Holland verrast in atletiekcompetitie Unicum kansloos in topper tegen Docshop De Boekhorst stevent rechtstreeks af op de titel in de vierde klasse CeidoeSomxmt Promotie voor heren vanLUSV SPORT slotte de beste van de twee in 3.46.7 minuyten als eerste bin nen. Voor La Lau werd 3.51.1 minuten geklokt. Fred Sluijs, die voor de Bataafse tweede ploeg uit kwam maakte het feestje kompleet door als der de te finishen in 4.03.7 minu ten. Op de 5000 meter dacht Jan Dirk Hazeleger eenzelfde overheersing te kunnen force ren, maar vooral de hitte sloop te hem. Tenslotte kwam er 15.06.4 minuten op de klok ken. Jan Kortekaas vocht zich naar 15.07.8 minuten terwijl Mare Koopmanschap heel ver standig naar een nieuw record van 15.09.8 minuten snelde. Gijsbert Remmelzwaal was de snelste sprinter met 11.2 se conden, een tijd die Steve Rin geling ook toe had moeten ko men naar het idee van menig toeschouwer. Voor Ringeling werd echter 11.5 seconden op gegeven. Harry van der Velde was de beste met en zonder polsstok: 1.90 en 3.40 meter. Wonderen De dames van De Spartaan staan er heel slecht voor. Op de 18e en laatste plaats in de lan delijke competitie en met een forse achterstand op de veilige plaatsen. Maar de Lisser club heeft grotere wonderen ver richt, zodat er nog niet gewan hoopt hoef te worden. De enige die niet helemaal in tranen was bleek Astrid Oostermeyer met 43.32 meter speer. Carla Alkemade won de 3000 meter. Boven de veilige grens blijkt Holland uit gekomen te zijn: elfde. De eerste klap was voor de Leidsen al meer dan een daalder waard. Met 48.61 se conden scoorden ze heel hoog in de 4 x 100 meter. Yvonne van Dorp had ook op de 200 meter een flinke berg punten bij zich: 23.93 seconden, terwijl Monique Bodijn een bijna let terlijk aangewaaid talent is. De sprintster kwam met een toe laatbare rugwind tot 12.35 se conden op de 100 meter. Mar griet Loos sprong 1.60 meter hoog. De veel besproken over stap van Astrid Weynen naar Holland kon door.een blessure helaas (nog) niet in heel veel speerwerp meters worden om gezet. Bianca Vermond noteer de een met teveel wind bevoor deelde 100 meter van 12.84 se conden en 2.17.73 minuten op de 800 meter. AAV'36 staat met haar dames- LEIDEN In een warme sporthal de Does in Lei derdorp werd afgelopen zaterdag een toernooi af gewerkt waarin werd be paald welke volleybal- ploegen degraderen naar de eerste klasse en welke ploeg promoveert naar de promotieklasse. De heren van LIJSV waren over het gehele toernooi de beste ploeg en wonnen uitein delijk de finale van VOY uit Ouderkerk. Graficon/Donar degradeert naar de eerste klas se. Bij de dames was het Alphense DAC de beste ploeg; de teams van RW en NOVO zullen vol gend seizoen in de eerste klas se uitkomen. In de poulewedstrijden maak te Graficon/Donar het LUSV zeer moeilijk. De eerste set was ruim voor de af en toe provoce rend spelende Leidse studen ten. In de tweede set gaf de routine van de Merenwijkers de doorslag (1-1). LUSV reken de vervolgens af met Radius 3 en Inter Amicós. Donar won eenvoudig van Inter Amicos, maar liet de laatste kans op be houd liggen tegen Radius 3. Na een goede eerste set met 'oldies' Ron Groen en George Hageman aan het roer liet Do- nar op een 14-12 voorsprong de kansen liggen (1-1). In een spannende en uitputtende fi nale was LUSV in drie sets te sterk voor VOY. In de troostfinale verloor Gra ficon/Donar in drie sets van Mov'over. Bij de dames lieten RW en NOVO het in de eerste wed strijd liggen tegen de uiteinde lijke finalisten. RW verloor ruim van Rentokil/ZVH 3. De Noordwijkse vol ley halsters waren nog niet op dreef tegen de latere winnaar DAC. RW eindigde na een gelijkspel te gen Velo en winst op Punch tweede in de poule. NOVO won in haar poule beide overige wedstrijden ruim met 2-0. De troostfinale tussen NOVO en RW was een gemak kelijke prooi voor de Noord wijkse dames. In de finale bleek DAC te sterk voor het Zevenhuizense ZVH 3. De Al phense dames promoveren naar de promotieklasse. GERT VELTHUIZEN LEIDEN De eerste ron de van de atletiekcompeti tie heeft in ieder geval een aantal zeer fraaie 1500 me ter wedstrijden te zien ge geven. Zowel in Lisse als in Vlissingen werd een fraaie strijd beloond met scherpe tijden. Veel min der opbeurend zijn de tus sen standen die aangeven dat er weinig te vieren zal zijn in de Leidse regio, of het moet bij de jeugd zijn. De eerste ronde van de atle tiekcompetitie heeft een klei ne verrassing opgeleverd. Daar waar verwacht werd dat AAV'36 moeiteloos in de eerste divisie zou blijven en dat Ho- land zou moeten vechten voor lijfsbehoud, daar leverde de strijd in Lisse een ander beeld op. Holland lijkt zich te gaan handhaven, terwijl AAV door pech en domheid moet knok ken voor behoud van het eer ste divisie schap. In Vlissingen deerde de teleurstelling van" het domweg wegblijven van een hordenloper de andere lo pers van Bataven niet. Bij de dames werd het verlies van Marian Runcianu goed opge vangen. De beste ploeg uit de regio werd bij de heren die van De Spartaan. Uiteraard onder aan voering van Peter van Noort die met de slingerkogel een af stand van 60.94 meter haalde en zo zijn club op het goede spooor zette. John van Loon (11.39 seconden op de 100 me ter en 15.19 seconden op de 110 meter horden), Paul Straathof (1.55.44 minuut op de 800 me ter), Peter Jongsma (53.44 me ter speer), Nico van Noort (44.38 meter discus) en Marco van Stein (58.06 seconden over 400 nmeter met horden) pak ten dat goed op. Ondersteund door Erik Bakker (3.59.41 mi nuten over 1500 meter en Wil lem Boon (15.08.72 minuten over de bloedhete 5000 meter) kwam de club uit de Bollen streek op een twaalfde plaats in het landelijke veld van 24 ploegen. Strijdvaardig Op de 19e plaats eindigde Hol land wat in Jan Jansen de meest opvallende atleet had. In een 1500 meter duel mnet Apeldoorner Leon Haan ging het er strijdvaardig aan toe. Beide lopers hebben er net een trainingskamp in zonnige oor den op zitten en wilden laten zien dat dat goed was. Haaan opende, Jansen pakte op, maar Haan won toch. Tijden: 3.46.36 tegen 3.48.57 minuten. Theo van der Veer soleerde zoals hij bijna gewend is naar een prachtige 5000 metertijd van 14.43.46 minuten, terwijl Je roen Sunter op zijn ervaring terend naar 11.15 en 22.74 se conden sprintte. Jeroen Kol naar was de verrassing in de verspringbak met 6.74 meter, terwijl Remy Engwegen zijn frustratie over de matige slin gerafstand bij het stoten van de kogel uitleefde: 13.32 meter. AAV36 is op de voorlaatste plaats beland mede door het falen van Bob Dongelmans met de polsstok: hij miste zijn aanvangshoogte. Met de speer revancheerde hij zich enigzins door een nette 53.70 meter te halen. In de werpersselectie viel Paul Boere op die met de kogel 13.46 meter stootte, maar toch niet echt veel in te bren gen had bij het slingeren. Gro te man was uiteraard Ruud van Maurik op de 110 meter horden. Hij won in een voor zijn doen matige 14.71 secon den. Marc van der Jagt liet zien wel te kunnen sprinten mid dels 11.48 en 23.14 seconden. Spectaculair Bataven is als enige in de dis- triktsklasse bezig en zal dat ongetwijfeld ook volgend jaar nog doen. In de poule in Vlis singen won de Leidse ploeg wel (14.705 punten), maar de overmacht van Partheon en PAC in de andere poule is zo groot dat er weinig hoop ge koesterd mag worden. Zeker niet als leden van de ploeg me nen weg te kunnen blijven, ter wijl de zo belangrijke derde en vierde man op met name de horden en verspringen volko men ontbreken. Spektakulair was ook hier het duel op de 1500 meter hoewel er van een echt gevecht geen sprake was. Han Kulker en Joost la Lau kregen de kans om met elkaar te lopen, wat een fraai staaltje samenwerken opleverde. Eerst Kulker, toen La Lau en daarna weer Kulker op kop met ten- KEES VAN KESTEREN en CAROLE MASSEE LEIDEN De hoop van Unicum om in Beinum voor een stunt te kunnen zorgen bleek vals te zijn. Docshop stond slechts één punt af en kan zich op gaan maken voor promotie. Hillegom pak te kostbare punten in de strijd tegen degradatie tegen Bosheim. Voor Dekker worden de vooruitzichten echter somber na de ne derlaag tegen Hilversum. Perry Paauw beleefde in zijn single tegen Egmond benauwde ogen blikken. Via een tiebreak in de derde set slaagde de speler van Uni cum 2 toch de winst te pakken. FOTO: HENK SNATERSE Eerste Klasse Docshop Beinum - Unicum 7-1 Unicum heeft in Beinum geen kans gezien om Docshop van de titel af te houden. De ploeg van coach Berry Jansen ver loor kansloos met 7-1. Alleen Michael van den Berg kon eni ge tegenstand bieden tegen het geweld van de thuisploeg. Hij won zijn single van Koen Claasse na een boeiende partij in twee sets en maakte het in de mixed samen met Bionda Zonderop het duo Driehuis- /Klaasse bijzonder moeilijk. Zijn teamgenóten konden zich niet aan Van den Berg optrek ken en hadden weinig in de melk te brokkelen tegen het superieure Docshop. Dekker Warmond - Hilversum 1-7 De Warmonders zullen de laat ste twee competitieweken alle zeilen bij moeten zetten om de gradatie te ontlopen. Koploper Hilversum was in ieder geval een maatje te groot en alleen Wimpe Thomas voegde in de single een punt aan het totaal van Dekker toe. „Volgende week tegen Victoria moeten we de punten", aldus Dekker- coach Richard van Rooy, die nog steeds geen taal of teken heeft gehoord van de Roemeen Cosac. „Ik hoop deze week iets van hem te horen want we kunnen zijn kwaliteiten op het moment goed gebruiken". Hillegom - Bosheim 5-3 „Een hele nuttige overwinning die alleen wel wat groter had moeten uitvallen. Maar we ne men nu ieder geval wat af stand van de gevarenzone", al dus eèn opgeluchte Hillegom- coach Harry Verdegaal. Cindy Berkhout pakte haar eerste competitiepunt in de single en Marco van Trigt trok de lijn van de afgelopen weken in zijn single door. Petra Wessels was minder succesvol en verloor naast haar enkelpartij ook de dubbel met Cindy Berkhout. De herendubbel en de beide mixed-partijen werden echter' een prooi voor de Hillegom- mers Tweede Klasse Tessa Zutphen - Zee en Duin 7-1 De Katwijkers konden slechts een schamel punt mee naar de kustplaats nemen. De heren- dubbel Damen/Lugthart mochten dat op hun conto schrijven. „De motivatie was wat minder. We kunnen im mers niet meer promoveren of degraderen. Daarbij hadden we veel moeite met het kunst gras", aldus Lugthart, die ove rigens ruiterlijk toegaf dat de ploeg uit Zutphen over meer kwaliteiten beschikte. Merenwijk - Venlo 1-5 De invallende duisternis zorg de ervoor dat de wedstrijd van de Merenwijk nog een vervolg krijgt. De beide mixedpartijen worden nu op Hemelvaartsdag afgemaakt. De tussenstand biedt de Leidenaars echter weinig reden tot juichen. Voor al de heren lieten het afweten. Mark Fleischeuer en Martijn Krans waren niet opgewassen tegen hun Limburgse oppo nenten. Irma van Seeters toon de moraal door haar single in drie sets te winnen na een 1-5 achterstand in de eerste se- t.Ook de damesdubbel waren er winstkansen maar Van See ters en Van der Voort konden de klus na een 5-3 voorsprong in de laatste set niet afmaken. Derde Klasse Nieuw Vennep - Hilversum 8-0 „Deze ruime overwinning had den we nodig om wat verder van de rode streep te komen. De komende weken moeten we tegen Shot en De Doelen deze lijn doortrekken", aldus een optmistische Rosemarie Verdegaal. De meeste partijen leverde weinig problemen voor Nieuw Vennep zodat de maxi male winst eenvoudig te ver klaren is. Shot 3 - Dekker 2 2-6 De reserves van Dekker heb ben zich inmiddels neergelegd bij degradatie en richten zich op het zo plezierig mogelijk uitspelen van de competitie. „Ik was dan ook zeer content over de prestaties van het team", vertelde een tevreden coach Irfan Aytug. Talbert Boef en Chantal van de Re- mootere wonnen hun singles en zorgden daarmee voor de punten van de Warmonders. Unicum 2 - Egmond 16-2 Egmond had drie sets nodig om de single van Marquerite Patiwael en de mixed van Pati- wael en Wouter van der Heijde te winnen. Perry Paauw had een tiebreak in de derde set nodig om zijn partij in winst om te zetten. Unicum 2 is nu twee punten verwijderd van koploper Heerhugowaard. Unicum 3 - Baarn 1 4-4 Marco Visser en Onno Gui- neau hadden weinig moeite om hun enkelpartijen te win nen. Het ongeslagen duo Maarten Kallenberg/Visser toonde zich ook duidelijk de betere. Het vierde punt voor Unicum werd behaald door de mixed van Visser en Marieke Bethlehem. Bethlehem had haar enkelspel met 7-5 in de derde set af moeten staan aan De Munnik 1 - Wilskra Vooral de dames v: kracht waren de beten thuisteam. Philip Naj was tweemaal succes1 single en de dubbel n cel Lolling werden omgezet. Lolling. door een armblessure zijn enkelspel pas na De overige partijen na twee sets winst Wilskracht. Zee en Duin 2 - Brede 6 De twee punten die bi Duin bleven, werden door Jeroen Boogmai duo Boogmans/Carol lings. Mariëlle van de Geerlings gaven hunl pas na drie sets over a Leidse Hout - Thor 4-4 „Een zwaarbevochten deling", aldus Waldo De start van Leidse H slecht. Fer Stipkovits beide dames Diana 1 v Aukje Baayens verlor i singles. Waldo Jansen (j ploeg weer hoop en in bels werd de stand wei getrokken. De mixei g werden eerlijk verdeel j door een volgens Jans hte puntendeling op muiier verscheen. DICK KERVLIET en FRANK DE VETTEN LEIDEN - De Boekhorst stevent in de vierde klasse recht streeks af op de titel. De Noordwijkerhouters toonden in de streekderby weinig clementie met Lisse. Sassenheim en De Munnik hielden elkaar in evenwicht en de reserves van De Me renwijk pakten vijf punten tegen Breukelen. Vierde Klasse Breukelen 1 - Merenwijk 2 3-5 Voor de Merenwijkers was het 'Ladies day'. De dames Ingrid Kruit en Pascal Jongmans wonnen ieder hun single, sa men de dubbels en met part ners de mixedpartijen. De ge blesseerde Freek van der Ca- pellen en Martijn van den Berg verloren hun partijen. De laat ste mixed bracht de winst bin- De streekderby tussen de Sas- senheimers en Leiderdorpers eindigde gelijk. Colinda Vos kuil ging in drie sets ten onder tegen Monique van Bijster- veld. Mariëlle Sievers was in twee sets te sterk voor Joan Zonnevylle. Toon van Dijk ver loor in drie sets van Hans van Bijsterveldt. De vier uur du rende titanenstrijd tussen Wil lem Westra van Holten en Ed win Leunissen eindigde in Sassenheimse winst. De dub- belpartijen bleven eveneens in evenwicht. KZTV-OLTC 1-7 De Oegstgeesters hadden wei nig moeite met het kunstgras in Koog aan de Zaan. Het inter nationale herenduo van OLTC Paolo Polla en Sohel Moussavi wonnen eenvoudig hun sin gles, maar gingen in de dubbel onderuit. De dames Liesbeth Hooghoudt en Nancy Toole maakten geen fouten. Zoeterwoude - Schiebroek 2 1- 7 Voor de Zoeterwoudse ploeg won Tiny van Velzen haar en kelspel in een goede wedstrijd. Gert-Jan Anker verloor nipt in drie sets. Ook voor de heren- dubbel waren volop winstkan sen aanwezig. De Schiedam mers bleken echter te sterk. Lisse - De Boekhorst 1-7 De Noordwijkerhouters had den verwacht de volle buit an acht punten uit Lisse weg te slepen. Oud-Boekhorstspeler Pieter van Meel stak hier ech ter een stokje voor door Ben de Bruin te verslaan. Arjette van Noort en Martijn Zandvliet be hielden beiden hun 100% score door respectievelijk Astrid Leyten en Dennis Versteegh te verslaan. Volgende week kan de Boekhorst het felbegeerde kampioensschap binnenhalen. WOC Overveen - Hillegom 2 0- 8 De Hillegommers misten Je roen Vink door een blessure. Bartel Swart uit het derde team nam zijn plaats goed in. Madlon Verdegaal zegevierde in drie sets. Sjoerd van de Mark speeide een zeer goede single en won met twee keer 7- 5. De overige partijen werden simpel gewonnen. Boogaerd 1 Hoofddorp - TEAN 2 5-3 De Alphenaren missen in hun strijd om handhaving nog steeds René Cardinaal. Maaik Wieter viel in. Mickel Verkerk speelde gisteren zijn laatste wedstrijd vanwege een verblijf in het buitenland. Mickel Ver kerk, Inez Franke en de da mesdubbel van Marie-Louise Goedhart en Inez Franke le verden winst op. De Alphense ploeg is nog op zoek naar een vervanger voor Verkerk. Unicum 4 - Pijnacker 1 3-5 De Leidenaren lieten hun laat ste kans op het kampioens schap lopen. Met name de da mes van Pijnacker waren te sterk voor Kim Dirkse en Fleur Meijer. Eric Bolten maakte geen fout in zijn single. De he rendubbel en de tweede mix brachten winst. Hillegom 3 - Oranje TC 4 5-3 Bartel Swart was aan het twee de team uitgeleend, zodat Onno Wempe en Willem Visser het karwei met zijn tweëen moesten klaren. In de laatste mixpartijen bleek dit zijn tol te eisen; beide wedstrijden gin gen verloren. Volgende week gaan de Hillegommers op volle sterkte op bezoek bij mede koploper Pijnacker en kunnen een basis voor het kampioens schap leggen. Dash '35 Dordrecht - Hazers- woude 18-0 De equipe uit Hazerswoude had weinig in te brengen tegen de Dordrechtse koploper. De wedstrijden waren allen voor het sterke Dash. Boekhorst 2 - Metselaars 2 1-7 De Noordwikerhouters leden zoals verwacht een nederlaag. De wedstrijden waren van een gedegen B-niveau. De Scheve- ningse spelers waren sterker. Alleen de mixeddubbel van Annemarije van Overschot en Martijn Aartman bracht winst. United Serv. Hellevoetssluis - Forescate 15-3 De Voorschotenaren ging in het verre Hellevoetsluis net ten onder. Gert-Jan Egbrink blijft winnen. De beide dames enkelspelen gingen verloren. De herendubbel van Marco Stals en Gert-Jan Egbrink le verde een goede winst op. Het derde punt voor de Voorscho tenaren kwam uit de eerste mixdubbel. Vijfde klasse Thor 6 - De Munnik 3 5- a De Leiderdorpers kunied graderen, maar zij heb! 'g. allemaal zelf in de hani id waarde is dat er de \i s: weken wel voor de wordt gestreden. In eei >lc strijd gaf Dl speler Hi Velzen al het goede vo< 1 Van Velzen gaf zijn teg !n der. een B2 speler geer1 g van kans. Roomburg 1 - Badhoev W 3 6-2 (g n rassing. Het eerste te 1 Roomburg, een middel l| zag zowel de damesdut1 *- Gea Kok en Irma Ma( als de herensingle var ;rf van Benschot verlorei Volgende week wacht burg een zware vuur-p Cl' gen lijstaanvoerder Zar rl MAANDAG 18 MEI 1992 Peter van Noort was van onschatbare waarde voor De Spartaan op de eerste ronde van de atletiekcompetitie. ploeg precies in het midden van het klassement: negende. Opvallend in de damesploeg was het (her)optreden van Ma rian van Spronsen die met 14.77 seconden over de 100 me ter horden aangaf weinig aan snelheid en ritme te hebben ingeboet door het moeder schap. Carla Hertogh haalde met de discus uit naar 37.76 meter en Rina van der Stouwe verbeterde haar speerwerpre- cord tot 38.88 meter. Marielle Stokdijk sprong 1.60 meter hoog. De Bataafse dames strijden op nieuw in een bijna lachwek kende (distrikts)competitie. Waren ze vorig jaar alleen, dit jaar zijn er twee tegenstanders. Maar nog steeds gaan er vol gens de regelementen zes ploegen naar de finale... Waar bij andere ploegen de eerste klap een daalder waard was, zoveel leed moest Bataven in casseren. De 4 x 100 meter ging in eerste instantie niet correct en de motor achter de ploeg, Marian Runcianu, blesseerde zich tijdens de 100 meter hor den race dermate dat van eni ge verdere aktie de komende weken geen sprake zal zijn. Regina van Duyn en Astrid van Velden gaven een demon stratie 800 meter lopen (met 2.15.6 en 2.22.2 minuten als re sultaat), terwijl nieuweling Sandra van der Geer een uit stekende 16.3 seconden liet no teren op de horden. Ook in de verspringbak mocht haar pres tatie er zijn. Monique Bruins was heel goed op dreef in de 3000 meter die ze binnen de elf minuten volbracht en Saskia Engels doorbrak een magische grens. Op de 400 meter kwam de juniore voor het eerst onder de minuut: 59.7 seconden. Paula Veldhuijsen leek te gaan profiteren van het aarivang- stempo van Engels, maar ver slikte zich in de laatste 100 me ter. Toch werd haar durf be loond met ook een nieuw per soonlijk record. Jeugdcompetities In de diverse jeugdcompetities in Leiden en Alphen aan den Rijn hebben de regionale clubs zich danig geweerd. AAV36 scoorde zaterdag in Leiden met de C en D jeugd opvallend goed en staat nu in alle vier leeftijdklassen in de top drie. De Spartaan komt met drie maal een ploeg in de top van het klassement eveneens goed voor de dag, terwijl Bataven met twee topnoteringen en een FOTO: HENK opvallend herstel van gens D ploeg evenee geslaagde dag terug ken. De competitie jeugd in Alphen aan was voor AAV begrip] zo geweldig, maar toe haafden de meisjes en gens zich in de top tien taven meisjes verb zich ten opzichte van d wedstrijd, maar schov op in het klassement. I taan doet alleen met ee jongensploeg (vierde) i mee. Holland verspeel jongens drie plaatse staat er nog steeds roe voor.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18