Volleyballers nu onder grote druk Van der Meulen geniet van leermeester Selinger li Spanning tot slot in basketbalreeks SPORT 11 ledro Delgado nadert ;le trui in Vuelta _J Qounant 2); 0 en: 4130) 15. lingen es :t: mj VRIJDAG 15 MEI 1992 >ertiende dode a stadionramp jTlA - De ramp met de ingestor- iribune in het voetbalstadion van tia op 5 mei heeft een veertiende Ie geëist. Gisteren bezweek een 32- we915 jge Corsicaanse journalist aan de verwondingen, die hij kort voor begin van de wedstrijd Bastia - mpique Marseille voor de halve fi- ps van het toernooi om de Franse Beethi er opliep toen een noodtribune in- wo rite. Nog 425 gewonden verblijven 15 diverse ziekenhuizen. Twaalf per en verkeren in levensgevaar. Europese Gemeenschap stelt als kvan solidariteit ruim 800.000 gul- i beschikbaar voor de families van zwaarst getroffen slachtoffers van ramp in het stadion. Voetbalstadions redelijk veilig Idoor PAUL KOOPMAN DEN HAAG - Nederland kent in doorsnee geen onveilige voet balstadions, maar dat neemt niet weg dat sommige zittribu- nes moeten worden omgebouwd omdat ze niet aan de nieuwste veiligheidseisen voldoen. Dit blijkt uit een onderzoek naar de veiligheid van totaal 38 sta dions. Gisteren maakte het mi nisterie van WVC gisteren het onderzoek openbaar. Het ministerie raamt de kosten voor noodzakelijke aanpassin gen en verbeteringen op totaal 103 miljoen gulden, exclusief btw. Het merendeel van het geld is nodig om staanplaatsen op te waarderen tot zitplaatsen. Voor al houten tibunes op stalen stei gerconstructies moeten worden vervangen. De meeste ingrepen zijn nodig bij het Rotterdamse Feijenoordstadion, waar voor zeven miljoen gulden verspij kerd moet worden. Aanpassing van het Haagse Zuiderpark zou 3,19 miljoen gulden moeten kos ten. Minister d'Ancona heeft aangekondigd, dat zij snel met de betrokken gemeenten wil na gaan hoe de aanbevelingen snel gerealiseerd kunnen worden. Zij gaat er vooralsnog vanuit, dat de stadionbeheerders zelf de kosten dragen. Trouwen Chantal Cruyff krijgt in de Sencra Maria Reina-kerk de hand van haar vader Johan (links), voetbaltrainer van Barcelona, en van Mariano Angoy (rechts), doelman van Barcelona Athletics. Gisteren trad Chantal Cruyff met Angoy in het huwelijk. FOTO: EPA Parma verrast team Juventus PARMA - Voor de eerste keer heeft AC Parma de Italiaanse voetbalbeker veroverd. Het vo rig seizoen naar de serie A ge promoveerde Parma versloeg gisteren in eigen stadion Ju ventus met 2-0. Juventus, ver trouwd met kampioenschap pen en bekers, had het eerste duel met 1-0 gewonnen. Voor 30.000 toeschouwers scoorden Melli voor en Osio na rust. Per- ruzzi, de doelman van Juven tus, voorkwam een hogere sco re. De spelers van Parma in casseerden een premie van 70.000 gulden per persoon. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Stu dio Sport journaal, 23.10 uur: Olympisch kwalificatietoer nooi volleybal met onder meer beelden Nederland-Bul- garije. Duitsland 1,23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage met onder meer Bundesliga-voetbal; wielrennen, Vredeskoers voor amateurs: zeilen, America's Cup vanuit San Diego. Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. ;rd an Pettersson toont zijn arm, zijn shirt en een blij gezicht. Zi FOTO: ANP 1 ittersson kan EK vergeten STERDAM - De Zweed Stefan Petterson zal de eindronde het Europees kampioenschap in eigen land moeten missen, j Ajacied zit zeker zes weken met de linkerarm in het gips. Pet- 3 son moest woensdag in de UEFA-bekerfinale tegen Torino TROf ;e minuten voor tijd geblesseerd uitvallen. Aanvankelijk liet 56) zich aanzien dat de aanvaller zijn arm had gebroken, bij on 3P®' :oek bleek dat de arm Uit de kom was. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij wel de festiviteiten op het Leidseplein maken. ^|LA - Pedro Delgado komt s dichter bij de gele lei- ui in de Ronde van Span de achttiende etappe re- erde de Spanjaard zijn ■ILMI frstand op klassements- Jesus Montoya tot 46 se- len. V i Sloii 45 if; meb e laatste vijf kilometer fin de finishplaats Avila ont- 'apo ;e Delgado uit de hoofd- it. In de straten van de vestingplaats werd 'Peri- :hterhaald door Tony Rö- i ;er. Een al te enthousiaste za ihouwer voorkwam dat de Zwitser de marge met toya verkleinde. Door een istoken arm van een kij- am Röminger ten val. lat dat in de laatste kilo- Jad fu' i las ^wa meter gebeurde, kreeg hij de zelfde tijd toegewezen als het peloton. De 219 kilometer lange rit, ge start in Salamanca, werd ge wonnen door de Italiaan Enri co Zaina. De individuele tijdrit van veertig kilometer, die van daag op het programma staat, is mogelijk beslissend voor de Vuelta. „Die voorsprong geeft me rust en vertrouwen", stelde Montoya gisteren koel. „Ik heb het voordeel als laatste te star ten". Met angst en beven was de rit tegemoet gezien. De koortsige John Talen was er maar helemaal niet aan begon nen. Twee bergen van de eer ste en een van de tweede moes ten door het peloton worden overmeesterd. ROTTERDAM - Op de dag dat duizenden werk nemers van 's lands post bedrijf Ahoy' overspoel den, stuurden de nationa le volleybalprofs het arm zalige Peru in 37 minuten retour naar de kleedka mer. Acht punten vergaar den de Zuidamerikanen slechts. Het vierde duel tijdens het Olympisch Kwalificatie Toer nooi, een dag na de afgang te gen Polen, gold slechts als voorspel op de beslissende ont moeting tegen Bulgarije van avond. Nederland moet in elk geval winnen. Met hoeveel, dat hangt mede af van de duels Bulgarije - Polen en Polen - China, vrijdag de laatste groepswedstrijd. Het welsla gen van een missie waarvoor zes jaar werd uitgetrokken, een olympische medaille, staat op het spel. Nooit was de druk zo groot. Ron Zwerver had geprobeerd toch nog positieve aspecten uit de zeperd legen Polen te ha len. Dat was hem nota bene ge lukt. „Arie hoefde weinig te zeggen. Als je de video bekijkt, zie je de fouten. Er zijn nu geen excuses meer. vrijdag moeten we gewoon winnen. De druk is nog nooit zo groot ge weest". Hij wilde vooruitkij ken, want het had geen zin alle oorzaken van het falen te ana lyseren. „De omgeving, de spe lersgroep. Ach het zijn zo veel factoren. Ik kaft er bijna een boek over schrijven. Maar we hebben zelf gekozen voor deze weg. dus de tijd voor excuses is voorbij". Oude team Toch pleitte Zwerver voorzich tig voor de „oude" opstelling, die hij (emotioneel) blijkbaar moeilijk kan loslaten. Zwerver heeft er nooit een geheim van gemaakt moeite te hebben met de terugkeer van de „Italo's". Het is dat Arie Selinger ze te rugwilde. „Individueel zijn we alle twaalf goed. Het gaat erom dat we een goed team krijgen". De winnaar van Nederland- Bulgarije speelt de finale te gen Polen om een plaats in het olympisch veld. Dat bleek gis teravond na afloop van het duel Polen - Bulgarije, met 3-2 gewonnen door de verrassende Polen, die eerder Nederland met 3-0 versloegen. De olym pisch kampioen van 1976 plaatste zich daardoor als eer ste voor de finale. Ron Zwerver haalt uit in het gemakkelijk gewonnen duel met Peru. ROTTERDAM De spring plank van Olof van der Meulen leek even op knappen te staan, maar na de Poolse zege op Bul garije blijft het ook voor de am bitieuze Fries mogelijk om zich via de Olympische Spelen in de kijker van de grote prof bazen te spelen. Oranje als springplank, dat was altijd de drijfveer van Van der Meulen geweest. Op zijn plek, de liberoplaats, is de con currentiestrijd in alle hevig heid losgebarsten. „Toch maakt het me uiteindelijk niet uit wie er in het veld staan, als we maar winnen", glimlacht Van der Meulen. „Al dat geouwehoer over die Italianen, dat is toch niet leuk meer", distancieert Van der Meulen zich ook absoluut van alle speculaties omtrent moge lijke fricties in de ploeg. Ze gaan nog altijd voor hun doel. voor Barcelona, en verder geen gezeur. Iedereen fixeert zich op de strijd van vanavond tegen de Bulgaren. „Ons voordeel is dat de beginnende basis al heel lang met elkaar heeft ge traind", probeert Van der Meu len alles op een rij te zetten. „Zij hebben daarentegen veel wedstrijden samen gespeeld, terwijl een aantal hele slimme jongens bijloopt, die in de Itali aanse Serie A ook goed voor de dag komen. Onze bank is wel licht beter, we kunnen dus makkelijker wisselen. Maar het is natuurlijk beter dat er helemaal niet gewisseld hoeft te worden. Dan loopt het na melijk goed." Eén ding blijft volgens Van der Meulen zeker: „We gaan winnen". Minder zeker is hij over zijn eien toekomst. „De bond heeft nog geen officieel uitsluitsel gegeven, dus weten wij ook nog niet wat er na Barcelona gaat gebeuren. Dus kunnen wij ook moeilijk beslissen of we bij de bond blijven of naar een club gaan". Voor Van der Meulen betekent het werken onder Selinger geen weerzien, maar een novi teit. En het bevalt hem opper best. „Die man denkt zo ver schrikkelijk veel na en ziet ook eigenlijk alles. Een prachtke rel! Als ik hem zo observeer, als ik zie hoe hij zich in het vol leybal inleeft, zijn manier van denken, ja, heel mooi". -.) Ahead is euwe leider ENTER - Go Ahead de nieuwe leider in lacompetitie dankzij een irbevochten overwinning 0 op NAC. De ploeg uit la kreeg gisteren in De er legio kansen, maar er niet in de stunt te- Heracles (1-0) te herhalen, al in de eerste helft was de g van trainer Jo Jansen op- lachtig in de Adelaars- Met name Lammers en aantal kansen waar spits van droomt. Hij raak- echts de lat. Gedurende de te helft werd door het spubliek de naam van he ng Alfred Knippenberg ge- eds deerd. Hij viel in de ope- [swedstrijd succesvol in en voc kte tegen Heracles de ge- flfnaker. Toch liet trainer Versleijen hem op de Tot de 54ste minuut toen niddenvelder mocht inval- ïn prompt uitblonk in goe- icties en mooie passes, zij Knippenberg kreeg 'di IVhead Eagles weer lef en ■dei tuiging en Bosvelt zorgde 1 1 de bekroning met een leü ie treffer. len ee mman laat inst liggen üij ITER DAM Jan Timman iag H gisteren in de openings eer Ie van het zesde VSB- lom laktoernooi in Amsterdam bij uimd de voor het grijpen tii ende winst tegen de Ame- len an Yasser Seirawan bin- i g te halen. Na heftige ver- bel telingen in de tijdnoodfase Sst Timman tevreden zijn remise door herhaling van en. Ook het andere duel aa 'de eerste ronde, tussen de jstl Nigel Short en de Indiër )oe 'anathan Anand, eindigde <ro\ ding van het punt. °s°i egloop bij J, Mechelen lie' -HELEN Ook Leo Clij- )oe s stapt deze zomer op bij KV uv helen. Hij verruilt de club r FC Luik, waarbij Eric Ge- (PSV) komend seizoen als nsi 'er fungeert. De Belgische tD rnational maakt gebruik Vi een vrije transfer. Clijsters n e a Emmers, Albert, Versavel iel an Anderlecht) en Adrie Bo- to i (Willem II) de vijfde speler, dj het noodlijdende KV Me ten vertrekt. I2L rn iT'V Sloopvergunning voor Olympisch Stadion AMSTERDAM Het dagelijks bestuur van het stadsdeel Zuid heeft besloten een sloopvergunning af te geven voor het Olympisch Stadion. Hiermee gaat ze in tegen het advies van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het advies van de Monumentencommissie Amsterdam. De datum van de sloop wordt vastgesteld na overleg met wethouder Genet van de centrale stad. Het geven van de sloopvergunning gebeurt in het kader van de monumentenwet. Dit is een procedurele, stap die nodig was, omdat de NV Olympisch Stadion ge vraagd heeft het stadion op de rijksmonumentenlijst te zet ten. De minister moet daarover uiterlijk 25 juli beslissen. Bulgarije begint WK-serie sterk HELSINKI Bulgarije is de campagne om een plaats in de eindronde om de wereldtitel voetbal van 1994 in de Verenig de Staten voortvarend begon nen. Voor groep zes wonnen de Bulgaren dank zij een produc tief laatste half uur de uitwed strijd tegen Finland gister avond met 3-0. De in Portugal actieve spelers Krasimir Balakov en Emil Kostadinov stonden aan' dè ba sis van de ruime overwinning. Balakov, middenvelder bij Sporting Lissabon, gaf Bulga rije in de 61ste minuut de lei ding met een hoog schot van grote afstand. In de 70ste en 85ste minuut voegde de voor de Portugese kampioen FC Porto spelende Kostadinov daar nog twee treffers aan toe. De Finse doelman Olli Huttu- nen stopte na een half uur een strafschop van Penev. De an dere landen in groep zes, die nog in actie moeten komen, zijn Zweden, Oostenrijk, Frankrijken Israël. De spanning ontlaadt zich na het vierde duel tussen Den Helder en Den Bosch. DEN HELDER - De bas ketballers van Den Helder en Den Bosch zijn er nog niet uit. Welke van de twee ploegen zich tenslot te de sterkste van 't land mag noemen, wordt pas zaterdag beslist. In de laatste wedstrijd van de best-of-five serie zal het er in de Bossche Maaspoort ongetwijfeld warm aan toe Den Helder bracht gisteravond met een zege van 82-80 de stand op 2-2. Een vierde ach tereenvolgend kampioen schap behoort nog immer tot de mogelijkheden. Na de eer ste twee verloren ontmoetin gen leek de kampioen van de afgelopen drie seizoenen uit geteld. Dinsdag werd het al voorbereide feestje in Den Bosch wreed verstoord. Voor eigen publiek wist Den Helder het slopende seizoen met nog twee dagen te rekken. „De mooiste en spannendste serie ooit", concludeerde de win nende coach Ton Boot. De zenuwen van alle direct be trokkenen staan intussen tot in het extreme gespannen. Gisteren bleek hoeveel er om stress-bestendigheid wordt ge vraagd. Van alleen al de spe lers lijken zelfs de meest erva ren rotten onder die spanning te wankelen. Anders kunnen de talrijke incidenten niet wor den verklaard. De reactie van de al jaren door de wol geverf de Bossche international Kui pers op de provocaties van Pie- terse was zo'n voorbeeld. Di rect onder de ogen van scheidsrechter Leegwater liet Kuipers, door een blessure on getraind, zich even gaan. Het „elleboogje" was overigens slechts één van de vele on vriendelijkheden tussen beide strijdende partijen. Het duel stond geheel in het teken van de wisselende kan sen. De thuisclub had de beste start, leidde binnen anderhal ve minuut met 8-2. Tot 24-10 werd de voorsprong uitge bouwd, daarna liet Den Bosch merken niet zo maar vrede met de noodzaak van een vijf de wedstrijd te willen hebben. Halverwege was het verschil nog maar twee punten: 31-29. Carl Lott, die voor rust slechts twee punten scoorde, leide in de tweede helft hij Den Bosch naar een veilig lijkende voor sprong (74-70). In de slotfase was Den Helder, dat weer kon beschikken over De Waard, echter weer het meest trefze ker. Bij 79-77 miste Kuipers een afstandsschot en kon Den Helder in de persoon van Jero me de beslissing forceren. Een driepunter van Pollard bracht de spanning nog eenmaal te rug, maar een vrije worp van Van Dinten bepaalde de eind stand op 82-80. Het Nederlandse vrouwenbas ketbalteam is in de tweede wedstrijd in het kwalificatie toernooi voor de Europese ti telstrijd van volgend jaar weg gespeeld door Italië. De ploeg van Meindert van Veen ging gisteren in Chartres met be schamende cijfers ten onder: 26-60 na een ruststand van 10- 30. Van Veen toonde zich na af loop niet zo zeer teleurgesteld door de nederlaag op zich als wel over de manier waarop het verlies tot stand kwam. „De speelsters gingen er bij voor baat al van uit. dat er verloren zou worden. Natuurlijk was Italië favoriet. Maar ik verlang dan wel. dat er voor elk punt wordt geknokt. Die bezieling ontbrak volkomen. Mag ik dan misschien een beetje kwaad worden?" Nederland had een dag eerder de eerste wedstrijd tegen Frankrijk met 61-71 ver loren. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Den Helder. Play-offs NK Vierde wedstrijd Den Heider-Den Bosch 82-80 (31-29). Scores Den Hel der: Van Rootselaar 4, De Waard 11Te Velde 6, Jerome 18, Van Dinten 13, Pie- terse 9, Cooper 15; Den Bosch: Govers 6, Pieters 2, Ardon 5, Huijbens 12, Van Stiphout 2, Lott 27, Pollard 26. Scheids rechters: Ennik en Leeghwater Toe schouwers: 1500. Stand in best-of-five serie: 2-2 Vijfde en laatste wedstrijd: zaterdag 16 mei in Den Bosch Chartres (Fra). Vrouwen, kwalificatie toernooi EK Italië - Nederland 60-26 (30-10) Punten Italië: Pollini 21Rossi. Stanzani 7. Ar- cangeli 6, Costalunga 5, Bastiani, To- deschini 3, Fullin en Passaro 2. Neder land: Hermse 6, Visscher, L. Maas 5, C. Maas, Van Embricqs 3, Ten Vaarwerk en Allers 2. Polen - Griekenland 63-62, Frankrijk ,- Roemenië 76-66. Stand 1 Italië 2-4, 2 Frankrijk 2-4, 3 Roemenië 2-3,4. Polen 2-3, 5. Grieken land 2-2,6. Nederland 2-2. HONKBAL New York. Amerikaans profhonkbal: American league: Chicago White Sox- Milwaukee Brewers 1-0, California An gels-Detroit Tigers 7-5, New York Yan kees-Seattle Mariners 12-4, Toronto Blue Jays-Oakland A's 4-3, Minnesota Twins-Boston Red Sox 4-3, Kansas City Royals-Cleveland Indians 5-3, Baltimo re Orioles-Texas Rangers 4-2. National league: Montreal Expos-Los Angeles Dodgers 5-1, San Francisco Giants-Philadelphia Phillies 5-3, San Diego Padres-New York Mets 7-0, Chi cago Cubs-Houston Astros 8-3, St. Louis Cardinals-Cincinnati Reds 4-2, Pittburgh Pirates-Atlanta Braves 11-10 PAARDESPORT Luzern. CSI. Springconcours, tabel A: 1. Skelton (GBr) Florida 0 strafpunten, 54,91 se conden, 2. Michael Whitaker (GBr) Cur tis 0-60,76, 3. Turi (GBr) Waysider 0- 61,19, 4 Lauber (Zwi) Lugana II 0- 61,42, 5. Romp (Ned) Waldo E 0-64,80, 13 Van der Vleuten (Ned) Doreen la sil- la 0-80,93,20 Bril (Ned) Olympic Ahorn 4-77.36 SCHAKEN Amsterdam. VSB-toernooi Eerste ronde: Short (GBr)-Anand (In dia) 1/2-1/2, Seirawan (VSt)-Timman (Ned) 1/2-1/2. VOETBAL Italiaanse beker Tweede wedstrijd. AC Parma-Juventus 2-0 (1-0) Eerste wedstrijd 0-1, Parma bekerwinnaar Helsinki. WK kwalificatie Groep 6: Finland-Bulgarije 0-3 (0-0) 61 Balakov 0-1, 70 Kostadinov 0-2, 85 Kostadinov 0-3. Scheidsrechter: Colic (Joe). Toeschouwers: 8602. Stand groep zes: Bulgarije 1 1 0 0 2 3-0, Finland 10 0 0 0 0-3, Zweden 0 0 0 0 0 0-0, Israël 0 0 0 0 0 0-0, Frankrijk 0 0 0 0 0 0-0, Oostenrijk 000000-0. Nacompetitie eerste divisie. Poule A Deventer: Go Ahead Eagles- NAC 1-0 (0-0). 67 Bosvelt 1 -0 Scheids rechter: Jol. Toeschouwers. 6000. Gele kaart: Maes. Heering en Marbus (Go Ahead Eagles). Wilnis (NAC). Stand 1 Go Ahead Eagles 2 1 1 0 3 2- 1NAC 2 1012 1-1, Heracles 2 0 111 1-2. Vriendschappelijk: Bergen op Zoom. MOC '17 (twëede klas)-Feyenoord 1-7 (0-5). Doelpunten Feyenoord: Witsdh- ge (2), Fraser (2), Kiprich, Metgod en Schulz MOC '17: Polderman Hoofdklasse C, beslissingswedstrijd. Halsteren-SV Meerssen 3-0 Halsteren kampioen. West II: 2e klasse A: VCS-ADO 2-1, VCS kampioen 4e klasse B UNIO-GSV 0-1. GSV kam pioen Toernooi. China - Egypte 3-0 (16-14 15-8 15-9). Scheidsrechters: Manolakis (Gri) en Clarke (VSt). Nederland - Peru 3-0 (15-3 15-3 15-2). Scheidsrechters: Henry (Can) en Stepanjan (GOS) Toeschou wers: 3.500 Polen - Bulgarije 3-2 (15-8 15-12 12-15 5-15 15-9) Scheidsrech ters Marty (Fra) en De Souza (Bra) Stand 1 Polen 4-8 (12-3), 2 Nederland 4-6 (9-3), 3 Bulgarije 4-6 (11-4). 4. Chi na 4-4 (6-6), 5 Egypte 4-0 (2-12), 6 Peru 4-0 (0-12). Polen geplaatst voor finale van zondag. Tegenstander is de winnaar van Neder land - Bulgarije. Oefenduel: Nationaal PTT-team (man nen) - nationale vrouwenploeg 3-2 (19- 11 17-1919-11 19-13 17-19 Vijf sets tot 19 punten, alle sets via rally punt-sy- WIELRENNEN Ronde van Spanje. Achttiende etappe Salamanca-Avila 1 Zaina (Ita) 219 km in 6.28.02, 2 Maule- on (Spa), 3. Millar (Sch), 4. Delgado (Spa) 0.09, 5. Rooks (Ned) 0 12, 6 Montoya (Spa), 7 Theunisse (Ned), 8 Echave (Spa), 9 Alcala (Mex), 10 Oegroemov (GOS), allen z.t. als Mon toya Overige Nederlanders: 21 'Breu- kink 0 39. 24 De Vries 0 54, 72. Sie- mons 27 42. 74 Nijboer, 5 Harmeling, 94 Nijdam, 99 Suykerbuyk. 106 Kok kelkoren, 107 Mulders. 108. Van Pop- pel, 122 Verhoeven, 125 Jakobs. 128 Cordes allen z.t als Siemons, 140 Sol- leveld 38.02. Algemeen klassement: 1 Montoya 86 10 112. Delgado 0.46, 3. Rominger (Zwi) 0.52, 4. Echave 2.42, 5. Cubino (Spa) 3.36, 7. Parra (Col) 6.29,8 Alcala (Mex) 11.19,9. Mauleon 11.46,10. Mil lar 14 03 Nederlanders: 11 Theunisse 14 53. 12 Rooks 16.11, 30. Breukink 39 43, 74 Suykerbuyk 1 41 54.103 Nij dam 2.10 49, 107 Harmeling 2J7 17, 116 Mulders 2.23 43. 121. Verhoeven 2 30 00. 122. Van Poppel 2 31 0£ L26 Nijboer 2 34.30. 130 Siemons 2.39.12, 136 Kokkelkoren 2.53.23. 137 Solle- veld 2.57.06,139 Jakobs 3.05 25. Belsele-Puivelde (Bel). Profkoers 1 Elaut (Bel) 169 km in 4 14.00.' 2. Van Loenthout (Ned), 3. Mattheus (Bel), 4 Van Leeuwe (Bel), 5. Gino van.Hooy- donck (Bel) allen z.t. als Elaut. Vrouwen Ronde van de Aude Zesde etappe rond Barcarës: T. Knol (Ned) 95 km in 2.19 41 (gem snelh 40,806 k/u). 2. Zack (VSt). 3 Rossner (Dui), 4 Zilporite (Lit), 5 Hodge (GBr), 6 Niehaus (Dui). 7 Juganjuk (Oek). 8 Cepeliene (Ut), 9 Urbonaite (Ljt), 10 Cappelotto (Ita) allen z.t. als Knol Algemeen klassement: 1 Thomson (VSt) 11.05.05, 2 Turcutto (Ita) 0.08, 3 Way (Can) 0.12, 4. Odin (Fra) 0 20, 5 Young (VSt) 0.32, 6 Marsal (Fra) !D 40, 7 Stephenson (VSt) 0.47. 8 Van Moor- sel (Ned) 0.53, 9 Knol 0.57, 10 De Rooy (Ned) 110 Diessen. Omloop 't Molenhelke (vrouwen) Ploegenrijdnt 1 Verenigde Staten 34 km in 47.02. 2 Jamin (Ned) 0.1Ö,. 3. Noorwegen 1 43, 4 Duitsland 1.53, 5. Groen Transport (Ned) 2.02, 6 Wilden berg (Dui) 2.317 Nederland (nationale ploeg AMEV) 2.36, 8 Zweden ën De Jonge Renner (Ned) 2.43, 10 Italië 3.23. Tour Du Pont. Achtste etappe The Ho mestead - Wintergreen 1 Niedergerber (Zwi) 159 km in 4.22.14, 2. Kvalsvoll (Noo) 0 10, 3 An derson (Aus). 3 Winterberg (Zwi) 0.16, 4 Baker (VSt/ama). 6 Martin (Col) 0 19, 7 Zberg (Zwi) 0 33, 8 Fig non (Fra) 0.38, 9 Engleman (VSt). 10. Claveyro- lat (Fra) 0.42. Algemeen klassement: 1 LeMond (VSt) 35 45.52. 2. Kvalsvoll 0.-13, 3 Swart (NZe) 0 14, 4 Anderson 0 20, 5 Winterberg 0.25, 6. Zberg 0.33, 7. Mar tin 0 41, 8 Engleman 0.56, 9. Fignon 0.59,10 Niederberger 1.08

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11