reportages uw favoriete sport. Bovendien kunt u geluk beproeven in één van de grote sportprijsvragen. Zo'n sportief aanbod mag u natuurlijk niet laten lopen. Bel ons (071 - 313 677) of stuur vandaag nog de bon in. Wimbledon 22 juni - 5 juli Tour de France 4 juli - 26 juli Olympische Spelen 25 juli - 9 augustus Lamiimmiinmmii»J Voormalige tenniskampioene Chris Evert (rechts) reikt op Roland Garros de beker uit aan Monica Seles na winst in de finale op Steffi Graf. de eerste keer dat een Ier de open Britse ronde won. Ama teur Henry had na 1760 kilo meter een voorsprong van ne gentien seconden op de Belgi sche prof Willy Willems. Diens landgenoot Verbeken won de laatste rit, een plaatselijk rond je in Lincoln van tachtig kilo meter. De ritwinnaar vormde een se rieuze bedreiging voor de 21- jarige Ier, want op 12 kilometer van de eindstreep had de Belg twee minuten voorsprong. Op dat moment was hij leider. Henry sprak al zijn krachten aan en eindigde uiteindelijk als negende op 1 minuut en 33 seconden van Verbeken. Vol doende om Ierland een pri meur te bezorgen en zichzelf een premie van bijna 36.000 gulden. Idoor DOUWE FRERICHS WASSENAAR - Het kon haast niet toepasselijker. Heavy Rain zegevierde op een door de hevige regen val loodzwaar geworden Duindigtgrasmat. De volbloed gaf met een juweel van een eindsprint Bella Raap horst het nakijken, terwijl fa voriet Ever Albert het in de laatste meters van de Trial Sta-" kes compleet liet afweten. Dat betekende een onverwachte ontknoping van de met 17 mil-" le gedoteerde klassieker. Joc-, key Martin Watlow, daarente gen, hield vantevoren al ern stig rekening met een succes met de door Eric Bloem ge trainde merrie. „Ze beschikt over een geweldige actie en. een zware baan ligt haar bij zonder goed", verklaarde de in Den Haag woonachtige Brit. die toegaf zaterdagavond met; plezier het noodweer gadege-. slagen te hebben. Duindigt-trainer Eric Bloem, die sinds geruime tijd zijn trai nersvak weet te combineren met een part-time betrekking bij de Koninklijke Stallen, heeft na een mindere periode- weer eens een talentvol drieja-." rige in zijn stal. Jammer voonf hem dat deze dochter van de fokmerrie Pluvia (vandaar de naam) vanwege haar van orgi- ne Ierse nationaliteit niet mee mag doen in de Derby (5 juli, 100.000,- prijzengeld). De in ons land meer populaire dravers hebben begin augus tus hun Derby. Op dit moment heeft de Friese trainer Tjitse Smeding de beste mogelijkhe den op winst in dit met 2 ton gedoteerde hoogtepunt. Uniek In Duindigt's Sweepstrial trad naast de talentvolle Goldream "S ook diens stalgenote Genui ne Star aan. Eerstgenoemde" vertrok als groqj favoriet, maar Genuine Star bewees een mer rie met unieke capaciteiten te zijn. Ze nam na zeshonderd" meter de kop en slaagde cr ver rassend in om tot de streep Golddream S achter zich te houden. De Coevordenaar Jm les Smit keek tevreden toe. De( .bekende eigenaar is immers de bezitter van beide viervoe ters. „Vorig jaar won Floris Bos voor mij de Derby, dit seizoen, heb ik drie paarden in de- koers. Naast Golddream S en Genuine Star start ook Green Spirit. Deze hengst wordt in Limburg door Hennie Grift al leen naar de Derby toege werkt. Hennie is ervan over tuigd de koers te winnen",' klonk het optimistisch uit zijn mond. De Supertriokoers viel weer eens ten deel aan Gerard van Eykelenborg. De afgelo pen zondag jarige Westlander stuurde Eldert Norton naar een afgetekende zege. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de» koersen van Wolvega (vanavond.» aanvang 18.45 uur) en die van Duin- digt (morgen, aanvang 14.30) luiden: le koers: 1. Boarding Pass. 2. Farou che. 3. Gold C (4-2-3). 2e koers: 1. Fresco. 2. Francis W, 3, Ferreous Meadow(2-7-l 3e koers: 1. Furiosc Hazic. 2. First Place Medal. 3. Full Speed (8-3-1 4e koers: 1 Feroce la Fusee. 2. Sky Wonder. 3. Escadron (4-5-2). 5e koers: 1 Orkan N. 2. Da Silva Diepnow; 3. Edwin David (3-2-4). 6e koers: 1 After Passport, 2. Egon ter Lune. 3. Share the Moment (9-4-3). 7e koers: 1. Jeweled Road. 2. Frigidai- rc. 3 Elvira King (4-7-3). 8e koers: 1. Yankee Me, 2 Keiler Lo- bell.3. Whiteland Fonzie(6-3-5). 9e koers: 1 Elaine Hanover. 2 Edy- cairS. 3. Dereddertranss R (8-6-7) DUINDIGT le koers: 1. Falco Ecs. 2. Heloise Adel. 3. Firestarter(7-l-ll) 2e koers: 1. First Place Medal, 2. Gold Speed. 3. Gamba Rebel (2-1-11 3c koers: 1. Every Rotary. 2. Gonzales Kades. 3. Facunda Ashton (6-2-3). 4e koers: 1. Jet Set Bright, 2. Faithful. 3. Red Kimberjy (6-1-7). 5c koers: 1. Sweetlife Hanover. 2 Flo rida Sunshine. 3. Forward Nobo(10-4- 8) 6e koers: 1. Foreign Rider. 2. Ginger Express. 3. Dream Highland (8-2-6) 7e koers: 1. Macho Bizarro. 2. Out A Site. 3. Zorro(l-6-7) 8e koers: 1 Daan S, 2. Dizzy Dean. 3 Meadowbranch Derby (6-2-4) 9e koers: 1 Excellent V. 2. Dwight Marshall, 3. CobaJorishof (2-7-9). Volleybalteam langs Duitsland DEN HAAG - De nationale volleybalploeg van de Verenig- de Staten gelooft in de derde olympische titel op rij, Afgelopen weekeinde gaven de Amerikaanse internationals 1 een voorproefje van wat ze in" Barcelona van plan zijn. Ze wonnen in de World League twee keer met 3-0 van het GOS. de Europese kampioen. Na vier weekeinden van de' World League, waarin een prij zengeld van bijna zes miljoen gulden is te verdienen, zijn de zes landen voor de volgende ronde wel bekend: de Verenig- - de Staten en het GOS in groep A. Nederland en Cuba in B, Ita lië en Brazilië in C. Oranje won 1 tweemaal van Duitsland. De Pinkster-toeristen werden na de korte klussen (twee keer 3-0) met het schaamrood op de kaken over de grens gejaagd.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17