ebrek aan erkenning rriteert Casagrande Sn i Tom Cordes stapt bit de anonimiteit SPORT 11 Den Bosch laat kansen onbenut Krajicek gaat vroeg onderuit Opnieuw twijfels rond Bergkamp "Ik wil zeker zijn van 8%* rente op m'n spaargeld." Opnieuw arrestaties wegens tribuneramp l&üdóaQowuvnt WQENSDAG 1 ter Mt DEN BOSCH De strijd om het landskampioenschap basketbal is nog niet beslist. Den Bosch liet gis- ;ravond voor eigen publiek in de [aaspoort-hal de kans onbenut om de play-offs tegen Den Helder win nend af te sluiten. De regerend landskampioen won na een turbu lente slotfase met 75-67. Morgen vacht beide teams in de Helderse iporthal De Slenk hun vierde ach- iereenvolgende ontmoeting. Den isch leidt in de best-of-five serie 1! met 2-1. Den Bosch won de eerste twee wed- itrijden, maar faalde toen de titel in ^icht leek. Bij de rust leidde de 15 thuisclub nog met 36-35. Carl Lott, E||die op een totaal van 31 punten zou uitkomen, was de grote man aan Bossche zijde. In de tweede helft zagen de 3800 toeschouwers in de uitverkochte sporthal hoe Den Bosch het te vaak in individualisti sche acties zocht. Den Helder dank te Okke te Velde die vier driepun ters op rij raak schoot en daarmee voor de ommekeer zorgde. Met nog één minuut en vijftig seconden te gaan stond Den Helder vijf punten los bij 70-65. Scheidsrechter Zeg waard werd toen bijna geraakt door een stoel die vanaf de tribunes werd gegooid. Waarop de wedstrijd voor drie minuten werd gestaakt. Toen de spelers weer uit de kleedkamers terugkwamen, bleek Den Bosch het meest geschrokken. De ploeg for ceerde en Den Helder kon de wed strijd controleren. Engeland wint in Hongarije BUDAPEST - Na twee ge lijke spelen tegen Tsjecho- slowakije en het GOS heeft het Engelse voetbal elftal weer eens een over winning geboekt. Honga rije werd gisteravond voor 25.000 toeschouwers in Bu dapest met 1-0 verslagen. Het enige doelpunt werd in de 55ste minut met het hoofd gemaakt door Neil Webb van Manchester United; overigens via de voet van de Hongaarse verdediger Andras Telek. Gary Lineker was de aan- ROME - Bij de Open Italiaanse tennis kampioenschappen lijkt dezer dagen de situatie van pakweg twee jaar geleden te zijn teruggekeerd. Koevermans door naar de tweede ronde; Siemerink en Krajicek bij hun eerste optreden op het Foro Italico onderuit. Nog voordat de Italiaanse tifosi goed en wel door had den hoe hard Richard Krajicek eigenlijk wel serveert, schakelde Uwe Steeb de jonge Hagenaar uit met 6-4 5-7 6-2. Dat heette de verrassing van de dag, want Krajicek was in Rome veertiende ge plaatst. Toevallig dezelfde positie, die hij op de wereldranglijst inneemt. Beide spelers hadden veel last met de overgang van het door regen geteisterde Hamburg naar de zon-overgoten, maar trage banen van de Italiaanse hoofdstad. Vooral Krajicek maakte vanuit het ach terveld veel fouten. Steeb meende dat het warme weer een factor in zijn voor deel was geweest. „In de laatste set kon Krajicek het niet meer bijbenen". De Nederlander was trouwens niet de enige geplaatste speler, die onderuit ging. Novacek (12) verloor in drie sets van Carbonell, Krickstein (13) in twee sets van Costa en Volkov (16) in drie sets van Prpic. Michael Stich, vierde ge plaatst, staakte bij 7-5 1-2 de strijd tegen de op Tahiti geboren Fransman Santoro. De Duitser, die de dag eerder nog in Hamburg in de finale stond tegen Ed- berg (en verloor met 7-5 4-6 1-6), kreeg weer last van een achillespeesblessure. „Ik heb het geprobeerd, maar het werd me te gevaarlijk", verontschuldigde de Wimbledonkampioen zich. De Wolf blijft bij Feyenoord ROTTERDAM - John de Wolf blijft bij Feyenoord. De 29-jarige verdediger verleng de gisteren zijn contract in de Kuip met twee jaar. Aan het eind van de nieuwe verbinte nis is De Wolf niet transfer vrij. De Schiedammer speelt sinds 1989 bij Feyenoord. Ruud Heus blijft eveneens nog twee seizoenen voetbal len bij de winnaar van de KNVB-beker. De contracten van Dwight Blackson en Paul Nortan werden met één jaar verlengd. Feyenoord is nog in de slag met John Metgod, Ar nold Scholten, Joszef Kiprich en Marian Damaschin. Olympiërs doen ervaringen op SYDNEYHet Nederlands olympisch voetbalelftal heeft gisteren in een ont spannen sfeer een oefenwedstrijd tegen een veredeld amateurteam uit Sydney' met 1-0 gewonnen. Het doelpunt kwam op naam van Spartaan Van der Gaag. die in de zestiende minuut een voorzet van Hee- sen (Wageningen) afrondde. Oranje deed wedstrijdritme op voor het eerste olympi sche kwalificatieduel zondag tegenAu stralië. Volgens coach Nol de Ruiter,had de overwinning aanzienlijk hoger moeten uitvallen. Warringha Dolphins - Nederlands Olympisch elftal 0-1 (0-116 Van der Gaag 0-1. Opstelling Nederland: Zoetebier (46. Boschker); Refos. Heesen en Van der Gaag (46. Roest). Numan (46. Maas). Gorré. Van Hoogdalem en Lanckohr; Cocu (46 Karnebeek), Meijer (46. De Boer) en Óver- Wm. m Ijax neemt nu linder risico's ^STERDAM Louis Iran Gaal heeft vorige [veek woensdag met be- ngstelling naar de Euro- la Cup Il-finale tussen AS Monaco en Werder Bre inen gekeken. Hij vond ijiet een dramatisch slech- wedstrijd. Met Werder Èremen als een laffe en inverdiende winnaar. Maar dat kan altijd gebeuren fi een finale. Dat heb ik mijn jelers ook wel eventjes op het t gedrukt. Wij zijn favoriet 'legen Torino, maar mogen de lus zeker niet te lichtvaardig Watten. Kijk maar naar Mo- e technisch directeur van de msterdammers zal zijn spe lers geen verwijten maken als e de bal morgenavond wat va ler breed leggen dan normaal. Gewoon wat minder risico's jemen. Dat is geen schande in jen Europa Cup-finale". In de iderlandse competitie mag Ike Ajacied van Van Gaal een [eptepass geven als er een ins van 85 procent aanwezig [dat de bal ook inderdaad de lats van bestemming be- Ikt. 'egen Torino moet dat hon- irdprocent zijn. Zo niet, dan irwacht ik dat de bal snel ;d gelegd en rond gespeeld AMSTERDAM - Walter Casagrande heeft grote bewondering voor het spel van Ajax. De Braziliaanse spits van Torino vindt, dat de Amsterdammers voet ballen zoals dat in zijn va derland gebruikelijk is: swingend. Hij mag er als tegenstander ook graag naar kijken. Maar verder gaat zijn adoratie voor Ajax niét. „Ik wil dolgraag met Torino de UEFA Cup winnen en heb mezelf enorm opgepept voor de wedstrijd in Amsterdam. Het zit me niet lekker, dat veel mensen beweren dat Ajax de beker al bijna in handen heeft. Dat is toch iets te voorbarig". 5 van Gaal gaat er vanuit, i^t Ajax in de tweede wed- Irijd van de finale om de EFA Cup met een behou- ifend ingesteld Torino zal wor- jen geconfronteerd. „Ze zul- zeker op de counter gaan spelen. Het wordt voor ons een idstrijd met een hoge moei- ^kheidsgraad. Maar we zijn ïslist niet bang voor Torino, je hebben genoeg individuele aliteit in huis om alle pro lemen het hoofd te bieden". m- Walter Casagrande en Enzo Scifo (rechts) ontspannen zich wat tij dens de training van Torino. FOTO: ANP In het dagelijks leven ziet Wal ter Casagrande er heel on schuldig uit. Uilebrilletje op de neus en opmerkelijk smalle schouders. Niet het prototype van een meedogenloze spits. In het veld is dat anders. Dan recht de 29-jarige Braziliaan zijn rug en gaat hij over lijken. Met maar één doel: scoren. Ca sagrande heeft een neus voor doelpunten. Ajax-trainer Louis van Gaal noemde hem na de eerste ontmoeting in Turijn 'een tweede Gerd Müller'. Ca sagrande nam in het Stadio delle Alpi beide Italiaanse tref fers tegen Ajax voor zijn reke ning. Geen oogstrelende doel punten, maar zakelijke tref fers. In de stijl van Gerd Mül ler dus. Walter Casagrande was uiter aard blij met dat persoonlijke succes, maar het zit hem nog steeds niet lekker dat Torino op eigen veld compleet werd overdonderd door Ajax. „We hadden enorm veel problemen met de snelle balcirculatie en het goede positiespel van Ajax. Dat bracht levensgevaarlijke situaties met zich mee op de momenten, dat wij vroegtijdig balverlies leden. En het was ook heel moeilijk om de bal weer terug te veroveren. In Tu rijn heeft Ajax duidelijk bewe zen, dat het tot de top van Eu ropa behoort". Bij voorbaat Maar dat houdt volgens de Braziliaan niet automatisch in, dat Torino vanavond bij voor baat kansloos is tegen Ajax. „Integendeel. Ik weet zeker, dat we nu met een sterker elf tal in het veld verschijnen dan twee weken geleden. Deze keer zijn Fusi en Policano wel van de partij en dat zijn twee erg belangrijke spelers voor ons. Zij zijn sterk en dyna misch en kunnen voor veel aanvallende impulsen zorgen. Ik vind het niet zo erg, dat de verdedigers Bruno en Annoni nu geschorst zijn. Zij hadden in Turijn toch al geen grip op Bryan Roy en Dennis Berg kamp. Fusi en Policano zijn Ajax maakte gisteren een rustige wandeling door de Wassenaarse duinen. FOTI AMSTERDAM - Het is onze ker of Dennis Bergkamp van avond met Ajax in actie komt tegen Torino. De topscorer van de Amsterdammers is getrof fen door een griep-aanval. Bergkamp voelde zich maan dagavond ziek worden toen de selectie van Ajax het gebruike lijke bezoekje aan de bioscoop bracht. Gistermorgen had hij volgens trainer Louis van Gaal '38-zoveel' koorts, maar in de loop van de middag zakte de temperatuur naar 38,2 graden. De technisch directeur van Ajax stelt vanavond uitslui tend een geheel koorstvrije Bergkamp op. „Met een verhoogde tempera tuur kun je geen Europa Cup finale spelen. Het is te hopen, dat de koorts helemaal ver dwijnt. Dat moeten we per uur gaan bekijken. We willen uiter aard dolgraag dat Bergkamp speelt, maar we nemen geen onverantwoorde risico's. Hij voelt zich in ieder geval al een stuk beter dan toen hij van morgen uit bed stapte. Dat is een gunstig teken", aldus Van Gaal gisteren. veel waardevoller voor het elf tal". Verder zit het Walter Casa grande behoorlijk dwars, dat Torino in Italië niet de waarde ring krijgt waar de ploeg vol gens de spits recht op heeft. „Alle aandacht gaat op dit mo ment uit naar landskampioen AC Milan. Wij hangen er in de pers maar een beetje bij, ter wijl we toch in de finale van de UEFA Cup staan. Dat vind ik onbegrijpelijk. Er zijn ook veel mensen, die ons geen kans ge ven tegen Ajax. Die club wordt overal enorm opgehemeld. Dat steekt. We zijn er enorm op ge brand om tegen Ajax wat za ken recht te zetten. Zodat nie mand straks meer om Torino heen kan". Trainer Mondonico hoeft zich geen zorgen te maken over de instelling van zijn Braziliaanse goaltjesdief. Met Martin Vas- quez, een andere vedette van Torino, heeft hij meer te stel len. Het botert als enige tijd niet meer tussen de trainer en de Spanjaard. De ex-speler van Real Madrid kwam afgelopen weekeinde niet in actie tegen Genoa. Een lichte verhoging, luidde de officiële verklaring voor zijn absentie. Maar Vas- quez zelf beweerde helemaal geen last van koorts te hebben en voelde zich domweg gepas seerd door Mondonico. Stalen gezicht Tijdens de persconferentie van Torino beweerde de trainer gistermiddag met een stalen gezicht, dat Vasquez op tijd fit is voor het duel tegen Ajax. „Maar", voegde Mondonico er fijntjes aan toe, „soms moet een trainer iets bedenken waardoor een bepaalde speler wat scherper wordt. Dat spel wordt in de top af en toe ge speeld. Een Martin Vasquez met de juiste instelling kan enorm waardevol voor Torino zijn. Hij is één van de weini gen, die zich ondergeschikt aan het team kan maken. Dat is noodzakelijk, want anders raakt de balans in het elftal zoek". Ajax-trainer Louis van Gaal gaat er vanuit, dat Torino met uitsluitend defensieve bedoe lingen naar Amsterdam is ge komen. Mondonico ontkende dat met klem. „Door de schor singen van Annoni en Bruno heb ik in de persoon van Bene- detti nog maar één pure verde diger over. Er verschijnt daar door een aanvallend ingesteld Torino in het veld. Dat is ook noodzakelijk, want we moeten beslist scoren tegen Ajax. Het zal heel moeilijk worden, maar we hebben zeker kansen om de beker te pakken. Mijn spe lers weten nu hoe Ajax speelt en ik heb goede hoop. dat ze zich niet voor de tweede keer laten verrassen". (ADVERTENTIE) liza W agei* EON - Tom Cordes gaf gis- 30-ii !ren biijk nog steeds het me- lorrner van Pr°fwielrebner te aam sfenen. Na anderhalf seizoen ;coioi°ornamelijk in de anonimi- qo-1 ;it te hebben rond gefietst, nöer: on de Nederlander de zes- lle^ende etappe van de Ronde indi m Spanje. Cordes leek in ld )90 een aanwinst voor het pe- i ton. Onder de hoede van loegleider Jan Raas won hij i9 0yee Spaanse etappekoersen, da je van Valencia en Murcia. an het einde van datzelfde s sizoen stond hij met Rolf Gölz eest: op het erepodium van de Baracchi. De junioren- se: d ereldkampioen uit 1984 ond op het punt van doorbre ien. Daarna besloot Cordes et zijn overstap naar de ag. tcrDM-ploeg zijn talenten te gel- hanri. de te maken. De duiten kwa men, de successen verdwenen. Zijn daden bleven beperkt tot een tweede plaats bij een crite rium in Woerden. Ook dit sei zoen kwam de naam Cordes nog niet eenmaal in de hogere regionen van de uitslagenlij sten voor. Tot gisteren. De eer ste plaats van de 25-jarige ren ner uit Wilnis was in de Vuelta '92 het derde succes van de PDM-ploeg na de twee sprint zeges van Jean-Paul van Pop- pel. „Vorig jaar en ook na de start van dit seizoen was ik erg zwak. Ik weet nu dat ik geen renner ben voor het werk in de grote klassiekers. Vanaf vol gend jaar richt ik mij weer zo als in 1990 naar de kleine rit- tenwedstrijden van een week", zo gaf Cordes zijn toekomst plannen prijs. Ruim drie mi nuten na Cordes won Djamoli- din Abdoesjaparov de sprint van het peloton voor de tiende plaats. Voor Jelle Nijdam en Van Poppel. Jesus Montoya bleef leider in het algemeen klassement met een voor sprong van 49 seconden op Pe dro Delgado en 55 op Tony Ro- minger. Ploegleider Miguel Moreno van Lotus-Festina schermt met een akkoord met Erik Breukink voor volgend seizoen. In de Catalaanse sportkrant El Mundo Deporti- vo verklaart de Spanjaard dat Breukink met vijf ploeggeno ten de overstap naar de Spaan se formatie maakt. In de Vuel ta zouden beide partijen vol gens Moreno een volledig ak koord hebben bereikt. Een thuisbankier belt dan 06-0400 voor de folder Rentecertificaten. U heeft minimaal fl.000,- aan spaargeld dat u een tijdje kunt missen. En u wilt uiteraard een hoge rente op dat geld. Dan kiest u een Postbank Rentecertificaat met een loop tijd van 1, 2, 3, 4, 5 of 10 jaar. En de rente is hoog: op een Rentecertificaat met jaarrente en een looptijd van 5 jaar geeft de Postbank bijvoorbeeld maar liefst 8%. U bepaalt zelf of u de rente per jaar of aan het einde van de looptijd wilt ontvangen. Als u een hoger bedrag inlegt, kunt u de rente zelfs per maand krijgen. Zo'n vaste hoge rente regelt u gewoon thuis. Op het moment dat het u uit komt. U belt gratis 06-0400 en u krijgt de folder Rentecertificaten met aan vraagformulier. Invullen, opsturen en het is geregeld. Voor meer vragen over rente tarieven kunt u ook altijd bij 06-0400 terecht. Zo makkelijk gaat dat bij de Postbank. POSTBANK Jfej Thuisbankieren doe je met de Postbank. 'Bij een looptijd van 5 jaar en met rente-ontvangst per jaar. Veldkamp overweegt verdere stappen HAARLEM Bart Veldkamp overweegt nadere stappen te gen Michiel Karsten. De presi dent van de Haarlemse recht bank bepaalde gisteren dat de Haarlemse arts zijn beschuldi gingen moet rectificeren. Hij had eind maart in een tv-pro- gramma gesuggereerd dat één Nederlandse deelnemer aan de Olympische Winterspelen doping had gebruikt en ge steld dat hij door schaatsers zou zijn geraadpleegd. De schaatsers nemen genoegen met de uitspraak van de Haar lemse rechtbankpresident. Toch wil Bart Veldkamp ver der gaan. De schaatser uit de kernploeg denkt aan het indie nen van een schadeclaim. De mogelijkheden van sponso ring en het verwerven van an dere inkomsten zouden er ne gatief door worden beinvloed. „Ik wil een eventueel vervolg afwachten", aldus Veldkamp. „Hoewel Karsten geen naam heeft moeten noemen, zijn we als groep tevreden". SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.10 uur: Studio Sport voetbal, rechtstreeks verslag tweede fi nalewedstrijd UEFA Cup tussen Ajax en Torino. 23.45 uur: Olympisch kwalifica tietoernooi volleybal Lissabon BRT 2, 20.00 uur: Sportavond met rechtstreeks verslag tweede finalewed strijd UEFA Cup tussen Ajax en Torino. BBC 1,23.20 uur: Sportsnight. Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 115.03 uur: Sport extra met tennis. Duitse open kampioenschap pen. achtste finale vrouwen enkelspel Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport. SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Toto 19: eerste prijs: 3 winnaars van elk bruto 4.255,20, tweede prijs: 70 deelne mers elk 121,50. derde prijs: 978 deel nemers elk 21.70 BASTIA - De voetbal- ramp in Bastia, waarbij dertien doden vielen, heeft tot nieuwe arresta ties geleid. Het betreft èen tweede medewerker van de firma, die de noodtri- bune plaatste en voetbal functionaris Etienne Gal- leazzi. De laatste is secre taris-generaal van de Gor- sicaanse voetbal-liga. Bei den is dood door schuld ten laste gelegd. Het afgelopen weekeinde werd al de technisch directeur van het bouwbedrijf Sud-Tribune gearresteerd. De door de rege ring ingestelde onderzoeks commissie publiceerde giste ren een rapport van 22 bladzij den waarin niet mis te versta ne beschuldigingen voorko men. Sud-Tribune, de bouwer van de nood-tribune, hield ?ich niet aan de bouw-voorschrif- ten. „Het was geen kwestie van een ongelukkige samenloop van omstandigheden", aldus Jean-Pierre Lemoine, voorzit ter van de commissie, „de jna- nier waarop de tribune in el kaar was gezet, moest wel lei den tot ongelukken". Volgens Lemoine maakte de firma zich bovendien schuldig aan mis leiding door te stellen dat zij tribunes had gebouwd bij de winterspelen in Albertville. In werkelijkheid was Sud-Tribu ne daar slechts werkzaam als onder-aannemer. Controle op de veiligheid van de tribune werd niet uitgeoe fend. Socotec, de firma, die daarmee belast zou zijn ge weest, controleerde alleen de ondergrond, waarop de nood- tribune zou komen te staan. Bij de gemeente werd geen vergunning aangevraagd. Het bestuur van Bastia gaf alfeen mondeling opdracht voor plaatsing van een nood-tribu ne met 10.000 plaatsen extra Ook de Franse voetbalbond gaat volgens de commissie niet vrijuit. De FFF onder schatte de moeilijkheden, dié de organisatie van een derge lijke wedstrijd met zich mee brengt en had de verantwoor delijkheid niet op de schpu- ders van anderen mogen leg gen. Zelfs niet toen de lokale autoriteiten duidelijk hadden gemaakt, dat pottenkijkers uit Parijs niet welkom waren. (tieten boos organisatie I an Spelen jT^APENDAL - De Nederland- atletencommissie heeft gea- meerd gereageerd op het iuws dat bij de Olympische "ilen in Barcelona atleten 'eigerd kunnen worden 'dat het olympisch dorp vol r de commissie met discus- [erper Eric de Bruin als voor- Ier is het volstrekt ontoe- [atbaar, dat atleten, die aan de ctie-normen hebben vol- n, thuis moeten blijven. Jet NOC heeft onlangs van het !yganisatie-comité in Barcelo- i te horen gekregen, dat de "iderlandse ploeg in vergelij- "1 met de Spelen van vier geleden in Seoul twintig pensen te groot is. SPORTUITSLAGEN BADMINTON Kuala Lumpur (Mal). Eindronde Tho- mas/UberCup. Uber Cup, vrouwen, finale: China-Zwe- den 5-0 (Tang Jiuhong-Lim Xioqlng 12- 11 11-7. Huang Hua-Magnusson 11-1 8-11 12-10, Yao Fen/Lin Yanfen-Bengt- sson/Borg 15-9 15-7, Ye Zhaoying-Gra- bo 11-2 11-9, Nong Qunhua/Guan Weizhen-Lim Xloqing/Bengtsson walk- BASKETBAL Den Bosch, derde wedstrijd play-offs NK(best of five) Den Bosch-Den Helder 67-75 (36-35). Scorers: Den Bosch: Pieters 11Ardon 8, Huybens 9, Lott 31, Pollard 8, Den Helder Van Rootselaar 8, Te Velde 23, Jerome 7, Van Dinten 11Pieterse 4, Cooper 22. Toeschouwers 3800 (uitver kocht). Stand: 2-1 in het voordeel van Den Bosch Volgende wedstrijd: donderdag 14 mei in Den Helder. 5e speeldag: Groep 1 (gespeeld Zuid- Limburg): Haagsche-Eindhoven 8-10, Hilversum-Broekpolder 8-10. Eind stand: 1 Hilversum 4-6 (49 partijpun- ten), 2. Broekpolder 4-6 (40), 3. Haag- sche 4-4 (39), 4. Eindhoven 4-4 (38), 5. Zuid-Limburg 4-0. Groep 2 (Amsterdam): Salland-Oude Maas 16-2, Noordwijk-De Pan 12-6. Eindstand. 1. Amsterdam 4-8, 2. Noordwijk 4-6,3 De Pan 4-4,4. Salland 4-2,5. Oude Maas 4-0. Kruisfinales 24 mei Leusden: Hilver- sum-Noordwijk en Amsterdam-Broek polder. HONKBAL Hoofdklasse: ADO-Kinheim 8-3, Quick- Pirates 4-6, Nicols-Sparta 7-5, Amerikaanse profcompetitie: National League: San Francisco Gi ants-Philadelphia Phillies 8-7, Montreal Expos-Los Angeles Dodgers 6-5, San Diego Padres-New York Mets 4-2, Houston Astros-Chicago Cubs 2-1St. Louis Cardinals-Atlanta Braves 8-3. Deetos-PKC 14-13 (7-8). Doelpunten makers Deetos: Leeuwenhoek (4), Bol- ten (3), Haksteen (3), Kraaijeveld, Brandt, Mulders en Wolsink; PKC: Van Beek (5), De Jager (4), Chris Roelofs (3) en Van Drlmmelen. Finale (in serie best-of-three): Rohda- Deetos vanaf zaterdag. PAARDESPORT Wolvega. Koersen. Eerste koers, 2600 m: 1. Fulmar Melon (Hamming) 3.33,3-1.22,0, 2. Gert Steenwijk, 3. Enke Bede. Niet gestart: Dustin Neyenrode. Toto: winnend 5,90 plaats 2,50 2,00 koppel 9,20 trio 90,10. Tweede koers, 2100 m: 1. Gandhi D (Hoejenbos) 2.53,1-1.22,4, 2. Felix Ha nover, 3. Felixnora. Toto: winnend 1,60 plaats 1,201,50 koppel 3,50 trio 24,10. Derde koers, 1609 m: 1. Fairmont Jea- net (Suykerbuyk) 2.10,0-1.20,9, 2. Elvi ra King, 3. Fenna B. Niet gestart: Ex pensive Hope Toto: winnend 1,60 plaats 110 1,50 koppel 2,60 trio 20,20. Vierde koers, 2100 m: 1 Friso Jorishof (Snoek) 2.51,4-1.21,6, 2 Barbara Pro- born, 3. Flying Casindra. Niet gestart: Fay Greenacre. Toto winnend 1,60 plaats 1,50 6,60 koppel 14,40 trio 48,70. Vijfde koers, 2100 m 1Broad Daylight (Van Klaveren) 2.48,2-1.20,1, 2. Flag Waver, 3. Demerick Star. Toto. winnend 8,30 plaats 2,90 2,80 koppel 17,50 trio 93,00. Zesde koers, 2100 m: 1. Floryn Dakota (Ao. de Wrede) 2.48,3-1.20,1, 2. Emily David, 3. Ennemarie Little. Niet gestart: Emulate Princess. Toto: winnend 1,60 plaats 1,40 1,70 2,60 koppel 6,80 trio 71,00. Zevende koers, 2100 m: 1 Da Silva Diepnow (Bosscha) 2.48,5-1.20,2, 2. Fire Buitenzorg, 3. Daydreamer K. Toto: winnend 2,70 plaats 1,70 2,201,70 kop pel 25,70 trio 187,80, dubbel winnend (4-13) 4.90. Achtste koers, 2100 m: 1 Escadron (Goulooze) 2.46,8-1.19,4, 2. Forward Nobo, 3. Delfi Ruimzicht. Toto: winnend 3,00 plaats 2,30 2,50 koppel 19,30 trio 107,20. Negende koers, 2100 m: 1. Edycair S (Nijholt) 2,46,4-1.19,2, 2. Dazraff B, 3. Esmeralda K. Toto: winnend 3,90 plaats 3,60 3,10 koppel 20,30 trio 205,30. Omzet totallsator: 138,210,00. SOFTBAL Hoofdklasse: DSC '74-BI'daal 0-3, Schiedam-Twins 0-6, HCAW/Tijg-Pira- tes 3-6, Sparks-Ter vogels 3-1 TENNIS Rome, Mannen, 2,2 miljoen gulden: eerste ronde: Haarhuis (Ned)-Tarango (VSt) 7-5 6-4, Steeb (Dui)-Krajicek (Ned/14) 6-4 5-7 6-2. VOETBAL Utrecht. Bekertoernooi district West II, halve finales: Holland-DWVO-2. VOLLEYBAL Castelnau Ie Lez (Fra). Olympisch Kwalificatie Toernooi mannen Finland-Joegoslavië 3-2 (11-15 4-1515- 7 15-7 15-12), Argentinië-Australië 3-0 (15-8 15-415-2), Frankrijk-Cameroun 3- 0(15-1215-1015-1). Stand: 1. Frankrijk 3-6 (9-2), 2. Joego slavië 3-5 (8-4), 3. Finland 3-5 (7-6), 4 Argentinië 3-4 (4-6), 5. Australië 3-4 (4- 7), 6. Cameroun 3-3 (2-9). WIELRENNEN Ronde van Spanje Zestiende etappe, Oviedo-Leon: 1Cor des (Ned) 162 km in 4.06,08 (gemiddel de 39,491 km/u), 2. Gonzalez (Spa), 3. Mejia (Col), 4 Garmendia (Spa), 5. Mil lar (GBr), 6. Hernandez Calva (Spa) op 0.05, 7. Buenahora (Col), 8 Palacio (Col) 0.10, 9. Rincon (Col) 0.15,10 Ab doesjaparov (GOS) 3.49, 11 Nijdam (Ned), 12. Van Poppel (Ned), 13. Pelli- coni (Ita), 14. Zanatta (Ita), 15. Montoya (Spa), 26. Rooks, 36. Theunisse, 42. Harmeling, 60. Siemons, 69. Talen, 77. Breukink, 78. De Vries, 115. Suyker buyk, 119. Mulders, 123. Verhoeven, 128. Solleveld, 132. Nijboer, 136. Kok kelkoren, 143. Jakobs. Algemeen klassement: 1Montoya 73 14,01, 2. Delgado (Spa) op 0.49, 3. Rominger 0.55,4. Echave (Spa) 2.42,5. Cubino (Spa) 3.30, 6. Giovannetti (Ita) 4.12. 7. Parra (Col) 5.59, 8. Roche (Ier) 10.43, 9. Alcala (Mex) 11.19,10. Maule- on (Spa) 11.58.11Mejia 13.20,12. Mil lar 14.04, 13. Theunisse 14.53, 14. Rooks 16.11,15. Ruiz Cabestany (Spa) 16 56, 32 De Vries 34.11, 35. Breukink 39.05, 75 Cordes 1.12,15, 78 Suyker buyk 1.14,24, 107. Nijdam 1.43,24,111. Harmeling 1,47,52, 117 Talen 1.52,28, 121. Mulders 1.55,35, 127 Verhoeven 2.00,44, 131. Van Poppel 2.03,40, 134 Nijboer 2,06,22, 136. Kokkelkoren 2.09,35, 138. Siemons 2.11,16, 144 Solleveld 2.18,38,147. Jakobs 2.35,03 Vredeskoers. Vierde etappe, Dresden (Dui)-Karpacz (Pol): 1 Wesemann (Dui) 189 km in 5 01,56. 2. Purmensky (Tsj) op 0.07, 3 Peron (Ita) 0.09, 4. Brozyna (Pol) 0 10, 5. Dietz (Dui) 0.21, 6. Bourqeot (Fra) 0.27. Algemeen klassement: 1 Wesemann 18.21,22, 2. Peron op 0 14, 3. Purmen sky 0.25, 4. Brozyna 0.29, 5. Dietz 0.45, 6. Bourgeot0.52. Ronde van de Aude (vrouwen). Vierde etappe, individuele tijdrit in Le- zignan: 1. Thompson (VSt) 15,3 km in 21,00 (gemiddelde 43,710 km/u), 2., Stephenson (VSt) op 0.27, 3 Proedni- kova (Oek) 0.33, 4. Marsal (Fra) 0.34, 5. Turcutto (Ita) 0 41,6 Way (Can) 0.44,7. Knol (Ned) 0 47, 8. Polojkova (Oek) 0 48, 9 Odin (Fra) 0.49, 10. Rossner (Dui) 0.53,11Van Moorsel 0.54. Algemeen klassement. 1 Thompson 5 41,28, 2 Turcutto op 0.08, 3 Marsal 0.40, 4 Stephenson 0 47, 5. Van Moor sel 0.53, 6. Knol 0 58. 7. Way en Proed- nikova beiden 1.01, 9. Odin 1.09, 10 Demet (VSt) en Polojkova 1.16 Amateurcriterium in Tijnje: 1. Huitema^ (Roden) 90 km in 2.04,13, 2 Rooks (Donkerbroek), 3. Gosink (Coevorden), 4. Erik Dekker (Hoogeveen), 5. Schuur man (Emmen). Tour DuPont Zesde etappe: 1. Kvallsvoll (Noo) 244 km in 7.16.34, 2 Lauritzen (Noo) 0 05. 3 Anderson (Aus) 0 07. 4 Delion (Fra). 5 Martin (Col). 6 LeMond (VSt). 7: Ni- derberger (Zwi). 8 Espinosa (Col), 9 Swart (NZI),10. Fignon (Fra) Klassement: 1 Swart 27 35 50. 2. Le Mond 0.12, 3 Lauritzen 0 35, 4 Kvalls voll 0.46, 5. Zberg (Zwi) 0.50, 6 Mann (GBr) 0.59, 7. Winterberg (Zwi), 8. En- gleman (VSt) 1.08, 9, Fignon 111, 10.; Martin 1.12.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11