^assenheim wil 'echte' standwerkers op markt DUIN- EN BOLLENSTREEK 11 Wethouder Oegstgeest ontkent grootsteedse aanpak Lange Voort /oorhout trekt voorlichter aan Katwijk: parkeerboetes zelf innen jEaidMQounant ;ajj! iemeente staat woningbouw ,dne! oe in Van Ostadestraat AZERSWOUDE-DORP De projectontwikkelaar ooistra Vastgoed krijgt van de gemeente toestem- jing zestien woningen te bouwen aan de Van Ostade- traat in Hazerswoude. Kooistra heeft intussen de be- odigde gronden opgekocht van agrariër Heijker. ind 1988 kwam Kooistra bij de gemeente 'met een •rzoek om in het weiland van Heijker woningbouw iteei realiseren. De gemeente verbond daaraan de voor- aarde dat dit moest gebeuren in combinatie met de ,N°i inleg van een tweede ontsluiting op de provinciale *eeU eg ten zuiden van de begraafplaats. Aanvankelijk 4 15 ilde Kooistra 28 woningen bouwen, waaronder een intal huurwoningen. De gemeente heeft de exploi- nt verplicht uitsluitend vrije sectorwoningen te 1-12 iuwen. De bouw. De bouwlokatie is dan ook ver- ?ind van 28 naar zestien. De overeenkomst tussen fibgemeente en Kooistra gaat ervan uit dat 75 procent in deze woningen worden verkocht aan inwoners ;t; n inRijneveld. ïeet ak (a DINSDAG 12 MEI 1992 Meiviering ROELOFARENDS- VEEN - De Alkemade- se afdeling van de Land- en Tuinbouw Vrouwen (LTV) houdt vanavond haar jaarlijk se meiviering. De viering begint om 19.30 uur met een mis in de Sint Petrus Banden Kerk aan het Noordein de in Roelofarendsveen. Daarna laat Lex van der Meer in Café-Bar 't Veen, Langeweg 16 in Roelofarendsveen zien wat je allemaal kunt doen met groenten en Expositie Groene Delta OEGSTGEEST - De Agrarische School Groe ne Delta aan de Lange Voort 70 in Oegstgeest houdt vrijdag een exposi tie van bloemschikwerk stukken. De bloemstukken zijn voor bet eindexamen ge maakt. Het thema was 'feest'. De leerlingen ko zen een bepaald feest en maakten een versiering die gecombineerd werd met bloemen. Belangstellenden kun nen van 16.00 tot 22.00 uur terecht. Zes alternatieven voor zendmast PTT NOORDWIJKERHOUT - Het college van Noordwijkerhout heeft zes alternatieve locaties op het oog voor de zendmast van de PTT. Een eerder door de PTT voorgestelde plaats achter de Nieuwe Duinstraat stuitte op teveel bezwa ren. Als mogelijke plekken voor de zendmast worden genoemd een ruimte acher de gemeentewerf, op het terrein van de vuilsportplaats aan de Tespel- laan, achter het BAVO-terrein voorbij de kinder boerderij, op het terrein van de machinefabriek aan de 's-Gravendamseweg, op het bedrijventer rein langs de Delfweg en op het terrein van de zuiveringsinstallatie aan de Leidsevaart. In de commissievergadering ruimtelijke orde ning van donderdag wordt de zendmastkwestie aan de orde gesteld. Geluidsisolatie van huizen aan 's Gravendamseweg NOORDWIJKERHOUT - 'De witte huisjes' aan de 's-Gravendamseweg krij gen pas in 1993 geluidsisolatie om over last van verkeerslawaai terug te drin gen. Aanvankelijk stond de geluidsiso latie dit jaar op het programma Het uitstel heeft te maken met het eerst willen afronden van het Voorhoutse ge deelte van de 's-Gravendamseweg. Bo vendien is er alleen voor dit gedeelte subsidie aangevraagd. Volgens het da gelijks bestuur van het Samenwerkings verband Duin- en Bollenstreek is een geleidelijke geluidsisolatie de beste weg. Ambtswoning aan De Brink is verkocht NOORDWIJKERHOUT - De ambtswoning aan de Brink 1 wordt in Noordwijkerhout is Verkocht aan de familie Weijer. De op brengst van het pand is niet be kendgemaakt. Vanaf 1953 'woon den de burgemeesters van Noord wijkerhout in de forse woning. De laatste bewoner was de vorige bur gemeester F. Winkel, die intussen is verhuisd naar Voorhout. De hui dige burgemeester J. Andel gaat tijdelijk wonen in de Simon Emp- tinklaan. Andel reist nu nog dage lijks op en neer vanuit Stolwijk bij Gouda naar Noordwijkerhout. Er wordt voor hem gezocht naar een permanente woning. Auto met jachtspullen gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN - Een complete mitsubis- hi pick up met in houd werd in de nacht van zondag op maandag vanaf de Loevestein ge stolen. In de auto lag voor duizenden guldens aan jachtkleding, laarzen, jachtmes sen en een lederen koffer met kunst- RENS K0LDENH0F ^L(kSèENHEIM - De 'cueente Sassenheim wil B' ts doen aan het pro- eem dat standwerkers Thde weekmarkt in feite irkapte standplaatshou- Hoolers zÜn- Een strengere kuiering en een ander ^rlotingssysteem van de vergeven plaatsen oeten hieraan paal en i ;rk stellen. huidige marktverordening paalt dat telkens twee plaat- n gereserveerd worden voor indwerkers. Steeds vaker 16); jken deze plaatsen te wor- n ingenomen door marktlui die er eigenlijk niet thuisho ren. In tegenstelling tot 'stille kramers' prijzen standwerkers hun waar luidkeels aan en richt men zich niet op indivi duele klanten, maar op een groot publiek. Hun optreden hoort een extra attractie op de weekmarkt te zijn. De werkelijkheid is echter an ders. Op de standwerkers- plaatsen komen regelmatig ge wone marktlui te staan. Ze worden aangetrokken door een aantal aantrekkelijke as pecten van de plaatsen. Men is niet verplicht te komen en kan dus bij slecht weer zonder pro blemen thuis blijven. Ook kunnen de wachtlijsten voor gewone plaatsen omzeild wor den. Bovendien behoeft men niet te voldoen aan de eis die aan gegadigden voor gewone plaatsen gesteld wordt, dat de artikelen die men verkoopt niet elders op de markt te koop mogen zijn. Het is vrij gemakkelijk om een standwerkersplaats te be machtigen. Kaarten zijn zon der dat vakinhoudelijke vaar digheden aangetoond behoe ven te worden te krijgen bij het Hoofdbedrijfschap Detailhan del. Door samen te werken met een partner die ook over zo'n kaart beschikt, ziet men kans om regelmatig ingeloot te wor den voor een plaats. Uitloten De gemeente is niet blij met de huidige situatie. Niet alleen wordt de vaste standplaats houder oneerlijke concurren tie aangedaan, ook komt het regelmatig voor dat daadwer kelijke standwerkers uitgeloot worden. In overleg met de commissie bedrijfsaangele- genheden stelt men daarom aan de raad voor de loting voortaan trapsgewijs uit te voeren. Eerst worden de stand werkersplaatsen verloot onder personen die hebben aange toond daadwerkelijk te stand- werken. Daarna zullen even tuele resterende plaatsen in een tweede ronde verloot wor den onder de overige gegadig den. Ook wil de gemeente de stand werkersplaatsen alleen open stellen voor branche-vrije dus niet elders op de markt te verkrijgen artikelen. De raad zal zich volgende week dinsdag over het voorstel uit spreken. d,e»peelwerktuigen in gebruik bij Regenboogschool 1(jè "deren van De Regenboogschool in Noordwijkerhout waren gisteren in een feeststemming. Burge- 15 eester J Andel kwam op bezoek om een kuil te graven waar de nieuwe speeltoestellen in zullen wor- ">9' !n geplaatst. De school is twee jaar geleden verbouwd. De klimrekken moesten.voor dit doel wijken. Het |°jj ihoolbestuur wilde aanvankelijk via Jantje Beton aan nieuwe speelwerken komen. De gemeente sprong :hter bij, aangezien zij geld beschikbaar stelden om aan het speelplezier van de jeugd tegemoet te ko- S-en. De Regenboog kan dan nu ook beschikken over een pyramide, toren, een locomotief en duikel- angen. Tot en met 22 mei loopt het project 'Spel' op de Regenboog. De 340 kinderen van de school zijn ider meer actief op de grote spelendag van donderdag en de 'opa en oma-dag' van een week later. FOTO: HENK VAN DEN ENDE 'etitie tegen verkeersdrukte Van lersellaan Zl JORDWIJKERHOUT nwonenden van de Regen- vol ogschool in Noordwijkcr- osj ut zijn ontevreden over de ure rkeerssituatie in de Van ler sellaan. Tijdens de opening van de feestweek van de school door burgemeester J. Andel overhandigde een de legatie van de buurt een petitie om aandacht te vragen voor hun probleem. Bewoners van de laan voeren al geruime tijd actie voor de verkeersveilig heid in hun straat. Twee aanhoudingen na tonnenfraude met betaalcheques OEGSTGEEST - De rijkspoli- tie van Oegstgeest heeft twee Utrechters aangehouden op verdenking van een grootscha lige fraude met girobetaalkaar ten en betaalcheques. Het gaat om een 41-jarige vrouw en een 38-jarige man. die na intensief onderzoek konden worden ontmaskerd. De vrouw verzil verde in één jaar tijd een be drag van meer dan 100.000 gul den aan gestolen cheques. Met de betaalkaarten werd bij slij terijen in de randstad in grote hoeveelheden sterke drank in geslagen. In hoogtijdagen kon dat oplopen tot een bedrag van bijna 6000 gulden aan drank in een week. De drank werd door verkocht aan horecabedrijven. Verder werden dagelijkse boodschappen en kleding met de cheques aangeschaft. De betaalkaarten en cheques wer den buitgemaakt bij woningin braken (onder meer in Oegst geest), insluipingen in kanto ren en tasjesroof. De twee Utrechters hebben hun aan deel in de chequefraude be kend en zijn voorgeleid aan de officier van justitie. Vervolgacties in gezondheidszorg REGIO Er komen vervol gacties bij diverse gezond heidszorginstellingen in de re gio. Het actiecomité van de Bavo, Langeveld en de Hafak ker heeft gisteren besloten op 22 mei een zondagdienst te draaien. De Abva/Kabo onderzoekt van daag de juridische haken en ogen die aan dit actie model kleven. De werkonderbreking van afgelopen vrijdag bij de betrokken instellingen werd door de directie van Langeveld als onzorgvuldig afgekeurd. Actiecoördinator R. van den Burg verwacht echter, dat de zondagdiensten doorgang zul len vinden. Naast de drie ge noemde instellingen zal ook de W. van den Berghstichting in Noordwijk aan de vervolgac ties deelnemen. Bij het Alphense verpleeghuis Oudshoorn zullen op 22 mei eveneens zondagdiensten ge draaid worden. Het Elisabeth- ziekenhuis in Leiderdorp zit op eenzelfde lijn. Hoewel het besluit nog niet gevallen is ver wacht Van den Burg dat ook in het jubilerende ziekenhuis zondagdiensten als actie mid del aanvaard zullen worden. Roeien op de Oude Rijn in Katwijk. Roeiwedstrijd Op de Oude Rijn in Katwijk wordt zaterdag 23 mei een roeiwedstrijd gehouden. In schrijving staat tot woensdag open voor bedrijvenfamilies scholen en sportclubs. Iedere ploeg bestaat uit vier roeiers en een stuurman of stuur- vrouw. Het evenement in bo ten van de Katwijkse Red- dings Brigade begint om tien uur. Het inschrijfgeld be draagt t ien gulden per ploeg. Asterix Fans van Asterix kunnen mor gen terecht bij K O Katwijk, 's Middags zal vanaf twee uur de tekenfilm Asterix en de Zie ner vertoond worden. Kaarten kosten 4,- en zijn te koop bij K O aan de Sluisweg 16 in Katwijk. REGIOJOURNAAL Concert (1) Organist Bram Beekman geeft donderdag op het Adema-orgel een concert in de Agathakerk in Lisse. Op het programma staan toccata's van onder meer RheinbergerDupre en Andriessen. De toegangsprijs is ƒ7,50. Leden van de Orgel kring Lisse betalen vijf gul- Joeka Zeven Katwijkse basisscholen krijgen bezoek van de muziek- en dansgroep Joeka. Donder dag zijn de Sjaloomschool en de Zonnebloemschool aan de beurtmaandag 18 mei be zoekt men de Marnixschool en de Colignyschool en op woens dag 20 mei de Hoornes- en de Mgr. Bekkerschool. Popmuziek De popgroep Chords staat vrij dag op de planken van jonge rencentrum Magnifiosi in Lis se. De Hengelose band is be kend tot in Duitsland en Tsjechoslowakije en speelt gi taarmuziek naar het voor beeld van de Engelse acts Cur ve en Sonic Youth. In het voor programma van Chords staat de Lissese formatie Doomsday Reflex. Het concert aan de Ruishornlaan begint om ne gen uur. De entreeprijs is vijf gulden voor Magni-ledene en zeven gulden voor niet-leden. Expositie Wilma Allersma exposeert tus sen 15 mei en 19 juni in het ge meentehuis van Noordwij kerhout. Allersma is sinds 1985 actief in de schilder kunst. waarbij zij zich laat in spireren door het impressio nisme. Als technieken gebruikt zij onder meer houtskool, olie verf en pastelkrijt. De exposi tie aan de Herenweg is geo pend tijdens kantooruren. Bosloop Psychiatrisch Ziekenhuis En degeest uit Oegstgeest houdt zaterdag door het landgoed Endegeest een bosloop. De af standen varieren van 1.5 tot twaalf kilometer. Het start schot wordt om zeven uur ge lost door wethouder S. de Vree- ze. Vanaf zes uur kan er wor den ingeschreven in de rekrea- tiezaal achter de portiersloge. Het inschrijfgeld is f 1.50 voor kinderen tot en met twaalf jaar en 3.50 voor volwasse- Verkooptentoonstel ling In galerie De Witte Duif in Katwijk aan Zee worden vanaf zaterdag een verkoop tentoonstelling gehouden. Het werk van een aantal van de 600 schilders die in Katwijk gewoont en gewerkt hebben is op de expositie te zien. Hel gaat daarbij om schilderijen, etsen, aquarellen, gravures en litho's. De expositie aan de Ko ninginneweg loopt tot en met 16 juli en is geopend elke za terdag van elf tot een uur en van twee tol vijf uur. Concert (2) Ben van Oosten, organist van de Grote Kerk in Den Haag, zal vrijdagavond een concert geven op hel Balz-orgel in de Katwijkse Vredeskerk. Vanaf kwart over acht zullen werken ten gehore worden gebracht van Mendelssohn, Sweelinck, Böhm, Scarlatti, Krebs en Vierling. De toegang tol de kerk aan de Voorstraat is gra tis. Idoor ANT00N KOCH OEGSTGEEST - De Lan ge Voort in Oegstgeest zal na reconstructie niet ver anderen in een grootscha lige stadsboulevard. Wet houder J. van der Reyden gaf die verzekering gister avond in de commissie fi nanciën. Hij reageerde daarmee op verontruste reacties vanuit de bevol king op de plannen voor het winkelcentrum en om geving, waar onder meer een nieuw raadhuis zou moeten wortden ge bouwd. De wethouder ont kende dat de gemeente aan de leiband loopt van beleggers en projectont wikkelaars als het om de Lange Voort gaat. werkt de nieuwbouw van de openbare bibliotheek, het ver plaatsen van de Montessori school en de gedeeltelijke af braak en wederopbouw van het winkelcentrum, het zijn nog maar suggesties, aldus wethotider H. Rijks van ruim telijke ordening, gisteravond ook aanwezig. De vele belang stellenden waren er echter niet gerust op. M. Poelmans (D66) zag zijn kans schoon om maar weer eens voor een referen dum over het onderwerp te pleiten, omdat de inwoners van Oegstgeest zich kennelijk sterk bij de plannen betrokken voelen. D66 vindt, wel voor stander van een nieuw raad huis, vindt dat de voorzienin gen eveneens te grootschalig. De bewoners van het Wilhel- minapark willen dat het raad huis in hun straat blijft. Zij wa ren gisteravond massaal opge komen om daarvoor te pleiten. Volgens wethouder Van der Reijden is het college verplicht om met plannen te komen. „Als de gemeenteraad of de be woners zich daarin niet kun nen vinden dan zien wij wel verder. Als er uit een verdere studie een definitief plan naar voren komt dan zal daarover in ruimte mate iedereen gehoord worden". Volgens F. Wegman (PvdA) wordt het nieuwe raad huis straks mogelijk betaald door de eigenaren van het win kelcentrum. het ABP en *het Adminstratiekantoor Zuid- Limburg, een onaanvaardbare constructie. Maar Van der Reijden merkte op dat de ge meente door iedere willekeuri ge projectontwikkelaar een ge bouw kan laten neerzetten om het vervolgens te huren. Het voorstel om het meest grootschalige model verder te laten onderzoeken vond bij de commissieleden instemming. „Alvorens een plan ter tafel komt zal met betrekking tot de behoefte aan uitbreiding van winkelruimte een distributie- planologisch onderzoek wor den ingesteld. Eerder gaan wij niet verder", aldus Van der Reijden. *1 .erste aanzet tot gestructureerd voorlichtingsbeleid ec> i hl 1 OORHOUT - De ge- ie eente Voorhout gaat een eei oorlichter aanstellen. De jmmissie voor algemene jJn bestuurlijke heeft gis- ïravond in gestemd met voorlichtingsnota, larin dat wordt voorge- De nota is een eerste aanzet van de gemeente Voorhout om tot een ge structureerd voorlich tingsbeleid te komen. WD-raadslid W. Meijer miste gisteren nog een financiële pa ragraaf in de nota. Daarin had den de kosten van bijvoor beeld foldermateriaal moeten zijn opgenomen. Ook meende hij dat op voorlichtingsavon den niet alleen het college van B W en de gemeenteambte naren thuishoren, maar zeker ookde gemeenteraadsleden. Burgemeester M. de Goeij had daar weinig bezwaren tegen, maar stelde wel nadrukkelijk dat voor politieke partijen geen plaats was. A. Wijling van Groen Links legde veel nadruk op het aspect van de mentali teitsverandering, vooral maar niet uitsluitend inzake milieu CDA-raadslid T. van der Meer zette vraagtekens bij de werk kamer van deze ambtenaar. Daar moet voor 5000 gulden nieuw meubilair komen, ter wijl de kamer al gemeubileerd is. Mevrouw de Goeij voerde echter aan dat dat nog uit het oude raadhuis afkomstig is, en dat alle ambtenaren nieuw meubilair hebben. „Gelijke monniken, gelijke kappen", al dus de burgemeester. KATWIJK Het betaald parkeren wordt ook in Katwijk gefiscaliseerd. Dat betekent dat boetes die nu nog worden betaald aan justitie verdwijnen en worden vervangen door een 'belastingaanslag' die de gemeente zelf kan in nen. de gemeente. Kat wijk verwacht met de nieuwe regeling jaarlijks 160.000 gulden binnen te halen, 40.000 gulden meer dan nu. De regeling moet op 1 januari 1993 van kracht worden. Daarnaast moet, zo blijkt uit de nota 'Fiscalisering in Kat wijk' via het parkeerbeleid het autogebruik worden terugge drongen. Daarmee sluit Kat wijk aan bij het rijksbeleid. Katwijk wil een parkeercontro- leur aanstellen, die als ambte naar van de gemeentelijke be lastingen fungeert. De par keerwachter zal tevens optre den tegen personen, die hun wagen verkeerd parkeren. Het college voelt weinig voor de invoering van een wiel klem, aangezien dit te kost baar is. De stichting van een parkeergeld-opbrengsten- fonds wordt niet overwogen. Dit is in Katwijk nodig, omdat de gemeente jaarlijks gelden reserveert voor parkeerprojec- ten. Het college ziet de fiscali sering als een eerste aanzet tot de verdere ontwikkeling van een gemeentelijk verkeers- en vervoersbeleid. Donderdag wordt het onder werp betaald parkeren in de commissie algemene bestuur- l'ike zaken. Schieslib niet naar Braassem NOORDWIJK De kans dat baggerslib uit de Noordwijkse Schie gestort zal worden in de Braassemmermer wordt steeds kleiner. Uitgebreide be monstering heeft aangetoond dat veel van het slib daarvoor te zwaar (klasse IV) verontrei nigd is. Dat bleek gisteren tij dens een vergadering van de Noordwijkse commissie voor Openbare Werken. De nieuwe bemonstering was het gevolg van overleg tussen de gemeen te en het Hoogheemraadschap van Rijnland. Rijnland was niet tevreden met de 4 tot 6 monsters die aanvankelijk ge nomen waren. De contra-ex- pèrtise omvatte daarom maar liefst 75 monsters. Een belang-, rijk deel daarvan bevatte ver vuild slib uit de catagorie IV. Vanwege de alarmerende ver vuilingsgraad heeft Rijnland erbij de gemeente op aange drongen de vergunning voor het baggerwerk in te trekken. Men verwacht grote proble men met de afvoer van het slib. Het ziet er naar uit dat alleen de Abtspolder nog beschikbaar is als mogelijke stortlokatie. De grotere afstand naar deze polder drijft de kosten echter op tot honderd gulden per ton, waardoor de kosten van het baggerwerk, geraamd op ruim zeven ton. wel eens drastisch hoger zouden kunnen uitval len. Oud-politieman grijpt dieven NOORDWIJK Een 59-jarige Noordwijker die enkele jaren geleden nog reservist van de Noordwijkse politie was. heeft zijn voormalige collega's gis teravond nog eens een handje geholpen. Terwijl hij op be zoek was bij en vriend aan de Lijnbaanweg, zag hij hoe een jongen zijn snorfiets uit de tuin wilde halen. De dief en zijn compagnon konden korte tijd later overgedragen aan de politie.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11