Goud mogelijk eeuwige obsessie van Selinger Haarhuis en Koevermans liggen er uit Anne van Schuppen hoopt op de Spelen ri SPORT CeidócSommit M *r.,v li '1? Jelle Nijdam (rechts) heeft voor Eric Vanderaerden de sprint voorbe reid, die door de Belg wordt gewonnenfoto-, epa Nijdam leidt Vanderaerden naar dagprijs SALAMANCA - De dagprijs was voor Eric Vanderaer den, de waardering oogstte Jelle Nijdam. De Nederlan der nam de laatste 700 meter van de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje zijn Belgische ploegmaat op sleeptouw. Tegen de Buckler-tandem was ook voor sprinter Jean-Paul Poppel niets meer te beginner* Aan het eind van de 192 kilometer lange rit van Leon naar Salamanca stormde het peloton massaal richting eindstreep. De laatste ontsnappingspoging, van de Spanjaard Rodriguez, deed Nijdam teniet. Vanderaer den hield als enige het achterwiel van de Brabander. Van Poppel en Abdoesjaparov konden de krachtsexplo sie van de man met de turbo-dijen niet beantwoorden. Met nog honderd meter te gaan gaf Nijdam zijn ploegge noot met een subtiel hoofdknikje te kennen hem de etappezege te gunnen. Nijdam werd tweede. Van Pop pel op meters afstand derde. Jesus Montoya bleef dra ger van de gele leiderstrui. Marathon loopster betrapt op doping HAMBURG - In de Duitse at- letiekwereld is gisteren een nieuwe dopinggeval bekend geworden. Na een onaange kondigde controle in het Por tugese Albufeira is vastgesteld dat de 27-jarige marathonloop- ster Iris Biba een verboden middel heeft gebruikt. Het gaat waarschijnlijk om een anabolicum. Wanneer de twee de controle positief uitvalt, wacht Biba, die vorig jaar au gustus bij de strijd om de we reldtitels in Tokyo als negende eindigde in 2.33.48, een schor sing van vier jaar. Badmintonsters aangewezen NIEUWEGEIN Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft de badmintonspeelsters Eline Coene, Astrid van der Knaap en Erica van den Heuvel-Van Dijck definitief aangewezen voor deelname aan de Spelen in Barcelona. Coene en Van der Knaap komen uit in het enkelspel. Van den Heuvel strijdt aan de zij de van Coene in het dubbelspel om olympisch ereme taal. De door de Nederlandse Badminton Bond geop perde nominatie van de mannen Chris Bruil (29ste) en Jeroen van Dijk (31ste) werd door het NOC afge wezen. Bruil zal wel deelnemen aan het olympisch testtoernooi in Barcelona, van 29 tot 31 mei. Oud-wielrenner Zoet overleden SASSENHEIM - Oud-wielrenner Bart Zoet is op 49- jarige leeftijd in zijn woonplaats Sassenheim als ge volg van een hartstilstand overleden. Zoet boekte in zijn carrière ruim 150 overwinningen. Met Gerben Karstens, Jan Pieterse en Evert Dolman veroverde hij in 1964 in Tokyo Olympisch goud op de 100 kilo meter ploegentijdrit. DONDERDAG 14 MEI 1992 Karsten legt verklaring af DEN HAAG De Haarlemse huisarts M.E.H. Kaï heeft voldaan aan het vonnis van de president v{ rechtbank Haarlem van 12 mei om via het Algei Nederlands Persbureau (ANP) een schriftelijke klaring af te leggen. De fax van zijn advocaat Faro vermeldt de volgende tekst: „Op 23 maart heb ik, M.E.H. Karsten, in het Veronica-televis gramma „Berg" mededelingen gedaan waarui wel kan worden afgeleid dat ik door één of mee sonen behorende tot de huidige schaatskernpl van de KNSB en/of iemand die heeft deelgen aan de Olympische spelen in Albertville in 198 gecopsulteerd in verband met het gebruik var ping. In een tegen mij aangespannen kort gedin; ik deze beschuldiging niet aannemelijk kunnen ken. op grond waarvan de President van de Am sementsrechtbank te Haarlem bij vonnis d.d. 1: 1992 deze mededelingen onrechtmatig heeft g( deeld en mij heeft gelast deze verklaring aan de te presenteren". ROTTERDAM - Volley- balcoach Arie Selinger heeft al eens .een gouden droom zien vervliegen. Tijdens de Spelen van '84 in Los Angelos liet Selin- gers vrouwenploeg van de Verenigde Staten zich in de finale de kaas van het brood eten door China. Het wakkerde de gouden drijfveer van de Ameri kaanse coach alleen maar aan. In '87 begon hij in Nederland aan het Barcelona-project, nam tussendoor wel de wijk naar een Japanse miljoenen ploeg. maar de hunkering naar goud deed hem terugkeren. Na de 3-0 (setcijfers 15-13. 16-14, 15-10) nederlaag van Neder land tegen Polen, gisteravond in Rotterdam, lijkt Barcelona ineens weer op een andere pla neet te liggen en kan een gou den medaille voor Selinger wel eens een eeuwige obsessie blij- „In sport is alles mogelijk", probeerde NeVoBo-voorzitter Bert Funk het dramatische verlies en meteen de mogelijk aanstaande redding uit te leg gen. „Een slechte dag kom je altijd wel eens tegen op zo'n toernooi. En het is altijd zo dat een ploeg eerst door een diep dal moet gaan voor het er fan tastisch kan uitkomen". Voorzitter Funk blijft, net als bondscoach Arie Selinger, een 'positivo'. Want wat moet hij anders? Het missen van Barce lona kon wel eens een geweldi ge kentering in de Nederland se volleybalsport teweeg bren gen. Het sponsorcontract met Nationale Nederlanden - dat al zeven miljoen in het project heeft gestoken - loopt af, ter wijl het vervolg nog altijd niet is getekend. Het-contract met alle internationals loopt af, ter wijl het vervolg nog altijd on duidelijk is. De media zijn nu nog verliefd op het televisiege- nieke spelletje, maar zonder prestaties komt daar vast en zeker vlot de klad in. „We zijn in het overleg met de vier par tijen, bond, sponsor, spelers en clubs, al heel ver", kon Funk ook gisteren mistig blijven. De kentering zou al kunnen beginnen met het feit dat zon dagmiddag - in het meest ne gatieve scenario - in Ahoy' ruim zevenduizend toeschou wers moeten gaan kijken naar een 'potje' tussen Bulgarije en Polen. Van het regelrecht kel deren naar de middelmaat wil Funk vooralsnog niets weten. „Na één nederlaag moet je toch met gelijk zulke termen in de mond nemen. Ik heb er namelijk nog altyd het volste vertrouwen in dat het gaat luk ken". Twijfelachtig Of dat volste vertrouwen in een goede afloop ook in de bo venkamers van alle twaalf in ternationals aanwezig is, lijkt na gisteravond hoogst twijfel achtig. „We moeten positief blijven denken", luidde de weinig verrassende slogan van Arie Selinger. „We staan nu met de rug tegen de muur, niets is meer gemakkelijk. Nu wordt het pas een echte uitda ging voor de jongens om een hecht teariï te worden. Ja. mis schien zorgt deze nederlaag er wel voor dat we door de bottle neck heengaan. Dat we er be ter dan ooit uit tevoorschijn komen. We hebben onze kan sen nog altijd in eigen hand". Eén nederlaag hoeft in Rotter dam namelijk niet fataal te zijn, omdat de nummers één en twee zondag nog een keer op herhaling gaan. Maar voor het behalen van die cruciale tweede stek zullen de reken meesters er wellicht aan te pas moeten komen. De kans be staat dat Nederland morgen avond zelfs met 3-0 moet zege vieren over de sterke Bulga ren. die vanavond wel eerst moeten afrekenen met de Poolse stuntploeg. Apart Victor Vitanov. de geboren Bulgaar maar al vele jaren in Nederland actieve volleybal ler, had gisteravond een hele aparte lezing van de Poolse surprise. „Ik denk dat het een trucje van Selinger is", liet de tijdelijk begeleider van Bulga rije vreemd genoeg los. „Ja, ik meen dat voor honderd pro cent, want ik ken Selinger. Het kan afgesproken werk zijn. Anders maakt Zwerver aan het eind van de tweede set toch niet acht fouten achter elkaar. Dan maken ze de tweede set vanaf 14-11 toch gewoon af. Het is toch absurd dat ze zo veel opgelegde kansen in de rally helemaal niet afgemaakt hebben". ook nog een andere mogelijk heid aan. „De andere versie van de uitleg is dat er een groot probleem in de ploeg zit en dat ze dat het liefst binnenska mers willen houden", gist Vita nov. oud-speler van Martinus en Dynamo, die volgend sei- De gedachtenkronkels van Vi tanov, die in Bulgarije uit kwam voor de jeugd van CSKA Sofia en later voor Levski Spartak Sofia, komen mede voort uit het feit dat Bulj nu ineens ook niet meer ker is van een finalepl „Maar Nederland speelt i der geval op het randje va G ravijn. Maar ja, zo is Arie 5 ger. Dat is zijn manier van 0' ken". ROME Op het Foro Ita- lieo in Rome zijn in het en kelspel van het tennis toernooi om de open Itali aanse kampioenschappen geen Nederlanders meer actief. Nadat Jan Sieme- rink en Michiel Schapers in de openingsronde on deruit gingen, verloren Paul Haarhuis en Mark Koevermans gisteren in de tweede ronde. Koevermans kreeg voor de tweede keer een Italiaan te genover zich. Claudio Pistolesi liet zich niet afbluffen. Na har de strijd ging Koevermans met 5-7 6-4 4-6 ten onder. Haarhuis verslikte zich in de Argentijn Christian Miniussi: 4-6 5-7. De teloorgang van Ivan Lendl zette zich voort. De als negen de geplaatste, 32-jarige Tsje- choslowaak verloor in de twee de ron.de met 4-6 6-2 6-7 van de Zwitserse Davis Cupspeler Mare Rosset. Lendl liep schreeuwend naar de scheids rechter van de baan. Hij was het niet eens met een beslis sing in zijn nadeel tijdens de tiebreak, die hij met 3-7 ver loor. „Ik ben unfair behan deld", mopperde Lendl na tij dens de persconferentie. De spierblessure aan een dij been, die Boris Becker noopte zich terug te trekken voor het toernooi om de open Italiaanse tennistitels in Rome, blijkt ernstiger van aard te zijn dan aanvankelijk aangenomen. Becker zei gisteren dat hij mo gelijk niet kan meedoen aan de open Franse kampioen schappen, die 25 mei in Parijs beginnen. Bij de loting voor de promotie- /degradatie van de wereld- groep van het toernooi om de Davis Cup kreeg Nederland in Londen Uruguay als tegen stander. De wedstrijd wordt in Nederland gespeeld. Nog geen zekerheid voor marathonners DEN HAAG - Anne van Schuppen en Tonnie Dirks hebben nog geen zekerheid of zij in Barcelona op de olympische ma rathon mogen starten. Het NÓC-bestuur heeft lang gesproken over de voordracht van de KNAU van het tweetal maar kwam er niet uit. Het NOC wil nog nader overleg voeren met de atletiekunie. Dirks werd voorgedragen nadat hij op 12 april in de marathon van Londen als dertiende was geëindigd in een tijd van 2.12.45. Hij bleef daarmee onder de internationale li miet van 2.14maar boven de nationale richttijd van 2.11.3Ó. Anne van Schuppen blikt nog steeds opti mistisch de toekomst in. FOTO: FREDERIK COENRAAD Afgeschreven merrie verbetert record FC Twente wil nieuw stadion ENSCHEDE - FC Twente wil voor 25 miljoen gulden een nieuw stadion met 15.500 zit plaatsen bouwen nabij het Business en Science Park tus sen Hengelo en Enschede. Het bestuur van dè voetbalclub wil dat in maart volgend jaar met de bouw wordt gestart. De ge meente Enschede moet de kos ten voor de infrastructuur (10 miljoen gulden) voor zijn reke ning nemen. Voor de financie ring zouden tien founders ie der 1,5 miljoen gulden toezeg gen en zij krijgen daarvoor aandelen terug. De helft daar van is al binnen. KOERSTIPS DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 19.00 uur) luiden. Ie koers: 1. Godfather, 2. Fishtrix S, 3. Firsty Hekkenhof (6-9-5). 2e koers: 1. Formidable H., 2. Glen Baldwin, 3. Funny Butcher (4-9-2). 3e koers: 1Troeadero, 2. Expresa Be- roona, 3. Tarport Randy (7-1-8). 4e koers: 1 Nevele What, 2. Dash and Cash, 3. Pieno (5-7-6). 5e koers: 1. Dave Shoeing, 2. Duke's Diamond, 3. Carl Buitenzorg (2-5-6). 6e koers: 1. Ferrari Rotary, 2 Fuji J., 3. Faithfull Rose (7-2-8). 7e koers: 1 Atomic Power. 2. Brenda Uithuizen. 3. Astrid Marian (6-5-4). 8c koers: 1Hill Super Victory. 2. Ga- diza Kingly, 3. Fernando S (3-4-5). 9e koers: 1 Meadow Wingfield. 2. Enzo Ferraro, 3. Dwight Marshall (4- 5-3). DEN HAAG - Toen ze eindja ren zeventig driemaal per week naar de grasbaan op het Zwolse sportpark De Vrolijk heid toog als lid van AV PEC 1910, vermoedde Anne van Schuppen niet dat ze nog eens Olympische Spelen zou mee maken. Ze trainde wel veel, maar vooral omdat ze er van genoot. Niet omdat ze een we reldtalent was. Dat is ze nog steeds niet, maar afgelopen zondag liep ze in de marathon van Utrecht wel een olympi sche limiet. Van Schuppen, ge boren in 't Harde en na acht tien jaar op de Veluwe woon achtig te zijn geweest nu in woonster van Den Haag, wacht in spanning of het NOC van daag haar ticket voor Barcelo na klaar legt. Helemaal zeker is dat nog niet. Ze had voor 12 april onder de 2.34,00 moeten lopen. Maar omdat ze in januari ziek was geweest, was de vorm er toen niet. In Utrecht duidelijk wel. Ze denkt, verwacht en hoopt dat de NOC'ers toch akkoord gaan. Anne van Schuppen dus. Vol slagen onbekend bij het grote publiek, dat alleen de naam van marathonloopster Carla Beurskens iets zegt. Maar Van Schuppen? Nee. „Dat weet ik. Ik zit weliswaar al een paar jaar in de wegselectie, maar ik heb nog nooit een supertij d ge lopen. Ik verbeterde mezelf al tijd met kleine beetjes. Dat viel niet op". Zondag ging ze in Utrecht vijf minuten sneller dan ooit tevoren: 2.33,40. Dat viel dus wel op. Apart Ze maakte nog nooit een EK mee, nog pooit een WK en kan zich zelfs niet herinneren dat ze ooit aan een NK meedeed. „Maar straks hopelijk wel aan de Spelen. Wel apart ja". Tijdens de EK in Split in 1990 en het WK in Tokyo afgelopen zomer zat ze thuis voor de tv. Durfde niet eens aan Barcelo na te denken, omdat ze dacht dat ze dat niveau niet in huis had. En ook omdat het altijd mis ging als er iets belangrijks aankwam. „Als er een beetje een limietwedstrijd was, was ik geblesseerd of niet in vorm. Nu was ik door die ziekte in ja nuari eigenlijk ook weer iets te laat. Anders had ik de mara thon van Rotterdam gelopen. Maar of ik deze tijd dan had ge lopen, is dan maar weer de vraag". Een olympische limiet of niet, gistermorgen ging het leven voor Anne van Schuppen (31) weer gewoon door. Was ze weer gewoon de part-timer van de Haagse Hogere Hotelschool. Haar baas is nog met vakantie, die moet nog worden ingelicht dat haar zomerrooster er wat anders uit zal kunnen zien dan gepland. Er was nog niets ge pland, omdat ze er eigenlijk niet op rekende. „Zelfs toen ik zondag wegging met die limiet in mijn hoofd, rekende ik er niet echt op. Hoe de komende periode tot aan Barcelona eruit ziet moet ik nog allemaal op een rijte zetten. Eigenlijk wil de ik de tien kilometer bij het NK lopen, maar nu ik weet het nog niet". Wereldtop Van Schuppen komt van de baanatletiek. In haar Zwolse periode, voordat ze naar de Verenigde Staten ging, liep ze 800 metertjes. „Ergens in de 2.20, dus geen wereldtijden". Ze ging in 1980 Ook niet naar Amerika om van daaruit naar de wereldtop te klimmen. Ze ging om te studeren, om wat van de wereld te zien én om te sporten. De Haagse had alleen de pech dat ze de verkeerde universiteit had uitgezocht, die van Tampa in Zuid Florida. „Ik had zelf alles uitgevogeld over die trip. Maar precies op die universiteit hadden ze geen vrouwen atletiekploeg". Desondanks had ze het over zee zo naar haar zin, dat ze vier jaar weg bleef. „Maar atletiek- technisch heb ik daar weinig aan gehad". Ze deed in Zuid Florida echter wel de liefde voor de wegatletiek op en dat resulteerde in 1984 in een eer ste marathon in Essen. Boven de drie uur. Het besef dat 'Barcelona' bin nen haar haar mogelijkheden lag, drong feitelijk pas onlangs tot haar door. Pas toen ze in maart de 'Dertig van Zaandam' lekker liep, de City-Pier-City- loop won en ook nog als eerste eindigde in het Pickwick-weg- circuit. „Toen dacht ik: hé het moet toch kunnen". Over Barcelona, naar verwach ting een loodzware marathon, maakt ze zich geen zorgen. Ze liep ook de zware (warme) ma rathons van Rome en Kreta, over klinkers en heuvels. „Ik loop liever met slecht weer, maar ik heb in Rome wel een persoonlijk record gelopen, dus ik kan er wel tegen". Maar voorlopig wacht ze eerst de dag van vandaag in span ning af. Zij heeft de klus ge klaard, het is alleen afwachten of de heren die de olympische tickets uitgeven daar ook zo over denken. WASSENAAR - De gev< van de huidige varkensj pidemie vallen voor de pa a trainers best wel mee. Er in veel gevallen alleen "J flink eind worden omgei,J om Duindigt te bereiken. Vervoer van vee over de 1 tot nader order verboden, ner Rob de Vlieger, die Schiphol naar Duindigt I had helemaal nergens las De 27-jarige trainer zette s Coba Jorishof een prei van formaat neer. De 7-j merrie presteerde tot ei a maanden terug erg Haar eigenaar. Ter B f overwoog er maar mee te pen. In de fokkerij zou z best tot haar recht ko maar hij wijzigde zijn Rob de Vlieger, de 27-j „buurman" van de befa. trainer Jan van Dooyev mocht het nog een keer p II ren. Dat bleek geen verkt®1 keuze. Gisteren won Coba lc het eerst voor haar nieuwf ner, ze deed dat in een si hl snelle tijd van 1.15 en dat kende een verbetering va Nederlands seizoenrecorc g 0.2 seconde. Trainer Rob de Vlieger nog na te genieten. „Het k verloop zat niet eens Maar toen ik eenmaal eei I spoor had, begon ze te vli( jj In de vorm waarin verkeerd durf ik het met zelfs tegen de top op t( men", klonk het optimist Op de grasmat kwam een I tal talentvolle driejarige actie. De King-dochter Do Pacific won vorig jaar dri langrijke rennen op rij merrie kwarh in de tweed als groot favoriet in actie, g werd na fraaie strijd nip klopt door Watermill Reel Adrie de Vries. Komende moet Duindigt het v; VE rensport hebben. In de 1 sten en Merries-produktei nen gaan gescheiden mannetje en vrouwtje del driejarigen elkaar te lijf. SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Winsum, 10 km 1 De Ruddere (Bel) 29.36, 2. Nijboer (Daventria, Deventer) 31.18, 3. Vos (Argo '77, Groningen) 31 38, 4 Wever (Aquilo, Winschoten) 31.43, 5 Voort man (HAC '63. Hoogeveen) 32.17. 6. De Boer (ATC'75, Haren) 32.22 Vrouwen 1 Harms (Haag Atletiek) 33.22, 2 Vis (Olympus '70. Naaldwijk) 36 17,3 Kwint (AAC '61Assen) 38.56 HONKBAL New York. Major Leagues. National League: Los Angeles Dodgers - Montreal Expos 2-0. San Francisco Gi ants - Philadelphia Phillies 7-5, Atlanta Braves - Pittsburgh Pirates 4-2, New York Mets - San Diego Padres 7-3, Chi cago White Sox - Houston Astros 3-2, St Louis Cardinals - Cincinnati Reds 6- American League: New York Yankees - Seattle Mariners 3-1Toronto Blue Jays - Oakland Athletics 3-0, Milwaukee Bre wers - Chicago Cubs 6-2, Minnesota Twins - Boston Red Sox 6-3, Kansas City Royals - Cleveland Indians 3-0, Bal timore Orioles - Texas Rangers 5-1De troit Tigers - California Angels 3-2. PAARDESPORT Duindigt. Koersen. Eerste koers, 1609 m. 1. Flash Laurel- ton (Vogelesang) 2.04,7 -1.17,5, 2. Fly ing Express, 3. Finatitana P Niet ge start' Balance Spring. Gallon Volann. Toto: winnend 30,50 plaats 6,50 6,00 koppel 54,40 trio 874,20 Tweede koers, 1900 m: 1. Silly Dark ness (Havegheer) 2.03,9. 2. Vagely Raaphorst, 3. Kentuckey Niet gestart: Lets Be Special Toto: winnend 5,50 plaats 3,00 7,60 koppel 38,10 trio 310,80 Derde koers. 2000 m: 1 Every Rotary (De Leeuw) 2.36,0 - 1.18,0, 2. Fjohan Brach, 3. Erik A. Toto winnend 13,60 plaats 3,00 2,30 koppel 12,80 trio 151,30' Vierde koers, 1800 nr 1 Watermill Reel (De Vries) 1 55,3, 2 Dollar's Pacific. 3. Out A Site. Niet gestart: Watermill Ro ses. Toto: winnend 3,60 plaats 1,50 1,20 koppel 2,60 trio 23,40. Vijfde koers. 2600 m 1 Black Pitt (Van Toor) 3.28,0 -1.20,0, 2 Ferrock, 3 Dal las Cede. Toto: winnend 3,00 plaats 2,00 1,70 koppel 3,00 trio 36,60 Zesde koers, 2000 rrv 1. Frescobaldi (Vergay) 2.39.1 -1.19.6. 2 Gerard G. 3 Fenny. Niet gestart Gwenda B Toto: winnend 33,70 plaats 5,60 1.50 koppel 31.30 trio 495,80. Zevende koers, 1900 m: 1 Lets Be Gre at (Hadjeb) 2.02,8, 2 No Doubt, 3 Wa termill Deux Niet gestart: Corral's Vil- lan, Rio Grande. Toto: winnend 3,50 plaats 1,10 1,60 koppel 6,00 trio 28,50, dubbel winnend (7-4) 286,70. Achtste koers, 2000 m: 1Evander (Van Dooyeweerd jr.) 2 41,7 - 1.20,9, 2. Flit ser Houberg, 3. Galia Westland. Niet gestart: Glory Way. Toto: winnend 2,10 plaats 1.60 2,70 koppel 7,10 trio 52,70. Negende koers, 1609 m: 1Coba Joris hof (De Vlieger) 2.00,7 - 1.15,0, 2 Ex plosive Kades. 3. Amazing Star Toto: winnend 3,00 plaats 1,20 1,20 koppel 3,00 trio 27,60 Tiende koers. 200Ö m: 1Derrek Baker (Van Voorst jr.) 2.34,2 -1.17,1, 2. Daan S, 3. Briesly. Toto: winnend 3,80 plaats 1.70 1,30 koppel 2,50 trio 66,80 Omzet totalisator: 149.419,00. TENNIS Rome. Open Italiaanse kampioen schappen, 2,8 miljoen gulden: Mannen, tweede ronde: Miniussi (Arg) - Haarhuis (Ned) 6-4 7-5, Pistolesi (Ita) - Koevermans (Ned) 7-5 4-6 6-4. VOLLEYBAL Rotterdam. Olympisch Kwalificatie Toernooi. China - Peru 3-0 (15-0 15-8 15-3) Scheidsrechters: Stepanjan (GOS) en Marty (Fra). Nederland - Polen 0-3 (13- 15 14-16 10-15) Scheidsrechters: Tra- panese (Ita) en Henry (Can) Toeschou wers: 1.000 Bulgarije - Egypte 3-1 (15- 6 15-13 11-15 15-4). Scheidsrechters: Clarke (VSt) en De Souza (Bra) Stand: Bulgarije 3-6 (9-1), Polen 3-6 (9- 1). Nederland 3-4 (6-3), China 3-2 (3-6), Egypte 3-0 (2-9). Peru 3-0 (0-9) WIELRENNEN Ronde van Spanje: Zeventiende etappe. Leon - Salaman ca: 1Vanderaerden (Bel) 200,6 km in 6.27,51.2. Nijdam (Ned), 3. Van Poppel (Ned), 4 Martmello (Ita), 5 Gonzalez (Spa), 6 Raab (Dui). 7. Abdoesjaparov (GOS), 8 Moreda (Spa) op 0.04, 9. loekvatoellin (GOS) 0.05, 10. Romin- aer (Zwi), 16 Theunisse, 36. Rooks, 42 Suykerbuyk, 58. De Vries" 0.16, 68 Breukink, 92 Siemons 0.31, 123. Mul-, ders 0.43, 127. Solleveld, 129 Nijboer, 133 Verhoeven 1.51, 134. Harmeling 2 00.136. Jakobs 2.57,137 Talen 3 03, 138. Cordes. 139. Kokkelkoren 16 23 Opgegeven: Skibby (Den) en Rincon (Col). Algemeen klassement: 1 Montoya 79 41.57, 2 Delgado (Spa) op 0 49, 3 Rommger (Zwi) 0 55, 4. Echave (Spa) 2.42, 5 Cubino (Spa) 3 30, 6 Giovan- netti (Ita) 4 12, 7. Parra (Col) 6.10, 8. Roche (Ier) 10.43. 9 Alcala (Mex) 11 19, 10 Mauleon (Spa) 11.58, 13. Theunisse 14 53, 14. Rooks 16.11, 30. De Vries 34.22, 32. Breukink 39.16, 75. Suykerbuyk 1 14,24, 76. Cordes 1 15,13,104 Nijdam 1 43,19,108 Har meling 1 49,47, 118 Talen 1.55,26, 120. Mulders 1.56,13, 126. Verhoeven 2.02,30, 127 Van Poppel 2 03,35, 131 Nijboer 2.07,00, 135. Siemons 2.11,42. 141. Solleveld 2.19,16, 144. Kokkelko ren 2 25,52,145 Jakobs 2.37.55. Blunders gingen tribuneramp vooraf PARIJS - Een aaneenschake ling van blunders en lichtvaar digheden zijn de oorzaak ge weest van de ramp, verleden week dinsdag, in het voetbal stadion van Bastia. Een onder zoeksrapport is voorgelegd aan de Franse premier Bérégo- voy. Enkele minuten voor de aanvang van de bekerwed strijd tussen tweede divisie club Bastia en de Franse kam pioen Olympique de Marseille stortte een inderhaast opge trokken noodtribune in. Als gevolg van de ramp kwamen tot nu toe dertien personen om en raakten vele honderden toeschouwers gewond. Dertien gewonden verkeren nog altijd in levensgevaar. Comni Er voorzitter Jean-Pierre L m ne verweet vrijwel alle b< kenen lichtvaardig gc „De tribune moest haas instorten", aldus het o zoeksrapport. De eerstvi Ol woordelijke is, zo blijkt bevindingen van de cofl Nl sie, het bedrijf Sud-trib dat de stellage in slechtst le dagen opbouwde, bij de bouw sprake van. plete incompetentie", aid voorzitter van de comrr [J5 „Dit bedrijf had de tri nooit mogen bouwen' FIFA heeft inmiddels een heel taboe op noodtribun gekondigd

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14