'Als Chippendale koester je Ode aan oude 'koeien' Expositie: Hommage aan de schilder El Greco Film: MickJagger als futuristische premiejager Muziek: Moeilijke en simpele muziek van nu T heater: Droomfabriek organiseert festival 'Wat is er mooier om hun dag te maken of misschien wel hun jaar, met die ene knuffel Ook dikke meisjes hebben behoefte aan liefde'. Kunstenares Irène Prinsen brengt met sculptuur een eerbetoon aan El Greco. VERDER OP DEZE PAGINA Leiden krijgt weer een ongedwongen festival, opnieuw Poetry Park in Rotterdam plus de theateragenda. Spock is terug en regeert met Captain Kirk in 'Star trek VI' de Enterprise. VERDER OP DEZE PAGINA 5 Het overzicht van de bioscopen voor de Leidse en Haagse regio en de exposities in galeries en musea. Jac van Steen: 'Ik vind dat dirigenten ook muziek van deze tijd moeten spelen'. VERDER OP DEZE PAGINA Componist Stockhausen in Amsterdam belicht, de verwachte popconcerten en de muziekagenda. Een turqoise Ford Thunderbird uit 1955, te zien op het Super Oldtimer Festival in Lisse. Pinksteren is kennelijk het tijdstip bij uitstek waarop een ode aan vooral oude 'heilige koeien' moet worden gebracht. Op twee plaatsen in Zuid-Holland worden namelijk het komend weekeinde bijzondere manifestaties gehouden, waarbij de classic car centraal staat. In Lisse zijn dat allerlei oude auto's van verschillende mer ken, in Pijnacker zijn alleen de Kevers van Volkswagen te zien. Van zaterdag 6 tot en met maandag 8 juni is in eerste instantie in de Hobaho Hallen in Lisse het Super Oldtimer Festival 1992. Dat is niet al leen een plaats waar oude glimmende wagens vol chroom zijn te bewonderen; ook kopers en verkopers zijn welkom. Daarnaast is er een soort markt, waar onderdelen en andere aanver wante artikelen als speldjes, folders en miniatu ren zijn te ruilen of te kopen. Op dit festival zijn een paar echte publiekstrekkers te zien, zoals de Lincoln Convertible uit 1929 en enkele Fords Thunderbirds uit de jaren vijftig. Andere hier aanwezige Amerikanen komen uit de stal van Chevrolet, Pontiac en Chrysler. Daarnaast zijn er ook Europese auto's, zoals de MG, de Austin, de Mercedes, de Volkswagen en de Opel. Het festival is zaterdag open van 11 tot 18 uur, zondag en maandag van 12 tot 18 uur. De toegang kost 12,50 voor volwassenen, kinderen tot 12 jaar en 65-plussers krijgen korting. Voor meer informatie kan men bellen: telefoonnummer 02526 - 874.66. Zondag 7 en maandag 8 juni worden op het industrieterrein De Boezem aan de Am- bachtsweg in Pijnacker de derde Kever Pinksterdagen gehouden. Het oude model van Volkswagen is hier te zien in vrijwel alle uitvoeringen. Niet alleen de zogeheten brilletjes zijn er, maar ook nieuwe model len met een gebogen voorruit. Voorts ont breken natuurlijk de cabriolets niet. Er zijn onder meer een concours d'élegan- ce en een onderdelenmarkt. Verder is een prijsvraag voor gratis onderdelen en een Award-verkiezing. Op beide dagen is 'de Kever-show te bezoe ken van 10 tot 16 uur; de toegang is hier gratis. Wie nog meer wil weten kan bellen met telefoonnummer 01736 - 980.44. Hallo Venray treedt op Pinkpop op en is niet bang voor die uitdaging. UITGAVE LEIDSE COURANT, TELEFOON 071 -122244 DONDERDAG 4 JUNI 1992 door Renéede Haan Ruige kerels, pootaardappelen onder het menselijk ras, zo staan The Chippendales te boek. Lijfelijk klopt dat voor de 26-jarige Murray Grant uit Vancouver, in zijn doen en la ten is hij de zachtheid zelve. Een gesprekje Hij gaat er uit gebreid voor zitten na een uit puttende show, stoort zich er niet aan dat zijn 'baas' eigenlijk vindt dat hij zich ook met anderen moet mengen op het feest je na de première in Londen. „Praten over het leven kan me nooit lang ge noeg zijn", bespiegelt hij met een diepe blik. Een pracht van een man, exotische warmte in een kanjer van een lijf. Daarmee heeft hij alles in één, getuige de open doekjes van de dames in de zaal. Murray Grant weet bovendien precies wat hij wil en waarom hij bij The Chippendales zit. Zijn verhaal begint met typisch Amerikaanse uitlatingen als 'Wij brengen liefde onder de mensen' tot een heel zinnig exposé waarom hij gelooft in deze vorm van uiterlijk vertoon. Het is overigens zijn derde tournee en de eerste keer dat hij Nederland aandoet. De mare dat de Hol landers heel vrij en enthousiast reageren, maakt dat hij popelt om in Scheveningen te staan. Als artiest, als mens en als stripper. In die volgorde ongeveer. „Men denkt bij The Chippendales aan buiten kant. Wij kunnen veel meer dan onze broek la ten zakken. De show is enorm gegroeid. Ik ook. Zowel op het toneel als privé, voor zover daar bij mij enig onderscheid tussen zit". Theater is leven voor Murray Grant. Volgens overlevering trapte hij al zo fanatiek in zijn moe ders buik, dat de familie riep: 'dat wordt een danser!'. Met een enorme levensdrang, want an derhalve maand te vroeg wrong hij zich een weg naai'buiten. Een schorpioen, een doordouwer, voegt hij aan dat geboorteverhaal toe. Later ont popte zich een zangtalent, waarvan hij denkt dat hierin zijn uiteindelijke bestemming ligt. BANDJE MET LIEDJES „Laatst stuurde mijn moeder een bandje op, met liedjes door mijn broer en mij. Als je die stemme tjes nu terughoort, blijkt er al iets bijzonders in te zitten. Het sterkt me in deze periode. Want voor mij is The Chippendales een eindige zaak, een opstap. Ik hoop binnen niet al te lange tijd door te breken als zanger". Drie platen maakte hij al en momenteel zijn di verse mensen bezig een promotiecampagne voor te bereiden. Zijn uitstraling heeft hij uiteraard mee om een idool te kunnen worden. En een in stelling die hem behoedt voor sterallures. „Elke mogelijkheid om iets te zijn, te spelen, te veranderen, pak ik. Elk karakter ben ik. Vanuit de constante behoefte om op het toneel te staan. Wat ik ook doe, de sleutel blijft voor mij: wat wil het publiek Als je één met die mensen in de zaal wordt, ja, dan gebeurt er iets zo bijzonders, dat ik het niet in woorden kan vatten. Het is het verschil tussen zeggen: 'Ik hou van je' en - pakt me stevig beet en kijkt alsof er een huwelijk saanzoek volgt - 'Ik hou van jóu'. Je haar moet recht overeind gaan staan". Met die intensiteit trekt hij ook zijn kleding stukken uit op het toneel. Een lijfelijkheid waar mee hij dichter naar de dames in de zaal toek- ruipt. Bij wijze van spreken dan. „Wij Chippendales tonen aan dat mooie mannen niet untouchable' zijn. Het is belangrijk men sen te laten weten dat ze belangrijk zijn. Ik voel dat heel sterk. Ze zeggen hier wel eens: 'Murray, waarom praat jij met van die lelijke, dikke of pukkelige meisjes Dan zeg ik: 'Wat is er mooi er om hun dag te maken of misschien wel hun jaar, met die ene knuffel Ook dikke meisjes hebben behoefte aan liefde. Misschien is het ge brek eraan wel de reden dat ze zo dik zijn!". KEUKENKRUK VERGETEN Volgens hem komen de vrouwen uit allerlei ver- schillende behoeften naar The Chippendales. De meesten niet vanwege een erotische prikkel, maar gewoon om even kantoor- of keukenkruk j te vergeten. Plezier te maken. Hij ervaart dat vrouwen daarvoor veel meer open staan dan mannen. Inmiddels heeft hij ze in alle soorten en maten tegen zijn brede borst gedrukt Tijd om de ware j te vinden is er echter niet. Elke dag begint met zware training, het bereiden van speciaal voed- I sel dat The Chippendales in zakjes meenemen J naar hun hotel, optreden, fans tevreden stellen, j Zijn leven schiet voorbij. Tekenend is het feit dat zelfs zijn ouders de show nog nooit hebben kun nen zien vanwege de afstand. En met een jaarsa laris van ongeveer 50.000 gulden kan hij ze niet even laten overvliegen. Dus dé liefde zal nog wel I op zich laten wachten. Hij grijnst zijn prachtige j tanden bloot. ANDER SOORT LIEFDE „Voor goede dingen vind je tijd. Als zij in mijn le ven komt, moet ze begrijpen dat ik een carrière heb. De meeste vrouwen kunnen dat niet aan, vooral omdat we aldoor tussen de dames zitten. Al is dat een ander soort liefde. Als Chippendale heb je een koesterende taak". „Ik wil op deze planeet een beetje pijn wegne men, een voorbeeld stellen. Vooral voor tieners, die zo bezig zijn met het thema seks. Wij doen niet meer dan tonen: erotiek is prachtig, het is okay. Als je goed in je eigen lijf zit, heb je geen pepmiddelen nodig. Dan kun je high worden van het leven zelf'. Zijn beminnelijkheid daarbij reikt zo ver, dat hij slechts door één incident gekwetst is. Vrienden die voorspelden dat ze nooit meer wat van hem zouden horen wanneer hij straks die beroemde popzanger is die hij denkt te worden. „AJs we zo beginnen... Voor mijn ouders ben ik nu een verloren soldaat. Mijn foto hangt aan de muur en ze praten er tegen. Dat weet ik van mijn broer. Ze troosten zich met de gedachte dat ik in zekere zin thuisgekomen ben: bij mijzelf. En ze hoeven zich niet te schamen. Want één ding doe ik nooit: naakt op het toneel staan. Dat zou mijn carrière schaden. Ik heb het niet nodig ook". Circustheater, Scheveningen: The Chippenda les met een nieuw programma. Regie: Anthony vanLaast. Op 9 en 14 juni (20.15 uur), 13 juni 19.00 en 23.15 uur). Daarna van 16 juni t/m 19 juli: dinsdag t/m vrijdag én zondag (20.15 uur) en zaterdag (19.00 en 23.15 uur). Tevens verwacht in oktober, november en de cember. foto Jacques Zorgman Murray Grant: 'Voor mij is The Chippendales een eindige zaak, een opstap. Ik hoop binnen niet al te lange tijd door te breken als zanger'. eindredactie jan kunt vormgeving glel van de kop

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17