Dak van zwembad Wasbeek door mooie weer ontzet l Gemeente Alkemade bezuinigt op het leerlingenvervoer li fozidae Gouqgnt LEIDEN OMGEVING Voorhout komt kopers parochiehuis tegemoet BOUWPLANNEN? Bloedende inbreker had honger Jubilerende Noordwijkse IJsclub krijgt kunstwerk K." DINSDAG 2 JUNI 1992 Inschrijving Ronde van Zoeterwoude ZOETERWOUDE/STOMPWIJK - De inschrijving voor de burgerronde en de grutronde van Zoeterwoude op zondag 21 juni is vanaf heden geopend. Belang stellenden dienen zich op te geven bij André Hilgersom, Dorpsstraat 40 in Zoe terwoude. De inschrijving sluit op 10 juni. De grutronde is bedoeld voor de jongens en meisjes van de basisscholen en begint om 13.15 uur. De wielerronde voor inwoners van Zoeterwoude en Stompwijk vanaf 16 jaar vormt het sluit stuk van de wielerronde en begint om 17.00 uur. De dames rijden 30 kilometer, de heren 35 of 50 kilometer. De B-ama- teurs rijden vanaf 11.45 uur, de A-ama- teurs vanaf 14.00 uur. 'Rijk en provincie moeten kosten Gavi maar betalen' WASSENAAR - Rijk en provincie moeten opdraaien voor de kosten die de planmakerij voor een afvalver brandingsinstallatie nabij het Prins Clausplein/Ypen- burg met zich meebrengen. Dat merkte wethouder Ch. Aptroot (WD) gisteravond op tijdens de raadsver gadering in Wassenaar. Het gaat dan om de kosten die tot nu toe zijn gemaakt, zo'n goede 100 miljoen. Want zeer waarschijnlijk gaat de bouw niet door wegens inmiddels gewijzigde op vattingen bij het rijk en de provincie over de verwer king van het huisafval in de provincie Zuid-Holland. Volgens Aptroot moeten rijk en provincie dan ook de kosten die de plannenmakerij hebben veroorzaakt maar voor hun rekening nemen en die niet mogen af wentelen op de schouders van de gemeenten die in Gavi verband voornemens waren hun afval naar de te bouwen afvalovens te brengen. door RICKY J0STEN WILLEM VAN ALTENA VOORHOUT - De toekomsti ge exploitanten van het paro chiehuis krijgen van de ge meente Voorhout een rentelo ze lening van 50.000 gulden. Hierdoor wordt het mogelijk om het pand te kopen en te verbouwen. Dat is de strek king van een raadsvoorstel dat donderdag door de Voorhoutse commissie financiën wordt be handeld. Het parochiehuis speelt in Voorhout een sociaal culturele rol en biedt huisves ting aan veel Voorhoutse vere nigingen. Per 1 juli van dit jaar zullen de huidige beheerders van het parochiehuis, het echt paar Kraakman, hun werk zaamheden beëindigen. Het gebouw gaat vervolgens in an dere handen over. Aanvanke lijk zag het ernaar uit dat het parochiehuis haar huidige functie niet zou kunnen be houden, maar inmiddels heb ben twee ondernemers, L. Westerop en P. van Kampen de handen ineen geslagen. Zij willen het parochiehuis kopen en tot een soort partycenter verbouwen. De onzekerheid over het voortbestaan van het parochiehuis, heeft de gemoe deren van het Voorhoutse ver enigingsleven, danig bezig ge houden. Verschillende vereni gingen en instanties wenden zich tot het parochiebestuur en het college van burgemeester en wethouders, om te trachten het parochiehuis te behouden. Ook werd een commissie sa mengesteld die de belangen van de verenigingen trachtte te behartigen bij de betrokken instanties. Van gemeentezijde bestond geen belangstelling voor het gebouw. Tot grote on gerustheid van de verenigin gen, maakte het parochiebe stuur in november 1991 be kend, dat in overleg met het bisdom Rotterdam, het paro chiehuis verkocht zou worden. De vraag of de huidige funktie kon worden voortgezet, kon niet door het parochiebestuur worden beantwoord, wel werd medegedeeld „dat het bestuur bij de beslissing de belangen van de verenigingen ter harte zou nemen en dat men streef de naar een passende bestem ming van het gebouw danwel de grond". Bij wijze van uit zondering springt de gemeen te nu bij, omdat het hier niet alleen om een commercieel doel gaat, maar ook om een duidelijke dienstverlening aan het Voorhoutse verenigingsle- Het Voorhoutse college is ove rigens verdeeld over het ver strekken van deze lening. SASSENHEIM - Het gloednieuwe overdekte zwembad Wasbeek in Sas- senheim vertoont nu al ernstige mankementen. Het dak van het bad, wat tevens dienst doet als zon necollector, is niet be stand gebleken tegen de hitte van de laatste we ken. De herstellingswerk zaamheden, geraamd op twee ton, zullen naar schatting twee maanden in beslag nemen. Het is niet uitgesloten dat Was beek gedurende die tijd (tijdelijk) dicht zal moeten. De moeilijkheden van het bad, dat op 28 februari zijn deuren opende voor het publiek, zijn van bouwtechnische aard. „Toen wé vorige week om het zwembad heenliepen merkten we tot onze verbijstering op dat aan de oostkant van het ge bouw langs de A44 een acryl plabt op het schuine dak was krom getrokken", aldus F. van Bennekom, manager van het sportcomplex Wasbeek gister middag. Al gauw bleek dat de schade niet beperkt bleef tot dat ene paneel, maar zich uit strekte over een oppervlakte van 100 vierkante meter. Hoe wel de geraadpleegde technici aanvankelijk voor een raadsel stonden, werd in een later sta: dium duidelijk dat de extreem hoge temperatuur van het dak dat dienst doet als zonnecol lector - de oorzaak was. Pre ventieve maatregelen als het wit schilderen van de kromge trokken dakdelen en veelvul dig ventileren door het openen van veel ramen moesten voor de broodnodige afkoeling zor gen. Om het gevaar van instor ten tegen te gaan werd het dak aan de binnenzijde van het ge bouw met balken gestut. „Niet dat de boel naar beneden komt, het zijn uitsluitend voor zorgsmaatregelen", aldus Van Bennekom. Verzekering nemer Gersman, de bouwers van het 7,2 miljoen kostende zwembad, naarstig op zoek naar een afdoende oplossing voor het mankement. Volgens Van Bennekom is het nog niet zeker of het bad tijdens de twee maanden durende her stellingswerkzaamheden al dan niet gesloten wordt. De kosten van de reparaties wor den geschat op 150- tot 200 000 gulden, die -zo neemt van Ben nekom aan-door de verzeke ringen van architect Guus Westgeest en bouwonderne ming Gersman uit Alphen aan de Rijn moeten worden ver goed. Het reilen en zeilen van Wasbeek zou er niet door in ge vaar komen. Zowel de bouwers als de beheerders van het zwembad zouden het bedrag van de opgelopen schade kun nen verhalen op de verschil lende verzekeringen. Zelfs wanneer onverhoopt toch overgegaan moet worden tot tijdelijke sluiting van het bad. zullen de gemiste entree-gel- den vergoed worden. Optimistisch Van Bennekom is ondanks de teleurstelling nog steeds opti mistisch over het bezoekers aantal dat de afgelopen maan den alle verwachtingen over trof. „We komen ver uit boven onze schatting. Er zijn nu al ze venduizend bezoekers meer gekomen dan verwacht. Het is jammer dat nu deze kink in de kabel is gekomen", conclu deert Van Bennekom. Wethouder J. Karremans, lid van de stichting exploitatie sport en recreatie complex Wasbeek, bleek gistermiddag nog niet zo zeker van een uit betaling door de verzekerings maatschappijen van de betrok kenen. Karremans: „Maar men kan er zeker van zijn dat de gemeente, die opdrachtge ver was voor de bouw van dit zwembad, de bouwers aan sprakelijk zal stellen voor voor de opgelopen schade. Als ik een auto koop. waarvan de ga ragehouder garandeert dat hij honderdduizend kilometer zal lopen en deze begeeft het na vijftigduizend kilometer, dan weet ik weet ik tenslotte ook bij wie ik aan moet kloppen". Muur valt op man Een 41-jarige inwoner van Stompwijk is gistermiddag gewond geraakt toen hij in Voorschoten een muur van een huis over zich heen kreeg. Het ging om een woning in aanbouw aan de Hooghkamer. De Stomp- wijkse bouwvakker was met een collega bezig een bint op een stenen muur te plaatsen. Het slachtoffer stond aan de binnenkant, zijn collega stond op een trap die aan de buitenkant tegen de pas gemetselde muur was geplaatst. Dat was te veel gewicht voor de muur die over de Stompwijker heenviel. De man liep een hoofdwond, gekneusde ribben en een gekneusde voet op en is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. I FOTO: NOORT Wassenaar staat financieel zwaar weer te wachten WASSENAAR - „On- danks het overschot van 1,2 miljoen gulden op re kening van 1991, staat Wassenaar de komende jaren financieel zwaar weer te wachten". Dat merkte CDA-fractievoor- zitter H. Schelhaas gister avond op tijdens de raads vergadering waarin de voorjaarsnota werd be sproken. In plaats van overschot sprak Schelhaas liever over reserve ringen. Hij riep wethouder Aptrqot van financien op extra waakzaam te zijn ten aanzien van het overheidsbeleid „zodat we tegenvallers kunnen op vangen". Aptroot bleek het ge heel eens te zijn met deze rede nering. Hij benadrukte dat op financieel gebied voor de toe komst nog veel onzeker is met de betrekking tot de kosten die de vorming van het Stadsge west Haagland met zich mee zal brengen „al mogen die niet hoger zijn als het nu voorge stelde" en de kosten van de GAVI/SAVA „waar het rijk en de provincie voor op mogen draaien". Ook vond Aptroot het onjuist te spreken over een batig saldo van 1,2 miljoen terwijl de ge meente ieder jaar bij het op- Stellen van de gemeentebegro ting voor het komende jaar weer sterk moet bezuinigen. Aptroot: „Dat komt beste wel vreemd over naar de burgers dat je bezuinigt en na afloopt toch flink geld overhoudt. We hebben incidenteel enkele meevallers gehad van 1,6 mil joen. Onverwachte meevallers kan je niet voorzien en dus ook niet in de begroting opne- (ADVERTENTIE) OP NAAR VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kunstslof van het kwaliteitsmerk deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien van Komo-certificaat. Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. BI AB/L kVCU REGIOJOURNAAL Circus Circus Bavaria slaat deze week haar tenten op in Val kenburg. Donderdag (19.00 uur) en vrijdag (16.15 uur) geeft men voorstellingen op het Dorpshuisplein. Naast ver schillende dressuurshows en clowns is er een acrobatiek- nummer van The Hamido Brothers te zien. Orgelconcert Organist Ronald de Jong speelt donderdag op het Ada- ma-orgel in de Agathakerk in Lisse. Op het programma staan werken van onder meer AndriessenPieme, Widor en Guïlmant. Van deze laatste componist wordt de vijfde or gelsonate gespeeld. Het orgel concert begint om kwart over acht. De toegangsprijs be draagt 7,50. Personen met een orgelpas en kortingkaart houders betalen vijf gulden. Crescendo De Christelijke Harmonie geeft donderdagavond een concert in het Rijnlands Ly ceum in Sassenheim. De mu zikale avond begint om half acht. De toegang is gratis. Expositie Een gecombineerde tentoon stelling bestaande uit driedi mensionaal werk van Anneke Lek uit Nieuwveen en schilde rijen van C. van 't Wout uit Ter Aar zijn de hele maand juni te zien in bibliotheek De Aarlezer, Beukenpad 1 in Ter Aar. De bibliotheek is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van twee tot vijf uur, op vrijdagavond ook van half zeven tot half negen en op za terdag van tien tot twaalf uur. Lotte Klas 2A van de Pabo Oegst- geest zal woensdag de kinder musical 'Lotte en het afvoer- putje" twee keer opvoeren in het gebouw aan de Hazenbos- laan 101 in Oegstgeest. Kin deren zijn om twee uur wel kom, andere belangstellenden kunnen om acht uur 's avonds terecht. De musical is ook ge schreven door de toekomstige leerkrachten. Informatie: tel. 071-171321. Basketball Op en rond en het pleintje naast sportzaal Op Dreef in Leiderdorp wordt zaterdag tussen tien en vier uur het pleinbasketbaltoernooi Black Top Series afgewerkt. Organi sator is de basketballvereni ging Leiderdorp in samenwer king met de gemeente en Inter- sport. Teams van 3 tot 5 perso nen kunnen meedoen, mits zij zich voor 5 juni opgeven en tien gulden inschrijfgeld beta len bij Intersport, Winkelhof 71 of bij de bar van Op Dreef. Er wordt ook een basketball- markt gehouden. De opbrengst is voor het Wereldnatuur- fonds. Informatie: Rinus Kroon, tel. 071-894063. Radio Radio Leiderdorpuitzen dend op 106.1 FM, heeft meer vrijwilligers nodig. De zender wil meer sport, politiek en lo kaal nieuws brengen. Infor matie: Nick van Vuuren (sport), tel. 071-413772 en Jaap van Sandijk, tel. 071-414634. Pinksteren De kerken van Oegstgeest vie ren zondag samen het Pink sterfeest onder het motto 'Ge rechtigheid schept Toekomst'. Plaats van handeling is de pastorietuin achter de Willi- brordkerk aan de Rhijngees- terstraatweg. Van 11.15 uur tot 13.30 uur wordt een pro gramma afgewerkt met veel informatie, discussie, cabaret en spel. Er is een apart kinder programma. 'LEIDSCHENDAM - Een 35- jarige Leidschendammer raak te vanacht tijdens het inbre ken zo gewond dat hij even naar huis moest om zich te ver binden. Tijdens een 'surveil lance zagen agenten dat een ruit van een supermarkt aan de Agatha was ingeslagen en dat er bloed bij lag. Ze konden echter zien dat de inbreker niet was binnen geweest en vervolgden hun patrouille. Drie kwartier later bleek de man echter, met zijn handen in het verband, te zijn terugge komen om zijn karwei af te maken. Toen kon hij op heter daad worden betrapt. De man verklaarde bij de supermarkt te willen inbreken omdat hij honger had. Overlast na stortbuien WASSENAAR - De Wasse- naarse politie heeft gister avond veel meldingen binnen gekregen van ondergelopen kelders na de stortbuien aan het begin van de avond. Te vens viel het licht in sommige woningen uit door bliksem inslagen en werden enkele bo men geveld. Op de Kokshorn- laan moest een noodbrug wor den afgezet, omdat door het overtollige water een houten rijplaat los kwam te zitten. ALKEMADE - De kosten van de gemeente Alkema de voor het vervoer van leerlingen naar het spe ciaal onderwijs rijzen de pan uit. Gaf de gemeente in 1987 nog 150.000 gulden uit, dit jaar wordt al rekening gehouden met een stijging tot 220.000 gulden. De commissie welzijn ging gisteravond akkoord met het doorvoeren van bezuini gingsmaatregelen op het leer lingenvervoer. De oorzaak van deze kostentoename zit hem vooral in het speciaal onder wijs in bijvoorbeeld Amster dam, Katwijk en Nieuwveen, waar slechts enkele kinderen dagelijks naar toe moeten wor den gebracht. Deze kinderen kunnen niet mee met de taxi bus naar bijvoorbeeld Leiden, waarvan de dagelijkse kosten gemiddeld 10 a 12 gulden per kind per dag bedragen. De ge middelde kosten van het taxi vervoer van een kind naar Am sterdam bedragen tegen de 90 gulden per dag. Het aantal kinderen uit Alke made dat het speciaal onder wijs bezoekt is sinds 1987 toe genomen van 42 kinderen tot 57. In 1987 werd er dagelijks gereden met vier taxibussen met gemiddeld tien kinderen. Sinds vorig jaar is er al een vijfde taxibus ingezet die naar Alphen aan den Rijn rijdt. Daarheen gaan de kinderen die werden doorverwezen als gevolg van een leerlingenstop in Leiden. De vier taxibusjes naar Leiden rijden tegenwoor dig met 12 a 13 kinderen per busje. Bezuinigingen De marginale bezuinigingen waarmee de commissie welzijn gisteravond akkoord ging, hadden ondermeer te maken met het instellen van een af standscriterium van 6 kilome ter. Dit houdt in dat ouders van leerlingen voor gewoon basis onderwijs pas voor een tege moetkoming in de kosten van openbaar king komen als de af te leggen afstand minimaal 6 kilometer bedraagt. Dit geldt voor kinde ren zonder handicap, die bij voorbeeld een Jenaplanschool, Vrije School of iets dergelijks bezoeken. De huidige verordening maakt het mogelijk om basisschool leerlingen die jonger dan 13 jaair zijn op basis van onkos tenvergoeding een begeleider mee te geven. De maximale leeftijd daarvoor wordt nu ver laagd naar 9 jaar. De eigen bij drage voor ouders met een ge zamenlijk belastbaar inkomen van minimaal 35.000 gulden wordt verhoogd van 200 gul den per jaar naar 210 gulden per jaar. De gemeente wil voorts bereiken dat de toela tingscommissie van de scho len voor speciaal onderwijs zo zorgvuldig mogelijk handelt door het advies uitgebreider te laten motiveren. Op verzoek van het commis sielid N. van Ruiten stelt het gemeentebestuur over onge veer een jaar een evaluatie over het leerlingenvervoer op. 01713-15361 - telefax 01713-15202 deceuninck NOORDWIJK - De Noord wijkse IJsclub (NIJC) krijgt vijfduizend gulden van de ge meente voor de aanschaf van een kunstwerk. Het is een drie meter hoge plastiek van een schaatser en tennisser in één figuur. Het is ontworpen door één van de leden van de NIJC ter herinnering van het 100-ja- rig bestaan dat op 30 november van dit jaar gevierd wordt. Het beeld zal geplaatst worden na bij de ingang van de gevers Ijsbaan. Het college van B en W heeft tot de eenmalige bij drage besloten, omdat het een uitzonderlijk jubileum betreft dat in de Noordwijkse sportge schiedenis nog niet eerder voorkwam. De feestcommissie van de NIJC organiseert dit jaar een groot aantal activiteiten rond het jubileum. Zo staan er fiets tochten, een tennistoernooi en een dagje naar de Uithof op het programma. Ook wordt er ge werkt aan een eeuwboek. De totale kosten van het feest zul len ongeveer een ton bedra gen. "Boerhaave: daar word je wijzer van" "Ik kreeg het idee om weer te gaan leren toen mijn dochter naar de middelbare school ging Aangezien ikin mijn werkals optometriste nogal eens moet overschakelen opEngels. besloot ik in eerste instantie die taal "op te halen". Daarbij groeide mijn enthousiasme zodanig dat ik ook andere vakken wilde gaan volgen. Dat was goed te doen omdat je bij Boerhaave zowel overdag als in de avonduren terecht kunt. Behalve Engels doe ik nu ook Nederlands en geschiedenis. Mijn doel is via deelcertificaten het hele VWO-diploma te halen. Het lijkt mij heel leuk dan te gaan werken in de toeristische sector of als gastvrouw in een ziekenhuis. Binnenkort ga ik eens praten met de schooldekaan om me te later De studiemogelijkheden: VWO, HAVO, MEAO, MAVO, (volledig pakket of alle 29 vakken af zonderlijk), Nederlands voor anderstaligen. Ook intensieve cursussen (kortere studieduur). Meer inlichtingen: bel overdag 071 - 14 00 43. Een informatiemap ligt voor u klaar. Inschrijven: elke 12.00 tot 15.00 i Wacht niet te lanc BOERHAAVE COLLEGE Voor een uitgebreide ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis j wekelijkse bijlage van deze j krant. BIOSCOPEN LEIDEN* LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Final analysis (16); 18.45, 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): My cou sin Vinny (al): 19.00, 21.15 wo vr. t/m -wo ook 14.30 Merci la vie (16). ma. t/m do 18.45, 21.15. Basic instinct (16); 18.45. 21.15. wo. vr t/m wo. ook 14.30. Stop! Or my mom wil shoot (al); 19.00. 21.15. Beethoven (12); 19 00, 21.15. wo. vr. t/m wo. ook 14 30. Hook (al); wo vr.t/mwo. 14 15. 18.45.21.15 Sneeuwwitje (al); wo. 14.30. TRIA NON (Breestraat 31. tel. 071-123875): Cape fear (12), 19 00.21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6. tel 01720-20800): My cousin Vinny (al); 13.30. 18.30, 21.15- Basic instinct (16), 13 30, 18.30, 21.15. Beethoven (12); 13.45, 18.45, 21.00 Father of the bride (al); 13 45, 18.45, 21.15. Sneeuwwitje (al), wo. 14 00 VOORSCHOTEN KINDERBIOS COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, tel. 614354): Reddertjes in kangoeroe- land (al); wo. 14.00 en 15.30 DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, tel. 3463500) Basic instinct (16); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Stop, or my mom will shoot (al); 14.00, 1845, 21.30. ASTA 3: Free Jack (16); 14.00, 18.45, 21 30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel 3471656) Grand Conyon (al); 14 00, 19.45. 21.30. BABYLON 2: JFK (12); 20.00. BABYLON 3: De Noorderlin gen (12); 14.00. 18 45. 21.30. CINE AC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): My cousin Vinny (al); 14.00, 18.45, 21 30 CINEAC 2 Beethoven (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: Free Jack (16); 18.45, 21.30. ma di. do ook 14.00. METROPOLE 1 (Carnegie- laan, tel. 3456756): Final analysis (12); 14 00. 18.45, 21.30 METROPOLE 2 Other people's money (al); 14 00. 18.45, 21 30 METROPOLE 3 Hook (al); 14.00, 20.30. METROPOLE 4 Voor een verloren soldaat (al), 18.45. 21.30. ma di do. ook 14 00 ME TROPOLE 5: The prince of tides (12); 18.45, 21.30. ma. di do ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 3462400): Basic instinct (16), 13.45, 18.45. 21.30 ODEON 2 Cape fear (16); 13.45, 18.45, 21 30 ODEON 3: Boys (al); 13.45. 18 45, 21.30 ODE ON 4: Silence of the lambs (16); 13.45, 18.45. 21.30 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1 Edward II; 19 30 Jacquot de Nantes, 21.45. Zaal 2: Mississippi Ma- sala, 19 30 Urga, 21 45 Zaal 3 dag 19.30,21.45. The Nanny; ma Lady be ware, di Apatment Zero. wo Straw- dogs; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINE AC 3: Sneeuwwitje, wo. 14 00 ME TROPOLE 4: Sneeuwwitje; wo. 14 00 DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio apotheken die ook weekenddie ïtheb- STICHTING KRUISWERK LEIDEN - Centraal kantoor: Schuttersveld 1Voor i informatie: tel.: 071-120144 tussen 08.30-17 00 uur. Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan 250, telefoon 071-121894. Geopend:'dage- j lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13.30- 19 00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13 00 u. tot woensdag I 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie- I ken tel 155543, afdeling S.C.U. tel j 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za- j terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis) Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden VERENIGING BESCHERMING ONGE BOREN KIND - Hulpverlening bij on gewenste zwangerschap voor moeder en kind Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar) 4.30 tc 19.45 u 10.301< zoekers per patient Op de afdeling I special care kan men terecht van 10 30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur Voordat de laatste twee afdelingen be- worden overlegd met de d verpleegkundige Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14 00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12 00 u. Kraamafdeling: Naast de normale be zoektijden alleen voor „kraamvaders" van 19.30-21 00 u Gynaecologie/ver- j loskunde/urologie van 14 00-14.45 en van 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dag. Ouders zijn de gehele dag wel- j kom. Eén van beiden kan, indien men I haar kind blijven slapen. l, bij zijn of ha; or broertjes, van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van I 14.00-14.45 u. en van 19.00-19.30 u I Sport-Medisch Adviescentrum: Spreek- ir. 13.00-14.301 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehe- e dag. Jelgersmakliniek: Jongeren- en feestdag. 10.00-11.30 16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 I u. met uitzondering van behandeltijden I en etenstijden Academisch Zieken- huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Da- 8.00-19.00 u De Praematurenafde- I ling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken Kinderkli niek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd Bezoek- tijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd Voor ande- re bezoekers van kinderen: Keel-, neus- j en oorheelkunde en neurologie: 14.15- 18.30-19.30 Oogheelkunde .30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. bezoek hartbewaking: 11.00- Vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg mei het hoofd van de afdeling. Kinderafde ling 14 30-15.30 u. In overleg met de verpleging zijn hier ook andere bezoek tijden mogelijk. De ouders zijn de gehe le dag welkom (in overleg met hel hoofd van de afdeling)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10