Siemerink wil investeren in toekomst met Frits Don Uitbeurt FC Den Haag als risicowedstrijd CeidóeGomcwxt SPORT Irak wil bij Spelen Nederlaag Roberto Cifuentes Zola Budd isfra bijna zeker 1 r- mrpr*: Mario Cipollini stelt fans teleur Bolhuis weet nog niets van inkrimping deelnemers Huisarts Karsten gaat in hoger beroep DINSDAG 26 MEI 1992 Tafeltennissers tellen tot elf TOKYO De Internationale Ta- feltennisfederatie (ITTF) gaat ex perimenteren met de puntentel ling. Bij het World All Star-circuit komende maand in Japan zullen games tot II in plaats 21 punten worden gespeeld. De ITTF hoopt met de nieuwe formule de wed strijden aantrekkelijker te ma ken voor publiek en media. In Nederland is op kleine schaal al enkele keren de verkorte versie van een game toegepast. Bettine Vriesekoop voert trouwens de nieuwe Europese ranglijst aan. De tafeltennisster uit Amsterdam steeg van de zesde naar de eerste plaats. MANAMA - Irak wil deelnemen aan de Olympische Spelen in Barce lona. Het land, sinds de Golf-oorlog in 1991 onder een internationaal economisch embargo geplaatst, heeft negentien sporters aangemeld bij het Internationaal Olympisch Comité. Het gaat om gewichthef- fers, boksers en veel schutters. „We willen de wereld laten zien dat Irak in staat is mee te strijden om olym pisch goud", aldus M. Abdelkarim al-I'thaoui, de voorzitter van het na tionaal Olympisch Comité van Irak. In 1988 was het Aziatische land mede door het nationale voetbalelf tal vertegenwoordigd. Geen experiment Heike Drechsler BUNNIK De olympische kampioenen Paula Ivan uit Roemenië (1500 m) en Martina Hellmann uit Duitsland (dis cuswerpen) zijn twee van de blikvangers tijdens het internationale atletiekgala op zaterdag 30 mei in Kerkrade. Tal van Nederlandse atleten willen voldoen aan de olympische limiet. Sprintster/ver- springster Heike Drechsler was van plan in het stadion van Roda JC haar de buut te maken als hoogspringster. Op de presentatie van de Reebok Classic, zoals het evenement is gedoopt, werd gisteren in Bunnik duidelijk dat de voormalige Oostduitse vanwege blessuregevaar waarschijnlijk afziet van dat experi ment. Tijdens de training bedwong ze al eens 1.90 meter. Idoor TACO MAARTENSE DEN HAAG Van de grootmees ters in het Aegon mens-tegen-ma- chine-toernooi in Mariahoeve zijn na vier ronden alleen Rafael Vagani- an en David Bronstein nog zonder puntverlies. Vaganian won na de opening al heel simpel een paard van een programma met de ambi tieuze naam Socrates en Bronstein versloeg eenvoudig de WK-versie van de Chessmachine. Medekoploper Roberto Cifuentes moest een nederlaag incasseren te gen de Mephisto 68030 toen hij een remise-eindspel ging forceren. Hier door behaalde deze computer een score van 316 uit vier partijen, even als de grootmeesters John Nunn en Jeroen Piket. Nunn versloeg met een ver opgerukte vrij pion in een dame-eindspel het Nederlandse pro gramma Quest en Piket had in een Pirc weinig problemen met de Mep histo Berlin. Eveneens 3'/2 punt heeft Nico Kuyf van de schaakclub Philidor Leiden Hij versloeg in een pionnen-eind spel het programma M-chess 32. De Engelse grootmeester Nunn is tot dusverre niet onder de indruk van de computers ondanks remise in de eerste ronde. Maar zoals hij zei: „Ie dereen kan wel eens een domme zet spelen en dan is een computer er snel bij om het af te straffen". Klaas de Boer naar Den Bosch DEN BOSCH - Basketbalclub Den Bosch heeft de 25-jarige Klaas de Boer van BC Eindho ven aangetrokken. De 2,03 me ter lange De Boer wordt in Den Bosch de vervanger van Nat han Dijkstra, die van de club geen nieuwe verbintenis kreeg voorgelegd. Eerder trok Den Bosch international Rolf Fran ke aan van landskampioen Den Helder. De Bossche ploeg heeft daarmee de spelersgroep zo goed als rond. Er ontbreekt alleen nog een tweede Ameri kaan. Coach Roy Leysner zal vermoedelijk vertrekken uit De Maaspoort. DURBAN - Zola Budd heeft j vrijwel zeker geplaatst voor J, Olympische Spelen. Tijdens wedstrijden in Durban de Zuidafrikaanse atlete, lopeiri,. der de naam Zola Pieterse, de; «n meter in 8.53,15. Daarmee vol( Se< zij aan de eis van 8.56. Budd kwam acht jaar geleden m Angeles uit voor Engeland. Dat liep zij, barrevoets, haar beste (8.37,50). Over twee dagen begir «té de Zuidafrikaanse selectiewed den voor de Spelen van Bareel J n In Durban zegevierde zij op sc ,f,te nen- ivel PARIJS Jan Siemerink stond gisteren op het gra vel van Roland Garros na vijf sets met lege handen door het verlies tegen de Israëliër Gilad Bloom. De setstanden waren 5-7, 6-4, 6-4,4-6,6-2. Anderhalf uur na de wedstrijd spookte het nog steeds door het hoofd van de Rijnsburger. „Ik was niet ontevreden met de loting, maar het bleek toch moeilijker dan iedereen dacht". Zo moeilijk zelfs dat Siemerink een toeschouwer de schrik van zijn leven bezorgde. Hij wilde zijn racket in het net werpen na het knullig verspe len van een game, maar zag het slagwapen als een projec tiel over de omheining vliegen. „Ik had het racket te lang vast. Ik schrok me rot. Je kunt ie mand op zo'n manier verblin den". Vader Siemerink wist niet hoe hij kijken moest. Hij maakt zich sowieso al enige tijd zor gen over het gedrag van zijn zoon op de baan, dat evenredig met de prestaties van de laat ste tijd is verslechterd. Sieme rink is ruim dertig plaatsen op de mondiale ranglijst gezakt en lijkt verteerd door twijfels. Hij zoekt een nieuwe coach, want Rohan Goetzke is naar zijn zin te druk met Richard Krajicek. Beide spelers waren met de Australiër een soort driemanschap aangegaan, waarbij Krajicek de eerste rechten had. „In de praktijk kwam het er anders uit te zien dan toen wij begonnen. Rohan kon me niet de tijd geven die ik juist de laatste tijd nodig had. Ik zit nu in een over gangsperiode. In elk geval ga ik veranderen". Stilzwijgend Gisteren zag Frits Don de tra gedie van Siemerink voorna melijk stilzwijgend aan. Of Siemerink permanent bij zijn voormalige coach terugkeert, blijft voorlopig een vraagte ken. Het zeer van de breuk is na enkele goede gesprekken geheeld, dus daaraan kan het niet liggen. Don zou in te genstelling tot de vorige perio de een fikse vergoeding voor de begeleiding eisen. Sie merink ontkende noch beves tigde: „Dat weet ik niet. Daar over hebben we nog niet ge praat". Toch kan de financiële kant van de zaak een hete kwestie worden. Don is met collega Henk van Hulst al enige tijd onder de vlag van sponsor Gol den Tulip in touw. Voor Sieme rink is die constructie, waarbij verschillende coaches ge- De nummer één van de wereld, Jim Courier, wisselt van shirt in de partij tegen de Zweed Kroon. De Amerikaan won in drie sets: 7-6 (7- 2), 6-4, 6-2. FOTOEPA bruikt worden, onaanvaard baar. Hij zoekt een persoonlij ke coach. Wil hij Don, zal die ongetwijfeld een soort schade loosstelling verlangen als hij niet meer op de materiële steun van Golden Tulip kan re kenen. Bovendien zal hij slechts met zeer grote tegenzin gezin en tennisschool in de steek laten. Toevallig heeft de blonde linkshandige speler een zuini ge vader. Maar nu het er voor Siemerink op aankomt, zal ook hij zijn voorzichtige houding moeten laten varen. Want, ver telde Siemerink zonder om haal: „Natuurlijk ben ik bereid veel te investeren. Ik ben pas 22. Ik heb nog een behoorlijke tijdvoor de boeg". Bollegraf Ook bij Manon Bollegraf speel de het tennisracket om een an dere dan gebruikelijke reden een hoofdrol. Bij haar hangt aan de muur van de slaapka mer zo'n speeltuig. Het betreft een geknakt exemplaar, vorig jaar na een desastreus optre den in de eerste ronde van de open Franse kampioenschap pen; het lijdend voorwerp van een woede-uitbarsting. Zulke uitvallen zijn zeldzaam voor de 28-jarige Ermelose speelster. Normaal gesproken draagt zij verliezen 'manmoe dig'. Maar de frustratie na de partij tegen de Zuidafrikaanse Elna Reinach werd haar even te veel. „Als een soort pijni ging. Zo'n wedstrijd vergeet je nooit meer, al is Reinach een veel betere speelster dan Ma- niokova". Bollegraf kon giste ren lachend over het ondank bare kadootje praten. Mis schien haalt zij het binnenkort van de muur. Zij vaagde de Moskouse Eugenia Maniokova in sneltreinvaart (6-2, 6-3) van de baan, daarmee afrekenend met het negatieve verleden. „Zo lekker. Voor het eerst in drie jaar heb ik op Roland Gar ros een single gewonnen. Gra vel is nu eenmaal niet mijn fa voriete ondergrond. Maar als het koppie goed is, kan ik het blijkbaar wel. Vanochtend ging het bij het inspelen onge looflijk. Toen wist ik al dat het goed zat". Ongemak Bollegraf werd in haar lange carrière geplaagd door tal van lichamelijk ongemak. Inmid dels is zij die aardig te boven. „Mijn laatste blessure was in november". De Ermelose zegt zich momenteel fitter dan ooit te voelen, wat alles te maken heeft met een wijziging iri haar begeleiding. Enige tijd gele den verbrak zij na een jaren lange samenwerking de band met Auke Dijkstra en voegde zich bij de trainingsgroep van Ron Timmermans. Aanvanke lijk was het de bedoeling dat de Woudenberger slechts als 'thuishaven' zou fungeren. Met de Amerikaan Bill Belser wilde Bollegraf het internatio nale circuit afreizen. Maar in Parijs zat gisteren Timmer mans op de bank, terwijl Bel ser in geen velden of wegen te bekennen was. Bollegraf:Aan het einde van dit toernooi ga ik nog maar eens met Ron om de tafel zitten. Het zit er dik in, dat wij een contract tekenen". Om aanwezig te kunnen zijn, moest Timmermans overigens 's nachts met de auto uit Ne derland op pad. Als coach van 't Melkhuisje had hij op zon dag nog competitie-verplich tingen. Proef Bollegraf nam voor een maand de proef op de som met Tim mermans. Die periode in middels ten einde is haar prima bevallen. „Ik heb het in feite altijd alleen moeten doen. Dat is mentaal moeilijk op te brengen, want je moet jezelf voortdurend oppeppen. Na zo'n lange tijd werkt het trai nen in een groep zeer motive rend. Iemand als Christian Feenstra gaat onder het gravel door. Bovendien sprak de com binatie met fitness en conditie training mij erg aan. Ik doe nu zelfs krachttraining tijdens de toernooien. Alleen ga je nooit zo ver als in een groep. Je kunt dan nooit de kantjes eraf lo pen". Inspanningen moet de Erme lose zeker leveren, wil zij de aansluiting met de top niet kwijtraken. Ze was voor giste ren al niet meer terug te vin den bij de beste zestig speel sters van de wereld, terwijl ze in '90 in de top dertig bivak keerde. Bovendien wacht mid den zomer het olympische toernooi in Barcelona, ook al op gravel. „De beweeglijkheid was op gravel altijd het pro bleem. Dat hebben wij opge voerd. 'Spritziger', zo noemt Ron dat. Ook als ik verdedig, moet ik dat steeds tegen mij zelf zeggen". Schultz Samen met Bollegraf overleef de ook Brenda Schultz de eer ste schifting, zij het via een slo pende driesetter. Die was no dig wegens het knullig verspe len van een voorsprong van 4-1 in de tweede set tegen de zes tienjarige Amerikaanse Rubin. Kristie Boogert moest als eni ge direct het vrouwentoernooi van Roland Garros verlaten, maar het feit dat zij in het hoofdtoernooi stond, maakte 'Parijs' voor haar al tot een suc ces. 3 -*1 JOLI> fciff+L i ULIVETO TERME - De Itali aanse sprinters hebben met een werk gemaakt van de eer ste vlakke etappe in de Ronde van Italië. Na de massale aan komst in Uliveto Terme bleek, dat de eerste vijf afkomstig wa ren uit het organiserende land. Endrio Leoni verraste favoriet Mario Cipollini. De eerste niet- Italiaan was Djamolidine Ab- doesjaparov uit Oezbekistan. De Fransman Thierry Marie, afgelopen zondag winnaar van de proloog, behield de rose lei derstrui. Cipollini, de kracht- sprinter, was gebrand op de zege. De finish was getrokken in Uliveto Terme, Toscane, op slechts twaalf kilometer van Cipollini's woonplaats Lucca. Duizenden supporters van de succesvolste renner dit sei zoen (negen zeges) hadden zich bij de streep verzameld om hem toe te juichen. Op 250 meter van de streep gooide Le oni het scenario door elkaar. Hij plaatste een felle demarra ge. Cipollini was in feite met een geklopt omdat hij opgeslo ten zat in het compacte peloton en te laat een gaatje vond. BARCELONA - De organisa toren van de Olympische Spe len hebben gisteren gemeld, dat het aantal inschrijvingen voor Barcelona met 2000 is ver minderd. Dat is het resultaat van gesprekken die het organi satiecomité COOB heeft ge voerd met ruim honderd NOC's. COOB maakt zich druk over de dreigende overbevolking van de olympische dorpen, die zijn gebouwd voor ruim 15.000 atleten en begeleiders. Aan vankelijk waren meer dan 19.000 mensen van plan te ko men. Een woordvoerder van COOB zei, dat de organisatie met 108 nationale olympische comités overeenstemming heeft be reikt over de reductie van het aantal inschrijvingen. De ove rige 64 landen krijgen nog twee weken de tijd de afvaardi ging op een voor COOB aan vaardbaar peil te brengen. Tot die 64 landen behoort ook Ne derland. Chef de mission An- dré Bolhuis: „Ik voer constant gesprekken, maar heb nog geen enkele afspraak ge maakt. Het blijft een pittige strijd. Ik wil iedereen die vol daan heeft aan de selectiecrite ria per se meenemen". De Ko ninklijke Nederlandse Kracht sport Bond heeft overigens To- fik Elfallah (28) voorgedragen als deelnemer aan de Olympi sche Spelen. Mandela Nelson Mandela zal persoon lijk de officiële rentree van Zuid-Afrika in de olympische competitie bijwonen. De ANC- leider is op uitnodiging van IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch één van de eregas ten bij de openingsceremonie van de komende Zomerspelen in Barcelona. Zuid-Afrika is sinds 1960 wegens een interna tionale boycot niet meer op olympisch niveau actief ge weest. Vorig jaar juli werd het land weer opgenomen in de olympische familie, nadat de definitieve ontmanteling van de apartheid in gang was ge zet. Mandela, in zijn jonge ja ren een goede bokser en hard loper, kreeg de invitatie maan dag tijdens een onderhoud met Samaranch in Lausanne. „Ik voel me vereerd", sprak de strijder tegen de apartheid. „Ik verheug me op die dag". APELDOORN - De Haarlemse huisarts M. Karsten gaat alsnog in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in zijn woonplaats. Karsten werd in het vonnis gesommeerd de uitlatingen die hij deed over dopinggebruik binnen de schaatskernploeg terug te nemen. De arts deed dat in een schriftelijke verklaring, die door het Al gemeen Nederlands Perbureau werd verspreid. Karsten wilde gisteren niet zeggen wat zijn beweegredenen zijn om in hoger beroep te gaan. Advocaat Mr. E. Vilé, die de schaatsers verdedig de, hield het op 'eerherstel'. DEN HAAG - De uitwedstrijd die FC Den Haag speelt in de strijd tegen degradatie, op woensdag 3 juni, wordt door de burgemeester van Den Bosch op voorhand gekwalificeerd als 'risicoduel'. FC Den Haag sluit de competi tie, zoals bekend, af op maan dag 8 juni in het Zuiderpark. De woensdag daarvoor wordt de wedstrijd 'uit' tegen Go Ahead Eagles (Deventer) dan wel BW/Den Bosch gespeeld. Eén van beide heeft recht op dit duel tegen de nummer zes tien van de eredivisie (FC Den Haag) als zijnde de verliezer in de finale van de nacompetitie in de eerste divisie. De win naar van de nacompetitie pro moveert rechtstreeks naar de eredivisie, waarin volgend sei zoen ook de winnaar van de duels met FC Den Haag uit komt. De gemeente Den Bosch 'be paalt aanstaande maandag, wanneer bekend is welke fina list direct is gepromoveerd, precies welke maatregelen worden genomen. In Deventer kijkt men iets minder zorge lijk tegen een mogelijk duel met FC Den Haag aan. Burge meester Waal van Deventer stelt wel als voorwaarde dat de wedstrijd bij daglicht wordt ge speeld. „Wij hechten daaraan grote waarde", zegt hij. „In het verleden hebben wij daar goe de ervaringen mee opgedaan, als het ging om risicovolle duels. Ik denk dan bijvoor- Verschrikkelijk Waal wijst er overigens op dat FC Den Haag allerminst wordt gekoppeld aan het beeld „oh jee, dat wordt verschrikke lijk". Waal: „FC Den Haag heeft zich in de laatste jaren een betere reputatie verwor ven dan de club in het verle den had. Ik denk er dan ook absoluut niet aan het duel te verbieden op een doordeweek- UITSLAGEN HONKBAL Major League VS American league: Oakland Athletics- Boston Red Sox 4-0. New York Yan kees-Milwaukee Brewers 8-7, Baltimore Orioles-California Angels 6-4, Chicago White Sox-Toronto Blue Jays 8-1, Texas Rangers-Kansas City 4-3 (13 in nings), Seattle Mariners-Cleveland Indi ans 5-4, Minnesota Twins-Detroit Tigers 15-0. National league: Atlanta Braves-Mon treal Expos 2-1Cincinnati Reds-Phila delphia Phillies 8-3, St Louis Cardinals- Houston Astros 4-3, New York Mets- San Francisco Giants 6-0, Los Angeles Dodgers-Pittsburgh Pirates 4-2, Chica go Cubs-San Diego Padres 6-4. PAARDESPORT 1e koers, 2040 m: 1Favorite d'Amour (H. Langeweg) 2.44,2-1.20,5, 2. Firby de Frise, 3. Family Pride. Toto: winnend 2,80, plaats 1.50 1.60, koppel 6,30, trio 46,80. 2e koers, 2040 m 1 Fatima H (J. Oor- thuijsen) 2.47,6-1.22,2, 2 Geurt Buiten zorg. 3 Gascoigne Dakota Toto: win nend 3,60, plaats 1,80 3,50, koppel 18,50, trio 264.70. 3e koers, 2040 nr 1Golden Wedeflex (W. Duivenvoorden) 2 41,4-1.19,1, 2. Dento Surprise, 3. Denise Attack Toto: winnend 3,70, plaats 2,40 1,50, koppel 8,50, trio 67,20. 4e koers, 2040 m 1 Dianne (M. Im- ming) 2 44,4-1 20,6, 2. Forward Nobo, 3. Darling Space. Niet gestart: Donar B. Toto; winnend 4,70, plaats 2,60 2,30, koppel 9,80, trio 58,00. 5e koers, 2040 m: 1 Ganador (C. de Leeuw) 2.46,2-1 21,5, 2. Freddie Eco- dam, 3. Firsty Hekkenhof. Niet gestart: Flying Dakota. Toto: winnend 2,00, plaats 1,70 2.40, koppel 4,70, trio 26,20. 6e koers, 2040 m: 1. Fabienne Com- paen (T Kooyman jr) 2.42,5-1.19,7, 2.Eurostar, 3. Expresa Beroona. Niet gestart: En Tete en Dolf Wielinga. Toto: winnend 2,70, plaats 2,10 4,60. koppel 22,60, trio 150,80. 7e koers, 2040 m 1 Everglad (R. Kromkamp) 2 42,5-1 19,7. 2. Elisabet Hanover, 3. Assured Niet gestart: An gel First, Demissionaire en Cyris Ruim zicht. Toto winnend 2,10, plaats 1,60 3,70, koppel 12,10, trio 90,80. 8e koers, 2040 m. 1. Atomic Power (C. de Leeuw) 2.40,4-1.18.6. 2 Wish of Thijssen, 3. Boy A. Toto: winnend 2,90, plaats 1,70 1,60, koppel 4,20, trio 64,90. Dubbel winnend (8-6): 7,90. 9e koers, 2700 m: 1. Blib the Throtle (H. Hamming) 3.32,6-1.18,7, 2. Dami- aannora, 3. Dizzy Dean. Toto: winnend 8,10, plaats 3,90 3,10, koppel 11,40. trio 295,90. 10e koers, 2040 m: 1. Elionara Olde- son (C. de Leeuw) 2.38,4-1 17,6, 2.SH- ver Bowl, 3. Digitalis. Niet gestart: An- field Road. Toto. winnend 1,80, plaats 1,20 1.60. koppel 7,40, trio 25,40. 11e koers, 2380 m: 1. Flying Butcher (H. Bot) 3.12,1-1.20,7. 2. Evita Kievits hof, 3. Extase Westvries. Niet gestart: Eric Dean en Evergold M. Toto: win nend 1,90, plaats 1,70 1,60, koppel 2,70, trio 13,30. Omzet totalisator: 177 083,00. TENNIS Open Franse kampioenschappen. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Bollegraf (Ned)-Manjokova (GOS) 6-2 6-3, Brioechovets (GOS)-Boogert (Ned) 6-1 6-2, Schultz (Ned)-Rubin (VSt) 6-2 5-7 6-4, Graf (Dui/2)-Simpson- Alter (Can) 6-3 6-1. Medvedeva (Oek)- Babel (Dui) 6-4 6-4, Probst (Dui)-Nowak (Pol) 7-5 6-0, Van Lottum (Fra)-Adams (VSt) 4-6 6-4 6-3, Maleeva-Fragniere (Zwi/8)-Cioffi (VSt) 6-4 7-6, Novotna (Tsj/10)-Graham (VSt) 6-3 6-2, Stafford (VSt)-Rinaldi (VSt) 6-3 2-6 6-3, Bowes (VSt)-Chateau (Fra) 7-5 7-5, Sanchez Vicario (Spa/4)-Oeljeklaus (Dui) 6-0 6- 2, Magdalena Maleeva (Bul)-Provis (Aus) 6-2 6-3, Endo (Jap)-Demongeot (Fra) 6-1 6-2, Appelmans (Bel/16)-Whit- linger (VSt) 6-4 6-3, Piccolini (Ita)-Byrne (Aus) 3-6 7-6 6-2, Kidowaki (Jap)-Keller (VSt) 6-1 6-2, Meier (Dui)-Olivier (Fra) 6- 3 6-3, Savtsjenko (Let)-Collet (Fra) 6-4 6-0, Allen (VSt)-Monami (Bel) 5-7 6-4 6- 3. Martinek (Dui)-Sviglerova (Tsj) 6-2 6- 1Mary-Joe Fernandez (VSt/6)-Langro- va (Tsj) 6-3 6-1, Cecchini (Ita)-Javer (GBr) 6-1 6-1. Harvey-Wild (VSt)- Stubbs (Aus) 6-4 6-2, Bonsignori (Ita)- Herreman (Fra) 6-3 6-4, afgebroken we gens onweer: Reinstadtler (Oos)-Capri- ati (VSt/5) 1-6 7-6 1-2, Testud (Fra)- Muns (Ned) 0-1, Reynares (Arg)-Tho- ren (Fin) 4-6 6-4 5-5. Mannen, enkelspel, eerste ronde: Forget (Fra/6)-Mattar (Bra) 5-7 6-3 3-6 7-6 6-4, Bloom (Isr)-Siemerink (Ned) 5- 7 6-4 6-4 4-6 6-2, Courier (VSt/1)-Kroon (Zwe) 7-6 6-4 6-2, Larsson (Zwe)-Bera- sategui (Spa) 6-3 6-3 6-2, Prpic (Kro)- Reneberg (VSt) 6-0 7-6 6-4, Nawie (Dui)-Stoltenberg (Aus) 7-6 7-6 6-3, Muster (Oos)-Motta (Bra) 6-4 6-4 5-7 6- 2, Guardolia (Fra)-De la Pena (Arg) 6-1 1 -6 6-4 7-5, Prades (Fra)-Black (Zim) 6- 3 6-3 6-3, Ivanisevic (Kro/8)-Youl (Aus) 6-7 6-3 6-2 6-1Costa (Spa/9)-Braasch (Dui) 6-1 6-0 3-6 6-3, Pistolesi (Ita)-Mas- so (Bel) 6-0 7-6 2-6 6-2, Ferreira (ZAf)- Thoms (Dui) 7-5 6-2 7-6, Curren (VSt)- Perez-Roldan (Arg) 6-2 6-4 6-7 6-3, Wuyts (Bel)-Jarryd (Zwe) 7-5 6-2 6-2, Medvedev (GOS)-Hlasek (Zwi/16) 7-6 6-3 6-4, afgebroken wegens onweer Patrick McEnroe (VSt)-Shelton (VSt) 4- 6 6-3 6-4, Sampras (VSt/3)-Rosset (Zwi) 7-6 4-6 6-4 6-3 4-2, Mancini (Arg)-Corre- tje (Spa) 6-4 1-6 6-4 4-3, Gilbert (Fra)- Raoux (Fra) 7-5 4-6 6-3 0-3, Svensson (Zwe)-Prinosil (Dui) 2-6 1-6 3-2, Zoecke (Dui)-Fromberg (Aus) 4-6 4-6 0-2, Arre- se (Spa)-Tsjerkasov (GOS) 1-6 2-6 0-1, Wheaton (VSt)-Tsjesnokov (GOS) 3-6 0-4, Schalier (Oos)-Yzaga (Per) 1 -3 VOETBAL Engeland Blackburn-Leicester 1-0 (1-0) Black- bum promoveert naar eredivisie. Genua-Uliveto Terme, tweede etap pe: 1 Leoni (Ita) 198 km in 4.48.13 (gem 40,386 km/uur), 2 Cippollini (Ita), 3 Fontanelli (Ita), 4. Sciandri (Ita), 5. Martinello (Ita), 6. Abdoesjaparov (GOS), 7 Simon (Fra). 8 Strazzer (Ita),, 9 Risi (Zwi), 10. Henn (Dui). 11. Svorda' (Tsj), 12 Dauwe (Bel), 13. Strazzer (Ita). 14. Baffi (Ita). 15 Vairetti (Ita), 80 Lam- merts (Ned) dezelfde tijd als Leoni Algemeen klassement: 1 Marie (Fra) 4.58.12. 2 Indurain (Spa) 0.03, 3 Orte- gon (Col) 0.13, 4 LLaneras (Spa), 5. Bezault (Fra) 0.13,6. Durand (Fra) 0 14, 7 Ledanois (Fra), 8. Baffi 0.15, 9. Bon- tempi (Ita), 10. Chioccioli (Ita), 11. Bor- tolami (Ita) 0.16, 12. Steiger (Zwi) 0.17, 13. Jasluka (Pol) 0 18, 14. De las Cue- vas (Fra) 0 19. 15. Walton (Can), 153. Lammerts 1.13. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18 00 en 19 00 uur, zaterdags tusser 14 00 en 15 00 uur, telefoonnr. 071 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Ringvaart i neemt afstanju van 150 km iif roeitocht op lï rast se dag. De gemeente Deventer heeft in overleg met Go Ahead Eagles in de laatste jaren een goed supporters-beleid ont wikkeld. Wij proberen daarop vgoed in te spelen. Door over leg, niet door wedstrijden op voorhand te verbieden. Zoals we overigens wel hebben ge daan toen Feyenoord in '84 op bezoek kwam. Overigens is er vóór het allemaal zover is, een belangrijker zaak aan de orde, denk ik. Laten we maar ge woon afrekenen met Den Bosch, dat lijkt me het beste". DEN HAAG - De afst den zijn voor de orgar tie van de Chiquita R oor vaart, voorheen Ringv ERT Regatta, niet lang geno Deze jaarlijkse roeiwedS 'P^ die morgen voor de zeven de maal wordt gehouden, ld helst een tocht over 100 ke: meter en is daarmee de lai kje en grootste roeimaratha sc} stilstaand water ter were! verband met het 150-jari; staan van de Technische r versiteit Delft bestaat dit de mogelijkheid een ah caa van 150 kilometer te over: i, d gen. Me „Voor zover ik weet is a dei een roeiwedstrijd op het i ir hi van Genève langer", zegt chel ter Steenaert van de orgi m n tie. „Dat is een tocht vat ziel kilometer, maar dat nu taal etappes worden afgelegc iap Ringvaart is uniek, omd; usn een non-stop-race is. Je de wel even uit de boot, ma- ziel leen voor medische verzo- tie ii zoals een massage. En in! 24- schendam moet je er eve ige vanwege de sluis. Dan i en, ook de tijd stilgezet". tor In totaal nemen 68 pla M deel aan de tocht over del tij vaart, waarvan 13 uit het ede tenland. „Dat zijn er iets der als vorig jaar", aldus! naert. „Maar toen haddei minder buitenlanders. Zi dei men nu uit Australië, F it v Italië, Frankrijk, Enge i oi Duitsland en Oostenrijk" ;er 'feli Om 06.00 uur vertrekk jje roeiers voor de wedstrij yjg 150 kilometer. Om 08.00,lvan en 10.00 uur vertrekkeren overige deelnemers (in I toe] zijn dat er 350). Een va con met voorgaande jaren is.s een scheiding is gemaakt ;st; sen een prestatie- en reen ',je' veld. Alle zogeheten 'ac vaj en 'vieren' starten in één 0( Verder komen de 'tweeé de skiffeurs in actie. Degenen die hebben gek voor de 150 kilometer I tocht, maken een extra i pp over de Ringvaart. In p van richting Leiden te ro hetgeen de overige mers wel doen, moeten zj een tweede maal over de; lemmerpolder ringvaart, Amsterdam, Haarlem en terug naar De Kaag. Via Leiden roeien de mers naar Leidschendi Steenaert de eerste omst 16.00 verwacht. Rond 17. zal de jaarlijkse drukte sluis in Leidschendam toenemen. Vanuit Leids dam roeit men tenslol Delft waar de finish plaatselijke roeiverei LAGA is. Steenaert gi vanuit, dat de laatste roei 22.00 uur aankomt. Onder leiding van Wou! de Velde wil DDS (De Sport) morgen het wei cord (6.21.14) aanvallen 'achten'. Hij heeft reeds cord van de tweeën en op zijn naam staan Vis KOERSEN DEN HAAG - Onze tips de koersen van Duindigtfi ft gen, aanvang 14.30 uur) den: legr uiai uii.u. raiai uunciiwiS\l! 2e koers: 1Protection, 2. Orienlfna 3. Dollar's Supreme 1-8-5) 3e koers: 1. Godfather, 2 G< ma' Brasil,3. Foreign Rider (6-1-4) 4e koers: 1 Belifa Raaphors' sing Spark, 3 Perestroika (3-8 5e koers: 1 Eliot Hanover, 5 D, 3. Earl Torpedo (4-3-7). 6e koers: 1. Firestarter. 2. Oi eef d'Almere, 3. Formidable H 12-1' 7e koers: 1. You Sure, 2. Lanys Wentworth Prince (8-5-1). 8e koers: 1Eldert Norton, 2. CK Arlo, 3. Byblow Promise (1-9-8) 9e koers: 1. Meadowbranch DfC n d Cervino Montana, 3. Championl ;or 8). foo, fedi PRIJSVRAGEN Jiet Lotto 21: le prijs: 2 x 666.66f iet prijs: 2 x 35.484,90; 3e prijs:! 1108,90; 4e prijs. 4306 x 24. prijs: 59.287 x 5,00. Cijferspd cijfers goed: geen winnaar, 5 g* 'aa 10.000,00; 4 goed: 21 x lW ets goed; 226 x 100,00; 2 goed: 2? ben >eT

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10