Oranje mag prijsschieten CcuIÓC Gourawt SPORT Jan van Grinsven gaat naar M W Voetbaldiploma oud-internationals „Joegoslavië onder de olympische vlag" Jan Heintze ziet weinig kans Denen Moeder Zeelenberg kijkt nooit naar zoon op tv taaaf Koeman wil toch praten DINSDAG 2 JUNI 1992 Zigmantovitsj weg bij FC Groningen GRONINGEN - Andreij Zigman tovitsj, de Witrus die in 29 eredivi sieduels de verdediging van FC Groningen heeft geleid, moet ver trekken bij FC Groningen. „Ik wil graag bij de FC Groningen blijven. Ik vraag echt niet zo veel. Voor het bedrag dat voor een andere speler kennelijk wordt uitgetrokken, kan ik wel twee keer worden betaald. Met mijn contract zijn geen miljoe nen gemoeid. Ik vertrek met bloe dend hart. Met tranen in mijn ogen". Oorzaak van de problemen is dat FC Gronin gen de transfersom nog steeds niet heeft betaald aan Dinamo Minsk. MAASTRICHT Jan van Grinsven stapt van BW Den Bosch over naar MW. De 32-ja- rige doelman bereikte met de Limburgse club overeenstemming over een driejarig contract. Van Grinsven kon bij BW Den Bosch, waar mee hij zondag naar de eredivisie promo veerde, zijn contract voor vier jaar verlengen Na die periode zou Van Grinsven worden op genomen in de technische staf van de Bra bantse club. De ervaren sluitpost koos echter voor MW, omdat hij op zijn huidige werkge ver was uitgekeken. „Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging", ver klaarde de transfervrije Van Grinsven, die twaalf jaar onder contract stond bij Den Oranje-vrouwen op weg naar kwartfinales ZEIST Een overwinning op Roemenië brengt het Nederlandse vrouwenvoetbal team een stap dichter bij de Europese titel. Bij winst morgen in sportpark „De Peppel" in Drachten (aanvang: 19.00 uur) bereikt het elftal van bondscoach Jan Derks de kwartfi nales. Derks selecteerde voor het duel vijftien speelsters. De selectie: Hulst, Pauw, Timisela (allen W Puck), Wissink (VfB Rheine), Geeris (Ter Leede), Limbeek (FC Gerle), Miltenburg CWartburgia), Noom (KFC), Schoonoord (ASV Arsenal), Wiegman (KFC '71), Van de Velde, Roos (beiden Zwart Wit '28), De Reus, Van der Ploeg en Keereweer (allen Rijsoord). ZEIST - Arie Haan, Jan Peters en Willem van Ha- negem hebben gisteren uit handen van bonds voorzitter Jo van Marle fiet diploma trainer/coach ontvangen. Ze voltooiden gedrieën de speciaal door de KNVB in het leven ge roepen stoomcursus voor oud-internationals. Haan (trainer Standard Luik), Van Hanegem (aanstaand as sistent bij Feyenoord) en Pe ters kunnen zich na het ge slaagde voorafje nu aanmel den voor de hoogste opleiding, die leidt tot het examen trai ner/coach betaald voetbal. Ondanks de geringe animo van de zijde van de ex-spelers was Van Marle vrolijk ge stemd. „Haan, Van Hanegem en Peters hebben een hoog cij fer voor eigen vaardigheid ge kregen", aldus zorgde hij tij dens de bondsvergadering voor enige hilariteit. Het was één van de schaarse hoogtepunten tijdens de bin nen het uur beëindigde bijeen komst. Nadat een hevig on weer boven de Zeister bossen losbarstte, was alle spanning verdwenen en gingen de afge vaardigden snel akkoord met de hen voorgelegde begroting voor 1992/1993. En dat was maar goed ook. want de falen de geluidsinstallatie in het ma tig bezochte sportrestaurant leerde dat de aangekondigde vernieuwingen in het eind april geredde sportcentrum geen overbodige luxe zijn. De begroting sloot met een tekort van 848.000 gulden, een be drag dat op fifty-fifty-basis op het conto van de secties prof- en amateurvoetbal komt. Kooijman mist het eerste hockeyduel AMSTELVEEN - Het Neder- landse mannenhockeyteam moet het morgen in de eerste wedstrijd voor het vijflanden- toernooi in Amstelveen tegen olympisch kampioen Groot- Brittannië doen zonder Hen drik Jan Kooijman. De verde diger van Bloemendaal, van beroep orthopedisch chirurg, verblijft enkele dagen in het buitenland om een voordracht te houden. Hij keert vrijdag middag terug, juist op tijd om de tweede wedstrijd tegen Spanje mee te kunnen maken. Liesblessure Frank de Boer OEGSTGEEST - Bonds coach Rinus Michels raakt in de voorbereiding op het EK redelijk snel door zijn verdedigers heen. Na Adri van Tiggelen kwam giste ren ook Frank de Boer in de ziekenboeg terecht. I De Ajacied liep vlak voor het einde van de ochtendtraining een liesblessure op. Bondarts Frits Kessel schreef de verde diger vervolgens enige tijd rust voor. Door de afwezigheid van Van Tiggelen en De Boer fungeerde Feyenoorder Peter Bosz gisteravond tegen de amateurs van ASC als man dekker. Ook Ruud Gullit ont brak op het appèl. Hij kreeg een avondje vrijaf om de kneu- zing aan zijn scheenbeen wat sneller te laten genezen. Verontrustend zijn de blessu res van Adri van Tiggelen. Frank de Boer en Ruud Gullit tniet. Rinus Michels: „De heren kunnen probleemloos snel ge repareerd worden. Het zijn geen ernstige blessures". MADRID/LAUSANNE - Joegoslavië kan onder de I olympische vlag deelne men aan de Zomerspelen in Barcelona. Dat vindt het Spaanse organisatie comité (COOB). Ondanks de sportboycot, afge kondigd door de Veiligheids raad, van het door een burger oorlog verscheurde land ver klaarde Miguel Abad, de voor zitter van het organisatiecomi té, dat de sportlieden geen schuld hebben aan de gebeur tenissen. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.05 uur: Studio Sport met tennis, open Franse kampioen- schappe, 22.15 uur: Studio Sport jour naal. BBC 1, 23.50 uur: More than a game, serie over sportbeoefening, afl. anabo le steroïden. BBC 2, 22.50 uur: The racing game, documentaire serie over paardesport. Duitsland 2, 20.15 uur: Sport extra met voetbal, interland Duitsland-Noord-ler- land in Bremen. Duitsland 3,22.45 uur: Sportplatz Super Channel, 20.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 12.00 uur: Studio Sport met tennis, open Franse kampioen schappen Duitsland 1,11.00: Tennis, open Fran se kampioenschappen Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. OEGSTGEEST - Het Ne derlands voetbalelftal heeft het ook aangedurfd tegen de Ajax Sportman Combinatie (ASC) vol op de aanval te spelen. Tegen de ploeg uit Oegstgeest werd het daardoor 16-0. Het ASC-terrein aan de Kem- penaerstraat in Oegstgeest straalde gisteravond weer iets van zijn oude glorie uit. Ruim 6000 toeschouwers omzoom den het voetbalveld in het cen trum van Oegstgeest en zorg den voor een perfecte entoura ge waarin het Nederlands elf tal zonder problemen de 100- jarige gastheer met versloeg. Maar deze forse nederlaag was min of meer ingecalculeerd. Het bezoek van Oranje was dan ook veel meer een poging om de aandacht op de Oegst- geester vereniging te vestigen Het eeuwfeest vormde een pri ma aanleiding om de anonimi teit te doorbreken en een be zoek van het keurkorps van Rinus Michels is dan natuur lijk een probaat middel. ASC stond dus even in het voetlicht van de publiciteit. En daar was ook het doel geweest van de ju bileumcommissie. „Een eeuw feest is natuurlijk een uniek feit en dan ga je op zoek naar een aansprekend evenement. En als je dan een wedstrijd te gen het Nederlands elftal kan spelen dan laat je zo'n kans niet lopen. Al besef je in het be gin niet wat daar allemaal voor komt kijken aldus Ton Kohl- beck lid van de jubileumcom missie. Grasmat Er moest dan ook heel wat ge beuren om het knusse veld waar normaal clubs uit de af deling Leiden hun strijd met het bruine monster leveren, te transformeren in een locatie waar de verwende Oranje-ve detten hun kwaliteiten konden tonen. Maar dat lukte prima. De vernieuwde grasmat en de noodtribunes (Kohlbeck: „Die hebben we nog eens extra la ten controleren") gaven de Kempenaerstraat een profes sionele aanblik. Een hevige re gen-en onweersbui een uur voor de wedstrijd dreigde nog roet in het eten te gooien maar de weergoden bleken uiteinde lijk clementie te hebben met de jubilaris. Het publiek vorm de natuurlijk de belangrijkste factor in creeëren van een on gedwongen avondje voetbal. En de voetbalfans uit de regio waren massaal naar Oegst geest gekomen. Ruim een uur van te voren was het al opval lend druk in de doorgaans zo rustige wijk rond het sport park. De oranje petten en vlag gen waren weer uit de kast ge haald en vormden het bewijs dat het Nederlands elftal nog altijd over een grote populari teit beschikt. Vooral voor de jeugd vormt de aanblik en een handtekening van een van de vedetten nog altijd een hoogtepunt. Zij ver drongen zich dan ook voor de spelers. Marco van Basten en Ruud Gullit moesten hun pen- nestreken eindeloos herhalen. Het Milanese duo sloeg zich echter bekwaam door eindelo ze rij van aangeboden blaadjes heen en toonden aan te besef fen dat hun bezoek aan Oegst geest niet alleen van sportieve waarde was. Gullit: „Je merkt aan alles dat de Oranje-koorts weer aanwezig is. Dat is voor het zelfvertrouwen van de spe lersgroep heel belangrijk. En dat straalt weer af naar het pu bliek". Ritme De aandacht voor de ASC-spe- lers was natuurlijk veel min der. Toch was het voor hen een gedenkwaardige avond. „Zo'n wedstrijd maak je natuurlijk maar een keer in je leven mee. Sportief valt er natuurlijk geen eer te behalen maar deson danks geniet ik van elke mi nuut", aldus middenvelder Willem van Niekerk. De woorden van Van Niekerk ble ken geenszins overdreven. ASC, aangevuld met spelers van UDO en Oegstgeest, had inderdaad weinig in de melk te brokkelen. Rinus Michels liet bijna zijn hele selectie opdra ven en gebruikte de oefenpar tij om, zoals dat zo mooi in voetbaltermen heet, het ritme te handhaven. Dat leverde en kele fraaie staaltjes voetbal op waarin met name Marco van Basten een hoofdrol opeiste. Zesduizend toeschouwers omzoomden het veld in vergetelijk jubileum bezorgde. waar Oranje de honderjarige club een on- FOTO: HENK SNATERSE De 'good-old' spartelde zoveel mogelijk tegen maar de doel punten vielen met de regel maat van de klok. Negentig minuten voetbal leverde zes tien treffers voor Oranje op en daarmee was iedereen na af loop tevreden. Het publiek had genoten en de geschiedenis van ASC heeft er weer een me morabele bladzijde bij. En daar werd geheel passend in de tra ditie van de club nog een ste vig biertje op gedronken. ASC (le klasse afd.) - Nederlands elf tal 0-16 (0-7). 10 Wouters 0-1. 14 Van 't Schip 0-2, 18 Bergkamp 0-3, 34 Van Basten 0-4, 36. Van Basten 0-5, 39..Bergkamp 0-6.43. Van Basten 0-7. 47. Van t Schip 0-8. 52. Jonk 0-9, 59 Kieft 0-10,72 Kieft 0-11.73. Viscaal 0- 12. 75. Viscaal 0-13. 78. Viscaal 0-14. 88 Van 't Schip 0-15. 90. Viscaal 0-16. Scheidsrechter Blankenstein. Toe schouwers: 6 000. Nederland: Van Breukelen: Van Aer ie. Blind en Bosz; Rijkaard (46. Jonk). Wouters, Bergkamp en Witschge (46. Winter); Van 't Schip, Van Basten (46. Kieft) en Roy (46. Viscaal). KOPENHAGEN - De kans dat Denemarken - op het laatste moment inge vallen voor het al in Zwe den aanwezige Joegosla vië dat ten gevolge van een resolutie van de Vei ligheidsraad naar het zwaar geteisterde vader land terug moest - een rol van betekenis zal kunnen lijkt vrijwel uitgesloten. Dat is althans de mening van Jan Heintze, die momenteel in Kastrup bij zijn ouders vakan tie houdt en herstelt van een operatie aan de lies. „Ik ben in middels helemaal fit maar ik heb weken niets kunnen doen. Het lijkt me dus niet verstan dig om me beschikbaar te stel len voor de selectie hoewel ik in de toekomst weer interlands wil spelen. Ik blijf nog een weekje hier en ga dan naar het zonnige zuiden". „Het is een geluk bij een onge luk dat de spelers bij elkaar waren toen het bekend werd dat wij moesten opdraven om dat er een oefeninterland te gen de Russen op het program ma stond voor 3 juni," zei Heintze, die in tegenstelling tot Michael Laudrup zijn me ningsverschillen met trainer Idoor WILKO TEN DAM Moller Nielsen heeft bijgelegd. „De selectie is dan wel bij el kaar, maar zo'n voorbereiding is toch heel anders dan van de landen, die al weken en soms maanden met de voorberei ding bezig zijn. Bij elkaar zijn, met elkaar praten en wed strijdjes spelen. Daar had De nemarken de tijd niet meer voor. En daarom geef ik ze heel weinig kansen. Maar ja, mis schien is werkt zoiets ook wel andersom, dat onverwachte. Je weet het nooit met voetbal. De spelers zijn in ieder geval nog wel fit, omdat bijna alle 'bui tenlanders' hebben doorge- traind bij de clubs waar ze oor spronkelijk vandaan komen. Want hier zij ze gewoon met de competitie bezig", aldus de PSV-verdediger. BLEISWIJK Het ergste leed is alweer geleden. Gisterochtend werd mo torcoureur Wilco Zeelen berg geopereerd in een Spaans ziekenhuis. Hij kreeg een stalen pen in z'n enkel, om het gebroken bot bij elkaar te houden. Zijn sleutelbeen, ook ge broken, werd recht gezet en de gezwachtelde ge kneusde ribben krijgen rust in een ziekenhuisbed. De Bleiswijker maakte letter lijk een luchtsprong, nadat hij inreed op Shimizu. De Japan ner was even daarvoor over het asfalt geschoven en Zeelen berg kon hem niet ontwijken. Het is een flinke deuk in de as piraties van de coureur, want de scherpe trainingstijd had hem tot één van de favorieten voor een podiumplaats ge maakt. Bovendien kan hij een goede eindklassering in het GP-seizoen wel vergeten. De moeder van Zeelenberg heeft de crash op televisie niet gezien, zoals ze elke wedstrijd van haar zoon bewust over slaat. „Het is een rotsport". Er werd gevreesd voor een ge scheurde milt. Dat bleek ach teraf wat ruw geschat, want zelfs van een inwendige bloe ding was geen sprake. „Hij heeft heel veel geluk gehad. Ik hoorde van sommigen, die het op televisie hebben gezien, dat het onbegrijpelijk is dat hij nog leeft". Moeder Zeelenberg balanceert tussen angst en trots. Bij elke wedstrijd slaat ze een fictief kruisje, hopend dat h^t maar weer goed gaat. ,,'t Is je kind, hè. Meer dan hopen kun je niet doen, want je hebt totaal geen invloed op zijn rijden. Van mij hoeft het ook niet, maar hij vindt het leuk. Het is zijn beroep, hij verdient er zijn geld mee. Dus ik moet het ac cepteren". Aan de andere kant is er de trots. Als Zeelenberg wint, glimt z'n moeder. „Naar een race kijk ik nooit, maar als hij op het podium staat ben ik ge lukkig. Hij is dan veilig aan de finish gekomen en heeft bo vendien gewonnen. Moederge voelens, hè". Tennis Ze had liever gezien dat haar zoon een andere sport had ge kozen. „Ik denk vaak: was hij maar gaan tennissen of zo. Maar dat is nu eenmaal niet het geval. Motorracen brengt een bepaald risico met zich mee waar ik maar niet aan kan Wilco Zeelenberg hoop op TT. FOTO: SP Een zwaar ongeluk is voor een racer geen reden om te stop pen. Z'n moeder zal daarom ook zeker geen druk uitoefe nen. „Het is een volwassen jongen, die goed weet wat hij uil. Maar hem vragen om te stoppen gaat me te ver. Dat moet hij helemaal zelf beslis sen". Met een helicopter werd Zeel enberg naar een ziekenhuis in Barcelona gebracht. De arts Costa meende dat Zeelenberg zeker vijf weken uit de roulatie is, omdat z'n lichaam flinke klappen heeft gehad. Zeelen berg is optimistischer. Hij denkt al weer aan op de motor stappen. „Ik voel me goed. De operatie is zeer voorspoedig verlopen". Is de TT. eind juni, te vroeg voor Zeelenberg? „Misschien, dat moet blijken. Maar ik heb goede hoop. Ik geef mezelf 75 procent kans erbij te zijn". Zeelenberg is inmiddels al zo veel opgeknapt dat hij donder dag terugvliegt naar Neder land. De in allerijl bijeen geroepen Deense selectie trainde gisteren Op de foto Flemming Povlsen en Brian Laudrup FOTO AP ONDER DE LOEP „Nederlandse jongetjes willen en kunnen geen bokser zijn. Ze vinden de sport te zwaar of zelfs idioot. Persoonlijk vind ik parachutespringen idioter. Boksen is als het leven: één keer niet goed opletten en je wordt verpletterd door een vrachtwagen. Kleine foutjes die een heel leven kunnen veranderen of zelfs beëindi gen. Dat zie je terug in een goede bokspartij. En dat mis ik bij tennis of golf. Daar zit geen leven in. Allemaal glad de janboel! Het roept geen en kel emotie op". Sportfotograaf Guus Dubbel man in Sport International. „Officieel afscheid nemen zegt me niks. Afscheid nemen is voor njij het moment dat ik in de kleedkamer tegen de jongens zei dat ik naar PSV ging. Alles wat daarna kwam, was niet onbelangrijk, natuur lijk niet, want iedereen wil op een gepaste manier iets doen. Ik van mijn kant en anderen van hun kant om duidelijk te maken datje op een plezierige manier uit elkaar gaat. Maar afscheid nemen is geweest het moment dat ik besliste. Het aan de jongens vertellen dat ik wegging was één van de moeilijkste momenten". Voetbaltrainer Hans Wester hof in Voetbal International „Ik vind dat Michels het schit- Johan Cruijff ...half duel.. FOTO: MILAN KONVALINKA terend gedaan heeft, maar hij moet nu stoppen. Ik merk dat een hoop jongens van de na tionale equipe nu wel eens iets met Cruijff willen gaan doen. Cruijff is toch de man van de eeuw in het voetbal. En misschien valt het achteraf al lemaal wel tegen, maar 'you need a try'. En dat hij nu in Barcelona is, is natuurlijk enig, fijn dat hij veel geld ver dient. Maar die eikel moet te rug, hij hoort bij het Neder lands elftal. Eigenlijk nog eerder bij Ajax. Hij moet onze jongens, onze jongens ha ha ha, hij moet ons naar de top brengen. Door hem ben ik van het voetbal gaan houden". Cabaretière Karin Bloemen in Sport International. „Anderhalfjaar geleden wilde Van Eijsden dat ik halsover kop terug kwam van het toer nooi uit ïtaparica (Brazilië) om deel te nemen aan zijn Challenger toernooi in Den Haag. Ik zei dat ik daar weinig voor voelde, omdat het vrijwel onmogelijk is om na een out- door-toernooi en zestien uur vliegen in een hal goed te presteren. Van Eijsden wilde me er toch per se bij hebben en dus zijn we een bedrag overeengekomen, waarop ik echter nog steeds zit te wach ten. Nou, een man die zijn af spraken niet nakomt is mijn vriend niet". Tenniser Mark Koevermans in het Algemeen Dagblad „Ik vind datje niet willens en wetens iemand een wedstrijd moet onthouden die zo be langrijk is voor hem. Koeman heeft tien maanden lang met zijn ploeggenoten voor de titel gestreden. Logisch dat-ie er in het beslissende duel bij wil zijn. Laat Michels Koeman vrijdag maar een halve wed strijd tegen Frankrijk laten spelen. De spelers van Oranje zijn dat weekeinde toch vrij. Ik denk ook niet dat Ronald vermoeid naar Zweden zal rei zen. Zijn vermoeidheid zal groter zijn als hij in Nederland op de uitslag van de wedstrij den zit te wachten dan wan neer hij een eventuele kampi- oenswqedstrijd speelt". Johan Cruijff in de Volks krant „Ik voelde me bij het begin van die twee ronden over de Marcel Versteeg ...hoogtestage. FOTO: PERS UNIE Slingerberg, Snijdersberg en Maasberg nog goed. Van ach ter uit het veld waren hoewel we bijna drie minuten voor sprong hadden genomen toch nog wat mannen teruggeko men. Het leek me verstandig om niet te lang te wachten en eens wat te proberen. Daarbij kreeg ik Bart Voskamp mee. We keken elkaar goed aan en ik wist dat het goed zat. Ik voelde me sterk genoeg om te winnen. Daarom heb ik ook zo lang gewacht met het aangaan van de spurt. Ik liet Voskamp maar beginnen en ben er toen aan de andere kant van de weg overgeen gegaan. Mooi hè. Van zo'n overwinning durfde ik tot voor kort niet te dromen. Want ik ben eigenlijk pas kort amateur. Ik heb twee jaar door diverse oorzaken verspeeld. Die achterstand ben ik nog steeds aan het in halen. En voor iemand die nog twee dagen in de week werkt en een avondstudie volgt gaat het niet gek". Winnaar Ronde van Limburg Marcel van der Vliet uit Den Haag in de Haagsche Cou rant „We moeten opnieuw gaan be groten. Want bij de aanvraag van de licentie waren we uit gegaan van nog een jaar in de eerste divisie. En dat was be paald niet om over naar huis te schrijven. In de competitie een gemiddelde van minder dan tweeduizend toeschou wers. In een kil stadion, zon der veel comfort. We waren hard aan een nieuwe uitda ging toe". Voorzitter Theo Heijmans van BW Den Bosch in het Al gemeen Dagblad „Ik ben deze maand voor de vierde keer op een hoogtesta ge geweest in Font Romeu. Vorige week zaterdag ben ik teruggekomen. Ze zeggen dat zo'n training het meeste effect heeft twee weken na thuis komst. Uit ervaring weet ik echter dat 't ook na een week mijn prestaties al positief beïnvloedt. Dit succes komt voor mij heus niet zo maar uit de lucht vallen". Atleet Marcel Versteeg na halen limiet 5000 meter voor Barcelona in het Algemeen Dagblad Jo van Marle betreurt voetbalboycot VN ZEIST Jo van Marle, voorzitter van de KNVB, betreurt het niet deelne men van Joegoslavië aan de eindronde van het Eu ropees kampioenschap voetbal, dat 10 juni in Zweden begint. Het door een burgeroorlog ver scheurde land werd zon dag van deelneming uit gesloten door een mede de sport betreffende boy cot van de Verenigde Na ties. „Ik heb er grote moeite mee dat er een dergelijke conse quentie moet worden getrok ken", aldus Van Marle gisteren tijdens de bondsvergadering in Zeist. „De UEFA en de FIFA, waarvan Joegoslavië nog altijd een volwaardig lid is, moeten de resolutie van de VN uitvoeren. Dat is extra pijnlijk voor de spelers van Joegosla vië die zich op een gewone wij ze voor het EK hadden ge plaatst en nu al een week in Zweden verbleven. Een slech te zaak omdat zij als professio nals nu inkomsten mis lopen, terwijl ook hun marktwaarde wordt aangetast", zei Van Mar le, tevens penningmeester van dè Europese voetbalunie. OEGSTGEEST - Ronald Koeman arriveerde gister avond laat in Noordwijk. Vandaag zal hij opnieuw een gesprek aanvragen met bonds coach Michels, over de even tuele kampioenswedstrijd van Barcelona aanstaande zondag. Michels wist dat gisteren in Oegstgeest te vertellen, nadat hij opnieuw een telefoontje had ontvangen van Johan Cruijff. „Ik zal graag naar Koe man luisteren zei de bonds coach. „Maar ik kan me niet voorstellen dat het gesprek nieuwe gezichtspunten ople vert". „Cruijff', zo vertelde Michels. „heeft mij maandagochtend BASTLA De voorzitter van de Franse voetbal bond, Jean Fournet Fay- ard, is gisteren beschul digd van dood door schuld en toebrengen van zwaar lichamelijk letsel naar aanleiding van de voetbal ramp in het Furiani-sta- dion in Bastia. Dit heeft een woordvoerder van het openbaar ministerie gevraagd of ik toch nog een gaatje voor Koeman kan vin den". Onder normale omstan digheden kan de bondscoach dat niet. Vanaf vandaag wil hij Koeman in trainingskamp, vrijdag zal de libero met Oran je tegen Frankrijk moeten spe len, zondag is hij dan niet meer beschikbaar voor de laatste competitie-wedstrijd van Bar celona. „De belangen van Oranje gaan voor", aldus «Michels. „Hoe sneu het ook is dat Koeman de mogelijke kampioenswed strijd mist. Ik verwacht echter dat hij erop regaeert als een ge louterde prof. Speelt hij zon dag toch en raakt hij gebles seerd, dan ziet iedereen in mij de schuldige." bekendgemaakt. Fournet Fay- ard is niet aangehouden. De voorzitter is de achtste per soon die in staat van beschul diging is gesteld. Tijdens de catastrofe, voor het bekerduel Bastia-Olympique Marseille op 5 mei, stortte vóór de wed strijd een noodtribune in. Vijf tien mensen kwamen om het leven. Dertienhonderd raak ten gewond. Enkele honder den worden nog steeds nog verpleegd in het ziekenhuis. Voorzitter Franse bond aangeklaagd

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11