Service Krajicek weer fenomenaal SPORT Jesus Vargas positief bij dope-test Lansmk ïjzersterk Olympische vlam voor tennissers op laag pitje panning Stijgt bij playoffs gfennissers Besluit opheffen van vrouwen kernploeg overvalt Leen Pfrommer Zeilers Neeleman en Schrier herstellen zich l^frkiaeSouacwl leVoBo draait sluit terug SN HAAG - Het bestuur van Nederlandse Volleybal Bond feVoBo) heeft „na rijp beraad" isloten het töpsportmodel van afgelopen zes jaar in de toe- mst te handhaven. Ook na de ympische Spelen in Barcelo- zal een fulltime trainingspro- imma voor de internationals irden samen gesteld. De leden n de nationale selectie behou- ?en otn respectievelijk krijgen wél mogelijkheid bij buiten- of jong 1SeS inenlandse clubs in competi- met kreej vaas roreus te willen veranderen. VRIJDAG 29 MEI 1992 13 verband uit te komen. Eerder de NeVoBo het programma Remise Wiersma SURHUISTERVEEN - Oud-wereldkampioen Harm Wiersma heeft in de openingsronde van het toernooi om de nationale damtitel ervaren dat de krachtsverschillen klein zijn. Zijn rentree, na elf jaar afwezigheid, werd met belangstelling tegemoet gezien. Na ruim vier uur spelen moest hij zich ech ter tevreden stellen met re mise tegen Rein van der Pal, Slechts twee van de zeven partijen eindigden in een beslissing. Debu tant Anton van Berkel en grootmeester Auke Schol- ma kwamen tot winst. Samaranch helpt Katrin Krabbe NEUSS Juan Antonio Sa maranch is Katrin Krabbe te hulp geschoten. De hoogste baas in de olympische bewe ging wil dat de sprintster in Barcelona aan de start ver schijnt. „Krabbe is vrijgespro ken door het hoogste rechtsor- gaan in de Duitse atletiek", zegt de IOC-voorzitter in een interview met Sport-Bild. „Ik vertrouw er op dat de IAAF (wereldfederatie) die uitspraak respecteert". De Spanjaard stelt zich achter Krabbe op om dat hij op zijn sportffeest in Barcelona de beste atleten van de wereld wil zien verschijnen. Van der Velde redelijk door WOBURN - De eerste Neder lander in acht jaar Britse Mas ters heeft zijn debuut redelijk doorstaan. Chris van der Velde ging in de eerste ronde op Wo- burn rond in 72 slagen, precies het baangemiddelde. „Het ging een beetje op en af, zes birdies, zes bogeys", gaf hij als commentaar om onmiddellijk te gaan oefenen. „Bij drie af slagen vloog mijn bal links de bosjes in". Van der Velde zal vandaag zijn beste golf moeten laten zien om in het weekeinde de finaleronden te kunnen spelen. MADRID - De Colombi aanse klimmer Oscar de Je sus Vargas hèeft bij de do pingcontrole na de twintig ste etappe van de Ronde van Spanje positief gerea geerd. Dat maakte de Spaanse Wielerfederatie gisteren in Madrid bekend. Eerder werden al in deze ronde twee Spanjaarden en de Schot Millar betrapt op het gebruik van verboden" stimulerende middelen. In de Giro reed de Span jaard Miguel Indurain afge lopen woensdag moeten de Hp complete concurrentie een individueel gevecht te gen de klok op grote ach terstand en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. Gisteren haalde Mario Ci- pollini namens de Italianen revanche door in een mas sasprint te zegevieren, nog voor zijn landgenoten Adri- ano Baffi en Massimo Strazzer. Wallonië Danny Nelissen bracht gis teren de Grote Prijs van Wallonië op zijn naam. De PDM-coureur versloeg na een rit over ruim 200 kilo meter zijn Belgische mede vluchter Mare Bouillon in de sprint. Eddy Schurer van de TVM- ploeg won gisteren de eer ste etappe van de Duitse wielerwedstrijd om de Hof- brau Cup. De kansen voor deelname aan de Olympische Zomer- spelèn voor Bart Veldkamp zijn geslonken, omdat de Hagenaar gisteren vanwe ge buikgriep niet aanwezig was bij de selectiewedstrin- den in Alkmaar en ook van de partij kan zijn bij een toernooi in Gent. HICKSTEAD - Jos Lansink is tijdens het befaamde internationale concours hippique van de Zuidengelse plaats Hickstead op Hemelvaartsdag tot grote hoogte gerezen. De 31-jarige ruiter uit Weerselo toonde zich in het gezelschap van een hele rits sterke concurrenten de sterkste in de wedstrijd om de Grote Prijs met het paard Egano. Dat leverde mede-eigenaar en bondscoach Hans Horn het lieve sommetje van ruim 80.000 gulden op. Overigens werd de Ier se springruiter James Brizzell bij het CSIO van Hickstead naar huis gestuurd wegens mishandeling van zijn paard Copper Pride. Hij wordt ervan beschul digd de benen van zijn viervoeter om wikkeld te hebben met zwachtels die waren gedrenkt in een bijtende stof om het dier hoger te laten springen. jaari t, ros tioor groe L/IARC HOEBEN Ichrj UFtIJS Traag slentert chard Krajicek naar een jiats achter de baseline, s ma j knikt eens naar de bal mini ïjongen in de ene hoek, rvolgens schudt het ofd in de andere rich- p tkin f o( drill- linkervoet veegt even over misschien binnenkort 'hei- s' gravel van Roland Garros. wordt een hoopje. Met de ihtervoet gaat hij er eens be- :htzaam op staan en drukt losse korrels langzaam te- in de grond. Eindelijk gaat er goed voor staan. De lin- ■arm komt in beweging, en een korte blik naar de irzijde, dan stuitert de bal een zorgvuldig uitgekozen je grond. Het 1.94 lange li- aam schakelt soepel over ir een hogere versnelling. n korte droge plop gaat aan granaatinslag vooraf. Toe- getJ10Uwers knipperen even -M de ogen en staren daarna Ipeloos naar de umpire, ze heeft de ogen in opperste ïcentratie samengeknepen, reflexen van de lijnrechter n"oi rden afdruk op hun |fstheid gecontroleerd. Mag- Gustafsson, geen familie de vermaarde schaatser, kt vertwijfeld. Hij hoeft het "eel van de hoge stoel niet Ie wachten. Hij vat het zelfs enige humor op. De ||®'j eed laat zijn haarband voor ogen zakken. Letterlijk ziet J nummer 35 van de wereld- traa't^rjst het niet meer zitten, ikerk t wil je, als je elf aces om de i ds.inkrijgt? lijn. fcnomeen 1 service van Krajicek is een ftomeen, de jongeman achter 1 opslag wordt steeds meer vedette. De jonge Hage- is nog volop verwikkeld ^jhet spelen op het relatief iplle gravel van Roland Gar- maar nu al valt men hem Jtig met de vraag hoe het er i op Wimbledon moet uit- Met een moordende op- J behoor je in Londen im- cèrs direct tot de kansheb- 3rs. En de plaats in de halve McEnroe gaat weer te ver PARIJS John McEnroe heeft aan zijn kortstondig op treden in Parijs niets overge houden. Een drieletterwoord waarmee hij een fotograaf uit- foeterde tijdens zijn partij te gen Niklas Kulti, kwam de Amerikaan te staan op een boete van 7500 dollar. Gelijk aan het bedrag, dat hij als ver liezer van de eerste ronde ont ving. Daar zal McEnroe niet van wakker liggen. Wel van het feit, dat hem wegens her haalde uitbarstingen dit jaar wellicht een schorsing boven het hoofd hangt, die zijn af- scheidstoernee in gevaar brengt. finales in het grand slam-toer- nooi van Melbourne heeft be wezen dat hij in een dergelijk groot evenement aardig met de druk kan omgaan. Maar vroeg, veel te vroeg vindt Krajicek zulke veronderstel lingen. Waarom zeuren ze nu reeds aan m'n kop, zo leek hij gisteren na de overwinning in vier sets (6-3, 6-4, 4-6, 6-1) op Gustafsson te denken. „Tennis is meer dan serveren. Dat is slechts vijftig procent van het spel". Een te wankele basis, zo noemt de twintigjarige dat. Ontkennen is echter iets dat hij spaart voor de praatjes na afloop. Op de baan is de super ster al geboren. Bij vlagen door zijn spel, met regelmaat door lichte vedette-neigingen. Gis teren hief hij een paar keer een waarschuwend vingertje naar de scheidsrechter. Zo van: met mij valt niet te spotten, dus be oordeel die bal zoals ik hem zie. Het neigt naar arrogantie, het is waarschijnlijk onzeker heid. Bijgeloof Sommige rituelen doen den ken aan bijgeloof. Twee keer wisselde hij gisteren na een slechte game van racket. Lou ter toeval, luidde de verkla ring. „Bij elke ballenwissel pak ik een nieuw racket. Ik ben daarmee in Tokyo begon nen. Vaak staat na zo'n tijd een snaar op springen". Overigens begint zijn gedrag op de ba.an bijna voorbeeldige vormen aan te nemen. De aarts-vloeker van vroeger houdt tegenwoordig alle zelf kritiek binnen, wat zijn popu lariteit ongetwijfeld nog eens verhoogd. En geliefd is hij ze ker. Krajicek heeft iets losge maakt bij het Nederlandse pu bliek, dat ook gisteren toe stroomde en trouw de gehele sessie tot zich nam. Het was Krajicek zowaar opgevallen. „Leuk, maar ik had eigenlijk begrepen dat zij voor Jacco El- tingh gekomen waren". Ook bij Michiel Schapers zat de tribune vol, maar dat hoef de met dertig zitplaatsen nau welijks te verbazen. Maar de veteraan doet op zijn oude dag iedereen versteld staan. Met een jarenlange reputatie op hardcourt presteert hij opeens op gravel bóven ieders ver wachting. De Canadees Chris Pridham werd het tweede slachtoffer na een lange vijf setter. „De wonderen zijn de wereld nog niet uit", sprak Schapers met enige zelfironie. Ondenkbaar Een klassering in de top vijftig ligt voor hem in het verschiet, een jaar geleden nog ondenk baar. Een beetje op goed geluk had hij zich dan ook voor een serie toernooien ingeschreven. Door zijn stijging op de wereld ranglijst kwam deelname bin nen handbereik. Schapers schrok, want hij vreesde over speeld te raken. „Ik heb duide lijk te veel op mijn schouders genomen. Als het goed gaat, kun je juist beter gas terugne men. Na de open Amerikaanse kampioenschappen hoop ik aan rust toe te komen". Tussen Schapers en Krajicek, de twee overgebleven Neder landers in het enkelspel, gaapt een generatiekloof. De ge meenschappelijke factor heet Ted Troost. Net als Krajicek moest ook Schapers langdurig van de baan vanwege de regen. Tijd genoeg voor de hapto- noom om beiden te behande len. „Hij raakte echt een ge voelige snaar", beweerde Schapers. Troost heeft het maar druk met het zieleleven van de Nederlandse sporters. Zijn verblijf in Parijs onder brak hij zelfs nog even voor een snelle kneding van de voetballers Marco van Basten en Ruud Gullit. Idoor MARC HOEBEN PARIJS De olympische vlag kan voor sommigen al uit, maar het vuur staat nog op een uiterst laag pit je. Tennis heeft als olym pische sport nu eenmaal een wat andere status dan de meeste sporten. Niet zo lang geleden vond het In ternationaal Olympisch Comité zelfs dat het hele maal niet op de Spelen thuishoorde. Pas in Seoul, vier jaar geleden, werd met tennis als demonstra- tiesport de proef op de som genomen. Voor Nederland viel er direct een zeer behoorlijk succes te noteren. Michiel Schapers be reikte in Zuidkorea de kwartfi nales, alvorens van de latere winnaar Miloslav Mecir te ver liezen. De Eemnesser werd daardoor de trotse bezitter van een certificaat. Maar het bij zondere genoegen van Scha pers had niet alleen te maken met de waarde van het papier tje. Zijn uitzending was lange tijd een vraagteken, dit tot gro te ergernis van de lange routi nier. In principe had hij met een goede serie in Australië aan de voorwaarden voldaan, maar het handelen van de ten- nisbond was niet bepaald slag vaardig te noemen. Bijna mis te Schapers het vliegtuig, om dat er geen plaats voor hem was vrijgehouden. Het gezeur van Schapers bleek afgelopen winter niet hele maal aan dovemansoren be steed. De KNLTB was keurig op tijd met de nominaties van Jan Siemerink, Paul Haarhuis en Mark Koevermans (alleen dubbelspel met Haarhuis). Toeval of niet, na woensdag kan het trio zich op de Spelen concentreren. Haarhuis kwam op Roland Garros de averij van de op dinsdag afgebroken par tij tegen Chang niet meer te boven en Koevermans speelde slechts anderhalve set redelijk tegen Krickstein. Animo De animo is ook onder de Ne derlandse tennissers redelijk groot. Dat mag opmerkelijk genoemd worden voor mensen uit de wereld van dollars en ATP-punten. In Barcelona valt er niets van dat alles te verdie nen. Niet erg, vindt Haarhuis. „Ik zie het als een eer, al gaan wij er relaxter naar toe dan an dere sporters. Die hebben maar drie belangrijke evene menten per jaar". Koevermans en Haarhuis hechten vooral waarde aan de Spelen als evenement. Koever mans: „Ik wil zo veel mogelijk zien. Hockey, basketbal, noem maar op. Michiel was vier jaar geleden heel enthousiast. Hem kennende móeten wij het wel helemaal leuk vinden. Maar bijna alle spelers zien het zo, want je ziet de meeste teams nu al dubbels spelen". Koever mans zal dat ook met Haarhuis doen, zijn enige nummer. „Ik vind het niet erg om alleen te dubbelen, dan heb ik ook nog tijd voor wat anders. Boven dien blijf ik daardoor lekker bezig. Anders was ik er, nu het niet goed gaat, drie of vier we ken tussenuit geknepen". Maar of Haarhuis en Koever mans aan serieus tennissen toekomen? Of fungeert het NOC voor hen als een veredeld reisbureau? Haarhuis wees een dergelijke suggestie van de hand. „Ik ben geen toerist. Dan kom je niet met je rackets aanzetten, maar koop je een kaartje en ga je op de tribune Melkhuisje Het Nederlandse publiek zal het olympische duo bij het toernooi van 't Melkhuisje (een week voor de Spelen) nog te zien krijgen. Daarvoor was wel de persoonlijke bemiddeling van directeur sportief Stanley Franker nodig. Bij Koever mans leefde namelijk nog wat oud zeer jegens toernooidirec teur Piet van Eijsden, gisteren op Roland Garros aanwezig. Hij zei nog wat geld tegoed te hebben. Het was dus weer eens een geldkwestie. Een slecht voorteken voor Barcelona? Bij de vrouwen kwam ook de Nederlandse vertegenwoordi ging met twee bij de laatste 32. Hier waren het wel de Olympi sche kanshebsters. Manon Bollegraf weerstond tegen de Finse Petra Thoren drie matchpoints (6-2 4-6 7-5) en Brenda Schultz maakte in een vloek en een zucht tegen Amy Frazier, nummer zestien van de wereld, een achterstand van 0-2 in de derde set goed: 6-3 3-6 6-2. Manuela Maleeva en Jana Novotna zijn hun volgende te genstandsters. 9.3( e BrEN HAAG In de eredi- ®fuJJsie tafeltennis gaat hèt enhe in de play offs voor de gradatiegroep onge- 'gG®een spannend aan toe 3ereissen de teams die strij - .30u n voorbehoud. Ker(irtok, Odion, JCV en Pe- s geven elkaar geen 3em limbreed toe. won gisteren met 6-4 (He i Odion waardoor het kwar- uit Oegstgeest dichter de uib uit Gaanderen alsmede Gen rtok (6-4 winst bij JCV) is ge- Fred derd. cos en JCV hebben elk veer- J- M n punten uit drie wedstrij- Bartok en Odion hebben dusverre zestien punten be- Jen aid. Siem van der Valk en Z. v.c n Schipaanboord wonnen /alke )r Pecos ieder twee enkel- dif;len en tekenden ook voor ongo dubbelspel. rman van den Broek bracht m ineens een enkelspel bin- ioer;n- ierel en Vink heet de nieuwe n Ot istlandse kampioen tafel- 1 u- 'inis. De Naaldwijkse speler s i WPK/SVN won gisteren in u finale van clubgenoot Mar- erk Vollebregt. Vink nam de ti- over van Siem van der Valk, keivanwege competitiever- chtingen niet kon deelne- in. Bij de vrouwen zegevier Yvon Zuijderwijk van TC/SVN. Beeld van de wedstrijden op het IJsselmeer. V.l.n.r. Magnus Lundgren en Urbanus Lagneus (Zweden), Benny en Jan Kouwenhoven en de Polen Tomasz Flisiak en Piotr Batdyga. FOTO: ANP MEDEMBLIK - De Ne derlandse topzeilers zijn hard op weg het NOC nog eens van hun kwaliteiten te overtuigen. Na twee da gen van de Spa-regatta in Medemblik stonden bijna alle genomineerden voor Barcelona in de top-zes. Overmorgen gaat chef de mis sion Bolhuis in een volgboot achter de zeilers aan en wijst hij na zijn tochtje over het IJs selmeer de olympiërs aan. He melvaartsdag was vooral suc cesvol voor het duo Mark Neel eman en Jos Schrier in de Star, met de eerste en tweede plaats. Neeleman baalde, dat hij na de eerste race (vierde) werd gedis kwalificeerd vanwege een te vroege start. De schade-expert uit Reeuwijk protesteerde, overtuigd als hij was dat het bootje lang genoeg voor de startlijn had gedobberd. An derhalve dag later was het pro test nog in behandeling, omdat een getuige niet was komen opdagen. DEN HAAG - Leen Pfrommer vindt de ophef fing van de vrouwenkern ploeg niet acceptabel. „Het besluit heeft mij overvallen", zei de schaatscoach. „Ik ben er niet in gekend. Er is geen overleg over geweest. Het was een soort medede ling". Pfrommer was voor de BCK (begeleidings commissie kernploegen) de beoogde coach voor de vrouwenploeg. „Ik heb de BCK gezegd dat ik bereid was de functie van vrou- wencoach op me te ne men. Maar dat Jong Oran je me even lief was. De BCK moest de keuze bepa len: vrouwenploeg of Jong Oranje. Het was mij om het even". Het bondsbestuur van de KNSB zag Pfrommer liever niet vertrekken. De oud-mili tair vervulde naast Jong Oran je ook de baan van coördinator tussen top en subtop. Het be stuur wilde dat Pfrommer op die post bleef. „Omdat ze geen oplossing zagen voor de vrou wenploeg, hebben ze die in een onbewaakt ogenblik maar op geheven. Ze hebben de weg van de minste weerstand geko zen. Dat is niet acceptabel. De BCK, de trainers moeten weer in gesprek raken met de KNSB en een oplossing vinden. Op zeer, zeer korte termijn". Pfrommer is in die oplossing niet meer beschikbaar voor de functie van vrouwencoach. „Ik ben geen speelbal. Ik ben nu uitsluitend nog beschikbaar voor Jong Oranje. Voor de vrouwenploeg moeten ze een ander zien te vinden". Van Schie Lia van Schie is verbijsterd door de opheffing van de kern ploeg. De schaatsster uit Stompwijk moet er voortdu rend om lachen. „Het is lach wekkend, zo belachelijk. Die mensen weten absoluut niet wat ze gedaan hebben door de vrouwenkernploeg op te hef fen. Die hebben echt geen idee van schaatsen als topsport". „Dit is de nekslag voor het vrouwen schaatsen", oordeelt ze. „Als het besluit wordt geho noreerd. Eigenlijk kan ik niet geloven dat het doorgaat. Zo volstrekt absurd is het". In fi nancieel opzicht is Van Schie door de opheffing op slag fail liet. Dit seizoen was ze op basis van haar vijfde plaats op de jongste Europese titelstrijd in gedeeld in premiegroep II, goed voor 12.000 gulden. Dat geld is ze kwijt. Bovendien komt ze niet in aanmerking voor kinderbijslag en studiefi nanciering. „Ik ben blut, be rooid. Ben aangewezen op lief dadigheid. Moet je mijn giro nummer hebben?" SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.05 uur: Studio Sport met tennis, open Franse kampioen schappen, 22.15 uur: Studio Sport journaal met onder meer tennis, open Franse kampioenschappen en de Spa Regatta, zeilwedstrijden bij Medemblik. Duitsland 123.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.45 uur: Die Spórt-Re- portage met onder meer .tennis, open Franse kampioenschappen en zwem men, Duitse kampioenschappen in München Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. SPORTWERELD Duitse midweeklotto: Trekking A. 2-9- 21-23-30-38. Reservegetal: 43 Trek king B: 1-2- 4-12-17-38 Reservegetal: 34. Spel 77 9557089. Volleybal - Martin van der Horst moet de wedstrijden van het Nederlands vol leybalteam in het kader van de World League tegen Canada komend week einde laten schieten. De lange blok- keerder ondervindt nog teveel last van een knieblessure, die de tijd krijgt te herstellen De plaats van Van der Horst wordt ingenomen door Patrick de KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Groningen (morgen, aanvang 16.00 uur) luiden: le koers: 1 Gipsy Wind, 2. Gentle Meerswal. 3. Flying Casindra (9-1-3) 2e koers: 1 Impish Grin, 2. Gran deur, 3. Ghando Oei (1-5-7). 3e koers: 1. Goos Buitenzorg. 2 Fa- cunda Ashton.3 Fifty Fifty (7-5-6). 4e koers: 1. Fulmar Melon. 2. Flame Flower, 3. Escadron (6-1-8). 5e koers: 1. Farloes B. 2. Fait Accom pli, 3. Foreman Express (6-8-5). 6e koers: 1 Glenn. 2. Grades Moving, 3. Griffiths (5-11-10). 7e koers: 1 Gigant Quick, 2. Greatest Secret, 3. Grand Videau (12-5-1 8e koers: 1. Earby Alf, 2. Edwin Da vid, 3. Dimanche Severe (8-2-1). Atleten in vorm DEN HAAG - Het zomerse weer in Europa bleek gisterèn uitstekend voor de atleten. Bij internationale wedstrijden werden zes beste wereldsei- zoenprestaties geleverd. Bij de wedstrijden in Jena sprong Heike Drechsler" 7,36 meter ver. Wereldrecordhouder Artu- ro Barrios (Mex) en Kathrin Ullrich (Dui) liepeh zowel bij de mannen (27.35,21) als vrou wen (31.20.62) de snelste 10.000 meter van het seizoen. De vier de topprestatie kwam op naam van de Duitse Christine Wach tel, die als tweede vrouw dit seizoen de 800 meter binnen de twee minuten liep: 1.59,35. In Ahlen won Heike Henkei, de wereldkampioene, het hoogspringen met 2.02 meter. In Krasnodar zorgde Vassili Si- dorenko met 82,54 meter voor de beste jaar prestatie bij het kogeslingeren. Rugbycoach stapt op AMSTERDAM - Piet Paul, met Theo Snijders de laatste vier jaar verantwoordelijk voor het nationale rugby team, heeft zijn contract met vde Ne derlandse Rugby Bond (NRB) niet verlengd. De eerste twee jaar van het trainersduo verlie pen zeer succesvol met het op treden in het toernooi om de World Cup. Door het wegvallen van een aantal toppers waren de afgelopen twee jarar minder succesvol. Nederland degra deerde naar C-poule van de FIRA-competitie. De Roosen- daalse commando Paul heeft een aantrekkelijke aanbieding gekregen van de rugbyclub Et- ten-Leur (REL) en deze geac cepteerd. Het is nog niet be kend wie Paul, die tevens de b- selectle trainde, zal opvolgen. Crossers stellen beslissingen uit RHENEN In de voorlaatste wedstrijd voor de nationale kampioenschappen motor cross in Rhenen zijn gisteren nog geen beslissingen geval len. Carlo Hulsen had een kans in de 500 cc-klasse vroegtijdig de titel te pakken, maar uitge rekend hij leed op het fraaie circuit Kwintelooyen zijn eer ste nederlaag dit seizoen op ei gen bodem. De races in de 125 cc-klasse waren het interes santst van de dag. Remy van Rees, John van den Berk en Charrel Sweebe zorgden voor spannende duels. In de stand van de 250 cc-klasse kwam aan kop geen verandering. De con currenten Pedro Tragter en Edwin Evertsen scoorden evenveel punten (37), waar door het verschil in de stand dertien punten in het voordeel van Evertsen bleef.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13