Stemming is bedrukt T* j n het Zuiderpark Van der Ben redt hockeyvrouwenteam lidaeSotvm/ni SPORT 15 jegitimatieplicht bij voetbalwedstrijd Tien supporters zitten nog vast VARA maaktreclamevoor FC Den Haag Topsporters protesteren in Belgrado wtm VRIJDAG 5 JUNI 1992 IN HAAG Het returnduel tussen FC n Haag en Go Ahead Eagles gaat aan- ande maandag in het Haagse Zuider- rk gewoon door, maar zonder suppor- van de club uit Deventer. •gemeester A. Havermans van Den lag heeft besloten gebruik te maken van ikel 219 van de gemeentewet. Hierin at dat aan personen de toegang tot de d kan worden geweigerd, als de open- re orde ernstig dreigt te worden ver- iord. Het is een noodmaatregel, die chts in uitzonderlijke gevallen mag irden toegepast. ;t stadion van FC Den Haag in het Zui- rpark is alleen toegankelijk voor men- n, die met een legitimatiebewijs kunnen aantonen dat ze in de Haagse regio wonen. „Mensen die in Den Haag worden gesigna leerd en herkenbaar zijn als supporters van Go Ahead worden zonder pardon aan gehouden", verzekerde de Haagse politie woordvoerder Sjef van Woensel gistermid dag op het hoofdbureau. Fair Hij wilde zich niet uitspreken over de vraag, of de maatregel wel 'fair' is, omdat het immers niet de supporters van Go Ahead zijn, die de ongeregeldheden in De venter woensdagavond hebben veroor zaakt. Het waren Haagse supporters die eerst met elkaar en daarna met de politie slaags raakten. „De maatregel is bedoeld om confrontaties bij voorbaat te voorko men. Voor de Haagse politie gold de wed strijd ook vóór de gebeurtenissen van woensdagavond al als een risicowed strijd", aldus Van Woensel. Volgens hem is in het overleg met de Haagse burgemeester en de officier van justitie nooit aan de orde geweest om de wedstrijd geheel te verbieden. Wel is ge dacht aan de optie om het returnduel hele maal zonder publiek of elders te laten af werken, maar daarvan is uiteindelijk afge zien. Er zullen maandag in Den Haag zo'n driehonderd politiemensen rond het sta dion worden ingezet om ongeregeldheden te voorkomen. De in Den Haag gevolgde methode van de identificatieplicht is een unicum in Neder land. Enige tijd geleden waren pogingen om te komen tot een pasjesregeling tot mislukken gedoemd. DEVENTER - Van de m to taal zestien mensen die woens dag in verband met de ernstige ongeregeldheden rond de wed strijd Go Ahead Eagles - FC Den Haag zijn aangehouden, zaten er gisteren nog tien vast. Het ging om acht Hagenaars en twee Deventenaren. Hen wordt in elk geval openlijke geweldpleging ten laste ge legd. De Deventer politie heeft een reconstructie kunnen maken van wat er woensdag is ge beurd. Gebleken is dat 's mid dags al groepjes supporters van Den Haag naar Deventer kwamen „om rotzooi te trap pen". Er deden zich enkele fik se vechtpartijen voor met De ventenaren. Maar de aanhan gers van Den Haag gingen ook hun eigen begeleiders te lijf. Over muur Bij de aanvang van de wed strijd zag een groep zogenoem de risico-supporters van Den Haag kans over een muur van het stadion te klimmen en tot de ere-tribune door te dringen. De actie van de politie om hen te verwijderen en voor de rest van de wedstrijd buiten het stadion te houden, zette kwaad bloed onder Haagse suppor ters elders in het stadion. Mede onder invloed van al- cholgebruik was de stemming onder hen reeds gespannen. Binnen de kortste keren was er sprake van een gewelduitbar- sting. Door gebrek aan vol doende manschappen, er wa ren 90 agenten aanwezig, was de politie hiertegen niet opge wassen. Zoals bekend vielen tijdens de onderlinge gevechten tussen Den Haag-aanhangers en de daarop volgende confrontatie met de politie, 26 gewonden. Zij moesten in het ziekenhuis worden behandeld. FRANK WERKMAN JN HAAG - Bedrukt- «jid en machteloze woe- maar nog geen berus- typeerden gisteren de jmming in de selectie FC Den Haag na de rme domper van nsdagavond in Deven- iber door het perspectief "■fde nederlaag van 3-0 tegen Ahead Eagles en boos over feit dat de eigen aanhang weer zodanig had misdra- r^i dat er ook van invloed op I wedstrijd sprake was ge- Test, doch toch nog lichte bp - hoe klein dan ook - op n stuntje waardoor aan- |ande maandag het eredivi- jschap met nog een jaartje u moeten kunnen worden llengd. -Istraffing met het eerste element te ;innen, bij FC Den Haag re- :ert men zich dat de af- ffing door de nummer elf lit de eindstand van de eer- divisie voor een groot deel gevolg was van het feit dat Hagenaars met zo veel in- llers moesten spelen. „Als je |Deventer met een normale g, dus met Van der Laan, ilk, Danen en Adam, kunt ielenwin je daar moeiteloos", |neert interim-trainer Mark 4tte een wat moeilijk bewijs- |e stelling. „De hele gang zaken woensdagavond •ft toch zijn stempel ge kt op het spel van FC Den ig. Ten eerste zorgt zo'n [ste onderbreking van een *lf uur er voor dat je concen- J;ie wordt aangetast. Boven- n raken jonge jongens als an, Van Eykeren en Her mes door die omstandigheden in dat stadion danig beïnvloed. 'De ouderen trekken zich van dat soort tonelen wat minder aan, maar op die drie hebben de toestanden op de tribunes wel degelijk een nadelig effect gehad". Slachtoffer De machteloosheid over die in vloed van buitenaf hebben de spelers van FC Den Haag ook behoorlijk gevoeld. Ook giste ren bleek dat nog in de talloze gesprekken die onderling wer den gevoerd. Waarbij de reali teit gebiedt op te merken dat de Haagse voetballers dan nu wel een keer aan den lijve heb ben kunnen ondervinden wat het betekent om 'mede-slacht offer' te zijn van suspecte om standigheden in een stadion. Niet zelden acteert een tegen stander van FC Den Haag in het Zuiderpark in een dergelij ke sfeer, soms ook nog eens af gedwongen door de manier waarop de thuisclub 'oorlog' pleegt te maken. De door de Haagse aanhang in de Ade laarshorst veroorzaakte 'stem ming', die vreemd genoeg op de spelers van Go Ahead een stimulerend effect kreeg a la een echte dopingspuit, .haalde de eigen ploeg zodanig uit het spel dat de Deventenaren bij na moeiteloos de gang van za ken naar hun hand konden zetten. Een koekje van eigen deeg voor FC Den Haag zou je kunnen zeggen. Hoewel misschien grotendeels voor de vorm, alle betrokke nen van de aspirant-degradant uit de hofstad hulden zich een dag na het Deventer debacle in de mantel der liefde. Wotte: „Komende maandag zijn er veel meer spelers beschikbaar, onder wie vooral Van der Laan en Valk. Dat scheelt nogal wat in onze mogelijkheden. Zo zal Houtman (die ook tegen Go Ahead als mandekker achterin speelde; red.) maandag zeker voorin staan. Met ballen vanaf de flanken moeten er dan toch mogelijkheden en liefst doel punten ontstaan. Er is nu nog maar één doel: dat is op tweede pinksterdag de zaak alsnog tot een goed einde brengen. De komende dagen gaan we ons buigen over de vraag hoe de ploeg er uit moet gaan zien. Dat we moeten aanvallen, van af het allereerste begin, is dui delijk". Kordon ME Bij de onderlinge gesprekken gisteren in het Zuiderpark sprak Wotte ook nog even met Ben Tichem van de suppor tersclub van FC Den Haag. „Die zei me", vertelde Wotte, „dat het al misging in het sta dion vanaf het moment dat die supporters binnenkomen en geen kordon ME zien staan. Dan krijgen ze.meteen al een gevoel van: zo, We kunnen onze gang gaan. Maar zo zijn er meer fouten gemaakt. Het feit dat er na afloop plotsklaps wel een speciale trein beschikbaar was om de Hagenaars terug te brengen en dat voor de heen reis niet kon, is ook merkwaar dig. Maar ik wil er verder niet meer oVer praten. Wat maan dag moet gebeuren, daar gaat het nu om". Spelers van FC Den Haag gooien met shirtjes door de studio nadat ze zich om commerciële redenen moesten verkleden FOTI Idoor FRANK WERKMAN Protest Eagles tegen boycot DEVENTER - Het bestuur van Go Ahead Eagles heeft bij de KNVB geprotesteerd tegen het besluit van burgemeester Havermans van Den Haag om Deventer supporters maandag bij het promotie/degradatie duel tegen FC Den Haag te weigeren. DEN HAAG - Uitgerekend een dag nadat supportersrellen de naam van FC Den Haag in den lande weer weinig wervend promootten, moesten de spelers van die club opdraven vooreen televisie-programma over re clame. Gisterochtend om negen uur reeds dienden de wegens de ne derlaag tegen Go Ahead Eagles toch al niet bijster vrolijk ge stemde voetballers zich in het Zuiderpark te melden. Daar was een camera-ploeg aanwe zig van de VARA om opnamen te maken voor het programma van Astrid Joosten, de Verlei ding. Een serie onder deze naam wordt wekelijks uitge zonden en de opnamen van gis teren komen aanstaande dins dag op de buis. Problemen Dat laatste gaf gisteren in een weinig opgewekt gestemd Zui derpark nog extra problemen Doordat maandag bekend wordt of FC Den Haag zich als nog zal kunnen handhaven in de eredivisie en het televisie programma een etmaal later wordt uitgezonden dienden er twee opnamen te worden ge maakt. Eén die uitging van de gradatie, de andere met behoud van het eredivisieschap als lei draad. Initiatief voor het presenteren van nota bene FC Den Haag in een programma over reclame lag bij het bureau Alrecon, zo als bekend de exploitant van de club. Kennelijk had het be drijf uit Bunnik met de Zuider park-club positief aan de weg willen timmeren. Welke poging door het resultaat in Deventer en de rellen die werden veroor zaakt door Haagse supporters nu wel in een wat merkwaar dig daglich t is komen te staan. Voor de VARA betekende het doorgaan van de opnamen een buitenkansje, dat de omroep zich natuurlijk niet heeft wil len laten ontnemen. Of het van FC Den Haag een verstandige beslissing is geweest zal mede komende dinsdag blijken. Voorzitter Voortman van Go Ahead Eagles noemt de beslis sing van burgemeester Haver mans „belachelijk". Voort man: „Het is de omgekeerde wereld dat supporters die zich het gehele seizoen correct ge dragen de dupe zijn van de ge drag van de aanhang van FC Den Haag. Onze supporters mogen niet naar het Zuider park en daardoor missen wij de belangrijke twaalfde man! Daar gaan we absoluut niet mee akkoord". Volgens Voortman zou het de beste oplossing zijn geweest de return in Den Haag zonder pu bliek te laten spelen. Door vi deoschermen zouden de sup porters de wedstrijd alsnog kunnen volgen, waardoor een confrontatie tussen de fans zouden worden vermeden. Voortman: „De burgemeester van Den Haag zegt dat hij de veiligheid van onze supporters niet kan garanderen, terwijl in Deventer niets tussen beide supportersgroeperingen is voorgevallen. De agressie had plaats tussen supporters en po» litie". Burgemeester Waal varr Deventer verklaarde begrip hebben voor de maatregel van zijn collega. Vastblijven Het Openbaar Ministerie iiT het arrondissement Zutphen heeft gisteren besloten dat de acht Hagenaars en twee man nen uit Deventer, die in ver band met de rellen van woens dag zijn aangehouden, in elk geval vast blijven zitten tot na de wedstrijd van maandag. Er wordt een versnelde procedure toegepast om hen te berech ten. De tien wordt in elk geval openlijke geweldpleging ten laste gelegd. De schade aan het stadion De Adelaarshorst bedraagt ruim 50.000 gulden. Driehonderd stoeltjes werden door de ont ketende fans van FC Den Haag vernield. Daarnaast meldt Go Ahead Eagles schade aan om heiningen en reclameborden. FC Den Haag verkoopt de toe gangsbewijzen vandaag in het stadion van 18.00 tot 20.00 uur en morgen van 10.00 tot 13.00 uur. Er worden niet meer dan twee kaarten per persoon ver kocht. In het Zuiderpark wordt Pinkstermaandag ook geen al cohol verkocht. Haagse sup porters die woensdag in De venter wegens gewelddadighe den zijn opgepakt, worden op last van de Haagse politie niet tot het stadion toegelaten. SPORTWERELD itse midlotto Trekking 3-6-14-15-31-44. Reservege- .11. Trekking B: 4-9-22-27- 35. Reservegetal: 8. Spel 77: 19142. [emeen De Vereniging i Beroeps Wielrenners /BW) gaat nauwer samen- rken met de WCS (Vereni- ig van Contract Spelers), t overleg tussen de vakbon- i heeft geleid tot een princi- akkoord met een aantal af- aken. In het samenwer- gsverband behoudt de BW haar eigen identiteit, 'fbal - Korfbalinternatio- René Kruse (Rohda) heeft nationale ploeg in Taiwan, r aan het Continental impions Trophy-toernooi dt deelgenomen, direct na komst moeten verlaten we- familie-omstandighedén. het tweede deel van het tnooi in en tegen Australië luistra van Drachten als /anger opgeroepen. 9 emeen De Spaanse mari- I :et 25 oorlogsschepen in tij- li s de Olympische zomer en van Barcelona. Fregat- corvetten, mijnenvegers, •ouilleboten en onder- ;rs zullen de haven van de alaanse hoofdstad bewa- voor terroristische aansla- vanuit zee. Tweederde van /loot zal in de haven van celona voor anker gaan. De rige schepen zijn op zee pa De Joegoslavische topsporters tijdens de demonstratie. BELGRADO - Het centrum van Belgrado was gisteren het decor van een ongebruikelijke demonstratie. Topsporters protesteerden tegen het be sluit van de Verenigde Naties om het land uit te sluiten van internationale sportevene menten. De sporters hadden medailles en bekers meegeno men. „We zijn tegen de oorlog en voor de vrede", luidde de tekst van een spandoek dat Dragutin Topic, jeugdwerel- drecordhouder hoogspringen, meedroeg. De sporters willen vertegenwoordigd zijn in de delegatie van het Joegosla- visch Olympisch Comité, die op 9 juni in Lausanne overlegt met IOC-voorzitter Juan Anto nio Samaranch. Als gevolg van de zaterdag door de Verenigde Naties uitgevaardigde sancties mag Joegoslavië onder meer niet meedoen aan het EK voet bal. AMSTELVEEN - De Ne derlandse hockeysters hebben gisteren bij het vijflandentoernooi in Am stelveen de eerste over winning geboekt. Spanje werd met 3-2 verslagen. In het veld gaf dat aanleiding tot enig gejubel. Een logi sche reden daarvoor was echter niet te vinden. Slechts Martine Ohr en Helen Lejeune-Van der Ben mochten tevreden zijn. De eerste pro beerde, vergeefs maar zeer hardnekkig, de ploeg op sleep touw te nemen, de laatste red de het team door twee straf hoekslagen tegen de plank te jagen en 51 seconden voor het einde een strafbal te benutten voor de onverdiende winst. Bondscoach Roelant Oltmans en de organisatoren hadden gehoopt het Amstelveense pu bliek iets van een glorieuze wereldkampioen te kunnen presenteren. Gelukkig waren er bij het duel met Spanje niet veel toeschouwers. Ze zagen niet eens de povere nummer vier van Europa aan het werk. Oltmans overwoog na afloop dan ook om de vrije vrijdag maar eens iets anders in te kle den dan met keihard trainen. „Die overwinning is wel be langrijk, maar het gaat ook om het totaalbeeld. We hadden een corner, ja, een belangrijk wapen, maar verder viel er wei nig te genieten. De opbouw liep niet. We hebben er uitge breid over gesproken, maar komen er nog niet doorheen. Positief is dat ondanks de te genslagen iedereen toch tot het einde blijft vechten", zei Oltmans. Positief Daarmee en met de personen van Ohr en Van der Ben had hij alle positieve aspecten ge noemd. Op de eerste opvallen de aanvallende actie - afgezien van de probeersels van de een zame Ohr die weer op links be gon - moest 32 minuten wor den gewacht. De strafcorner le verde meteen succes op. Na rust veranderde er weinig. Al was het tekenend dat de on zichtbare spits Ingrid Wolff naar de kant werd gehaald, een zeldzaamheid in haar inmid dels 102 interlands omvatten de loopbaan. Oranje viert feest na het tweede doelpunt tegen Spanje. V.l.n.r.: Wou ters, Lejeune-Van der Ben en Benninga. FOTO: ANP tijdens de olympische zeil- SPORTUITSLAGEN itta. ttiek - Sergej Boebka ift tijdens internationale r(strijden in Saint-Denis bij ijs voor de twintigste keer de polsstok een hoogte zes meter bedwongen. De «tiaicaanse Merlene Ottey jfckte haar seizoendebuut op 100 meter: 10,97 seconden, rder was de 12,32 seconden k GOS-atlete Ljoedmilla Na- tiilenko op de 100 meter hor- n de beste prestatie van dit koen. Ook Margarita Pono- Jreva voert na haar 54,69 op 400 meter horden de sei- pranglijst aan. Christien pnstra, al aangewezen voor Olympische Spelen, werd de 3000 meter achtste. Haar 3 was 8.56,96. De wedstrijd ird gewonnen door de Fran- Ise Marie-Pierre Duros den: 3000 m: 1. Duros (Fra) 8.45,68. 2 Bori- sova (GOS) 8.49,87, 3. Artjomova (GOS) 8.50,34, 4 Kremljova (GOS) 8.50,84,8 Toonstra (Ned) 8 56,96 BOKSEN Berlin. Internationaal toernooi: superzwaargewicht, halve finales: Igbi- negbu (Nig) wint van Nijman (Ned) Partij in de eerste ronde afgebroken DAMMEN Surhuisterveen. NK Zevende ronde: Van Leeuwen -Schol- ma uitgesteld, Meijer -Van Aalten 0-2, Van der Kooij -Heusdens 0-2, Van Ber- kel -Clerc 1-1, Jansen -Wiersma 0-2, Van der Pal -Van der Wal 1 -1Wesselink -Van der Zee 1-1 Stand: 1 Van Berkel 10 punten, 2. Wiersma 9,3. Meijer 8. 4 Van Leeuwen en Scholma 7 (uit 6). 6. Clerc. Jansen. Wesselink en Van der Zee 7, 10. Van Aalten, Heusdens en Van der Pal 6,13. Van der Kooij 5,14 Van der Wal 4 HOCKEY Amstelveen. Vijflanden-toernooi Vrouwen. Duitsland -Zuid-Korea 1-0 (1 - 0). Nederland -Spanje 3-2 (1-0). 32 Le jeune-Van der Ben 1-0 (sc), 40 Mara- gall 1-1, 45. Lejeune-Van der Ben 2-1 (sc), 51. Dorado 2-2, 70. Lejeune-Van der Ben 3-2 (sb) Scheidsrechters Ache (Bel) en Lee (ZKo). Nederland: Toxopeus; Koenen, Lejeune-Van der Ben, Fokke en Van Nieuwenhuyze- Leenders, Appels (44. Lewin), Bennin ga en Steenberghe (56. Thate), Wou ters, Wolff (44. De Ruiter) en Ohr Stand' 1 Groot-Brittannie 1-2 (2-1), 2. Duitsland 1-2 (1-0), 3. Nederland 2-2 (3- 3), 4. Zuid-Korea 2-2 (1-1), 5. Spanje 2- 0(3-5). Mannen. Duitsland -Spanje 1-1 (0-1). Stand: 1 Nederland 1-2 (4-3), 2 Pakis tan 1-2 (3-2), 3 Spanje 1-1 (1-1), 4 Duitsland 2-1 (3-4), 5 Groot-Bnttanniè 1-0(3-4). HONKBAL Amerikaans prof honkbal: National league: Cincinnati Reds -St Louis Cardinals 8-7, Philadelphia Phil lies -Atlanta Braves 4-1, San Diego Pa dres -Chicago Cubs 5-1Pittsburgh Pi rates -Los Angeles Dodgers 6-5, Hous ton Astros -Montreal Expos 5-3. American League: Detroit Tigers -Mil waukee Brewers 10-4, Oaland A's -Bos ton Red Sox 7-6, California Angels -Bal timore Orioles 4-3 (10 inn Cleveland Indians -Seattle Mariners 8-4, Minneso ta Twins -Toronto Blue Jays 11-3, Kan sas City Royals -Chicago White Sox 3- 1. Texas Rangers -New York Yankees 4-3 (13 inn). SOFTBAL Hoofdklasse vrouwen Pirates - Sparks 0-1 SURFEN Aegle Beach. Wereldbeker Vijfde ronde: mannen 1. Dunkerbeck (Spa) 5 4, 2 Naish (VSt) 19 0, 3 Belbe- och (Fra) 21.7, 4 Kristensen (Den) 23.0, 5 Mcgain (Aus) 26.0, 34 Kruijer (Ned) 124.5. 37 Boersma (Ned) 130.5, 38 Van Tol (Ned) 136.5, 51 Bourgonje (Ned) 180 0, 52 Knipscheer (Ned) 180.0,65 Goudsblom (Ned) 250.0 Vrouwen: 1 Dunkerbeck (Spa) 2 8, 2 Mueller (Dui) 6 7, 3.Crisp (Aus) 13.0, 4 Cochran (VSt) 18.0, 5 Siebel (Dui) 19.0,9. Ernst (Ned) 33.0 TENNIS Parijs. Open Franse kampioenschap- Mannen enkel kwartfinales Korda (Tsj/7) -Tsjerkasov (GOS) 6-7 6-2 6-4 Halve finales Courier (VSt) - Agassi (VSt), Leconte (Fra) -Korda Vrouwen enkel halve finales: Graf (Dui/2) -Sanchez (Spa/4) 0-6 6-2 6-2, Seles (Joe/1) -Sabatini (Arg/3) 6-3 4-6 6-4. Finale: Graf-Seles. Vrouwen dubbel kwartfinales Fernan- dez/Zvereva (VSt/GOS/2) -Adams/Bol- legraf (VSt/Ned/5) 6-3 6-4 Mannen dubbel halve finales. Hlase- k/Rosset (Zwi) -Kratzman/Masur (Aus/16) 6-7 6-4 9-7, Albano/Motta (Arg/Bra) -Adams/Olsjovski (VSt/GOS) 4-6 7-6 gestaakt wegens duisternis Gemengd dubbel kwartfinales McNeil/Shelton (VSt) -Hetherington/Mi- chibata (Can/7) 6-4 6-4, Bollegraf/Nijs- sen (Ned/6) -Savtsjenko/Suk (Let/Tsj) 4-6 6-3 6-4, Provis/Woodforde (Aus/4) - Pierce/Palmer (Fra/VSt) 6-3 5-7 6-3 VOETBAL Foxboro (VSt). Internationaal toer nooi Italië - Ierland 2-0 (1-0) 17. Signori 1-0, 66 Costacurta 2-0 WEST 1,1e klasse A AFC '34 -Blauw Wit 2-1 VOLLEYBAL Zeist. Vrouwen Vriendschappelijke interland: Neder land -Italië 3-0 (15-4 15-5 15-8) Neder land leidt oefenserie met 3-0 WIELRENNEN Ronde van Italië. Twaalfde etape, Imola -Bassano del Grappa: 1Leoni (Ita) 214 km in 5.04 10 (gem. snelheid. 42,214 km/u), 2. Cipol- lini (Ita), 3. Baffi (Ita), 4. Francois Simon (Fra), 5. Sciandri (Ita), 6. Spruch (Pol), 7 Di Basco (Ita), 8. Henn (Dui), 9. Petito (Ita), 10. Oegroemov (GOS), 11 Step hens (Aus), 12. Farazijn (Bel), 13 Ghi- rotto (Ita), 14. Cornillet (Fra). 15. Hamp- sten (VSt), 17. Indurain (Spa), 42. Her- rera (Col) 0.13, 50. Chiappucci (Ita) 0 20,143. Lammerts (Ned) 4 06 algemeen klassement: 1 Indurain 54 17.00, 2 Conti (Ita) 0.59, 3 Herrera (Col) 2.16, 4. Chiappucci (Ita). 5. Gio- vannetti (Ita) 2.20, 6 Hampsten 2 42. 7 Jaskula (Pol) 2.58, 8. Vona (Ita) 2.59. 9 Chioccioli (Ita) 3.26, 10. Faresin (Ita) 4.01. 11 Sierra (Ven) 4.52. 12 Botarelli (Ita) 5 00, 13. Tonkov (GOS) 5 09, 14 Lelli (Ita) 5.30, 15 Ampler (Dui) 5.31, 155. Lammerts 1.39.24. Dauphiné Libéré Vierde etappe Tain l'Hermitage -Aix-les- Bains: 1 Leclercq (Fra) 164 km in 4 53 54 (gem. snelheid. 33,521 km/u), 2 Ekimov (GOS) 1 02. 3 Nelissen (Ned), 4. Dojwa (Fra). 5. LeMond (VSt), 6 Rooks (Ned). 7. Van den Akker (Ned). 8 Jerome Simon (Fra), 9. Earley (ler), 10. Kvalsvoll (Noo), 18 Bouw- mans (Ned). Algemeen klassement: 1 Leblanc (Fra) 18.48 52. 2. Farfan (Col) 0 15, 3 Mottet (Fra) 0.18, 4. Dufaux (Zwi) 0.215. Boy- er (Fra). 6 Pensee (Fra) 0.22, 7 Delion (Fra), 8 Bugno (Ita) 0.23, 9. Palacio (Col), 10. Camargo (Col) Ronde van Asturië Derde etappe, Aviles -Alto de Naranco 1. Alonso (Spa) 143 km in 4 06.15, 2 Rominger (Zwi) 0 16, 3. Zulle (Zwi) 0 18, 4 Meindert (Den) 0 23, 5 Delga- do (Spa) 0 34, 6 Unzaga (Spa) 0 38. 7 Montoya (Spa) 0.43, 8 Ivanov (GOS), 9 Ripoll (Spa) 0.51, 10 Rodriguez (Spa). 11 Van Aert (Ned). 12. Den Bak ker (Ned), 30 Breukink 2.12, 37. Mul ders 2.37, 48 Marc Siemons 15 13, 50 Zuyderwijk, 75 Poels 16 47, 78 Nij- boer, 88 Van der Pas. 89 Maassen. 91 Solleveld, 92. Nijdam, 93. Hanegraaf 108 Goense20 50. Algemeen klassement 1 Zulle 11 17 10, 2 Rominger 0.21. 3 Montoya 0 42. 4 Meindert 1 38, 5 Delgado 1 40, 6 Mora (Col) 1 52, 7 Garmendia (Spa) 1 56. 8 Den Bakker 2.09, 9 Van Aert 2 19, 10 Alonso. 13 Breukink 2 30. 35 Mulders 4 53, 52 Siemons 17.02. 65 Zuyderwijk 17.52, 67 Maassen 17 56 69 Nijdam 18 07, 88 Van der Pas 20 43, 90 Hanegraaf 21 18, 91 Poels 21 43.97 Solleveld 26.27,104 Goense 21 20.105 Nijboer31.36 Milkrace Tiende etape, Newcastle-Scarborough. 1 Bogaard (Ned) 171 km in 3 50.33, 2 Skaane (Noo), 3 McMurdo (GBr), 4 Mi- chaelsen (Den), 5. Luckwell (GBr), 6. Clay (GBr) 0.04. 7 Nadobenko (GOS) 0 26, 8. Dennis (Aus), 9. In 't Ven (Bel), 10. Stouf (Bel) Algemeen klassement 1 Henry (Ier) 37.22.03, 2 Willems (Bel) 0 12, 3 Ho- ban (GBr) 0.26,4 Andersen (Den) 0 41, 5 Van de Meulenhof (Ned) 0 42. 6 Soerkov (GOS) 0 43. 7 Smith (GBr) 0.53, 8 Verbeken (Bel) 0 56. 9 Step hens (GBr) 1 16. 10 Huygens (Bel) 1.21. Heist. Profkoers 1 Conelisse (Ned) 183 km in 3 58 00,2 Adri van der Poel (Ned), 3 Strouken (Ned). 4 Bogaert (Bel), 5 Deneut (Bel), 8 Van Loenhout (Ned), 29 Jacques van der Poel (Ned) Ronde van Oostenrijk Achtste etappe: 1 Patry (Bel) 190 km in 4.30.29. 2. Blochwitz (Dui), 3 Hoter (Oos), 4 Groenendaal (Ned), 5 Berton- celj (Slo), 14 Dekker (Ned) 10 13 41 De Poel (Ned) 10.22. 45 Reinennk (Ned). 50 Van Dijk (Ned) Algemeen klassement 1 Piwowarski (Pol) 29 20.22. 2 Bunca (Slo) 2 19. 3 Luttenberger (Oos) 2 36, 4 Hauer (Oos) 3.03, 5 Totschnig (Oos) 3 07,10 Dekker 5.28. 21 Groenendaal 12.17, 59 Van Dijk 41.25, 61Reinerink 42 22 73. De Poel 1.08 46

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15