Olympisch perspectief voetballers erg groot NAC grijpt weer overal naast in promotiestrijd Titel Club Brugge dank zij AA Gent SPORT Engeland zoekt naar EK-vorm Spelers ACV beginnen goed NAC-supporter dood na klap tegen seinpaal Van der Gaag ernstig geblesseerd Donderdag weer verdei foidóQ Qou/ia/nt MAANDAG 18 MEI 1992 LONDEN Het Engelse elftal zoekt, 24 dagen voor het begin van de eindron de om het Europees kam pioenschap voetbal, naar de juiste vorm. De oefen wedstrijd tegen Brazilië, zondag in Londen, liet bondscoach Graham Tay lor met de nodige zorgen achter. Met het gelijkspel (1-1) was Engeland verre van ongelukkig. Gary Lineker slaagde er ander maal niet in het legendarische record van Bobby Charlton, die in het Engelse shirt 49 doelpunten maakte, te evena ren. Lineker schoot na tien mi nuten een strafschop te zacht in, waardoor doelman Carlos kon redden. Brazilië gaf in het Wembley-stadion de toon aan. De Engelse verdediging had geen antwoord op de snelle combinaties en doelman Woods moest enkele malen handelend optreden. In de 26ste minuut was ook hij kans loos tegen een schot van Bebe- to. Rechtsachter Gary Stevens, die een voorzet van Renato van richting veranderde, legde de bal panklaar voor zijn voeten. Drie minuten na rust zorgde David Platt voor de gelijkma ker. Het was de achtste inter land-treffer van de speler van Bari. Zeven minuten voor tijd dacht Bebeto de winnende treffer te scoren, maar ploeg genoot Rai werd buitenspel ge geven. Engeland - Brazilië 1-1 (0-1): 26 Bebe to 0-1. 49. Platt 1-1. Scheidsrechter McCluskey (Sch). Toeschouwers: 53.428. Gele kaart: Charles (Bra). Engeland Woods: Stevens, Walker. Palmer en Dorigo (72. Pearce); Daley (72. Merson). Keown. Steven (46. Webb) en Sinton (46. Rocastle): Platt en Lineker. Brazilië Carlos; Winck (46. Charles), Ricardo II. Mozer en Mauro de Silva. Branco. Luis Henrique (73. Valdier), Rai en Valdo (66 Sergio): Renato (78. Junior) en Bebeto. Record aantal toeschouwers in Bundesliga DUSSELDORF - Nog voor het eind van de 29ste jaargang van de Bundesliga is er een re cord aantal toeschouwers door de stadionhekken gegaan. Voor de 370 tot nu toe gespeel de wedstrijden in dit seizoen kwamen in totaal 8.671.248 liefhebbers opdagen. Daarmee is het record van het seizoen 1977/78 van 7.936.332 toe schouwers met nog één speel ronde van tien wedstrijden ruimschoots overtroffen. Het gemiddeld aantal toeschou wers per wedstrijd bedraagt 23.436. Schalke'04 staat bovenaan de ranglijst van clubs wat het aan tal toeschouwers in het eigen stadion betreft. Naar de acht tien wedstrijden in Gelsenkir- chen kwamen 840.460 toe schouwers kijken. Borussia Dortmund is met 823.206 per sonen tweede, FC Nürnberg met 691.329 derde. Onderaan staat Wattenscheid met 169.948 toeschouwers in acht tien duels. Hansa Rostock, in het begin van de competitie korte tijd lijstaanvoerder, deed het met 197.103 mensen iets beter. ASSEN/HEEMSTEDE - ACV is de strijd om de na tionale titel bij de zaterda gamateurs goed begonnen. De club uit Assen won het eerste duel op eigen veld met 2-1 van Quick Boys uit Katwijk. Bij de rust was het 2-0 door treffers van Pikstra en Van Vught. In de 67ste minuut moest ACV voor 1500 toe schouwers met tien man verder spelen omdat Van Spijker zijn tweede gele kaart kreeg en kon vertrek ken. Pas twee minuten voor tijd profiteerde Quick Boys door Floor van Duyn van de numerieke meerderheid. Verder liet ACV de bezoe kers niet komen. Dinsdag speelt Kozakken Boys in Werkendam tegen ACV. Bij de zondagamateurs startte RCH ongelukkig. De ploeg uit Heemstede had voor eigen publiek (1000 man) tegen Rheden het beste van de wedstrijd en nam in de 61ste minuut ook de leiding door Van Bekkum. Geheel tegen de verhouding in redde Klop in blessuretijd nog een punt voor Rheden, dat zon dag bij Halsteren op bezoek gaat. N K zondagamateurs: Heemstede: RCH - Rheden 1-1 (0- 0) 61. Van Bekkum 1-0, 90. Klop 1-1. Scheidsrechter: Paeshuyse. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Peters (Rheden). NK zaterdagamateurs: Assen: ACV - Quick Boys 2-1 (2- 0). 25. Pikstra 1-0. 44. Van Vught 2-0. 88. Floor van Duyn 2-1. Scheidsrechter: Treffers Toe schouwers: 1500.. Rode kaart: 67. Van Spijker (ACV) twee keer geel. Staking van Argentijnse scheidsrechters BUENOS AIRES - De Argen tijnse scheidsrechters hebben de fluit neergelegd. Ze zijn mas saal in staking gegaan, nadat de tuchtcommissie vier uit het veld gestuurde spelers vrijsprak. De vakbond van scheidsrechters (AAA) eist het ontslag van de tuchtcommissie en de invoering van de minimum-straf van één wedstrijd schorsing na een rode kaart. De AAA is gebelgd over de uit spraken van de tuchtcommis sie, die twee scheidsrechters in hun hemd zetten. Oefenduels DEN HAAG - De uitsla gen van oefenduels van profclubs zijn: Beaurains (Fra): vriend schappelijk: Lens - FC Utrecht 1-1 (0-0). Doelpunt van Utrecht: Bijl. Schiedam: HBSS (3e klas se zaterdag) - Feyenoord 1- 4 (0-2). Doelpunten Feye noord: Fraser. Witschge, Schultz. Kiprich. Katwijk: Katwijk (le klas se zaterdag) - FC Den Haag 1-1 (0-0). 57. Valk 0-1. 59. Van Zeist 1-1. Scheids rechter: Pieterman. Toe schouwers" 1000. Gele kaart: Valk (FC Den Haag). TILBURG De 25-jarige NAC-supporter die vorige week donderdag op weg naar Deventer voor de wedstrijd Go Ahead Eagles-NAC uit de trein was gaan hangen en met zijn hoofd tegen een seinpaal sloeg, is gisterochtend in het Tilburgse St. Eilsabeth-ziekenhuis aan zijn verwon dingen overleden Het slachtoffer. K. Leijten uit Etten-Leur, was dienstplichtig sergeant en gelegerd te Ermelo. Bij zijn klauterpartij uit de trein had hij gepro beerd een zak bierblikjes die ter verkoe ling buiten de trein hing, veilig te stellen, aldus een mededeling van de Koninklijke Marechaussee gisteren. Amateurs will faillissement VCV Zeeland VLISSINGEN - De amat< deling van VC Vlissingen het faillissement aangev van de eerste-divisieclub Zeeland. De amateurs hadd enige profvereniging in Ze een ultimatum gesteld, niet werd gereageerd. Vlissi vordert een bedrag van 1 gulden. Die som staat gelijl het salaris van de jeugdtra VC Vlissingen is het oplen instituut van de noodliji profclub. Vlissingen heeft Buys in de arm genomen on dere stappen te nemen. SYDNEY Jong Oranje heeft de voorlaatste hin dernis naar Barcelona struikelend genomen. Het gelijkspel van 1-1 in de verre uitwedstrijd tegen Australië biedt een ideaal perspectief voor het eerst na veertig jaar weer olym pisch te kunnen deelne men. Verdere vooruitzichten zijn volstrekt onvoorspelbaar. Het elftal van De Ruiter en Rab was gistermiddag niet slag vaardig genoeg om al zeker te zijn van kwalificatie. Het voet bal was stellig niet van het olympische niveau dat in an dere sporten als eis voor af vaardiging wordt gesteld. Het slechte veld kan als ver ontschuldiging worden aange voerd, al was het maar omdat het lange-halen-vlug-thuis- voetbal van de Australiërs daardoor nauwelijks werd ge remd. Indien echter de -waar devolle- eindstand van 1-1 al leen maar een feit werd omdat Murphy, belaagd door Roest, de gelijkmaker in eigen doel werkte, dan heeft er iets aan de aanvalskracht ontbroken. Er was meer dat een uiterst voorzichtige benadering vraagt van olympische illusies. Pluspunt is dat de coaches De Ruiter en Rab juist dit keer zeer beperkt waren in hun keuze. De minpunten zijn tal rijker. Nederland heeft de vol strekt onbekwame, maar zeer Thuiswedstrijd aan andere kant van de wereld SYDNEY - Jong Oranje heeft in Sydney geen uitwedstrijd gespeeld. Ongeveer 6000 Ne derlanders, bijna een derde van het totaal aantal toeschou wers, hadden op de tribunes een veel grotere inbreng dan de Australische aanhang. Meer dan een miljoen gulden had het Australische Olympische comité gestoken in de voorbe reidingscampagne van twee jaar. Het is weggegooid geld, want na het winnen van de voorronde van Oceanië, met tegenstanders als Papua Nieuw Guinea, Fiji en Nieuw- Zeeland, kwam er een echt voetballand op bezoek. ijverige en soms veel te harde Australiërs niet zijn wil kun nen opleggen. Een belangrijk deel van het elftal heeft, on danks alle waarschuwingen over het veld, over de aard van het spel van de tegenstander, niet het voetbalverstand kun nen opbrengen om het onmis kenbare surplus aan kwaliteit aan te wenden voor simpel voetbal, de enige speelwijze die op dit veld nuttig was ge weest. Australië kreeg zijn doelpunt omdat rechtsbuiten Overmars in het eigen straf schopgebied een situatie „voetballend" wilde oplossen en daarvoor door Vidmar kei hard op de speelse vingers werd getikt. Eén van twee Het was één van de twee keer in de wedstrijd dat Nederland doelman Zoetebier echt nodig had, maar die kon juist ditmaal niets meer doen. De gelukkige gelijkmaker, kort na rust, in geleid door een hoekschop van Overmars, maakte de fout goed. „De wedstrijd kreeg daardoor de eindstand, die in overeenstemming was met het spelbeeld", vond Australiè's Schotse coach Eddie Thom son. „Wij hadden ruim moeten winnen", vond De Ruiter. De coach van Jong Oranje had groot gelijk. Zijn zelfvertrou wen voor de tweede wedstrijd is terecht, omdat het stoelt op een zo groot kwaliteitsverschil, dat er in Utrecht normaal ge sproken niets meer mis kan gaan, welke ploeg er dan ook in het Oranje speelt. Australië namelijk is onmach tig. Door het uitschakelen van spelmaker Okon, Gorré nam die taak perfect voor zijn reke ning, bleef er voor hen niets anders over dan toevalsvoet- bal. Karnebeek, Roest en voor al Van der Gaag hadden daar totaal geen moeite mee. Het drietal dat niets voor fratsen voelde, raakte echter Van der Gaag kwijt door een ernstige knieblessure. Heesen kan niet verweten worden dat hij als in valler niet zo'n degelijk organi sator was als de debuterende Het doelpunt van Nederland in beeld. De Australiër Shaun Murphy heeft het leer ongelukkig geraakt en het verdwijnt achter zijn eigen doelman FOTO: EPA Spartaan, die zijn olympische droom in een nachtmerrie zag veranderen en voor een opera tie moet vrezen. Niet goed Op het middenveld liepen de zaken niet goed. Gorré deed zijn verdedigende werk uitste kend, maar zocht in de voort zetting te vaak naar mooie op lossingen, die op dit veld vol strekt onmogelijk waren. Op rechts „zwom" Maas tussen aanval en verdediging, waar door Overmars soms moest as- siteren, met één zeer pijnlijk moment als gevolg. Numan - nuttig en degelijk- zorgde het meest voor de effectieve aan voer. Ieder van de aanvallers - Meijer, De Boer, Overmars en Cocu- heeft tenminste één plukrijpe kans gehad. Het werk werd tenslotte gedaan door Robert Murphy. Dat is, hoe zeer Overmars en Roest ook bijdroegen in de hoek schopvariant, die tijdens de laatste training nog herhaalde- lijk geoefend werd, niet iets om trots op te zijn. Jong Oranje was in Sydney zo veel beter, dat daar al het laatste beetje twijfel over Barcelona wegge nomen had moeten zijn. Groep D Jong Oranje zal bij winst op Jong Australië zijn wedstrij den in het olympisch toernooi spelen in Sabadell, Barcelona en Zaragoza. Het Nederlands Olympisch elftal werd gisteren tijdens de loting ingedeeld in groep D met Denemarken, Mexico of Honduras en Ghana. Groepshoofd Denemarker speelt alle duels in Zaragoza. Als Nederland zich kwalifi ceert is Ghana op 26 juli in Sa badell de eerste tegenstander. Op 28 juli speelt Oranje in Bar celona tegen Mexico of Hondu ras, 30 juli is Denemarken in Zaragoza de opponent. De zestien landen werden ver deeld over vier poules van vier. De nummers één en twee plaatsen zich voor de kwartfi- SYDNEY Na terugkeer uit Australië krijgt Jong Oranje dagen vrij. Morgen om bij te komen van de vliegreis, ove gen mag als rustdag gezien worden. Van donderdag verbli groep in een trainingskamp in Nieuwerkerk aan de IJssel. omgeving van Utrecht was geen passende accommodatie ti den. Nol de Ruiter heeft nog geen idee welke spelers hij zal opro voor de tweede wedstrijd, aanstaande zondag in Utrecht moet eerst de beslissing van Michels afwachten voor de A-j Daarna kan ik pas aan het werk gaan. Ik acht het niet on schijnlijk dat hij een man of drie van de spelers die in Barei zouden kunnen spelen, kiest". Wanneer dat gebeurt zijn de coaches van Jong Oranje in geval van een pijnlijke keuze verlost voor de Spelen. De g die in Sydney olympische kwalificatie veilig stelde kan di twintig worden aangevuld met de spelers, die de langste rei een Nederlands elftal niet hebben kunnen meemaken. nales. Jong Oranje is met Jong Australië verwikkeld in een gevecht om één startbewijs. De eerste wedstrijd eindigde zon dag in Sydney in 1-1. De return wordt 24 mei in Utrecht ge speeld. Jong Australië - Jong Oranje 1-1 (1-0): 24. Vidmar 1-0, 48. Murphy 1-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Takada (Jap). Australië: Filam; Blagojcvic, Zelic, Murphy en Vidmar; Ki (60. Refenes), Okon (71. Slifk Mori; Aranbsic en Hasler Nederland: Zoetebier; Van dc (73. Heesen), Roest en Karn Maas, Gorré (85. Van Hoogdali Numan; Overmars. De Boer en Meijer. DEN HAAG - Voor het derde opeenvolgende sei zoen dreigt NAC in de na- competitie van de eerste divisie overal naast te grij pen. Gisteren speelde het geroutineerde gezelschap van trainer Jo Jansen zijn eerste thuiswedstrijd in groep A gelijk tegen Go Ahead Eagles, 0-0. Waar schijnlijk is dat te weinig voor de ploeg uit Breda. Afgelopen donderdag al name lijk had NAC zijn rol als favo riet verloren door in Deventer van hetzelfde gezelschap te verliezen. Morgen, in de derde wedstrijd in zes dagen, vecht de ploeg tegen Heracles voor de laatste kans. Zelfs als wordt gewonnen, dan nog kan Go Ahead Eagles, ook tegen Hera cles, alles zelf beslissen. „Ons uitgangspunt in Breda was", sprak de Deventer trai ner Versieyen, „alles in eigen hand te houden. Dat is gelukt. Het gelijke spel was voor ons voldoende. Misschien had er iets meer in gezeten als we in de slotfase meer kracht over hadden gehad. Dat was helaas niet het geval". In de laatste tien minuten had Go Ahead Eagles een man meer op het veld. Brood van NAC was weggestuurd, nadat hij de tweede gele kaart had gekregen. In totaal deelde scheidsrechter Uilenberg zes gele kaarten uit. In de vaak Den Bosch In Groep B van de nacompeti- tie valt de beslissing tijdens de laatste speeldag wanneer Eindhoven in het PSV-stadion BW Den Bosch ontvangt. Den Bosch verzuimde zich zater dagavond een riante uitgangs positie te verschaffen. In de weer saaie De Vliert bleven de Bosschenaren tegen het reeds uitgeschakelde Excelsior op 1- 1 steken. Met meer dan norma le interesse volgt Den Bosch daarom vanavond het duel op Woudestein tussen Excelsior en Eindhoven. Bij winst van Eindhoven heeft de tweede club uit de Lichtstad komende zondag aan één punt voldoende om de finale van de nacompetitie te bereiken. „Wij zullen ook tegen Eindhoven gewoon onze sportieve plicht vervullen", stelde Excelsior- trainer Sandor Popovics Den Bosch gerust. NAC-Go Ahead Eagles 0-0. Scheids rechter: Uilenberg. Toeschouwers; 6864 Rode kaart: 85 Brood (NAC. 2x geel). Geel: Van den Dungen, Per soon (NAC). Buisman, Schenning (GA Eagles). NAC: Karelse; Van den Dungen (59. Persoon), Schrijvers, Schapendonk en Wilms: Koumans, Den Haan, Lok- hoff en Brood; Lammers en Van Hooijdonk. Go Ahead Eagles: Ensink; Hulshoff, Marbus. Maes en Arts; Bosvelt, penberg (88 Pothoven) en Schi (80. Overmars); Heering. Bo< Buisman. Den Bosch-Excelsior 1-1 (0- Brocken 1-0, 81. Pronk 1-1 S( rechter: Van Vliet. Toescho 3350. Den Bosch: Van Grinsven. Lap Van der Looi. Meulendijk r- sens; Góskens. Brussclers huis; Broeken, Van Schijnd Laisina)en Derksen (55 Smecl Excelsior: Van Ooycn;Taumen derhof. Pronk en Van der H Eerstelling. Defilee en Dumee mer. Van Buren en Videka. BRUGGE Club Brugge is gisteren voor de negen de keer in de historie kampioen van België ge worden. Op de voorlaatste speeldag won Club met 3- 2 van KV Mechelen, ter wijl Anderlecht op eigen veld met .1-3 werd verrast door AA Gent Oud-voorstopper Hugo Broos had in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer in het Olympia- stadion direct succes. In 33 wedstrijden werd slechts twee keer verloren. Tegen KV Me chelen had Club Brugge een droomstart. De Nigeriaan Amokachi kopte al in de twee de minuut raak. Verspaille maakte er na een half uur 2-0 van, na rust was Van der Hey- den verantwoordelijk voor de derde Brugse treffer. Daarna verslapte de aandacht en kwam Mechelen door Emmers en Albert tot 3-2 terug. In de spannende slotfase, waarin Booy geblesseerd uitviel, was Leen met een schot tegen de paal nog dicht bij de gelijkma ker. AA Gent bezorgde provincie- genoot Club Brugge een ver vroegd kampioensfeest. An derlecht was minder goed voorbereid op de Gentse coun ters dan Ajax eerder dit sei zoen in de UEFA Cup. Viscaal scoorde na een kwartier. Kort na rust deelden Vangronsveld en Dauwen de ploeg van Aad de Mos de genadeklap uit. De 1-3 door Degryse diende slechts de statistieken. Duitsland VfB Stuttgart is afgelopen za terdag op de laatste speeldag in de Bundesliga de lachende derde geworden. De ploeg van trainer Christoph Daum ging verrassend met de landstitel, de vierde in de clubhistorie, aan de haal. De zwaar bevochten overwin ning op Leverkusen (2-1) kreeg een gouden rand. Eerder was Stuttgart in 1950, 1952 en 1984 de sterkste ploeg van Duits land. Trainer Daum verdiende liefst 165.000 gulden met zijn eerste landstitel. Eintracht Frankfurt, koploper op doel saldo, verspeelde tegen afdaler Hansa Rostock (1-2) de titel- kansen. De krappe zege van Borussia Dortmund, de derde kampioenskandidaat, op het eveneens gedegradeerde MSV Duisburg (1-0) bleek nutteloos. Stuttgart veroverde op basis van betere doelcijfers (32 tegen 19) een plaatsje in het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen. Borussia Dortmund, het ont goochelde Eintracht Frank furt, de onttroonde titelhouder Kaiserslautern en FC Köln strijden het volgende seizoen om de UEFA-beker. Naast Hansa Rostock, de laatste kampioen van de DDR, en MSV Duisburg zakken hekke- sluiter Fortuna Düsseldorf en Stuttgarter Kickers naar het tweede plan. Met een benauw de overwinning op Borusssia Mönchengladbach (3-2) verze kerde Wattenscheid zich van lijfsbehoud. Uerdingen en l.FC Saarbrücken, al lang de .jojo's" tussen de hoogste Duitse voetbalafdeling en het tweede niveau, spelen volgend 1 weer in de Bundesliga. Spanje In de Spaanse competitie heeft Real Madrid niet zonder moei te de aanval van stadgenoot At- letico op de kopppositie afge slagen. De ploeg van trainer Leo Beenhakker diende twee keer een achterstand weg te werken, voordat de overwin ning (3-2, doelpunten Enrique, Butragueno en Maqueda) kon worden afgedwongen. Drie wedstrijden voor het einde van de competitie is Atletico met een achterstand van drie pun ten nu vrijwel uitgeschakeld voor de landstitel. Barcelona bleef op twee pun ten van de lijstaanvoerder. De Nederlands getinte club, aan staande woensdag op Wem bley tegenstander van Samp- doria in de finale van het Euro pese toernooi voor landskam pioenen, boekte in eigen huis een soepele zege van 3-0 op hekkesluiter Mallorca. Het EERSTE DIVISIE Nacompetitie GroepA: NAC-Go Ahead Eagles 0-0 Groep B: Den Bosch-Excelsior 1 -1 (0-0) PROGRAMMA Groep A: Morgen- NAC-Heracl terdag 23 mei: Heracles-Go Groep B: Excelsior-Eindhoven, 24 mei: Eindhoven-Den Bosch. 2T* S Af Doelman Eikel Imme en Guido Buchwald torsen de trofee die hoort bij de Duitse titel. team van Johan Cruijff kwam ongeschonden uit de tamme strijd. Koeman (strafschop), Beriguistain en Eusebio brach ten de doelpunten op hun naam. Voor Koeman was het zijn dertiende competitietref fer. De Bulgaar Stoitsjkov speelde een uitstekende wed strijd. Italië AC Milan heeft op de voorlaat ste speeldag van de Italiaanse voetbalcompetitie geen last ge had van een kater volgend op het kampioenschapsfeest. De titelhouder bleef ongeslagen door voor eigen publiek met 4- 0 van Verona te winnen. Marco van Basten opende voor rust de score. Zijn 23ste seizoen treffer kwam van de straf schopstip. Direct na de hervat ting zorgde Ruud Gullit, die in de basis stond en - precies op tijd voor Oranje - zijn oude vorm weer te pakken lijkt te hebben na de zoveelste knie operatie. voor 2-0. In de slotfa se verdubbelde de oude Ance- lotti, die aan zijn laatste thuis wedstrijd als speler bezig was, die marge. Juventus kwam op een door weekte grasmat niet verder dan 0-0 tegen Cagliari. Het overwicht was enorm, de doel- rijpe mogelijkheden talrijk, maar treffers zeldzaam. Alleen Toto Schillaci scoorde na en FOTO:EPA kopbal van Casiraghi, maar hij werd teruggefloten wegens een overtreding tegen doel man Ielpo. Torino bleek niet langer uit het veld geslagen door de dreun van Ajax en kjlom naar de der de plaats op de ranglijst. De zege om Bergamo op Atalanta (3-1) was verdiend en te dan ken aan zeer goed spel. Bresci- ani, Scifo en Bruno maakten de doelpunten. PRIJSVRAGEN Lotto 20: Winnende getallen: 3- 27-32-35 Reservegetal 29 CijferspelWinnende cijfers Toto 20: Winnend rijtje. 1-1-2-1-2 3-2-2-2 Belgische lotto: Winnende g( 17-22-23-30-34-38. Reservegeti Jokerspel 3438359 Duitse lotto: Winnende getailer 17-28-44- 49 Reservegetal: 2 3 6755806 Europese tite jonge Duitser DEN HAAG Duitsland de Europese voetbaltitel ploegen onder 16 jaar verd. In de finale i n Lalt (Cyprus) versloeg Duit Spanje met 2-1 (1-1). Iï duel om de derde plaats Italië van Portugal met 0).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14