Juiste pet voor kopzorgen Agassi moeilijk te vinden Melbi Raboen volgt Wim van Hanegem op Goede start hockeyteam CeidaeSotvumt SPORT 1 Ze Anton van Berkel boven verwachting L Berry Schwartz verrast met driejarigen Tr Leconte sterk SPORT? p MET DE KRANTI OP DE: ERETRIBUNE. DONDERDAG 4 JUNI 1992 SURHUISTERVEEN - Het was gisteren gehaktdag in Sur- huisterveen. Tot in de late uur tjes was het gisteravond in het bejaardencentrum 't Suyder- huys onrustig en werd er hier en daar moeizaam geslikt. Het was ook niet alledaags wat zich gisteren tijdens de zesde ronde van het nationaal damkampi oenschap afspeelde. Met in de hoofdrollen een verliezende ti telverdediger en een opnieuw winnende debutant. Daarnaast liep Jannes van der Wal in zijn derde nul. Anton van Berkel kwam door zijn totaal onverwachte winst van gisteren tegen Wieger Wesselink drie punten los van Rob Clerc. Of de jonge Van Berkel een en ander goed heeft verteerd, zal vandaag moeten blijken tegen een getergde Clerc. Die verloor niet meer sinds 1989 en sneuvelde giste ren na een 'droge' partij tegen Wim van der Kooy op de klok. Dat gebeurt Clerc zelden en die zal vannacht zeker minder goed hebben geslapen dan de jeugdige Van Berkel. Die werd als nationaal junio renkampioen 1991 reglemen tair geplaatst in de halve fina les en sloop daarin achter Auke Scholma naar de finale. In Surhuisterveen praat nu ie dereen over de jeugdige Bra bander, die nog maar amper bekomen van de schrik van een zwak zettende tegenstan der, zag dat provinciegenoot Van der Kooy hem de helpen de hand toestak. Van der Kooy, tweemaal zo oud als de negen tienjarige Van Berkel, stuntte volop tegen Clerc. Auriol superieur ATHENE - Met een superieu re zege in de fameuze Acropo- lis-rally heeft de Franse auto coureur Didier Auriol de span ning in de strijd om de wereld titel opgevoerd. De Lancia-rij- der verkleinde in het klasse ment de achterstand op zijn Finse rivaal en teamgenoot Juha Kankkunen, die in Athe ne op bijna anderhalve minuut als tweede eindigde, tot twee punten. Voor Auriol was het na Monte Carlo en Corsica de der de zege in dit seizoen. Hij vol tooide de vierdaagse wedstrijd met veertig klassementsproe ven in 7 uur, 12 minuten en 8 seconden. Idoor DOUWE FRERICHS KOERSTIPS WASSENAAR - Veertien da gen terug presenteerde de Haagse draftrainer Berry Schwartz een van zijn driejari ge paarden over de sprint op Duindigt. Zijn pupil Gemma Brasil roffelde een mijlsopga- ve af in een snelle 1.17.5. Zo'n tijd zou enkele jaren geleden nog sensatie zijn, tegenwoor dig is de betere omschrijving het cliché „knappe prestatie". Gisteren maakte Berry duide lijk dat hij nog een driejarig ta lentje onder zijn hoede heeft. Zijn naam: Goya Robel. In de eerste koers versloeg de hengst ondanks een nadelige startpositie in het tweede gelid de grote, doch merkwaardig genaamde favoriet U O Me Abba. Goya Robel zette een knappe 1.17.3 neer. Dat nie mand gerekend had op een succes van de twee jaar gele den op de Buitenzorg-veiling aangekochte hengst bleek uit de winnend cöte. Elke op Roya Robel gespeelde gulden werd dertig maal uitbetaald. Spectaculair was de ontkno ping van de zesde koers waarin liefst zes dravers over de volle breedte van de Duindigtbaan op lijn om de zege streden. Evert Buitenzorg, nota bene bij het indraien van de laatste rechte lijn nog in voorlaatste positie was het sterkst. Het meest opvallende nieuws in de drafsport kwam deze week van de Hoofddorper Cees de Leeuw. De trainer maakte bekend dat na een ruzie met eigenaar Bob Krom zijn stalve- dette Carisma Darby uit trai ning is gehaald. Met zijn para depaard Carsima Darby be haalde De Leeuw de afgelopen twee jaar in binnen- en buiten land opvallende successen. De merrie zal nu onder de hoede komen bij het pas zelfstandig begonnen duo Erik Dragt en Loes Knol in Wolvega. Tips Hilversum, vrijdag aanvang 19.0*^ 1e Koers: 1 Fabienne, 2 Keystone CreEp! co, 3 Gaia Robel (3-6-4) Pn 2e Koers: 1 Eno Of All, 2 Foco 8#>or roona, 3. Flying Bonnie (9-4-8) je 2 3e Koers. 1 Guy Hanover, 2. Formidfaor bleH, 3. Gipsy (7-4-5) .Qrd 4e Koers 1Godfather, 2. Galant B, 3 liri Grant Avenue (8-9-4) P 5e Koers- 1 Sweetlife Hanover, 2. Deli6 s Ruimzicht, 3. Early Bird (4-7-5) erst 6e Koers 1 Speedster Coaltown, 3aar Fact One. 3. Florida Gesture (4-7-5) jarti 7e Koers- 1 Gamba Rebel, 2 FunnCg Butcher, 3. Eleonora (12-1 -8) /L 8e Koers 1 Derrek Baker, 2 Cees ViiT trix, 3. Dahhaam (7-2-5) elc 9e Koers 1Flerus, 2 Flash Highlan<j>iTir 3. Dash Alone (2-5-8) eze 10e Koers- 1. D'uschi Fibber, 2. Flayntf Waver, 3. Dianne (5-3-1) ing PARIJS Hoe ver moet een tennisser zakken, al vorens hij tot inkeer komt? In het geval van André Agassi zou het neu trale antwoord de zeven tiende positie op de we reldranglijst zijn. De jon ge Amerikaan maakte echter een vrije val, die het gevolg was van een wat minder serieuze pe riode in zijn leven. Agassi is altijd al goed geweest voor de nodige stof tot discus sie. Dat was in '88 zo, toen hij als achttienjarige de halve fi nales van Roland Garros haal de. De wereld lag aan zijn voe ten. Met applaus voor zijn te genstanders en kushandjes voor het publiek stal hij de har ten van de toeschouwers. Maar tegelijkertijd klonken de eer ste kritische geluiden door. Zijn gedrag zou op schaamte loze minachting voor zijn op ponenten wijzen, zijn frivoli teiten slechts het onderdeel van een slim uitgedachte mar- ketingformule. Maar hoe het ook precies in el kaar zit, de jeugd bleef hem trouw. Als Agassi zijn hoofd om de hoek steekt van het cen tre court van Roland Garros, waar hij dit jaar als elfde is ge plaatst, beginnen de school meisjes zijn naam te scande ren. Het lange haar, tegen woordig bedekt door een pet of een groot uitgevallen zakdoek, flitsende kleding. Het hoort bij Agassi. Maar wie zo opvallend met zijn uiterlijk te koop loopt, kan rekenen op snijdende kri tiek als het tennissen opeens van een wat minder gehalte is. Glamourboy De criticasters van de gla mourboy uit Las Vegas kregen het afgelopen jaar veel in de schoot geworpen. Agassi tui melde na zijn vierde plaats van na de finale in Parijs tegen Jim Courier naar nummer zeven tien. Niet alleen speelde hij minder toernooien, hij kreeg opk van een aantal zachte eit jes om de oren. De ster, ooit zeer snel gerezen, was geval len. Agassi: „Ik geef toe dat ik de tol van de roem heb betaald. Wellicht bereikte ik te vlug de top. De belangstelling groeide massaal, het geld stroomde binnen. Ik wist op een gegeven mpment niet meer waar ik stond. Alles mocht, alles kon. Waarom moest ik 25 wagens kppen? Een Lamborghini en een Ferrari zouden ruim schoots volstaan hebben. Ik dped nog tal van andere stom miteiten. Er stond niemand aan mijn zijde om daar tegenin te gaan. Geen tweede vader, geen vriendin. Ik wilde ook niemand aan mijn zijde". De geruchtenstroom was al enige tijd op gang gekomen. Agassi sukkelde met zijn pri- vé-leven en maakte zich on dertussen bij zijn Belgische sponsor minder populair door het indoor-toernooi van Brus sel zo snel mogelijk voor ge zien te houden. Een paar maanden geleden werd hij plots gesignaleerd met een be ginnend buikje. Het gaf weer eens voeding aan negatieve uitlatingen over zijn eetge woontes. Hij zou zich niet ver zorgen als een topspeler. Agas si: „Ik werd in de wedstrijden eerst mentaal getroffen. Daar na verzwakte mijn conditie, omdat ik het niet meer kon op brengen. Gelukkig heb ik de training niet helemaal ver waarloosd. Alleen de intensi teit verminderde. Over mijn voeding werd ook van alles ge zegd. Dat ik cola en hambur gers als ontbijt neem, is larie koek. Ik lust dat wel allemaal overdag. Vroeger bestelde ik ook hamburgers in de duurste restaurants. Ik geloof niet dat ik iemand anders moet wor den. Als ik maar besef dat mijn imago, mijn levenswijze niet alles betekent". Kapsones Veel collega's vinden dat Agas si te veel kapsones heeft. Toen hij in '90 de open Franse titel verspeelde aan de eigenlijk uitgerangeerde Andres Gomez uit Ecuador werd er niet voor niets links en rechts geglim lacht. Zijn landgenoten had hij ook al een keer tegen zich in het harnas gejaagd door op het laatste moment af te haken voor een Daviscup-ontmoeting met Tsjechoslowakije. De re den: teamcaptain Tom Gor man verbood hem zijn hele ge volg (broer Phil, trainer Nick Bolletieri en agent Bill Shel- ton) mee te slepen. Toch ge looft Agassi niet dat de verhou dingen zijn verstoord. „Er be staan geen persoonlijke tegen stellingen tussen Pete Sam pras, Jim Courier en mij. Als collega's respecteren wij el kaar". Wat echt is en wat gespeeld, is bij iemand als Agassi moeilijk te onderscheiden. Zo ook zijn religieuze overtuiging als aan hanger van The New Christi ans. Net als landgenoot Mi chael Chang wil hij nog wel eens een hogere macht aanha len. Tegenover de openheid omtrent zijn geloof staat angst voor opdringerige fans. Zo vroeg hij een keer midden in de nacht op een vliegveld om body-guards, terwijl de lucht haven volledig was verlaten. Soms valt Agassi uit zijn rol. Op Flushing Meadow spuugde hij een keer naar een scheids rechter na een scheldkanonna de. Gelukkig voor Agassi be landde de klodder speeksel on opgemerkt op de broek van de umpire, waardoor een straf uit bleef. Als hij zijn zin niet krijgt, lijkt Agassi sterk op een verwend jongetje. Helemaal onlogisch is dat natuurlijk niet, als je als achttienjarige (in '88) legio geinteresseerde be drijven op de stoep ziet staan en opeens zwemt in het geld. Hand in hand Verwend of lui, het blijven PARIJS De partij tussen Korda en Tsjerkasov in de kwartfinales van het mannen enkel spel op Roland Gar ros werd gisteren afgebroken. De Tsjech Korda leidde met 6-4, 7-6. Agassi versloeg Sampras met 7-6, 6-2, 6-1. Zijn tegenstander in de halve eind strijd Courier ver sloeg Ivanisevic F met 6-2, 6-1, 2-6, 7-5. Leconte won van Kulti in 6-7, 3-6, 6-3, 6-3, 6-3. In het vrou wen dubbelspel overleefde Manon Bollegraf met de Amerikaanse Adams de achtste fi nales tegen het duo Malajeva/Rittner: 6- m 2,6-3. Henri Leconte schreeuwt het uit na het winnen van de derde set in zijn partij tegen Kulti. De Fransman had de eerste twee sets verloren FOTO: AP twee verschillende zaken. Bij Agassi ging het een tijdlang hand in hand. Enkele maan den voerde hij vrijwel niets uit, stelde bovendien niet meer prijs op de begeleiding van de even befaamde als bekritiseer de Nick Bolletieri. Maar hij veerde op bij het naderen van Roland Garros, het grand slam-evenement met het door hem zo geliefkoosde gravel. Bolletieri is terug bij Agassi, en Agassi is terug op de weg naar de top. Morgen wacht hem de halve finale tegen Jim Courier, een herhaling van de eindstrijd van vorig jaar. „We moeten bewijzen wie de grote man op gravel is", weet Agassi. „Ik ben zeer gemotiveerd. Dat heeft niets met Courier te ma ken, het toernooi zelf zorgt wel daarvoor". Mocht Agassi dit keer Courier te slim af zijn, is de titel binnen handbereik. In de andere helft van het schema sneuvelden reeds alle favorieten. Als Agas si op Roland Garros zegeviert, valt volgens Pete Sampras, van wie hij gisteren won, een last van de schouders van de inwoner van Las Vegas. Agassi bevestigt dat: „Het is ironisch. Ik heb lange tijd in de top drie gestaan en nog steeds geen grand slam-titel gepakt". Wat het hoofddeksel dan zal wor den, is even afwachten. „Ik heb wel andere dingen aan mijn hoofd dan erover na te denken met welke pet ik AMSTELVEEN - De Ne derlandse hockeyers zijn het vijflandentoernooi in Amstelveen voortvarend begonnen met een over winning van 4-3 op olym pisch kampioen Groot- Brittannië. derlagen (1-2) tegen India in het weekeinde - de snelle voor uitgang die te bespeuren viel in het elftal dat pas aan de der de serieuze wedstrijd toe was in de aanloop naar Barcelona. Zijn collega Roelant Oltmans is met de vrouwen minder ver. Dat werd aangetoond door Zuid-Korea. dat het openings duel met Oranje met 1-0 won. Wanneer de ontwikkeling doorzet, kan Jorritsma zijn de finitieve ploeg binnenkort al op papier zetten. Floris Jan Bo- velander lijkt met Pieter van Ede of Bastiaan Poortenaar, herstellende van een blessure, het centrum van de verdedi ging probleemloos te kunnen bemannen, nu Leo Klein Ge- bbink zich steeds beter thuis gaat voelen op de linksachter plaats. Aan de andere zijde spitst de strijd om een basis plaats zich toe tussen Hendrik Jan Kooijman, die het eerste duel in Amstelveen door werk- Vreugde bij Oranje na de zegt op Engeland. ree FOTOAN) iïk zaamheden moest missen, etls Wouter van Pelt. ne< De middenlinie - Bnnkmaijen Delissen en Diepeveen - staman voorlopig niet ter discussie ejor in de aanval lijkt de teruggiWa haalde Maarten van Grimbeer gen tussen Weterings en ParlJC i vliet in de aangewezen vervarieb ger van de teruggetreden Tortus van 't Hek. Van den Honerfoi weer fit, Veen en geheim w#e> pen Pijpers kunnen dat drietioc scherp houden. |s K DEN HAAG - Melbi Raboen is de nieuwe trainer van het Utrechtse USV Holland, dat dit seizoen promoveerde naar de hoofdklasse A en volgt aldus de naar Feyenoord vertrokken Wim van Hanegem op. Hol land en Raboen kwamen gis terochtend een verbintenis van één jaar overeen. „Nadat Van Hanegem bij ons vertrok, waren wij uiteraard op zoek naar een opvolger", legt voorzitter Nico van Slegten- horst van Holland uit. „Een trainer die de voetbaltaal spreekt en de kwaliteit die wij in onze ploeg hebben kan sme den tot een hecht collectief. Holland had reeds contact met drie zeer gerenommeerde trai ners, toen wij plotseling getipt werden dat Melbi Raboen vrij was. Ik kende hem niet, maar begreep dat hij bij Quick Boys, ADO, UVS en Wilhelmus werk zaam was geweest. Niet de minste clubs en dus heb ik hem gebeld. Dinsdagavond Organisatie Melbi Raboen, die volgend sei zoen bij USV Holland werkzaam zal zijn. FOTO: SP heeft er vervolgens een ge sprek plaats gehad, waardoor wij direct enthousiast werden. We kregen een hele goede in druk van Raboen. Het gevoel Melbi Raboen, die dit seizoen bij herhaling heeft verklaard slechts een nieuwe betrekking als oefenmeester te accepteren indien de organisatie bij de vereniging in kwestie van dien aard was dat hij op niveau zou kunnen werken, toont zich te vreden met Holland. „Jazeker. De spelersgroep is enorm sterk met jongens als Frans Adelaar, Pascal de Bruin en Gert van Hanegem en over de organisa tie van de club heb ik eveneens een positief gevoel na de ge sprekken die zijn gevoerd. Ik heb er zin in". Holland heeft zich in de afgelo pen zeven jaar opgewerkt van de derde klasse naar de hoofd klasse en heeft in de van VUC afkomstige Edwin Brouwer een van origine Haagse speler in de gelederen. Komend sei zoen ontmoet Hollandia het Voorburgse Tonegido in com petitieverband. SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT Acropolis-rally, eindstand: "k Auriol/Occelli (Fra) Lancia 7.12.08,2. Kankkunen/Piironen (Fin) Lancia 7.13.37, 3. Biasion/Siviero (Ita) Ford 7.14 33. 4. McRae/Ringer (GBr) Subaru 7^16.02, 5. Delecour/Grataloup (Fra) Ford 7.27.22, 6 Recalde/Chistie (Arg) Lancia 7.31.58. WK-stand: 1. Kankku nen 62 punten, 2. Auriol 60, 3. Sainz (Spa) 57, 4. Biasion 34, 5. Deiecour 33, 6. Alen (Fin) 28. BASKETBAL Groningen, Internationaal toernooi, mannen Nederland-lsraël 70-80 (28-33) Scores Nederland: Bottse 18. Schilp 14, Van Poelgeest en Lieverst beiden 12; Slove- nië-College All Stars (VSt) 83-81 (43- 51) Eindstand: 1. Slovenië 3-6, 2. Is raël 3-4, 3. College All Stars 3-2, 4. Ne derland 3-0. BOKSEN Berlijn, Internationaal toernooi midden, halve finale: Joval (Ned) ver liest op punten (5-8) van Garbey (Cub); zwaar, halve finale: Vanderlijde (Ned) wint op punten (12-9) van Hulström (Den); superzwaar, kwartfinale: Nijman (Ned) wint op punten (8-5) van Russi- nov (Bul). DAMMEN Surhuisterveen. NK mannen, zesde Wesselink-Van Berkel 0-2, Clerc-Van der Kooij 0-2, Heusdens-Meijer 0-2, Van Aalten-Van Leeuwen 0-2, Van der Zee- Van der Pal 1 -1Van der Wal-Jansen 0- 2, Wiersma-Scholma 1 -1Stand: 1Van Berkel 9 punten, 2. Meijer 8, 3. Jansen, Van Leeuwen, Scholma en Wiersma 7, 7. Clerc, Wesselink en Van der Zee 6. 10. Van der Kooij en Van der Pal 5, 12 Van Aalten en Heusdens 4, 14. Van der Wal 3 HOCKEY Amstelveen, BMW-toernooi, eerste Vrouwen Nederland-Zuid-Korea 0-1 (0-0). 46. Ky- ong Hei Lee 0-1. Scheidsrechters: Crespo (Arg) en Clarke (GBr). Nederland: Toxopeus; Lejeune-Van der Ben, Lejeune, Fokke en Van Nieuwen- huyze-Leenders; Steenberghe, Bennin- ga en Holsboer; Wouters (45. De Rui ter), Wolff en Ohr. Groot-Brittannië- Spanje2-1 (1-1). Mannen Nederland-Groot-Brittannië 4-3 (3-1). 21. Parlevliet 1-0 (sc), 23. Weterings 2- 0, 24. Van Grimbergen 3-0, 29. Potter 3- 1 (sb), 40. Hill 3-2 (sc), 45. Brinkman 4- 2, 55 Hill 4-3 (sc). Scheidsrechters: Deo (Spa) en Wonig (Dui). Nederland: Looije; Van Pelt. Bovelan- der, Van Ede en Klein Gebbink, Brink man, Delissen en Diepeveen (50. Van den Honert); Parlevliet (50. Veen), Van Grimbergen en Weterings. Duitsland- Pakistan 2-3 (1-0) HONKBAL Amerikaans competitie National league: New York Mets-San Francisco Giants 4-3, Chicago Cubs- San Diego Padres 3-2 (13 inn.), Cincin nati Reds-St. Louis Cardinals 2-1Pitts burgh Pirates-Los Angeles Dodgers 1- 0, Houston Astros-Montreal Expos 6-0, Atlanta Braves-Philadelphia Phillies 5-3. American League: Cleveland Indians- Seattle Mariners 4-3, Milwaukee Bre wers-Detroit Tigers 5-4, Kansas City Royals-Chicago White Sox 2-1Texas Rangers-New York Yankees 8-2, Toron to Blue Jays-Minnesota Twins 7-5 (13 inn), Oakland Athletics-Boston Red Sox 5-4, Baltimore Onoles-California Angels 4-2. PAARDESPORT Koersen Duindigt Eerste koers, 1609 m: 1. Goya Robel (Schwarz) 2.04,4-1.17,3, 2.U O Me Abba, 3. Gaisha D. Niet gestart: Ginger' Girl Toto: winnend 30,80 plaats 3,10 1,101.80 koppel 25,00 trio 937,20. Tweede koers, 2000 m 1 Enath (Wat- low) 2.09,8, 2. Mazal Tov, 3 Royal Clas sic- Toto: winnend 13,10 plaats 2,80 2,50 koppel 19,80 trio 152,80. Derde koers, 2000 m: 1Fatima H (Gill) 2.43,0-1.21,5, 2. Evander, 3. Victory at Z Niet gestart: Erika. Toto: winnend 7,60 plaats 4,00 6,30 koppel 20,10 trio 489,60 Vierde koers, 1900 nv 1Fluent in Spa nish (De Vries) 2.01.3.2. Ireland Boppe. 3 Well Prince Toto: winnend 1,60 plaats 1,401,90 koppel 6.60 trio 38,00 Vijfde koers, 2600 m: 1 Fajolie Dakota (De Leeuw) 3.27,5-1.19,8,2 Europa Ni- netytwo, 3. Fabiena H Toto: winnend 7,80 plaats 2,40 1,90 koppel 6,80 trio 134,10. Zesde koers, 2000 nr 1 Evert Buiten zorg (Ao. de Wrede) 2.38,0-1.19.0, 2. Early Ricardo, 3. Eloi Shoeing. Toto: winnend 1,40 plaats 1.30 2,00 koppel 8,80 trio 40.90. Zevende koers, 2150 m 1. Watermill Olymp (De Vries) 2.14,3,2. You Sure, 3 Ramanta. Toto: winnend 6,60 plaats I,40 1,20 1,30 koppel 8,30 trio 48,30 dubbel winnend 6,90. Achtste koers, 1609 m: 1 Fancy Ricar do (Knijnenburg) 2.04,9-1.17,6, 2. Eve ry Rotary, 3. Fantome de Lucia Toto: winnend 7,00 plaats 2,10 1,30 koppel II,70 trio 130,50. Negende koers, 2000 m 1 Daan S (Strooper) 2 38,0-1.19,0, 2. Dutch Dak ota, 3. Eddy Oostland. Niet gestart: Ell as. Toto: winnend 1,50 plaats 1,20 5,00 koppel 13,70 trio 77,00. Totalisator-om- zet: 144.171,00. SCHIETEN Wereldbeker, tweede dag. Mannen, luchtgeweer: 1 Fedkin (GOS) 696,0 punten, 2. Dobler (Dui) 695,3,3. Van Bekhoven (Ned) 695,0. Vrouwen, luchtgeweer: 1 Sekanc (Joe) 488,1, 2 Suppo (Ita) 482,5, 3. Stein (Dui) 479,4. TENNIS Open Franse kampioenschappen Mannen enkelspel, kwartfinales: Agassi (VSt/11)-Sampras (VSt/3) 7-6 6- 2 6-1Courier (VSt/1)-lvanisevic (Kro/8) 6-2 6-1 2-6 7-5, Leconte (VSt)-Kulti (Zwe) 6-7 3-6 6-3 6-3, Korda (Tsj/14)- Tsjerkasov (GOS) 6-4 7-6 afgebroken wegens invallende duisternis, dubbelspel, achtste finales: Albano- /Motta (Arg/Bra)-Agassi/John McEnroe (VSt) 6-4 7-6 Vrouwen dubbelspel, achtste finales: Adams/Bollegraf (VSt/Ned/5)- Katerina MalejevayRittner (Bul/Dui/15) 6-2 6-3, Gemengd dubbelspel, achtste fina les: Savtsjenko/Suk (Let/Tsj/3)-Wood- /Beckman (GBr/VSt) 6-7 6-2 6-3, Hethe- rington/Michibata (Can/7)-Stubbs/War- der (Aus/14) 6-7 7-6 6-2, Pierce/Palmer (Fra/VSt) -Adams/Witsken (VSt/9) 6-2 6- 7 6-4, Sanchez Vicario/Woodbridge (Spa/Aus/2)-Borwick/Vacek (Dui/Tsj) 6- 4 6-7 6-3 Beckenham (Eng) Derde ronde: Golarsa (lta/111)-Boog- ert (Ned) 6-2 6-3. VOETBAL Oefenduels Finland-Engeland 1-2 (1-1); Denemar- ken-GOS 1-1 (1-0). 35. Christensen 1-0; Noorwégen-Schotland 0-0. WK-kwalificatie, groep 3 Albaniè-Litouwen 1-0 (0-0). WK-kwalificatie, groep 4 Faeróer-België 0-3 (0-1 WK-kwalificatie, groep 5 Hongarije-IJsland 1-2 (1-0) Competitie Oostenrijk Vorwarts Steyr-St. Polten 1-1, Stahl Linz-Admira Wien 2-2, FC Tirol-Rapid Wien 1-0, Austria Wien-Salzburg 2-1. Eindstand: Austria Wien 14-33 (73-36); Austria Salzburg 14-33 (62-37); FC Tirol 14-33 (69-49)Admira Wacker 14-30. Vrouwen, EK-kwalificatie Nederland-Roemenië 1-1 (1-0) 25 Van der Ploeg 1-0, 78. Grigore 1-1 Scheids rechter: Ervine (Ier). Toeschouwers: 1500 Stand: Nederland 3-5 (6-1); Roe menië 3-4 (3-2); Griekenland 4-1 (1-7). NK zondag-amateurs RCH-Halsteren 6-0 (3-0). 12. Wildeboer 1-0 (strafschop), 39. Sion 2-0, 41. Brammer3-0, 48. Bekkum 4-0, 53. Sion 5-0 (strafschop). 90. Oomen 6-0. Schei- drechter: Rijkers. Toeschouwers: 1300 Stand: RCH 3-4 (9-3), Rheden 3-4 (7-5); Halsteren 4-2 (6-14) Laatste wedstrijd, zaterdag: Rheden-RCH. VOLLEYBAL Oefenduel, vrouwen Nederland-ltalië3-0 (15-615-7 15-13). WIELRENNEN Ronde van Italië. Elfde etappe Monte- pulciano-lmola: 1 Pagnin (Ita) 233 km in 5.59,19 (gem. 38,907 km/u), 2. Lietti (Ita). 3 Chioccioli (Ita), 4 Yates (GBr) op 2 06, 5. Gainetdinov (GOS), 6. Lelli (Ita) 2.24, 7. Sciandri (Ita), 8. Zaina (Ita), 9. Jaskula (Pol), 10. Bordonali (Ita), 11. Ghirotto (Ita), 12. Leali (Ita), 13. Ferriga- to (Ita), 14. Bortolami (Ita), 15. Petito (Ita), 147. Lammerts 21.22, 157 Meijs 21.49 Klassement: 1 Indurain (Spa) 49 12,50, 2. Conti (Ita) op 0.59. 3 Chi- appucct (Ita) 1.56,4. Herrera (Col) 2.03. 5. Giovannetti (Ita) 2.07, 6. Hampsten (VSt). 7. Jaskula 2.58,8 Vona (Ita) 2.59, 9 Chioccioli 3.26, 10 Faresin (Ita) 4.10, 11. Lelli 4.27, 12. Sierra (Ven) 4.32, 13. Giupponi (Ita) 4.45, 14. Botarelli (Ita) 5.00,15. Tonkov (GOS) 5.09,145. Meijs 1.26,25,157. Lammerts 1.35,18. Dauphiné Libéré. Derde etappe Pri- vas-Valence: 1 Wilfried Nelissen (Bel) 176 km in 4.14,41, 2. Colotti (Fra), 3. Rayner (GBr), 4. Manzoni (Ita), 5 Joli- don (Zwi), 6. Chaubet (Fra). 7 Zberg (Zwi), 8. Ekimov (GOS), 9 De Clercq (Bel), 10. Talen (Ned), 76. Rooks. Uitge vallen: Van Poppel. Klassement: 1 Leblanc (Fra) 10.53,56, 2 Nevens (Bel) op 0.09, 3 Farfan (Col) 0.15, 4. Mottet (Fra) 0.18, 5. Boyer (Fra) 0.21, 6 Delion (Fra) 0.22, 7. Pensee (Fra) 0.23, 8 Bugno (Ita). 9 Dufaux (Zwi), 10. Palacio (Col), 17. Van den Ak ker 0 42, 19 Lubberding 0.43, 54. Rooks 0.44. Ronde van Asturië. Tweede etappe Llanes-Aviles: 1. Gutierrez (Spa) 190 km in 5.07,06, 2. Gonzalez Salvador (Spa), 3. Fondriest (Ita), 4. Konisjev (GOS), 5 Den Bakker (Ned), 6. Unzaga (Spa), 7 Dominguèz (Spa), 8. Van den Bossche (Bel), 9. Delgado (Spa). 10. Zulle (Zwi), 11. Mare Siemons, 33 Breukink,35 Mulders, 48 VanAert. 61. Maassen, 69 Zuyderwijk, 80 Van der Pas op 0.55,91 Nijdam 1.27,93. Hane- graaf, 94. Poels 2.01, 100. Goense 7.16, 104. Solleveld 7.16, 111. Nijboer 11.43. Klassement: 1Zulle, 2. Montoya (Spa) op 0.11, 3 Rominger (Zwi) 0.23, 4. Breukink 0.36, 5. Hodge (Aus) 1.05, 6 Diaz Zabala (Spa) 1.06,7 Ludwig (Dut), 8. Wegmuller (Zwi) 1.07, 9. Garmendia (Spa) 1.11, 10. Mora (Col) 1.19, 14. Maassen 1.27,16. Den Bakker 1.36,19. Nijdam 1.38, 22. Van Aert 1.46, 29. Mare Siemons 2.07, 47. Mulders 2.34, 63 Zuyderwijk 2.57, 91 Hanegraaf 4.49, 92. Poels 5.14, 98. Solleveld 9.58, 101 Goense 10.48,107. Nijboer 15.07 Ronde van Groot-Brittannië (open). Negende etappe Durham-Sunder- land: 1 Luckwell (GBr) 134 km 3.11.46. 2. Marcussen (Den), 3. Skaane (Noo) 0.02, 4. Lillywhite (GBr) 0.21, 5. Smidt (GOS), 6. In 't Ven (Bel), 7 Andersen (Den), 8. Sutton (Aus), 9 Michaelsen (Den), 10. Heger (Tsj), 19. Van de Meu- lenhof, 26 Hermes, 35. Van Elburg, 36. Vergeer, 81. Bogaard 19 03, 83. Vaas- Klassement: 1Henry (Ier) 33.31.04, 2je Willems (Bel) 0.12, 3. Hoban (GBij^ 0.28, 4. Andersen 0 415 Van de Meui lenhof 0.42, 6. Soerkov (GOS) 0.45, 7ar Smith (GBr) 0.53, 8 Verbeken (Bel/a 0.56, 9. Stephens (GBr) 1.16, 10. Huyjia gens (Bel) 1.21, 37. Hermes 29.56, 53pr Van Elburg 49.59, 75. Vaassen 1.18,1% 76 Vergeer 1.22,25, 85 BogaariL, 1.34,23. Ronde van Oostenrijk (amateurs). ZefC vende etappe Gundel-Sillian: 1 Dekoe ker (Ned) 177,5 km in 5 08.34. 2 Pagoric (Slo), 3. Johnsen (Noo), 4. Hervé (Frafi op 0.09, 5. Langl (Oos) 0 46, 6 Vacef (Tsj) 0.47,7. Vervoort (Bel) 0.50,8. Bunr. ca (Slo), 9 Hauer (Oos), 10. Totschmf1 (Oos), 45 Groenendaal 14.52, 50 Reita nerink 19.29, 57. Van Dijk, 75. De Poér 28.36. Klassement: 1 Bunca 24 41,50,2 Lu<| tenberger (Oos) 0.17, 3 Hauer 0 4 Totschnig 0 48, 5. Lanz (Zwi) 2.00, I Vacek 2.36. 7. Dekker 3 18, 8 Lang 3.26, 9 Hervé 3.28, 10 Prenuzic (SloP 4.37,31 Groenendaal 20 24,58 Reinejr rink 38.03, 59. Van Dijk 39.06, 75. T Poel 1.06,29. ZEILEN Eagle Beach (Aruba). Plankzeilefl speedslalom, standen na de derdf race. Heren: 1. Dunkerbeck (Spa), 2 Be®; boch (Fra), 3 Kristensen (Den), 4 Tentl tehau (Fra), 5. Naish (VSt). Nederlanp ders: 39. Kruijer, 46. Boersma, 4fit Bourgonje, 53. Van Tol, 61Knipscheëi. 63. Goudsblom Dames: 1. Dunkerbeck (Spa), 2 Mulle (Dui), 3. Crisp (Aus), 4. Siebel (Dui), 9' Cochran (VSt)6. Ernst (Ned)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12