oncurrentie schrikt an Vossen niet af De Ruiter houdt groep van 16 intact SPORT 13 'r. Twijfels rond Richard Witschge NAC kan alleen nog maar hopen rde zege voor John den Braber aradona mag niet naar Napels JS - Het organisatiecomité Ie Ronde van Frankrijk heeft men van zestien wielerploe- bekendgemaakt die mogen 1 oen aan de belangrijkste ron- sch n het jaar. Daaronder zijn de rrote Nederlandse teams: Pa- bit [jCj Buckler, PDM en TVM. our de France wordt gehou- hte' an 4 tot 26 juli. £Se omité is bij de selectie uitge- van de laatste FICP-ranglijst, "*Y ip de Nederlandse ploegen zlJ<i 'lanckaert, Raas, Gisbers e ■SS ,de eerste, derde, negende e SP fde plaats innemen. Vrijwel anshebbers op een hoge klas- T a j zijn nu al zeker van deelne- J°u' Indurain, Delgado, Bugno, (19 nC^' Rominger' Fondriest, WOENSDAG 20 MEI 1992 stien ploegen zeker van Tour Rooks. Breukink, Alcala, Mauri, Chioccioli, Chiappucci, Theunisse, Hampsten, Bauer en Leblanc. De Franse ploeg RMO, met kopman Charly Mottet, ontbreekt voorals nog, als negentiende in het FICP- klassement. Ook Amaya, met Mon- toya (tweede in de Ronde van Spanje), Cubino en Parra, staat op de wachtlijst. De geplaatste ploegen voor de Ronde van Frankrijk zijn (tussen haakjes de ploeglei- Panasonic (Planekaert), Ariostea (Ferret- ti), Buckler (Raas). Gatorade (Stanga). Ba- nesto (Echavarri), ONCE (Saiz), Carrera (Boifava). GB-MG (De Vlaeminck). PDM (Gisbers), Z (Legeay), CLAS (Fernandez), TVM (Priem), Motorola (Kuiper), Lotto (Vandenbroucke), Castorama (Guimard) en Lotus (Moreno). Afscheid Middenvelder Carlo Ancelotti (rechts) van AC Milan in duel om de bal met een Braziliaan De 32-jarige Ancelotti speelde zijn afscheidswedstrijd voor de Milanezen. Brazilië won de vriendschappelijke westrijd door een doelpunt in de 57e minuut van Careca met 1 -0. FOTO: AP Duitse tennissers verliezen kansloos DUSSELDORF - Duitsland heeft gisteren in zijn eer ste wedstrijd voor het World Teamtennistoernooi in Düsseldorf kansloos met 0-3 van Tsjechoslowakije ver loren. Michael Stich verloor van Petr Korda (3-6 2-6) en de voor Becker (die wegens een spierblessure ook niet deelneemt aan het toernooi op Roland Garros in Parijs) ingevallen Carl-Uwe Steeb verloor van Karei Novacek (6-7 6-3 3-6). De Duitsers verloren ook het dubbelspel (6- 7 2-6). In de andere groep won Frankrijk met 2-1 van Zwitser land en nam daarmee revanche voor de in de Daviscup geleden nederlaag. Guy Forget klopte Jakob Hlasek (6- 3 6-2) en Henri Leconte zorgde voor 2-0 door Mare Ros set verrassend een nederlaag toe te brengen (4-6 7-6 6- 1). Hlasek en Rosset redden een punt voor de Zwitsers in het dubbelspel. Mark Koevermans haalde in het graveltoernooi van Bo logna de tweede ronde door met 4-6 6-2 6-3 te winnen van de de Australiër Jason Stoltenberg. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3,20.05 uur: voetbal Europa Cup 1 finale, rechtstreeks verslag Barcelona- Sampdoria in Wembley BRT 1, 20.00 uur: Voetbal, rechtstreeks ver slag Europa Cup 1 finale tussen Barcelona en Sampdoria in Wembley. BBC 120.00 uur: Voetbal, rechtstreeks ver slag Europa Cup 1 finale tussen Barcelona en Sampdoria in Wembley, 00.15 uur: Cric ket. Engeland-Pakistan. Duitsland 120.10 uur: Sport extra met voet bal, rechtstreeks verslag Europa Cup 1 finale tussen Barcelona en Sampdoria in Wrmbley. Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 3, 12.00 uur: Sport met tennis. ATP-toernooi voor teams in Düsseldorf Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. 'si V VERLEIJEN kv ,ti IKZEE De wieken en op volle toeren, ter 'oor de toeristen, wel C( het graan. Vanachter aam in de Steiltjens- kan Peter van Vos- het gevaarte zien otlnalen. Schouwen - •ad iland heeft de strijd water en wind ge en. lijkt er te zijn blijven vikl311 maar Van Vossen is fj] Dcht aan Zeeland. De .0p( it een gezin van zestien J*nog altijd in de buurt broers en zussen, in ierikzee. Maar niet voor leer. Hij kreeg de zegen i ganse stam om elders inten te gaan opslaan, m Vossen (24) wordt dit 'fil e grote doorbraak ver- Tot spijt van wie het be- 3innenkort trekken Pe- B, zijn Greetje op zoek naar yoning i'n Vlaams-Bra- ten groot avontuur tege- Anderlecht heeft de bej ran Beveren ingehaald. J z ergang was gauw afge- ti A en moet nu nog in tijd tot in de details geregeld, want moge- cht er nog groter werk. f$ht deze week nog weten de k adres we zullen intrek- zegt Peter, „want de it erin dat ik nadien an- 0 aken rond mijn hoofd Oranje kwam namelijk deur kloppen. De natio- 1' v uurdoop tegen Joegosla- :1 zo goed uit dat Rinus vi Is hem in de voorselectie nationale ploeg opnam. jro en werd bekend, dat hij selectie van twintig die gekozen is voor het n 1 Zweden. ex< »nde schicht acht de tijd be Peter van Vossen verkaste van Beveren naar Anderlecht. FOTO: SP rijp voor het echte werk. „Ei genlijk is 24 jaar al laat ge noeg". zegt betrokkene. „Be kijk de Ajaxploeg maar even. Teenagers in een Europese fi nale". Is er dan nooit een eredi visieclub in Zierikzee haar licht komen opsteken? Van Vossen: „Toch wel. Op mijn vijftiende is Roda JC met een voorstel gekomen. Voor waarde was dan wel dat ik twee jaar bij een pleeggezin introk. Daar wilde ik niet van weten. Mijn roots wilde ik zo jong nog niet doorknippen. Ik bleef nog Habbekrats We herinneren ons nog uit de beginperiode hoe de razend snelle nieuweling, die voor een habbekrats werd ingelijfd, vanop de tribune wild werd aangemoedigd door een al even blonde jongeman, met wel wat bollere wangen, maar voor het overige duidelijk uit hetzelfde nest afkomstig. Bleek dat het om broer Kees ging die de zakelijke belangen van Peter nu ook behartigt. Al les blijft in de familie. De 'rappe' had duidelijk wat in zijn mars maar was wat te per soonlijk en liep met zijn kop in de grond. Van die jeugdzonden nog in de onderste regionen van het klassement terechtge komen. Een verklaring? Van Vossen: „In een aantal uitwed strijden, op Genk, Charleroi en RWDM hebben, wij het spelle tje niet slim gespeeld. Beveren wil er altijd al voetballend uit komen maar in sommige wed strijden moet je op karakter kunnen spelen. En daarin schoten we wat tekort". Dat belet niet dat je voor de oe fenwedstrijd tegen Joegosla vië werd opgeroepen. „Verba zend eigenlijk", zegt Van Vos sen. „Voor de oefenpartij tegen Portugal werd ik gepasseerd, niettegenstaande ik en de ploeg rond die periode in grote vorm staken. Een aanduiding en een E.K.-voorselectie had ik nadien helemaal niet meer nen. Van Vossen: „Ik heb alles aan Johan Boskamp te dan ken. Dat eerste jaar bij Beve ren viel eigenlijk tegen. Pau wels had Desaeyere als trainer vervangen en die had het niet zo op jeugdspelers begrepen. Hij liet me aanmodderen. Toen Pauwels weg werd ge stuurd en hulptrainer Roe- landt overnam, kwam ik als vierde buitenlander op de bank terecht. Mijn collega in de dug out toen was Stephane van der Heyden. Eigenlijk toch niet goed te begrijpen, als twee jaar bij Zierikzee en ging je natrekt wat wij nadien de valt nu nog weinig te beken- verwacht". In hoe verre heeft op mijn achttiende in Vlissin- gen mijn geluk beproeven". De voetbalgaven van de jonge voorspeler vielen Belgische ta lentscouts daar ook in het oog. Aan gegadigden geen gebrek. Er werd onderhandeld met twaalf clubs, Nederlandse en Belgische. RWDM en Beveren leken de meeste kansen te bie den. Beveren, ook het dichtst bij huis, kreeg uiteindelijk de voorkeur. Van Vossen: „Tijdens de on derhandelingen heb ik er bij de club op aangedrongen dat ik de tijd zou krijgen door te breken. Ik wist dat ik nog veel club nog zouden opbrengen. Vanuit bestuursrangen heb ik in die periode wel altijd steun ondervonden. Achteraf beke ken heb ik ook uit die rotperio- de lering getrokken". „Beveren degradeerde naar de tweede klasse en Johan Bos kamp werd als trainer aange trokken. Die heeft van mij een voetballer gemaakt. Ongeloof lijk hoe die man iemands voet balkwaliteiten kan uitspelen en zijn bezieling voor voetbal weet over te dragen". Niet slim Uiteindelijk is hij met Beveren die selectie de overgang naar Anderlecht bespoedigd? Van Vossen: ,,'s Maandags na de in terland onderhandelden we al met een tussenpersoon. Er was rond die periode ook interesse uit andere hoek: Dortmund, Glasgow Rangers, Liverpool, Cagliari, PSV en Lens. Toen ik gewaar werd dat Anderlecht me wilde, heb ik onmiddellijk toegehapt". „Ik weet van mezelf dat ik de levenservaring nog niet heb om in Italië. Frankrijk of Groot-Brittannië te gaan spe len. Ik deed eigenlijk ook nog maar in één wedstrijd interna tionale ervaring op". Bij Anderlecht is de concur rentie enorm groot. Schrikt dat niet af? Van Vossen: „Gelijk naar waar ik nu zou trekken, staan er veel spelers te drin gen. Ik ben een knokker. Ik weet wat ik waard ben, ben niet vies om voor anderen te werken en heb de steun van De Mos. Hoe moeilijk het ook zal uitvallen, toch beoog ik een vaste stek in het elftal. Het commentaar dat ik van spelers als Rijkaard en Wouters kreeg, na de match tegen Joegoslavië, heeft mijn zelfvertrouwen enorm opgekrikt". Cruijff verwacht dat de eerder dit seizoen van Ajax overgeko men international, indien fit, LONDEN - Kort voor de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, van avond in Londen, is het twijfelachtig geworden of van die tegen Benfica. Maar ge is iedereen bij de Catalaan se club met de sterk Neder landse inbreng fit. Alleen zal worden ingezet. „Hij heeft Amor ontbreekt wegens een dit seizoen alle Europese duels Met uitzondering SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Toto 20 1e prijs: geen winnaar, 2e prijs: 3 x 2349,70, 3e prijs: 15 x/ 1174,80 Richard Witschge kan meespelen met Barcelona tegen Sampdoria. De linkermiddenvelder heeft last van een spierblessure. „Er valt weinig van te zeggen", zei assistent-trainer Bruins-Slot na de laatste training van gis teren. Richard heeft de laatste twee weken veel gespeeld. Daardoor is de blessure ont staan. We moeten afwachten". De rechterhand van Johan toen had hij last van zijn enkel. Zekerheid heb ik echter ook niet". Witschge speelt internationaal wel omdat het dan is toege staan vier buitenlanders op te stellen. In de Spaanse compe titie, waarin slechts drie vreemdelingen gelijktijdig in actie mogen komen, krijgen de Nederlander Koeman, de Deen Laudrup en de Bulgaar Stojts- jkov de voorkeur. Met uitzondering van Witsch- schorsing. Cruijff wilde geen opstelling bekendmaken. Bruins-Slot ook niet. „Ik weet het zelfs niet. Wel heb ik de in druk dat Johan een verrassing in petto heeft. Hij heeft weinig gezegd vandaag. Vandaar". Barcelona wordt in het uitver kochte Wembley gesteund door 25.000 Spanjaarden. Sampdoria kreeg eveneens 25.000 kaarten toegewezen, die ook allemaal zijn verkocht. De overige 40.000 in het volledig met zitplaatsen uitgeruste Wembley werden in Londen van de hand gedaan. AMSTERDAM De groep van zestien spelers, die afgelo pen zondag in Sydney de eer ste olympische kwalificatie wedstrijd tegen Australië speelde, zal nagenoeg intact blijven. Veertien van de zestien zijn opnieuw opgeroepen voor de tweede wedstrijd, aanstaande zondag in Utrecht. Alleen de geblesseerde Van der Gaag (Sparta) die een kijkoperatie ondergaat en de tweede doel man Boschker (FC Twente) zijn afgevallen. De groep wordt aangevuld met vijf spelers, die voor Sydney niet beschikbaar waren (Kreek, Vink, Van der Sar, Taument en Huiberts), plus Scheepers. De twintig spelers zullen zich morgen in Nieuwerkerk aan de IJssel melden voor de voor bereiding op het duel van zon dag. Later zal de selectie terug gebracht worden tot zestien Vink (Ajax); middenveld: Maas i voor het tweede duel met Jong ff 3w?, !)CmwiïïLSYY Australië. Indien zich in de ko H mende periode geen blessures voordoen zullen de twintig spelers, bij kwalificatie, ook Nederland vertegenwoordigen bij de Olympische Spelen. De opgeroepen spelers zijn: doel: Dordrecht). Numan (Twente) Kreek (Ajax), aanval: Overmars (Willem II), De Boer (Twente), Meijer en Lanckohr (MW), Cocu (Vitesse), Taument (Fey- enoord), Huiberts (Roda JC) en Scheepers (PSVj. Indien één van de twintig niet be schikbaar zou zijn, staan vijf i Zoetebier (Volendam) en Van der Sar de afroeplijst. namelijk Boschker (Ajax); verdediging: Roest (Utrecht), Karnebeek (Twente), Heesen (Wage- ningen). Refos (SW Dordrecht) en (Twente), Van Gobbel (Feyenoord), Binken (Volendam). Luypers (Roda JC) en Van Hooijdonk(NAC). BREDA Ondanks een overwinning op SC Hera cles (3-0,1-0) kan NAC nog slechts hopen op een fina leplaats in de nacompeti- tie. De Bredanaars waren afhanke lijk van het resultaat van de wedstrijd SC Heracles-Go Ahead Eagles die aanstaande zaterdag wordt gespeeld. Wint Go Ahead dan gaan de Deven- tenaren door; bij een gelijkspel of een verlies is NAC spekko- per. In een zwakke wedstrijd kreeg NAC per saldo iets meer kan sen. Halverwege de eerste helft schoot Brood raak. Aan het doelpunt ging een solo van uitblinker Lammers vooraf. In de 62ste minuut bereikte NAC de marge die minimaal nodig was om Go Ahead Eagles komende zondag te verplich ten te winnen. Den Haan. nog maar net in het veld gekomen in de plaats van Persoon, ging op rechts goed door en bezorg de de bal, via Lammers, bij Lokhoff. Het werkpaard van NAC scoorde beheerst in de verre hoek. Lammers bekroon de in de laatste minuut zijn goede veldspel door vanaf achttien meter raak te schie ten: 3-0. Excelsior Excelsior heeft gisteravond BW Den Bosch een dienst be wezen. De uitgeschakelde Rot terdamse formatie hield op ei gen veld Eindhoven simpel op 0-0. Met gelijke kansen gaat BW Den Bosch nu aanstaan de zondag de laatste groeps wedstrijd tegen Eindhoven in, met als inzet een plaatsje in de finale van de nacompetitie. Excelsior, al na twee wedstrij den in groep B uitgeschakeld, vervulde op Woudestein met verve de sportieve plicht. De spelers wilden kennelijk waar dig afscheid nemen van trai ner Popovics, die voor het vol gende seizoen nog geen nieu we werkgever heeft gevonden. Groep A: NAC-Heraeles 3-0 (1-0) 22 Brood 1-0, 62. Lokhoff 2-0, 90 Lammers 3-0. Schcidrechter; Luinge. Toeschouers: 6722. Gele kaarten Persoon (NAC) en Van de Brink (Heracles). NAC- Karelse; Van den Dungen, Schrijvers, Schapendonk en Smit; Persoon (62. Den Haan). Koumans. Broode en Lokhoff; Van Hooydonk (77. Dik) en Lammers. Heracles: 1' AQmi; Kolmschot, Cool- en. Mossel en Manders (14. Meppe- ling). Purperhart (79. Dormusoglu), Van de Brink. Holsgrove en Dikken; Vellen en De Vries Groep B: Excelsior-Eindhoven 0-0. Scheids rechter; Houben. Toeschouwers: 1250. Gele kaart. Eersteling (Excel sior). Excelsior: Van Ooijen; Eersteling (39. Frehe), Van der Berg, Pronk en Van der Heuvel; Taument. Ridderhof, De- vilee en Van Buren; Tammer en Vide- ka. Eindhoven: Van der Sleen: Teuben, Treffers. Frijns en Willems; Van Hel mond. Wasiman en Maas: Vroomans (78. Knijn). Doufikar en Winkelmolen (46. Goudmijn). i z len Braber drukt als eerste zijn wiel in Goor over de meet. ?a< y John den Braber rd op weg het record [n al ritzeges van de Wim Arras in Olym- Ronde van Neder- te verbeteren. Hij gii ht gisteren in Goor, de vierde etappe ein- e, zijn overwinningen jjlrie. Arras haalde er 2 her in één editie. if' b> Iraber verspeelde giste- nefÜp kansen op de eindze- "aar als één van mijn ipj Ma; is, is het ook goed", zei hij na zijn zege in de eindsprint van een kopgroep van dertien ren ners. Den Braber doelde daar mee met name op Knaven, die als tijdritspecialist nog kansen worden toegedacht om de Li touwer Kestutis Stakenas van de eerste plaats te verdringen. De rit over 150 kilometer van Den Bosch naar Goor kende aanvankelijk een nogal chao tisch verloop. Op de grens tus sen Brabant en Gelderland viel het peloton in grote brok ken uiteen en werd de kara vaan opgeschrikt door enkele [enoten zondag winnaar valpartijen. Daarbij liep Kras een forse achterstand op. Ook de Litouwer Ansols, eerder twee keer derde, kwam hard ten val tegen een vluchtheu vel. Hij moest naar een zieken huis worden vervoerd. Een kopgroep van dertien man mocht in de twee volle ronden, die in Goor moesten worden afgelegd, strijden om de hoog ste prijzen. Favoriet Den Bra ber maakte zijn sprintreputa tie volledig waar. Hij bleek in het eindschot oppermachtig. Stakenas, die niet in de kop groep zat, zag zijn leidersposi tie niet in gevaar komen. ELS Diego Maradona ijsf doktoren en psychiaters verklaren, dat hij abso- ou niet kan terugkeren naar 1De voetbalclub Napoli komend seizoen weer iaf de nu nog geschorste Ar- In te beschikken, maar de ster weigert zijn toet uit te dienen. 11(3 m; De schorsing van de Argentijn se voetballer vanwege het ge bruik van cocaïne loopt op 30 juni af. Hij staat officieel nog een seizoen onder contract van de Zuiditaliaanse club, maar heeft reeds meermalen laten weten onder geen beding terug te keren. Maradona's manager Franchi heeft Napoli via een advocaat een brief doen toeko men, waarin onder meer staat: „We hebben professoren in de medicijnen en specialisten in de psychiatrie geraadpleegd. Zij zijn van mening, dat de ren tree van Diego Maradona in de stad Napels- schadelijk zou kunnen zijn voor diens gene zing". SPORTUITSLAGEN HONKBAL Hoofdklasse Neptunus-Nicols 6-3, Quick-Sparta 3-2, HCAW/Tijgers-ADO 3-4, Kinheim-Pira- tes 13-1 1e klasse A TT T igers-Robur '58 10-15 Amerikaanse profcompetitie American League: Minnesota Twins- Toronto Blue Jays 6-2, New York Yan kees-California Angels 7-2, Oakland At hletics-Baltimore Orioles 8-4, Milwau kee Brewers-Detroit Tigers 9-1, Texas Rangers-Cleveland Indians 3-2, Boston Red Sox-Seattle Mariners 3-2, Kansas City Royals-Chicago White Sox 6-1 National League: Cincinnati Reds- Montreal Expos 2-1, Houston Astros- Philadelphia Phillies 4-2, Atlanta Bra- ves-St Louis Cardinals 5-1San Diego Padres-New York Mets 3-0, Chicago Cubs-Los Angeles Dodgers 3-0. PAARDESPORT Draverijen van Wolvega 1e koers, 2100 m: 1. Gerard Joling (Ruijgrok) 2.44,4 - 1.18,3, 2. Gentle Meerswal, 3. Barbara Proborn. Toto: winnend 1,50. plaats 1,30 1,70, koppel 4.40, trio 30,70 2e koers, 2100 m 1. Gabber Meers- wal (De Wrede) 2.48,3 - 1.20,1, 2. Gul- denlieve. 3 Grades Moving Toto: win nend 2.70, plaats 1,50 2,00, koppel 5,30, trio 49,10 3e koers, 2100 m: 1. Francis W (De Wrede) 2.43,1 - 1.17,7, 2. Glamorous Yankee, 3 Fresco. Toto winnend 14,50, plaats 2,80 1,60, koppel 9,80, trio 96,60. 4e koers, 1609 m: 1,'Floryn Dakota (De Wrede) 2.03,8 - 1.16.9, 2. Forte Diepnow, 3. Fact One. Toto: winnend 2,30, plaats 1,30 1,20, 1,20, koppel 5,10, trio 25,80. 5e koers, 2600 m: 1. Edwin David (Vlaar) 3.23,6 -118,3,2. Ho Ho Helmer, 3. Alberdina Gerron. Niet gestart: Felice Jubilee. Toto: winnend 3,60, plaats 1.701.20, koppel 4.20. trio 35,40 6e koers, 2100 m: 1 Gala Elle BöRo (Van Klaveren) 2.44,6 - 1.18,4, 2 Gaia Robel, 3. Gerona Boshoeve Toto: win nend 1,50, plaats 1.50 5,00, koppel 7,80, trio 70,80 7e koers, 1609 m 1 Ima Crown ((Van Dooyeweerd jr) 2.02,5-1.16,1, 2. Fero- ce la Fusee, 3 Flying Goldman. Niet gestart: Forever Glory. Toto: winnend 2,10, plaats 1,302,004,70, koppel6,10, trio 237,80. Dubbel winnend: 4-5 2,30. 8e koers, 2100 m: 1 Flightstar W (Schoonhoven) 2 40,6 -1.16,5, 2 Evert Buitenzorg, 3 Escadron. Toto win nend 2,90, plaats 1,50 1,50 1,60, kop pel 7,50 trio 100,2Q, 9e koers, 2100 m 1 Digitalis (Krom kamp) 2.41,2 - 1.16,8. 2. Butcher's Lady, 3. Benza Toto: winnend 4,70, plaats 2,70 1,60, koppel 3,80, trio 27,90. 10e koers, 1609 m: 1Excellent Speed (De Wrede) 2.01,3-1.15,4, 2. Carllewis Juweel, 3. Edycair S. Niet gestart: Cheetah Arlo. Toto: winnend 1,60, plaats 1,40 2,50, koppel 13,20, trio 107.80. Omzet totalisator: 141.071,00. SCHAKEN Amsterdam. VSB-toernooi, vijfde ron de: Anand (India)-Seirawan (VSt) 1-0, Short (GBr)-Timman (Ned) 1-0 Stand: 1 Anand 3 punten, 2. Seirawan en Short 21/2,4. Timman 2. Madrid. Internationaal toernooi. Tweede ronde: Romero (Spa)-Granda (Per) 1/2-1/2, Epitsjin (GOS)-Zsuza Polgar (Hon) 1 -0, Judith Polgar (Hon)-Magem (Spa) 1-0, Karpov (GOS)-Salov (Spa) 1-0, Jadoe- sln (GOS)-San Segundo (Spa) 0-1. Stand: 1. Judith Polgar, Karpov en Epitsjin 2 punten, 4 San Segundo, Joe- dasin en Granda 17 Romero en Zsuza Polgar 1/2,9. Saloven Magem 0. München. Internationaal toernooi Achtste ronde: Hertneck (Dui)-Hansen (Den) 1-0, Joesoepov (GOS)-Khahfman (Dui) 1/2-1/2, Lobron (Dui)-Gurewitsch (Bel) 0-1Gelfand (GOS)-Wahls (Dui) 1- 0, Hubner (Dui)-Lutz (Dui) 1-0, Christi ansen (VSt)-Speelman (GBr) 0-1. Stand: 1Gelfand en Gurewitsch 5 1/2, 3. Christiansen en Hübner 5, 5. Joesoe pov 4 1/2, 6. Hertneck en Speelman 4, 8. Khalifman en Lobron 3 1/2, 10. Han sen 3,11Lutz 21/2,12. Wahls 2. SCHIETEN Suhl (Dui). Wereldbeker Mannen, vrij pistool: 1 Kiriakov (Bul) 655 punten. 2 Jirkal (Tsj) 655, 3 Babn (Roe) 654, 4 Nowak (Pol) 653, 5 Agh (Hon) 652,6. Skanaker (Zwe) 650 Luchtgeweer: 1 Kraskowski (Pol) 698,7 punten, 2 Stenvaag (Noo) 693,4, 3. Alejnikov (GOS) 693,4, 4. Dobler (Dui) 691,2, 5. Johnson (VSt) 690,4, 6. Chae Keun Bae (ZKo) 690 Vrouwen, klein kaliber sportpistool: TENNIS Bologna. Mannen, 450.000 gulden, eerste ronde: Koevermans (Ned)-Stol- tenberg (Aus) 4-6 6-2 6-3. Düsseldorf (Dui). Mannen, landen- toernooi, 2,5 miljoen gulden, tweede Rode groep: Frankrijk-Zwitserland 2-1 Forget-Hlasek 6-3 6-2, Leconte-Rosset 4-6 7-6 6-1 Delaitre/Forget-Hlase- k/Rosset 6-2 5-7 6-7. Blauwe groep: Duitsland-Tsjechoslo- wakije 0-3. Stich-Korda 3-6 2-6, Steeb- Novacek 6-7 6-3 3-6 Stich/Steeb-Kor- da/Suk 6-7 2-6. VOETBAL Eerste divisie, nacompetitie GroepA: NAC-Heracles 3-0 (1-0) 22. Brood 1-0, 62. Lokhoff 2-0, 90 Lammers 3-0 Stand: 1 NAC 4-5, 2. GA Eagles 3-4. 3 Heracles 3-1. Programma zaterdag 23 mei: Heracles-Go Ahead Eagles. Groep B Excelsior-Eindhoven 0-0 Stand: 1 BW Den Bosch 3-4, 2. Eindhoven 3-4,3. Ex celsior 4-2. Programma: zondag 24 mei: Eindhoven-Den Bosch Kampioenschap van Nederland zater dagvoetbal 1 Jorgowa (Bul) 683 punten, 2 Dumi- Werkendam Kozakken Boys-ACV 2-1 rascu (Roe) 680, 3 Grozdewa (Bul) 680. 4 Dorjsuren (Mon) 679, 5 Freh (Oos) 676.6 Byambajaw (Mon) 675. Luchtgeweer: 1 Pfeilschiffer (Dui) 495.5 punten, 2. Matowa (Bul) 495,5, 3 Ksiazkiewicz (Pol) 495,2, 5 Meili (VSt) 491,8,6. Obel (Dui) 491,2. SOFTBAL Hoofdklasse Pirates-Ter.vogels 0-5, Bl'daal-Schie- (1-1). 29 Jako Verbaan 1-0, 41. Van Spijker 1-1, 51 Jako Verbaan 2-1 Stand 1 Kozakken Boys 1 -2, 2. ACV 2- 2, 3. Quick Boys 1-0 Programma Za terdag 23 mei Kozakken Boys - Quick Oefenwedstrijd Maassluis: Excelsior M (zat 1e kl.)-Sparta 2-5 (2-1). Doel punten Sparta: Vurens (2), Dennis de Nooyer (2) enValke. Oef en voetbal: Bunschoten-Spaken burg. IJsselmeervogels (Zaterdag, 1e klasse)-FC Utrecht 1-3 (1-3). Doelpun tenmakers FC Utrecht: Van de Ark, Van der Net en Bijl. Burnsley (GBr): Burnsley (2e divisie)- Ajax 0-1 (0-0). 70 Tuhuteru 0-1. Toe schouwers: 11 000. Bukarest: voorronden EK 1994 (onder 21 j) Roemenië-Wales 2-3 (1-2) Milaan: AC Milan-Brazilië 0-1 (0-0) 57 Careca 0-1Toeschouwers: 60 000 WIELRENNEN Goor. Olympia's Ronde van Neder land, vierde etappe Den Bosch - Goor: 1Den Braber (Kog) 175 km in 3.59.52, 2. Sarkaukas (Lit), 3. Dorgelo (VKe), 4. Tak (Nat), 5 Rumsas (Lit). 6 Van der Helm (Pwz), 7 Vierhouten (Dex), 8 Van Riel (Eur), 9. Knaven (Kog). 10 Gerrit- serv(Dex), 11. Voskamp (Nat). 12 Jan sen (Eur) allen z.t., 13 Wolfkamp (Vke) 0.08. 14 Van de Wolf (Eur) 0 20. 15 Beikirch (Dui) z.t. Algemeen klasse ment: 1 Stakenas (Ut) 14 32 13, 2 Voskamp 1 07. 3 Knaven 1.13, 4 Van Bon (Nat) 1 14, 5 Rumsas 1 35. 6 Van Riel (Eur) 1.36. 7. Ophof 1.46, 8 Gerrit sen (dex) 1.48, 9. Aranzabal (Spa) 1.49. 10. Lagerweij (Toy) 1.49,11Kovaliovas (Ut) 1.52, 12. Veenstra (Dex) 1.53, 13. Compas (Nat) z.t., 14 Pasquino (Pie) 1 57,15 Thebes (Kog) 1.58 Woerden. Profkoers: 1 Pieters (Zwa nenburg) 80 km in 1 55.13, 2 Ludwig (Dui), 3 Van Poppel (Poppel), 4 Har- meling (Nijverdal), 5 Woltman (Gies- senburg), 6 Koerts (Deventer), 7 Adrie Kools (St. Willebrord), 8. Adn van der Poel (Kapellen), 9 Mackay (Woerden), 10. Huub Kools (Baarle Nassau) Vrouwen: 1 Van Moorsel (Boekei) 60 km in 1.29.11, 2 Haringa (Hoofddorp), 3. Knol (Amersfoort), 4 Smoorenburg (Langeraar), 5. Van Geefen (Hoornaar).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13