Louis van Gaal wijst complimenten van hand Volleybalploeg vestigt records Edberg wint na zes jaar weer een graveltoernooi Scherpe maatregelen rond tweede cupduel SPORT Van Basten tobt met enkelkwetsuur t CcidócSouocmt DINSDAG 12 MEI 1992 }C AMSTERDAM - Marco van Basten heeft zich bij professor Mar ty in het AMC in Amsterdam gemeld voor onderzoek van een oude blessure aan zijn linkerenkel. De spits van AC Milan, die zondag tegen Napoli uitviel, liet foto's van het onwillige gewricht nemen. Van een operatie is momenteel nog geen sprake. „Dat zou slecht uitkomen. Het gaat om een minuscule botsplinter in het gewricht. Bij een bepaalde beweging heb ik er last van. Als ik geopereerd zou moeten worden, gaat het om een kleine ingreep. Dan zou ik twaalf tot veertien dagen uit de roulatie zijn", zei Van Basten gisteravond in NOS Studio Sportjournaal. Van Basten wil een week wachten om te zien of de pijn terug komt. „Vorige week had ik weer last van de enkel. Ik heb er twee spuiten in gehad en dat heeft geholpen. Ik heb zondag zonder problemen gespeeld. Mocht ik toch geopereerd worden, dan wordt de tijd tot het EK vrij krap. De dokter is echter positief, dus ben ik het ook". Marco van Basten en zijn vrouw Lisbeth tonen een shirt van AC Milan ter gelegenheid van de Italiaanse titel. FOTO: EPA Bröndby ontslaat trainer Olsen KOPENHAGEN - Trainer Morten Olsen is gisteren door het bestuur van Bröndby IF op staande voet ontslagen.- De profclub uit Kopenhagen maakt een moeilijk seizoen door. Na de nederlaag van 3-2 zondag op eigen veld tegen Sil- keborg is de regerend kam pioen van Denemarken op de zevende en voorlaatste plaats beland. Vorig jaar reikte Bröndby nog tot de halve fina les van het toernooi om de UEFA Cup. De 42-jarige Olsen, ex-international en jarenlang spelend voor Anderlecht en FC Koln. had zijn contract in het voorjaar nog tot 1995 verlengd. HAMBURG - Zes jaar moest Stefan Edberg wachten op zijn tweede toernooi-overwinning op gravel. Gisteren zegevierde de Zweed in Hamburg,, waar hij in de finale na een matige start de Duitser Michael Stich in drie sets bedwong. Edberg won een keer eerder een evenement, dat op gema len baksteen werd gehouden. In 1986 was de nummer twee van de huidige wereldranglijst de sterkste in Gstaad (Zwi). Stich had een dag eerder een nagenoeg perfecte show opge voerd tegen zijn populairdere landgenoot Boris Becker, die hij met twee keer 6-1 een af straffing gaf. Stich speelde daarna nog twee partijen in het dubbelspel, waardoor hij giste ren toch vermoeid de baan op stapte. Bij het toernooi in Rome sneu velden op de openingsdag twee geplaatste spelers. De Kroaat Goran Ivanisevi verloor van de Argentijn j) tian Miniussi in twee sets Forget (6) ging onderuit I de Spaanse gravelspeciali vier Sanchez. Mark Ko mans kwam de eerste i i) ongeschonden door. Hijw drie sets van de Italiaan I j Nargiso. Voor Michiel - pers bleef het toernooi oj it Foro Italico-complex tot ronde beperkt: 2-6 2-6 tcgc 4 Spanjaard Clavet. AMSTERDAM - Als Ajax morgenavond de UEFA Cup verovert, dan is dat volgens Louis van Gaal een zegen voor het totale Europese voetbal. En hét bewijs, dat er met aanval lend en aantrekkelijk voetbal ook hoofdprijzen kunnen worden gewon- „Dan zal het spel van Ajax ze ker navolging in Europa krij gen. Daarom mag het nu niet meer misgaan. Stel dat Ajax per ongeluk naast het potje piest en Torino met de beker' aan de haal gaat. Dan wordt er direct beweerd, dat het spel van Ajax geen garantie biedt voor succes. Die prachtige wedstrijden in Italië is ieder een dan op slag vergeten. Alles draait om de laatste wedstrijd. Maar pakken we de beker, dan is dat een triomf voor het aan vallende voetbal. Daar zal ik trots op zijn". Zijn naam werd in Turijn in het prachtige Stadio delle Alpi voor de eerste keer massaal ge scandeerd door de fans van Ajax. Louis van Gaal vond dat een mooi moment. Maar hecht er verder niet zo bijster veel waarde aan. Alle euforie rond zijn persoon vindt de tech nisch directeur van Ajax over dreven en eigenlijk een tikkel tje belachelijk. „We hebben er met z'n allen voor gezorgd, dat het op dit moment zo goed gaat met Ajax. De spelers verdienen in mijn ogen de meeste eer. Zij le veren de prestaties op het veld eri daar draait het toch alle maal om. Ik wil niet in het mid delpunt van de belangstelling staan. Ik vind het belachelijk dat ik nu zo opgehemeld word. Daar prik ik dwars door heen. De hele technische staf ver dient een pluim. Looptrainer Laslo Jambor. Gerard van der Lem. Bobby Haarms, keeper strainer Frans Hoek, zij heb ben ook hun steentje bijgedra gen. De buitenwacht denkt, dat ik alles in m'n eentje heb gedaan. Helemaal fout. Daar om vind ik het ook niet te recht. dat ik nu alle eer krijg toegezwaaid. We hebben het samen gedaan. Met de nadruk op samen". Mooie dingen Louis van Gaal is er altijd van overtuigd geweest, dat het hui dige Ajax tot mooie dingen in staat is. Dat riep hij al toen hij op 28 september in De Meer het roer overnam van Leo Beenhakker. „Technisch en taktisch behoorde Ajax op dat moment al tot de top van Euro pa. Mentale en fysieke kracht waren de enige ontbrekende factoren. In een tijdsbestek van drie maanden hebben we onze tekortkomingen op dat terrein voor een belangrijk deel weggewerkt. Geen ge makkelijk karweix maar de spelers hebben de zaak voor treffelijk opgepikt. Daarom voetbalt Ajax nu met zoveel be zieling en elan. Dat vind ik. heel knap". Collectief denken en 'team building'. Dat waren de tover woorden van Louis van Gaal. „Weten watje wel en niet moet doen in het veld. Eikaars zwak ke punten kennen en opvan gen. Daar draait het in het sy steem van Ajax allemaal om. Wij spelen altijd pressie-voet bal op de helft van de tegen stander. Met een kloof van veertig meter naar het eigen doel. En we gaan aan het gas, zoals dat in Amsterdam ge noemd wordt, als één speler met bij de les is. Daarom is het zo belangrijk, dat Ajax een hecht collectief vormt. Dat is de basis". In de groei Volgens Louis van Gaal is Ajax nog steeds in de groei. „Het kan nóg beter', weet de 40-jari- ge technisch directeur zeker. „Maar erg veel rek zit er niet meer in. Oudere spelers als Stefan Pettersson, Danny Blind en Sonny Silooy zitten aan hun top. Maar Michel Kreek, Frank de Boer, Bryan Roy, Dennis Bergkamp en Marciano Vink kunnen nog wel doorgroeien. En als zij, hoe goed ze ook mogen worden, het kunnen opbrengen om in het collectief te blijven spelen dan kan Ajax inderdaad nog wat beter worden. Maar niet zo gek veel. Of er moet een top- speler gekocht worden. Maar die hebben weer tijd nodig om aan het collectieve denken te wennen". Louis van Gaal wil zich het liefst helemaal niet op de transfermarkt begeven. Zijn voorkeur .gaat duidelijk uit naar door Ajax zelf opgeleide spelers. „Jongens die al vanaf de jeugd bij Ajax voetballen. Zij hebben het grote voordeel, dat ze met de Ajax-cultuur zijn groot gebracht. Kennen de speelwijze van de club door en door en leren vanzelf met de enorme mentale druk omgaan. Want Ajax moet altijd winnen. Altijd. Jeugdspelers maken hier een soort opvoedingspro ces door. Dat is heel belang rijk. Het is een vast gegeven, dat gekochte spelers het altijd erg moeilijk hebben in hun eerste seizoen bij Ajax. Zij moeten aan alles wennen. De hogere handelingssnelheid, de grotere mentale druk en noem maar op. Zelf opgeleide spelers hebben daar veel minder last van. Als er een speler van Ajax 1 vertrekt, dan moet zijn opvol ger eigenlijk al bij ons rondlo pen. Dat zou de idéale situatie zijn. Zo weinig mogelijk kopen is in ieder geval een belangrij ke doelstelling van mij. Daar om moet de jeugdopleiding van Ajax nog verder geperfec tioneerd worden. Dat werk komt straks voor rekening van Co Adriaanse. Hij wordt direc teur opleidingen en dat is één van de belangrijkste banen bij SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1,18.28 uur: Sport op I Nederland 2,18.20 uur: De heilig as auto- en motorsportmagazine. Nederland 3, 22.15 uur: Studio s journaal, 23.45 uur: Olympisch k catietoernooi volleybal met ondei beelden van Nederland-Egypte. Duitsland 2, 22.15 uur: Sport extr 'u tennis, Duitse open kampioens Super Channel, 20.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport MORGEN Duitsland 2,16.03 uur: Pfiff aktui N internationaal voetbal, Duitslandfi land vanuit Berlijn Duitsland 3,15.00 uur: Sport extijr tennis, internationale kampioens^ SPORTPRIJSVRAG! DEN HAAG - De gegevens v sportprijsvragen zijn Lotto 19' 1e prijs geen winna prijs: drie winnaars x 23.749, - 3e prijs 68 x 1571,60: 4e prijs 29.50: 5e prijs: 61 033 x 5,00 Cijferspel 19Vaste prijzen VI Zes goed geen winnaar; vijf go» 1 winaars: vier goed 17 winnaar^ rs; twee goed Louis van Gaal steekt zijn verhaal af onder het toeziend oog van voorzitter Van Duitse lotto afgelopen weekeind juiste getallen zijn 3-4-15-19-!B Reservegetal 46 Spel '77 02508 Ajax. Adriaanse moet de talen ten leveren, waar de directeur betaald voetbal weer mee uit de voeten kan in Ajax 1. Direc teur betaald voetbal, zo heet ik volgend seizoen". Scherp Aan de top blijven is de volgen de stap. En de trainer uit het Noordhollandse Avenhorn weet dat het consolideren van de bereikte positie een nóg moeilijker opdracht is. „Dat is het bekende verhaal. Aan de top komen is geen enorm pro bleem met zo'n taléntvolle ploeg als Ajax. Er blijven is een stuk lastiger. Daar slagen maar heel weinig ploegen in". „Real Madrid, Ajax en Bayern München hebben zich een aantal jaren op rij in de absolu te top gehandhaafd. Maar een ploeg als AC Milan hield dat maar twee jaar vol. Dat is toch betrekkelijk kort. Ajax heeft dit seizoen een fantastische in druk in Europa achtergelaten. Het zou al heel mooi zijn als we dat nog één of twee jaar weten vol te houden. We hebben een kans van slagen als alle spelers scherp en hongerig blijven. Dan is deze ploeg nog tot veel meer mooie dingen in staat. Daar ben ik heilig van over tuigd". AMSTERDAM - De Am sterdamse politie en het Gemeentelijk Vervoerbe drijf hebben in nauwe sa menspraak met Ajax uit gebreide veiligheidsmaat regelen getroffen rond de UEFA-cupfinale Ajax-To- rino die morgenavond in het Olympisch Stadion wordt gespeeld. Ajax zet in totaal 350 suppoos ten in bij .het Olympisch Sta dion. De Amsterdamse politie beschikt over 650 mensen om de openbare orde te handha ven: negen pelotons Mobiele Eenheid, speciale aanhou dingseenheden. verkeersrege laars, ruiters, hondegeleiders en in uniform surveillerende politie-agenten. Op het hoofd bureau is voldoende celruimte gereserveerd om supporters die zich misdragen tijdelijk op te sluiten. Ook voor de eventuele huldi ging van Ajax op het Leidse- plein zijn speciale maatrege len getroffen. Supporters kun nen daar slechts te voet, ko men omdat de omgeving van het Leidseplein volledig wordt afgezet. Zelfs met openbaar vervoer kunnen de supporters niet naar het huldigingsfeest. Ajax-directeur Arie van Eij- den: „Onze fans moeten vanaf het Olympisch Stadion lopen naar het Leidseplein. Een mu ziekkorps zorgt voor begelei ding. De politie houdt het tra ject vrij voor de supporters". ROTTERDAM - Egypte was op de tweede dag van het olympische kwalific- tie-toernooi in Rotterdam een dermate zwakke te genstander dat Nederland binnen het uur won met 3- 0 (15-5 15-4 15-0). Voor bondscoach Arie Selinger was het een avond van ex perimenten. Het eerste was de start van Olof van der Meulen in de ba sis. op de plaats van Ron Bou- dne. Egypte nam. na wat Ne derlandse slordigheden, een voorsprong van 5-1. Selinger vroeg een time-out, gaf zijn spelers opdracht eindelijk te beginnen met volleyballen en het was zo 15-5. In het verdere verloop volgden de probeersels zich in hoog tempo op. Van de „oude" basis stond op een gegeven moment alleen Zwerver op de vloer. Een greep: als vervanger van Benne verzorgde Posthuma de passing en viel hij aan van de zijkanten. Dat laatste is hij niet gewend bij zijn club Montichi- ari. Zoodsma bemande het centrum, in de plaats van Held, Blangé verdeelde het spel voor Selinger. Posthuma, Van der Horst en Benne stonden opeens ge drieën op de posities aan het net. Oftewel 2,09 meter, 2.14 en 2,08. Toen even later ook nog Blangé (2.05 m) het speelveld betrad, keken de Afrikanen wel erg tegen Nederland op. Zelf hadden ze in hun selectie van slechts tien volleyballers maar één man boven de twee meter: een zekere Hamdy el Safy. Omdat Zwerver en Zoodsma ook twee meter groot zijn, was het vrijwel zeker de langste ploeg die ooit op een volleybal- veld stond. Misschien 200 mensen in Ahoy' waren getui ge van de curiositeit. Volgens Avital Selinger was het in elk geval de eerste keer dat Neder land een set met 15-0 wist te winnen tijdens een belangrijk internationaal toernooi. Want dat gebeurde in de derde set, waarin Benne nog even op zijn vroegere aanvalspositie stond. De plaats (libero) waarop hij in 1986 doorbrak en die op zijn lijf is geschreven. KOERSEN DEN HAAG - Onze tips .voor de sen van Duindigt (morgen, a 14.30 uur) luiden: 1e koers: 1. Grant Avenue, 2 Volann, 3. Express Crown (7-8-4), 2e koers: 1 Darling Be Good, Daros, 3. Kentucky (6-5-2). 3e koers: 1 Galloway Power, 2 ke Fox, 3. Enk A (2-1-8) 4e koers: 1 Watermill Reef, 2 D Pacific, 3. Choiceinmusic (1-4-2) 5e koers: 1Ferrock, 2 Black DennieH (2-7-1). 6e koers: 1 Florijn Bond, 2 Ger 3. Groot Schermer (3-6-9) 7e koers: 1 Lets Be Great, 2 mill Deux, 3. No Doubt (4-1 -6) 8e koers: 1 Glory Way, 2 Evan i GarconB (2-9-1) 9e koers: 1 Coba Jonshof, 2 Ei ve Kades, 3 Eddy Oostland (8-5-1 10e koers: 1 Daan S. 2 Estanza, miaanS. (7-8-3) SPORTWERELD Judo Ben Spijkers maandag 18 mei niet me Nederlandse judoploeg u het trainingskamp in Jap De middengewicht uit I beek ziet een verdere sarf1 werking met bondscoach lem VisSer niet zitten ONDER DE LOEP „Mijn hart ligt gewoon bij Feyenoord, en in Rotterdam. Je wordt er echt niet altijd be ter van als je naar een andere club gaat. Of je moet echt veel meer geld kunnen pak ken, een miljoen of zo. Ik denk ook dat als je eens een Feyenoorder was je er altijd één bent. Ik merk het aan Ivan Nielsen. Die ging van ons naar PSV, maar er be staat voor hem toch maar één club: Feyenoord". Voetballer Sjaak Troost van Feyenoord in NRC Handels blad. „Ajax is veel meer een voet balclub dan PSV. Alles staat in het teken van de prestatie. Je mag nooit tevreden zijn. En het is keihard: wie niet presteert, telt niet mee. PSV is eerder een bedrijf, met goe de sociale voorzieningen en een gemoedelijke sfeer". Elftalbegeleider Frank Ar- nesen van PSV in Elsevier. Als de supporters van Liver pool hun clublied 'You'll ne ver walk alone' aanheffen, krijg ik gegarandeerd kippe- vel. Dat is zonder discussie het mooiste supporterslied aller tijden. De zindering die dan door Wembley trekt voel je fysiek, dat lied pakt je echt bij de keel. Al kan dat in zeke re zin ook van de recentere Liverpool-klassieker gezegd worden. Always look on the bright side of life' zingen de supporters, als de Reds hun tegenstander net in de pan hebben gehakt. Mooi hoor". Voetbalverslaggever Rik de Saedeleer in Humo. „De mooiste tijd heb ik mis schien toch wel in Engeland FOTO: DIJKSTRA gehad. En ook daar werd ik geaccepteerd zoals ik ben. Ik ging o<ik wel eens op stap met de spelers. De bestellingen waren dan altijd hetzelfde: ten pints Lager and one oran ge limonade. Die was dus voor mij. maar daar werden nooit grappen over gemaakt. Ik heb me daar vier jaar lang thuis gevoeld, zoals ik me bij elke club thuis. Ik debuteer de tegen Tottenham Hotspur, ik maakte nog 1-0. Een paar dagen later speelde je al te gen Liverpool. Dat zijn na tuurlijk prachtige dingen. Af gezien van de enorme levens ervaring die ik daar heb opge daan, heb ik er ook als voet baller veel geleerd. Soms trainde je maar drie keer per week, omdat je zo ontzettend veel wedstrijden speelde. Die trainingen waren heel kort, maar wel heel intensief, met altijd één of twee keer raken, in een ongelooflijk hoog tem po. Daardoor werd je hande- lingssnelheid enorm verbe terd. In de partijen werd het spel ook vaak stilgelegd en dan werd aangegeven wat je verkeerd deed. En oh wee als je met de bal ging lopen". Voetballer Heini Otto van FC Den Haag in Voetbal In ternational. „Hoe lang is het geleden dat ik in extase uit de bank om hoogkwam? Was het bij een geniale bal van Maradona? Die ene voorzet van Dennis Bergkamp in Turijn, dat per fecte bunkershot naar de als Bep "Bakhuis snoekspringen- de Aron Winter, was een kunstwerk in een kunstwerk. Na een reeds sierlijke lijnen waarbij het hele team is be trokken, zet Bergkamp opeens een punt. Letterlijk, de neus van zijn schoen in de grond. De lucht wordt van fluweel, de bal gaat er in een boogje doorheen, Winter komt als een horizontaal uit roepteken aanzeilen ik kon wel janken, dames en heren". Columnist Jan Mulder in El sevier, „Ik hou niet zo van helden verering, zoals Becker die hier bijvoorbeeld heeft. Als ik Wimbledon ooit win, ga ik dus voorlopig niet naar Ne derland terug. Toen ik van Australië terugvloog had ik er al geen zin in. Al die aan dacht, brrr. Bij de Davis Cup wedstrijd er direct na werd ik door RTL4 gevraagd tussen de partijen door commentaar te geven, nou dat vond ik niet erg. Maar toen kwam die vent op de tribune lang, tijdens de partij. En toen ik weigerde mee te werken, was-ie nog kwaad ook. Zo'n onzin. Ik praat tot en met Wimbledon ook met niemand. Alle kran ten hebben pech. Het hoort bij mijn werk, dat weet ik ook wel, maar ik heb er gewoon geen tijd voor en geen zin in. Ernst Happel Schlafwagenfussball... foto sp En na Wimbledon ben ik lek- Oostenrijk Ernst Happel in ker weg, vakantie. Ik zeg niet Vrij Nederland. „Het klinkt misschien over dreven als'ik het zo zeg, maar ik denk echt dat ik olympisch kampioen word. Natuurlijk zegt in principe elke topspor ter dat. maar van mij is het niet zo maar een peppraatje. Ik heb goede argumenten om het te zeggen. Als ik naar mijn concurrenten kijk, dan heb ik ze stuk voor stuk een keer verslagen op goeie mo menten. Daar staat tegen over. dat ik van ze heb verlo ren op momenten, dat ik on voldoende was voorbereid. Ik moet alleen oppassen, dat ik straks in Barcelona niet uit geblust ben. Daarom zit ik nu op 60, 70 procent van m'n kunnen en gaan we straks naar Japan om daar drie we ken te knuppelen. Om het in in autosporttermen te zeg gen: vanaf nu geef ik gas, ga ik zo hard mogplijk door de bochten en moet ik alleen zorgen dat ik er niet uit vlieg". Judoka Anthonie Wurth in Rotterdams Dagblad. „Als ik kritiek heb op een Oostenrijkse voetballer, kruipt hij in de kelder. Een Hollander zegt: de trainer is gek. Ik zal hem verdoeme eens laten zien. Die gaat naar het plafond. Dat heeft de Duitser ook. maar de Oosten rijker... Via Maarten de Vos heb ik vroeger Felix Gasse- lich naar Ajax gebracht. Goeie voetballer maar geen ruggegraat. Thuis speelde hij de sterren van de hemel, maar in Nederland werd het niets. Omdat hij daar elke week moest presteren. In Oostenrijk is men tevreden met een keer goed, en dan drie keer slecht. Schlafwa- genfufiball! Eigenlijk is het zinloos hier als trainer te wer ken. Je zou revolutie moeten maken, maar dat is onmoge lijk". Voetbalbondscoach van SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Washington. Stratenloop vrouwen 1McColgan (Scho) 8 km in 24 48. 2. Jennings (VSt) 25.08,3 St. Hilaire (VSt) 25.09. 4. Peters (VSt) 25 215. Collard (Bel) 25.32, 6. Karlshoj (Den) 25 33, 7 Painter (VSt) 25.35, 8. Hoffmann (Dui) 25.51, 9. Taylor (VSt) 25.57, 10. Van Onna (Ned) 26 12 HONKBAL Amerikaanse honkbalcompetitie: American League: Chicago White Sox-Baltimore Orioles 5-2, Boston Red Sox-Kansas City Royals 10-6, Milwau kee Brewers-Texas Rangers 6-2, Min nesota Twins-Cleveland Indians 10-6, Oakland A's-New York Yankees 5-2, Seattle Mariners-Detroit Tigers 6-2, To ronto Blue Jays-California Angels 4-1 National League: San Francisco Gi ants-Montreal Expos 8-3, Philadelphia Phillies-San Diego Padres 9-3, Houston Astros-Pittsburgh Pirates 6-4, New York Mets-Los Angeles Dodgers 3-0, St Louis Cardinals-Atlanta Braves 6-5, Cincinnati Reds-Chicago Cubs 6-0 PAARDESPORT Draverijen van Alkmaar 1e koers, 2040 m 1 American Pride (Grift) 2.44,7-1 20,7, 2 Fidele des Amis, 3. Freddy Evodam. Toto: winnend 1,50 plaats 1,20 2.80 koppel 22,20 trio 86,40. 2e koers, 2380 m: 1 Firby de Frise (Van Toor) 3.19,2-1.23.7, 2. Free, 3 Ed- wina van Tosca Niet gestart: Freule Le- ander Toto winnend 2,80 plaats 1,40 2,80 koppel 12,90 trio 331.90 3e koers, 2040 m 1 Chamador (De Leeuw) 2.46.8-1.21,8. 2 Jolymontana Kosmos. 3 Feny Hollandia. Toto. win nend 2,10 plaats 1,50 1.90 koppel 8,40 trio 222,30 4e koers, 2040 m 1 Expresa Beruna (Imming) 2.46,8-1.21,8, 2 Facunda Ashton, 3. Eric Dean Toto: winnend 3,00 plaats 1.60 1,80 koppel 8,20 trio 54,40 5e koers, 2380 m 1. Evita Kievitshbf (Hulleman) 3 12.9-1 12,1, 2 Extase Westfries, 3 Ford Hazelaar Toto win nend 2,40 plaats 1,40 2,50 koppel 27,70 trio 170,90. 6e koers, 2040 m: 1 Gideon Kades (De Leeuw) 2 45,7-1 21,2,2. Debby van Weert, 3. Dento Surprise Toto: win nend 2,30 plaats 2,30 2,20 7,00 koppel 33,50 trio 309,40 7e koers, 2040 m 1Dusty Joe (Doo- per) 2 42.5-1 19.7, 2 Dave Victnx, 3. Derby Star Toto winnend 4,60 plaats 1,60 8.50 koppel 52,30 trio 86,80. Dubbelwinnend (6-9): 12,20. 8e koers, 2040 m 1 Ezra Winnester (Imming) 2 48,1-1.22,4, 2. Evita Joris- hof, 3. Share the Moment Toto: win nend 5,80 plaats 3,60 6,60 koppel 15,30 trio 372,50 9e koers, 2040 m 1 Edon Prince (De Leeuw) 2.42,5-1 19,7, 2. Enzo Ferrari, 3 Chicago Niet gestart: Celerite D'E- vent. Toto: winnend 1,40 plaats 1,50 3,m10 koppel 5,70 trio 77,10 10e koers, 2040 rrr 1 Astrid Marian (Snoek) 2.42,3-1.19,6, 2. Boy Sneep Taxis, 3. Carin Buitenzorg. Toto: win nend 8,50 plaats 3,20 2,70 koppwl 19,40 trio 740,10. 11e koers, 1700 m: 1. Disco Dancer (De Leeuw) 2.16,6-1.20,4, 2. Anton Geesink, 3. Desperado Niet gestart' Fallon Worthy. Toto: winnend 14,60 plaats 4,10 3,60 koppel 23,70 trio 378,90. Omzet totalisator: 213.241,00. Finale- Washington (VSt/4)-Mezzadri (Zwi) 6-3 6-3 Hamburg. Mannen, twee miljoen gul den Finale: Edberg (Zwe/-(Dui/3) 5-7 6-4 6- 1. Rome. Mannen, 2,2 miljoen gulden Eerste ronde Mancini (Arg/10)-Sieme- rink (Ned) 6-3 3-6 6-3, Clavet (Spa)- Schapers (Ned) 6-2 6-2, Koevermans- Nargiso (Ita) 6-0 4-6 6-2 Berlijn. Vrouwen, een miljoen gulden Eerste ronde Zrubakova (Tsj)-Boogert (Ned) 6-1 6-4, VOETBAL Dherynia (Cyp). EK voetbal onder zestien jaar: Groep B. Nederland-Roemenie 4-0 (0- 0) 3 Kluivert (Ajax) 1-0, 23. Seedorf (Ajax) 2-0, 47 Óffenberg (Ajax), 65. Goitom (Ajax) 4-0 Spanje-lerland 1-1. Toeschouwers: 100 Eindstand 1. Spanje 3-5 (6-2), 2 Nederland 3-4 (6-2), 3 Ierland 3-2 (1-3), 4. Roemenie 3-1 (1 - 7) Nederland uitgeschakeld voor halve finales VOLLEYBAL Rotterdam. Olympisch Kwalificatie Toernooi Polen-Peru 3-0 (15-3 15-2 15-6). Scheidsrechters Clarke (VSt) en Trap- panese (Ita), Nederland-Egypte 3-0 (15-5 15-4 15-0) Scheidsrechters: De Souza (Bra) en Marty (Fra). Toeschou wers 200, Bulgarije-China3-0(15 14 15-3) Stand 1 Bulgarije land beide 2-4 (6-0), 3 Polen 2-4 4 Egypte 2-2 (1-6), 5. Peru beide 2-2 (0-6) Castelnau Ie Lez (Fra). Olym Kwalificatie Toernooi, Joegosiav gentime 3-0 (15-9 15-7 15-7). Frai Finland 3-1 (15-10 12-15 15-9 1 Australie-Cameroun 3-1 (15-11 9- 10 17-16) Stand: 1 Joegoslaviëlu 1), 2. Frankrijk 2-4 (6-2), 3. Finlc Australië beide 2-3 (4-4), 5 Can 2-2 (2-6), 6. Argentinië 2-2 (1 -6). WIELRENNEN Alto del Naranco. Ronde van S Vijftiende etappe: 1 Mauelon 163 km in 4 01 36 (gem sm 40,480 km/u), 2 Montoya (Spa), minger (Zwi), 4. Delagdo (Spa) 0 Cubino (Spa) 0 10, 6. Roche (lei' 7. Rooks (Ned), 12. Theumsse 14 Alcala (Mex), 15. Buenahora 17 Breukink 0.42,40 De Vries 1 Cordes 4.01, 85. Harmeling 5 2 Van Poppel, 87. Jan Siemons, 9f kerbuyk, 121 Nijdam 7.21, 12fc. boer, 130. Solleveld 8.10,133. Mu 140 Kokkelkoren 8.57, 143 10 02, 144. Jakobs, 145 Verhi 150. en laatste Gerricagoitia .20.14 Algemeen klassement: 1 toya 69.04 04, 2. Delgado 0.49. minger 0 55. 4 Echave 2.42, 5. C 3.30, 11 Theunisse 14.53, 12. I h 1611,13 Ruiz-Cabestany (Spa) 14. Mejioa (Col) 17.09,15 Millar 17.53, 32. De Vries 34.1135 Br 39 05,77 Suykerbuyk 1 14 24,79 des 1.16.04. 109 Nijdam 1.43.24 Harmeling 1 47 52, 117 Talen 1 122 Mulders 1.55.35, 128 Verfw :c 2 00 44. 132 Van Poppel 2 03 40. Nijboer 2.06 22, 137 Kokke% 2.09.35, 139 Jan Siemons 2.1 145 Solleveld 2 18 38, 149 Ja 2.34.33, 150 en laatste Esparza 255.30. Dresden.Vredeskoers Derde etappe: 1 Augustin (Dmlto km in 5.05 312 Zabel (Dui), 3 A doorn (Ned) Algemeen klassei 1 Zabel 13 19,26, 2 Anastasia (It 0.04,3. Augustin 0.05.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14