■Veteranen" Foreholte kampioen L V troeft mat lick Boys af Meerburg verspeelt kans op promotie SPORT 17 De Zijl en LZ zorgen voor veel opwinding Voorschoten start de herkansing met overwinning ióaQowiant iveij bowlt oenrecord 'olger ïing". or de lat El rden "ie, ee 31 opg( iche ivalle i het MAANDAG 18 MEI 1992 {DORP - Lugthart 1 is kam- >worden van bowling Leider- ans Landwaart, Hans van Bil- en Frank Bokern bowlden f games een totaal van 2260 ansavia volgde met 2218 pins reede plaats. Tijdens de halve bowlde Richard Verweij ba) een nieuw seizoenrecord game van 280 pins. Hij ver- het oude record van Frans dam met twee pins. •West is PBS/Verdegaal kam- eworden van de dubbels. De rerd met 3-1 verslagen. Cor cerk bowlde voor de winnaar ste game met 234 pins. Otte naar WK-surfen TER AAR - De Ter Aarse surfer Fabian Otte neemt van 27 tot en met 31 mei deel aan de wereld kampioenschappen voor de jeugd tot en met zestien jaar in het Franse Lorient. De bakkerszoon, vorig jaar verdien stelijk vijfde, re kent door zijn vele trainigsuren op een betere klassering. Gedurende vier da gen worden alle dis ciplines afgewerkt. Zevenhoven geeft blijk van ambitie VLAARDINGEN Zevenhoven heeft de nacompetite van de derde klasse za terdag winnend afgesloten. Zwaluwen (VI) werd met 1-4 verslagen. „En ze zijn er nog genadig van afgekomen", aldus Zevenhoven-trainer Arie van der Laan. Als Zevenhoven het beslissingsduel te gen Strijen, winnaar van de nacompeti- tie van de derde klasse B, in winst om zet, volgt promotie naar de tweede klas se. Zevenhoven domineerde vanaf het begin. Snel nam de ploeg een riante 3-0 voorsprong door treffers van Leo Lips (2x) en Wino Verleun. Vlak voor rust scoorde Zwaluwen tegen. In de tweede helft schoot Gert-Jan Pellegrom een vrije trap in de kruising (1-4). LEIDEN - Tijdens de derde ronde van de kringkampioenschappen zorgden de esta fette ploegen van de meisjes onder de zes tien van de twee sterkste zwemploegen, LZ en de Zijl, voor een fraai toneel op zo wel de vier maal 100 meter als de vier maal 200 meter vrije slag. Hoewel de kringkam pioenschappen voor de toppers uit de re gio slechts bijzaak zijn, domineren zij in de medailleverdeling. Vooral de ploeg van George Sieverding heeft een straatlengte voorsprong op de tegenstanders. De ande re topploeg, LZ, volgt goed bij de verde ling van het goud, maar oogst minder in het andere metaal. De Zijl behaalde 22 gouden, 25 zilveren en 16 bronzen plak ken. LZ verzamelde 20 gouden, 15 zilveren en 8 bronzen medailles. Ondanks het feit dat de meeste NK-gangers nog moeite hebben om snelheid te maken, heeft de ploeg van Sieverding haar zinnen gezet op een overwinning van de kringkampioen schappen. Dat hen nauwelijks een stro breed in de weg wordt gelegd, werd even wel niet verwacht. Voor de mindere zwem mers uit de Leidse regio mogen de kring kampioenschappen een hele belevenis zijn, zo niet voor de ploegen van de Zijl en LZ. Zo nu en dan wordt er strijd geleverd en dan is het goed raak. Ditmaal zorgden de meisjes estafetteploegen van LZ en de Zijl voor twee races, waar de vingers bij af gelikt werden. Op de eerste afstand, waar voor het LZ-kwartet Fleur Bakker startte, bleven de meisjes van de Zijl de stadgeno tes nipt voor. 4.18.1 om 4.19.5. Volgens de Zijlberekeningen maakte LZ een fatale blunder in deze opstelling van de vier maal 100 meter vrij, wat later op de tweede afstand zou blijken. De LZ-ploeg liet Bak ker startten, maar een Bakker met een overname start is veel rapper. De voor sprong zou dan eenvoudigweg te niet zijn gedaan. Op de tweede afstand leidde de Zijl wederom, totdat Bakker zich door het water liet glijden. Bakker voltooide dit maal het kwartet en moest een gat van bij na acht seconden goedmaken. Ze schoot in een formidabele 200 meter naar een winnende eindtijd van 9.16.9. Met de over name start liet Bakker dus onofficieel 2.07.6 noteren. De Zijl volgde in 9.17.5. Van Dijk-toernooi 30 mei in Alphen ALPHEN - Zaterdag 30 mei wordt op het complex van Alphense Boys het zesde Mijnder van Dijk- toernooi gehouden. Van de vijfentwintig uitge nodigde deelnemers uit de Rijn-en Veenstreek ont breken Woubrugge en MMO. Koudekerk debuteert dit jaar in het toernooi. De ploegen zijn verdeeld over vier poules die wor den aangevoerd door de halve finalisten van vorig jaar: Floreant, Alphense Boys, ARC en Sportlust. LD VAN DER CAPELLEN iten 'wijzi een n. T edCT !N HanS Van der het „manusje-van van Foreholte, was a Caijr de allesbeslissen- Istrijd om het kam- ichap in de derde A van overtuigd, ijn cluppie tegen aan het langste in hlou trekken. „Ik heb Zwi 1 een kop voor je be- Aangezien de win- ;Foreholte won in deslij idee VOOI lden JjJf1r\ or de meegebrachte digd ambouwen en vuur de t taliaans aandoende, ende partij met 3-1) gelijk heeft en ook iu en dan zijn zin hierbij voor deze •er Van der Berg's jt" >etb< h do ndui 'lym r Berg sneed met zijn a. 1 een thema aan waaro- :a II floop van het duel druk edelibereerd. Met het de gevorderde leeftijd team met een gemid- egeiteftijd van 29 jaar is de or d erechtvaardigd ofFore- ts te zoeken heeft in de klasse. Fokke van der de overigens uiterst ericalre verliezende coach spi< atje" De Groot al felici- teke oen er nog twee minu- de 2gaan waren, houdt het Foreholte „na een jaar ug is in de derde klas- :nk dat wij een techni- ;eam hebben dat de klasse beter aan zou Nico van Rijn, met gisteren van on- Auv7?!re waarde voor Fore- chat ook in dat het zal worden, de spits eraan toe: „Dat -i dit jaar ook worden en Korden toch maar mooi VZ) 1#n"- (Hw) 2001 SZ) 2. fng n mag dan oud zijn, ou- Hwjz; brengt ook ervaring :h mee. Ervaring van vos als de wel fitte /Z)23feisteren niet spelende Roffelsen en Marijnen moeten balend aan de kant blijven LEIDEN Foreholte-aanvoerder Pascal Roffelsen en zijn collega van WSB, Robèr Marijnen, moesten gisteren nood gedwongen aan de kant blijven. De directe opponenten in de eerste beslissingswedstrijd week liepen vorige week beiden tegen hun derde gele kaart aan. Dat Roffelsen zijn derde prent te pakken had, was iedereen direct duidelijk. Foreholte-trainer Martin de Groot deed daar ook niet geheimzinnig over, wat collega Fokke van der Reijd de „deal" met De Groot deed sluiten om het wedstrijdformu lier pas laat naar de bond in Zeist te sturen. Waardoor een schorsing wellicht pas na de wedstrijd van gisteren uitge sproken zou worden. „Jouw aanvoerder heeft het hele jaar gespeeld: die wil ik een beslissingspot niet onthouden", zo liet Van der Reijd De Groot vol piëteit weten. De Groot ging vanzelfsprekend akkoord, in de veronderstelling dat het Ma- rijnen's tweede gele kaart was. Toen daags na het duel van vorige week uitkwam dat ook Marijnen een schorsing kon verwachten, voelde De Groot zich toch enigszins bedot door zijn stapmaat: „Ik vind Fokke een beste vent, en had Robèr deze pot best gegund maar door het niet open te spelen was de poort dicht". Van der Reijd gaf toe dat hij hoog spel ge speeld had, maar zo stelde de teleurgestelde coach: „Ik ben er niet om Foreholte kampioen te maken. Marijnen is nu eenmaal belangrijker voor ons dan Roffelsen voor hun". De „hoofdrolspelers" baalden beiden als een stekker hun burgerkleren te moeten aanhouden. „Vorig jaar was ik ge blesseerd tijdens onze kampioenswedstrijd en nu dit", aldus Roffelsen die het kampioensfeest desondanks uitbundig vierde. Robèr Marijnen wilde zó het veld inlopen om zijn teamgenoten de helpende hand toe te steken. „Ik was veel nerveuzer dan vorige week. Aan de kant zie je precies wat er moet gebeuren, maar je mag niks doen. Héél frusterend". Nico van Rijn geniet met volle teugen van het kampioenschap van Foreholte. De Voorhoutse spits had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de 3-1 overwinning tegen WSB foto: andré van haasteren Fred Arroyo, die zijn door De Groot niet opgestelde en daar om teleurgestelde ploeggeno ten aan het begin van het sei zoen voorhield dat „we het met zijn zestienen moeten doen en dat ieders kans wel zou ko men". Geen speler is onmis baar en de groep was dan ook een hechte met spelers die makkelijk inwisselbaar waren. Zo ook gisteren. Joost Deute- kom deed zonder mankeren aanvoerder Pascal Roffelsen vergeten en toen laatste man en belangrijk rustpunt Ronald Verhart niet meer verder kon vanwege een knieblessure, nam Cees Zwetsloot diens stek in alsof dat de gewoonste zaak van de wereld was. WSB, dat overigens eveneens een grote selectie kent, is wel afhanke lijk van één speler: Robèr Ma rijnen. De alleskunner kan een wedstrijd met verrassende ac ties bepalen, maar door zijn schorsing moest Marijnen aan de kant blijven. Een aderlating voor WSB, ook al wilde Marij nen daar niet van weten. „Voor hetzelfde geld winnen we deze wedstrijd: de ploegen zijn vol ledig aan elkaar gewaagd en de gelukkgste heeft hier gewon nen". Droge knal Ongelijk had Marijnen niet. WSB speelde een sterke eer ste helft maar ging, nadat Stan Uljee een kopkans niet had be nut. door een treffer van Van Rijn (na een mooi steekpasje van Ronald van Velthoven) toch met een achterstand rus ten. Na de pauze zette WSB Foreholte direct vast voor de veste van de betrouwbare Ralph van der Hulst en kreeg middels Frank Hooymans (lat) en Theo Aanhane goede kan sen alvorens Aanhane in de 61e minuut koppend de gelijk maker aantekende. De rapen waren vervolgens gaar, het duel werd harder maar nooit te hard, Jan van der Berg en Heintz Hoek kregen een boe king en Foreholte was rijp voor de sloop. WSB, onder meer de ingevallen Jacco van Wierin- gen, ontbeerde evenwel het laatste zetje. En toen was daar die dekselse Nico van Rijn, op nieuw door Van Velthoven aangespeeld („We kennen el kaar van UDO en voelen elkaar perfect aan). De droge kna, was uiterst doeltreffend met als gevolg dat de Voorhoutse supporters massaal het veld betraden waarop de scheids rechter het spel tien minuten lang stillegde. Wat Van der Reijd de gelegenheid gaf be raad te houden met zijn spe lers en Nick Caseley in te bren gen, waardoor WSB het laat ste hete kwartier met vijf man voor Van der Hulst en beheerst spelende Theo van Kampen verscheen. Het geluk was ech ter niet met de Noordwijker- houters; een inzet van Jan van der Berg werd door Mart Bax van de doellijn gehaald en een schot van Van Wieringen zeil de rakelings over. Het doek viel definitief voor WSB toen Jan Homan goed doorging en Jan van der Berg het schamp- schotje van Puck van der Voort door een hobbeltje niet kon wegwerken. Waarna het feest kon beginnen voor de Voorhouters. Een feest dat zijn hoogtepunt kende in de ontvangst op het gemeente huis door burgemeester De Goey-Smulders, die in de slot wedstrijd van de competitie te gen Lugdunum en vorige week middels een spandoek van Hans van der Berg met de tekst „De Goey, we komen eraan" attent werd gemaakt op het bezoekje. Gisteren was dat spandoek in geen velden of wegen te bekennen, maar des ondanks rekende de burge meester wel degelijk op Fore holte: „Ik vraag me alleen af of of ze allemaal op het bordes kunnen". Scoreverloop: 43, Van Rijn 1-0, 61, Aanhane 1-1; 86, Van Rijn 2-1; 88, Ho- man/Van der Voort 3-1. Foreholte: Van der Hulst, Deutekom, Verhart (Zwetsloot), Van Kampen, Hoek, Homan, Van Velthoven, Uljee, Ton Arroyo (Bax), Van Rijn, Van der Voort. WSB Van Haren, Nulkes. Van der Berg. Jansen, Valkema, Hooymans, Bader. Zandvliet (Van Wieringen), Paul Warmerdam, Sander Warmer dam (Caseley), Aanhane. sr(WVpy 1.38.1, -> VAN KESTEREN sr?' - Quick Boys staat ij iet beide benen op de !fl In Katwijk was na de ,3 itie van het kampioen es1 iet idee ontstaan dat de jjong, petitie weinig proble- Mja >zou leveren. De eerste A was immers de sterk- ïling en de zaterdagtitel n simpele klus te wor- Ï&51 strafte deze arrogan- .2 o ding genadeloos af en e de regerend zaterdag- -3 >en met een 2-1 neder- rug naar de kustplaats. i. Boys-trainer Wim van toonde zich na afloop i(AZU ok teleurgesteld. Zijn 3"»" immers geen mo- oiiiai e opgebouwde naam jpaar kunnen maken en ir de ploeg uit Assen essentieële onderdelen et voetbal afgetroefd. oorzaken zal deze n de duinpan nog wel evige discussie worden enbêi d en Van Zwam zal al rbale capaciteiten uit de vc oeten halen om het uit- blauw-witte keur- :ei') 2f'euw leven in te blazen, h» eelden vandaag veel te j| elers onder hun norma- Djj'eau. We waren niet genoeg en dat heeft ons •ken", was het oordeel oor van Duijn, een van Tige Katwijkers die niet •alaise deelde. ACV-trai- j5:, ohan Zandstra toonde •'■"1 afloop mild in zijn oor- j-jj »aar hij moet zich toch 1 verbaasd over de ver ft' gen van de kustbewo- n 3.1 1302 ogeen Floor van Duyn was een van de weinige Katwijkers die zich aan de malaise in Assen wist te onttrekken. - Quick Boys verloor de eerste wedstrijd van de nacompetitie met 2-1 archieffoto andre van haasteren als een zeer homogeen en be weeglijk team, weinig in te brengen. De ploeg uit Assen heeft in spits Peter Kuntz en middenvelder Johan Pitstra zijn sterkste pionnen en heeft duidelijk zijn zinnen gezet op een succesvol vervolg van het kampioenschap. De Van Zwam-equipe kreeg in de eer ste rondgang maar geen vat op het spel van de tegenstander en de spelers die normaal voor de creatieve impulsen moeten zorgen (Gert Aandewiel, Ed win Otte en Frenk van der Kley) hulden zich in de anoni miteit en kregen het zwalken de schip niet op koers. En om dat het handelsmerk van Quick Boys - hard werken - in de bus was blijven liggen wer den de blauw-witten een een voudige prooi voor de daden drang van ACV. Na twintig mi nuten sloeg Johan Pitstra de eerste bres in het broze Kat- wijkse bastion. De kleine mid denvelder krulde een vrije trap schitterend achter Quick Boys-doelman Marco Ru- ■Jr.*.--feu-'. waard: 1-0,. De openingstreffer zorgde voor wat meer vuur in het spel van de Katwijkers. Van der Kley kwam wat meer los van zijn tegenstander Son ny Risamasu maar zijn goede acties kregen doeltreffend ver volg. Knullig balverlies van Jaap van Duijn zette echter een domper op de opleving van de kustbewoners. Mark van Vugt profiteerde bekwaam van dit cadeautje en knalde de 2-0 achter Ruwaard. Instelling Wim van Zwam wenste de blunder van Van Duijn niet met de mantel der liefde te be dekken en wisselde de mid denvelder voor Jan Jeroen Schaap. Door deze ingreep en een wat meer geïnspireerde in stelling kreeg Quick Boys wat meer vat op het spel. Dat lever de wat mogelijkheden op (Van der Kley en Otte) maar het beeld van een tegen zichzelf knokkende ploeg Werd steeds duidelijker zichtbaar. Zelfs de uitsluiting van ACV-speler Ren'e van Spijker na een over treding op Edwin Otte bleek geen zoden aan de dijk te zet ten. De thuisploeg bleef een voudig op de been en kreeg het alleen in de slotfase nog even benauwd toen Floor van Duijn onveiwacht de 2-1 achter ACV- doelman Anne de Jong schoot. De hoop keerde nog even terug in het blauw-witte kamp maar het bleek de laatste stuiptrek king te zijn van het machteloze Quick Boys. Scoreverloop: 20. Pitstra 1-0, 44. Van Vugt 2-0,47. Floor van Duijn 2-1. ACV wint strafschoppenserie na af- Boekingen: Jaap van Duijn (Quick Boys) Weggezonden: Ren'e van Spijker (ACV) Quick Boys: Ruwaard. Rog (Pluim- graaff), Haasnoot, Aandewiel. Hans van der Plas. Jaap van Duijn (Schaap), Dijkhuizen. Floor van Duijn. Leen van der Plas, Otte, Van der Kley. ACV: De Jong, Scholing, Risamaru, Van Spijker, Gerard Kuntz,Luchten- berg, Pitstra, Deuring, Van Vugt (De Vries),Peter Kuntz, Mee'rtens. VOORSCHOTEN - Het spreekwoord van de ezel en de steen is nog steeds niet in het Meerburg- woordenboek opgeno men. De Rijndijkers ga ven voor de tweede keer in de nacompetitie de winst in de slotfase knul lig uit handen. Ditmaal profiteerde Randstad Sport waardoor de promo tiekansen voor de ploeg van trainer Frank van Dam definitief verkeken zijn. De Meerburg-trainer zal echter om deze constatering echter geen traan laten. Zijn ploeg bleek in de nacompetitie men taal veel te kwetsbaar en liet het op de beslissende momen ten afweten. Want een team dat een 2-1 voorsprong tegen een tegenstander die met ne gen man speelt nog uit handen geeft heeft in de derde klasse niets te zoeken. Voor Meer burg is dus over en sluiten en kunnen de voetbalschoenen in het vet. Randstad Sport blijft echter door de miraculeuze overwinning in de race en vecht volgende week tegen Do- cos voor de laatste kans. De kansen op een succesvervolg voor de Voorschotenaren lij ken niet erg groot. Docos heeft aan één punt genoeg om een promotiewedstrijd af te dwin gen en heeft aanzijnlijk meer technisch en tactisch vermo gen in de bagage dan de ploeg van trainer Cor Pennenburg. De Leidse oefenmeester houdt zich echter vast aan het voet balcliché 'de bal is rond' en blijft geloven in een goed re sultaat. Dit optimisme zal ze ker niet gebaseerd zijn op het vertoonde spel tegen Meer burg. Balverlies Randstad Sport speelde een zeer matige partij voetbal en kon alleen door een flink por tie doorzettingsvermogen in de slotfase de volle winst grij pen. Vooral in de eerste helft speelde de thuisclub erg ma tig. Het veel te lage tempo ge combineerd met veel balver lies zorgde ervoor dat Meer burg het spel dicteerde. Het overwicht leverde echter bijna geen kansen op. Hein van Heek en Martin van Zaanen zorgden wel voor constante dreiging maar de Randstad Sport-defensie bleef eenvou dig op de been. Aanvallend had de thuisclub echter niets in de melk te brokkelen. Ro nald Hendrikse voerde een eenzaam gevecht in de spits te gen Ronald Vermond maar kreeg nauwelijks een bespeel bare bal. Na de pauze werd er wat fanatieker gespeeld. De persoonlijke duels werden grimmiger waardoor de toe- chouwers eindelijk het idee kregen dat er in de wedstrijd iets op het spel stond. Na een kwartier brak Meerburg de wedstrijd open. Hein van Heek reageerde attent op een ope ning van Martin van Zaanen en tikte de 1-0 binnen. Rand stad Sport-voorstopper Marco den Hollander ging na deze treffer compleet door het lint en ging verbaal over de schreef tegen de grensrechter en kon in de kleedkamer gaan afkoe len. De Voorschotenaren moesten dus met tien man ver der maar dat gaf nauwelijks problemen. Integendeel de mouwen gingen omhoog en Meerburg werd teruggedron gen en de thuisploeg kwam op gelijke hoogte via aanvoerder Peter Hoogduyn die een fraaie combinatie tussen Ronald Hendrikse en Bob van Aken bekwaam afrondde: 1-1. De ge moederen binnen de lijnen hadden inmiddels het kook punt bereikt en het aantal spie- Iers werd weer minder toen Pe ter Hoogduyn en Ger van der Werff na wat duw-en trekwerk het veld moesten verlaten. Meerburg- was het eerste bij zinnen en weer was het Hein van Heek die zijn ploeg op voorsprong zette: 1-2. Daarna was de pijp leeg bij de Rijndij kers. Martin van Zaanen en Hans Boom kreeg nog dotten van kansen maar Randstad Sport bleek over de meeste veerkracht te bezitten. Marco van Zon zorgde voor de gelijk maker en in de laatste minuut tilde Ronald Hendrikse de winnende treffer over Marco van Nierop. LEIDEN Voorschoten heeft in vierde klasse za terdag A de eerste wed strijd in de nacompetitie verdiend gewonnen. KMD werd met 2-1 verslagen. In de vierde klasse B verloor Oegstgeest op eigen veld van Sportlust (2-3). Daarmee heeft Oegstgeest geen kans meer om de overstap naar de derde klasse te maken. TAW mag door winst op Be Fair (1-3) nog minimaal een seizoen in de vierde klasse meedraaien. Voorschoten - KMD 2-1 (2-1) Door een foutje van Paul van Paassen keek Voorschoten na tien minuten tegen een achter stand aan. Onterecht, want de eerste helft speelde zich voor namelijk af op de helft van KMD. Hein de Graaff scoorde al snel de gelijkmaker. Kort voor rust bracht Tjeerd Verwey de thuisploeg aan de leiding. In de beginfase van de tweede helft creëerde Voorschoten nog een aantal kansen. Gelei- delijkaan nam KMD het initia tief over en kreeg Voorschoten het nog knap lastig. De ver diende zege werd echter niet meer uit handen gegeven. Be Fair-TAW 1-3(1-0) TAW had voor de rust het be tere van het spel. De ploeg kreeg redelijk wat kansen, maar Be Fair nam na een half uur de leiding. Na een kwartier in de tweede helft bracht Kees Hoogenes TAW op gelijke hoogte. Uit een voorzet van Cees Broer maakte Kees Reijn- goud de tweede goal voor TAW. Be Fair was hierna dui delijk aangeslagen en kon geen potten meer breken. Broer bracht de derde treffer op zijn naam. Oegstgeest - Sportlust 2-3 (1- 1) Oegstgeest had de taak om met vijf doelpunten verschil te winnen om uitzicht op promo tie te houden. Al snel zorgde Joris van Benthen voor de eer ste treffer. Leo Immerzeel gooide echter roet in het eten door de gelijkmaker te scoren. Voor de rust waren er kansen voor de thuisploeg maar Oegstgeest verzuimde te sco ren. Al vroeg in de tweede helft hielp Sportlust Oegstgeest de finitief uit de droom door een 1-3 voorsprong te nemen. Rein Grooters bepaalde de eind stand ten slotte nog op 2-3.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17