INTERVIEW/ John Denver UZIEK Uit Leidse Courant i donderdag 21 mei 1992 k Knopf Ier prd Jones (Verwacht onder voorbehoud 21 MEI Napalm death - Paradiso, Amsterdam. 22 MEI TröCKENER KECKS-Tivoli, Utrecht. 24 MEI John denver - Ahoy, Rotterdam. D.a.m.n.-Nighttown, Rotterdam. Third world - Paradiso, Amsterdam. 25 MEI Fall - Paradiso, Amsterdam. 26 MEI Garland Jeffries-Nighttown, Rotterdam. 27 MEI Prince-Ahoy, Rotterdam. Dave hole - Melkweg, Amsterdam. 28 MEI Prince - Ahoy, Rotterdam. Steve harley cockney rebel - Paradiso, Amsterdam. 29 MEI Dire straits en Was not was-Kuip, Rotterdam. Dave hole - Rotown, Rotterdam. Lush en Daryll ann - Paradiso, Amsterdam. George clinton - Tivoli, Utrecht. 30 MEI Lush - Tivoli, Utrecht. Dire straits en Was not was - Kuip, Rotterdam. The scene - Paradiso, Amsterdam. 31 MEI Howard jones - Tivoli, Utrecht. George clinton - Nighttown, Rotterdam. 1 JUNI Dire straits en Was not was-Kuip, Rotterdam. 2 JUNI The disposable heroes of hiphoprisy - Paard, Den Haag. Nick cave en Pj. harvey - Paradiso, Amsterdam. De bretels - Paap, Den Haag. De denis bende - Pater, Den Haag. 3 JUNI Tröckener kecks - Lorre, Delft. Nick cave en Pj. harvey - Paradiso, Amsterdam. Harlem soul stew - New Game, Den Haag. 4 JUNI Aster aweke - Paard, Den Haag. 5 JUNI Purple paris, Second nature en Sez who - Paard, Den Haag. Dan h. band - Boerderij, Zoetermeer. Lekker met kees-Pater, Den Haag. 6 JUNI Laurel aitken - Paard, Den Haag. Family stand - Tivoli, Utrecht. Les charmeurs - Boerderij, Zoetermeer. Cat fish - Pater, Den Haag. 7 JUNI Burning spear - Paard, Den Haag. Cruz and friends - Pater, Den Haag. 8 JUNI PINKPOP: The cult, Lou reed, Pearl jam, David byrne, Soundgarden, Family stand, Rowwenhèze, Pj harvey, Buffalotom en Hallo venray - Draf- en Renbaan, Landgraaf. Burning spear - Nighttown, Rotterdam. 9 JUNI Between hooks - Paap, Den Haag. Burning spear - Paradiso, Amsterdam. Mucky pup - Nighttown, Rotterdam. 10 JUNI Steve forbert-Vredenburg (kleine zaal), Utrecht. Laibach - Tivoli, Utrecht. Goverment- New Game, Den Haag. Olaf alors- Korzo, Den Haag. 11 JUNI Gypsy kings-Ahoy, Rotterdam. Charming children-Paard, Den Haag. Garland Jeffries - Paradiso, Amsterdam. Burning spear - Tivoli, Utrecht. ~l 12 JUNI Diana ross - Ahoy, Rotterdam. Herman brood his wild romance - Paard, Den Haag. Mucky pup - Scum, Katwijk. The pappa neal band - Pater, Den Haag. ~l 13 JUNI Rough diamonds, Chris watson - Cruise Inn (Zeeburgerdijk 271-273), Amsterdam. John Denver: 'De uitdaging is mijn muzikale carrière weer in een stroomversnelling te brengen'. door Hans Piet John Denver (48) heeft een moeilijke perio de achter de mg. Zijn twee jaar durende hu welijk met Cassandra Delaney - zeventien jaar jonger dan de Amerikaanse country- pop-zanger- eindigde in een gevecht om hun twee jaar oude dochtertje. Denver wil de haar niet kwijt en vroeg aan de rechter of hij haar mocht blijven zien. Nu die moei lijkheden tot zijn tevredenheid zijn opge lost, is er weer ruimte voor muziek. ,,De uitdaging is mijn muzikale carrière weer in een stroomversnelling te bren gen", laat John Denver in België weten. „Ik heb nog zoveel te vertellen". Een megaster zoals in de jaren 1974-1975 is hij niet meer. De zanger, die zich als geen ander inzet voor het milieu, denkt met wee moed terug aan die achttien maanden du rende periode dat hij in de V.S. drie elpees en vier singles naar de top van de hitparade zong. Van zijn 'Greatest hits'-album gin gen tien miljoen exemplaren over de toon bank en werd daarmee de best verkochte langspeler van platenmaatschappij RCA. „Maar je moet nuchter blijven. Die popula riteit heeft voor-, maar ook nadelen. Bo vendien is het tot nu toe niemand gelukt die top erg lang te bespelen. Twee, driejaar en dan is het meestal over. Maar ook als je wat stappen terug hebt moeten doen op de ladder van succes, wacht een aangenaam „Ik wil best filosoferen over mijn 'terug val', maar zijn er geen leukere onderwer pen om over te praten Ik kan nog steeds platen maken en als ik een concertserie on derneem, zijn er mensen die naar mij wil len luisteren. Misschien geen twintigdui zend, maar tweeduizend fans is ook leuk. Waar het met mijn carrière precies is mis gegaan, weet ik niet. Ik begreep dat ik niet John Denver zou vorig jaar een Europese tournee ondernemen, maar kwam niet. De zanger was oververmoeid. De fans mochten hun kaartjes houden. De vraag is nu hoeveel mensen dit kleinood, na zes maanden, thuis nog kunnen terugvinden. meer zo gewild was toen ik acht jaar terug mijn manager Jerry Weintraub aan de kant zette. Mijn fans bleken minder trouw dan ik dacht en bovendien was ik het slachtof fer van te veel aandacht. Er was een perio de dat ik niet van het tv-scherm was te slaan. Zelf had ik sterk het idee dat ik in een sprookjeswereld leefde. De aanbiedin gen rolden van alle kanten binnen. Door bij voorbeeld in te gaan op filmaanbiedingen verwaarloosde ik mijn carrière als zanger enigszins. Op het moment dat ik weer met beide benen op de grond terecht kwam, bleek ik gewurgd te zijn door mijn imago. Mensen bleken totaal geen interesse te hebben in mijn manier van leven, noch in de zaken waarbij ik inmiddels betrokken was geraakt zoals The Windstar Founda tion. Deze organisatie beheert duizend hec taren grond in Colorado en strijdt voor een leefbaar milieu. Mensen vanuit de hele we reld bezoeken de stichting om workshops te volgen". Natuurmens Denver vindt dat je niet ge noeg aandacht kan vestigen op het milieu. In de jaren zeventig zong hij al 'Rocky Mountain High' en vroeg zo aandacht voor de Rockies, verhaalde in 'Raven's Child' over de olieramp met de Exxon Valdez voor de kust van Alaska en vroeg zich in 'Let us begin' af waarom er eigenlijk wapens wor den gemaakt. „Het is belangrijk die onder werpen aan te snijden. Misschien veran dert het de houding van mensen. Boven dien heb ik nooit wat satire in mijn werk kunnen brengen. Ik ben gewoon niet grap pig. Toch vind ik het leuk dat soort werk te zingen en doe daarvoor dan ook een beroep op anderen. Dat ik vaak met de natuur aan de haal ga in mijn werk komt omdat het een positieve invloed op mij heeft. Ik maak er graag gebruik van om mijn diepste gevoe lens onder woorden te brengen". Tijdens zijn Amerikaanse tournee, eerder dit jaar, stond Denver op het podium met een percussionist, basgitarist en een flui tist/saxofonist om er in de tweede helft van de show een strijkkwartet aan toe te voe gen. „Dat is weer eens iets anders dan men sen, die popconcerten bezoeken, gewend zijn. Je moet blijven verrassen, hoewel het mij ook de mogelijkheid biedt oude favorie ten eens in een wat ander jasje te steken". Aan het einde van het gesprek komt het mi lieu weer even om de hoek kijken. „Mijn grootste uitdaging is aan het einde van deze eeuw tien miljopn bomen te hebben geplant. Hoewel ik niet zelf de schop in de grond steek, gaat een deel van de opbreng sten van mijn concerten daar aan op. Bo vendien blijf ik tijdens mijn concerten men sen stimuleren wat vriendelijker met het milieu om te gaan". Ahoy, Rotterdam: John Denver. Op 24 mei (20.15 uur). Spook van de Opera is terug in Den Haag 'The Phantom of the Opera' (Het spook van de Opera) was vorig jaar al in het Sche- veningse Circustheater te zien. Maar we gens enorm succes wordt de musical - een originele Londense West-End-produktie - aan het eind van deze maand weer opge voerd in Den Haag, dit keer in het Congres gebouw. Het gaat overigens niet om de versie van Andrew Lloyd Webber, maar om een oude re bewerking van het verhaal door de Brit se regisseur en toneelschrijver Ken Hill. Hill zei ooit over de musical: „We maken overal duidelijk dat dit niet de produktie van Andrew is. Er zijn trouwens miljoenen mensen die nog nooit van Lloyd Webber hebben gehoord. Die kunnen dus ook niet teleurgesteld zijn. Ik heb overigens nog nooit iemand gehoord die zich daarover be klaagde". De musical is gebaseerd op het gelijknami ge boek van de Parijse journalist en detecti ve-auteur Gaston Leroux. Het verhaal, dat hij schreef in 1911, gaat over een mismaak te geniale man, die zich ophoudt in de ge heime catacomben van het operagebouw in de Franse hoofdstad. De man wordt hope loos verliefd op de jonge sopraan Christine, die invalt als Marguerite in de opera 'Faust' van Gounod. Om haar voor zich te winnen spookt de man rond in het theater en oefent hij een ware terreur uit. Ken Hill combineert het verhaal met muziek die heel goed in de Parijse Opera zou kunnen worden uitgevoerd. Hij maakt onder meer gebruik van fragmenten van de genoemde opera van Gounod en van delen van opera's van onder anderen Verdi, Mozart, Weber, Donizetti en Offenbach. Congresgebouw, Den Haag: West-End- produktie 'The Phantom of the Opera' van Ken Hill met fragmenten uit opera's van o.a. Verdi, Gounod, Mozart en Weber. Op 29 en 30 mei (20.15 uur). VER UIT MUZIEK-VAKANTIE Wel eens aan een muziek-vakantie ge dacht Dat kan in Denemarken, waar van 25 tot en met 28 juni voor de 22ste keer het Roskilde Festival wordt ge houden. Op vier podia treden liefst honderd groepen aan. Voordeel is dat je alle Nederlandse festivals met een gerust hart kan overslaan. Roskilde is zo'n beetje Parkpop, Pinkpop, Tor- hout/Werchter en het Rotterdamse 'Ein Abend in Wien' bij elkaar. Dus oude en nieuwe talenten vreedzaam verzameld op een festivalterrein. 'BROADWAY TONIGHT' 'Broadway Tonight' heet de musical show, die 7 juni in Scheveningen in wereldpremière gaat. Voor deze su pershow zijn sterren aangetrokken die op Broadway hoofdrollen zingen en dansen in grote musicals en shows, onder wie Joel Blum, Laurie Gamache en Garry Q. Lewis. De show bestaat uit de beste liedjes en dansscènes uit wereldberoemde musicals zoals 'Les Misérables', 'West Side Story' en 'A Chorus Line'. De show is ook op 8 juni in het Circustheater te zien. LEIDEN E.O. Donderdag 21 mei (agnifiosi, Ruishornl., 20.30: Jan Rot (ƒ7,50 pi-leden (ƒ6). Vrijdag 22 mei Ïtadsgehoorzaal, Leiden, (15: Meesterserieconcert Ir het Residentie Orkest; pken van Puccini, Mascagni, Bsini, Verdi en Ronchielle. Het Kasteel, Concertweg Wphen, 21.30: Supertrio, VX-one, Hand-Jive, Isis. Zaterdag 23 mei (Stadhuisplein, Leiden, J-12.30: Optreden feremusikkorps uit >dam. In kader van •Iptade. ^RREINUVS, jjstgeesterweg, Leiden, [15: Taptade '92. Met groot ptal muziekkorpsen, •onder K&G uit Leiden, and Vlissingen, Rythm "sSneek, EDG Ermelo en remusikkorps uit Zondag 24 mei Hortus botanicus, SPenburg73, Leiden, 15.00: po van der Meel (tenor) en piste Ineke Drabbe treden 'in de Oranjerie. Donderdag 28 mei Lvc, Leiden, 23.00: Whiskey Priests. Het Kasteel, Concertweg 1, Alphen, 20.00: 'Two Russian cowboys'. Vrijdag 29 mei Het Kasteel, Concertweg 1, Alphen aan den Rijn, 21.00: Noordkaap (10,). Magnifiosi, Ruishornl., Lisse, 21.00: Pater Moeskroen (ƒ15, Magni-leden ƒ12,50). Zaterdag 30 mei L-vc, Leiden, 23.00: Alabama Kids Blue Guitars Stathuys, Breestr. 19, Leiden, 21.00: Reggae met Cool Sound System. DEN HAAG Donderdag 21 mei Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' van Alain Boublil en Claude- Michel Schönberg; regie Ken Caswell; met o.a. Ernst Daniël Smid, Marika Lansen, Betty Vermeulen, Henk Poort, Joke de Kruijf, Danny de Munk en Bill van Dijk (uitverk.). Th eater a/d haven, 20.30: Bram Vermeulen: 'Toeters en bellen'; m.m.v. Edward B. Wahr. Korzo, 21.00: Concert Termostienteto.l.v. Paul Termos. Het Residentie Orkest treedt vrijdagavond op in de Stadsgehoorzaal in Leiden. Vrijdag 22 mei Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (uitverk.). Theater a/d haven, 20.30: Bram Vermeulen: 'Toeters en bellen'; m.m.v. Edward B. Wahr. Diligentia, 20.15: Muziek- en dansgroep Yuca: 'Agua Corriënte'. Theater Pepijn, 20.30: Leon Lutterman: 'Doorhalen wat niet van toepassing is'. kon. conservatorium, 19.30: Leerl. Wilbert Hazelzet: voorspeelavond traverso; 19.30: Leerl. Rixt van der Kooij: voorspeelavond bijvak piano; 20.15: Afd. Sonologie. Michel Waisvisz-programma Zaterdag 23 mei Muziektheater, 11.00: 'Kurhausconcert' van de Avro: Roemeens Orkest Andrei Serban; 20.15: Residentie Orkest o.l.v. Dieter Rossberg m.m.v. Gegam Grigorian (tenor) en Ab Vos klarinet); werken van o.a. Borodin, Tsjaikovski, Moessorgski en Rimski-Korsakov. Circustheater, 14.00 (extra voorst.) en 20.00 (uitverk.): Musical 'Les Misérables' van Alain Boublil en Claude-Michel Schönberg; regie Ken Caswell; met o.a. Ernst Daniël Smid, Marika Lansen, Betty Vermeulen, Henk Poort, Joke de Kruijf, Danny de Munk en Bill van Dijk. Congresgebouw, 20.15: Balkan folklore; met Balutsa en Orkest Andrei Serban. Diligentia, 20.15: Muziek- en dansgroep Yuca; 'Agua Corriënte'. Theater Pepijn, 20.30: Leon Lutterman: 'Doorhalen wat niet van toepassing is'. Zondag 24 mei Muziektheater, 14.15:Residentie Orkest o.l.v. Dieter Rossberg m.m.v. Gegam Grigorian (tenor) en Ab Vos (klarinet); werken van o.a. Borodin, Tsjaikovski, Moessorgski en Rimski- Korsakov. Circustheater, 14.00 en 20.00: Musical 'Les Misérables' (uitverk.). Diligentia, 14.15: Luistermuseum/De Erkenning; werken van o.a. Heppener, Schnittke en Van Beurden. Theater Pepijn, 11.30: Ensemble Nungdel Fuego: 'Pueblo Errante'. Korzo, 20.30: 'Buiten Westen'. Fra Fra Big Band, Suriname. Maandag 25 mei Muziektheater, 20.15: Schönberg Ensemble; werken van Balakauskas, Goebaidoelina, Voestin en Oestvolskaja. Kon. conservatorium, 19.30: Leerl. Ab Vos: voorspeelavond klarinet; werken van o.a. Beethoven, Benjamin en Brahms. Dinsdag 26 mei kon. conservatorium, 12.45-13.45: Concert; 19.30: Voorspeelavond leerl. Vwo Avo-school; 19.30: Leerl. Ricardo Kanji: voorspeelavond blokfluit. Woensdag 27 mei Kon. conservatorium, 19.30: Leerl. Marcel Baudet: voorspeelavond piano. Donderdag 28 mei Korzo, 21.00: Jazz in motion: Zut Alors; met o.a. Jasper Blom. Vrijdag 29 mei Muziektheater, 20.15: Residentie Orkest o.l.v. Aldo Ceccato m.m.v. Jean-Bernard Pommier (piano); werken van Franck en Schumann. Congresgebouw, 20.15: West-End produktie 'The Phantom of the Opera' van Ken Hill. Fragmenten uit opera's van o.a. Verdi, Gounod, Mozart en Weber. Korzo, 20.30: Pianoduo Cees van Zeeland en Gerard Bouwhuis. Zaterdag 30 mei Muziektheater, 20.15: Residentie Orkest o.l.v. Aldo Ceccato m.m.v. Jean-Bernard Pommier (piano); werken van Franck en Schumann. Congresgebouw, 20.15: West-End produktie 'The Phantom of the Opera' van Ken Hill. Fragmenten uit opera's van o.a. Verdi, Gounod, Mozart en Weber. Diligentia, 20.15: David Jackson (saxofoon): 'Tonewall'. Korzo, 20.30: 'Buiten Westen'. Gebroeders Erköse, Turkije. Zondag 31 mei Muziektheater, 14.15: Residentie Orkest o.l.v. Aldo Ceccato m.m.v. Sviatoslav Zagurgski (cello). Op programma 'Celloconcert' van Dvorak en 'Symfonie 4' van Schumann. Nieuwe kerk, 20.00: Arion Ensemble o.l.v. Alexandru Lascae m.m.v. Emmy Verhey (viool) en Chan tal Bohets (piano). Op programma 'Vier jaargetijden' van Vivaldi en 'Pianoconcert 3' van Beethoven. Benefietconc. Sint Petersburg. Korzo, 15.00: Arthur Ebeling Co (rhythm blues).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19