Geen garantie voor woningen Groenoord Geef de krant aan papa LEIDEN OMGEVING WETHOUDER TJEERD VAN RIJ VAN VOLKSHUISVESTING: Liever eensgezinswoningen in Leiderdorp dan flatjes in binnenstad Leidenaar met mes in bovenbeen gestoken £cidóc(3owuvnt E&idaeSou/umt DINSDAG 2 JUNI 1992 IN NAAM DER WET Zitten Weinig mensen zullen voor een boete van 35 gulden de reis vanuit Den Haag naar het Leidse kantongerecht ondernemen..Voor een 26- jarige inwoner van de Hof stad lag dat gisteren anders. Onder escorte van de rijks politie verscheen hij gister ochtend aan het Rapen burg. Hij verbleef tijdelijk in het Huis van Bewaring, zo bleek bij het voorlezen van de dagvaarding. Dat riep de gedachte op dat de zitting mogelijk een uitje was uit de sleur van de peni tentiaire inrichting. Hij was al geruime tijd gele den in Oegstgeest aange houden toen hij zonder de veiligheidsgordel te dragen in een auto reed. Hij had, wat wel vaker voorkomt, nooit een acceptgiro gekre gen van justitie. Officier van justitie G. Biezeveld eiste, gebruikelijk in zo'n situatie, dan ook de boete van 35 gul den die in dat geval ook op de giro zou zijn vermeld. En juist toen rechter Kamp hem ook tot dat bedrag wil de veroordelen, kwam de voor het overige stille ver dachte met een bezwaar. „Ik kan dat niet betalen, ik heb geen inkomsten". Een op merking die bij een derge lijk luttel bedrag verbazing op het gezicht van Kamp te weeg bracht. Op een toon van 'vooruit dan maar', kreeg de verdachte de toe zegging dat hij in plaats van te betalen ook een dag kon gaan zitten. Toch was ken nelijk de nieuwsgierigheid van de rechter geprikkeld. Hij wilde, ook al had het niets met de zaak te maken toch wel weten hoe lang de verdachte nog voor de boeg had in het gevang. „Acht jaar", luidde het antwoord dat opnieuw verbazing wek te. „Nu ja dan kan een dag er ook nog wel bij", was de laconieke constatering ach ter de tafel. „Maar het gaat wel van mijn verlofdagen af', gaf de Hagenaar aan dat het ook weer niet zo simpel lag en dat hij er over had na gedacht. „In ieder geval on dergaat u wel een vorm van straf', sloot de rechter on verbiddelijk het korte deba tje af met zijn vonnis. Bier Anderhalf jaar was de eige naar van jeugdhotel Lits Ju- meaux aan de Leidse Lange Scheistraat in de weer ge weest om een drankvergun ning te krijgen. In principe kon hij die wel krijgen van de gemeente, maar dan moest eerst het bestem mingsplan worden gewij zigd. maar dat vergde dus tijd. In maart 1988, toen de zaak al ruim 15 maanden liep, kreeg hij te horen dat hij de vergunning opnieuw moest aanvragen. Zijn eer ste aanvraag was om ondui delijke redenen verlopen. Maar, dan zou hij de al veel eerder toegezegde vergun ning snel echt krijgen. De 35-jarige hotelier had al eerder toestemming gekre gen om een grote bierrecla me tegen de gevel te schroe ven. En ja, ook al had het een niet met het ander te maken, zoiets staat toch gek als er binnen in de verste verte geen pilsje valt te vin den. Zo kon het gebeuren dat luttele weken voor de vergunning op de deurmat lag, de politie binnenviel. De Leidenaar had het er in- i middels op gewaagd achter gesloten deuren zijn gasten 1 een biertje te schenken. fi Duur biertje, want er kwam een bekeuring aan te han- j gen. Hoewel officier van justitie Biezeveld wel begrip voor de situatie had, vond hij dat de Leidenaar toch beter had kunnen weten. Hij ook zijn twijfels over de motieven voor de tweede aanvraag, een paar dagen na het poli- tiebezoek. Niettemin be perkte hij zijn eis tot 100 gulden, minder dan de ge bruikelijke 155. Rechter Kamp had meer vertrouwen I in zijn medemens. De Lei- denaar was weliswaar schul dig, maar het was begrijpe- lijk dat hij de tap toch had II laten lopen. Een boete zat er wat hem betreft niet in. i Snel hekje verschijnen. Onder 'i hen ook een 38-jarige Hage- |naar die in Leiden op de Plesmanlaan 109 had gere- I den in plaats van de toege- I stane 50. Zonder dralen gaf hij de overtreding toe. Hij had het stoplicht nog willen halen, motiveerde hij zijn t inhaalrace. „Dat is dan een duur stoplicht", constateer de Kamp droogjes om de Hagenaar conform de eis te veroordelen tot 425 gulden of negen dagen zitten. Nieuw glas vooroud Mevrouw Braxhoven uit Leiden wist gistermid dag niet wat haar overkwam. Toen ze haar lege flessen in de glasbak op het Bevrijdingsplein had gedeponeerd, overhandigde wethouder H. de la Mar (milieu) haar een 18-delig glasser vies. Hij deed dat in het kader van de landelijke actie 'Glas voor Glas', die elke week een ande re stad aandoet. Deze cadeau-actie, georgani seerd door de stuurgroep Promotie Glasbak, is bedoeld als aanmoediging voor de glasbakge bruiker. De 144 in Leiden opgestelde glasbak ken worden overigens uitstekend gebruikt. Vo rig jaar is er in het totaal zo'n 2028 ton glas in gestort. Dit is ruim vier procent meer dan in het voorafgaande jaar. FOTO: WIM VAN NOORT Leidenaar rijdt door rood licht: drie gewonden LEIDERDORP - Bij een aanrijding op de afslag van het Engelendaal naar de provinciale weg 5 in Leiderdorp raakten vanacht drie mensen licht gewond. Het ongeval ontstond toen een 25-jarige Lei denaar komende vanuit Leiden door het rode licht reed. Hij ramde op de kruising een 24-jarige Noordwijker in de flank. Drie gewonden en twee zwaar bescha digde auto's waren het gevolg. Een van de gewonden werd ter behandeling naar het AZL overgebracht. Aanranding op Langegracht LEIDEN Een 30-jari- ge Leidse vrouw heeft gisteren aangifte ge daan van aanranding. Ze liep in de nacht van zaterdag op zondag op de Langegracht, toen ze een man met twee hon den tegen het lijf liep. De man greep haar bii de borsten, maar de vrouw kon zich losruk ken en zich uit de voe ten maken. De man ver dween richting het Huygpark. Katwijker beroofd LEIDEN Een 26-jarige Katwij ker is gisteren op de Niels Bohr- weg beroofd van zijn kleding en bezittingen. Hij schuilde om half zes onder het viaduct, gelegen bij Rijksweg 44, toen hij twee donkere mannen op hem af zag komen. De grootste vroeg hem om een vuurtje. Vervolgens kreeg de man een harde klap op zijn hoofd en werd hij op de grond geduwd. Daar trok één van de mannen de schoenen, de jas en de broek van het slachtof fer uit. Vervolgens werd de man met een scherp voorwerp in zijn gelaat, armen en benen gekrast. Vervolg van voorpagina LEIDEN Wethouder T. van Rij (ruimtelijke or dening) wil geen garantie afgeven voor het behoud van woningbouw in de wijken Groenoord en Ma- redijkbuurt. Persoonlijk is hij echter voor behoud van de woningen in de wijk. De wethouder zei dat gister avond tijdens de jaarvergade ring van het Leids Bewoners platform, waar hij was uitgeno digd voor een toelichting op zijn discussienota over een structuurplan. Hij is bang een loze belofte te doen, door nu een garantie af te geven waar een volgend gemeentebestuur zich niet aan hoeft te houden: „Een Structuurplan zal om de vijf jaar moeten worden gewij zigd om gewijzigde inzichten weer te geven. Zoals we twin tig jaar geleden over het ver keer in de stad dachten, den ken we nu ook niet meer. De inzichten en opvattingen wijzi gen, en daarom ben ik er niet voor om nu een garantie af te geven van bijvoorbeeld vijftig jaar, ook al ben ik voor verster king van de woonfunctie. Als je eén garantie geeft, moet die worden nagekomen. Maar als we op een gegeven moment zeggen dat de werkfunctie voor de woonfunctie komt ter wijl er een garantie is afgege ven, als we een andere weg in slaan dan we zijn ingeslagen, zal je je eigen ingezette beleid ter discussie moeten stellen". Van Rij wees er met klem op dat het volstrekt niet zijn be doeling is om de woningen in de twee wijken te slopen en te vervangen door kantoren. „Ik zeg niet dat de woonfunctie weg moet. Dat staat niat in de stukken, en dat heb ik nooit Mijn persoonlijke me ning is nog steeds dat in Groe noord het wonen versterkt moet worden. En dan kies je ook voor vervangende nieuw bouw in de vorm van wonin gen. Als je ervoor zou kiezen dat in Maredijk en Groenoord de werkgelegenheid voor het wonen gaat, heeft dat conse quenties voor wat je nü gaat bijbouwen". Van Rijs persoonlijke mening wist de vertegenwoordigers van de wijk echter niet te over tuigen. „Door de verwarring die is ontstaan rond sloop, is de sloop eigenlijk al twee weken geleden ingezet. Die hele dis cussie is niet meer nodig, de wijk ligt al plat. De eerste spe culanten hebben al gebeld", al dus Emile van Aelst, voorzitter van het buurtcomité Groe noord. Afspraken heid voor behoud of sloop van de wijk bij de gemeenteraad. Die is gevraagd zich op 16 juni uit te spreken voor behoud van de twee woonwijken voor mini maal 35 jaar. M. Markusse van de wijkgroep Maredijkbuurt geeft toe dat hij op die manier een claim legt op de discussie rond de echte Structuurnota, die pas volgend voorjaar in de raad komt. „We realiseren ons terdege dat wij vooruitlopen op stellingname en besluitvor ming. Maar de bewoners wil len nu zekerheid, en niet pas volgend jaar". Het argument van Van Rij, dat een volgend gemeentebestuur toch kan doen wat het wil, wees hij volledig van de hand. „Als je nu afspraken maakt waar een volgend bestuur zich niet aan hoeft te houden, waar ben je dan mee bezig? Maar er zijn wel degelijk procedures om nieuwe colleges aan ge maakte afspraken te houden". Wethouders op bezoek bij eeuwlingen De Leidse loco-burgemeester S. de Vreeze bezocht gisterochtend mevrouw J. Kruit die in het verzor gingstehuis Lorentzhof in goede gezondheid haar 103de verjaardag vierde. Ze woont sinds 1977 in dat verzorgingstehuis Daarvoor woonde ze onder andere op de Steenstraat en de Beestenmarkt. Daar had ze studenten op kamers. Een aantal van haar vroegere huurders bezoekt haar nog steeds regelmatig. Het Leidse college van burgemeester en wethouders had het gisteren overigens druk met het afleggen van bezoekjes aan honderdplussers. Omdat burgemeester C. Goekoop op vakantie was, bracht wethou der T. van Rij - eveneens in de rol van loco-burgemeester - C. Giesselbach die afgelopen zaterdag hon derd werd. Ook Giesselbach is goed gezond. Hij volgt het nieuws nog via de krant. Hij woonde vroeger aan de Kaiserstraat 5. Zijn vrouw had daar een sigarenwinkel en verhuurde kamers aan studenten. Gies selbach woont sinds 1983 in het verzorgingstehuis 't Huis op de Waard. FOTO. WIM VAN NOORT door MONIQUE R0S0 RUDOLF KLEUN LEIDEN Leiden kan in de toekomst nog slechts woningen bouwen in de duurdere klassen. Hoe verkoopt een PvdA-wet- houder van volkshuisves ting dat terwijl de vraag naar goedkope huurwo ningen groter is dan ooit. Tjeerd van Rij, wethouder van volkshuisvesting, is overtuigd van de nood zaak van duurdere wonin gen in Leiden. En weet dat nog duidelijk te maken ook. De discussienota voor het Structuurplan voor Leiden markeert een. breuk met het verleden. Wijken zoals Groe noord en Transvaal worden ter discussie gesteld, de laatste bruikbare open plekken in de stad worden voorbestemd om te worden bebouwd met stads villa's. Na vijftien jaar wordt een nieuw verkeerscirculatie plan ontworpen. Er moet dui delijk worden gemaakt in wel ke richting de lokale en regio nale ecopomie zich moet ont wikkelen. Leiden heeft een heldere visie op de toekomst Tjeerd van Rij tekent voor breuken met het oude beleid van vooral zijn voorgangers Marietje van der Molen en Dick Tesselaar. Sinds 1990 be heert hij de portefeuilles ruim telijke ordening en volkshuis vesting. Een zware portefeuil le, zeker sinds "het beleid op deze gebieden ook op regio naal niveau gestalte moet krij gen. Maar de voormalige voor zitter van de Woningbouwver eniging Leiden doet het met veel plezier. „Ik heb van mijn hobby mijn werk kunnen ma ken. Ik ben genoodzaakt een nieuwe hobby te zoeken an ders zou ik alleen nog maar hiermee bezig zijn. Ik vind het nu heerlijk om me in de avond uren te verdiepen in een inge wikkeld juridisch verhaal", zegt hij met een brede lach, verwijzend naar zijn verleden als jurist en belastinginspec teur. Van Rij is openhartig over be leidsvoornemens. Zegt nog wel eens zaken hardop waar voor anderen liever een pas send moment zoeken. Zo liet hij zich in de Leidse raad ont vallen dat Oegstgeest bereid is ruimte af te staan om te bou wen voor Leidse woningzoe kenden. De Oegstgeestse wet houder T. Kohlbeck zwakte dat meteen af. Van Rij houdt voet bij stuk: „Dat is echt afge sproken, alleen hadden zij het liever nog wat stilgehouden". Op een soortgelijke manier ontstond ook de heibel over Groenoord. Terwijl bewoners plannen maken voor renovatie van hun huizen, zei Van Rij sloop van de wijk niet uit te sluiten. Bijna alle fracties, in cluis zijn eigen PvdA, viel over hem heen. Heilige huisjes bestaan er niet voor Van Rij. Dat blijkt ook uit zijn voorstellen. Hoe valt het bijvoorbeeld te verdedigen dat wie op zoek is naar een sociale huurwoning, maar over de stadsgrenzen heen moet kij ken. Bouwen voor Leidse wo ningzoekenden in Leiden was jarenlang een onaantastbaar gegeven. Als mensen met geld, 'de hoogleraren', passende woonruimte zochten in Oegst geest, moesten ze dat vooral doen. Volgens Van Rij zelf is die ver andering al eerder ingezet, met de bouw van de Meren- wijk. „Dat was eigenlijk de breuk, maar daar staan nog niet eens de duurste huizen. We gaan in de Stevenshof ook nog villa's bouwen. Ik wil hier in Leiden een gemêleerde be volking. De hoogleraren zijn natuurlijk welkom". Voor de wethouder een logi sche zaak. Grond is duur in Leiden. Van Rij: „Om sociale woningbouw betaalbaar te houden moet je zorgen dat je niet op de duurste plekken zit. In het verleden kon de ge meente geld bijleggen uit de fondsen voor stadsvernieu wing. Dat kan niet meer. Als je op invullocaties in de binnen stad sociale woningbouw wil plegen moet je dus inleveren op ruimte en comfort. Ik kies dan liever voor eensgezinswo ningen in Leiderdorp dan fla tjes in de binnenstad op vier hoog zonder lift. Een locatie over de brug bij de Willem de Zwijgerlaan ligt dichter bij het centrum dan de Stevenshof. Vergis je niet, er is al veel soci ale woningbouw in de binnen stad. Kijk maar in De Camp. Maar zo langzamerhand zijn alle beschikbare hoeken en ga ten opgevuld". Dwang Van Rij wijst er op dat Leiden ook door het rijk gedwongen is meer in de vrije sector te bou wen. „Van de nieuwbouw mag nog slechts dertig procent on der de sociale woningbouw val len. Maar als dat niet zo was zouden we het toch doen". Staatssecretaris Heerma van volkshuisvesting had daar naast een nog onaangenamere verrassing in petto. Over 25 jaar moeten de gemeenten zelf de stadsvernieuwing betalen. De bijdragen van het rijk slin ken nu al als sneeuw voor de zon. Dit jaar verminderden de subsidies van 14 tot 12 miljoen. „Een aantal jaren geleden kre gen we nog 25 miljoen. Door inflatie en kostenstijgingen kun je met die 12 miljoen gul den nauwelijks een kwart doen dan wat je toen met 25 miljoen deed. En behalve het opknappen van woningen, is er nog veel meer te doen, zoals vernieuwing van kademuren. Nieuwbouw in de binnenstad, zoals rond het Elisabethgast- huishof, kunnen we ons een voudigweg niet meer permitte- Om de woningmarkt voor Leidse woningzoekenden enigszins in stand te houden moest Van Rij het dus wel bui ten Leiden zoeken. Opmerke lijk genoeg willen de randge meenten Leiderdorp, War mond en Oegstgeest daar zelfs aan meedoen. Nog niet erg lang geleden, zou de vrees voor annexatie groter zijn geweest dan de bereidheid bij te sprin gen. De relatie tussen Leiden en de buren is de afgelopen twee jaar duidelijk verbeterd. Van Rij wil dat succes niet op zijn conto schrijven. „Het re gionaal denken is ook bij de randgemeenten gegroeid. Met name het laatste half jaar is er meer begrip voor eikaars pro blematiek gekomen. De pro vincie en de rijksoverheid drukken daar ook een stempel op. Het besef is gegroeid dat er sprake is van van één regiona le woningmarkt. Dat is zo op het gebied van koopwoningen: als Leidenaar krijg ik folders van makelaars die ook wonin gen in Oegstgeest of Warmond te koop aanbieden. Waarom zou dat niet ook op de sociale huurmarkt kunnen?" Tegelijk moet de verbetering van minder bedeelde wijken doorgaan. „Het is ook PvdA- beleid om de subsidies voor particuliere woningverbete ring naar die wijken te sluizen die dat het hardste nodig heb ben". Sprekend voorbeeld is wat hem betreft Groenoord. Wethouder Tjeerd van Rij FOTO: TEJO RINGERS Dezelfde wijk die in opstand kwam nadat de wethouder het voortbestaan ter discussie stel de. „Al die commotie die is ont staan is bijzonder vervelend. Die is voornamelijk veroor zaakt door één verkeerde krantekop, dat de wijk ge sloopt zou worden. Dat is perti nent niet waar. Je kunt er gif op innemen dat, als de buurt is opgeknapt, geen verstandig mens het nog in zijn hoofd zal halen om die buurt te slopen". Maar Van Rij stelt daarbij wel als voorwaarde dat de bewo ners van Groenoord doorgaan met de handen uit de mouwen te steken. „Als de verloedering door blijft gaan, is de kans op verandering van functie aan zienlijk groter. Juist door de onzekerheid waar mensen nu in terechtgekomen zijn, daalt de waarde". Maar Leiden is meer dan wo ningbouw. Leiden heeft ook nog een immens project bij het station op het verlanglijstje staan. Een project waarvoor de gemeente 150 miljoen nodig heeft van het rijk. En waar bij na een streep door werd ge haald door het ministerie van verkeer en waterstaat. Het is nog niet geheel van de lijst'af gevoerd, maar de vier partners zullen in opdracht van de mi nister wel moeten zoeken naar mogelijkheden hoe het goed koper kan. Het voltallige college van bur gemeester en wethouders is het er echter over eens dat het niet goedkoper kan. „Ik schat de kans dat de tunnels zoals ze zijn voorgesteld, er komen, nog steeds op 90 tot 95 procent. Daar ben ik niet benauwd over. Maar begin 1993 moeten we wel uitsluitsel hebben van de minister. Als het project zoals het er nu ligt, dan 0,0 procent kans maakt, gaan wij pas zoe ken naar alternatieven". Als de verkeerssituatie bij het station niet wordt verbeterd, zijn de investeringen van de NS in een nieuw centraal sta tion eigenlijk voor niets ge weest, aldus Van Rij. „Dat be tekent kapitaalvernietiging voor het station. Dat wordt dan twee keer te groot voor de aan- voercapaciteit van passagiers. Het voor- en natransport van passagiers is wezenlijk. Ik vind het onbegrijpelijk dat een minister die zich zo inzet voor het openbaar vervoer, dat ver geet. De NS was net zo ver baasd als wij. De Spoorwegen zijn zelfs bereid een deel van het project voor te financieren als het geld te lang op zich laat wachten. Maar dan wel op voorwaarde dat de subsidie er komt". PvdA-beleid Van Rij, voor zijn wethouder schap voorzitter van de Wo ningbouwvereniging Leiden, is tevreden over wat hij tot nu toe heeft bereikt in Leiden. In weerwil van kritiek vindt hij ook dat hij een duidelijk PvdA- beleid voert. Maar ook Van Rij constateert dat de opvattingen zijn veranderd over wat zo'n beleid inhoudt. „Vroeger von den we dat de gemeente ervoor moest zorgen dat mensen ge lukkig werden. We weten in middels dat de gemeente dat niet kan. Maar de gemeente moet er wel de voorwaarden voor scheppen. Het gaat erom iedereen dezelfde kansen te bieden. Die kansen zijn nog steeds ongelijk. Het is heel an ders wanneer je als jongen van 14 huiswerk moet maken in een kamer waar je werkeloze opa tv zit te kijken, dan wan neer je dat op je eigen kamer tje kunt doen". De veranderde houding van de Leidse PvdA komt ook tot ui ting binnen het college van B en W. Samenwerking is nu het sleutelwoord. Dictaten opleg gen zoals in het verleden,' is er voor de PvdA niet meer bij. „De sfeer in het huidige colle ge is goed, vooral omdat de sa menwerking tussen de men sen goed is. Er bestaat vertrou wen, dat is in feite ook de re den waarvoor je voor een be paalde coalitie kiest. In de tijd van WD-wethouders als Kuij- ers en Van der Nat viel dat weg. Dat is ook de reden waar om we Hans (de la Mar, Groen Links-red) opnieuw gevraagd hebben: met hem kun je af spraken maken. En het is ook de reden waarom voor het CDA en niet voor D66 is gekozen". D66 De oppositiepartijen WD en D66 vormen in zijn ogen op dit moment bepaald geen serieu ze bedreiging voor de zittende coalitie. „D66 blijft te vaak in analyses steken. Ze durven zelf onvoldoende te kiezen. Dan merk je bijvoorbeeld in kwesties als de Haagsche Schouwbrug: in de raadscom missie vond Langenberg het schandalig dat dat had kunnen gebeuren, dat er meer geld moest worden uitgetrokken voor het onderhoud aan brug gen. Ik heb hem er op gewezen dat D66 in zijn eigen bezuini gingsnota nog wilde korten op civiele werken". Halverwege de raadsperiode heeft Van Rij het comfortabele gevoel dat hij „bij de PvdA en de rest van de raad het vertrou wen" geniet. En hoewel hij aan het karwei is begonnen met het idee 'ik zie wel hoe ver ik korri', laat hij blijken ook een volgende termijn door te wil len gaan. „Ik ben iemand die zich langzaam hecht aan din gen. Ik wil de dingen waar ik aan begonnen ben, wel afma ken". LEIDEN Een 25-jarige Leidenaar is vanochtend Hij kwam vlak voor zes uur in het trapportaal van zijn flat aan de Milanenhorst naar be neden, toen hij door twee man nen werd tegen gehouden. Ze zetten hem een pistool tegen de slaap en eisten geld. Toen de man vertelde dat hij geen geld bij zich had, staken ze hem met een mes in het fech- terbovenbeen. Huisvredebreuk door krakers LEIDEN Een 25-jarige Leidenaar heeft gisteren bij de politie aangifte ge daan van huisvredebreuk. Ruim vijftien krakers hebben sinds zondag het pand aan de Hooigracht 40 gekraakt, waar- in hij een kamer huurde. Hij zegt door de krakers te zijn ge schopt en geslagen. Voorts zouden ze enkele kledingstuk ken en schoenen van hem heb ben gestolen. Het pand staat al sinds novem ber vorig jaar leeg. In overleg met de officier van justitie is besloten dat er geen aanlei ding is om tot onmiddellijke ontruiming over te gaan. Zo blijft 't niet bij een éénmalig cadeautje op Vaderdag! i1 I Ja, laat de Leidse Courant 6 weken lang 1 (15 juni t/m 25 juli) bezorgen bij: I Telefoon: I Ivoor controle op bezorging) Verras papa op Vaderdag 'ns met een cadeaucheque voor 6 weken lang leesplezier. Voor f. 25,- kunt u hem blij maken met heel wat nieuws. Goed idee! De cheque wordt u tijdig toegezonden. Stuur de rekening (f. 25,-) en de cheque naar- I Dhr/Mevr.: I I I Postcode: Plaats: I Stuur deze bon vóór 10 juni in een open envelop ili (postzegel niet nodig) naar: Leidse Courant, Abonnee jl Service. .Antwoordnummer 998. 2501 VC Den Haag. N B Indien daartoe aanleiding bestaat kan een verzoek om I een (proenabonnement worden geweigerd- ILVt

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9