WEEKENDVOORDEEL )pgewonden standje '"llem Duijn voelt zich huis' bij Normaal Miljoenencontract RTL4 en Joop van den Ende Met een gratis schuifdak op safari in de Beekse Bergen. Wordt 't geen tijd dat u ook eens naar Van haasteren rijdt? KUNST/RTV V&D, UW WARENHUIS ■bm 50% VOORDEEL 0PALLES1DELH0EZEN EN MATTEN VOOR UW AUTO Autobedrijf Van Haasteren Leiderdorp BV., Touwbaan 18, Leiderdorp, 071-895000 DONDERDAG 14 MEI 1992 HILVERSUM - RTL4 is de komende drie jaar ver zekerd van programma's met de grote sterren uit de stal van de Aalsmeerse producent Joop van den Ende. Daartoe is een con tract getekend, dat een waarde heeft van meer dan tweehonderd miljoen gulden.. Van den Ende blijft daardoor de hofleverancier van RTL4. Die commerciële omroep heeft zich nu tot 1996 verzekerd van de exclusieve medewerking van André vai\ Duin, Henny Huisman, Ron Brandsteder, Rolf Wouters en Hans van der Togt. Met de ondertekening van het miljoenencontract heeft RTL4 de geruchten stroom, als zouden de grote sterren van plan zijn de com merciële zender de rug toe te keren, een halt toegeroepen. Toen onlangs bekend werd, dat Jos Brink niet meer bij RTL4 wilde werken, gonste het in Hilversum van de ge ruchten dat hij de eerste van een lange rij zou zijn. Bij RTL4 is men dan ook meer dan blij' met het contract, het grootste ooit in Noordwest-Europa af gesloten produktiecontract. Jules Feiten, voorzitter van de Raad van Bestuur van RTL4: „Ik ben erg blij dat we na lang, maar constructief overleg tot overeenstemming zijn geko men voor een nieuwe periode van samenwerking op een der gelijke schaal. Het betekent voor RTL4 een belangrijke bij drage aan de continuïteit en een waarborg voor kwaliteit". Ook Joop van den Ende zegt tevreden te zijn over de nieuwe overeenkomst. „De afgelopen periode heeft bewezen dat onze samenwerking voor beide bedrijven lucratief is geweest. RTL4 is marktleider geworden en wij zijn het gebleven. Bo vendien heeft de samenwer king met CLT, de moeder maatschappij van RTL4, ertoe geleid dat Joop van den Ende Productions zijn vleugels in Europa verder heeft kunnen uitslaan". Misschien was u altijd al wild van Tar/anfilms. En misschien wilde u altijd al eens op safari. Nou is het mooie dat u daar niet eens voor naar Kenia hoeft. En hoe gek dat ook klinkt, uw safari begint eigenlijk al bij ons in de showroom. Want wij hebben nu een aanbod dat werkelijk bij de wilde beesten af is. Tot en met 8 juni krijgt u bij een nieuwe Honda Concerto, Accord 2.0 of Accord 2.0 EX een elektrisch te bedienen Hollandia VSR schuifdak* helemaal gratis. Dus voortaan zodra de zon schijnt, fijn het dak open. En alsof dat nog niet genoeg is, mag u hiermee ook nog naar Safaripark Beekse Bergen. Met het hele gezin**. Dus voor de leeuwen worden gegooid, maar dan lekker veilig achter de fraaie en ruime Concerto. Of aapjes kijken terwijl u apetrots met uw stijlvolle Accord door het park rijdt. O ja, en wat de giraffes betreft. Zet u het schuifdak vooral niet open. Je weet het maar nooit met die beesten. Qowia/nt 4 is weer op oorlogssterkte. Bennie Jolink (midden) temidden van zijn vervangers zanger Willem va nfl'nks)en gitarist Robert Colenbrander. foto: vincent jannink spei KRABBEN Het zweet pa over zijn hoofd, de de n|ze baard ontneemt iri ar weinig van de steeds ■lijns per wordende blos op wangen, de aderen in hals zwellen op. „Ze Inken dat ik geen werk ier heb. Dat ik over dè van die jongens hier mijn populariteit wil 1, rken. Terwijl dit echte n is. Helemaal gèk d ik ervan dat ik dat aan zo'n knakker op die platte schoenen éet gaan uitleggen", je bi e studio van popgroep Nor- in Zelhem verhief wel eerder iemand zijn stem, andh ir de manier waarop zanger ngei em Duijn het doet, maakt hetjie indruk. Zelfs Bennie Jo- houdt in eigen huis vol zijn mond. 'Opa Duijn' is laaiend op de platenba- die hebben laten weten te willen meewerken aan jingle waarop de tijdelijke daai enwerking tussen Nor- en Duijn aan de eeuwig- wordt toevertrouwd, oten zijn het. Maar morgen we naar de directeur van aewcjnogram en dan zullen we wel eens zien wat er ge- Ik heb vroeger bij Pho- am al eens alle telefoonlij- •teld doorgeknipt. Als het moet ik dat weer". gel (voede-aanval van de tijde- stand-in van Bennie Jo- verraadt het temperament nd( in de zanger schuilt. Dat is I vei precies de reden waarom dat 'roep hem heeft gevraagd jd". oktober de door een onge- rdvi uitgeschakelde leider van hafterhoeks trots te vervan- Jolink: ..Willem en wij zijn promisloos. Dat is onze ïenkomst. Zoiets wordt je lederland niet in dank af- pnomen, maar daar moet je van wakker liggen", hebben twee jaar geleden rdigfcnze Hpkersdag met Wil- gespeeld. We weten sinds- dat hij als geen ander in is een zaal op z'n kop te n Ben. Ik heb er daarom alle ge rouwen in dat deze samen- iaal king zal slagen". Normaal-aanvoerder zit wat terneergeslagen- op bank in zijn studio. Zo ;n,gelopen uit het zieken de linkerarm in een im posante constructie van ver band en metaal, de voeten braaf gestoken in een paar ge ruite pantoffels. Het doet hem zichtbaar pijn, maar voorlopig is er in Normaal geen plaats voor hem. Worst „Ik krijg van de dokters de laatste dagen wel goede be richten, maar daar voel ik zelf niets van. Ik kan geen worst van tafel trekken. En ik ben heel gauw moe. Misschien zou ik vijf minuten kunnen zin gen, maar dan is het op. Van daag ben ik voor het eerst zon der infuus; ik krijg nu lichtere antibiotica die ik gewoon kan slikken. Wellicht dat ik mij nu ook weer wat beter ga voelen". „Maar de doktoren hebben ge zegd dat ik nog minstens twee keer moete worden geope reerd. Nou, de eerste maanden kan ik optredens dus wel ver geten. Op de volgende tour nee, die in maart 1993 begint, durf ik wel te gokken. Op Kerstmis ook nog wel. Maar eerder niet". Het zag er somber uit voor Normaal toen Jolink en zijn artsen die conclusie hadden getrokken. Maar manager Martin Jansen liet het er niet bij zitten. „Ik kreeg van de week opeens een telefoontje van hem", vertelt de in Almelo woonachtige Duijn. „Hij zei even langs te willen komen voor een kletspraatje. Stapt hij bij mij binnen en zegt meteen: 'Jij komt bij Normaal'. We heb- ben de zaak in vijf minuten heel oppervlakkig geregeld. De rest komt vanzelf'. Stunt Dat 'vanzelf loopt dus even an ders, want Duijn vindt wel dat er een plaat moet worden ge maakt ter ondersteuning van de zaaloptredens. En omdat zijn samenwerking met Nor maal een stunt is. „En nu ver domt die platenmaatschappij het ons te steunen". Is het dan niet Duijns opzet via- Normaal terug te keren in de armen van het Nederlandse publiek? „Luister: Bennie Jo link is voor veel mensen een idool. Ik niet meer, die tijd heb ik gehad. Ik ben alleen nog maar een jongen die er een beetje bijhoort. Maar ik doe al tijd nog wel 110 optredens per jaar. Lekker rustig, met een geluidsbandje. Ze bekijken het maar bij Phonogram. Ais we geen plaat maken, haak ik af'. Jolink. ziet het allemaal wat minder somber in. „We maken eerst een goed nummer en zet ten dat in onze eigen studio op de band. Dan komt het heus wel goed. Dat laat de platen maatschappij echt niet lopen". Schandaal De overige leden van Normaal horen het allemaal stilzwij gend aan. Tot de vraag wordt gesteld hoe zij door de voorbije ongewisse maanden zijn ge rold. Zagen ze zichzelf al in de ww? Een nieuwe uitbarsting van krachttermen volgt en ook Jolink laat zich niet onbetuigd. „Een ongelooflijk schandaal is het", brult hij woedend uit. „We hebben geprobeerd een ww-uitkering te krijgen. Maar ik had vier weken van tevoren schriftelijk aan moeten vragen of ik wel tegen die boom mocht knallen". „Ze wilden namelijk eerst een ontslagaanvraag voor de groepsleden hebben. Die zou den ze dan na een maand in be handeling nemen. Ze zeiden ook: jullie hebben nog een ge bouw, verkoop dat maar eerst. Ze zouden ons hele bedrijf, waar toch vijftien mensen van bestaan, naar de knoppen hel pen. Ze dachten dat wij geld zat zouden hebben. Nou, de sa larissen gaan door, maar er zijn helemaal geen inkomsten. Dat houdt toch geen enkel be drijf vol?" Het was in die situatie dat ma nager Jansen op het idee kwam Willem Duijri van stal te halen. Een zanger die geen woord fatsoenlijk plat spreekt en niet van plan is het te probe ren ook. „De rijmwoorden zal ik moeten handhaven, maar de rest doe ik op mijn eigen ma nier. Ik doe geen Bennie Jo link op het podium, ik doe Wil lem Duijn. We hebben ook af gesproken dat we de boeren protestliederen niet zullen spelen; dat is toch niets voor mij". Op het repertoire voor de show die als motto krijgt 'Wil lem dut Normaal' komen ook nummers van Duijn zelf. „Kan ik die eens met een groep spe len, dat is weer eens wat an ders. En de hits van Normaal zijn nieuw voor me. Ik had ze wel eens gehoord natuurlijk, maar nooit echt geluisterd. Nu heb ik een kist cd's meegekre gen en ik moet zeggen dat ik spijt heb niet eerder te hebben geluisterd. Daar staan me toch mooie ballads op! Die Jolink kan heus wel wat!" thoi esblouse. 100% katoen. In uni, streep en diverse i nprints. Maten: 38 t/m 48 25.- n geldig t/m zaterdag 16 mei (zolang de voorraad strekt). Emmerich oplaadbare batterijen. Tot lOOOx heroplaad baar. Nu 20% kassakorting. Bijv. 7 *fl C Normale penlite. Per 2 STUKS verpakt. #«JL^ Vazen, helder glas. 24 cm hoog, uitlopend model. 2^17.50 Q r-A 28,5 cm hoog recht model 2S&> JL7«7w Canon draagbare electr. schrijfmachine ES 3. Met vele automatische funkties, 1 regel correctie geheugen, ergonomisch toetsenbord 7AA «Z77.- CD-opbergsysteem. Model Giro. Metalen opbergsysteem voor 67 CD's. In de kleuren zwart en wit. AQ /7r Ook op diverse andere autoaccessoires 25 TOT 50% VOORDEEL Relaxfauteuil 'Baden Baden'. Licht in gewicht, opvouw baar. Met 6 cm dik kussen. jr 69.-

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13