Bollegraf zweeft als op een wolk Basketbalploeg stuurloos door vele afzeggingen SPORT 12 Geen saaiheid met zeven damremises Amerikanen treffen nu louter elkaar CaidóeSouacwt DINSDAG 2 JUNI 1992 Startverbod voor Joegoslavische amateurrenners NEUSTIFT - De zes Joe- goslavische amateurs die deelnamen aan de Ronde van Oostenrijk hebben gisteren een startverbod opgelegd gekregen voor de vijfde etappe. De uitslui ting werd uitgevoerd na een beslissing van het Oostenrijkse ministerie van Gezondheid en Sport. Dat daarmee conform de boycot van de Veiligheids raad van de Verenigde Na ties handelt. Luuk Maes maand uitgeschakeld DEVENTER - GA Eagles- verdediger Luuk Maes is ten minste een maand uit geschakeld. Maes, dit sei zoen van PSV gehuurd, raakte afgelopen zondag in de tweede finalewed strijd tegen BW Den Bosch ernstig geblesseerd. Consult in het ziekenhuis van Geldrop leerde dat Maes' kniebanden zijn verrekt. Maes zal derhalve niet meedoen in de twee herkansingen voor GA Eagles waarin ten koste van FC Den Haag alsnog eredivisie kan worden af gedwongen. Piquet stopt met autoracen INDIANAPOLIS Nelson Piquet heeft in Indianapolis be kendgemaakt, dat hij een punt achter zijn loopbaan als auto coureur zet. „Het is voorbij", zei de Braziliaan kort voordat hij het ziekenhuis in Indianapolis verliet, waar hij 7 mei na een crash tijdens de training voor de 500 mijlsrace zwaar gewond was opgenomen. „Ik heb een fantastische carrière gehad. Ik ga voortaan van het leven genieten en proberen weer normaal te lopen". Piquet werd drie keer wereldkampioen in de formule I. Hij stond op het punt in Indianapolis zijn debuut te maken. Bij de crash in de training liep de in Monaco wonende Zuidameri kaan ernstige been- en voetwonden op. Hij onderging ver scheidene operaties om met narne een verbrijzelde enkel te redden. „In twintig jaar op de autocircuits is dit mijn enige zware ongeluk", aldus Piquet. „Ik heb dus niets te klagen. Al mijn vrienden zijn bij me en ik voel me met de dag beter". Pi quet zal nooit meer in een race-auto plaatsnemen. Dat had hij enkele dagen na het ongeluk in het ziekenhuis al aan zijn vriend en landgenoot Emerson Fittipaldi toevertrouwd. „Zelfs voor een foto krijgen ze mij er niet meer in", aldus Piquet. SURHUISTERVEEN vierde ronde van het damtoer- nooi om het Nederlands kam pioenschap heeft gisteren in Surhuisterveen louter remises opgeleverd. Daardoor bleef het trio Van Berkel, Clerc en Meij er met een voorsprong van één punt op, acht achtervolgers bo- i staan. Ondanks de zeven puntende- lingen was het zeker geen saaie ronde. Diverse spelers kregen klein tot behoorlijk voordeel, maar geen enkele deelnemer slaagde er in dat surplus uit te bouwen tot een zege. Vooral bij Rob Clerc begint het vergooien van een betere stand langzamerhand trauma tische vormen aan te nemen. De Zoetermeerder leek in zijn partij tegen plaatsgenoot Ar jan van Leeuwen regelrecht op de overwinning af te stevenen, maar hij slaagde er opnieuw niet in zijn opponent tot opge ven te dwingen. Eerder had Clerc tegen Van der Zee en Van Aalten in remise moeten berusten na voordelige stan den te hebben laten verzan den. Alleen in de tweede ronde kon Clerc het karwei tegen Heusdens wel afmaken. Met grote belangstelling was uitgezien naar het treffen tus sen de beide oud-wereldkam- 'pioenen Jannes van der Wal en Harm Wiersma. Het duel ver liep echter niet zo spectaculair als was gehoopt. Wiersma kreeg een klein voordeel, maar dat was niet voldoende voor een winstpoging. Bij de analy se bleek Wiersma later een kansrijke voortzetting in het middenspel te hebben gemist. Wieger Wesselink en Hans Jansen zaten maar liefst acht uur achter het bord. Toen pas was Jansen ervan overtuigd dat het eindspel met een dam meer niet te winnen was. In de analyse lieten Van der Wal en Wiersma echter zien, dat Jan sen wel degelijk had kunnen Geen combi-trein naar Deventer DEN HAAG - Supporters van FC Den Haag, die morgen de eerste wedstrijd te gen Go Ahead Eagles in Deventer willen bezoeken kunnen geen gebruik maken van een combi-treinkaart. .Belangstellen den dienen voor eigen vervoer te zorgen. Aangeraden wordt de trein van 17.00 uur te nemen vanaf Centraal Station in Den Haag, die om 18.45 aankomt in Deventer. Van het station wordt gratis vervoer gebo den naar het stadion. Kaartjes voor het duel kunnen in het Zuiderpark worden gekocht tot vanavond 20.30 uur en morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Lokatel-radio ver zorgt morgenavond rechtstreekse flitsen van het duel, dat om 19.30 uur begint. Lo- katel heeft van 19.00 tot 22.00 uur een ex tra sportprogramma gepland. PARIJS Bij voetbal kan er een engeltje op de lat zitten, bij tennis op de net- band. Als de bal steeds aan de goede kant van het net valt, ga je vanzelf wel in de hand van een boven natuurlijke kracht gelo ven. Manon Bollegraf had in de vierde ronde van de open Fran se tenniskampioenschappen niet over geluk te klagen. In de partij over drie delen tegen de Franse nummer één Nathalie Tauziat ploepte het balletje een dozijn keren tegen en - nog belangrijker voor Bolle graf - over het net. Het resul taat: voor het eerst na de histo rische mars van Betty Stöve op het gras van Wimbledon in '77 (finale) drong een Nederlandse door tot de kwartfinales van een grand slam-toernooi. Maar voor een dergelijke prestatie in de Franse hoofdstad moet wel heel ver worden teruggebla derd in het geschiedenisboek je. Kea Bouman stond in '27 in de eindstrijd in de tijd dat ten nis nog uitsluitend aan de elite was voorbehouden. Daarna kwam alleen Marijke Schaar in '71 met een plaats in de halve finales een keer verder dan Manon Bollegraf momenteel Verbazing De 28-jarige Ermelose rolt van de ene verbazing in de andere. Met een redelijk aanvallende spelstijl rekent zij zichzelf niet tot de betere gravelspeelsters van de wereld. Het begint er echter op te lijken dat zij dat wel is. Drie jaar geleden pakte zij op Roland Garros samen met Tom Nijssen in het ge mengd-dubbelspel zelfs de be langrijkste titel uit haar loop baan. Gisteren mocht zij ap pels erfperen naast elkaar leg gen. „Ik ben nu ongeveer even blij als toen we het gemengd- dubbel wonnen. Maar je kunt het eigenlijk niet vergelijken. Dit is een prestatie van mezelf, in het enkelspel moet je het al leen doen. Het is een raar ge voel dat ik nu in de kwartfina les sta". Van de mondiale nummer veertien Tauziat kreeg zij, be halve in de tweede set. alle me dewerking. Voor eigen publiek wilde de Francaise natuurlijk extra haar best doen, maar de druk kon zij duidelijk niet aan. Een kreet van ongenoegen le verde haar zelfs een waarschu wing op van de vrouwelijke scheidsrechter. Bollegraf had het spel shm gespeeld. Op zon dag was de partij al lange tijd vanwege de regen onderbro ken en na een paar games in de derde set verschoven naar gis teren. Bij de eerste drupjes in de beslissende reeks stapte Bollegraf resoluut van de baan. „Ik wilde gelijk stoppen om er een nachtje over na te denken. Ik verwachtte dat het haar nerveuzer zou maken". Om dezelfde reden was de Er melose gebrand op winst van haar eerste opslagbeurt. „Met al dat Franse publiek langs de baan zou het voor haar dan heel moeilijk worden". Favoriete Tauziat was door haar hogere positie op de wereldranglijst favoriete, voor Bollegraf was een nederlaag geen schande geweest. Toch stelde dat gege ven haar niet gerust. Integen deel, de zenuwen maakten zich gedurende de wedstrijd van haar meester. „Je denkt al aan de kwartfinales. In de voorgaande partijen hield ik mij daarmee niet bezig. Tegen een speelster als Maleeva, met gravel als favoriete onder grond, wist ik van .mezelf dat ik haar zou kunnen verslaan als ik gewoon goed speelde. De gedachte aan meer winnen kwam pas later". Haar nieuwe trainer Ron Tim mermans bezorgt zij overuren. De Woudenberger had zondag nog competitie-verplichtingen met zijn club 't Melkhuisje, waarna hij 's nachts doorreisde naar Roland Garros. Bollegraf zwaaide hem opnieuw alle lof toe. „Ik sta er van te kijken dat de veranderingen in twee maanden zo snel zijn gegaan. Mijn spel is completer gewor den. Mijn tweede service is vooruitgegaan, mijn backhand sla ik meer dubbelhandig. Ik heb nu meer wapens, boven dien ben ik fysiek sterker. Toen ik bij Ron begon met con ditie-training had ik al moeite met het inlopen". Vóór Roland Garros was Bole- graf in haar carrière nooit ver der gekomen dan de derde ronde van een grand slam- toernooi. Ergens boven het Franse stadion zweeft zij dezer dagen op een wolk. Ook als Arantxa Sanchez, de Spaanse winnares van '89, haar volgens verwachting vandaag van de baan mept. Bollegraf: „Aan Sanchez denk ik maar niet. Voorlopig ga ik maar eens goed van genieten". Manon Bollegraf is blij, heel blij met haar triomf en de plaats bij de laatste acht. PARIJS - De dollarkoers gaat omhoog op Roland Garros. Met Jim Courier, Pete Sampras en Andre Agassi staan drie Ameri kanen in de kwartfinales van de Open Franse kam pioenschappen .tegenover een Kroaat (Ivanisevic), een Fransman (Leconte), een Rus (Tsjerkasov), een Tsjech o slowaak (Korda) en een Zweed (Kulti). Het probleem is dat de drie Anerikanen allen in de boven ste helft zijn ondergebracht en dus gedoemd zijn elkaar uit te schakelen. Te beginnen met Sampras - Agassi, zodat er hooguit één in de finale zal aantreden. Hoogstwaarschijnlijk is dat Jim Courier. De titelhouder ondergaat vandaag zijn eerste echte test tegen Goran Ivani sevic, de enige van de acht overgeblevenen, die de num mer één van de wereld dit jaar een nederlaag toebracht. Dat gebeurde drie maanden gele den in Stuttgart, waar de Kroaat zegevierde na match point tegen te hebben gehad. Hij serveerde toen achttien aces en in het volgende duel tegen Edberg 32 voor een re cordtotaal van 105 in vijf partij en. Het verhaal gaat dat Cou rier een speciale verzekering tegen blikseminslagen heeft afgesloten. Hoewel Kulti veruit de minst bekende is van de overleven den, hangt de toekomst van Zweden als tennisnatie in hoge mate van zijn presteren af. In het land, dat Borg, Wilan- d'er en Edberg voortbracht, is geen sponsor meer voorhan den, die een reizend team wil onderhouden. Het schilders bedrijf Becker, dat Kulti, Lars- son en Enqvist onder begelei ding van Martin Böhm de we reld rondstuurde, houdt ermee op. Samen met het afhaken van enkele andere sponsors scheelt dat de Zweedse bond een miljoen gulden aan in* komsten. „Een catastrofe", al dus een official. Kulti doet zijn best. Hij trainde van de winter mee met de bes te Zweedse midden-afstandlo pers en baarde in Parijs opzien met overwinningen op John McEnroe en Chang, waarbij zijn verbeterd uithoudingsver mogen de doorslag gaf. Met in begrip van de 6-0 3-6 7-5 6-4 waarmee hij gisteren Diego Perez versloeg, kwam zijn to taal op achttien sets in vier partijen. „Ik heb nog genoeg over voor een vijfsetter tegen Leconte", meldde hij. Dat is zo ongeveer het laatste waar Henri de Grote behoefte aan heeft. De Fransman reken de in grootse stijl in drie sets af met Filippini. Voor de twee vertegenwoordigers van Uru guay, die het in Parijs zo goed deden en in september tegen standers zijn van het Neder landse Davis Cupteam, viel het doek vrijwel tegelijkertijd. Bontempi toont sprintklasse LATINA - Hoewel de jaren beginnen te tellen, blijft Guido Bontempi een sprinter van we reldklasse. De 32-jarige Ita liaan, ook wel „De Buffel" ge- poemd, beschikt nog altijd over een beresterk eindschot. In de Ronde van Italië, waar aan hij aanvankelijk niet zou deelnemen, maakt Bontempi zijn grote reputatie meer dan Gisteren won de sluwe Ita liaan, volgens hardnekkige ge ruchten bezig aan zijn laatste seizoen, zijn tweede etappe in de Giro. Zaterdag had hij voor de eerste keer toegeslagen. Voor veelvraat Bontempi, die nog twijfelt over deelneming aan de Ronde van Frankrijk, was het in totaal zijn vijftiende ritzege in de Ronde van Italië. De Spanjaard Miguel Indurain behield de leiderstrui. Dauphiné De eerste etappe van de Daup hiné Libéré kwam op naam van Wilfried Nelissen uit de ploeg van Peter Post. De 21-ja- rige Belg, die dit seizoen uit stekend rijdt, versloeg in de sprint de Nederlandse specia list Jean-Paul van Poppel en de Fransman Moncassin. Met zijn geslaagde machtsgreep verdiende Nelissen tevens de leiderstrui. In de Ronde yan Groot-Brit- tannië deed zich rond de Belgi sche Histor-ploeg een incident voor. Het team dreigde zich FOTO: AP voltallig terug te trekken uit protest tegen de tweede be keuring, die ploegleider Luc Landuyt had gekregen voor een verkeersovertreding in de volgerskaravaan. Na rijp- be raad werd besloten toch in de race te blijven. „Volgens de politie ben ik een wilde chauffeur", schamperde Landuyt, die gisteren op de rustdag een boete kreeg van 900 gulden, na donderdag al 350 gulden te hebben betaald. „Ze moeten eens in een echte grote Ronde op het continent een kijkje gaan nemen. Dan praten ze wel anders." GRONINGEN - In elf trainingen en negen oe fenwedstrijden moet de nationale basketbalploeg klaar zijn voor het olympi sche kwalificatietoernooi in Spanje. Het eerste duel ging gisteren in Gronin gen verloren. Het freelan ce basketbal van een groepje Amerikaanse stu denten, spelend onder de naam NIT Stars, was de Nederlandse ploeg in de Martinihal veel te mach tig, 72-83 (41-44). Coach Randy Wiel staat voor de kolossale opdracht van een samenraapsel van dertien spe lers een hechte eenheid te ma ken. Wiel selecteerde twintig man, van wie er zes door bles sures afvielen. En niet de eer sten de besten, maar juist die spelers die in de ogen van Wiel de ploeg moesten dragen. Kui pers (rug). De Waard (knie), Franke (duizelingen), Ham- mink (gebroken vinger), Van Veen (knie) en Smits (knie) stuurden de invitatie terug. „Als die zes een eredivisieteam zouden vormen", aldus Wiel, „zouden ze met de vingers in de neus landskampioen wor den". Wiel vond vervangers in Kales, Piket, Ackermans, Zwikker (allen debutanten) en Vrind, die net als de teruggekeerde Lieverst in 1989 op het EK in Zagreb debuteerde. Piket viel inmiddels af en Vrind en Zwik ker strijden om de twaalfde en laatste plaats voor Spanje. Of vallen beiden af, indien Rik Smits binnen veertien dagen alsnog de training hervat. Die strohalm, hoe miniem ook, wordt door Wiel gekoesterd. Smits wordt in Groningen be handeld aan zijn zere knieën. Het geneesmiddel heet steun zolen. Sinds de 2 meter 20 lan ge center van de Indiana Pa cers op stevige steunzolen maat 54 loopt, gaat het een stuk beter met de overbelaste knieën. De Brabander moet zich op 6 juni bij zijn werkge ver melden in Indianapolis. Er staat een kijkoperatie gepland, waarbij tegelijkertijd wat kraakbeen verwijderd wordt. Smits voelt weinig voor een medische ingreep en wil pro beren zijn bazen ervan te over tuigen dat rust, steunzolen en aangepaste krachttraining voor zijn dure knieën de beste medicijn zijn. Weinig zicht Desondanks heeft Nederlands best betaalde basketballer wei nig zicht op het olympisch kwalificatietoernooi. „In dat geval moet ik binnen veertien dagen de training hervatten. Dat lijkt me kort dag". Boven dien speelt er nog de verzeke ringskwestie. Smits moet als elke NBA-prof voor tien mil joen dollar verzekerd worden. Dat kost de bond 75 mille aan Rik Smits zit op de bank bij het Nederlandse basketbalteam. premie alleen voor het kwalifi catietoernooi. Als de ploeg zich onverhoopt mocht plaatsen voor de Olympische Spelen wordt dat bedrag vele malen hoger en dat kan de armlastige bond niet trekken. Zonder de zes werkt Wiel een programma af dat hem is opge drongen. „Ik had liever vier weken keihard getraind en drie wedstrijdjes gespeeld", al dus de assistent-coach van de University of North Carolina (UNC). „Dan had ik de ploeg wat meer systemen kunnen aanleren. Nu wordt het impro- experimenteren". Surrogaat Hij begon er gisteren mee in Groningen, waar zijn ploeg een driedaags toernooi (met Israel en Slovenië) opende tegen de NIT Stars, spelers van colleges die het NCAA-toernooi (de bes te 64 ploegen) niet haalden en meespeelden in hpt surrogaat, het National Invitation Tour nament. Wiel stuurde Bottse, Van Poel geest, Lieverst, Te Velde en Ackermans als basis-vijf het veld in. Ale spelers kwamen binnen de lijnen. Chris van Dinten wat minder dan de an deren omdat hij tobde met een lichte liesblessure. Veel wijzer werd Wiel niet. Hij wisselde veel, maar vond nooit de ideale mix. Chaos was troef. Ook bij de Amerikanen, die met de overwinning aan de haal gin gen omdat zij atletischer onder de borden oppermachtig waren (18 aanvallende bounds!). Robinson werd top scorer met 21 punten, Te Velde de grootste misser met een op vijftien. SPORTUITSLAGEN Nederland - NIT Stars (VSt) 72-83 (41- 44) Toeschouwers: 500. Scores Ne derland: Bottse 14, Ackermans 6, Ar- don 2, Van Rootselaar 3. Schilp 0, Te Velde 3, Van Poelgeest 14, Van Dinten 6, Cooper 8, Kales 2, Lieverst 8, Vrind 6. Scores NIT Stars: Alexander 7, Bullock 4, Burrough 7, Curley 4, Harris 4, MCNeal 8. Poole 12. Robir Scott 2. Soto 14 Rebounds: 27-42. Slovenië - Israël 88-80 (43-35). DAMMEN Surhui: Vierde ronde: Van der Pal - Van der Kooij 1-1, Van Berkel - Meijer 1-1, Clerc - Van Leeuwen 1-1, Heusdens - Van Aalten 1 -1Van der Zee - Scholma 1 -' Van der Wal - Wiersma 1 -1Wesselink Jansen 1-1. Stand: 1Van Berkel, Clerc, Meijer 5, Van Aalten, Jansen, Van Leeuwen, Va der Pal, Scholma, Wesselink, Wiersm en Van der Zee 4 der Kooij en Van der Wal 3. Eindstand: 1. Glasson (VSt) 276, 2. Twitty (VSt), Springer (VSt), Green (VSt) en Daly (VSt) 277, 6 Riley (Aus), Brooks (VSt), Kraft (VSt). Stewart (VSt) en Calcavecchia (VSt) 278. East Lansing, Michigan, 900.000 gul- Eindstand 1Mucha (VSt( 276 slagen, 2. Mochrie (VSt) 277,3. Richard 278. HONKBAL Amerikaanse profcompetitie: National League: San Francisco Giants - Pittsburgh Pirates 5-3, Montreal Expos - Cincinnati Reds 6-2, San Diego Pa- ladelphia Phillies Houston Astros 6-3 (11 innings), Atlanta Braves - New York Mets afgelast. American League: Toronto Blue Jays - Chicago White Sox 3-2, Minnesota Twins - Detroit Tigers 4-1, Milwaukee Brewers - New York Yankees 2-1Kan sas City Royals - Texas Rangers 7-6, Cleveland Indians - California Angels 4- 3, Baltimore Orioles - Oakland Athletics 4-2, Boston Red Sox - Seattle Manners 7-1. Fancy Narfeg. Niet gestart' Fabien D i Fred Flintstone. Toto: winnend 4,10 plaats 1,501,40 koppel 2,70 trio 30,00. Tweede koers, 2040 m: 1Fakir Groen hof (Petersen) 2 45,1 - 1.20,9, 2. Gam ble Again, 3. Gadiza Kingly, toto: win nend 3,10 plaats 1,90 3,60 koppel 18,70 trio 224,60 Derde koers, 2380 m: 1. Fanka Norton (Lusink) 3.12,8 - 1 21,0, 2. Esra Wili- ams, 3. Ella Signal Toto: winnend 8,60 plats 4,60 8,30 koppel 69,60 trio 169,50 Vierde koers, 2040 m: 1Gamarilla W (De Leeuw) 2.48,3 - 1.22,5, 2. Fanny Magnifique, 3. Formidable. Toto: win nend 1,90 plaats 1,50 1,80 koppel 3,20 trio 25,00. Vijfde koers, 2040 m: 1Dento_Surprisi Attack en Crimson Alert. Toto: nend 3,00 plaats 2,10 3,50 koppel 7,00 trio 39,50. Zesde koers. 2040 m: 1Share The Mo ment (Wals) 2.44,6 - 1.20,7, 2. Flair Lady, 3 Assured Toto winnend 15,50 plaats 2,50 3,50 koppel 46,00 trio 487,60. Zevende koers, 2040 m: 1. Farola Boe- kelte (Engwerda) 2.43,3 -1.20,0, 2. Fal lon D, 3 Gonzales Kades. Niefgestart: Gentleman Viola. .Toto: winnend 11,60 plaats 3,90 3,70 koppel 44,90 trio 396,40 dubbel winnend 178,00 Achtste koers, 2380 m: 1 Gideon Ka des (De Leeuw) 3.13,7 - 1.21,4, 2. Fort Hazelaar, 3. Emir ter Lune. Niet gestart: Emir. Toto winnend 2,00 plaats 1,50 1,30 koppel 3,90 trio 15,70. Negende koers. 1700 m: 1. Chantal Ge Tiende koers, 2040 m: 1 Astrid Marian (Loman) 2 40,6 - 1.18,7, 2. Wish of Thijssen, 3. Boy S. Niet gestart: Allard Morgan. Toto: winnend 4,60 plaats 1,90 1,40 koppel 2,80 trio 30,80 ste finales): Bollegraf (Ned) - Tauziat (Fra/12) 6-4 1-6 6-2, Martinez (Spa/7) - Mesjki (Geo/15) 6-4 7-5, Capriati (VSt/5) - Pierce (Fra/13) 6-4 6-3. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Bollegraf/Nijssen (Ned/6) - Langrova- /Pimek (Tsj/Bel) 6-3 6-2, Stubbs/War- der (Aus/14) - Oremans/Eltingh (Ned) 7-6 7-5 Beckenham (Eng). Vrouwen, eerste ronde: Boogert (Ned) - O'Reilly (VSt) 2- 66-2 6-3. VOETBAL Port of Spain, kwalificatie WK, zone Trinidad en Tobago - Barbados 3-0 (0- 0). 63. Faustin 1-0, Mannen enkelspel, vierde ronde (acht ste finales): Sampras (VSt/3) - Steeb- (Dui) 6-4 6-36-2, Agassi (VSt/11) - Sanchez (Spa) 6-1 6-3 7-5, Leconte (Fra) - Filippini (Uru) 6-3 6- 2 6-4, Kulti (Zwe) - Perez (Uru) 6-0 3-6 7- 5. Tsjerkasov (GOS) - Pioline (Fra) 6-3 6-3 7-6, Korda (Tsj/7J - Oncins (Bra) 6-4 6-36-3. Vrouwen enkelspel, vierde ronde (acht I.833. Rode kaart: Donadoni (Italië) en Leal (Portugal). Gele kaart: Fusi, Costacurta en Donadoni (allen Italië). Domingos Pinto (Portugal). Italië: Zenga; Mannini, Maldini, Fusi (78. Donadoni; Vialli en DiChiaro (35. Lom- Portugal: Baia; Couto (39. Samuel), Madeira, Leal, Domingos Pinto en Pei- (85. Domingos): Figo (87. Filippe), WIELRENNEN Ronde van Italië Nnegende etappe Aversa - Latina: 1. Bontempi (Ita) 165 km in 3 46.19, 2. Fi- danza (Ita), 3. Gróne (Dui), 4. Heppner (Dui), 5. Thierry Marie (Fra), 6. Perona (Ita), 7. Holm (Den), 8. Jaskula (Pol), 9. Seigneur (Fra), 10. Roosen (Bel). 11. Otazu (Spa), 12. Mantovan (Ita), 13. Meijs (Ned), 14 Gainetdinov(GOS). 15. Zabala (Spa), 133 Lammerts 0.51 Klassement 1 Indurain (Spa) 37 21.19, 2. Giorgio Furlan (Ita) 0.30,3. Conti (Ita) 0.59, 4 De Las Cuevas (Fra) 1.26, 5. Chiappucci (Ita) 1.28, 6. Jaskula 1.54, 7. Giovannetti (Ita) 2 07, 8. Herra (Col) 2.17, 9. Chioccioli (Ita) 2.28, 10 Vona (Ita) 2.31,11. Hampsten (VSt) 2 46.12. Lelli (Ita) 2.49. 13. Botarelli (Ita) 2.50, 14. Sierra (Ven). 15. Petito (Ita) 3.29, 126. Meijs 46 41155. Lammerts 56.01 Dauphiné Libéré Eerste etappe Charbonnieres - Vaulx en Velin: 1 Nelissen (Bel) 154 km in 3.42 10, 2. Van Poppel (Ned), 3. Mon cassin (Fra), 4. Ekimov (GOS), 5. Cip- lijauskas (Lit), 6. Jolidon (Zwi), 7. Zberg (Zwi), 8. Colotti (Fra), 9. Luigi Furlan (Ita), 10. Cepele(Lit). Klassement: 1 Nelissen 3.42, 2 Van Poppel 0 04, 3 Moncassin 0.05, 4 Ta len (Ned), 5. Mottet (Fra) 0.08,6. Colotti 0 09, 7. Ekimov 0.10, 8. Ciplijauskas, 9. Jolidon, 10 Zberg. Neustift. Ronde van Oostenrijk voor amateurs. Vierde etappe, Zeil - Neustift: 1Göller (Zwi) 100,5 km in 2.26.57, 2. Reine (Ned), 3. Cubric (Joe), 8. De Poel (Ned), 31. Groenendaal (Ned) 34. Dek ker (Ned), 35. Van Dijk (Ned) allen z.t. Vifjde etappe, bergtijdrit Neustift: 1 Lut- tenberger (Oos) 35.31, 2 Hauer (Oos) 0.40, 3. Bonca (Slo) 1.07, 9. Dekker 2.41, 19. Groenendaal 3.53, 62. Van Dijk 8.31, 63. Reinerink 8.38, 80. De Poel 13.32. Klassement 1 Bonca 15.44.58, 2 Lut- tenberger 0.15, 3. Hauer 0.45, 10 Dek ker 4 20. 19. Groen 6.19

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12