Margriet de Moor wint AKO Literatuur Prijs Veronica geeft nieuw talent kans Stripdagen Haarlem: de emancipatie van de strip KUNST/RTV Wereldomroepen werken samen Een top koor met kuren Veel onbekend werk op het Holland Festival Oude Muziek Een lang requiem Normaal vervangt Bennie Jolink CcidaeGouotml WOENSDAG 13 MEI 1992 Nederlander in buitenland koopt 'zeldzaam' servies AMSTERDAM - Een 186-delig servies, dat rond 1774 bij de por seleinfabriek Meissen werd ver vaardigd voor Jacob Reepmaker, in 1787 burgemeester van Rotter dam, is gisteren bij Christie's in Amsterdam voor 460.000 gulden geveild. Een Nederlandse parti culiere verzamelaar in het bui tenland is de nieuwe eigenaar ge worden. Het servies is. na een korte periode van bruikleen aan het Rotterdams Historisch Mu seum Schielandhuis, sinds de 18de eeuw in het bezit van de fa milie Reepmaker geweest. Tilburgs Mannenkoor met 'Requiem' Liszt DEN HAAG Het Koninklijk Til burgs Mannenkoor St.Caecilia en het Haags Matrozenkoor concerteren za terdag in de kerk van St. Jacobus de Meerdere aan de Haagse Parkstraat. Het Tilburgs Mannenkoor onder lei ding van Paul van Gulick brengt het 'Requiem' van Franz Liszt. Het Haags Matrozenkoor onder leiding van diri gent S. de Jong, is na de pauze te be luisteren met werken van Mozart en Fauré. Dat beide koren gezamenlijk optreden is te danken aan de voorzitter van St. Caecilia, die een 'oud-matroos' is en het idee enige tijd geleden lan ceerde. Kaarten voor het concert, dat om kwart over acht begint, zijn te ver krijgen bij het Haags Matrozenkoor en muziekhandel Albertsen. HILVERSUM Drie wereldomroepen binnen de Europese Gemeenschap beginnen vrijdag met een nieuwe vorm van samenwerking. Van af die dag zenden Radio Exterior de Espana (REE), Radio Nederland Wereldomroep (RNW) en de BBC World Service, samen een wekelijks persoverzicht uit. Hierin zijn de beste reporta ges en analyses van dag-, week- en maandbla den uit de Europese Gemeenschap opgenomen. Het programma is bedoeld voor luisteraars in de hele wereld. Reden voor de samenwerking van de drie publieke radiozenders, die in veer tig talen 140 miljoen luisteraars op vijf conti nenten bereiken, is om een Europese visie op nieuws en actualiteiten aan luisteraars over de hele wereld te leveren. Deze wens komt vooral voort uit de totstandkoming van de gemeen schappelijke Europese markt en het ontstaan van nieuwe democratieën in Oost-Europa. Het initiatief sluit aan op het onlangs gepresenteer de plan van Radio Nederland voor een Europese nieuwsvoorziening per satelliet om een Neder landse presentatie tijdens de Europese eenwor ding te realiseren. Radio Exterior de Espana. de BBC en Radio Nederland zullen een kantoor in Brussel opzetten om persverslagen en reporta ges te selecteren. In hun studio's in Madrid, Londen en Hilversum zullen zij de wekelijkse thema's zoals bij voorbeeld de trek van bevol kingsgroepen van Oost- naar West-Europa, de wereldhandelsbesprekingen, maar ook de Eu ropa Cup behandelen. De Europese Commissie en het Europese parlement ondersteunen de plannen. Zij hebben voor dit jaar 145.000 ECU, zo'n 350.000 gulden, toegezegd. De drie omroe pen voeren nog overleg over verdergaande sa menwerking. Stations in de EG die werelduit zendingen verzorgen, hebben interesse ge toond. Hun deelname zou het project kunnen versterken. Programma dubbelfestival Torhout/Werchter rond TORHOUTAVERCHTER - Met het contracteren van zanger Lu ka Bloom en de groepen The Red Hot Chili Peppers en Extreme hebben de organisatoren van het Belgische, dubbelfestival Torhout/Werchter hun programma rond. De organisa tie heeft dit gisteren bekend ge maakt. Eerder al waren onder ande re Bryan Adams, Crowded House. Lou Reed en de Nederlandse groep Urban Dance Squad gecontracteerd. Verwacht wordt dat de festivals op 4 (Torhout) en 5 juli (Werchter) be zocht worden door in totaal 120.000 popliefhebbers, waaronder een aan zienlijk aantal Nederlanders. Geen prominente rol Architectuurinstituut ROTTERDAM - De Bond van Nederlandse chitecten (BNA) verwacht dat er bitter wei terecht zal komen van het Architectuurin tuut in Rotterdam als „breed en internation centrum". Minister D'Ancona (Cultuur) is plan maar vijf miljoen gulden aan het institi te besteden in plaats van de 6,5 miljoen waarv aanvankelijk sprake was. Dc BNA is „teleur steld en bezorgd". Zij denkt dat er weinig de ambities om tot een „breed en internation centrum" te komen zal overblijven. De bond grijpt de minister ook niet. want in de Archil tuurnota die ze met haar collega Alders Ruimtelijke Ordening heeft opgesteld, gaat zij uit van een prominente rol voor het institu De kwestie komt op 15 of 22 juni aan de orde de Tweede Kamer wanneer de Cultuurnota v; D'Ancona wordt behandeld. AMSTERDAM De schrijf ster Margriet de Moor heeft met haar eerste roman 'Eerst grijs dan wit dan blauw' de AKO Literatuur Prijs 1992 ge wonnen. Juryvoorzitter W. Duisenberg maakte dit gister avond bekend tijdens een di ner in hotel The Grand in Am sterdam. Aan de prijs, die jaar lijks wordt uitgereikt, is een bedrag van 50.000 gulden ver bonden. De jury, die naast Duisenberg bestond uit Maarten 't Hart, El- rud Ibsch, Gerda Meijerink en Jos Borré. koos De Moors ro man uit de lijst van zes geno mineerde auteurs. De andere geselecteerden wa ren Nico Dros ('Noorderbu ren'), Eric de Kuyper ('Grand Hotel Solitude'), Nelleke Noor- dervliet ('Het oog van de en gel'), Jacq. F. Vogelaar ('De dood als meisje van acht') en Joost Zwagerman ('Vals licht"). Margriet de Moor werd in 1989 al voor de AKO Literatuur Prijs genomineerd met de ver halenbundel 'Op de rug ge zien'. De roman 'Eerst grijs dan wit dan blauw' is een vierluik. Het boek is geschreven vanuit de vier hoofdpersonen. In het be gin van de roman vermoordt een van de hoofdfiguren, Ro bert, zijn vrouw Magda, nadat de vrouw drie jaar van hem is weggeweest. Vanuit alle perso nages van het boek worden de gebeurtenissen beschreven. In het eindoordeel stelt de jury dat de eerste roman van De Moor zelfs de zo „beloftevolle" verhalen die zij eerder publi ceerde. overtreft. „Zowel wat het taalgebruik als de opbouw betreft, is de roman hoogst ori gineel te noemen", aldus de jury. Als er al een aanmerking op deze roman zou kunnen wor den gemaakt, dan is het dat er voor humor in deze wereld weinig plaats is en dat er daar om soms een geur van hoog dravendheid valt op te snui ven. Maar, aldus de jury, dat wordt volledig goedgemaakt door de zeldzame overtui gingskracht waarmee een wel iswaar desolate, maar niet zwartgallige levensbeschou wing onder woorden wordt ge bracht. Margriet de Moor (1941) studeerde piano en solo zang aan het Koninklijk Con servatorium voor muziek in Den Haag. Een aantal jaren trad zij op als zangeres. Daarna studeerde ze kunstgeschiede nis, archeologie en middel eeuwse geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Pas op latere leeftijd debuteer de ze als schrijfster. De AKO Literatuur Prijs is nu voor de zesde keer uitgereikt. Vorig jaar won F.P. Thomése de prijs met zijn debuut 'Zuid- land'. Andere prijswinnaars waren Bernlef met 'Publiek geheim' (1987), Geerten Meij- sing met 'Veranderlijk en wis selvallig' (1988), Brigitte Ras kin met 'Koekoeksjong" (1989) en Louis Ferron met 'Kareli- sche nachten' (1990). Het Nederlands Kamerkoor met 'De Vlamingen in Europa'. Misdelen, mo tetten, madrigalen, chansons en an dere muziek van Agricola, Dufay, Gombert, De Lantins, De Monte, De la Rue en andere Vlaamse polyfonisten. Dirigent: Paul van Nevel. In de Oud Katholieke Kerk te Den Haag. Gister avond. Herhaling: Vanavond in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden Leiden. Bijna twee eeuwen lang, zo tussen 1400 en 1600, vochten vorsten van kerk en staat om de diensten van een indruk wekkende rij Vlaamse compo nisten. De noorderlingen kre gen bijna mythische vaardig heden toegedicht en uit de ma nuscripten van die tijd spreekt nauwelijks verholen bewonde ring voor de muziek van de Vlaamse reuzen. Paul van Nevel weet uitste kend de weg in die oude manu scripten en hij diept er pareltje na pareltje uit op: tot dan toe onbekende muziek die hij vaak met zijn eigen Huelgas Ensemble uitvoert en op de plaat zet. Voor het Nederlands Kamerkoor stelde Van Nevel een bloemlezing samen met polyfonie uit de twee Vlaamse Gouden Eeuwen, waarin onge veer alles wat die muziek zo bijzonder maakt de revue pas seert: de hoekige ritmes en sprongen omhoog van Ciconia, de eindeloos uitgesponnen Amens van Dufay, de serene rust van De Monte, de droeve schilderingen van De Wert, De Rore en De la Rue, imitatie techniek, steeds onafhankelij ker lijnen van het contrapunt, en de kathedrale afmetingen van de muziek. Onder dirigenten als De Leeuw, Ericsson en Van Nevel heeft het Nederlands Kamer koor wereldwijd faam verwor ven' Maar ook topensembles kunnen niet zonder uiterste inzet en concentratie. En daar schortte het gisteravond nog wel eens aan. Blinkt het koor normaal gesproken uit in su blieme inzetten en slotakkoor den (de zorgenkindjes van zo veel andere ensembles), gister avond gingen alleen al in het eerste lied, een prachtig ron deau van De Lantins, drie in zetten de mist in. Na dergelij ke misstapjes leek het koor tel kens wakker te schrikken en dan kwam het ensemble zeer overtuigend terug. Een hoofd rol was daarbij weggelegd voor de mannen, die met het diep- droeve en tot aan de lage B of daaromtrent reikende 'Pour- quoi non' van De la Rue een werkelijk onuitwisbare indruk achterlieten. Voor de vrouwen was er bij deze muziekkeus wat minder werk aan de winkel, reden waarom het NKK driekwart van haar alten en sopranen had thuisgelaten en twee extra tenoren had ingehuurd. De vrouwen die wel waren geko men, hadden natuurlijk een stem als een oordeel, maar ze waren niet steeds even scherp in de dictie en dat ging ten kos te van de helderheid. Al wekte het koor dus af en toe de indruk niet helemaal bij de les te zijn, tussen neus en lip pen door werd er toch prachti ge muziek gemaakt. Vooral de liederen waarin (dramatische) tekst op de voet wordt gevolgd, leken het NKK na aan het hart te liggen: sterk beeldende mo tetten van De Rore en Gom bert bij voorbeeld, die bijna tastbaar in de ruimte stonden, of 'Mia benigna fortuna' van De Wert. Het abstractere werk kwam over het algemeen dui delijk minder uit de verf, met één grote uitzondering: de se rene kalmte en de prachtige lijnen van het Offertorium uit De Monte's Missa pro defunc- tis: muziek waaruit je pas in de rij voor de kapstok ontwaakt. Comeniusprijs Mr. Max van der Stoel overhandigde gisteren in Leiden de Scheideg- ger Comeniusprijs 1992 aan prof. phil. dr. Radim Palous, een voor aanstaand lid van Charta 77. De Comeniusprijs werd in 1980 inge steld om personen te eren die zich onderscheiden door uitmuntende prestaties op pedagogisch gebied. fotclanp Judith Leysterprijs voor Dora Dolz AMSTERDAM - De kunstenares Dora Dolz (1941) krijgt dit jaar de Judith Leysterprijs voor haar hele oeuvre. De prijs, die voor de derde keer wordt toegekend, bestaat uit een bedrag van 10.000 gulden en een overzichtstentoonstelling van haar werk. Dit heeft de gelijknamige stichting bekendgemaakt. Dolz, oorspronkelijk afkomstig uit Spanje, woont en werkt in Rotterdam. Zij kreeg bekendheid door haar landschapsschilde rijen en haar monumentale keramische sculpturen, aldus de Ju dith Leyster Stichting. De prijs werd in 1987 in het leven geroe pen door een aantal vrouwen uit de kunstwereld. Van haar werk zegt de jury onder meer dat het een optimale verbinding is van twee culturen, waarin nu eens niet de grote schildertraditie van Nederland en Spanje het uitgangspunt is, maar de keramiek. De overzichtstentoonstelling wordt in het voorjaar 1993 in de Vlees hal (Frans Halsmuseum) in Haarlem gehouden. UTRECHT - Het tien daagse Holland Festival Oude Muziek Utrecht gaat op 28 augustus voor de elf de maal van start. De for mule van het festival is niet veranderd, maar wel zijn er nieuwe thema's en valt er veel onbekende muziek te beluisteren. Dat hebben de organisatoren van het festival gisteren op een persconferentie in Utrecht bekendgemaakt. Het Utrechtse Klokkenlui- dersgilde zal het festijn inlui den, waarna er een optreden volgt van het Amsterdam Ba roque Choir and Orchestra on der leiding van Ton Koopman. In Muziekcentrum Vreden- burg zal het onder andere een requiem en een vesper van Bi- ber ten gehore brengen. Ruime aandacht zal er ook zijn voor muziek van het Iberische schiereiland, waar volgens de organisatoren nog grote muzi kale schatten verborgen lig gen. Aan bod komen on dei- meer kerk- en theatermuziek uit de 16de, 17de en 18de eeuw. De organisatoren geven er de voorkeur aan deze muziek in de oorspronkelijke taal te laten uitvoeren. Grotendeels onbesproken en onbekend is de vroege barok uit Zuid-Duitsland en Oosten rijk. Hoewel het erop lijkt dat al het goede van deze muziek in die tijd uit Italië kwam, wil het festival aan die opvatting een einde maken. Componis ten, zoals Biber, Schmelzer, Muffat en Fux, zullen tijdens het festival ruimschoots in de belangstelling staan. Het theatrale element keert te rug op het festival. Het Dan sensemble Folia zal histori sche dansen ten uitvoer bren gen. De Augustinuskerk vormt het decor voor de uitvoering van twee voorstellingen van geënsceneerde oratoria die gaan over Jezus aan het Kruis: 'Gesü al Sepolcro' van Perti uit 1707 en 'La Deposizione dalla Croce' van Fux uit 1728. Als festivalinstrument is geko zen voor de historische harp. Dat gaat op 30 augustus ge paard met een symposium. Het instrument wint volgens de organisatoren steeds meer aan populariteit. Tijdens het symposium zullen specialisten muziek vertolken en bespre ken uit de middeleeuwen en alle stadia voorafgaande aan de moderne harp. Het festival telt twee weekeinden. Dan zal er op het Vredenburg een markt zijn voor oude muziek, waarbij instrumenten, boeken, bladmuziek en cd's worden verhandeld. HILVERSUM - Door het vertrek van Bart van Leeuwen naar RTL Radio hebben diverse program ma's bij Veronica radio een andere stem gekre gen. De omroep heeft voor de opengevallen plaatsen vooral jongeren aange trokken. „Bij Veronica krijgt nieuw talent een kans", is het credo van Nederlands jongste om roep. Michael Pilarczyk (23) en Gijs Staverman (26) hebben een deel van de opengevallen plaatsen overgenomen. De eer ste presenteert sinds kort 'Goud Van Oud' op Radio 3, 'Terug In De Tijd' op Radio 2, 'De Hits Van...' op Radio 2 en 'Het Zwarte Gat' op op Radio 5. De komende zomer, wanneer Radio Veronica op lokatie gaat, presenteert de in Polen gebo ren Pilarczyk eveneens acht weken lang het programma 'Muziek Terwijl U Werkt' op Radio 2. Het programma 'Ook Goeiemorgen' op woensdag op Radio 2 wordt voortaan gepre senteerd door Erik de Zwart en Wessel van Diepen. Op dezelf de zender presenteren Erik de Zwart en Will Luikinga don derdagavond het programma 'Ook Goeienavond' en Gijs Staverman 'Listen To The Mu sic'. De laatste zal deze zomer ook vaker op Radio 3 te horen zijn, want hij is daar nu eerste reserve. Op lokatie Veronica zal zich deze zomer in het hele land presenteren als 'Veronica, Het Hart Van De Nederlandse Radio'. Vorig jaar werd een grootscheepse cam pagne gestart met deze slogan. Deze zomer gaat de campagne door, zij het in iets bescheide ner mate. Veronica's Grote Zo- mertruuk, een opvallende en unieke podiumwagen, doo kruist ook deze zomer weer h land. In de periode van med juni tot begin september een team, bestaande uit pr sentatoren, artiesten en pi motieteams, met deze podiu| wagen meer dan veertig lol ties in Nederland bezoeke Vanaf woensdag 8 juli komi de uitzendingen van Radio acht weken lang dan ook reel streeks vanuit een lokatie het land. Onderdelen zijn 'Wt Wil Wel', gepresenteerd doi Will Luikinga die op zijn gol karretje rond zal trekken zoek naar kandidaten voor zi spel met Harry, de éénarmi] bandiet. Artiesten Ook is er het totaalprogramn 'Nederland Vakantieland', g presenteerd door Chiel vi I Praag, waarin nationale en ternationale artiesten zulk optreden. Aan het eind van h programma is er een mini-co cert van een artiest of groe Hekkesluiter van de acht pi gramma's van Radio Veroni op lokatie vormt als vanoui het 'Hollandse Hits Festiv; op 26 augustus. Vijf uur lai Nederlandstalig repertoir live gezongen door een gro aantal artiesten, voor de dert maal in successie vanuit R creatiegebied Stroombroe vlakbij Doetinchem. Veronica gaat op Radio 1 nauwe samenwerking met NOS weer naar de Tour France. Een team van Rac Veronica zal verslag doen besteedt extra aandacht achtergronden van de Tour. In de maand juli worden Ve onica's roemruchte 'Rockbi lads' weer vier weken achte een op vrijdag op Radio 3 sen 18.00 uur en 19.00 uur ui gezonden, gepresenteerd do Alfred Lagarde. In die perioi is de 'Avondspits' even op v i kantie. Michael Pilarczyk Goud Van Oud' op Radio 3... foto: veronica Het Schönberg ensemble onder Rein- bert de Leeuw speelt twee stukken van>Gorecki en Goebaidoelina. Phi- lipszaal, Dinsdagavond. He{ Schönberg ensemble spoelde gisteravond twee stuk- keij van de Pool HenrykMiko- laj Gorecki en de Russin Sofia Goëbaidoelina, muziekstuk- keij- die het karakter hadden van een requiem. Een soberder requiem dan dat van Gorecki, door hem in 1990 opgedragen aan de nagedach tenis van directeur Michael Vyner van de London Sinfo- nietta, is haast niet denkbaar. Zes noten langzaam op de pia no en de altblokfluit gespeeld, een enkele uitwijking naar een zevende en zelfs een achtste, een korte snik van een sopraan en Ier afsluiting drie grote zacht zingende tamtams. In de ongeveer dertig minuten dat deze compositie, 'Good night' genaamd, zich heel langzaam voortbeweegt, zit weliswaar een bepaalde structuur, maar het geheel is zo tijdloos dat ik er nauwelijks contact mee kon krijgen. Deze lange meditatie werd gevolgd door 'Percep tion', een compositie die in de jaren 1980-83 voortvloeide uit een briefwisseling tussen Goe baidoelina en de dichter Fran cisco Tanzer. Zeven strijkers en twee zangers houden een dialoog met elkaar waarbij de filosofische en diepgravende Duitse teksten half gezongen, half gesproken worden. Hoe wel de zangers Stella Klein- dienst en Siegfried Lorenz hun teksten duidelijk uitspraken en prachtig zongen, bleef de essentie van de dertien moei lijke gedichten totaal onduide lijk en was in de donkere zaal ook niet mee te lezen. Daar mee ontviel aan deze zeer lan ge compositie de bodem en werd hij een loodzwaar monu ment dat qua sfeer nog meer op een requiem leek dan het eerste als zodanig bedoelde stuk. Kortom, ditmaal twee stukken waar ik, op heel korte flitsen na, absoluut geen ge voelsmatig kontakt mee kon krijgen, ondanks de als steeds consciëntieuze en perfekte uit voering van Reinbert de Leeuw en zijn muzikanten. Tot slot de tekst van het laatste ge dicht: Mit der Geburt wird das Leben sichtbar, mit dem Tod überschaubar; zwischen Leid und Mitleid steht ein Kreuz. Peter Pontiac ...een nacht lang muziek.. HAARLEM - Officieel worden de Stripdagen Haarlem vrijdag aan staande om 17.00 uur geo pend. Heel officieel in de Gravenzaal van het stad huis met toespraken, de uitvoering van een spe ciaal voor dit evenement door Jurriaan Andriessen geschreven muziekstuk, de uitreiking van een beurs en een prijs, alsme de een huldiging. Typisch een zaak voor bobo's en de gemiddelde stripliefheb ber zal het een zorg zijn dat deze gebeurtenis aan hem voorbij gaat omdat hij niet beschikt over een uitnodiging. Zijn feestje begint de volgende dag, want voor de gemiddelde liefhebber gaat het om de aan schaf van boeken en die moge lijkheid wordt volop geboden op de boekenbeurs, de ruil beurs en de veiling, zowel op zaterdag 16 als zondag 17 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur. Natuurlijk vormen de beurzen en de veiling essentiële be standdelen van de Haarlemse Stripdagen, maar het program ma dat daarnaast wordt gebo den, is zeker niet af te doen als randverschijnsel. Integendeel, de nadruk ligt voor de organi sator, de Stichting Beeldver haal Nederland, op de kunst zinnige en culturele waarde van de strip. Emancipatie van het medium derhalve. De stichting, een jaar geleden op gericht, zal zich gaan bezig houden met het verzoTgen van informatie en documentatie, het opzetten van een archief, het oprichten van een stimule ringsfonds, het verzorgen van opleidingsfaciliteiten voor te kenaars en natuurlijk het eens in de twee jaar organiseren van de Haarlemse Stripdagen. In derdaad, eens in de twee jaar, want het is de bedoeling te al terneren met een Vlaams festi val. Tussen haakjes, daarmee wordt zeker niet het Interna tionaal Salon voor het Beeld verhaal bedoeld, want dat wordt dit jaar ook gehouden, op 6, 7 en 8 juni in Kortrijk. Even noteren, liefhebbers! Lezingen Even terug naar de kunstzin nige en culturele waarde van de strip. Er zijn lezingen, er is een stripfilmfestival, er is een theateroptreden van Kama- gurka en Herr Seele, er is een diner dansant met stripgroe- pen en er is ook muziek op de Peter Pontiac-nacht in Het Pa tronaat, waar het ongetwijfeld heavy zal toegaan. We hebben het dan nog niet gehad over de Sjors en Sjimmie Stripdag, het verbouwen van café Studio door Hein de Kort en Eric Schreurs, de striplunches op 'De IJzeren Schelvis', de in Marten Toonder Restaurant omgetoverde stationsrestaura tie en de winkeliersvereniging die zijn beste beentje voorzet met stripstraatnamen, strip poppen en stripetalagewed strijden. Emancipatie van het medium strip is echter eerst en vooral te onderkennen in het gegeven dat gedurende de stripdagen meer dan twintig exposities zijn te bewonderen in musea, galerieën, restaurants, win kels, scholen, koffieshops en bibliotheken. Glen Baxter Een heel bijzondere expositie is die van Glen Baxter, een En gelse tekenaar die in ogen schijnlijk truttige tekeninge tjes met bijschriften schitte rende vervreemdingen te weegbrengt. Het absolute hoogtepunt in Haarlem vormt ongetwijfeld 'De Wereld vol gens Crumb' een overzichts tentoonstelling van de Ameri kaanse tekenaar Robert Crumb, bij het grote publiek vooral bekend door zijn 'Fritz the Cat'. Het werk van deze man die geen enkel heilig huisje ongemoeid laat en die zowel in de hippietijd als in de nieuwe zakelijkheid zichzelf bleef, is tot 21 juni te zien in het Teylersmuseum. Een trip langs Mr. Natural, Angelfood Mc Spade, Mr. Snoid en Crumbs eigen perverse fanta sieën alleen al maakt een be zoek aan Haarlem meer dan de moeite waard. ZELHEM/HUMMELO - D Achterhoekse rockgroe Normaal zal het zeker voo de rest van dit jaar zonde zanger/gitarist Bennie Jolinl moeten doen. De ster van de groep raakte o[ 9 april door een auto-ongi gewond en zijn herstel ver loopt langzaam. Hij word daarom tijdelijk vervangei door de 55-jarige zanger Wil lem Duijn en de 23-jarige g' rist Robert Colenbrander. Da heeft Kantoor Normaal in Zei hem gisteren meegedeelt Vervanger Willem Duiji maakte ooit furore als de man nelijke helft van het du( Mouth en McNeal. Robert Co lenbrander was tot voor koi amateur, en aan hem is nu dl taak de voor Normaal karakte ristieke 'pompende' slaggitaai te verzorgen. Jolink vond het een emotione le zaak om zich voor geruime tijd terug te trekken, zo ver- klaarde de Hummelose niuzi kant gisteren, maar hij is nu toch wel opgelucht. Een infec tie heeft het herstel van zijn linkerelleboog danig vet Jolink wordt intensief polikü' nisch behandeld. Hij verwacht nog een of twee operaties tr moeten ondergaan. I

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12