Duinwaterbedr ij f wil nog geen fusie met energiesector Blondjes, blues en blazers één in de ban van het blik CcidócSowuvnt LEIDEN OMGEVING Fraaie routes sieren Zoeterwoudse sterrit Merenwijk geniet mee van Normaal Pastoor Nijman gaat9klunten9 m BOUWPLANNE DINSDAG 9 JUNI 1992 Uitbreiding bedrijfsterrein Nieuwkoop 'harde noodzaak' NIEUWKOOP - Het Nieuwkoopse bedrijfs leven heeft binnen vijf jaar behoefte aan een uit breiding van het bestaan de bedrijfsterrein met mi nimaal 7,5 ha. Ook zal de ontsluiting van het terrein verbeterd moeten worden, waarvoor een tweede ont- sluitingsweg aangelegd zal moeten worden. Dat concludeert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland in een in opdracht van de gemeente Nieuwkoop uitgevoerd onderzoek naar de uitbreidingsbehoefte van be drijven in Nieuwkoop. Het rap port werd afgelopen week in aanwezigheid van burgemees ter W. de Vrey-Vringer aange boden aan gedeputeerde I. Günther van Economische Zaken tijdens een werkbezoek aan de gemeente. Volgens de Kamer is de be hoefte aan grond voor uitbrei ding en verplaatsingen van het lokale bedrijfsleven een 'harde noodzaak'. Deze is van extra betekenis, omdat bijna de helft van de Nieuwkopers werk zaam' zijn in het lokale bedrijfsleven. Gebrek aan ruimte binnen de gemeente grenzen zou deze mensen mo gelijk opnieuw de auto in dwingen. Een ongewenste ont wikkeling gezien het over- heidsstreven naar beperking van de automobiliteit. De peiling van de KvK vond plaats vlak voor de uitgifte van 2 ha grond op het bestaande in dustrieterrein 'Industriepark'. Indien deze grond ten goede komt aan het lokale bedrijfs leven resteert nog een behoef te van 5,5 ha, aldus de Kamer. Men waarschuwt er in het rap port echter voor dat deze uit breiding slechts een minimum is. Allerlei onvoorziene facto ren maken het wenselijk dat een reserve van 5 ha achter de hand gehouden wordt. Daar mee zou de totale grondbe- hoefte ruim 10 ha bedragen. De ontsluiting van het Indus triepark is een ander groot pro bleem voor de daar nu al ge vestigde bedrijven, blijkt uit de behoeftepeiling. De Kamer dringt daarom aan op de aan leg van een tweede ontslui tingsroute. Actie Veense veiling ten bate van lijders aan spierziekten ROELOFARENDSVEEN Een unieke kopersactie op de Veen- se veiling bracht vanochtend ongeveer 6.500 gulden op ten bate van 150 lijders aan spierziekten. Zij kunnen samen met hun be geleiders van het geld een dagje uit naar de Floriade. Voorzitter Hans Smits van de regio West van de Vereniging Spierziekten Nederland toonde zich vanochtend verguld met het resultaat. „Op 20 juni houden we in de Floriade onze jaarlijkse contactdag. Een team van fysio- en ergotherapeuten zal daar on dermeer ten behoeve van de verzorgers het thema „tillen en dra gen" behandelen". Het was vanochtend voor het eerst in de ge schiedenis dat de Veense veiling via de veilingklok een charita tieve aktie ondersteunde. De Vereniging Spierziekten Neder land is een aktieve patiëntenvereniging met circa 3500 leden. In ons land lijden ongeveer twintigduizend mensen aan één van de zeshonderd inmiddels bekende spierziekten, welke veelal onge neeslijk zijn en invaliditeit op jeugdige leeftijd tot gevolg heb ben. ZOETERWOUDE De 41e editie van de Zoeterwoudse sterrit kenmerkte zich door fraaie fietsroutes. De tocht telde gisteren in totaal 927 deelnemers. De kleine tocht, die over 40 kilometer, is het meest popu lair en trok 557 fietsers, be mensen van de 'lange adem' fietsten de tocht over 75 kilo meter. Jan van Gent werd door het sterrit- comite in de bloemetjes gezet. Hij reed voor de 40e maal de Zoeterwoudse fiets tocht en is daarmee recordhouder. De rou tecommissie slaagde er traditiegetrouw in mooie routes samen te stellen. De 370 deelnemers aan de grote tocht kwamen ondermeer in Wassenaar (met de Horsten en Meijendel), Scheveningen, Kijkduin, Rijswijk (met als rustpunt het clubhuis van RVC), Delft, Delftse' Hout, Nootdorp en Zoetermeer. be fietsers van de rit over 40 kilometer gingen minder ver van huis. Via Voorschoten en Leidschendam ging het naar Nootdorp waar in het clubhuis van RKDEO bij de renbaan een pauze was ingelast. Vervolgens ging de meute via het fraaie Westerpark in Zoetermeer weer huiswaarts. De sterrit is voor veel mensen een reünie. Complete families rijden geza- melijk de fietstocht en maken er een ge zellige dag van. Dat bleek ook na afloop in het Muziekcentrum waar het een weerzien was van bekenden. Recordhouder Jan van Gent kreeg van het sterritcomite een Vrij kaart voor het leven' en hij is vast van plan de 50 sterritten te halen. Een aanrijding op de Vlietweg betekende voor Gerrit van der Hoeven een voortijdig einde van de fiets tocht. Hoewel de verwondingen uiteinde lijk meevielen was verder fietsen niet mo gelijk. De sterrit kent zoals altijd een puz zel-element terwijl via controleposten moet blijken of de fietsers op tijd rijden. Hoewel het deelnemen voor iedereen be langrijker is dan winnen zijn er voor de besten toch enkele prijzen. Bij beide toch ten moest het lot de winnaars aanwijzen. Uitslagen: 40 km: 1. Ineke Burgerhout en Annie Broekhuis (Zoeterwoude), 6 strafpunten; 2. Norbert Kort (Zoeterwoude), 6 strafpun ten; 3. Jos en Joost Slingerland (Zoeter woude), 6 strafpunten. 75 km: 1. Roland en Ko Huyssteden de Wit (Leiden), 10 straf punten; 2. Jolanda Vink (Zoeterwoude) en Alie Lauwers (Leiden), 10 strafpunten; 3. Paul en Ineke Huyssteden de Wit (Voor schoten), 10 strafpunten. LEIDEN/DEN HAAG - Het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) in Den Haag wil nog niet sa mengaan met welk ener giebedrijf dan ook. Inmid dels onderzoeken het GEB-ZHW in Den Haag en de EWR in Leiden wel de mogelijkheden van in tensieve samenwerking. Liefst hadden zij de DZH daarbij betrokken. Dat blijkt uit een haalbaar heidsstudie door het organisa tieadviesbureau KPMG Klyn- veld. Dat onderzoekt in op dracht van GEB-ZHW en EWR de samenwerkingsmogelijk heden tussen beide energiebe drijven. Algemeen directeur J. Haijkens van de EWR heeft al in een zeer vroeg stadium te kennen gegeven het Duinwa terbedrijf daarbij te willen be trekken. Hij vertolkte daar mee ook de wens van het GEB- ZHW. Volgens KPMG bestaat daarte gen binnen het DZH echter een sterke weerstand. Die is zo sterk, dat het overleg onmid dellijk werd opgeschort toen het woord 'fusie' viel. De direc tie is tegen, evenals een deel van de raad van commissaris sen. De gemeente Den Haag, voor de helft eigenaar van de DZH, heeft zich daarentegen ondubbelzinnig uitgesproken voor fusie van de water'tak' en de energie'tak' in de stad. De EWR moet zich voorlopig tevreden stellen met een dienstverleningsovereen komst met de DZH. Daarbij le vert de DZH het water, ook voor het district Rijnland, en zorgt de EWR voor de distribu tie. Aanvankelijk waren beide taken in handen van de EWR maar die moesten op last van de Raad van State worden ge splitst. Toch is Haijkens niet ongeluk kig met de voorlopige weige ring van de DZH. „Het voor deel is dat je de onderhande lingen niet vanaf het begin dichttimmert". Minimum In het haalbaarheidsonder zoek concludeert KPMG Klyn- veld dat fusie met watérdistri- butie effectiever is dan samen werking of dienstverlening. Volgens het bureau zijn er overeenkomsten in de aard van activiteiten en techniek van water- en energiedistribu tie. Daardoor kunnen de kos ten worden gedrukt. Per aan sluiting scheelt dat tien tot twintig gulden. Voor DZH, met 100.000 aansluitingen, zou dat een besparing van jaarlijks 2 tot 4 miljoen gulden beteke nen. KPMG schrijft dat het af staan van de distributie een 'zware amputatie van de huidi ge organisatie' betekent. Dat zou alleen kunnen worden ge compenseerd door een water- produktiebedrijf op provinci aal niveau te vormen. Daar voor heeft de provincie echter geen plannen. EWR-directeur Haijkens bena drukt dat hij vorming van een groot distributiebedrijf voor staat waarbij voor energiepro- duktie geen plaats is. „Het gaat erom dat we op een goede manier gaan inkopen bij de grootste producenten. Zo wordt het meeste voordeel be haald". De aandeelhouders van de EWR worden tijdens de aan deelhoudersvergadering op 22 juni geïnformeerd. Na de zo mer wordt van hen een princi pe-uitspraak verwacht over de fusie. gggp Black Top basketball succesvol Pleintjesbasketball, bij uitstek een activiteit die je in Amerikaanse steden aantreft, begint ook in Nederland populair te worden. De Basketballvereniging Leiderdorp werkte er zaterdag aan mee om deze gelegen- heidssport een officieel tintje te geven. In het kader van de Black Top Series, die door de Nederlandse Basketball Bond in Nederland is geïntroduceerd om basketball als buitengebeuren te bevorderen, werd op het Van Alphenplein in Leiderdorp een hoeveelheid wedstrijden van drie tegen drie afgewerkt. Veel mensen maakte van de gelegenheid gebruik om basketball als openluchtsport te beoefenen. De organsi- satie had er zijn handen aan vol. foto: henkvan den ende WARMOND - De Leidse poli tie kreeg gisteravond tiental len telefoontjes te verwerken van mensen die klaagden over het optreden van Normaal in Warmond. Het luidruchtige concert van de Achterhoekse formatie, dat ongeveer dui zend toeschouwers trok, was tot ver in de Merenwijk te ho- In' de tent op de ijsbaan werd flink 'gehpkt', waarbij er bijna net zoveel bier door de lucht vloog als dat er werd gedron ken. Het door muziekvereni ging St. Matthias georgani seerde feestje was voorname lijk een dorpsgebeuren. De af wezigheid van zanger Benny Jolink maakte het publiek wel licht wat huiverig de vijfen twintig gulden voor een kaar tje neer te tellen. „Er hadden zo'n tweehonderd man meer moeten zijn,"verklaarde Matt hias voorzitter P. v.d. Kerkhof, die hoopte dat de drankomzet de vereniging voor een finan ciële strop zal behoeden. Aan de toeschouwers zal het wat dat betreft niet gelegen heb ben. De vaten bier konden haast niet snel genoeg aange sleept worden. Normaal startte het optreden zonder Willem Duyn, de Ver vanger van Jolink. Na een paar nummers werd de 'rockende Opa' ingezet en hoewel hij de bij een auto-ongeluk gewonde zanger/gitarist niet helemaal kon doen vergeten, wist hij het publiek helemaal voor zich te winnen. Met een massaal mee- gezohgen Wilhelmus werd het optreden afgesloten en kon den de bewoners van de Leidse Merenwijk, die gratis konden meegenieten, rustig gaan sla pen. Idoor ELLEN VERHAAR RIJPWETERING/OUD ADE - „Dit is een bijzondere dag in uw en mijn leven". Met die woorden nam pastoor J.W.M. Nijman (67) van de R.K. parochies van Rijpwetering en Oud Ade afgelopen Pinksteren afscheid. Aan de komst van een opvolger wordt nog ge werkt. Tot zolang zal mevrouw Th. Dingjan als pastoraal werkster vele taken overne men. Nijman zelf gaat in Oud dorp wonen, waar hij als pries ter beschikbaar zal zijn voor het dekenaat Den Briel met ondermeer kapellen in Oud dorp en Melissant en een paro chiekerk in Middelharnis. De parochianen hadden er een groots afscheid van gemaakt met een jongerenviering op za terdagavond in de kerk van Oud Ade, een schitterend uit gevoerde Latijnse mis op Pink stermorgen in de momumen- tale kerk van Rijpwetering, een massaal bezochte receptie in het naastgelegen dorpshuis en een onvergetelijke rijtoer door de beide parochies in vijf open rijtuigen getrokken door paarden. Zelfs de koningin er kende de vele verdiensten van de pastoor en bevorderde hem tot ridder in de Orde van Oran je Nassau. Zij maakte hiermee een uitzondering op de gebrui kelijke gang van zaken, want vertegenwoordigers van kerk genootschappen komen meestal niet in aanmerking voor dergelijke onderscheidin gen. Pastoor Nijman, die deze maand zijn veertigjarig pries terjubileum gedenkt, verge leek zijn „boeiende tocht" met die van het Joodse volk onder leiding van Mozes. Veertig jaar geleden .begon hij zijn priester leven bij de religieuze orde van de Kruisheren. Via Leek en Rotterdam kwam hij in Voor hout terecht. Daar werd hij pastoor van de Bartholomeus parochie. Hij zorgde ervoor dat een oude garage annex ber ging werd verbouwd tot De Roef, een ontmoetingscen trum voor dé parochianen. De kerk werd in zijn tijd volledig gerestaureerd (1974). Datzelf de gebeurde later onder zijn leiding met de kerken Maria Geboorte in Rijpwetering (1985) en St. Bavo in Oud Ade (1989). „Het Huis van de Heer kreeg alle aandachtdie het verdient", aldus Nijman. Hij vond het jammer dat er nog geen opvolger voor hem was, maar hij verwacht dat zijn pa rochianen klaar zijn om vanaf nu „herder voor elkaar te zijn". De dagelijkse zorg voor elkaar gaf hij terug aan de gemeen schap. „Trekt u op aan eikaars voorbeeld", adviseerde hij. „U was een meester in het in schakelen van anderen", zo prees burgemeester Meerburg hem tijdens een gigantisch drukke receptie in het Rijpwe- teringse dorpshuis. Óok noem de hij hem behalve een realist, een idealist en een levensge nieter. Namens het kerkbe stuur zei G. Castelein dat de pastoor gedurende de negen jaar dat hij in Rijpwetering werkzaam was, veel waarde ring en respect had afgedwon gen. Ook de materiële verdien sten van de pastoor zag hij niet over het hoofd. Namens de pa rochianen overhandigde hij een groot aantal dozen met ge luidsapparatuur („de toren van Babel") en een video-installa tie. Hij beloofde hem voorts de videobanden van zijn afscheid zo spoedig mogelijk na' te stu ren. Ook de scheidende huis genoten van de pastoor, de zusters Sophie en Maggie wer den in de parochiële hulde be trokken. De beide religieuzen, die als gastvrouw fungeerden, vertrekken naar Schijndel in afwachting van de voltooiing van een nieuw huis voor ge pensioneerde zusters in Wij bosch. Namens de Westelijke Land en Tuinbouw Organisatie afde ling Rijpwetering en Oud Ade en de Parochiële Charitas In stelling voerde J. van Schie op komische wijze het woord. Hij vergeleek de pastoor met een wat oudere boer, die zijn be drijf overdoet aan zijn opvol ger. „Zo'n boer houdt graag een klein boerderijtje met een paar koetjes over. Die kans heeft u in Ouddorp met een paar honderd parochianen", sprak hij tot grote hilariteit van de aanwezigen. Oud-dirigent P. van der Pouw Kraan van het Ripse zangkoor sprak de wens uit dat de pas toor nog veel jaren kon 'klun ten'. Een woord dat Veense tuinders gebruikten voor hun bezigheden in de winter als zij geen werk op de kwekerij had den. Dan gingen zij 's morgens naar de kerk, daarna een poos je moeders helpen en 's mid dags een beetje schaatsen rij den. Een goed advies. Toen de pastoor na de receptie uit het Dorpshuis vertrok zei hij: „Weet je wat ik nu ga doen? Juist, klunten". LISSE - Het tweede Su per Oldtimerfestival in Lisse bracht dit Pinksterr weekend een bonte stoet van doorgaans botsende culturen voor even tot el kaar in aanbidding voor de oude en dus extra heilige koe. Onder de inspirerende klanken van Mr.Boogie Woogie The Firesweep Bluesband, trokken zowel gebruinde pitspoezen hangende aan dito bicepsen als beschaafde blazers ach terna getrippeld door dito dames voorbij aan de uitgestalde verzameling glimmend blik. Geen be tere band tussen mensen dan een autoband, zo bleek maar weer eens. Toch was niet iedereen even tevreden over de belangstel ling voor het getoonde. Een handelaar in speldjes en mo delauto's haalt wat mismoedig de schouders op in antwoord op de vraag of hij al veel ver kocht heeft. „Bijna niks. Zater dag was het gewoon stil. Vorig jaar liep het veel beter". Een collega achter een stand vol Amerikaanse jaren vijftig spullen bevestigt de indruk dat de loop er nog niet hele maal inzit. Sam Cookes 'Good times', die uit de juke box naast zijn kraam schallen, zijn ook bij hem duidelijk nog niet aangebroken. Mogelijk dat de gepeperde prijzen van het ge- bodene mensen afschrikken. Vierhonderd gulden voor een stukje neonreclame voor Lite Beer is per slot van rekening geen aanbieding die het pu- bliek direct naar de portefeuil le doet grijpen. Goede zaken doet wel teke naar Rob Mulder. Hij maakt 'foto-realistische' illustraties van auto's. Een waarheidsge trouwe omschrijving getuige de foto uit een autoblad die hem tot voorbeeld dient voor de schets die hij onder het toe ziend oog van een paar auto freaks op papier aan het zetten is. Mulder verdient een dik be legde boterham met het ma ken van tekeningen voor de re clamewereld en het bezoeken van beurzen. Voor 700 gulden maakt hij voor zijn opdracht gever een nauwgezette of desgewenst geflatteerde re productie van diens automo biel. Pieterburen Tussen de Porsches en Pac- kards lijkt Wilbert Laffrèe een vreemde eend in de bijt. Op een piepklein keukentafeltje staan wat pluche zeehondjes, milieufoldertjes en een royale collectebus uitgestald. Blij moedig licht Laffrèe het doel van zijn aanwezigheid toe. De zeehondencreche in Pieterbu ren. Het.opvangcentrum van Lenie 't Hart kan altijd wel wat extra centjes gebruiken. Te genstrijdig vindt hij een mi- lieukraam tussen de acht- en twaalfcilinders niet. „Vorig jaar was ik hier ook. Misschien moet je wel juist hier zijn om de mensen te ontmoeten die je wilt bereiken". Een plausibele redenering die echter niet ge staafd wordt door de harde rea liteit. Laffrèe krijgt van de ech te autoliefhebber net zoveel aandacht als een Jehovagetui ge in Vaticaanstad. Diezelfde autoliefhebber blijft echter watertandend staan bij de witte Excalibur cabriolet van Tonny Keijzers. Voor 185.000 gulden is deze droom op wielen te koop. Een aardig bedragje, maar geen nood want het wagentje is ook te huur. Voor 500 gulden per uur, inclusief BTW, brandstof en chauffeur. Fiets Wat minder prijzig zijn een rij tje oude scootertjes. Voor een paar honderd piek kan de lief hebber zich al de trotse eige naar noemen van zo'n oldtimer voor de gewone man. Nog goedkoper is een andere twee- wieler. 'Oude Duitse fiets: 150 gulden' meldt fyet kaartje. Waar het stalen ros oorspron kelijk vandaan komt laat zich raden. Een keurig geklede heer kijkt verlekkerd naar een prachtige Ford Thunderbird. Zijn naam, „J. Lunsinghton Tonkins zon der streepje", doet in exclusivi teit niet onder voor deze trots uit de vijftiger jaren. „Niet dat ik hem wil kopen, maar omdat hij uit mijn eigen tijd komt", verklaart de 56-jarige Oegst- geestenaar zijn belangstelling voor de Earlybird. Het valt overigens op dat. oldti mers blijkbaar per definitie van Europese of Amerikaanse makelij zijn. Naast een enkele motorfiets zijn de enige op het festival aanwezige Japanners de électrische mini-scootertjes op een voor kinderen ingericht, minicircuit. Maar deze doen het dan ook onberispelijk. Iets wat nog maar afgewacht moet worden van een enorme hoop schroot waarachter volgens een in hanepoten volgekalkt bordje een exclusieve Porsche 356 B2 Coupé uit 1961 schuil gaat. Uniek, want compleet tot aan het laatste boutje en dus de gevraagde 12 mille meer dan waard. Enig plaatwerk moet wel verricht worden, be sluit het bericht met de under statement van het jaar. Maar dan levert ie ook minstens 60.000 gulden op. Vervoer van de bonk roest is geen pro bleem. De trailer waar het ge heel op ligt wordt gratis bijge leverd. Een verstandig aanbod, want overladen lijkt gezien de staat van ontbinding van het wrak uitgesloten. Misschien weet Rob Mulder er nog iets van te maken. Voor een uitgebreide ook voor de komende dal raadplege men „UIT", de 5 wekelijkse bijlage van krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 071-121239)" Final analysis 18.45, 21.15. LIDO en (Steenstraat 39, tel. 124130): through (12); 14.15, 18.45, Mambo kings (al); 14.30, 19.00, My cousin Vinny (al); 19.00. Mi vie (16); di. wo. do. 21.15. Bas stinct (16); 14.30, 18.45, 21.15 hoven (12); 19.00, 21.15 Hook wo. do. 14.15. Sneeuwwitje (all t/m do. 14.30. TRIANON (Brei 31, tel 071-123875): Cape 19.00,2115. &1ji ALPHEN AAN DEN RIJN E' NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): My cousin Vinny 18.45. 21.30. di. do. ook 13.45 CTU instinct (16); 13.30,18.30, 21 15 0 N hoven (12); 13.45, 18.45, 21.00.&0O jack (al); 18,30, 21.30. di. 13.30. Sneeuwwitje (al), 14.00. Babar (al); ma. wo. ook 14,f" VOORSCHOTEN KINDER? COOP CC (Prinses Marijkestraatr"Jc 614354): Geen voorstellingen, (de I DEN HAAG ASTA 1(Spui 2} N 3463500) Basic instinct (16); jelai 18.45, 21.30. ASTA through (12); 14.00, 18.45, ASTA 3: Free Jack (16); 18.45, 21.30.* BABYLON 1 (naai Haag Centraal tel. 3471656): De 9r( bo kings (al); 14.00, 18.45, irtlc BABYLON 2- JFK (12); 20.00. «I BYLON 3: De Noorderlingen! N 14.00, 18.45, 21 30. CINEAC i|ar tenhof 20, tel. 3630637): StartrLe (16); 14.00, 18.45, 21.30. CINB Beethoven (al); 14.00, 18.45, CINEAC 3: My cousin Vinnfu 18.45,21.30. do. ook 14.00. MIFr POLE 1 (Carnegielaan, tel 345Ópij Final analysis (12); 14.00, pe 21.30. METROPOLE 2: Stop, he mom will shoot (al), 14.00, te 21.30. METROPOLE 3: Hooi. R 14.00,20.30.* METROPOLE 4: P conyon (al); 14.00,18.45,21.30. ta\ TROPOLE 5' The prince of tides R 18.45, 21.30. do. ook 14.00. O ch 1 (Herengracht 13, tel. 3462400): R' instinct (16); 13.45, 18.45, 21.3M ODEON 2: Cape fear (16); |g 18.45, 21.30. ODEON 3: Thel, must die (al); 13.45, 18.45, f_ ODEON 4: Silence of the I (16); 13.45, 18.45, 21.30. H~ FILMHUIS: Zaal 1Jacquot de N 19.30. Edward II; 21 45. Zaal 2: T sippi Masala, 19.30. Urga; 21.4 3: dag. 19.30, 21.45. beh. do. ror; di The stranger; wo. The'0 rious landlady; do. 19.30,22.00., DIENSTVERLENII APOTHEKEN - De avond- enk1 diensten van de apotheken in dr^: Leiden worden waargenomen <L< apotheken die ook weekenddieiL' ben. b0 STICHTING KRUISWERK LEID Centraal kantoor: Schuttersveld bj informatie: tel. 071-120144 (6.; 08.30-17.00 uur. Uitleencentrafcte pleegartikelen: Burggravenlais telefoon 071-121894. Geopendju; lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 19.00 uur. P ONGEVALLENDIENST ZIEKU ZEN LEIDEN - OngevallendieiF dag Academisch Ziekenhuis rc van dinsdag 13.00 u. tot wo 13 00 u. (Diaconessenhuis pC ken tel 155543, afdeling SO 175639) en van vrijdag 13.00 iWf terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekeljg De Geneeskundige Dienst U verhuisd van de Roodenburgertj.; Leiden naar de Cronesteinkadfer Leiden. VERENIGING BESCHERMING5 BOREN KIND - Hulpverlening 3 gewenste zwangerschap voorV en kind. Bel tel. 071-89630pf 897762; 033-620244 (dit laatsPe mer is dag en nacht bereikbaar)!3' BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur d? van 14.30 tot 15.15 uur en van f" 19.45 uur. Kinderafdeling dagei 10.30 tot 19.00, Niet meei zoekers per patiënt. Op de l| special care kan men terecht v' tot 11 00 uur en van 19.00 tot 1 Voordat de laatste twee afdelin zocht kunnen worden dient j worden overlegd met de diens verpleegkundige.* Sint ElizabE kenhuis: Volwassenen dagefc 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 klasse-afdelingen ook 11.15-f' Kraamafdeling: Naast de norrrj zoektijden alleerl voor „kraanf van 19 30-21.00 u Gynaecol^ loskunde/urologie van 14.00-f( van 18.30-19.30 uur. KindeC dag. Ouders zijn de gehele L kom. Eén van beiden kan, inqd wil, bij zijn of haar kind blijverjj- Voor broertjes, zusjes en ant zoekers, is de bezoektijd van tot 19.00 u. CCU (hartbewakiL van 14.00-14 30 u. en van 19 ér u Intensieve verpleging: d,h 14 00-14.45 u en van 19.00 Sport-Medisch Adviescentrum uur ma. 19.30-20.30 u. in het I beth-ziekenhuis. Endegees vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12 14.00-15.00 u.; eerste klasse: Ie dag Jelgersmakliniek: Ja team: za. en zo. 14.00-17 00 1 me: werkdagen 16.45-17.45 ifv en feestdag. 10.00-11.30 et 16.30 u. Team A, C en D: dag.j u. met uitzondering van behan= en etenstijden. OP NAAR VAN DER PL1 Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN, WAND- EN PLAFONDBEKL SCHUIFPUIEN SERRES, ETC. Voor nieuwbouw en renovatie Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststof van het kwaliteitsme deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien Oldtimers, blues en rock 'n roll een beproefde combinatie. i foto: henkvan den ende I Kom gewoon eens alles op I gemak bekijken. We geven I uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOI «a m Acr rbvr Fabnek en showroom: De Lasso 60, Roelotarendsveen, tel. 01713-15361 -telefax 0171? deceuninck

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12