plokhuis uitbreiden i n verder overkappen Verbouwing bij SJA nadert voltooiing OSR pleit voor behoud in het parkeerterrein lidócSoirumt LEIDEN OMGEVING 11 an voor face lift winkelcentrum Lisse Brandweerkazerne Lisse waarschijnlijk naar Oranjelaan/Trompstraat L Onderzoek naar bodem vervuiling bij Gouwesluis Da, lei. ELOFARENDSVEEN - De Veense voetbalvereniging DOSR wil dat het i/m dige DOSR-parkeerterrein de bestemming „parkeren" houdt. Het terrein "e" g niet met allerlei verenigingsgebouwen wordt bebouwd. Ook maakt I1 SR bezwaar tegen de in het nieuwe bestemmingsplan opgenomen moge- ,5e heid van bebouwing van 35 procent van de ligweide bij het zwembad. De vitjé ibalvereniging heeft haar bezwaren kenbaar gemaakt in een brief aan de neenteraad van Alkemade. DOSR vindt dat de huidige parkeerruimte hard üg is ten tijde van sportwedstrijden en voor het parkeren van elders onge- aste vrachtauto's. De sportvelden moeten van DOSR specifiek worden be- l(js md voor veldsport, waarop slechts op beperkte wijze ten behoeve van die lee, i>Port worden gebouwd. „Er is geen enkele reden om aan te nemen, de komende tien jaar wijziging zal komen in het bestaand gebruik". Meer dbiliteit van het bestemmingsplan vindt DOSR dan ook niet nodig. Voorts akt de Veense Voetbalclub bezwaar tegen een anderssoortig gebruik van de reide bij het zwembad, dan thans het geval is. Zoals bekend wordt de lig- tel ide in het voetbalseizoen altijd gebruikt als sportveld voor DOSR en Alkma- ien dat willen de betrokkenen zo houden. DINSDAG 19 MEI 1992 NDB ontslaat acht mensen ZOETERWOUDE-RIJNDIJK - Door auto matisering bij het Nederlands Drukkerij Be drijf (NDB) aan de Produktieweg 5 in Zoe- terwoude Rijndijk gaan 16 arbeidsplaatsen verloren. De directie heeft besloten appara tuur voor tekst-beeld integratie aan te schaf fen om de Pre-Press rendabeler te maken. Het NDB zal aan acht mensen een alterna tieve functie binnen het bedrijf aanbieden. Waarschijnlijk zal voor de overige acht werknemers een ontslagvergunning moeten worden aangevraagd. De bepalingen van de Grafische CAO's worden daarbij in acht ge nomen. Vakbonden en ondernemingsraad zijn inmiddels op de hoogte gesteld. Door de automatisering en reorganisatie is het NDB straks beter toegerust om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden en de opdracht gevers op maat te kunnen bedienen. Busbanen houden openbaar vervoer uit file bij RW11 RIJNEVELD - De aanleg van drie busstroken langs de Gemeneweg bij Hazerswoude moet ervoor zorgen dat het openbaar vervoer niet in de file au to's van en naar de nieuwe Rijksweg 11 terecht komt. De Provinciale planologische commissie komt daarmee tegemoet aan de wensen van buson derneming West-Nederland. Die maatschappij is in overleg met Rijkswaterstaat en met de provincie Zuid-Holland om een vlotte doorstroming bij de aan te leggen op- en afritten van Rijksweg 11 te ga randeren. De vervoersonderneming betwijfelt of het voorrang geven van de bussen bij de verkeers lichtenregeling voldoende is om oponthoud voor het streekvervoer te voorkomen. Burgemeester M. Boelen van Rijneveld stelde gisteravond in de ad hoe commissie Rijksweg 11 dat de gemeente Rijne veld wel zal meewerken om de busbanen mogelijk te maken, maar dat de kosten voor Rijk, dan wel provincie zijn. Gewonde bij aanrijding WASSENAAR - Een 24- jarige Leidse is gistermid dag rond half vier gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijksstraatweg in Wassenaar. De vrouw reed met haar bromfiets over het fietspad toen een 32-ja- rige man uit Son met zijn auto rechtsaf de Lange Kerkdam opdraaide, waar mee hij een verbod om af te slaan overtrad. De vrouw botste frontaal te gen de haar tegemoet rij dende auto en liep daarbij knieletsel op. Ze is naar het Bronovo-ziekenhuis in Den Haag overgebracht. Inbraken in Lisse Fietsster gewond LISSE In een woning aan de Heereweg in Lisse is gisteravond ingebroken. De bewoners ontdekten de inbraak om half twee. De inbrekers waren de wo ning binnengekomen door de achterdeur open te bre ken. Vermist wordt een geldbedrag. Vanmorgen tegen half drie vond er een snelkraak plaats in een sportzaak aan de Kanaalstraat in Lisse. De etalageruit werd inge gooid met een aantal trot toirtegels. De inbrekers gingen er vandoor met een onbekend aantal trai ningspakken. De politie zoekt getuigen. LISSE Een 40-jarige fietsster uit Lisse is gis terochtend rond kwart voor tien in haar woon plaats gewond geraakt na een aanrijding met een 25-jarige automobi list uit Sassenheim. Het ongeluk vond plaats op de kruising van de Vennestraat en de Eerste Poellaan. De automobilist wilde van af de Vennestraat linksaf de le Poellaan oprijden en zag de op de le Poellaan rijdende fietsster niet. De vrouw is met een heupfrac tuur naar het Spaarne Ziekenhuis gebracht. INKEES FAAS Jj iSE Op het parkeer- 3i rein aan de Koningin- veg in Lisse moet vijf- iderd vierkante meter aiira winkelruimte ko- JJJn. Zo krijgt de Passage, de hoek van de Kanaal- jat, aansluiting met :A( ikelcentrum Blokhuis. Mijrens moet het Blok- )0|s-gedeelte vanaf bloe- -jnzaak Van der Zijden lan muziekhandel Dis- nd grotendeels wor- overkapt. eigenaar van het winkel- naatschappij Blokhuis en 'emeente presenteerden rmiddag ambitieuze plan voor een face lift van het ielcentrum in Lisse. De van Blokhuis om uit te len is ingegeven door de l van winkeliers van el ders om zich te vestigen in Lis se. Naar verwachting is er plaats voor ongeveer zes nieu we winkels. Zo zullen de blin- de muren tussen Videoland en kledingzaak Stevens verdwij nen. Hiervoor in de plaats komt waarschijnlijk een lunchroom of bakkerij. Kle dingzaak Tissing, naast Video land, wil uitbreiden om het winkelcentrum een aaneenge sloten karakter te geven. Aan de kant van de Koningin neweg, vanaf snackbar Appie Happie tot het begin van de Passage, komen zes andere nieuwe winkels. Blokhuis is nog in onderhandeling met ge gadigden. De bebouwing op deze plek voorkomt nog lan ger, dat bezoekers tegen de achterkant van de bestaande winkels aankijken. Aantrekkelijker De uitbreiding heeft tot doel de Passage aantrekkelijker te maken. De toeloop naar deze winkels is, met uitzondering van sportzaak Sportpoint en het Macrobiotisch Centrum, slecht. Het verloop van win kels is dan ook groot. Om meer mensen naar de Passage te trekken wil de gemeente van de Koninginneweg tot aan Ap pie Happie een winkelerf ma ken met eenrichtingsverkeer. Het verlies van negentien par keerplaatsen aan de achterzij de van Blokhuis wordt elders in het dorp gecompenseerd. Zo worden 44 nieuwe parkeer plaatsen aangelegd aan de oostzijde van de Koninginne weg en achter het bedrijf van Linker Lisse in de Lisbloem straat. In deze laatste straat komt er ruimte vrij na de ver huizing van noodlokalen, die worden overgenomen door de zwemvereniging. Buiten de Blokhuis-renovatie vallen nog de vergroting van het aantal parkeerplaatsen bij het Meer en Houtplein. Overkapping Een tweede ingrijpende veran dering in het winkelcentrum van Lisse is de overkapping. De winkels, die voortkomen uit de eerste fase van Blok huis, krijgen een glazen over kapping. Het middengedeelte Winkel centrum Het Blokhuis in Lisse Gisteren gepresen teerde plannen voorzien in uitbreiding van het winkel oppervlak en van de overkapping. FOTO HENK VAN DEN ENDE blijft open, zodat er voldoende frisse lucht kan binnenkomen. Bij de ingangen Tissing en Discoland worden rolluiken aangebracht, zodat dit gedeel te van het winkelcentrum na acht uur 's avonds voor wande laars is gesloten. De wandel route wordt zo in de avonduren overgenomen door het nieuw bouw bij de Koninginneweg. De appartementen die boven de winkels liggen worden afge sloten voor vreemden. Er ko men speciale deuren, die al leen door bewoners kunnen worden geopend. Tevens is er ruimte vrijgemaakt voor een gezamenlijke fietsenberging. Voor het verwezenlijken van haar plannen wil Blokhuis voor bijna zeven ton grond van de gemeente kopen. De ge meente heeft dit geld weer no dig voor de extra parkeerplaat sen in het dorp. De uitbreidingsplannen kos ten naar schatting 2,5 miljoen gulden. Van de winkeliers wordt een bijdrage verwacht. Op 26 mei gaan de winkeliers om de tafel zitten met Blok huis. De Lissese ondernemers vereniging ALVERHA en het Koopcentrum Lisse hebben al laten weten positief te staan te genover de plannen van Blok huis. De verwachting is dat de ge meenteraad in juli zijn defini tieve standpunt bepaald. Rond oktober kan met de nieuw bouw worden begonnen. De opknapbeurt start na de feest periode van december. Als al les naar wens gaat zijn alle ver anderingen in de zomer van 1993 gerealiseerd. PvdA en D66 tegen uitbreiden Blokhuis LISSE De fractie van PvdA/D66 denkt dat er geen behoefte in Lisse is aan de uit breiding van het winkelbe stand in Lisse. Woordvoerder G. Mesman ziet ook niets in een overkapping. „Voordat je het weet is Lisse straks over kapt tot aan de wielerzaak van Cor Oppelaar, op de hoek van de Tulpenstraat". Mesman verwacht niet dat de plannen van Blokhuis de Lis- ser Passage tot leven brengen. „De Lisser Passage is een doodgeboren .kind. Als men sen daar niets te zoeken heb ben zullen ze echt niet overste ken". De overige partijen hebben nog geen duidelijk standpunt ingenomen ten opzichte van de voorstellen van Blokhuis en de gemeente. Toch hebben ook zij al bedenkingen naar#buiten gebracht. Zo ziet C. van der Zwet van het CDA praktische bezwaren bij een overkapping. „Met de overkapping zullen de uitstallingen nog verder naar voren komen, wat het winke len bemoeilijkt. En wat te den ken van het glas. dat bij wat zon, voor een bloedhete oven zorgt". J. Maljaars van klein rechts is niet blij met het verdwijnen van parkeerplaatsen aan de achterzijde van het huidige Blokhuis. „Veel mensen vin den het een ramp als ze hon derd meter verder moeten lo pen. We zien dan ook weinig in de oplossing bij de Lisbloem- GA wil bsidie voor richting euwe studio EMADE De lokale om- in de gemeente Alkemade een nieuwe studio inrich- Hiervoor stelt de directie estaurant De Woelige Ba- de bovenverdieping van de we horecagelegenheid ical Inn gratis beschik- Het bestuur van LEGA ale Etherradio Gemeente imade) heeft de gemeente nen subsidie van 7000 tudio 'van de lokale om- is momenteel onderge it in de privé slaapkamer één van de radio-mede- ers. Deze dreigt zo langza- rhand „figuurlijk uit elkaar doffen", schrijft het LEGA- tuur aan de gemeenteraad, oorzaak van dit groeiend mtegebrek heeft de maken het feit dat meer mede- fkers aan de radioprogram- s werken en dat er voor er apparatuur, meer platen meer papierwerk een plekje et worden gevonden. Dit al- is het gevolg van het LEGA- sven naar een beter pro- mma, zowel kwalitatief als antitatief. aagde 7.000 gulden isidie is nodig voor onder lere de nieuwe studio met m, stroomvoorziening en Mijnen. Als LEGA ook in obswoude gaat uitzenden, moet een nieuwe zender rden aangeschaft. Omdat de ale omroep slechts twee da- per week uitzendt, kun- maximaal 36 sponsors fden toegelaten. Om aan sponsorgelden te komen, uitbreiding van het aantal tenddagen noodzakelijk, dat kan alleen met de der genoemde investerin- aadslid Edwin russee vertrekt •0RSCHOTEN - Het D66- dslid Edwin Brussee zal ld juni de gemeenteraad van orschoten verlaten. Hij kan 1 raadslidmaatschap niet ter combineren met zijn to van verpleegkundige en studie. Edwin Brussee is te jaar lid van de gemeente- 'd. Het vertrek van Brussee lekent dat twee van de drie 5-raadsleden voortijdig ver ben zijn. Vorig jaar nam etie voorzitter Jan Aikens al cheid wegens verhuizing Zoetermeer. De opvolger 'Brussee wordt Bouke Jagt. I is advocaat en schrijver, toiaast is hij onder meer ac- 'in de landelijke werkgroep tosten van D66. Het bestuur van het Samen werkings verband Jouw Alkemade steekt de handen uit de mouwen. Van links naar rechts: Alex van Zanten (beheert de clubblad drukkerij), Nicoline van der Heiden (secreta resse), Sjaak van Veen (penning meester), Richard van Ruiten (van de SJA-agenda) en Jacco Castelei n (voorzitter). FOTO: WIM VAN NOORT ROELOFARENDSVEEN De renovatie van het nieuwe SJA-onderkomen op de bovenverdieping van de „Ig", zoals de voor malige Ignatiusschool aan het Noordeinde in Roelof- arendsveen in de volks mond heet, nadert zijn voltooiing. Na bijna an derhalf jaar zijn de leden van het SJA-bestuur blij en opgelucht dat ze zich eindelijk weer voor de vol le honderd procent kun nen gaan inzetten voor de Alkemadese verenigin gen. De officiële opening heeft in de loop van okto ber plaats. Met een vaste kern van 3 per sonen, maar regelmatig met zijn zessen, werkte het SJA-be- stuur met de families Caste- lein, Van Veen en Rodenburg iedere zaterdag en twee avon den per week aan de opknap beurt van twee klaslokalen, een zolder, sanitaire ruimten en een brede gang met trap. De hoeveelheid schuur-, plamuur- en Schilderwerk was gigan tisch. De muren van twee klas lokalen bijvoorbeeld moesten zes keer geverfd worden alvo rens de felle kleuren, die een groep jongeren er ooit op had aangebracht, weg waren. De oude zolder boven de kantine va.n Muziekcentrum Liefde voor Harmonie werd met ver eende krachten omgebouwd tot een funktionele vergader ruimte annex drukkerij en op slagruimte. Het dak is geïso leerd, het plafond werd ver laagd en afgetimmerd, er kwam een dakkapel en er is geluidsisolatie werd aange bracht. Alle elektrische bedra ding en enige verrotte kozij nen moesten worden ver nieuwd. Een van de twee toilet- blokken is omgebouwd tot keuken. Momenteel wordt nog gewerkt aan noodverlichting, enige luiken, kasten en een A trap. Voorzitter Jacco Castelein wijst naar penningmeester Sjaak van Veen als hij zegt: „Hij is het die ervoor heeft ge zorgd dat we met heel weinig geld veel konden doen". Mede dank zij de hulpvaardigheid van vrijwilligers en het ge bruik van veel gratis materiaal werden de kosten beperkt tot ongeveer 18.000 gulden. Een deel daarvan heeft de gemeen te Alkemade voor zijn reke ning genomen wegens achter stallig onderhoud. Tijdens de opknapbeurt ging de verhuur van klaslokalen aan zes vere nigingen gewoon door. Ook bleven een stuk of tien verenigingen voor hun club blad gebruik maken van de SJA-drukkerij „Nu zijn we nog terughoudend met het aanbie den van ruimte, maar straks hopen we meer clubs, die niet terecht kunnen in Dorpshuis De Alkeburcht, een onderko men te bieden" aldus Caste lein. Het bestuur is ingenomen met de royale ruimte, die de boven verdieping van de voormalige Ignatiusschool biedt. „Vorige week organiseerden we hier een voorlichtingsavond over het Nieuw Burgerlijk Wet boek. Daar kwamen 27 men sen van 19 verschillende vere nigingen op af. Zij konden makkelijk in een klaslokaal. We hadden zelfs wel meer mensen kwijt gekund". Het beheer van de voormalige school is ondergebracht in de Stig (Stichting Ignatius). Hier in zijn Muziekvereniging Lief de voor Harmonie, Kinderdag verblijf ,,'t Zonnestraaltje", de SJA en de gemeente Alkema de in vertegenwoordigd. De drie verenigingen die er hun onderkomen hebben betalen huur aan de stichting die daar van het onderhoud aan de bui tenzijde van het kolossale ge bouw bekostigt. Paraplu Onder de paraplu van het SJA zijn momenteel 45 van de 80 Alkemadese verenigingen on dergebracht. Het Samenwer kingsverband organiseert voor hen ondermeer voorlichtings bijeenkomsten en jaarlijks een Verenigingenmanifestatie. De samenwerkende verenigingen kunnen gebruik maken van een drukkerijtje voor hun clubblad. Twee jaar geleden dreigde het Samenwerkingsverband ter ziele te gaan wegens gebrek aan bestuursleden. Een wer- vingsaktie resulteerde toen in de aanmelding van een drietal nieuwe vrijwilligers. Vanwege de toegenomen hoeveelheid werkzaamheden zoekt het SJA nu uitbreiding. De bestuursleden erkennen dat er in het verleden altijd een duidelijke binding was tussen de politiek en hun overkoepe lend orgaan van verenigingen. Het Samenwerkingsverband fungeerde zelfs vaak als springplank naar de gemeen teraad. „Tegenwoordig distan tiëren we ons bewust van de plaatselijke politiek, omdat we gemerkt hebben dat politieke gebondenheid weerstanden kan opwekken; en dat willen we voorkomen" aldus voorzit ter Castelein. LISSE - De hoek van de Trompstraat en Oranje laan heeft de voorkeur van het Lissese college als het gaat om de vestiging van de nieuwe brandweer kazerne. De raadsfracties reageerden gisteravond afwachtend op dit voor stel. De brandweer heeft nu een ka zerne aan de Grevelingen- straat. Aanvankelijk zou dit zo tot 1997 blijven, maar de groot scheepse nieuwbouwplannen van de gemeente in het cen trum van Lisse heeft dit proces doen versnellen. De gemeente voert immers het beleid om milieuhinderlijke bedrijven uit het centrum te weren en bood daarom autospuitenj Be- melman het onderkomen van de brandweer aan. In de afgelopen weken is een aantal mogelijke locaties voor de toekomstige behuizing van de brandweer onderzocht. De Vennestraat viel af. De ruimte is daar te beperkt, brandweer lieden moeten te ver reizen en dat verhindert snel uitrukken en bezoekers van Sportschool Aarts hebben te veel parkeer ruimte nodig. De Sportlaan werd afgewezen vanwege haar vele bochten en de stroom scholieren, die iedere dag van deze weg gebruik maken. De ligweide bij het zwembad en het terrein van de vroeger Sa- vio-Mavo op de Oranjelaan wa ren ook niet een geschikte uit wijkmogelijkheid. Uiteindelijk heeft het college gekozen voor de Oranjelaan hoek Trompstraat. Er ligt hier een terrein van 2500 vierkante meter, dat ideaal aansluit op de hoofdwegen in Lisse. Met uitzondering van de flats in de Poelpolder aan het Rem- brandtplein en de Ooievaar straat en buurtschap De Engel kan de brandweer van Lisse binnen zes minuten na een alarmering op de plek van de brandmelding aanwezig zijn. Confrontatie De PvdA/D66 laat in haar eer ste reactie weten weinig geluk kig te zijn met het voorstel van het college G. Mesman: „De voorgestelde locatie is in de nabijheid van twee scholen, een zwembad en een sporthal. Een confrontatie tussen haast- makende brandweerlieden en schQolgaande kinderen valt zo nauwelijks te voorkomen". De linkse oppositie hoopt dat het college onderzoek doet naar een mogelijke vestiging tussen Kamsteeg en de nieuw bouw van garagebedrijf Van Noort in de Hyacinthenstraat en bij de Don Boscoschool aan de Ruishornlaan. W. Loos van de WD en C. van der Zwet van het CDA willen meer achtergrondinformatie van het college over onder meer de kosten om tot een zorgvuldig oordeel te komen. J. Maljaars van klein rechts ziet wel wat in de komst van een nieuwe brandweerkarne op het 'puntje' van bloembol lenveiling Hobaho. De ge meente vindt deze oplossing echter te duur, omdat ze deze grond niet in eigendom heeft. Mocht het college haar zin krij gen dan kost het vervroegd bouwen van de brandweerka zerne haar 1,6 miljoen gulden. Dit bedrag betekent geen las tenverzwaring voor de burger. Zo komt er 625.000 gulden uit de post instandhouding reser ves, 4,5 ton uit het overschot op de gemeenterekening 1991 en 525.000 voor de verkoop van grond. Het college wil reeds na de bouwvak van dit jaar met de nieuwbouw beginnen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gebied tussen de Oude Rijn en de Gouwsluisweg in Alphen wordt aan een milieu-technisch on derzoek onderworpen. B en W stellen de raad donderdag voor om hiervoor 95.000 gulden beschikbaar te stellen. Uit bodemonder zoek is gebleken dat delen van de bodem zijn vervuild. De ge meente gaat nu onderzoeken wat de aard, de mate van verontrei niging en de juiste locatie van de bodemverontreiniging is. Ook wil de gemeente hiermee meer inzicht krijgen op de aanpak van de verontreiniging en wat de financiële consequenties van de saneringsmaatregelen zijn. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een extern bureau. Het terrein van de voormalige motoren- fabriek De Industrie en het terrein van de voormalige asfaltfa- briek zijn van het onderzoek uitgesloten.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11